Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Den válasza Edem (#49) üzenetére


Den
veterán

oké. genius? képen egyébként pont olyan mint az ms, és nagyjából annyiba is kerül. Neked a 47k-s van?

www.simson4t.hu

(#52) Edem válasza Den (#47) üzenetére


Edem
senior tag

Egyébként találhatsz a neten pár ''kormányösszehasonlítótesz''-et. (Pl. az egyik konkurens oldalán, akit tomi-nak hívnak ;) )

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#53) Vertic válasza Edem (#50) üzenetére


Vertic
aktív tag

:)) Egyébként én is félek M$-t venni, pedig jó ára lenne. Ezért aztán momo racing...

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#54) Edem válasza Den (#51) üzenetére


Edem
senior tag

Nem, nekem a 47k-s kisöccse van, a 32,9k-s. (Ilyenre szánta rá magát vertic is) A neve momo racing. (Erről is olvashatsz tomi ''barátunk'' oldalán.)

Génius? Speed Wheel Force Feedback? A tesztek ajánlják, az én véleményem:

- a pedállok csúsztak a parkettán és a szőnyegen is
- a fékpadáll nem kemyényedik jobban a gáznál
- nincs rajta csak pillangó-váltó (persze kinek hiányzik a másik... :) )
- úgy éreztem, hogy az egész kormány műanyag, nincs rajta gumi
o elég furcsa a felszorítója (amivel az asztalhoz szorítod :) )
+ van rajta force-feedback gomb, amivel menet kozben kapcsolhatod ki-be az FFB-t

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#55) Edem válasza Vertic (#53) üzenetére


Edem
senior tag

Nem fogod megbánni, garantálom. (Persze ne engem emlegess, ha mégis megbánnád! :DDD )

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#56) Den válasza Edem (#54) üzenetére


Den
veterán

oké köszi, direkt nem teszteket olvasok, személyes tapasztalatok érdekelnek


Van egy újabb jelölt, ez is immersion techn. a honlapja szerint több díjat nyert, elég fofás és 24k

http://www.actlab.com/race1.htm#

www.simson4t.hu

(#57) Edem válasza Den (#56) üzenetére


Edem
senior tag

Ez a világon az egyetlen kormány, amihez 3 pedáll (gáz, fék, és KUPLUNG!), valamint rendes (6 és 7 sebességes) illetve szekvenciális váltó is KAPHATÓ! Tehát alapból nincs hozzá. :( Viszont egy nagyon masszív kormány (ezeket csak hallottam) ami a rögzítés, a súly, a stabilitás terén mutatkozik meg.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#58) tomcs


tomcs
őstag

hol le7 ilyen kormanyokat kiprobalni? ez a logi momo racer engem is erdekelne csak nalam keteselyes 1 picit a dolog mert 70% hogy ejjelnappal azzal jaccanek 30% hogy elo se vennem tobbet.... ja meg ugy atmerore mekkorak ezek a kormanyok? nem zavaro hogy sokkal kisebbek az ''igazinal''?

(#59) Edem válasza Edem (#57) üzenetére


Edem
senior tag

Mielőtt még valaki rákérdez: Van alapból is pedáll hozzá, de csak gáz és fék. Ha akarsz kupungot is, akkor kell venni hozzá egy új pedállkészletet - mi egyébként sokkal szebb az eredetinél.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#60) Edem válasza tomcs (#58) üzenetére


Edem
senior tag

A versenykormányok kicsik, tehát ezek pont akkorák, mint az eredeti, csak nem utcai változatok. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#61) Edem válasza tomcs (#58) üzenetére


Edem
senior tag

Kipróbálni? Ez egy kicsit problémás, mert a boltban szívesen kicsomagolják neked, de ez a kipróbálós dolog gáz, mivel ha gép van is a közelben, játék csak ritkán (lopott software-t pedig nem tesznek fel a boltosok a kedvedért... szerintem :) )

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#62) Edem válasza Den (#56) üzenetére


Edem
senior tag

Egyébként hol találtál ennyiért ilyen kormányt? :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#63) Den válasza Edem (#57) üzenetére


Den
veterán

Jól hangzik. Váltó nem kell.

Az lfs-t be tudod úgy állítani, hogy a kormány gombjait lehessen gáz és fékként használni. Csak érdekel.

www.simson4t.hu

(#64) guess.who válasza Den (#56) üzenetére


guess.who
senior tag

Azért Den az ilyen ''díjaknak'' én a helyedben nem hinnék nagyon, mivel általában az előző mondatodban írt teszteket sorolják fel ilyen címen... Akkor pedig sejtheted, mennyit érnek... :)
A személyes tapasztalatok már inkább. Bár ott is sokszor nagyon szubjektív a dolog, úgyhogy csak módjával. :)

Nekem amúgy egy Saitek R4 ForceWheel van, ez is az MS technológiája alapján készült, szerintem nincs semmi gond vele -bár másfélét nem próbáltam, úgyhogy nem tudom, hogy miben kevesebb az Immersion megoldásánál...

(#65) Edem válasza Den (#63) üzenetére


Edem
senior tag

Nem, a kormányzást illetve a fékezést és gáz adást csak tengelyekhez tudod hozzárendelni az LFS-ben... és talán máshol sem lehet ezzel nagyon variálni, bár lehet, hogy tévedek.

Egyébként az ACT Labs Force RS-en van váltó alapból, de az pillangóváltó (a kormány mögött van, olyan, mint ami az F1-ben is van. Azért pillangó, mert olyan, mint a pillangó két szárnya a jobb és bal oldali (a ''fel-'' és a ''leváltó'' kar :) )).

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#66) Den válasza Edem (#62) üzenetére


Den
veterán

E-connectben. :) Csak az nem tiszta hogy ez pc cartridge-al ennyi vagy nélküle. Náluk külön csak psx kártridzs van, remélem a pc-s széria tartozék

www.simson4t.hu

(#67) Den válasza Edem (#65) üzenetére


Den
veterán

De láttam olyan beállítást hogy separate trothle/brake és ott lehet 3 lehetőség közül választani.

Pillangó váltó az oké, azt tudom hogy alap, azért nem kell bot váltó nekem :)

www.simson4t.hu

(#68) Edem válasza guess.who (#64) üzenetére


Edem
senior tag

Már a Saitek is az immersion-t használja. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#69) tomcs válasza Edem (#60) üzenetére


tomcs
őstag

hmm.. jotudni :]

es megis mekkorak ugy kb cm-ben? mert az 1 dolog hogy schumi van akkora amekkora en meg 1 picit nagyobb darab szal azert nem mind1 ugyanis jatekelmeny csak akkor o.k. ha kenyelmes..... mediamarktban nezegettem szejjel 1 kicsit regebben es volt par ''olcsobb darab'' amik szvsz nekem tul kicsik voltak meg volt 1-2 ''dragabb'' amik mar meretre is okesak voltak.... persze csak igy futolag neztem meg, es csak igy mostanaban gondolkodom rajta szal azert kerdezem :]

ez a kuplung-os dolog tenyleg jol hangzik csak mi tamogatja? meg olyasmit pl mar megvalositottak hogy abs cimen rugdalja a fekpedalt? :]

(#70) Edem válasza Den (#67) üzenetére


Edem
senior tag

Az azt jelenti, hogy a gáz és a fék egy közös, vagy külön-külön egy-egy, azaz két tengelyen helyezkedjen-e el.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#71) Edem válasza tomcs (#69) üzenetére


Edem
senior tag

Most egy picit elbizonytalanodtam - lehet, hogy mégis sokkal kisebbek ezek a kormányok - de nekem eddig nem volt vele gondom. A pedállok nem remegnek, mivel csak a kormány FFB-s. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#72) Edem válasza Edem (#70) üzenetére


Edem
senior tag

A harmadikat nem tudom. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#73) Den válasza Den (#66) üzenetére


Den
veterán

Ehh, ez nem force-os. :((( Nem akarom elhinni hogy csak 34k-ért lehet normálisat kapni, asszem marad az egér :O

www.simson4t.hu

(#74) Edem válasza guess.who (#64) üzenetére


Edem
senior tag

És milyen OpRendszer alatt használod?

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#75) Edem válasza Den (#73) üzenetére


Edem
senior tag

Az ACT Labs Force RS az igenis Force-os!

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#76) Den válasza Edem (#70) üzenetére


Den
veterán

na megnéztem, szal van egy olyan hogy throtle / brake axes : combined separate buttons

buttonsra kattintva aktívvá válik az accelerate és brake mellett a kormány gombja mint választható gomb.

Kipróbálnád nekem hogy úgy megy-e?

www.simson4t.hu

(#77) guess.who válasza Edem (#74) üzenetére


guess.who
senior tag

Hát mostanában semmilyenen, sem időm, sem kedvem felkantározni az asztalra... :) Amúgy nem is tudom, hogy egyáltalán van-e hozzá XP-s vezérlő, majd utána kéne néznem. :)

(#78) Den válasza Edem (#75) üzenetére


Den
veterán

az force-os, csak ami az e-connectbern van 24k-ért az csak sima Act- labs rs :O

www.simson4t.hu

(#79) Joe_007 válasza Den (#76) üzenetére


Joe_007
tag

Miért nem veszel Logitech wingman Formula force gp-t,ha brutto 20000 alatt akarod megúszni.Semmi driver probléma Xp alatt sem és jó cucc!
Ez is pillangó váltós plusz 4 gomb.

(#80) Edem válasza Den (#76) üzenetére


Edem
senior tag

Ha este hétkor megfelel, akkor igen. (De gondolom menni fog. :) )

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#81) Joe_007 válasza Joe_007 (#79) üzenetére


Joe_007
tag

vagy az a pillangó v. ami eláll a kormánytól?:)

(#82) Den válasza Joe_007 (#79) üzenetére


Den
veterán

Mert nincsennek gombok a kormányon, legalábbis a képen nem látszik. Vagy van?

www.simson4t.hu

(#83) Joe_007 válasza Den (#82) üzenetére


Joe_007
tag

van 4db szemben,a nagyújjakkal lehet elérni

(#84) Joe_007 válasza Den (#82) üzenetére


Joe_007
tag

plusz 2 a kormány másik oldalán ez a váltógomb

(#85) Edem válasza Joe_007 (#83) üzenetére


Edem
senior tag

A Force GP szerintem is elég jó darab, de azért lehetett volna még kicsit javítani rajta. Amiért én nem azt vettem: A gombok nagyon hülye helyre kerültek, kényelmesen csak 2-őt érsz el, ha kell a maradék is, akkor át kell helyezni a kezed a kormányon. Ennek ellenére tényleg jó kormány.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#86) Edem válasza Den (#82) üzenetére


Edem
senior tag

Itt van egy nagyobb kép:

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#87) Joe_007 válasza Edem (#85) üzenetére


Joe_007
tag

Ebben valóban igazad van.De ennyiért nagyon szuper.

(#88) Edem válasza Joe_007 (#87) üzenetére


Edem
senior tag

Ár/Teljesítményben szerintem is ez a(z egyik) legjobb.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#89) Edem


Edem
senior tag

Ez itt egy momo Racing (ez sem csúnya ;] ):



(ha sok a kép, akkor szóljatok, ill. nyugodtan szedjétek ki (vagy ha lehet, akkor cseréljétek linkre))

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#91) Den válasza Edem (#86) üzenetére


Den
veterán

Köszi így már látom. Télleg nem valami jó a gombok elhelyezése.

Asszem elkezdem magam szoktatni a gondolathoz hogy 34k-ért veszek kormányt. :)

Tényleg az erejét lehet szabályozni?

www.simson4t.hu

(#92) Edem válasza Den (#91) üzenetére


Edem
senior tag

Mind a középrehúzás erejét, mind a rezgések erejét egy 0%-tól 150%-ig terjedő skálán állíthatod. (A nulla a force nélküli kormánynak felel meg.)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#93) Den válasza Edem (#92) üzenetére


Den
veterán

150%? Ott már kiszakítja a karomat :DDD

Oké kössz az infókat, meg vagyok győzve (ezt csak azért mondom hogy lelkiismeret furdalásod legyen ha nem válik be :DDD )

www.simson4t.hu

(#94) Joe_007 válasza Den (#93) üzenetére


Joe_007
tag

Hát ha fullra állítod sztem egy 10 éves gyereket kidob a székből:D
De tényleg olyankor már lehet kapaszkodni bele.

(#95) Edem válasza Den (#93) üzenetére


Edem
senior tag

A 150% azért nem jó, mert ott már minden hatás nagyon erős és így nem nagyon tudsz különbséget tenni közöttük. Szerintem nem nagyon kell bántani a beállításokat.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#96) Edem válasza Den (#93) üzenetére


Edem
senior tag

Lelkiismeret fudalás? Az a kedvenc érzésem. Vegyél momo-t! ;] ;] ;]
Egyébként ez egy elég új darab: november végén jelentek meg az első darabok (persze nem itthon), így lehet, hogy az ára lesz még kellemesebb is. (Bár a kormányok nem nagyon avulnak)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#97) Den válasza Edem (#96) üzenetére


Den
veterán

Ennek örömére megyek egy karikát lfs-el :)

www.simson4t.hu

(#98) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Nem Ádámmal akarok vitatkozni, de szvsz ha nincs túl vastag bukszád akkor bőven elég egy Wingman FF GP. Én elérem mind a négy gombot a kormányon a hüvelykemmel, és a vezetési élmény is nagyon jó. Hátránya, hogy a rögzítési megoldása nem tökéletes, és ha valaki nagyon vehemensen vezet, akkor le lehet rántani az asztalról. (Hozzáteszem nekem még egyszer sem sikerült. :) ) Nálam kb. másfél éve szolgál, és leszaladtunk együtt ''pár'' kört az F1GP 3-4-ben. Ja, még egy negatívum. A pedálok és a talp sárga barátaink méreteihez lettek tervezve, szóval 40-es lábméret felett kicsit nehéz elférni rajta. :)

Nem oly rég én is elgondolkodtam, hogy váltok egy Momo-ra, de aztán rájöttem, hogy:'' Úr Isten, de hát ez több mint 30k. Ennyit egy játékszerért?!'' Szóval átértékeltem. Szóval mindenki döntse el maga, hogy megéri-e neki az a +15e. Kicsit irigylem azt akinek igen. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#99) Jazzy


Jazzy
tag

Nem tudom, hogy ismeri-e valaki a trust ffb-es kormányát én azt vettem 18000-ért és nagyon elégedett vagyok vele, starapabíró és olcsó volt és az ffb is nagyon élethű!!!

J@zzy

(#100) Den válasza Satan-Claus (#98) üzenetére


Den
veterán

Örülök annak amit írsz. Valahogy ez a 30+ rongy nagyon elvette a kedvem. Biztos ér annyit, már az előállítása sem egyszerű, de ez most sok lett volna.

Úgyhogy wingman ff lesz a nyertes :) Pedálokkal asszem nem lesz gond ;)

Lerántani sem fogom.
Azt kipróbálod hogy lehet-e úgy normálisan menni, hogy mondjuk a jobb oldali két gomb a fék és a gáz? :)

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.