Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#149351) S-eye válasza S-eye (#149341) üzenetére


S-eye
senior tag

Valaki fan-coil témával kapcsolatban?

(#149352) mokus1


mokus1
addikt

KB 20 méteres szakaszon keritest kell majd építtetnem.
Ebben lesz egy 5meteres tolokapu is.
Ami most van az teljes bontásra kerül, a helyére vakolt lábazat és vagy trapezlemez vagy valamilyen wps kerülne kb 2m magasság an, teljesen zártan.
Milyen árral lehet nagysagrendileg számolni?
Teljesen vakon vagyok hogy ez 2m vagy 5m nem tudom mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#149353) betyarr


betyarr
veterán

ezek a flexibilis csavarbehajtó toldók mennyire megbízhatóak? pl: [link] van ezer fajtája, de gondolom kb. mind ugyanazt tudja. van pár hatlapos csavar, amikhez sehogy másképp nem tudnék hozzáférni, csak egy ilyennel. mennyire lehet erővel (pl. akkus csavarozóval) ráfogni, hogy megmozduljon a csavar?

(#149354) 6030D válasza mokus1 (#149352) üzenetére


6030D
Ármester

Nemrég számoltunk egyet, csak hozzávetőlegesen: 180 cm magassággal 15 cm deszkák 5 cm közökkel kb 15e Ft/m (csak a fa, saját festéssel), WPC 35e Ft, alu léc 45 e Ft (nagyságrendileg, nem emlékszem pontosan). Ez csak az oszlopok közötti betét. A zsalukő oszlop mérettől, távtól, illetve vakolattól függ.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149355) Z_A_P válasza mokus1 (#149352) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szerintem 3M megallhat talan. Nyilvan nem mindeg II kerulet vagy Szarvas.

OK

(#149356) mokus1 válasza 6030D (#149354) üzenetére


mokus1
addikt

Koszi mindenkinek. :)
Hát vagy wpc vagy kétoldali színes trapezlemez lesz. Alu nagyon drága, fát meg nem akarok kezelgetni.

(#149357) cOxeR válasza mokus1 (#149356) üzenetére


cOxeR
Ármester

Másik lehetőség alu panel, ami nem beton alapra van téve hanem simán betonozott oszlopra.
Az épített beton az alap miatt nagyon drága, földet kell asatni elvitetni zsaluzni… ugyanezen körön vagyok, ráadásul ott kell fedés, az megint pénz, kell vakolni/színezni, ami koszolódik is, nem mellesleg látom mit művelnek, 5-6 éves házaknál potyog le a vakolat.
Normális kőmüves tesz rá 2 cm eps-t azt hálózza vakolva, színezi… az megint sok pénz.

[ Szerkesztve ]

(#149358) mokus1 válasza cOxeR (#149357) üzenetére


mokus1
addikt

Ilyesmire gondolsz?

[link]

Egyébként ez sem rossz, ha tudok elég magasat csináltatni. Bár nálam sok meló lesz vele sajnos, mert a kerítés előtt lévő járda is elég ramaty, azt is rendbe rakjuk, illetve a kocsibeállót is megkell csinálni, mert levan térkövezve de nem szép ráadásul én egy 10 centivel lejjebb raknám mert viszonylag meredeken kell beállni az udvarba.

(#149359) tUbThUmPER


tUbThUmPER
junior tag

Sziasztok,
egy kisebb szobát (kb 12-13m2) szeretnék felújítani, egyszemélyes irodának.
Szerencsére a falak jó állapotban van, csak egy tisztasági festésre van szükségük, viszont a padló... Legalább negyven éves szalagparketta, ami 20 évvel ezelőtt lett felújítva (csiszolás és olajozás, semmi lakkozás), de nem valami tökéletesen + bútorokat is mozgattak rajta stb. így hol foltos, hol picit kopott. Szerencsére csak egy nagyon kis területen recseg (kb 1m2), engem különösebben nem zavar. A ház hetvenes években épített vasbetonpanel. A szegélylécek jó állapotban vannak, rendesen rögzítve, ráadásul tömör fa.
Úgy gondoltam, kipróbálnám a parketta festését (nem igazán szeretném az egészet lecsiszolni). Ilyet még nem csináltam, szóval segítségeteket szeretném kérni.
Alábbi termékeket néztem:
Tikkurila Otex (alapozó)
Tikkurila Empire (zománcfesték)
Tikkurila Betolux (padlófesték)
Tikkurila Parketti-Ässä (parketta lakk)

Na és innentől kéne okosnak lenni :)
Mivel csiszolás nincs (maximum ahol javítani kell majd), csak por és zsírtalanítás, az Otex mindenféleképpen kelleni fog. A másik a lakk felvitele (ha lesz lakkozás), 2 réteg elég lesz-e illetve érdemes-e színezi az alapozót, ha egy tömörebb festék kerül rá (Betolux)?
1, 1 réteg Otex + 2 réteg Empire (mindkettő azonos színű)
2, 1 réteg Otex + 2 réteg Betolux + ?Parketta lakk?
3, 2 réteg színezett Otex + Parketta lakk

I wanna give out

(#149360) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan tervezőmérnököt/céget akik "kisebb" munkákban is tudnak segíteni?Van egy két emeletes családi ház, jelenleg a pincelejáró t felső síkjának a tetején van az emeleti feljáró lépcsője, szépen van kivitelezve, kényelmes is, de szeretném átalakítani az egészet, hiába írom most le nagyvonalakban hogyan, úgy gondolom ezt élőben is látni kell. Ehhez keresnék embert, aki a kezembe ad egy tervet róla, hogy így és így tudom kiviteleztetni, még jobb ha esetleg kivitelezéssel is foglalkozik :) Budapesten található ha ez számít valamit.

(#149361) cOxeR válasza mokus1 (#149358) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen erre, 2 db 90cm magas panelt kell egymásra tenni.
Érdekel atkuldom mit kaptam, 22m-re.

[ Szerkesztve ]

(#149362) attiati válasza 6030D (#147870) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, hogy ilyen sokára folytatom.

Azt mondod, hogy ilyen fényvisszaverő anyagból készült fólia sem védi meg a járólapot attól, hogy hőt szívjon magába?

(#149363) mokus1 válasza cOxeR (#149361) üzenetére


mokus1
addikt

Koszi küldtem egy üzenetet :R

(#149364) kennystyle


kennystyle
tag

Ilyen szep falakat (tapeta alol elokerult nem tudom hany reteg ezer eves valamik) zsiraffal meg rendbe lehet rakni vagy inkabb betoncsiszolo tarcsaval kellene neki esni ?

(#149365) lemmy71 válasza kennystyle (#149364) üzenetére


lemmy71
őstag

Be kell áztattni jól átkaparni, falfixel le alapozni és telibe glettelni.
Van hogy az ilyen falakat telibe húzzuk, glettbe ágyazott üvegfátyollal.

(#149366) psion2101


psion2101
tag

sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy a képen látható fekete vonalak apró repedések.Ezeket szeretném megszüntetni.Én arra gondoltam,hogy üvegszálas szalagot használnék,de lenne értelme esetleg telibe hálózni.Válaszokat előre is köszönöm

(#149367) Atomantiii válasza psion2101 (#149366) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mi is szív(t)unk a repedésekkel. Telibe hálózással is előfordulhat, hogy megreped, de valószínűleg kisebb repedések lesznek, mint most.

(#149368) Met válasza psion2101 (#149366) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nincs értelme hálózni/szalagozni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#149369) psion2101 válasza Atomantiii (#149367) üzenetére


psion2101
tag

Azokat csak én rajzoltam.kb itt vannak csak azt szerettem volna ilusztrálni.Elég apró repedések.Sajnos 4.emelet ugyhogy az épület mozgása miatt gondolom mindig vissza térne a repedés.Csak arra gondoltam,hogy a szalagozással el tudnám tolni egy-két plusz évvel

(#149370) Atomantiii válasza psion2101 (#149369) üzenetére


Atomantiii
őstag

Telibe hálózni szerintem is felesleges, meg akkor nem is glettel kéne csinálni első körben. Esetleg a repedésnél ahol nagyobb oda lehetne kisebb csíkokban behálózni a repedéseket és telibe glettelni az egészet, de ki tudja mennyi értelme van, lehet ugyanúgy meg fog majd repedni. Ezt senki nem tudja megmondani előre. Az is lehet a második, harmadik ugyanilyen kör után lenne csak jó, de a sok glett sem jó a felületre, mert akkor is repedhet minél vastagabb.

Mi lehálóztuk telibe a szobát utána kapott vékony vakolatot majd glettelve lett de itt-ott mégis megjelentek apró repedések főleg az ablakok és ajtók felett. Bár nem annyira vészes, de nem sok mindent lehet vele csinálni, majd következő festésnél megint le kell kicsit glettelni.

De aki jobban ért hozzá majd megszakérti neked.

[ Szerkesztve ]

(#149371) Vismajor01 válasza psion2101 (#149369) üzenetére


Vismajor01
addikt

Burkold fel gipszkartonnal az egészet, fesd le aztán mögötte repedthet ahogy akar

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#149372) lemmy71 válasza Met (#149368) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem megoldható :U
A sarkokat mélyen ki kell kaparni és homlokzati hálós élvédőt habbal beragasztani. Erre mehet egy réteg flexibilis csemperagasztó vagy kézikeverésű kövér vakolat. A friss vakolatra nem tennék üvegfátyolt, csak CMC -s kövér glettel húznám ki a sarkot. A többi repedést telibe húznám glettel beágyazott üvegfátyollal.

(#149373) passatgt válasza psion2101 (#149366) üzenetére


passatgt
aktív tag

Én legutóbb raktam ilyenekre szalagot és úgy gletteltem, csiszoltam, festettem. Pár éve jó. VIszont másik szobában simán csak kikapartam és begletteltem, az is jó... szóval ha ezek a repedések már ott vannak évek óta, akkor elég csak beglettelni.

(#149374) mokus1


mokus1
addikt

Ez így mennyire szakszerű? ;] Még nem láttam ilyet.
Egyebkent ez egy felújítás alatt lévő gyermekorvosi rendelő.
[kép]

(#149375) lemmy71 válasza mokus1 (#149374) üzenetére


lemmy71
őstag

"Ez így mennyire szakszerű?"
Pont annyira :DDD
Gondolom a szarufa hosszabbitásra, a plusz két sor cserépre és arra a pár szál lambira kiírt lóvét, valaki lenyulta:D

(#149376) Poultier


Poultier
tag

Térkövezném a garázs előtti placcot, de sosem dolgoztam CKT-vel, ami a 15 centi zúzott kőre menne. Értem, hogy ki kell szintezni, majd átmenni rajta lapvibrátorral, de mennyi idő után tehetem rá az ágyazót? :R

(#149377) mokus1 válasza lemmy71 (#149375) üzenetére


mokus1
addikt

Mondjuk nekem a kedvenc részletem a korbeszigetelt ereszcsatorna. :DDD De valahol szomorú hogy megcsinaljak de a kivitelezo egy kokler és valószínűleg ki is fizetik.

(#149378) lemmy71 válasza mokus1 (#149377) üzenetére


lemmy71
őstag

Én azt lapogatnám lapátnyéllel, aki ezt megtervezte és hivatalosan átvette.
Amúgy maga az elvégzett munka, így képről nézve jó. Nem a kivitelezéssel van itt a probléma.

(#149379) A Zéé válasza Poultier (#149376) üzenetére


A Zéé
addikt

Másnap már rámehetsz az ágyazóval/térkővel.
Úgy számolj, hogy a vibrózás olyan 1-1,5 centit visz le rajta, szóval annyival vastagabban rakhatod. Miután megjártad azzal sem követsz el nagy hibát, ha meglocsolod a placcot :K

Just a simple Lineman...

(#149380) Inhouse válasza mokus1 (#149374) üzenetére


Inhouse
őstag

Én csak amatőr vagyok, de:
- ez valami baromira fura megoldás, én sem láttam még ilyet
- mondhatnánk, hogy túl vastag lett a szigetelés és a tetőfelújításra nem volt pénz, hogy hozzáigazítsák, de az is újnak néz ki
- talán a tetőfelújítás volt előbb, vagy utólag módosítani kellett a szigetelés vastagságán, az ablaknál látszik, mintha 2 réteg lenne, a tető már így kellett maradjon, ezért ezt találták ki a bádogosok
- az eresz kifolyó átfűzése azért több, mint érdekes, szemre úgy tűnik, hogy egy "derékszögű" idommal indítva fent szépen kimehetett volna a fal felett...
Nézem nézem, de még amúgy még mindig nem hiszem el... :Y
Amúgy tényleg nem rossz maga a munka minősége, csak hát ilyet... :F

Üdv Inhouse

(#149381) Atomantiii válasza Inhouse (#149380) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én nem értek hozzá, de felül nem szökik el a hő az eresz alatti részen ahol nincs szigetelés? De az is lehet papíron tetőt is cseréltek, ismerve az itthoni állapotokat. Tény, hogy érdekesen néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#149382) Inhouse válasza Atomantiii (#149381) üzenetére


Inhouse
őstag

A benti magasságot ezen nem látni. Kívülről is addig kell legalább felmenni. Az, hogy máshol ezt nem látod a verébdeszkától, az majdnem mindegy...

Üdv Inhouse

(#149383) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Raktam fel napvitorlat 3x6 métereset a terasz fölé

Viszont esozeskor (ma reggeli teszt) a víz behorpasztja, elkezdi gyűjteni a vizet ami nem tud elfolyni a perem miatt, és gyűlik csak gyűlik. Meg jó h ma dolgom volt es fent vagyok 6kor :/ Mivel lehetne ezt megoldani? Jelenleg így oldottam meg de nem tartós xD

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#149384) pjen válasza Vismajor01 (#149383) üzenetére


pjen
félisten

Mint a neve is mutatja ez nem elő tető, hanem napvitorla. Legegyszerűbb, ha vágsz bele pár lyukat ahol megáll a víz. Még egyszerűbb, ha esőben leszeded. A megoldás viszont egy elő tető.

(#149385) 6030D válasza Vismajor01 (#149383) üzenetére


6030D
Ármester

Minden szalufától az oszlopokhoz feszítődrót, esetleg. Ha jön a szél, úgyis letépi. :DDD Mennyi ez, 6 m? És nem ajánlottak hozzá középre még egy oszlopot?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149386) Big_Boss válasza Vismajor01 (#149383) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ennél jobban ki kell feszíteni.
A legjobb az lenne ha mind a 4 rögzítési pontnál huzalfeszítőt használnál, de a képet elnézve a 2 oszlopot átlósan távolabb kellene tenni.
Betonozva van az oszlop?

(#149387) cOxeR válasza Vismajor01 (#149383) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezért szoktak több háromszögből összerakni ilyet, mert arról valahol lefolyik a víz, kevésbé képes ilyen vízgyűjtő funkcióra.
Ne vágd ki tovább fog repedni nagyon hamar… egy kis uv egy kis szél… ki is lehet dobni.

(#149388) Vismajor01 válasza Big_Boss (#149386) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tudom hogy lehetne jobban kifeszíteni, a kampokon lehetne még húzni de nem akartam túl terhelni az anyagot.

Lehet távolabb tenni, nincs betonozva

6030d: Nem ajánlottak harmadik oszlopot és nincs is mihez rögzítsem.

Pjen: Tudom h nem eloteto nem is állítottam hogy az. Lyuk megoldana viszont félek h tovább szakadna az anyag

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#149389) Vismajor01 válasza cOxeR (#149387) üzenetére


Vismajor01
addikt

Erről is lekene, a tető felőli oldala 240 centin van az oszlop felőli meg 150 körül:/

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#149390) pjen válasza Vismajor01 (#149388) üzenetére


pjen
félisten

valami átvezetővel amit a lyuk köré ragasztasz megoldható, hogy ne szakadjon tovább. Két oldalról oda ragasztod és csak a belsejét vágod ki. De mint írták is az első szél úgyis letépi, nem kell rá nagyon vigyázni.

(#149391) Big_Boss válasza Vismajor01 (#149388) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Az oszlopokat tedd távolabb (ha nincs betonozva, az első nagyobb szél valszeg ki fogja fordítani), ha lehet a szarufáknál is távolabbihoz rögzítsd a vitorlát.
Szerezz be pár karabinert, drótkötelet/acélsodronyt, huzalfeszítőt, kötélszívet, bilincset.

[ Szerkesztve ]

(#149392) Vismajor01 válasza Big_Boss (#149391) üzenetére


Vismajor01
addikt

Őszintén amulnek rajta ha kiforditana, 90 centire van a foldbe verve talajtuskevel, nem nagyon mozog.

Venni fogok ilyen huzalfeszitot és megfeszítem amennyire tudom. Most vizesen teljesen behajlik, látszik h az anyag bírja a megfeszítest ennél sokkal jobban is.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#149393) Big_Boss válasza Vismajor01 (#149392) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Nekem kb. 3 évet volt fent, télen leszedtem, az UV így is kinyírta.

(#149394) pjen válasza Vismajor01 (#149392) üzenetére


pjen
félisten

Ha az oszlopot nem bírja kifordítani, letépi a vitorlát. Az sem jobb.

(#149395) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Múltkori vakolat témára visszatérve hátha valakinek ismerős ez az anyag.

Tehát Ceresit Thermo Universal ragasztót használtunk kőzetgyapotra és azzal is lett lehálózva majd leglettelve a hálózás és ahogy nézem ahhoz is van szilikonos, páraáteresztő vakolat Ceresit CT174 (kapart) vagy CT175 (dörzsölt).

Addig világos, hogy kell hozzá a CT16 alapozó, de van ahol azt olvastam, hogy a CT16 alapozó előtt még le kell a felületet Padlopon diszperziós alapozóval is kezelni. De van ahol meg nem írják, hogy kellene. Most akkor kell vagy nem? Vagy már ne azon a pár 10 ezer Ft-on múljon a dolog?

(#149396) 6030D válasza cOxeR (#149387) üzenetére


6030D
Ármester

Fórumtársat nem vigasztalja, de reggel a szomszéd ovi mellett elsétálva láttam, hogy a 3szög vitorla is dézsaként működik a homokozó felett. Bár biztos meg lehet ezeket úgy tervezni, hogy a nap felé fordítva, az egyik sarkát lejjebb téve lefolyjon róla a víz, csak az már sok kompromisszum.
Ha csak a nap ellen kell, akkor még mindig a sűrűbb raschel háló a megoldás, mint a déli országokban az autóparkolók felett. Árnyékot ad, de a vizet, és kis mértékben a szelet átengedi.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149397) Met válasza Vismajor01 (#149389) üzenetére


Met
Topikgazda

Tegyél be középre is rögzítési pontot de feljebb mint a két szélén.
Először azt feszítsd meg, majd a két végén.
Talán így lesz annyi esése hogy lefolyik a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#149398) Tapsi válasza Vismajor01 (#149383) üzenetére


Tapsi
veterán

Az a baj, hogy ez az egész megoldás nem arra való, amire itt használod. Nem véletlen, hogy ami tartós, és jó, az milliós tétel. A napvitorla alkalmi használatra van kitalálva, ha süt a nap, akkor felakasztod, és ad némi árnyékot. Esővédelemre/fix telepítésre alkalmatlan.

(#149399) stk049


stk049
csendes tag

Sziasztok!
Ha 29cm széles az eresz, akkor maximum milyen vastagságú szigetelés jöhet szóba? Elsősorban kőzetgyapotra gondolok a zaj szigetelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#149400) Atomantiii válasza stk049 (#149399) üzenetére


Atomantiii
őstag

Amennyit a pénztárcád enged, 25 cm lenne a max, már ha van 20 cm-nél vastagabb.

Számolj kb plusz max 1 cm-t a vastagságnál, amit felraknál a falra, hogy kb addig fog érni amikor le lesz vakolva. Mi most raktunk fel 15 cm-st annál 16-ra jön most ki a ragasztóval alatta és hálózva és glettelve. De azzal is számolni kell, hogy kb dupla meló, mintha EPS-el csinálnád. Legalább 2 sorral le kell glettelni, hogy szép legyen. De ha tégla a fal, akkor én nem használnék kőzetgyapotot, nekünk muszáj volt, mert vályog a fal. De sokan rátették a vályogra is az EPS-t itt a környéken nem egy helyen. Én nem akartam elkövetni ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.