Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-28 12:58:37

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Bandit21


Bandit21
addikt

Upca!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#402) Bandit21


Bandit21
addikt

zUP!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#403) Bandit21


Bandit21
addikt

Egy utolsó esti UPP utána nyitok 1 saját topicot neki és remélem senki se fog ide visszazavarni onnan ide. De azért remélem végre ír vki vmi jót végre!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#404) Bandit21


Bandit21
addikt

Most komolyan itt a PH!-n senki se használ semmilyen kormányt senkinek fogalma sincs az egészről? Nemááá...:F

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#405) CactuS válasza Bandit21 (#404) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De van :D Nekem is ilyeen van /narancssárga-fekete a kormány,ugye?/

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#406) CactuS válasza Misike (#394) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én mind2ővel játszottam már.Nekem a ''sima'' Force GP van...Momo kicsit feelingesebb a botváltó miatt,de érzésre a váltáson kivűl majdnem ugyanaz /mármint vezetni vele/... Hogy megéri-e? Attól függ,hogy vagy eleresztve anyagilag.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#407) Bandit21 válasza CactuS (#405) üzenetére


Bandit21
addikt

Ha már van akkor 1-2 infót megoszthatnál róla velem mert én még csak tervezem h megvegyem...

Közbe látom írtál köszi, eleresztve úgy vagyok h jó lenne 1 jó force-os kormány és nem szeretnék vmi olyat venni ami tönkremegy inkább olyat ami biztos jó.

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#408) CactuS válasza Bandit21 (#400) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nah,most komolyan: Szóval lassan 2 éve van meg,hibátlanul működik, 1 apróságot leszámitva. NFS és társai,Race Driver 1-2,stb tesztelve, mid1ikkel jól ment,eddig csak a GTAban nem tudtam vele normálisan menni :D De,hogy régebbit is mondjak: Mafia is tökéletes volt. Az 1 apróság: Kicsit nyikorok,ha középállásban csak piciket mozgatom,ezért fogom visszavinni a teljes gari lejárta előtt,hogy csinálják meg... Én még kb 20e Ftért vettem,de tökéletesen elégedett vagyok vele

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#409) CactuS válasza Bandit21 (#407) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nos,én nem vagyok 1 kis darab gyerek,és mivel akkoriban albiban laktam,mások is játszottak vele,elég nagy beleéléssel /ha érted mire gondolok :D /,de meg se kottyant neki.Nagyon jó minőségű kormány,szerintem az olcsóbbakat,és noname-eket nem szabad megvenni,mert ezt tényleg terheled,használod.Én idővel levettem az erejék 50-70%ra,mert nagyon rázta az asztalt,ha macskakövön mentem :D Ha megveszed,tuti nem bánod meg.Asszem 2 év teljes körül,meg 7 vagy 12 év alkatrészgaranci jár hozzá,szóval nem kell aggódni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#410) Bandit21 válasza CactuS (#409) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi szépen akkor ez lesz! Remélem nekem is bejön majd!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#411) CactuS válasza Bandit21 (#410) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem nem fogsz csalódni benne

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#412) uRSul


uRSul
tag

A MOMO Racing-nél mikor érdemes elvégezni a pedál megerősítését? A gari idő leteltét azért gondolom érdemes megvárni, de mennyi idő alatt válhat pontatlanná a gázpedál? Van erről valakinek vmilyen tapasztalata?

[Szerkesztve]

(#413) uRSul


uRSul
tag

|

(#414) uRSul


uRSul
tag

Semmi vélemény? Valaki!?!? :F

(#415) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok!

Vettem egy trust 3100-as ff nélküli egyszerű kormányt.
Mivel drivere nincs, nincs vele driver gond :)
Mondjuk így viszont az érzékenységet nem tudom beállítani...a játékokon belüli állítási lehetőségek nem igen változtattak semmit.

Amit kérdeznék az a következő.

Mikor a kormányt tekergetem akkor ha középálláshoz képest áttekerem a másik oldalra, akkor kis kattanásszerű hangok bukkanak fel. Hát egy idő után ez elég zavaró. Gondolom, a feszítő rugók miatt, hiszen mindkét irányban feszíteni kell...
Kérdésem lehet-e ezt valahogy mérsékelni? Zsírozás ilyesmi...
Mennyire általános ez a zavaró hangjelenség más kormányoknál?

(#416) citro


citro
csendes tag

saitek r220 digital sports wheel original állapotban 8E ft-ért érdekel vkit? :C

''a citrommal édes az élet...:)''

(#417) citro válasza citro (#416) üzenetére


citro
csendes tag

up :))

''a citrommal édes az élet...:)''

(#418) citro válasza citro (#416) üzenetére


citro
csendes tag

Bővebben: link

''a citrommal édes az élet...:)''

(#419) darvidani


darvidani
csendes tag

Üdv!
Két kérdésem lenne, kormánnyal kapcsolatban.
Az első: miért van az, hogy a (Btech BJW-300-as) kormányom, akárhogyan állítom be szoftveresen, balra mindig könnyebben kanyarodik, mint jobbra? Jobbra ha tövig eltekerem, az annyi, mintha balra félig-kétharmadig tekerném. De egy másik gépen gameportos joystickemmel is volt ilyen gondom.
Második: nem tudtok valami olyan progit, ami egy kormányon/joystickon/gamepadon leütött gombot átalakít egy karakterré? Így egy olyan játékban, ami nem támogatja a kormányom gombjait (ill. csak 4-et tud kezelni, pedig van 12) is tudnám használni a kormányt. Ha pedig nem ismertek, mit gondoltok, mennyire bonyolult egy ilyet megírni?

(#420) lukiboy25


lukiboy25
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Logitech formula Vibration Feedback Wheel-t.

Az a gondom vele, hogy nem működik megfelelően, mert bármilyen játékban játszom vele, folyamatosan balra akar kanyarodni, bár nem nyomom a gázt, mégis megy stb. egyszerűen nem lehet egyenesen haladni.

A játékok menüiben pedig magától ugrálnak az egyes opciókról opciókra, pedig a billentyűzeten semmi sincs megnyomva. Ha kíhuzom az USB-ből a kormányt, akkor abbamarad az ugrálás, tehát a kormány okozza.

Van egy felület, ahol lehet ellenőrízni és módosítani a kormány beállításait, ott pl ha csak 2mm-re is elfordítom a kormányt, a kijelzőn teljes fordulat látszik, de a gázt és a féket sem lehet fokozatosan lenyomni a mutatók szerint.

Na most az érdekesség:

Otthon két gép van, a videókártya kivételével mindenben azonosak, hardver és szoftverkörnyezet egyaránt.

A másik gépen bármely játékban hibátlanul működik, a beállító felületen szépen látszik. hogy ha csak kicsit tekerem a kormányt, akkor csak kicsit mozdul a képen is, a fék és a gázt is lehet fokozatosan nyomni.

Már újratelepítettem az XP-t is a gépemen, mindent kiszedtem belőle de továbbra sem jó a kormány nálam.

A Bios-ban is pontról pontra ugyanazt állítottam be mint azon a gépen, amin jól működik a kormány.

Nem értem.

Valakinek valamilyen ötlete?

Köszönöm előre is...

Luki

I'll be 6 if you'll be 9

(#421) mikk2000 válasza lukiboy25 (#420) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, igen, ötlet az sok van :)

Mivel az USB a lehető legelcseszettebb leginkompatibilisebb csatlakozó felület ami a PC-n valaha létezett, a problémád szinte normálisnak tekinthető :)

Első körben ne legyen túlhúzva semmi (poci/fsb/videokártya etc.)

Nem lett volna muszáj újratelepíteni, a logitechtől letölthető egy olyan segédprogi, ami nullázza az összes játékvezérő beállítását (WingMan Clear Calibration Utility).

Mivel a másik gépen jól megy, a kormányt vegyük jónak.

- Leszedném a legfrisebb drivert. Ami a CD-n van azt én sose rakom fel :)

- Végigpróbálgatnám az usb-s csatlkozókat, mert mit ad isten nem mindegyik egyforma (kapásból amelyik a ház elejére van vezetve az tuti nem).
Aztán lehúznám a ház elejére bekötött USB csatikat teljesen, mert ügye ha nem jól van a bekötés (a ház panelján) akkor az bezavarhat (főleg ha rosszul van feldugva az alaplapon), és így is próbálnám a maradék USB-kkel.
Persze minden próba előtt uninstall kormány szoftware, és WingMan Clear Calibration Utility.

- Alaplapi BIOS jó lenne ha friss lenne. Ha elcseszed a frissítést ne reklamálj :)

- Az alaplapod chipsetétől függ hogy milyen USB vezérlő van rajta. Igyekezz telepíteni a legfrisebb chipset drivert, de ne bétát. Igaz, a Windows XP SP1-től tartalmazza az USB2 drivert, de ártani nem árt.

- Gondolom az usb-t nem patchelted agyon hogy az egér 1000Hz-en menjen, ha igen, állítsd vissza az originált.

- Kérsz kölcsön egy USB-s PCI kártyát..aztán ha más nem segít csak ez, veszel egyet :)

- Ha a két gép annyira azonos, nézd meg az IRQ-kat, biztos nem egyforma a kiosztás.
Tiltsd le a BIOS-ban amit nem használsz (soros/párhuzamos port etc) így több az esély hogy nem lesz túl sok IRQ egy eszközön.

- Nézd meg az USB IRQ-ján mi csücsül még, és azokat az eszközöket a próba erejéig vedd ki/tiltsd le...rakd át más kártyahelyre...

- Az alaplapod honlapját/fórumait (angolt) keresd fel, feltehetőleg másnak is előjött ez a gond.

Szóval ötlet sok van...a PC az egy gyerekjáték :)

- Ha már úgyis mindent újrahúzol én azt csinálnám hogy az összes bővítőkártyát kiszedném, csak egy HDD, és úgy mit szól...ezzel ki lenne küszöbölve hogy nem-e valami másik eszköz okozza.

- Szar az USB-d. Próbálgass más USB eszközöket is... :)

(#422) darvidani válasza mikk2000 (#421) üzenetére


darvidani
csendes tag

Igazából nekem is hasonló a problémám, csak nekem enyhébb. Balra kanyarodáshoz elég egy picit elfordítani a kormányt, és olyan, mintha jobbra 90 fokban elfordítottam volna... Nincsen ötletetek?

(#423) lukiboy25 válasza mikk2000 (#421) üzenetére


lukiboy25
csendes tag

Szia!

Az ötletek nagyon jók, ezeket nagyjából mindet végig is csináltam már tegnap, tetszik, hogy azonos a logikánk.

A hibát végül most nemrég megtaláltam, igaz véletlenül.

Sokadik fel és letelepítés után egy alkalommal elfelejtettem feltelepíteni a Logitech saját driverét a CD-ről.

Ekkor nincs az a segédprogram, amivel kalibrálni lehetne a kormányt. Van viszont a vezérlőpultban egy Game Controllers ikon, amin gondolom a windows saját driverei lehetnek és annak segítségével sikerült kalibrálni a kormányt
feltéve ha be van dugva az USB-be.

Ezután rátelepítettem a Logitech driverét ami szerencsére nem rontotta el a windows-os kalibrációt, így most működik.

Továbbra sem értem viszont, hogy a másik gépen miért működött egyből a Logitech saját driverével, nálam pedig soha. Pedig a két gép csak a videókártyában tér el egymástól.

De a lényeg, hogy egyelőre működik a kormány!!!

Köszi:

Luki

[Szerkesztve]

I'll be 6 if you'll be 9

(#424) gergo84


gergo84
aktív tag

i have logitech momo
yes of corse

(#425) mikk2000 válasza lukiboy25 (#423) üzenetére


mikk2000
őstag

Örülök hogy sikerült :)

Gondolom, telepítéskor először telepítetted a drivert, és csak utána csatlakoztattad a kormányt...amikor a telepítő kérte. Tudom ez szinte nyilvánvaló, de USB-s cuccoknál ez halál fontos. Szerintem tudtad. Na most nyomás játszani :)

(#426) Daffy


Daffy
őstag

Olvasgatva a hozzászólásokat,sokan elvannak ragadtatva a MOMO.tól.Pedig annyira közel sem jó,a régi sokkal jobb volt.Viszont van egy kormány amin leülnétek ha kipróbálnátok.GENIUS speedwheel FFB.Ráver akármilyen kormányra.Akkora erővisszacsatolás van benne hogy Én is meglepődtem rajta.Az enyém kb 8 hónapos és az égvilágon semmi baja nincs.Rengeteget szimulátorozom és napi szinten kb 3-4 órát használom a kormányt.A büdös életben nem volt még vele semmi gondom.Az a baja hogy sokan nem ismerik,aki pedig kormányt akar venni,egyből rohan a MOMOért...
Pár kép a kormányról:
[kép]
[kép]
[kép]

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#427) mikk2000 válasza Daffy (#426) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem sem MOMO van :)

(#428) Roxy válasza dewill (#388) üzenetére


Roxy
tag

Szevasztok!

Ahogy neked is dewill, nekem is van egy trust ff380-as kormányom. Nemrég, kb 2 hete vettem. Az én tapasztalataim is hasonlóan jók, mit a tiéd, eme kormánnyal kapcsoladban.
Én főleg Nfs:undergroun2-özök vele, meg Richard Burns Rallyzok.
A Force Feedbackje nagyon fain! :DD:)):DD
Én is csak ajánlani tudom ezt a kormányt!

dewill:pedál nem lötyögős határozottan kell nyomni
gombok kicsit rossz helyen vannak de megszokható
force nagyon jól meg lett csinálva(Richard burns rallyval és FIA GT racinggel próbáltam többnyire)
jól rögzíthető, egyszerűen telepíthető
jó a fogása
én csak ajánlani tudom, ezért az árért szerintem nagyon jó vétel

[Szerkesztve]

(#429) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

melyik kormányt ajánljátok számitógéphez?

MOMO,
Logitech Wingman Formula Force Feedback ,
Genius Korm.+pedál Force Feesback ,
Trust FF380 RaceMaster Force kormány + pedál

(#430) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

UP:U

(#431) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

(#429) UP

(#432) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

sürgös lenne!

(#433) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

reggelig valaki légyszi válaszoljon,mert holnap akarok venni,csak nem tudom hogy melyiket?!

(#434) Schumacher01


Schumacher01
csendes tag

UP

(#435) Daffy válasza Schumacher01 (#434) üzenetére


Daffy
őstag

Ha esetleg bégigolvasnád a topicot akkor magadtól is rájönnél hogy melyik miért jó...Senkitől ne várd hogy rávágja:ezt vedd meg.neked kell tudnod mennyi pénzed van,milyenek az elvárásaid,stb...
De ez csak egy jótanács.Ha akarod megfogadod,ha akarod nem.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#436) gergo84 válasza Schumacher01 (#429) üzenetére


gergo84
aktív tag

Ha most én járnék ugyanebben a cipöben, akkor a trust-ot kilöném, és már csak két választásom lenne.
mivel a környéken ahol lakom a logitech cuccokhoz lehet hozzájutni egyszerüen, én momo-t vennék.
- a momo elég design-os is persze, van rajt 6 külön gomb, amit használhatsz hátranézésre, kameraváltás stb.
- a formula force-n asszem nincsenek ilyen gombok.
- a genius megint el van látva gombokkal.
szerintem fontosak a gombok, mert nagyon hasznosak
szoval marad a momo és a genius.
a többi a te dolgod

[Szerkesztve]

(#437) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Annyit még mondjatok meg légyszi, hogy a genius kormány pontosan melyik, mert a weblapjukon 2db hasonló van!


THX! Nagyon hasznos a topicotok!

Ja, még 1 kérdés! Egy Microsoft Sidewinder megér szerintetek egy 10-est?
Jó állapotban...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#438) Superman válasza Gabbana (#437) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha nem késő, akkor azt mondom, hogy simán megéri a Sidewinder FFB a 10-es, mert nagyon pontos (optikai érzékelő), brutálisan erős és legfőképpen remeka pedálja.

Mielőtt valaki meggyanusít: van egy Microsoft FFB-m és most vettem egy MOMO-t, aminek egy nap alatt szarrá ment a pedálja. Úgyhogy, amíg meg nem javítom, vissza a Microsofthoz.

(#439) Yaye válasza gergo84 (#436) üzenetére


Yaye
őstag

Wingman FF-en (gondolom a GP verzióról van szó) is van 4 gomb...

(#440) tom1974


tom1974
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Keresnék olyan kormányt amelyik jó ps2-höz és pc-hez is, és a ps2-ről egy átalakítóval megy a pc-be. Na ennek az átalakítónak kellene a kapcsolása. Melyik láb hova van kötve.


Előre is köszi.

Tom

(#441) Möhe


Möhe
addikt

Hali. A Logitech formula force gp-ről lenne 1-2 kérdésem.
Olvastam ebben a tesztben [link] hogy nincs neki lehetőség állítani a kormányt rángató érzékenységről(asszem ezt irja a teszt végén). De a driverben van lehetőség az erősség állítására. Ez mit takar? Illetve több helyen is jó értékelést olvastam tesztekben is de azt nem említették.
Illetve hogy nem igen régi tipus ez,vagy a kormányok terén nincs 1-2éves tipusváltás mint proci,illetve videokari részen? Köszi a helpet.

(#442) bzoley válasza Möhe (#441) üzenetére


bzoley
veterán

Ahogy végigolvastam, szerintem a fickó egy potit képzelne el a kormány oldalán, amivel a motorba jutó áram erősségét tudná szabályozni, driver-től függetlenül. Nem hiszem, hogy bármelyik kormányban lenne ilyen. Az FFB erősségét driver-ből, vagy az adott programon belül sz*rrá lehet állítgatni, ízlés szerint. Igaz, hogy nem egy mai darab, de nem nagyon erőltetik az újdonságokat. Három, négy társával még ezek a leghasználhatóbb kormányok. Lehet, hogy építenének új kormányokat, csak nincs újabb ffb technológia, amit belerakhatnának.

(#443) Yaye válasza Möhe (#441) üzenetére


Yaye
őstag

De hisz ez egy +abit-os (a PH! tetszhalott állapotba merevedett elődje) teszt :D

Hogy ontopik is legyek: minden rendes force-os autós játékban be lehet állítgatni ízlés szerint az FFB-t. A kormány valóban régi típus, olcsó kategóriás, full műanyag, végtelenül primitív szerkezet, fémalaktrészeket vagy csapágyakat hírből sem ismer, kicsit lötyögős, helyenként lehetne finomabb az illesztés is, de ettől függetlenül én ennyi pénzért (én 15k-ért vettem de van már 12 körül is) nem is vártam tőle többet és ehhez képest nagyjából elégedett is vagyok vele (kb egy bő hete vettem).

(#444) Max-007


Max-007
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy Compressor Supreme Force Feedback kormányt. Volna egy kis problémám.
Még nem használtam ilyet, ezért vagyok gondban.
Nos. A problémám az, hogy a kormány motorja csak balra akarja fordítani a kereket.
Tehát ha én balra fordítom nem történik semmi néha rezeg és kész. Jobbra fordításhoz viszont már erő kell, de játéktól teljesen függetlenül. A FFB-et nem is lehet kalibrálni rajta!!! (szerintem)
Ez normális? Vagy hiba van a rendszerban?

Hogyan kéne működnie?

Köszi: Max

(#445) Max-007


Max-007
csendes tag

UP

(#446) Max-007 válasza Max-007 (#445) üzenetére


Max-007
csendes tag

Nincs 5let

[Szerkesztve]

(#447) Yaye válasza Max-007 (#444) üzenetére


Yaye
őstag

Meghajtója fönt van? A Vezérlőpultban a játékvezérlőknél lehet (kell) kalibrálni. Szerintem mindkét irányban egyformán erőlködnie kéne, játékon kívül is, legalábbis az én Logi Formula Force-omnál így van. (azt meg sem kérdezem hogy az összes kábelt (adaptert is) bedugtad-e...)

(#448) Max-007 válasza Yaye (#447) üzenetére


Max-007
csendes tag

Hali!

(azt meg sem kérdezem hogy az összes kábelt (adaptert is) bedugtad-e...)
Vicces. Köszi! Jól esett: :O :O :O


A meghajtó fenn van, a játékvezérlők listájában meg is jelenik. Kalibrálni tudom, de a ffb-nek nem tudok mit csinálni. Továbbra is csak balra tekeri a kereket. Holnap szerinem vissza viszem...

Üdv: Max

(#449) Damquis


Damquis
csendes tag

Ha valakit érdekel, van egy eladó Act Labs Force RS kormányom!

Bővebben: [link] :DDD

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#450) Max-007 válasza Max-007 (#448) üzenetére


Max-007
csendes tag

Hali!

Megoldódott a probléma vissza vittem és becseréltem a Trust-ra!

HI!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.