Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) bzoley válasza lacee007 (#600) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nincs vele problémád, az csak jó. Azt hiszem, nem kakáztam egyáltalán a kormányt(veled ellentétben amit a többiről írtál), csak a főbb jellemzőit, buktatóit leírtam. ''Überállat'' lehet, de azért nem kell elszállni tőle. Nem vagyok ilyen okos, de azt hiszem az elmúlt 8-10 év amit kormánnyal végigjátszottam(beleszámítva az első, saját készítésű kormányomat), a 8-10 év, ami idő alatt néhány kormányos topic-ot már végigolvastam, a 8-10 év ami alatt kitapasztaltam, mitől jó, mitől nem jó egy kormány, talán feljogosít arra, hogy egy ilyen magasröptű, hasznos információkkal teli hozzászólásra válaszul leírjam (nem mellesleg fikázás nélkül) azokat az információkat, melyekkel az évek során többször találkoztam. Talán nem kéne leokoskázni azt, aki valami olyat ír, ami neked nem igazán tetszik.
Ha tévedtem volna, elnézést, ez nem az én napom.
Ha az ajándék kormányodon kívül más tipusról is van tapsztalatod, írd le, még jól jöhet egy leendő tulajnak.
Üdv!
bzoley

(#602) maxcooper válasza bzoley (#601) üzenetére


maxcooper
tag

:C
...jogos....
Mellesleg szerintem nem az számít hogy kinek milyen wheel-je van, hanem hogy örül neki és használja...nyilván vannak jobb és rosszabb kormányok, de olyannal még nem találkoztam ami ne okozna nagyobb élményt a játékban mint a bill...beleértve az ''ócsó'' se force, se vibra kormányokat is...láttam már egy pár olyat, de ha be lehet lőni hogy a pedálok, meg a kormány analog legyen és ne digitális, akkor onnantól kezdve sokkal nagyobb, mondhatni ''űberállat'' bárki számára aki még nem tolta azzal csak billel!
Mellesleg ezen értelmetlen vitázni hogy melyik a legzsírabb, mert hiába zsír ha nem bírom megfizetni....
Itt van az autók esete (abban is van kormány, de a szemléltetésben nincs jelentősége). Veszel egy 3as BMW-t (tekintsük közép kategóriás kormánynak), odáig vagy érte, naon teccik azt hiszed el a legzsírabb (főleg ha előtte kispolákod volt). Örülsz neki és élvezed...ez a lényeg...
A legnagyobb baklövést ott követed el ha kipróbálsz egy jobbat pl 5-ör (or better) BMW-t mert akkor rádöbbensz hogy még sem ez a legjobb és már nem lesz akkora fénye a sajátnak a szemedben...no de azzal hogy jobb, jóval többe is kerül...szóval értelmetlen azon vitázni hogy mi az ''über'' manapság...mérlegelni kell, főleg az informatikában, hogy mire van igényed és főleg pénzed....
Szerintem a Saitek R440 nem egy kategória győztes kormány, de én naon élveztem vele a játékot, főleg hogy eddig ez volt az első saját kormányom....bár ''gagyiból'' már láttam előtte jó párat...
Nem azért cseréltem mert nem voltam megelégedve vele, hanem mert jött egy kihagyhatatlan lehetőség, hogy egy - ha nem is klasszisokkal - jobb kormányra cseréljam ráfizu nélkül...szal ide inkább tapasztalatokat és kérdéseket kellene írni, nem egymást és bizonyos termékeket fikázni...

Mellesleg szerintem pont az ilyen ''tapasztalt'' emberek miatt mint bzoley ilyen látogatott ez a fórum (nem akarok s*gget nyalni, ez nem csak neked szól :) ) és szerintem senkit nem kell lehülyézni azért sem mert éppen marhaságot írt!

...hú..ez jó kis novella lett...sorry

(#603) kribe válasza maxcooper (#602) üzenetére


kribe
őstag

és tényleg nem az számít kinek milyen kormánya van, hanem hogy hogyan tud vele vezetni :D

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#604) bzoley válasza maxcooper (#602) üzenetére


bzoley
veterán

Nem is kell lenézni az ''ócsó'' force nélküli kormányokat:)
A vibrával már más a helyzet talán, mert még egy force-os kormánynál is zavaró tud lenni, ha az sz*rul van meghajtva és még a játék ffb-je is pocsék, egy vibrás kormánynál még ront a helyzeten az ''idétlen'' rángatózás. Egyrészt szerintem ront a játékélményen is, másrészt ha valamelyik játékban az elért eredmlény is fontos, keményen tud benne hátráltatni. Akkor inkább egy sima, rugós kormány. Igaz, hogy nem ''lazul le'', ha besokallsz egy kanyarban(legnagyobb élmény:) ), vagy nem ráz a rázókő, viszont ha jó az elektronika és jól össze is van szerelve, akkor szinte a legpontosabb irányítást lehet vele elérni.
Mikor már kezdett rendesen megkopni az egyik régi sokat nyúzott kormányom, bevittem a melóhelyre és addig esztergáltam, barkácsoltam, míg egy full fémtengelyes, két golyóscsapágyas eszközt nem varázsoltam belőle. Imádtam, sehol semmi kotyogás, tényleg ''überállat'' volt. Csak aztán gameportos eszköz lévén, gameport nélkül(ac97 only - kalibrálhatatlan volt pontosan) kénytelen voltam nyugdíjazni.

(#605) maxcooper


maxcooper
tag

...mi a véleményetek a Microsoft SideWinder Force Feedback wheel-jéről?
Még nem láttam, ma hozzák, és zúzom egy hétig...de sajna utána dönteni kell Logitech FF EX vagy a Sidewinder....ha jól tudom az MS kormány magasabb árfekvésű, de az még nem azt jelenti hogy jobb is....szóval nem is tudom...a gond az lesz hogy ezt ma kipróbálom a du. folyamán, de a Logit azt nem fogom tudni..szóval félek hogy nem a jobbat hanem a kipróbáltat fogom választani.. :U
Szal ha valakinek bármilyen tapasztalata van az MSel kapcs az írja le pls!

(#606) bzoley válasza maxcooper (#605) üzenetére


bzoley
veterán

Túl sokat nem tudk róla, a polcon megtekergettem, megnyomkodtam és tetszet. A régebbi kormányok között az FF GP tartozik vele egy kategóriába. Egyik sem egy mai konstrukció. MS mechanikája, ha jól emlékszem kicsit eltér. Míg a GP fogaskerekes, az MS asszem ''drótköteles''. Az effekteket is más szabvány szerint értelmezi. Összessgében a GP-nél egy hajszálnyival jobb lehet(aprólékosabb, pontosabb). Viszont ha figyelembe vesszük, hogy az EX azért egy újabb konstrució, feltehetőleg javított elektronikával, mechanikával, nem biztos, hogy MS-t választnék. Meg kéne nyúzni kicsit mindkettőt, az alapján talán lehetne dönteni. De asszem EX lenne az én választásom látatlanba is.

(#607) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

[link]
Nagyon zsírnak tűnik.
5 tengely
Bőr borítás
Alu pedál
És olcsóbb mint a momo
90 EUR

(#608) bzoley válasza FRIZ 22 (#607) üzenetére


bzoley
veterán

Egyszer már nekikezdtem, de akkor az bill, meg az egér úgy gondolta, nem kéne folytatni.
Szóval mégegyszer, rövidebben.

Jól néz ki a kormány, és biztos jó is. Végülis TM.
De úgy látom, köze sincs az 5 tengelyhez, igaz nem túl egyértelmű ott sokminden.
Ha veszel egy Extra Pedal Set-et hozzá, akkor lesz 5 tengely, plusz két pedál külön talpon(kuplung, kézifék?!), de valszeg akkor már nem fér bele a 90 Euroba.
Egyébként ezt így nem látom okos megoldásnak. Inkább csináltak volna egy 3 pedálos szettet egyben és egy külön kéziféket, annak amúgy sem kell analógnak lennie. Ha én itthon meg tudom csinálni, akkor nekik sem jelenthet problémát. Szóval nem a tudása miatt drágább, hanem a neve miatt.

Azért valahol érdekes, hogy pl. a Viper Racing nem egy mai játék(ahhoz csináltam először harmadik pedált), de azóta sem képesek egy ilyen semmibe sem kerülő apróságot beépíteni a kormányba. Nem hiszem, hogy egy harmadik pedál megdobná a költségeket. Pedig manapság egyre több játéknál ki lehetne használni, igaz csak érdekességként(kivéve Screamer4x4, ott nagyon hasznos volt a kuplung), de élmény az tuti.

[Szerkesztve]

(#609) Panky válasza FRIZ 22 (#607) üzenetére


Panky
tag

Nem azé vagy azé de nem ''hajaz'' kicsit a Logi DFP-re??

(#610) peterszky


peterszky
őstag

Hali!
Nekem egy Logitech Formula Force GP-m van és teljesen meg vagyok vele elégedve (lehet, mert még nem használtam mást? :) ). Kalibrálás után nagyon pöpecen lehet menni F1 Challengeben és a FlatOutban is. Jók a FF hatások is, rendesen visszaál, sztem nekem nem is lenne szükségem jobbra. Sztem anno jó vásár volt 14000 Ft-ért.

What else you gonna do on a Saturday?

(#611) maxcooper válasza peterszky (#610) üzenetére


maxcooper
tag

no a jövő hét elején kiderül az okosság...végre megkapot a Logi FF EXet és az MS SWhez az adaptert...majd meglátjuk...beszámolok mindenképp.....

(#612) Worm40000 válasza maxcooper (#605) üzenetére


Worm40000
csendes tag

Üdv
Egy MS Sidewindert (USB-s) nyúzok úgy 4-5(-6?) éve, és annyi problémám van vele, hogy a pedálok egy ideig kegyetlenül nyikorogtak (igaz, az egy jó negyedéves nemhasználás után volt), meg a FFB kábele lötyög a kormányon, de ez betudható annak, hogy vagy fél évig gyakorlatilag 90°-ban el volt fordítva a vége, úgyhogy már az is szép teljesítmény, hogy egyáltalán még műküdik. Egyébként szerintem nagyon jó kormány, 6 gomb, 2 váltókar, meg egy gumiszerű borítás (ismerősnek ez a része teljesen szét van menve, igaz az még gameportos őskövület, de a szétment állapot alapján az valószínóleg gumi - ezt nem tudom). A gyári cd-n lévő driverrel tökéletesen megy, igaz a win is felismeri, csak úgy nem lehet 3 axisra állítani. Az FFB erős, a pedálokkal a fent említett évek alatt semmi probléma nem volt. ileltve egy, hogy a legtöbb játék menüje elkezd lefele menetelni, mintha rátenyerelnék a lefele gombra :) . Szóval ha ilyen van, akkor kilép, usb kihúz, visszalép van, de egyébként semmi probléma. Ileltve egy van, hogy pár éve nem gyártják a SW-ket, de ez nem a kormány hibája :)

up?

(#613) bzoley válasza Worm40000 (#612) üzenetére


bzoley
veterán

Korrekt írás, néhányan tanulhatnának belőle :R
Érdekes ez a menüs dolog. Egy időben nálam is vendégeskedett. Mintha rosszul lett volna kalibrálva a kormány. Aztán elmúlt. Vagy lehet, hogy csak GP4-en belül csinálta nekem? Ott mégegyszer kellett kalibrálni, rendszertől függetlenül.

(#614) maxcooper válasza Worm40000 (#612) üzenetére


maxcooper
tag

A Saitekkel nekem is volt ilyen, és a megoldás az volt hogy 3 tengelyről -> 2re...akkor nem csinálta!
Először és utoljára NFSMW-el jött elő...de mikor áttoltam 2 tengelyre teljesen jó lett....végül is megoldható úgy is a dolog hogy megtartod a (fék vagy gáz) pedált félúton és megáll :DDD

Megérkezett végre a Logitech Formula Force EX-em, nomeg a Sidewinder adapter....
Szal itt a két cucc egymás mellett és jön a gondolkodás meg a tesztelés....
A gond az hogy az FFEX fiatalabb, mintha picit kifinomultabb lenne(érzékenyebb), az SW nagyobb, robosztusabb (vastagabb a kerék), szerintem vmivel jobb a fogása is.... bár a kerék mérete ugyan akkora mind2nél...bár az SW kicsit nagyobb fokban fordul...
Az EXnek viszont jobb az anyaga, mind a gumi, mind a műanyag....nekem olyan érzésem van a SWvel mintha mállna állandóan...mintha állandóan a kezemen maradna valami utána (ragad?! vagy csak poros volt?!)

Amit mind2 kormánynál nagyon sajnálok az az hogy nagyon pici a kormány váltó...:(
Nekem a Saiteknél jó nagy kormányváltó fül volt, tény hogy könnyebben letörhet, de ki akarja letörni...szerintem sokkal jobb volt, ami még nem teccik hogy a kormánykeréken mind2nél a gombok mondhatni csukló magasságban vannak és ''szerintem'' nem esnek annyira kézre, vagyis hüvelykujjra...:)

A pedálok a Logitechnél elég kicsire sikerült a talp támasz, pont azt az 5 cm-t spórolták ki ami kellett volna, már mint szerintem, mert én még nem jöttem rá hogy igazán kényelmesen hogyan lehet vele jáccani....az SW pedálja nagyon stabil és keményebb jóval a gáz még talán az EX fékénél is kenényebb kicsit, viszont a pedál lapok(?!) kicsit magasan vannak, de jó hosszú szóval annyira nem vészes (42es lábbal)

A force erős mind2nél, de a komolyabb csapatások most fognak kezdődni....
Nekem külsőre a SW vitte a pálmát (2 közül) .. .egy pont oda....
Szerintetek milyen játékkal teszteljem a kormányt kezelhetőség, pontosság, Force és kényelem szempontokból...?
Gondoltam az F1C, rFactor, GT Legends, Insane
Adjatok tippeket hogy mivel érdemes pl. Force-ot tesztelni...

Jut eszembe, a teszt azért nem ok még, mert az SWhez nincs driverem...nem tudnál nekem adni egy URL-t ahonnan leszedhetem az XPs drivert mert csak 98ast találtam....
Vagy ha fel tudnád tölteni valahová (nem az egész CD-t csak a lényeget + maximum Manual) azt nagyon megköszönném, bár mondom egy létező url is jó, mert én nem találtam.
Előre is THX! :C

(#615) maxcooper


maxcooper
tag

...közben megoldódott a driver problem...csak azért nem ment vel a letöltött driver mer elbénáztam... :B
A fék pedál nálam is nyikorog kicsit az SW-n, de ez is sokat állt míg hozzám nem került :D

(#616) Bubu79 válasza bzoley (#608) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

A leírásból úgy vettem ki, hogy az 5 tengely az alapcsomagban már benne van, mégpedig úgy, hogy a kormány mögötti két fülecske egy-egy tengely. Ezekre lehet pl. a kuplungot beállítani

Részemről ilyen helyen szívesebben látnék kapcsolókat a fülecskék alatt, sokkal realisztikusabb lenne...

Nem egy kategória, de a Genius Speed Wheel 3-nál is a fülecskék potiban végződnek, viszont ezek csak akkor aktívak, ha a pedálokat nem csatlakoztatod. Ilyenkor a fék- és gázpedál szerepét töltik be - kicsit érdekes így vezetni...


"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#617) Bubu79 válasza Bubu79 (#616) üzenetére


Bubu79
addikt

Most nézem csak :
''Sequential Gear Stick and 4 wheel-mounted levers
# 2 digital levers for up & down + 2 progressive & independent levers for 4th & 5th axis''


Tehát a hátsó fülecskék valójában két részből állnak.

Bíztatónak tűnik, hogy fém tengelyes és golyós csapágyas a kormánymű :R

És még jól is néz ki ! :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#618) maxcooper válasza Bubu79 (#617) üzenetére


maxcooper
tag

...konkrétan miről is van szó... :F

(#619) maxcooper válasza Worm40000 (#612) üzenetére


maxcooper
tag

Worm!
Neked is digitális a Z tengely?
Ha separate-re állítom van Z és végre tudom csapatni a Richard Burns Rally-t de a fékem az digitális!!!
Hol lehet ezt orvosolni vagy csak így lehet?

(#620) Bubu79 válasza maxcooper (#618) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha megnézed az első hsz-em fejlécét, akkor láthatod, hogy bzoley #608-as hsz-ére válaszoltam ;)
Ebben a hsz-ében a FRIZ 22 által a #607-ben linkelt kormányra reagált, ezt egészítettem ki a meglátásaimmal...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#621) maxcooper válasza Bubu79 (#620) üzenetére


maxcooper
tag

...áááhh...már értem...Sorry

(#622) Bubu79 válasza maxcooper (#621) üzenetére


Bubu79
addikt

Semmi gond ;) ( Jó ez a sok egyforma avatar :DDD )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#623) maxcooper válasza Bubu79 (#622) üzenetére


maxcooper
tag

..naja!!! ebbe a totyikba elég sok van ilyen...
Mellesleg nincs semmi mondani valód Logitech FF EX vs. MS Sidewinder FFW ügyben
Erősen gondolkodom....de nem tudok dönteni...

(#624) Bubu79 válasza maxcooper (#623) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem, nagyon tudnék érdemben hozzászólni - egyikhez sem volt még szerencsém :(

Én egy fapados Geniust nyúzok már néhány éve - egyszerű FFB nélküli, még csak nem is rezeg... a játékélményt azonban még ez is rendesen megdobja a billentyűzethez képest...

Részemről annak idején egy Microsoft-ot nézegettem - 3-4 éve :F - az tetszett benne, hogy nem potival volt megoldva a kormánymű, hanem optikai érzékelővel - remegésmentesen... A mostaniakat nem igazán ismerem.

Ebben a mostaniban már a 3. poti csücsül, de az új potméterek között még nem találtam olyat, ami nagyjából olyan tartós lett volna, mint a gyári ( persze ésszerű anyagi keretek között...)

Szóval nem nagyon tudnék segíteni a döntésben :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#625) Worm40000 válasza maxcooper (#614) üzenetére


Worm40000
csendes tag

Igen, a tengely a probléma, de akar a halál állítgatni minden MW-zés előtt emg után, inkább tolom billről, azzal nekem úgyis könnyebb :)

Ragadás: Tegnap olyan nekem is volt, de vagy megszoktam, vagy lejött róla.. Egy hétig porosodott, lehet hogy por volt.

A váltó az nekem pont jól van, bár az én kézméretem az minden csak nem nagy :D
Igen, a gombok kézreállósága nem az igazi, de ezt 6 év után már megszokja az ember :)

Pedál: Tény, hogy kicsit meredek, de ez általában csak a bal lábat érinti:) azt meg mellé kell rakni, és kész. Vagy megszokni. Én speciel a nagylábujjammal szoktam az első 20°-ot lenyomni :) (41-es, szóval még a talprászen is marad) Stabilnak marha stabil, a gumik a talpán nem igazán koptak.

Force teszthez tudom ajánlani a Moster Truck Madness 2-t, ha valahonnan tudsz szerezni SW driver CD-t, mert azt hozzá adták, mit ne mondjak, ráz mint a veszedelem.

XP-s driver nincs, de mint látom meg lett oldva.

A Z tengely nekem analóg (digitális=mintha gomb lenne, tehát van lenyomott meg felengedett?).

Továbbá nem tudom a Logitech milyen minőségő, de azért szép, hogy egy kormány minden hiba nélkül bírja 6 éven át az ütközéstől ütközésig rángatást;)

(#626) maxcooper válasza Bubu79 (#624) üzenetére


maxcooper
tag

Azért THX!
Ezért töröm magam én is, mert nem tudok igazán dönteni, szóval itt a vaci EX meg ez a régi, bár kiválló SW és a szivem kicsit efelé is húzna, de az eszem már az EXet javasolja...szóval ha ezzel a Z tengellyel nem sikerül valami analogizálást véghezvinnem akkor marad az EX...
A fenti wheel (a link) tényleg nem rossz, de nem vagyok olajfúrótorony tulajának a fia, szóval marad a megfizethető kategória...egyébként még a Logi Driving Force Pro felé kacsingatok, de a MOMO is teccik, de az már sokkal másabb árkategória...
Mellesleg nem tudom van-e vmi különbség a PS2es EX és a PC-s között azt leszámítva hogy a PS2es kék gumis és másképp feliratozott a gombja, valamint hogy van rajta az USB mellett egy + csati, no meg (ez viszont bossszantó volt) nem volt benne semmi CD szal le kellett csippantani egy drivert hozzá, mert nem volt force...szerintem semmi...remélem...mert nekem ilyet hoztak, bár nem tudom miért :F ..nem én vettem át, de gondoltam addig nem szólok míg ki nem próbálom...és megy...

(#627) maxcooper válasza Worm40000 (#625) üzenetére


maxcooper
tag

...nálam nem tudom mi lehet a baj...rFactor és Richarb Burns Rally-ban is digiben megy (0 vagy 1) próbáljunk már rájönni hogy mi lehet mert az ideg öl...
Az MT2-t felrakom mert megvan ...valahol...de ha azzal nem jó a force akkor semmivel...szerinted kicsit sincs ráoptimalizálva a cucc (Microsoft)
..a pedálnyikogásra van orvosság....kontakt spray :DDD bejött...csak szétszedés nélkül bespricc :D

hát nem tudom mi legyen....hétvégéig ki kell találnom...akkor viszik...vagy marad :D
De akkor hová teszem a EXet :D

(#628) Worm40000 válasza maxcooper (#627) üzenetére


Worm40000
csendes tag

Live For Speeddel is érdemes kipróbálni, az ott mutatja hogy mennyire nyomod, ha egyből ugrik, akkor nemtom.. Game Controller Software 4.0? VAgy esetleg nem akad a logitech driverével?

(#629) maxcooper válasza Worm40000 (#628) üzenetére


maxcooper
tag

...holnap leszedem a cuccot és megcsengetem kicsit...a szoftver v4.0-s, hogy akadna az Logival nem hiszem de kipróbálom. Mellesleg ezek is mutatják hogy mennyire nyomom azért is próbáltam, de pont ezért monftam hogy digi, mert látszott és mert játék közben is érződöt főleg RBRben....
Akkor tanácstalanság...:(

(#630) bzoley válasza Bubu79 (#617) üzenetére


bzoley
veterán

Igazad van, tévedtem. Az angoltudásom, hagy némi kívánnivalót :D
Cserébe, ha bejön akkor itt egy kép:
[kép]
Ha nem akkor a link, ahol megtalálható:[link]

[Szerkesztve]

(#631) Bubu79 válasza bzoley (#630) üzenetére


Bubu79
addikt

Bejön a kép, köszi! ( Így is és úgy is - egyre inkább úgy gondolom, hogy elnézegetném az asztalomon is :DDD )
Ha ez vígasztal, engem is csak tanítottak angolul... :D ( Az erős túlzás, hogy tanultam ( meg is bántam azóta))

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#632) bzoley válasza Bubu79 (#631) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit kiábrándító ugyan, de látok benne némi fantáziát, mint kuplung:)
Bohóckodni biztos lehetne vele:)
A minőséggel biztos nem lehet panasz. A TM-nek eddig csak jó kormányaira emlékszem. A GT is egy ütős darab, lovacskával az elején:)
És szerencsre a Logitec-hez hasonlóan, Immerson-t használnak az FFB-hez.

[Szerkesztve]

(#633) maxcooper


maxcooper
tag

...akkor a Sidewinder separate (XYZ) Digitális fékére (Z) senkinek semmi tipp....
A gazdája is aszonta hogy neki is analóg volt...szal nem értem....de így nem tom nyomni a RBR-t....:(

(#634) bzoley válasza maxcooper (#633) üzenetére


bzoley
veterán

Most nincs fenn az RBR, de ha jól emlékszem(a jónéhány intelligensebb játékhoz hasonlóan) valahol a menüben lehet állítani, hogy analóg, vagy digit. legyen a vezérlés. Szerintem a játékokban nézz körül. De az is lehet, hogy nem ott van a gond.

(#635) maxcooper válasza bzoley (#634) üzenetére


maxcooper
tag

lehet hogy igazad van...mert a szoftvere az mutatja hogy hogy nyomom a pedált...
az RBRben is van vmi olyasmi hogy fék meg gáz -> meg hogy tengely alatta digit gomb, de ha rábökök akkor ua jön ki mind 2 nél....és semmi olyasmi hogy melyik legyen...(egy egyenes mutat amit lehet görbíteni és az érzékenységet buzerálni)
De pontosan nem tom mi lehet....viszon rFactor, F1Cnél nem találtam semmi xtrát....hogy hol lehet belőni :O

(#636) bzoley válasza maxcooper (#635) üzenetére


bzoley
veterán

Tegnap felraktam az RBR-t és megnéztem közelebbről.
Választani nem lehet, de nekem problémám sem volt a beállítással.
A jobb szélen jólmegy a csík, ha nyomod a pedált?
Valamint driverben separated-re van állítva, vagyis lenyomható mindkét pedál egyszerre?
RBR-ben a beállításoknál a középsőt én töröltem(acelerate and brake) és a Throttle, brake-re van állítva a két pedál.

(#637) PROféta


PROféta
csendes tag

Talán nem mondok újat, de hamarosan várható új MS kormány.[link]

(#638) Louies


Louies
tag

Hi!
azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet laptopra kormányt kötni. mert nincs neki aljzat , és nem usb-s a kormány.
Létezik valamilyen átalakitó??? :))

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#639) Louies


Louies
tag

Up!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#640) bzoley válasza Louies (#638) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem lehetetlen dolgot szeretnél. Ahhoz, hogy pl. usb-re dugd a kormányt, kéne hozzá még egy plusz elektronika és hozzá valamilyen driver. Anno elsősorban azért cseréltem kormányt, mert gameportos volt, az új hankártyán meg nem volt csati. Magamnak sem találtam megoldást. lehet, hogy létezik ilyen, de én mg nem találkoztam vele.

(#641) Loader


Loader
tag

Üdv!

Pár hónapja vettem egy Logitech WingMan Formula Force GP kormányt, akkor nem vettem észre, hogy rázna, de most úgytűnik, hogy amikor letestelem akkor szikrázik az USB csati. Kilett mérve és 4V-ot is mértünk, de ez utána leesik közel 0-ra. Ez normális dolog? Más is tapasztalt hasonlót?

''Te! Hogyis van ez?''

(#642) Loader


Loader
tag

Senki?

Egyébként teljesen ujjonan vettem.

''Te! Hogyis van ez?''

(#643) dni


dni
őstag

Üdv!

Sikerült beszereznem egy DFP kormányt. Sikeresen fel is telepítettem, de a GTR Demo, rFactor, GTL játékokben nem megy a FF. A profilerben is és a játékban is bekapcsoltam ezt a funkciót. Tuti jól összevan dugva, mert a wines teszten frankón megy.
Amúgy tényleg nagyon pro a kormány (még csak a második napját tölti velem, tehát nincs sok tapasztalatom). Életemben nem gondoltam volna, h egy szim játék ilyen élményt tud okozni.
Előre is köszi a válszt.

(#644) bzoley válasza Loader (#641) üzenetére


bzoley
veterán

Először azt akartam kérdezni, hogy rendesen földelve van-e a géped, de aztán a poén kedvéért rámértem én is. 4.2-ről indult és szép lassan ment lefelé.
Így most azt mondanám, hogy na és, ne foglalkozz vele:)
Most hogy láttam nálam is, nem változott semmi, továbbra sem érdekel:)

dni
Életemben nem gondoltam volna, h egy szim játék ilyen élményt tud okozni.

Ugye-ugye? :D
Azt mondod, fenn van a profiler? Talán próbáld meg anélkül, csak driverben és a játékban legyen bekapcsolva. Asszem GTR-rel én is megszenvedtem, mire a játékban megtaláltam, hol kell bekapcsoni. Profiler-t viszont nem használtam soha:)

[Szerkesztve]

(#645) Loader válasza bzoley (#644) üzenetére


Loader
tag

És Te mióta haszálod?

Csak biztos akarok lenni benne, hogy nem dögleszti meg a gépet.

Egyébként tőlem okosabbak azt mondják, hogy valószínüleg egy kondi sül ki.

''Te! Hogyis van ez?''

(#646) bzoley válasza Loader (#645) üzenetére


bzoley
veterán

Négy évesen vettem két évvel ezelőtt, tehát olyan hat éves lehet(ha jól számoltam:) )

(#647) Loader válasza bzoley (#646) üzenetére


Loader
tag

Ez megnyugtató.

Köszi az infót.

''Te! Hogyis van ez?''

(#648) donmateo


donmateo
csendes tag

hali! venni szeretnék egy momo force kormányt(nem racing force, csak simán force, tehát a piros). 29500 forintért láttam bruttóban legolcsóbban. a kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki ennél olcsóbban ilyen kormányt? előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot és visszaír.

(#649) dni válasza bzoley (#644) üzenetére


dni
őstag

Akkor csak legyen fenn a 4.6os driver, de ne állítgasak be semmit rajta? Vagy driver sem kell? (De akkor hogyan állítom be a kormáynfordulás szöget?)

(#650) dni


dni
őstag

Sikerült rábírni a GTL-t, hogy legyen FF. De az LFSben meg eléggé kemény a kormány. Pedig ott nincs bekapcsolva a FF, mert akkor nem nagyon tudok driftelni :DDD. Kb olyan kemény, mint amikor nem is fut semilyen gém. Lehet, h nem kezeli le rendesen az LFS.
(A kormány beállítása ennyire töklős meló, vagy csak én vok ennyire lúzer :P :F )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.