Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Louies válasza Met (#900) üzenetére


Louies
tag

rendben! de nem eladni akkarom, hanem megtudni mennyit érhet!!!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#902) Met válasza Louies (#901) üzenetére


Met
nagyúr

hát akkor nézelődjél Vaterán, Ebayen, Amazonon
+ - valamennyi:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#903) quby


quby
őstag

Hali!

Kérdés!!!A haver vett 1 Logi MOMO-t, de kb 100 kör után (F1C)szépen lassan elkezdett kikotyogósodni. A kormány tengely le-fel jobbra-balra kezdett kotyogni. :(( :(( A mikor megvette akkor is volt már 1 pici kotyogása de ez nagyon hamar megnőtt már idegeitő szintre! :((( :((( :((( Valaki találkotzott már ilyennel? :F Most megy a herce hurca csere ügyben! :(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#904) Panky válasza quby (#903) üzenetére


Panky
tag

Hát öööö izé valszeg gyártási hiba egy 30k-s kormánytól nem kéne ezt csinálnia. Nekem 5 évet bírt a Thrustmaster 360 Modena kormányom és nem kotyogott. A DFP-m is bírja. A Logitechnek elég jó az ügyfélszolgálata szvsz nem lesz probléma a cserével :)

(#905) quby válasza Panky (#904) üzenetére


quby
őstag

Kiráály!!

Amugy nekem is DFP-m van. Eddig minden rendben vele!Köszi! :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#906) Met válasza quby (#903) üzenetére


Met
nagyúr

A kotyogás ''széria hiba''. Előbb utóbb mind elkezd kotyogni és a gázpedál is elromlik.
A kotyogáson lehet javítani házibarkáccsal és a pedált is lehet szerelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#907) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik barátomtól kaptam egy kormány készítési leírást, amit
a netről szedtek le. Megépítettem, és jól működött. Most elővettem, hogy
véglegesitsem,bedobozoljam,nagyobb kereket rá, és központositsam.
Gondoltam, mielött kinlódok vele, kipróbálom.Nem működik rendesen,
Win 98-alatt kellene menni, a Win 98, 4-button gamepad-nak
imeri fel, de a Properties-ben nem bírom beállítani a keresztet
mert balra húz, jobb oldalra nem megy ki. Pedig ez tavaly még jól
müködött, hiába próbálom a potikat cserélni, nem jön össze.
A neten hiába keresem, nem találom azt a helyet ahól a leírás
volt.
Most vettem egy bólhapiacon a gyerekeknek egy másik
kormányt pedállal.A tipusa:Destiny.Szétszedtem,
hogy esetleg nem-e látok benne szakadt vezetéket,
esetleg égett dolgokat.Mivel nem találtam semmit,
így bedugtam a gépbe.Jól éreztem, mert nem müködött.
Kihúztam a lábpedálokat,akkór már ment a kormány része,
de kis mozgást csinál, nem lehet a keresztet a vizszintes
irányba kivinni mindkét oldalra.

Tudnátok-e valamit javasolni, mielött kidobnám:)!

Köszönettel!

Öregharcos

(#908) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!
Venni szeretnék kormányt, Ti milyet ajánlatok?

(#909) #67688960 válasza Met (#906) üzenetére


#67688960
törölt tag

Látom hogy egy évvel ezelötti hsz. de azért leírom. :)
Nekem is volt ilyen gondom (is)!
Megkérdeztem a logitech-et(nem a magyart) és elösször azt hitték, hogy hülye vagyok és nem rögzítettem rendesen, aztán azt mondták, hogy vigyem vissza.
Nálunk azt mondták hogy ha eltörik akkor cserélik, (az eladókat már nem is kommentálom) :o többet nem veszek (?itthon?) logitech-et az biztos, nálam leszerepeltek.
Ja, végül megbarkácsoltam a momo-m.

[Szerkesztve]

(#910) Met válasza #67688960 (#909) üzenetére


Met
nagyúr

Mi 1 évvel régebbi? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#911) #67688960 válasza Met (#910) üzenetére


#67688960
törölt tag

:B
Semmi csak elnéztem. :DDD

[Szerkesztve]

(#912) Met válasza #67688960 (#911) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor jó 5x átnéztem mire válaszoltam :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#913) Met


Met
nagyúr

Amúgy mindenki jobban jár ha sk megcsinálja mert jó esetben kicserélik de akkor 2-3 hónap múlva úgy is elromlik megint és kezdődhet elölről az egész:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#914) #67688960 válasza Met (#913) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ja, lehet. Vajon gépek vagy emberkék pakolják össze a nagy Kínában :( ?
Vagy ide hordják az összes selejtet? Mert ha nem, akkor összeszerelésből kapnak tőlem egy kettest.

[Szerkesztve]

(#915) Met válasza #67688960 (#914) üzenetére


Met
nagyúr

Ez nem szerelési hiba. Eleve rosszul lett megtervezve az egész potméter téma. Igazából nincs rögzítve csak a pedálhoz. Szerintem azért nem rögzítették a pedál vázhoz a potit mert attól féltek, hogy szétkoptatja a pedál ahogy mozog.
Csak annyi kellett volna, hogy a poti és a pedál közé egy fogaskerék és a pedál felöl érkező mozgást az adja át a potinak.
Persze a poti is lehetett volna jobbminőségű, pl. fémházas.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#916) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Ma 1kissrác szülinapjára kormányt kapott a szüleitől és áthívtak, hogy üzemeljem már be!
A kormány típusa: Speedlink 6693[link]
Nos minden rendben ment a kormányt felismerte autómatikusan usbről. Az a nagy gondom van, hogy nagyon érzékeny. A TOCA2 játékkal próbáltam, és nem lehet normálisan beállítani. Ha digitálisra van beálllítva a kormány érzékenysége, akkor mozdítok rakta 1 picit és és már keresztbe is állt az autó az úton.
Lehet állítani a kormányon is az érzékenységet, de az sem segített(picit igen,de alig észrevehetően). Ha nem digitálisra van állítva, akkor sem jobb az irányítás. Kérlek titeket, hogyha tudtok segíteni, akkoe légyszíves seggítsetek, mret ma a gerek végigbömbölte az egész napot.

Várnék arra is javaslatokat, hogy milyen progit rakjak neki fel, ami tudja a Forcefeadback -es kormányt működtetni és elszaladgál P3 900mhz+gf2 mx400-as cuccon!

A segítségeteket ekőre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#917) Met válasza Ronyman (#916) üzenetére


Met
nagyúr

A játékban is állítottál az érzékenységen? Esetleg patch a játékhoz?

Szerintem egy Colin 2-vel el tud szórakozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#918) Ronyman válasza Met (#917) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Ott is állítottam érzékenységet, de csak 3 állítási lehetőség volt low-medium-high!
Ha manualra állítottam akkor több beállítás volt, de nem ment úgysem normálisan!
A Colin 2 megpróbálom, hátha normálisabb lesz!

Köszi a segítséget!

(#919) FRIZ 22 válasza horvathkrisz (#908) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Talán ez segít a választásban.
HGTRM [link] bajnokságban legnépszerűbb/legtöbbet használt kormányok.

- Logitech Wingman Formula Force GP: 11
- Logitech Wingman Formula GP: 1
- Logitech MOMO Racing: 14
- Logitech MOMO Racing + pedál: BRD Speed7: 2
- Logitech MOMO Racing + pedál: Microsoft Sidewinder FFB: 1
- Logitech MOMO Force (piros): 6
- Logitech Driving Force Pro: 1
- Logitech Formula Vibration Feedback: 1
- Thrustmaster 360 Modena: 1
- Btech BJW-350 Force Feedback Steering Wheel: 1
- Csúcs házi buhera: 1

(#920) Sünke


Sünke
csendes tag

Légyszi valahogy segítsétek elpasszolni Logitech MOMO kormányomat. Több mint fél év gari van rá, 3 hetet volt aktívan használva. Dobozban van, mindenével együtt, 17k. Azért ide írok, mert sürgős lenne. :R

Az AMD -ért és az ATI -ért előre...

(#921) Met válasza Sünke (#920) üzenetére


Met
nagyúr

adjál fel apróhirdetést, itt is meg apróneten is
ja és készülj fel az alkudozókra :U
tavaly előtt adtam el én is, asszem 17k-ért és 15-ért akarták elvinni, aztán amikor elküldtem a picsába őket akkor még én voltam a bunkó, pedig beírtam a hírdetésbe, hogy alku nincs.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#922) Tottu


Tottu
senior tag

Most akarok venni egy kormányt, de nem tudok dönteni: nem akarok sokat költeni tehát a MOMO és a DFP kilőve (ennyire nem vagyok fanatikus :) ). Olyan kormány kellene ami hoszabb távon is jól működik és a minősége nem a legroszabb.
Szóval a legjobb ár/érték arányú kormány-t keresem.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#923) Joshi


Joshi
titán

A Logitech Momo Racing kormány működik PlayStation 2-vel? Azt tudom, hogy hivatalosan csak a Logitech Driving Force Pro PS2 kompatibilis, de próbálta már valaki a gyakorlatban a Momot PS2-vel? :F

[Szerkesztve]

(#924) <>jana<> válasza Ronyman (#916) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem is van eggy ilyen kormányom,az átalakító oldalán van eggy kapcsoló azt tedd át xboxról pc-re és jó lessz,nekem ez csinálta a zűrt.

(#925) Tottu válasza Tottu (#922) üzenetére


Tottu
senior tag

UPocsak

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#926) FRIZ 22 válasza Tottu (#922) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Akkor neked ez lesz az ideális:
Logitech Formula Force EX[link]

Nem túl drága (kb:17000,-), viszonylag jól néz ki, minden játék felismeri, sok gomb, tartós (a belső szerkezetét egy az egyben a Logitech Wingman Formula Force GP-től kölcsönözték, már vagy 4 éve gyűröm)

(#927) Tottu válasza FRIZ 22 (#926) üzenetére


Tottu
senior tag

Nem nagyon értek még a kormányokhoz, de a Logitech Wingman Formula Force EX = a Logitech Formula Force EX-el?

Most találtam egyet elég jó áron: [link]
Logitech Driving Force EX-el 9800FT+ÁFA <- Erről mi a véleményetek?

[Szerkesztve]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#928) Joshi


Joshi
titán

Saját kérdésemre a válaszom az, hogy IGEN A MOMO RACING IS MŰKÖDIK PS2-vel :C :DD mindenféle gond és probléma nélkül. Az igaz, hogy a gombok nem PS2 specifikusak, de konfigurálhatóak. :DDD :Y

(#929) Tottu válasza Joshi (#928) üzenetére


Tottu
senior tag

A Logitech Driving Force EX-t ismered? Erre a kérdésre is válaszolhatsz! ;)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#930) Joshi válasza Tottu (#929) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos nem ismerem :( , de a Driving Force Pro az nagyon király. :DDD :C :DD

[Szerkesztve]

(#931) quby válasza Joshi (#930) üzenetére


quby
őstag

Ez szó szerint igy van! :C :C :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#932) #67688960 válasza Joshi (#928) üzenetére


#67688960
törölt tag

Milyen kábel kell hozzá? Vagy hogy van ez?

(#933) Joshi válasza #67688960 (#932) üzenetére


Joshi
titán

A MOMO USB kábelét bedugod a PS2-be és lám-lám működik. :C :DDD Ez igaz a Driving Force Pro-ra is PC felé, vagyis az is tökéletesen működik a legújabb Logitech driverrel PC-n. :C :DD :DDD

(#934) #67688960 válasza Joshi (#933) üzenetére


#67688960
törölt tag

:C :C
Le vagyok nyűgözve!

(#935) FRIZ 22 válasza Tottu (#929) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

PS2 re tervezett kormány.
Elvileg működik PC-vel is.
[link]
Így kinézetre egy az egyben a Logitech® Formula™ Force EX ikertestvére csak kékben. És olcsóbb. :)

(#936) Ityu válasza Met (#897) üzenetére


Ityu
csendes tag

Helló!

Nekem is Momo Racing kormányom van, de a gázpedál beteg.

Esetleg tudnál valami linket mutatni, hogy hogyan lehetne megcsinálni?

Köszi előre is.

(#937) Joshi válasza Ityu (#936) üzenetére


Joshi
titán

Mi a probléma a gázpedállal? :F

(#938) Tottu


Tottu
senior tag

A Logitech Driving Force EX-nél van pillamgó váltó? Mert én eddig nem láttam egyik képnél sem.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#939) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv
egy Logitech Formula Force EX kormánnyal lenne bajom :O
megvan durván fél éve és már új korában is néha érezhető volt a hiba, de most kemyénebb szimulátornál előjött elég rendesen. nemtom pontosan, hogy működik az erőátvitel benne, de erősebb rántásoknél nem érezni, hogy ki akarná tekerni a kormányt a kezemből, hanem mintha lecsúszna az egyik fogaskerék a másikról, és elkezd az egész rázkódni meg recsegni :O . nem volt előtte még kormányom, először nemis éreztem hibának. de most nagyon durván előjött. még garis bőven, de nemtom mi lehet a baja.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#940) Ityu válasza Joshi (#937) üzenetére


Ityu
csendes tag


Hát a baja a következő:

nem nagyon lehet adagolni a gázt. Pl. hozzá sem érek a pedálhoz, és akkor is gázadást érzékel. De pl. padlógázt sem lehet rendesen adni, mert akkor meg olyan 75%-os gázadást észlel, de azt sem stabilan. Szóval egyáltalán nem lehet adagolni a gázt - teljesen élvezhetetlen vele a játék. :O

Kösz az érdeklődést.

(#941) FRIZ 22 válasza Tottu (#938) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Nagyméretű pillangóváló sajna az nincs. Csak két, kicsit igénytelen kialakítású mikrokapcsoló, egy hasított műanyag lap mögött.

(#942) Joshi válasza Ityu (#940) üzenetére


Joshi
titán

A potméter sz@rakodik, amit úgy lehet orvosolni a legkönnyebben, hogy befújod kontakt pray-vel. :D Ez sajnos csak ideiglenes megoldás, de segíthet. Ha garanciás a cucc mindenképpen vidd vissza, ha nem garis akkor előbb utóbb számíts potméter cserére. :O A javítás ára nem túl sok(kb 2-3k). :DD

(#943) JoeYi válasza #72042496 (#307) üzenetére


JoeYi
őstag

hmm, még nem olvastam végig a totyikot, de ez a próbléma nekem akkor merült fel, amikor rossz sorrendben csatlakoztattam az USB -t és a táp csatit. Először kell az usb -re dugni, majd csak utána az áramba. Ha fordítva csináltam, akkor nem müxött a pedál normálisan

(#944) Met válasza Joshi (#942) üzenetére


Met
nagyúr

A garanciás csere is csak időleges megoldás.
Milyen potival lehet cserélni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#945) Met válasza Ityu (#936) üzenetére


Met
nagyúr

mail ment

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#946) Met válasza JoeYi (#943) üzenetére


Met
nagyúr

Másfél éves postra válaszoltál?:)
Nem a csatlakoztatási sorrendel van gond. Konstrukciós hiba miatt romlik el a pedál.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#947) kircipeti válasza commanDOS (#939) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hi!
Pontosan ez a helyzet nalam is az EX-el! A kormany logyoges nem zavar, de ez elegge. Ha jutottal vmit elore az ugyben akkor irjal!

(#948) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Van egy olyan gondom Live For Speed alatt (mással nem játszom), hogy bár megy a force feedback, ha rázókőre megyek, és közben kanyarodok, akkor nem csinál semmit. Ha egyenesben teszem ugyanezt, akkor rendesen rezegteti a kormányt, illetve hátsókerekes autónál a megcsúszást is jól szimulálja. Tehát olyan, mintha nem lenne ereje rángatni, mert ugye kanyarban erősen ellentartok neki. Miért lehet ez? MOMO-val és FFGP-vel is ugyanaz a jelenség.

(#949) timin


timin
csendes tag

Egy kérdésem lenne. nekem van egy Logitech Formula Force GP kormányszettem a konfigurálásnál beállítom a gázbedált és a féket namármost ha elengedem a gázt akkor a konfignál megjelenik egy kis fékerő(gázpedál mutató nulla fékpedálmutató kis plusz érték), tényleg minimális,de ha kicsit odalépek a gézra akkor a fékerő lenullázódik. Ez normális vagy nem? :F

(#950) commanDOS válasza kircipeti (#947) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akkor nem csak énvok hülye :D
Annyi lötyögés kell, még a momo racing is lötyög, nemjó ha túl közvetlen, ez nem hiba.
Amúgy meg müanyag siklócsapágy van benne ( a momo-ban is) tehát sokat nem kell tőle várni.
furcsa, mert driverbe ha állítgatom, nézegetem, hogy ráncigálja a kormányt, és 75%-os force nál, már kirántja a kezemből és nyoma nincs ennek az ''elcsúszásnak'' .
Most wanted-ba néha felfedezhető volt, most elkezdtem nyomni a Cross Racing Championship-et (CRC) és terep pályákon minden kanyarnál ezt csinálja, szinte recseg az egész háza.
mégegy észrevétel: az a tapasztalatom, hogy akkor csinálja ezt ha egyszerre ráznia is kell meg ugye az erő visszacsatolás is él. nemtom mit tegyek vele, passz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.