Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Viktor77


Viktor77
titán

Tapasztalatokat várnék azoktól az NFSU-znak Logitech MOMO Racing kormánnyal. Jövőhéten vennék ilyet, ezért kérdem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#252) Viktor77 válasza Viktor77 (#251) üzenetére


Viktor77
titán

Erre senki? Please!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#253) The_Tom


The_Tom
senior tag

mi a velemenyetek a saitek r440-rol?? media marktban most 21.200, eleg masszivnak tunik, a kormany alakja, merete jo, gombok elhelyezese is, szoval eleg korrekt darabnak tunik.

ha nincs ellenvelemeny, holnap asszem beruhazok egybe.

Üdv.

Szerintem.

(#254) The_Tom válasza Dávidxxx (#244) üzenetére


The_Tom
senior tag

ezeken kivul a dobozan meg ez van JT-226??

mert akkor nekem is ilyen van, e helyett keresek egy normalisat, de nem kell hozza driver, custom-nek felrakod ugyanugy mint win9x alatt es megy.

Üdv.

Szerintem.

(#255) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Segítsetek, bénázom a Momo Racing-gel a Colin 3 alatt. Egy kis kormánymozdulatra úgy reagál, mintha veszettül elrántottam volna. Hogy tudom úgy beállítani, hogy a lágyabb mozdulatokra úgy reagáljon, mintha az iránygombokkal irányítanám?
Van egy olyan képernyő, ahol a balra/jobbra és a shift+balra-jobbra gombokkal lehet beállítani a tengelyeket (ez az X-axis, nem?). Gondolom itt kéne valamit machinálni. A kormány egyébként a többi game alatt OK.

(#256) Viktor77 válasza VÁMpír (#255) üzenetére


Viktor77
titán

A két szélső vonal azt jelzi hogy hol az a pont ahol a game úgy érzékeli hogy tökig elforgattad a kormányt. A két belső meg, hogy mekkora legyen az üresjárat. Szóval amíg a kormánymozdulat a két belső vonalon belül van, addig nem történik semmi. Remélem érthető voltam. Amúgy nekem is MOMO Racing-em van, és egész jó vele a Colin.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#257) VÁMpír válasza Viktor77 (#256) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Érthető. Most úgy állítottam be, hogy a szélső vonal nagyon kint van, a belső pedig nagyon közel az origóhoz. Javult a helyzet, de még így is nagyon hevesen reagál a kisebb mozdulatokra. Persze tudom, ez nem 1 arcade game.

(#258) Viktor77 válasza VÁMpír (#257) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor a két belsőt tedd kicsit kijebb. A driver a kormányhoz fent van egyébként? Abban sok beállítási lehetőséget találsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#259) VÁMpír válasza Viktor77 (#258) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Sajnos így se lett jó. :(
Nem az volt a gond, hogy túl kicsi volt az üresjárat, bármilyenre állítom, úgy csúszkálok vele, mint 1 mattrészeg. Fent van a driver, konkrétan melyik beállításra gondolsz?
A LFS-ben hogy kell beállítani a cuccot? A gombokra reagál, de a kormányra nem.
Köszi a segítséget.

(#260) Viktor77 válasza VÁMpír (#259) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, hogy csak csúszkálsz? Keresd meg a Colin3 topic-ját, ez a game hibája, nem a kormányé.

Ja, LFS-t nem próbáltam, így nem tudom mit hogyan kéne beállítani.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#261) VÁMpír válasza Viktor77 (#260) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Belenéztem abba a topic-ba is, de arra jutottak, h. a csúszkálás 'feature'. Egyébként fent van hozzá a patch is. Billentyűzetről OK.

(#262) Sub-S


Sub-S
senior tag

Van valakinek Logitech MOMO Force kormánya? Mennyiért válna meg tőle?

(#263) Superman


Superman
nagyúr

Én is kormányt keresek, de mivel nem Pesten élek, csaka jövő héten tudnám elhozni.

A következő paraméterekkel: Thrustmaster FFB-s kormány, vagy Microsoft Sidewinder FFB. leginkább ez a két márka jöhetne szóba, Logitech MOMO nem kell.

(#264) Sub-S válasza Superman (#263) üzenetére


Sub-S
senior tag

MOMO-val mi a bajod?

(#265) Superman válasza Sub-S (#264) üzenetére


Superman
nagyúr

Minden másodiknak, harmadiknak, különösen a kínai utángyártottnak rossz a pedálja. A poti egy idő után (pár hónap) nem érzékeli a gázadást. Gyári hiba, vissza lehet cseréltetni, ha garis, ha meg nem akkor szervíz, meg otthoni barkácsolás. MOZSo oldalán van erről egy leírás, hogy hogyan javítsuk meg.

A kormánya nagyon jó, de a pedál...

A Microsoft kormány az optikai érzékelője révén szuperpontos, csak már nem lehet kapni és van ugyan egy eladó Pesten, de a fazon amikor megtudta, hogy vidéken lakom a füle botját sem mozgatta, pedig még aznap elküldtem volna valakit, hogy vegye meg helyettem, de nem. :(

(#266) Sub-S válasza Superman (#265) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez a pedálos dolog a MOMO Force-nál ugye nincs így?

(#267) Superman válasza Sub-S (#266) üzenetére


Superman
nagyúr

Ezt nem tudom megmondani. Szerintem tájékozódj, nézd meg mozso oldalát is, írj neki, mielőtt ebbe belemész.

(#268) andris83


andris83
csendes tag

Meg tudja valaki mondani (mondjuk akinek van), hogy a Logi Wingman Force GP hány fokot tud elfordulni?

Hol lehet mostanság egy ilyenre olcsón szert tenni?

(#269) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem kell valakinek MS Sidewinder? Van egy eladó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#270) Vertic válasza andris83 (#268) üzenetére


Vertic
aktív tag

180 fokot (90-90)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#271) Vertic válasza Superman (#265) üzenetére


Vertic
aktív tag

a momo racingnek is optikai érzékelős a kormánya. A sidewinderben a pedálok potijai is azok? én még nem láttam sajna optikai érzékelős pedált, nem tudom miért nem raknak bele, sokkal jobb lenne, mint ezek a gyorsan elhasználódó szarok.

[Szerkesztve]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#272) gabi123


gabi123
senior tag

Hi skacok! Az lenne a kérdésem, hogy kis hazánkban lehet-e valamilyen váltós kormányt venni! Persze a klasszikus értelemben vett manuál botváltóra gondolok!
Olyasmire, mint Act Labs Shifter, tehát váltó és kuplungos pedálsor!
Van valakinek ilyen? Lehet valahol kapni?

köszi

Forza Ferrari!

(#273) GEIL


GEIL
addikt

Na szasztok !
Gondoltam beírok én is, mivel 3 napja vettem a TESCO-ban egy kormányt.
Márkája NINCSEN :B:B:B:B
(Technology Innovation Compressor Supreme realistic vibration) ennyi olvasható a dobozon !!! :B
Meghogy ''for PS1, PS2, PC'' !!!
Nem vártam tőle túl sokat 9999-bruttóért, de kellemeset csalódtam, mert idáig csak 1x nyomultam kormánnyal (valami piros Logitech-el....):) és nekem jobban bejön mint az !
Nem Force Feedback-es, de a gáz nyomási mérétkétől függően remeg a kormány, valamint fel-le váltásnal remeg egyet, illetve ha game közben ütközés van akkor is rándul egy nagyot.
14 programozható gomb a kormányon !!!
2 gombos váltó a kormányon
fék+gázpedál
manuális váltókar (4állás, de programozható)+kézifék !!!:)
Király és strapabíró cucc (NFS HP2, NFSU, NFSU2, NFS Porsche, Colin2.-3, Insane.....stb.stb)

Mutatok róla képet csak NEM Tudom hogyan kell képet beszúrni ! Segítsetek légyszi és írjátok le !

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#274) [DoN]$[LeoN] válasza GEIL (#273) üzenetére


[DoN]$[LeoN]
tag

Na. Elmész ide: Bővebben: link. Felrakod a képet. A böngésző progi pedig kiirja majd a kép címét, ha majd jobb alul ráklikkelsz, meg ott is belesz rakva, hogy mi a kép címe. Utána vagy belinkeled, vagy be rakod ide. Így fog kinézni, ha bertakod, nem linkeled:

Bővebben: link

Az uj hozzászólásnál:
Amugy a smileyk alatt le van irva, hogy kell linkelni, meg berakni a képet. Sok sikert! :DD

Szerk: Inkább kivettem a képet, mert fölöslegesen széthuzza atopicot. De azér nézétek meg!!!!: DD :DD

[Szerkesztve]

(#275) GEIL


GEIL
addikt

Nah itt is volnék megint.
Szóval így néz ki a cucc ''beszerelve'' :
http://img123.exs.cx/img123/5670/DSCF102.jpg:U

Nekem ennyire tellett ( ennyit szántam rá ) :)......de amire használom arra bőven OK és király élményt nyújt !

[Szerkesztve]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#276) divot válasza GEIL (#275) üzenetére


divot
veterán

Az nem zavaró, hogy a korány előtted, a tájkép meg balra van?

(#277) GEIL válasza divot (#276) üzenetére


GEIL
addikt

Nem...:C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#278) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

:D

Szerintem...

(#279) Shim


Shim
őstag

Mennyit érhet? Microsoft sidewinder precision racing wheel (no ffb)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#280) zsoltee10 válasza Shim (#279) üzenetére


zsoltee10
addikt

5k

(#281) Shim válasza zsoltee10 (#280) üzenetére


Shim
őstag

köszi. ezennel itt is elhintem, h eladó a cuccos, egyszer lett kipróbálva, minden megvan hozzá. Bővebben: link

[Szerkesztve]

szerk: shitfuck de fáradt vagyok remélem most már nem rontom el

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#282) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

MOMO kormany erdekelne. Ha tudsz jo aron szolj. Mail is johet.

Szerintem...

(#283) Shim válasza Shim (#281) üzenetére


Shim
őstag

nah nem kell senkinek a kormány? 4e Ft?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#284) busman


busman
addikt

Olcsó FFB kormányt keresek!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#285) zsozso114


zsozso114
csendes tag

Hello! Van egy Saitec R4 force wheel-em. Nem találok hozzá működő XP drivert. Tud valaki segíteni???

(#286) corlagon válasza zsozso114 (#285) üzenetére


corlagon
senior tag

http://www.saitekusa.com/usa/supp/r4force_support.htm:

''Windows 2000/XP
We're afraid that this product is not supported under Windows 2000/XP; it was discontinued in production some time ago and as a result will not receive any more driver updates''

:(

(#287) #72042496 válasza zsozso114 (#285) üzenetére


#72042496
törölt tag

''Windows 2000/XP
We're afraid that this product is not supported under Windows 2000/XP; it was discontinued in production some time ago and as a result will not receive any more driver updates.''


Bővebben: link

:(

szerk: corlagon: Na nemár! Tuti nem láttam, mit irtál!

[Szerkesztve]

(#288) corlagon válasza #72042496 (#287) üzenetére


corlagon
senior tag

Elhiszem, 17 mp csak a különbség :)

(#289) #72042496 válasza corlagon (#288) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg a linkem is picit más. :)

(#290) zsozso114 válasza #72042496 (#287) üzenetére


zsozso114
csendes tag

Hello! most ez végül is mit jelent magyarul???

(#291) #72042496 válasza zsozso114 (#290) üzenetére


#72042496
törölt tag

''Attól tartunk, ez a termék nem támogatott Windows 2000/XP alatt; a gyártása egy ideje már leállt, minek eredményeképpen nem kap több meghajtóprogram-frissitést.'' :(

(#292) zsozso114 válasza #72042496 (#291) üzenetére


zsozso114
csendes tag

Köszi! Találtam a driverguide.com-on valami leírást. Egy jumper eltávolítása alakítja át microsoft módra. De nem tudom,hogy hogyan tovább ha leszedem a jumpert.

(#293) zsozso114 válasza #72042496 (#291) üzenetére


zsozso114
csendes tag

http://users.bigpond.net.au/Ramjet/index.html nézz rá légyszi ha ráérsz.

(#294) #72042496 válasza zsozso114 (#293) üzenetére


#72042496
törölt tag

Whoaaa! Nézem...

(#295) #72042496 válasza zsozso114 (#293) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tehát...

Először is kell ez az SPST kapcsoló. Ezt ilyen néven kell kérni, elektronikai boltban kb. 500 pénzért kapsz. Érdemes olyasmi kinézetűt beszerezni, amilyet egyszerű beépiteni. (Kis méretű előnyben.) Namost, a kapcsoló nyitott állásban nem csinál majd semmit, zárva viszont aktiválja az
''XP modot''. :) A J3 jelzésnél lesz egy [000] jelzésű SMD, ezt óvatosan
le kell forrasztani onnan. (Az oldalon van egy forrasztási tipp, de inkább bizd rá valaki olyanra, aki csinált már hasonlót, egyéb áramköri részek nehogy károsodjanak!) Innen be kell kötni két db. megfelelő hosszúságú kábelt a kapcsolóba, összerakni a cumót, s már műkszik is! :))

A kapcsoló beépitésének mikéntjéhez, ill. a kábelek elvezetesének megoldásához a képeken találsz egyfajta megvalósitást, de az emberi leleményesség határtalam... :) Arra vigyázz, hogy a vezetékek soha ne feszüljenek, nehogy a forrasztásnál sérülés keletkezzen.

Fontos!

Ha a kapcsolót átállitod, a 12V-os adaptart mindig húzd ki! Lehet, hogy áram alatt is lehet kapcsolgatni, de én nem próbálnám ki. Meg aztán nem is lesz szükséged erre...


Mondjuk azt nem értem, mi szükség a kapcsolóra, ha az ember csak XP alatt akarja használni a kormányt, elég lenne a J3-nál lévő két érintkezőt rövidre zárni. De talán jön valaki, s ezt a kérdést is megválaszolja. :)

Az átalakitást csak saját felelősségre végezd, óvatosan, körültekintően!

szerk: Amúgy mindjárt jön a második rész is. :)

[Szerkesztve]

(#296) #72042496 válasza #72042496 (#295) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az R4 és valamely Microsoft kormány kis hiján azonos felépitésű, erre alapozva valahogyan a Saitek gyártmányán is be lehet állitani, hogy 6 helyett a MS kormányhoz hasonlóan 8 gombot kezeljen.

A baj csak az ''8 Button Mod'' nem jön be. :(
Azért remélem igy is tudtam segiteni.

(#297) zsozso114 válasza #72042496 (#296) üzenetére


zsozso114
csendes tag

Köszi.Nagyon rendes vagy! Csak még azt nem tudom,hogy az eredeti driverrel ez fog majd működni??

(#298) zsozso114 válasza #72042496 (#295) üzenetére


zsozso114
csendes tag

Csak még annyit,hogy szerintem nyitott állásban aktiválja az XP módot.és zárt állásban marad az eredeti felállás, vagyis a ME/98 mód.

(#299) #72042496 válasza zsozso114 (#298) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesen igazad van, ezt elnéztem, bocsi! :B

Csak annyit ír a srác, hogy ezután a ''beavatkozás'' után az Xp felismeri a kormányt. Sajnos nem tudom, milyen drivert kell alátenni, három variáció jut az eszembe:

1, A Saitek Win 98/ME drivere.
2, Standard Win Xp driver (szabványos játékvezérlőként felismertetve).
3, Valamelyik MS kormány drivere. (Én a Sidewinder-t próbálnám.)

(#300) Minstrel


Minstrel
senior tag

Logitech Momo Racing-et ne vegyetek, szar a pedálja :DDD Lehet már volt itt szó róla, de nem olvastam végig, szóval ha volna valakinek egy jó akkor elfogadnám az ilyen pedálba való pótmétert, mert enyém tropa, esetleg az egész pedált is ;) Na, de komolyan kellene poti valahonnan már, mert így csak itt áll az egész cucc :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.