Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-27 15:49:21

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

A THRUSTMASTER Enzo Ferrari 2-in-1 kormányról mi a véleményetek?Hol lehet ilyet kapni egyáltalán? :F

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#452) tekeyagd válasza Interceptor (#451) üzenetére


tekeyagd
tag

Elektro Worldben láttam egy heggyel,vagy mi van Budaörsön a Kika mellett!?

(#453) shuttle


shuttle
tag

Helló mindenki !

Az lenne a kérdésem milyen kományt érdemes venni mostanában ?
Pár haver mondta , hogy igazából nem is érdemes venni , nem olyan élethű . Igaz ez kormányosok ? Vagy ez egy menő kormányra nem igaz csak a gagyikra ? :F

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#454) Deluxe00 válasza shuttle (#453) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Hidd el, hogy minden számtech termékböl van olyan ami nem hagy semmi kívánnivalót...
Nyilván egy 5.000-es kormánnyal nem olyan élethüek a játékok, bár sokszor tuti jobb mint a billentyű.:)
Nekem pl MOMO Force-m van(Nem Racing) és hát elvileg(halkan jegyzem meg) ez a legjobb, és a többi kormányhoz képest más szinten van és elég élvezetesek a játékok.De sztem kevesebb pénzért is találsz tök jót.Pl MOMO Racing.De vannak jó MS kormányok is.

(#455) Möhe


Möhe
addikt

Hali.Ugymond ingyen pénzből tudnék kormányt venni.Ehhez kellene segíteni.
Használ valaki Ilyen [link] kormányt? A formula force gp-vel menyire van 1 osztályban? Mert azt tudom hogy a GP nem mai gyerek de sokszor hallottam róla jókat, és már korábban is érdeklődtem itt az felől de azóta megjelent a linkelt darab, vagy csak az én szemem nem látta? Tapasztalatok vannak? :F köszi

(#456) emelon


emelon
csendes tag

Helo

Tudja valaki, hogy a Logitech kormanyok PC-hez ill. PS2-hoz ajanlott verzioi mukodnek-e a masik geppel is?

Pontosabban az erdekelne, ha ezt az uj tipust megveszem amit PC-hez es Mac-hoz irnak, akkor kesobb, ha lesz esetleg PS2-m, azzal is fog-e mukodni?

Logitech? Formula? Force EX

[link]

[Szerkesztve]

(#457) Yom


Yom
aktív tag

Hi!
Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel errol mi a velemenyetek? Ilyet hol es mennyiert lehet kapni? hasonlo arban milyen jo kormanyok lennenek?
Microsoft Sidewinder milyen kormany? jobb mint a Thrustmaster?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#458) Viktor77 válasza emelon (#456) üzenetére


Viktor77
titán

Logitech kormányok közül egy kompatibilis oda-vissza, a Driving Force Pro.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#459) Interceptor válasza tekeyagd (#452) üzenetére


Interceptor
addikt

Hi!
és mi visz ki oda?mikor láttál ott olyan kormányt?
Thrustmaster Enzo Ferrari Force Feedback.
De a Thrustmaster 360modena is érdekelne.

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#460) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Hi! segítségre lenne szükségem. Vany egy SL 6680 kormány+pedál, és nem tudom hogy mért, de nem tudom calibrálni mert nem veszi be a gép gyomra... kiirja h nicns csatlakoztatva... mit lehet ezzel kezdeni? (Led az rendesen viszajelzi h pc mode)

(#461) wildrain válasza emelon (#456) üzenetére


wildrain
addikt

Csak saját tapasztalatot tudok mondani, ez [link] eredetileg PS-höz van, de pc-hez tökéletesen működik. Annyi, hogy a drivert fel kell rakni, mert az xp-s microsoft driver nem ismeri fel normálisan. 14 gomb van rajta a váltókarokon kívül. Még az anyóst is rá lehet konfigolni. Az egyetlen ''gondja'', hogy a váltókarok nem kattognak, nincs semmi jele, hogy mikor zárta a kapcsoló az áramkört. De ez az ízlések és pofonok kategóriába tartozik... :)

(#462) wildrain válasza Viktor77 (#458) üzenetére


wildrain
addikt

És akkor ezt helyből meg is cáfolnám. Igaz, hogy Driving Force, de nem Pro, amit én próbáltam...

(#463) Yom


Yom
aktív tag

Hi!
Ma vettem 1 Trust ff380-as kormanyt. de mikor belepek vele a NFS:MW-be az egesz jatek belassul. miutan kihuzom az usb-bol minden tokeletes. az usb port biztos, hogy jo, mert pl nyomtatot uazon a porton tokeletesen kezeli. windows jol latja, a tesztek is tokeletesek. probaltam gyari windows driverrel, es a cd-n levovel is. valaki nem tapasztalt hasonlot? mit lehet ilyenkor tenni?? a kormany biztos, hogy jo, mert a masik gepemen tokeletes
pls help :Y

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#464) Yom


Yom
aktív tag

mod: veletlen 2x rakta be! pls torolje ezt a kommentet 1 moderator!

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#465) Zpepe


Zpepe
tag

Mennyivel jobb a Logitech® MOMO® Racing mint a Logitech® Formula™ Force GP?

(#466) SniperPok


SniperPok
csendes tag

Helló!

Van egy Thrustmaster ENZO Force Feedback kormányom, de nem tudom vele használni a NFS:MW -et. Más topicban, és itt is olvastam, hogy más kormányokkal is akadnak gondjai a programnak. Ha a kormány csatlakoztatva van a géphez, a játékban csak pörgeti a menüket (függőleges irányban). Variáltam a control panelben a separate/combined beállítással, de mindig ugyanaz az eredmény. Letöltöttem a legújabb drivert is a kormányhoz, az sem oldotta meg a problémát. Az egész azért furcsa, mert a NFS U2-ben tökéletesen működik, és a többi autós játékban is zsír. Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#467) wildrain válasza Zpepe (#465) üzenetére


wildrain
addikt

- Több rajta a gomb. (Ez esetleg banálisnak hangzik, de aki sokat szimezik, annak lényeges lehet - nekem pl. sokat számít.)
- Jobb a fogása, realisztikusabb a kinézete és a pillangóváltók is jobban hasonlítanak az igazi pillangóváltókra.
- Van rajta váltókar (ha nem váltásra használja az ember, annyival is több a gomb).
- A pedáljai nagyobbak, erősebbek, realisztikusabbak, nagyobb a lábtartó rész (felnőtteknek jobb).
- Sokkal jobb a felfogatása az asztalra, gyakorlatilag ha rászorítod, akkor lerobbantani sem lehet róla.

A kormány belső felépítése azonban ugyanaz mindkettőnek, sajnos a tengelyeik siklócsapágyas rögzítésűek (ráadásul műanyag), ami azt jelenti, hogy az intenzív használat miatt előbb-utóbb kotyogni kezd a kormány. Ezen ugyan átmenetileg lehet segíteni, de kábé mint halottnak a csók.
A Momo ellen szól, hogy 5-ből 2-nél (mások talán más arányt mondanak...) előjön a pedálhiba, ami a potméterek elállítódását jelenti, egyeseknél elektronikai, másoknál mechanikus hiba. Erre is vannak megoldások, de van, akinél nem segít. Marha bosszantó tud lenni, ha valaki kiad 40ezret egy olyan kormányra, ami egy hét múlva már szarakodik, ráadásul amit gariba kap cserének, az is rossz.
A formula force gp-t legalább 5 éve használom, az égvilágon semilyen hibája nem volt még a kormány kikopásán kívül, de mivel az szép folyamatos, ezért annyira nem észrevehető, és egyébként is, attól még jól használható. Ha nem akarsz sok pénzt rászánni, akkor csak ajánlani tudom a gp-t, illetve kábé ilyen árkategóriában van a Formula Force EX, ami tulajdonképpen ugyanaz, csak több gombbal 14(!), és ugyanez a sorozat megvan kékben PS2-höz (Driving Force EX), ami piaci trükk, mert meg vagyok győződve róla, hogy teljesen ugyanaz, mint a Formula Force EX. Megfigyelhető, hogy a Driving Force sorozatnak, ami elvileg PS-hez van gyártva, megtalálható a párja a PC-s platformra is, ráadásul full ugyanaz a kinézet. Miért gyártanának kétfajta elektronikát hozzá?
Ahogy írtam pár hsz-szel korábban, magam is játszottam egy Logitech Driving Force-szal, és tökéletesen működik pc-n is (mintha csak arra gyártották volna)... és már bánom, hogy holnap elviszi a bátyám. :) Szerencsére itt marad a másik bátyám Momo Racing-je, a szekrényben meg ott pihen a Formula Force GP. :D

[Szerkesztve]

(#468) brick


brick
csendes tag

Sziasztok,

egy logitech formula force ex beállításával bajlódom.

A játékvezérlők között formula force rx néven jelenik meg, működik rendesen, csak hiába állítgatom a játékvezérlőkben a tulajdonságok/beállítások alatt mondjuk a közös tengelyes gáz-fék működést, nem tárolódik el a beállítás.

Ráadásul a logitech profiler nem találja meg a kormányt, akármelyik usb-be dugom...

4.6.349es a profiler, új biost és új chipset drivert is próbáltam már, de semmi :(

kérem segítsetek :F

(#469) wildrain válasza brick (#468) üzenetére


wildrain
addikt

Szerintem ki kellene próbálni másik gépen is. Ha ott se megy, akkor vissza kéne vinni gariba. A Profilernek (ha jól van telepítve, de hát miért ne lenne) látnia kellene mindenképpen.

(#470) dewill válasza Yom (#463) üzenetére


dewill
csendes tag

A Trustt ff380-as problémára: nekem is ilyenem van, nálam is előjött a probléma: nem emlékszem pontosan de kb így kell megoldani: a vezérlőpult/eszközkezelőben van egy HID sor, ha rákattintasz van benne egy trust ff380 pont, azt kell törölni, nekem így működött. Nem biztos hogy teljesen jó amit írtam, már régen csináltam de ha csinálsz egy képet az eszközkezelőről megmondom pontosan hogy mit kell törölni. Sok sikert!

(#471) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a logitech formula force EX-ről?
Azt olvastam róla hogy a GP-t hivatott leváltani elvileg,de a felépítése és a belső szerkezete ugyan az maradt-e azt nem írják sehol és még tesztet sem találtam róla.
Szeretnék venni vagy GP vagy EX modellt de nemtudom hogy mi a különbség közöttük,akinek van tapasztalata a GP-vel vagy az EX-el kapcsolatban azt szívesen venném!

(#472) Illidan


Illidan
tag

Sziasztok!

Akinek Saitek R440 vagy Logitech FFGP kormánya van az tudna tapasztalatokat írni róla? A két kormány között vacilálok és az döntene köztük, hogy hosszabb távon mennyire amortizálódik le egyik, másik. Esetleg van-e játékok alatt valamelyikkel probléma ?
A Saitekről eddig elég jókat olvastam, elbizonytalanított egy kicsit a Logitech mellől.

(#473) rudeee válasza Illidan (#472) üzenetére


rudeee
őstag

Szia!

Én is mostanában tervezem egy kormány vételét és ma voltam az MM-ben ahol élőben szemügyre vettem a Logitech FFGP-t és csak kicsit néztem meg a Saitek R440-es modelljét.
Tapasztalatom nincsen róla így csak azt tudom leírni neked amit megfigyeltem.
A Logitech terméke külsőleg jekem jobban tetszett és a fogása is kellemesebb volt (piros gumiborítás van a kormányon aminek ki van képezve a hüvejkujj helye-elég kellemes a fogása és nem csúszik),a Saitek-en nincsen gumiborítás ezért jobban csúszik és különösebb kialakítást sem érzékeltem rajta.
Sorja és egyéb külső illesztési hibákat nem fedeztem fel egyiken sem.
A gombok elhelyezése nem tökéletes de nem is rossz a FFGP-n,mivel az első 2 gombot én könnyedén előrtem(kézméret függő-nem vagyok egy nagy darab tehát nincsen valami nagy kezem se) a másik 2 szög alatt döntött gomb elérése már kényelmetlenebb de elérhető.A saitek modellen nem figyeltem meg.
A kormányon kévő váltókat praktikusnak találtam (nem túl nagy de nem is túl kicsi).
A Saitek-en szintén megfelelő volt a mérete.
A pedálrendszer a GP esetében jó kialakításúnak és finoman akadásmentesen adaglhatónak tűnt ,a fék nehezebben járt mint a gáz ami életszerű.
A Saitek pedálrendszere szintén finoman adagolható volt és a fék nála is keménnyebben járt.(Személy szerint a GP pedálkialakítása nekem jobban tetszett a felülről lenyúló Saitek modelljével szemben,de ez csak magánvélemény).
A GP elfordulási szöge 2x95fok jobb/bal a Saitekével megegyező.
Mindkét kormány jól használhatónak tűnt.(én a GP megvétele mellett döntöttem)
Ára a Saitek javára írható mivel az egy ezressel olcsóbb.
A belső felépítésről cikket itt olvashatsz bővebben: [link]
Remélem tudtam segíteni.

(#474) hali01


hali01
őstag

Szaasztok!

Kicsi help kéne!
Kaptam egy ilyen kormányt [link]de nincsen tápja és infot sem találok hozzá sehol.
Ha esetleg vki ismeri árulja el legyen kedves,h millen táp köll neki.

Köszi elöre is! hali01

[Szerkesztve]

(#475) Illidan válasza rudeee (#473) üzenetére


Illidan
tag

Köszönöm a segítséget :R , bár sokkal közelebb nem kerültem a döntéshez :)
Jól leírtad a benyomásaidat a két kormányról és nagy különbség ezek alapján nincs köztük. Nekem pedál szempontjából inkább a Saitek jön be, de hát izlések és pofonok.
Most már csak a tartósságra lennék kiváncsi, főleg a Saitek részéről, mert feljebb a Logitechről már írtak tapasztalatokat.


[Szerkesztve]

(#476) hali01 válasza hali01 (#474) üzenetére


hali01
őstag

Uppá!

(#477) rudeee válasza hali01 (#474) üzenetére


rudeee
őstag

Sajnos még nem láttam ilyen kormányt sehol sem.
Ha dobozba kaptad ott biztosan fel van tüntetve a gyártó és annak weboldala amit érdemes megnézni hátha van róla bővebb info.
Van rajta valami típusjelzés ami alapján ki lehet indulni?
Akitől kaptad nem tud mondani róla semmi hasznosat?
Mért nincsen hozzá adapter?
(Egyépként ha tudni lehetne hogy hány voltot igényel a kormány a működéshez, lehetne rákötni kis barkácsolással egy külső szabályozható tápot amit lehet kapni néhány ezer FT-ért. Csupán egy aljzatot kellene megfelelően bekötni és belehelyezni a táp dugóját a megfelelő feszültséggel-ehhez már tudni kell melyik vezetéket hova kössed és hogy hány volton üzemel).

(#478) Lui76


Lui76
őstag

Félig ide tartozó kérdés :
Egy logitech rumblepadom van . Egy pár játékban (GUN,SanAndreas...)
körbe körbe forog a nézet - amig ki nem húzom a kontrollert az USB-ből !!!

Olvastam a 400. hsz körül USB-hez kapcsolódó hasonló hibát_
gondolom itt is vmi ilyesmit kell próbálgatnom ?


Ha jól sejtem egy Logitech Vibration feedback lesz a fa alatt karácsonykor !
Van vkinek tapasztalata két vagy több logitech termék egyidejű
működésére?

www.kezmuveskeramia.hu

(#479) hali01 válasza rudeee (#477) üzenetére


hali01
őstag

Szóval!
Nem lényeg de leírom.
Ezt a kormányt a haveromtól kaptam Ő meg vkitől mert véletlenül kidobták a tápját költözésnél.Doboza sincs csak annyi,h médinkína.
Ha tudnám hány voltos táp kéne neki akkor már megoldottam volna,még lehet,h itthon is találnék hozzá.Addig nem ekerok próbálkozni amig nemtudok vmi konkrét adatot.
Van itthon egy Májkroszoftos kormány de azt a gyerekek használják és ha már ittvan ez akkor inkább megoldom ezt a problémát minthogy elvegyem tőlük a másikat.

(#480) Calogero


Calogero
addikt

Kormányt szeretnék karácsonyra

Logitech Formula Vibration Feedback kormány típust néztem ki.
Erről érdekelne a véleményetek.

Ami még szóba jöhet
Genius Speed Wheel 3 USB kormány
Genius Speed Wheel 3 Vibration USB kormány


(#481) Calogero válasza Calogero (#480) üzenetére


Calogero
addikt

UP

(#482) Lui76 válasza Calogero (#480) üzenetére


Lui76
őstag

Én sem találtam nagyon erről cikket.
Nekem már asszem megvan csak még nem ''tudok'' róla.
Karácsony...

A 420-as hsz-ban írt vki ilyenről...

www.kezmuveskeramia.hu

(#483) Calogero válasza Lui76 (#482) üzenetére


Calogero
addikt

Én csak ezt találtam [link]

De itt sem mondtak tul sokat róla, lehet hagyom is a fenébe kormány vásárlást

(#484) Lui76 válasza Calogero (#483) üzenetére


Lui76
őstag

Ha nem sürget ne kapkodd el...

Majd karácsony után leírom tapasztalataimat -remélem jókat.

Emellett nekem van egy rumblepadom az is két motoros vibration feedback-es,
jelenleg azt használom ilyenekre ...

www.kezmuveskeramia.hu

(#485) letoo


letoo
csendes tag

Üvözlet!
Vlaki tudna nekem segíteni? Van egy Genius Speed Wheel 2-es kormányom még régebbről, ám a driver, amit ahoz kaptam nem működik xp-vel. Nem tudna valaki adni egy linket, vagy valamit, ahonnan letudnám tölteni a legfrissebb driver-t hozzá?

(#486) Yom válasza dewill (#470) üzenetére


Yom
aktív tag

Koszi! Mukodik:)

I came. I saw. I lagged out.

(#487) Illidan válasza Illidan (#475) üzenetére


Illidan
tag

Senki nem használ Saitek R440-et?

(#488) Calogero válasza Calogero (#480) üzenetére


Calogero
addikt

Az idő sürget, minjá itt a karácsony.
Ajándék lenne....

(#489) Calogero válasza Calogero (#488) üzenetére


Calogero
addikt

Hát hétvégén sem lettem okosabb :(

(#490) rudeee válasza Calogero (#488) üzenetére


rudeee
őstag

Szia!
Szerintem a Logitech-nek nagyobb tapasztalata van a kormányok terén mint a Genius-nak,ez csak saját vélemény!
Egyik modellt sem használtam így véleményt nem tudok róluk mondani.
Ha teheted inkább a Force Feedback-el rendelkező kormányok után nézz,azok sokkal realisztikusabbak és nagyobb élmény velük a játék is! (feltételezem hogy adott a keret amiből vásárolsz így kiesik ez a lehetőség)

Ha döntenem kéne akkor először élőben nézném meg a kormányokat a Media Markt-ban ahol nagy valószínűséggel kiállított darabot is találsz amit szemügyre vehetsz és az alapján dönthetsz!

Remélem valamit azért tudtam segíteni.

(#491) rhonin


rhonin
senior tag

Szasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Logitech Formula Force Gp kormányom és az vele a gondom hogy a gázpedált könnyebb benyomni mint a féke ez még először nem is zavart de most már olyan amikor nyomom a gázt akkor vagy ugy viselkedik mintha csak egy kicsit nyomnám a gázpedált vagy egyáltalán nem működik. mit csináljak vele? vigyem vissza a boltba? :F

(#492) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!


MEGTALÁTAM, azt a kormány ami jobb mint a momo, nem hibás a pedál, és tökéletes pcre is ps re is és xre is.. ja, és 900fokot tud fordulnistb stb... tehát :R :R :R :R

[link]


Nekem pénteken jön meg, akkor leírom a tapasztalataim

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#493) rudeee válasza rhonin (#491) üzenetére


rudeee
őstag

Szia!
A fékpedál keményebben jár mint a gáz,ez teljesen normális mivel a való életben is az autókban így van!
Szerintem driver problémád lehet azért lett érzéketlen a gázpedál-szedd le majd rakd fel újra a meghajtóprogramját. Előfordulhat hogy az USB csatlakozóval lehet baja-dugd át egy másikba hátha jó lesz.
Rosszabb esetben a pedálban a potméter rosszul érzékel vagy érintkezési hiba van valahol.
Próbáld ki másik gépnél is hogy ezt ott is csinálja-e,így kiszűrheted hogy a gépeddel van-e valami probléma.

Ha nincsen változás vidd vissza a boltba garanciálisan!

(#494) msl


msl
csendes tag

Sziasztok.

Óriási problémám van , így a Most Wantedos időszakban ;)

Van egy régi(kb 5 éves) Dexxa kormánom 2 pedállal 4 gombbal.

''2 tengelyű 4 gombos botkormány'' így ment mindig -- a régi gépen.

Most új gép Asus P4P800 SE alaplappal , integrált midi/game porttal , amit ugyanengedélyeztem a setupban (as 4 választási lehetőség közül én a 200/300 ast választottam , ami fogalmam sincs hogy mi:D ), és nagy nehezen a windozt is rá lehetett venni, hogy felismerje. De hiába a ''fújkálás'' és a tisztogatás, a kis fogak szétfeszítése , hoyg feszüljön .. semmi.
Regen a szotyi p2esen a gagyi sb pci128-as hangkarin lévő midi/game porton ez full simán , könnyen ment. Nem volt semmi hiba.

Akkor itt miért nem müxik? Pont a cél előtt vérzik el a dolog, mert miután hozzáadtam a játékvezérlőben a kormányt
''nincs csatlakoztatva'' szöveg fogad, amit a legjobb szándék ellenére se tudok ''OK'' ra váltani..

A játékot majdnem végig vittem már (billel) , de fáj a szívem , hogy az anno még 10 E-ért vásárolt cucc nem működik.

Segíségetek előre is köszönöm!

(#495) Loader


Loader
tag

A Logitech Formula Force EX -en van a váltáshoz hátul kapcsoló?

''Te! Hogyis van ez?''

(#496) Loader


Loader
tag

Itt megtaláltam: [link]

Akkor ez most FFB-s?
Itt azt írják
[link]
, hogy műterheléses kormánykerék. :F

''Te! Hogyis van ez?''

(#497) Austi


Austi
tag

A problémám a Most Wanted be van ahol is nem tudom kiválasztani a Momo Racing Force kormányom csak a billentyűzetem meg a gamepadomat ''látja''.
Hogy tudom használni ott is?

(#498) Yaye válasza Gabbana (#492) üzenetére


Yaye
őstag

Hol olvastad hogy ez jó PC-re is? Én ezt eddig mindig átugrottam mert mindenhol az állt hogy konzolokhoz van :F

(#499) Loader


Loader
tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség a a Formula Force GP és a Formula Force GP R2 között?

Annyit tudok, hogy az R2 az újjabb. De ez még nem jelenti azt, hogy jobb :o

[Szerkesztve]

''Te! Hogyis van ez?''

(#500) Panky válasza Yaye (#498) üzenetére


Panky
tag

Lécci nagyon fontos lenne!
Akkor a Logitech Driving Force Pro jó Pc-hez?????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.