Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) commanDOS


commanDOS
senior tag

Előzőböl kimaradt:

Tudja valaki, hogy hogy működik ebben a kormányban az erőátvitel?
Ez a gázrásegítés létező dolog vagy valami kamu hülyeség?
nemhinném, hogy pneumatikus henger meg kompresszor lenne benne :DDD :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#952) Joshi


Joshi
titán

Ugye nem egy bonyolult megoldás a MOMO Racing kormány mechanikája & elektronikája [link]? :U :F :(

(#953) Shiroi Neko


Shiroi Neko
csendes tag

Logitech Driving Force Pro-hoz pedált külön lehet venni? Nem kell, hogy feltétlen DFP legyen, csak működjön :)
Vagy a régi DFP pedált esetleg megjavíttani valahol? A szokásos pedál-baj, nem érzékeli rendesen a gázadást, aztán van hogy beakad és max gázzal megy akkor is, ha nem nyomom.
Köszi!

(#954) kircipeti válasza commanDOS (#950) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nalam azOverall Effects Strength 80%-on all (efolott hasznalhatatlan GTR-ben), igy csak 1-2 kanyarban ugrik el a fogaskerek, viszont en gyengenek erzem igy a kormany a Spring effekt 35%, a Damper pedig 25%, lehet hogy ezeken kellene allitanom?

(#955) Ityu válasza Met (#945) üzenetére


Ityu
csendes tag


Köszönöm a mailt. Nagyon alapos leírás. Majd megpróbálom végrehajtani. :)

(#956) Ityu válasza Joshi (#942) üzenetére


Ityu
csendes tag


Köszi. Amúgy sajnos már régen nem garanciális.

(#957) commanDOS válasza Joshi (#952) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát besz@rok :D , ennyi az egész kormány mechanikája??
hát ez nagyon gáz. azthittem valami komolyabb, erre van benne egy turmix-motor :DDD , meg pár játék fogaskerék, mint anno a legóban.
Akkor hova bújt itt a huzalos erőátvitel?, amiről régebben beszéltek néhány kormány tesztben, hogy a Microsoft fogaskerekes erőátvitelt alkalmaz, a Logitech meg huzalosat, mert bár gyengébb de pontosabban modelezzi le az utat...
a gázrásegítést meg végképp nem értem :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#958) FRIZ 22 válasza timin (#949) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Igen teljesen normális, ha a vezérlőpult/játékbeállítások menüben a kormányhoz tartozó beállításoknál be van pipálva ez: pedal reported as….: combined (single axis)

Ha kiveszed a pipát különálló tengelyként kezeli a gáz és fék pedálokat.

(#959) PNP válasza PNP (#948) üzenetére


PNP
őstag

Valakinek van ötlete?

(#960) Met válasza PNP (#959) üzenetére


Met
nagyúr

játékon belül nem lehet állítani a ffb effektusok erejét?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#961) PNP válasza Met (#960) üzenetére


PNP
őstag

Lehet, de nem tapasztaltam változást...

(#962) quby válasza FRIZ 22 (#958) üzenetére


quby
őstag

ezt a combined axis pipát még észre sem vettem!Valóban két küönböző tengelynek érzékeli a controllersben! De pl a LFS-ben van erre külön bállítás asszem brake/throttle combined vagy separeted akármelyikre állitom csak 1 tengelyt lát a pedálokon! Pedig nem mindegy vezetési szempontból! Tutira én bénázok valamit, de mit?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#963) Met válasza PNP (#961) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ha 2 kormánnyal is ezt csinálja akkor valszeg a játékon belül van a hiba vagy van valami rosszul beállítva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#964) Tottu


Tottu
senior tag

A következő lenne a kérdésem:
Itt van a Logitech Wingman Formula Force EX kormány: [kép]
Itt pedig a Logitech Driving Force EX: [kép]
Mi a 2 kormány között a különbség? Az egyik PC-hez, a másik pedig PS2-höz (de jó PC-re is) van tervezve? Mert ahogy elnézem külsőre nincs semmi különbség közöttük, csak a színük. Azonban az árakban van egy kisebb eltérés. Amig a Formula Force EX 17.000Ft addig a Driving Force EX 13.000Ft-ba kerül.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#965) Met válasza Tottu (#964) üzenetére


Met
nagyúr

Mind a kettő FFB-es?
Ha jól rémlik volt egy ilyen kinézetű kormány amiben nem volt FFB csak rúgók gondoskodtak a középrehúzásról.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#966) Tottu válasza Met (#965) üzenetére


Tottu
senior tag

Igen mind a 2 FFB-es.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#967) Tottu


Tottu
senior tag

Lenne egy 3. kormány is ami szóba jött nálam. Megnéztem az árakat is a Logitech Wingman Formula Force GP-t is 13.000FT-t már belehet szerezni. Ami nekem jobban tetszik az hogy van rajta pillangóváltó, de úgy láttom hogy ennek a kormánya vastagabb, ez kényelmes még?
[kép]

[Szerkesztve]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#968) Illidan válasza Tottu (#967) üzenetére


Illidan
tag

Ez már egy régebbi modell, az említett Formula Force EX-t talán ennek leváltására szánta a Logitech.
Bár nekem nincs ilyen kormányom, sok embernek van, valószínűleg tudnak tapasztalatokat mondani (de ha visszább olvasol pár oldalt, akkor szerintem itt is találsz róla infót)

Jóval kevesebb gomb van rajta, mint az EX-n és nincs rajta nézetváltó gomb se. A pillangóváltó tényleg jobbnak tűnik, az más kérdés, hogy mennyire bírja a strapát (erről azok írhatnak, akiknek már régóta van ilyen)


Arra viszont én is kiváncsi lennék, hogy a 2 EX között van-e valami belső eltérés is, vagy csak a színük más.

[Szerkesztve]

(#969) apatisrac


apatisrac
csendes tag

Szevasztok kormány akarok venni, és nem tudom hogy mit válasszak. Nekem
strapabíró kell. Ja és force feedback legyen kb 20000 körül

*****Live For Speed car game-----the Force king-----*****

(#970) apatisrac


apatisrac
csendes tag

vagy 30000

*****Live For Speed car game-----the Force king-----*****

(#971) quby válasza apatisrac (#970) üzenetére


quby
őstag

Logitech Driving force Pro!!! :C :C :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#972) lacee007


lacee007
csendes tag

Sziasztok! Először is, nekem egy MOMO kormányom van, és azt szeretném megkérdezni hogy amikor a vezérlőplutban kipróbálom majd letépi az asztallapot, de a játékokba hiába állítom maxra az ffb-t nem igazán dobál csak egy kicsit. Ez a normális vagy vmit rosszul állítottam be. Ja amúgy a játékok alatt a TOCA 1, 2-őt értem. :F

velem lehet üzletelni... :)

(#973) #67688960 válasza lacee007 (#972) üzenetére


#67688960
törölt tag

Menj neki a falnak vagy valaminek akkor jobban megrángatja.

(#974) Met válasza lacee007 (#972) üzenetére


Met
nagyúr

A Wingman Profilerben is feljebb vetted a FFB erejét?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#975) Tottu válasza Tottu (#964) üzenetére


Tottu
senior tag

Akkor szerintetek melyik kormányt érdemes megvenni?
Wingman Formula Force GP vagy Logitech Driving Force EX.
Még annyit, hogy akkor a Logitech Driving Force EX 100% hogy működik PC-n is, ugyan olyan kompatibilitással mint a Logitech Wingman Formula Force EX?
Tapasztalatok alapján (itt a PH-n) a Wingman Formula Force GP rendkívül jól bírja a strapát több éven át, de ez elmondható a Logitech Wingman Formula Force EX-re is? Ennek milyenek a fogaskerekei?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#976) FRIZ 22 válasza Tottu (#975) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Totál tök egyforma a belseje mind a három kormánynak (fogaskerekek, motor, felfogatás, burkolat, tengely, talán még a poti is)
-Logitech Wingman Formula Force EX
-Logitech Driving Force EX
-Logitech Wingman Formula Force GP
Fogták a jó öreg és bevált Force GP-t (aminek a kezdő ára, amikor még én vettem kb:30000,-Ft volt) és ráraktak egy mai igényeknek megfelelő, több gombos, olcsósított de nem annyira jól kinéző kormánykereket.
Hogy mi lehet a különbség a két EX között? Valószínű csak a színe. Van pofájuk több lét elkérni a PC-s verzióért.

[Szerkesztve]

(#977) Tottu válasza FRIZ 22 (#976) üzenetére


Tottu
senior tag

Engem egy dolog piszkál a Logitech Wingman Formula Force GP-ben az pedig az hogy olyan ''duci'', viszont oriási plusz hogy van rajta pillangóváltó.
A Logitech Wingman Formula Force EX meg jobban tetszik külsőleg, de azon meg nincs pillangó váltó, és nem tom milyen érzés lehet a középső gombokkal váltani :F

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#978) Tottu


Tottu
senior tag

Eldöntöttem! A Logitech Driving Force EX-t fogom megvenni. Azt hittem ennek nincsenek a kormány mögött váltógombjai, de vissza olvastam és találtam egy képet róla, és VAN! :B

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#979) commanDOS válasza Tottu (#978) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sztem fogásra sokkal jobb az EX, anno, maikor vettem megfogdostam egy egy GP-t is de nagyon müanyag, kemény, recsegős müanyag (persze ettől még lehet jó) ez meg műszerfalon használatos müanyagnak néz ki, meg fogásra is jó masszív meg szintén gumírozott, szarásig tele van gombbal. :D
:

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#980) commanDOS


commanDOS
senior tag

Viszont az én EX-em továbbra is szar :O
kivettem a nagy müanyag rögzítő csavart, maivel az asztalhoz lehet fogatni, és pont látszik a motor meg két fogaskerék, menet közbe rázós terepen fél szemmel figyeltem és egyértewlműen szétcsúsznak a fogaskerekek és lekezd recsegni. asszem ebből most már télleg gariztatás lesz. :O

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#981) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Hali all!
HELP.
Kellene valami kis modding progi, force feedback hez ha van ilyen....
Kicsit már sz@rráhajtottam a WingMan Formula Force GP Logitech kormányomba ezt a dolgot... szal eléggé legyengült az egész.. és már kisebb ''úthibákra'' egyáltalán nem is csinál semmit, progiba meg játékba meg már nem lehet tovább húzni a csúszkákat :D Esetleg kis ''volt modding'' is jöhet ha valakinek van ilyen leírása :D
(zsirozás, kitisztítás már megvolt, nem segített)

[Szerkesztve]

(#982) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Égyébként meg látom mindenki rá van hajtva a logi-ra, nem mondom hogy szar, meg egyes termékiknél talán nincs is jobb... de kormányba nem valami fényes amit nyújtanak...
Régen volt nekem Thrustmaster kormányom, egy egyszerű, F.F. nélküli... valami potom pénzért vettem... és nem volt az annyira sz@r... mostanába meg már nem is lehet erről a márkáról hallani itthon semmit se... valaki nem szerzett be mostanába ilyet? Vagy mit lehet ezekről hallani?

[Szerkesztve]

(#983) commanDOS válasza ---Lasali--- (#982) üzenetére


commanDOS
senior tag

Erről csak annyit, hogy kissé túlozva, de a Thrusmaster találta fel a PC-s kormányt :DDD
és anno ez igen nagy dobás volt, a többi (microsoft, logitech, genius) csak licenszelte a technikát. Egyértelmű, hogy a logitech nincs olyan jó, de az ''olcsóbb'' cuccok közül még mindig az egyik legjobb.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#984) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Üdv a Vezetőknek! :D
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Szeretnék vásárolni egy Genius Speed Wheel 3 kormányt.
De a gyártó honlapján fura infóra leltem az eszközről. [link]
Azt írják, hogy a ''pillangókarok'' csak, akkor működnek, ha nincs bekötve a pedál.
S hogy a karok ekkor a pedálok kiváltására szolgálnak.
Olyat nem tudnék csinálni, hogy a karokat váltóként használom a pedálok mellé? :B
Bocs, a hüle kérdésért, de én egy elírást feltételezek.
De ha így igaz, akkor az nagyon nem van jól. :O
Előre is köszi a segítséget.
Üdv, DragonR+

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#985) Met válasza DragonR+ (#984) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ez érdekes, még nem is hallottam ilyenről. Elég beteg megoldás

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#986) Dreg Péter


Dreg Péter
csendes tag

Sziasztok

Nem tudjátok e hogy léehet e kapni Gamepad illetve Joystickhoz oylan átalakitót ami Usb -sé teszi? tudjátok az a Game device dugó átalakitó usb -sé,VAN ILYEN?

Dreg Péter

(#987) DragonR+ válasza Met (#985) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Holnap azért utánajárok a dolognak. Bár úgyis azt mondják, amit hallani akarok.
Majd kipróbáltatom. ;]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#988) DragonR+ válasza Dreg Péter (#986) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Voila! :D
[link]

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#989) DragonR+ válasza Met (#985) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Az.
És sajnos igaz.
Kaptam egyet próbára.
Tényleg így működik.
Siralmas. :(
Pedig fogásra úgy tetszett. :O

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#990) Met válasza DragonR+ (#989) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt, hogy sikerült kitalálniuk nemtudom. :F
Ez gáz.
Ha a pedál be van dugva akkor abszolut nem érzékeli a pillangókat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#991) DragonR+ válasza Met (#990) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Nem érzékeli. :O
Meglestem kalibrációnál.

Közben kiböngésztem rendesen.
Furcsa, de érthető a logika.
A már említett pillangókkarok, nem egyszerű kapcsolók, hanem analóg karok a gyorsításhoz és fékezéshez.
Lehet választani. Pedál vagy karok.
Még szerencse, hogy ki tudtam próbálni. :)
Valami ilyesmit írtak neten is. :B
Csak furcsának találtam. Utánajártam. Bölcsebb vagyok most. :D

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#992) Tottu


Tottu
senior tag

Lehet nekem is összejön a pénz egy PFD-re. Azonban nem tudom, hogy érdemes-e megvenni? Engem csak az aggaszt hogy sokan panaszkodnak a pedálokra a DFP-nél is. Ez igaz az EX változatra is? Ugyan az a pedál van mind a 2-nél?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#993) quby válasza DragonR+ (#991) üzenetére


quby
őstag

Hali!

Na figyi!Nekem van itthon 2 db lent emlitett genius kormány, + 3 három haveromnak is van.az összesen öt :DDD :DDD !ebből az ötből egyet abszolút nem használ a srác az még műxik valahogy de a többi HASZNÁLHATATLAN!! :(( :(( 3 hét használat után már jelentkezett a tipikus potibetegség (ugrál nem lehet rendesen kalibrálni) mind a pedálnál mind a kormánynál!A pillangókarok valóban a pedál hellyett vannak és csak akkor műxik ha nincs bedugva a kormány!Az én sjaátom már kb 1200x volt szészedve (Álmomban csukott szemmel bármikor szétszedem, összerakom 5 perc alatt :C )takaritás....stb céljából. Eleinte ez is segített, de mindig egyre kevesebbet! 3 hónap aktív használat után azt mondom hogy a vele való játék teljes mértékben ÉLVEZHETETLEN!De legalább nem volt drága! :DD :DD Azóta vettem 1 logi DFP-t, és minden rendben!Ez csak az vélemeényem, és lehet hogy másnak bevált!Ha a PH-n cikket kellene irjak róla az lenne a végén hogy:
NEM AJÁNLOTT!! :(

De ha bármi konkrét kérdésed van vele kapcsolatban szivesen válaszolok (ha erre járok)

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#994) DragonR+ válasza quby (#993) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Szia!

Köszi az információt! :R
Nem tagadom, hihetetlen nagyot csalódtam. :(
Az olcsó hús, na meg az ő híg leve.
Egy hatalmas fekete pont a kütyünek.
Gyorsan kivertem a fejemből eme szörnyeteg megvásárlásának gondolatát, tehát több kérdésem e témában nincsen. :D
Már csak az a kérdésem volna, hogy mit lehetne venni 10-15e pénz körül, ami használható. Tudom, szűk a keret, de ez azért van így, mert csak ''bohóckodni'' kéne.
Még nemtom, milyen gyakran használnám s ezért nem akarok nagyon beruházni.
Mindenképpen FFB nélkülit vennék.
Az asztalomon lévő szkenner nemtom hogyan tolerálná a bizsergést. :D

Üdv, DragonR+

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#995) Met válasza DragonR+ (#994) üzenetére


Met
nagyúr

szerintem nézz szét használt cuccos oldalakon
vehetsz nyugodtan FFB-est, azt ki lehet kapcsolni és annyival nem drágább
meg aztán ha rákattansz nem árt, a scanner meg elfér máshol is;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#996) DragonR+ válasza Met (#995) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Köszi a tippet. :R

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#997) Panky válasza Tottu (#992) üzenetére


Panky
tag

hát nekem DFP-m van már fél éve és kopp kopp pedál rendben van. A többi része egyszerűen zseniális a kormánynak! Az EX a kistesó nemtudom az milyen de valószínűleg kevésbé időtálló mint a DFP. A helyedben beruháznék egy DFP-re hidd el ha nem csak havi 15 percet jáccol akkor megéri!


Panky

(#998) commanDOS


commanDOS
senior tag

14-15 pénzből sztem ha nincsenek túlnagy igényeid csak unod a billencsen való kormányzást, kakor simán lehetk apni, pl.: Logitech Formula Force Gp annyi körül van, vagy ha nem kell FFB-s, akkor van logitech formula Vibration mittomén mi, az 12 pénz körül van.
meg van trust meg a hasonló társai, amiket nyugodt szívvel nem mernék ajánlani.
hát nagyjából ennyi, nézz szét netes áruházakban.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#999) Tottu


Tottu
senior tag

Köcce a help-t. Végül sajnáltam rá a pénzt és egy EX-el beérem mert majdnem egy 10-essel többe került volna a DFP. De szerintem ez is maximálissan elég lesz :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1000) DragonR+ válasza commanDOS (#998) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Kösz.
Egy ideig elnapolva.
De majd egyszer olyan jót veszek, hogy azt majd én magam sem hiszem el. :)
Egy picit nagyobb pénzmagból.
Majd később.
Most inkább valami Personal Cooler-be ruházok be, ami a forró fejemet hűti. :D

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.