Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Illidan válasza molngab (#1050) üzenetére


Illidan
tag

Ettől sokkal jobbat (és drágábbat :DDD ) szerintem nem nagyon találsz [link] Bár erre még őszig várni kell.
''Gazdaságos'' kormányt is láttam már plusz váltóval, de az a valósághű működéstől elég távol állt :)

A támogatottsága elég szegényes az ilyen jellegű kormányoknak, talán ezért se nagyon erőltetik őket. Sok játékban csak felfelé és lefelé lehet váltani, nem lehet az egyes fokozatokat különböző gombokra rakni. A kuplungról már nem is beszélve.

(Valahol még láttam különböző kiegészítőket - 3 pedál, váltó, kézifék -, de az oldal címére most nem emlékszem. Az biztos, hogy azok is horror árban voltak.)

(#1052) Met válasza molngab (#1050) üzenetére


Met
nagyúr

Képzeld azt, hogy egy olyan autóban ülsz amiben szekvenciális váltó van és rögtön realisztikus lesz :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1053) - Mixa - válasza molngab (#1050) üzenetére


- Mixa -
tag

Szia! Act-Labs-tól ha tudsz rendelni váltót...

Nekem meg elméletben megvan a megoldás ;). Csak várni kell vele jövő nyárig. :S

(#1054) - Mixa - válasza Illidan (#1051) üzenetére


- Mixa -
tag

:O

Najó, akkor kirakom az én megoldásom az oldalamra, mert senki nem fogja elhinni, hogy én csináltam. Különben nekem is lesz rajta egy ilyen kapcsoló a szekvenciális és manuális váltás között.

(#1055) quby válasza - Mixa - (#1049) üzenetére


quby
őstag

ja eleg jol sikerult csak at a baja hogy kicsit nehez lett.foleg s hatso kerekere jutott nagyon sok suly ani az ules sulyelosztasa miatt van osszesen kb 10000HUFban van es 1 nap alatt ossze lehet hozni mindennel (festekszaradas) egyutt :DD
bocsi i hibakert de szloven billkiosztal 1 kicsit nehez

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1056) Illidan


Illidan
tag

Mennyire megszívtam ezzel a Logitech EX-el ?! :O

Már a másodikat vittem vissza ugyanazzal a hibával. Korábban már írtam a problémáról, de senki nem reagált rá. :(
Mindkettőnél a következő tünetek jelentkeztek: balra kanyarodás közben, egy bizonyos szögben tartva a kormányt (~ 80 foknál) elkezdett rángatni a force miatt, mintha a fogaskerekek nem akadtak volna össze. Legdurvábban a NFS 5-nél és az F1 Challange-nél jelentkezett.
Akinek ilyen kormánya van, annál nem volt hasonló jelenség? Azért egy középkategóriás Logitechtől többet vártam volna (úgy meg még inkább, hogy a belseje ugyanaz, mint a F1GP-nek, a Momo-nak és ha jól tudom még a DFP-nek is).
Még írok majd a Logitech-nek is, lehet, hogy csak egy rossz szériába nyúltam bele :F

Most úgy néz ki, hogy egy Saitek R440 lesz belőle. Remélem több sikerrel. Kár, hogy Thrustmaster-t már nem lehet itthon kapni. :(

(#1057) SASI89


SASI89
csendes tag

Elöször is Hi all!

Ma kaptam egy Logitech MOMO Racing kormányt, azonban akadt vele egy bosszantó problémám ami miatt egyenlöre használni sem tudom.

Nos rendben felismeri a windows a kormányt és a szoftver ami van a kormányhoz az is jól mükodik. A fő problémám az hogy csak akkor tudom forgatni a kormányt, mikor a windowsban bemegyek a játévezérlokhoz és ott a MOMO racing beállitásaira, akkor bejon az a panel amin ott a kormány képe és jelszi ha megnyomok a kormányon valamit vagy ha forgatom a kormányt és tudjátok ilyen hulye hangokat ad. Ezen felul NFS MW-ben tudom még mozgatni de ott is csak a menuben, és a játékban már csak a gáz/fékpedél + programozhato gombok mükodnek, de forgatni nemtudom a kormányt, de ha pl nekiemgy a kocsi a falnak akkor force feedback miatt magátol forog a kormány majd visszaáll középre, de én magam nem tudom forgatni ez a nagy problémám légyszives segitsen aki tud, elore is koszonom.

(#1058) Met válasza SASI89 (#1057) üzenetére


Met
nagyúr

Mi az, hogy nem tudod forgatni?
Mintha nem is lenne forgatható?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1059) SASI89 válasza Met (#1058) üzenetére


SASI89
csendes tag

Igen, mintha nem lehetne forgatni, de ha viszont belépek a vezérlopultban a játékevzérlokhoz, és ott rámegyek a tulajdonságokra a korménynál akkor lehet forgatni konnyedén, viszont NFS MW-ben meg nehéz forgatni, és ott is csak a menuben tom egyáltalán forgatni...

(#1060) Met válasza SASI89 (#1059) üzenetére


Met
nagyúr

Kalibrálás megvolt?
Nincs nagyon nagyra állítva a középre húzás ereje vagy a FFB?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1061) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Na asszem a g25 személyében méltó utódra lelek majd! MOMO Force-om már megérett a cserére! Bár sztem még mindig isteni:D

(#1062) mclaren777


mclaren777
senior tag

Helósztok!
Lenne egy kérdésem :
Ez milyen kormány lenne?
[kép]

[Szerkesztve]

(#1063) oatis


oatis
csendes tag

Szevasztok!

Egy élő problémám lenne, nemrég vettem egy Trust ff380 kormányt, és eddig még nem sikerült életet lehelnem bele normálisan.Első telepítés után az NFSMW belassult tőle kb 3-6fps-al ment, feltettem a legújabb drivert és azzal már sikerült kicsavarni a gépből 19-25 fps-t. Billentyűzettel tudja a 30-40 fps-t. Ez lenne a kisebb gond de van egy nagyobb is mégpedig képtelen vagyok vele játszani force feedback-kel ,mert a kormány a körív egyes pontjain elkezd rángatni (csak jobbrakanyarodásnál).Ez úgy jön le játékban, hogy kanyarodás közben ha ''megtalálon'' ezt a pontot akkor a kormáy belekormányoz a játékba és esetlegesen megváltoztatja az autó irányát, ami nemigen egészséges 130km/h-nál (általában falat fogok).Ezen túlmenően a ffb úgy dolgozik ahogy kell. A kormány 6 napos, az nem lehet hogy szétgyilkoltam. :F :((
Aki tud légyszi segítsen!

Segítségeteket előre is köszönöm!
Ha esetleg rossz topicba írtam, vagy volt már erről szó akkor bocsánat, nem kavarni akartam.

(#1064) Illidan válasza oatis (#1063) üzenetére


Illidan
tag

Hello!

Nálam Logitech EX-nél jelentkezett hasonló rángatás (fentebb már írtam róla). Kettőt vittem vissza, mert mindkettő ugyanolyan s**r volt. Elvileg ez nem garanciális probléma, hanem mind ilyen :(
Ha ez tényleg igaz, akkor a Logitech elmehet a sunyiba. :(((

Egy Saitek R440 lett helyette és eddig ez hibátlan :R
Bár kevesebb rajta a gomb és a Logi valamivel kényelmesebb fogású volt, de ez legalább normálisan használható. (a váltó is jobb ezen :P )

A helyedben én visszavinném. Típushiba esetén cseréltesd (ha lehetséges, akkor próba után), egy számodra megfelelően működő kormányra. Bár ez nagyban függ az üzlettől is, és az sem segít, hogy a 3 napból már kicsúsztál.

(#1065) ghost_ship


ghost_ship
csendes tag

Hello mindenki!
Az lenne a problémám hogy van egy Microsoft SideWinder kormányom a sima nem FF-es és a pedáljában eltört a feszitő rugó, és így használhatatlan, és az lenne a kérdésem hogy nem e tud valaki erre vmi megoldást esetleg eladó alkatrészt vagy egy ilyen boltot.A segitséget előre is köszönöm

(#1066) Nakata


Nakata
tag

Én most vettem meg egyik haveromtól 20 000ft-ért egy Momo Force kormányát ez ez a limitált szériás(bőrkormány,alubetétek),de kegyetlen jó kormány már maga hogy bőr tapintás egy élmény és hát maga a vezetés kegyetlen ezt a kormányt már nem lehet kapni(sajnos) de ha tudtok használtan venni érdemes nagyon megéri én nagyon jól jártam mert 20 000Ft-ért vettem és mikor ezt haver hozta nagykerből ő 45 000Ft-ért vette.Jó üzlet volt ;)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1067) Met válasza Nakata (#1066) üzenetére


Met
nagyúr

Az nagyon tuti kis kormány :)
Én 30.000-ért vettem 2-3 éve szintén használtan.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1068) Nakata


Nakata
tag

Az egyszer biztos :) :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1069) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Én inkább a kocsimba tettem és be is van kalibrálva! :DDD

[link]

:Y

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1070) dome911 válasza SASI89 (#1057) üzenetére


dome911
tag

Gyúrni kéne még, vazeee... :DDD

[Szerkesztve]

(#1071) Nakata


Nakata
tag

ArmanD. az igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen.Kira vagy :R :R :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1072) ArmanD. válasza Nakata (#1071) üzenetére


ArmanD.
őstag

;) Jahh és Forcefeedback is müxik rendesen!!! :DDD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1073) Ala


Ala
tag

Hali!
A minap vettem egy Saintek R220-as kormányt de nem tudom normálisan beállítani.
A GT legends-be jól működik de Colin alatt már nem.Mintha mindíg nyomnám a gázt :F pedig még a közelében sem vagyok a kormánynak.Mit kelle beállítani vagy a kormánnyal van a baj?légyszi segítsetek minél elöbb.Fontos lenne!

(#1074) syab19


syab19
tag

Hello, egy olyan kérdésem lenne, hogy a depo-n kétféle momo kormány van.
Melyik milyen? Mi a különbség?

(#1075) gergo84


gergo84
aktív tag

sziasztok, ven egy logitech momo force feedback kormányom. Felmerült vele egy probléma: a gázpedál potija, mintha kezdene tönkremenni. tünetek: néha nem éri el az acclerate a 100%-ot. ugy szoktam orvosolni a problémát, hogy kihuzom a pedál csatlakozóját a kormányból majd viszza, és igy olyan 15 percig megint jó lesz..majd ismét nem éri el a 100% a gázadás.
- mit lehet ezzel kezdeni? (poticsere, csatlakozó oxidálodás,?)
- ha potit kell cserélni, kb mennyibe kerül egy ilyen?

előre is nagyon köszönöm a segítséget :R
ui.: a garanciája már lejárt. 3 éves

(#1076) gergo84 válasza syab19 (#1074) üzenetére


gergo84
aktív tag

hy, ha megnézed a képet, egyből látni a szembetűnő különbségeket. szerintem:

- logitech momo force: nincs kézifék(váltókar), és mintha ez nem asztallapra szerelhető lenne, hanem külön lábakon áll

- logitech momo force feedback: van váltókar, könnyedén az asztalra lehet fogatni, jobb megjelenés stb stb. nekem is ilyen van, szerintem szuper!

bár nem tudom az első mér drágább, szerintem teljesen dizájntalan, és funkcioszegényebb mint az olcsobbik... :F

saját vélemény!

[Szerkesztve]

(#1077) Met válasza gergo84 (#1076) üzenetére


Met
nagyúr

Miért drágább a Force?

Tulajdonságok:
- Kézzel varrott valódi bőr kormánykerék
- Rozsdamentes acél sebességváltó karok
- Alumínium gáz- és fékpedál

Amikor megjelent 50k volt míg a Racing 32.
A Racingnek gázpedál problémája van a Force-nak nincs, neki anyi betegsége van, hogy hajlamos elkoszolódni a kormány potija.
A Force-ot is az asztalhoz lehet rögzíteni, sőt van hozzá egy csavar is, ha átfúrod az asztal lapot még stabilabban lehet rögzíteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1078) gergo84 válasza Met (#1077) üzenetére


gergo84
aktív tag

na jó, én a depo.hu -n található képekből indultam ki. Sok info nem található ott a kormányokról. Amugy a logitech honlapján sincs fenn a sima Force kormány. miért? limitált?
de valszeg ha drágább, biztos nem véletlenűl. nekem jobban bejön a momo racing, sokat használom a váltókart kéziféknek, és a jobban tetszik a ház legömbölyitett formálya.

közben szétszedtem a gázpedált, van rajt egy időbeütés, az szerint 2002 novemberében gyártották, és a gázprobléma csak mostanában jelentkezett...

(#1079) Met válasza gergo84 (#1078) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor kijött akkor elég kevés volt belőle de hamar elkapkodták, a horror ára ellenére :)
Csodálkozok, hogy még lehet kapni. Lehet újból elkezdték gyártani.
Nekem először Racing volt, a váltókart én is kéziféknek használtam. Most Force-om van, egyedül a váltókar hiányzik néha, de meg lehet szokni, hogy nincs :D

Küldök át mailben egy kis segítséget, hogy javítsd meg a pedált.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1080) gergo84 válasza Met (#1079) üzenetére


gergo84
aktív tag

:R ezer köszönet :R

(#1081) Met válasza gergo84 (#1080) üzenetére


Met
nagyúr

Inkább linkelek :)
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1082) gergo84 válasza Met (#1081) üzenetére


gergo84
aktív tag

mégegyszer kösz :R , nem nehéz feladat, van is itthon hozzá minden :C

(#1083) syab19 válasza gergo84 (#1082) üzenetére


syab19
tag

Köszönm a választ :R
Csak az a bajom, hogy havernak anno vettem egyet, és nagyon király, és akkor nem vettem magamnak :O most meg az akkori árának 1.5x-ébe kerül :O
fene vinné el ezt az országot :(((

(#1084) Ala


Ala
tag

Hali!
Kéene segítség kormány beállítással kapcsolatban. Fontos lenne és ha lehet sürgős. :R itt leírtam a problémáimat: (#1073)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1085) Akheron


Akheron
senior tag

Készüljetek fel; csúnyákat fogok kérdezni:

Ezeknél a Logitech-kormányoknál (Momo és Driving Force Pro) mennyire lehet érezni és hallani, hogy (műanyag) fogaskerekekkel működnek? Lassú mozgatásnál nem érződik túlzottan mechanikusnak, fokozatosnak a kormány forgása, ha a Force Feedback is be van kapcsolva?

Nemrég beszereztem egy Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel kormányt, ami belsejét tekintve egész jó állapotban van, és annál ilyesmit tapasztaltam. Találtam képeket a Momo belsejéről, és úgy láttam, hogy az is hasonló felépítésű, így aggaszt, hogy esetleg egy új kormány vásárlásával sem jutnék előbbre... :(

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#1086) gergo84 válasza Ala (#1084) üzenetére


gergo84
aktív tag

hy, én megcsinálnám a windows alatt a kormánykalibrálást, és ha ott minden oké, akkor a játék beállításait nézném meg

(#1087) gergo84 válasza Akheron (#1085) üzenetére


gergo84
aktív tag

momo racing force feedback:
- ha nincs az erőhatás bekapcsolva, szinte már túl könnyű kormányozni, nem érezni semmi fogaskereket
- ha be van kapcsolva, akkor nagyon lassú tekerésnél érezni, de szerintem nem is a fogaskereket, hanem a motort, ami ellenem dolgozik...

(#1088) Ala válasza gergo84 (#1086) üzenetére


Ala
tag

A windos alatt aklibrálás meg van de a játékban nem tudom beállítani.

(#1089) Panky válasza Ala (#1088) üzenetére


Panky
tag

Kell lennie valamiféle drivernek mert sejtésem szerint a fék és gáz két külön ''axis''-en van, amit elméletileg ott tudsz állítgatni. Ha a GTL hasonlít a GTR-hez akkor ott újra be kell állítani a fék és gázkiosztást. Olyat mindenképpen tudsz.

(#1090) Ala válasza Panky (#1089) üzenetére


Ala
tag

Igen találtam hozzá valami drivert hivatalosat de akkor is ugyan az volt, hogy úgy érzékelte hogy valamennyire be volt nyomva a gázpedál.Amúgy elösször amikor beállítottam a colint akkor csak fordatva működtek a pedálok:(

(#1091) Ala


Ala
tag

Hali van valakinek saitek r220 digital sports wheel kormánya mert akkor segíthetne a beállításokban, mert colin alatt nem tudom beállítani.Ja amúgy ilyen kormányom van.

[Szerkesztve]

(#1092) Met válasza Ala (#1090) üzenetére


Met
nagyúr

Igaz régen volt és Logitech Forceal, de nekem is volt ilyen pedálos problémám.
A Wingman progiban kellett a pedálokat külön tengelyre tenni és a játékban is volt egy olyan, hogy flip pedal (vagy valami hasonló).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1093) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy Logitech Formula Force EX kormányt és se GTR 2 Demo-ban, se Toca Race Driver 3-ban nem működik a force feedback, mit nem állíthattam be? :F Plíz help me... :O

üdv
Bence

(#1094) Met válasza ByB (#1093) üzenetére


Met
nagyúr

máshol van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1095) ByB válasza Met (#1094) üzenetére


ByB
addikt

Ez a két játékom van, magyarul sehol sem működik... :(

(#1096) Met válasza ByB (#1095) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ez gáz. Kellene még játék. Szedjél legy egy LFS-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1097) Nakata


Nakata
tag

Sziasztok az lenne a gondom hogy már említettem hogy van egy Logitech Momo Force kormányom de ez a Bőrborításó kormyány meg alu betétes és ezt havertól vettem csak a driver cd-je nincs meg és a logitech.comon fennt volt a driver de törölték mert egxik napról a názikra ugyanazon a linken néztem és nem volt ott :( ha tudnátok nekem lindelni egy drivert hozzá igen csak megköszönném de mondom ez a bőrkormányos mert a másik Momo driver nem jó hozzá előre is köszike :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1098) ByB válasza Met (#1096) üzenetére


ByB
addikt

Megoldódott a dolog, egyszerűen csak nem volt rendesen bedugva az áramba a konnektor... :B Én kérek elnézést és nekem kellemetlen!!! :DDD

(#1099) ByB


ByB
addikt

GTR 2 fenomenális az új kormánnyal, bár tény, hogy még így sem alázom a mezőnyt... :DDD De gyakorlás teszi a mestert! :R

(#1100) Met válasza Nakata (#1097) üzenetére


Met
nagyúr

Itt nincs? [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.