Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) Plata válasza BoneDragon (#100645) üzenetére


Plata
félisten

Valaki írta fentebb hogy ezek után évente jönnek a kiegek,ha jól emlékszem,akkor kell is ez az opció.Nem lesz időd alt karikkal is le tolni a kieget mert jön a következő. ;)
Kíváncsi leszek hogy mennyire fog megnőni vagy csökkenni a WoW előfizetők tábora ha ilyen sűrűn jönnek 50 dolláros kiegek.

(#100652) BoneDragon válasza sztivo (#100649) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igyis sokkal jobb mint a sárkányos.

(#100653) Gerigame


Gerigame
újonc

a wow ősapja visszatért wowot fejleszteni, bobby is távozik, 3 kieget is kapunk, hát mit akarunk még? :)

(#100654) Gerigame


Gerigame
újonc

Amugy eddig mindig 1 db lineláris vonalon haladtunk, mostmár szerte fog ágazni, vagy 10 kiegre elég lezáratlan ügyet hagytak. Kiváncsi leszek ezekre a koncepciokra.

(#100655) ripla


ripla
őstag

Én is megvettem gyorsan az alap verziót. Most jónak tűnik a forint, 18k meg apró a vége. Nagyon várom.
A cinematicra elsőre azt hittem hogy élőszereplős. Borzasztóan adja a hangulatot, azok után amiken Anduin átment, tökéletes ez a depresszív érzés amit átad.

[ Szerkesztve ]

(#100656) kicsako válasza Plata (#100641) üzenetére


kicsako
őstag

Remélem az megvan, hogy a Dragonriding kb. 2x olyan gyors mint a sima repülés. Ráadásul van olyan gathering talent amivel le sem kell szállnod a mountról, riding talentből pedig olyan, hogy regenelsz staminát a sarinak ha gatheringelsz...

Már most megvenni a kieget?? :Y
Pre-seasonben be fog esni a token ára, én szerintem összegyűjtöm rá a goldot boostbol most szezon elején :D 4-500k goldot fizetnek egy HC boostért az első másfél hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#100657) Plata válasza kicsako (#100656) üzenetére


Plata
félisten

Azt tudom hogy sokkal gyorsabb és tudok már rég mountról farmolni,de ha olyan helyen van a herba vagy érc ahol nehéz le szállni akkor szívás van,sokszor van olyan helyen érc hogy le sem lehet szállni rendesen,olyan pici hogy ki kell centizni és sárkánnyal nem lehet normálisan repülni.Ha nagyon gáz helyen van az érc marad a tökölés,vagy ha olyan karim van leugrom a mountról és a képességével le ereszkedem.Egyszerűbb azt irányítani mint a sárkányt.Na és a sárkánynak véges a vigor,hiába van fullra fejlesztve,így is sokszor előfordul hogy farmolás közben alt+tab és valami mást csinálok amíg a sárkány akksija töltődik,másik hogy a karaktert nem lehet ott hagyni repülés közben mint sima mountnál.
Ami nagy hátrány,sima mountra ha felülök és elmegyek herbázni,simán tudok afkolni 10-20 percet,ott hagyom a járgányon magasban és nincs baj,sárkánnyal nem lehet ott hagyni úgyis le zuhan.
Mellesleg hiányzik a druidával való szabad repkedés.
Szerintem az egyik legjobb dolog ami bekerült a játékba az a légiós druida bazi nagy bagoly form. :B

[ Szerkesztve ]

(#100658) sztivo válasza kicsako (#100656) üzenetére


sztivo
senior tag

Jó, de a sima flying mounttal meg tudsz állni a levegőben korlátlan ideig, illetve nincs olyan, hogy nem tudok felszállni, mert éppen 0 a vigor.

(#100659) BoneDragon válasza sztivo (#100658) üzenetére


BoneDragon
veterán

Jó lesz majd 10.2-be, mikor az ilyenek ott állnak egyhelyben a levegőben és arra téved egy sárkány. Van erre külön acsi is, hogy szedd le a másikat a mountról.

(#100660) Csapoati válasza sztivo (#100649) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Announce trailer volt, majd lesz másik is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#100661) Necroman_Mk2 válasza BoneDragon (#100646) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

CGI technikailag tényleg brutál volt, de dramaturgiailag szvsz nem volt annyira látványos, mert csak két karaktert láttál beszélgetni a sivatagban. (És persze, hogy felismertük :) )

#100656 kicsako Lehet addigra a PC-s Game Pass előfizetők már külön havidíj nélkül játszhatnak a WoW-val.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#100662) Csapoati válasza Necroman_Mk2 (#100661) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az kiszúrás lenne azokkal szemben, akik mondjuk most fizettek elő 12 hónapra. Szerintem utóbbit szépen csendben majd kivezetik és onnan számítva 12 hónap múlva lehet benne a game pass valamilyen formájában.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#100663) Necroman_Mk2 válasza Csapoati (#100662) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Tippre a GP előfizetés bejelentésekor eltörlik a havidíjas opciót, ellenben a hosszabb idejűek maradnak. A meglévő éves előfizetőket meg lehet kárpótolni extra hónapokkal.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#100664) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Honnan veszitek ezt a gamepass dolgot? Szerintem soha nem fog bekerülni...

(#100665) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Tuti hogy soha nem fog bekerülni a game passban ha most befizetsz 1 évre az 36000ft a gp. Ha wowra befizetsz 1 évre 130 euróval számolva az 52000ft kb +- pár ezer forint euro árfolyam függő. Soha nem fogja ezt bevezetni a wow miatt a microfos mert nem éri meg nekik. Meg ugyebár óriasi kiesés nekik ha beraknak egy megjelenő játékot. Ha nem is kesés akor is csak évek múltán jön vissza a fejlesztés költsége. Egyszerűen nem tudom elképzelni hol érné ez meg nekik. Ugyan ezt gondolom a diabl-4 röl is. (Ez saját vélemény gyözzetek meg az ellenkezőjéről!)

(#100666) kicsako válasza hunvarlan (#100665) üzenetére


kicsako
őstag

Végre valaki akinek van egy kis józan esze :U
Maximum a basic kiadásos kiegekre látok esélyt hogy bekerül, de az biztos hogy az előfizu nem lesz gamepassban

[ Szerkesztve ]

(#100667) Csapoati válasza hunvarlan (#100665) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy lesz majd egy Game Pass +, ami havi 4000 lesz és akkor mindenki jól jár. :) Ja és persze a kiegeket továbbra is meg kell venni külön természetesen.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#100668) BMS


BMS
őstag

[link]
Előrendelői karakter boost ezt tartalmazza. Azért ez elég komoly :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#100669) Plata válasza BMS (#100668) üzenetére


Plata
félisten

Nem rossz,de annyit szerintem nem ér.

(#100670) BMS válasza Plata (#100669) üzenetére


BMS
őstag

Annyit nem nyilván de ezt a legolcsóbb csomag mellé kapod,ha alapból megvennéd az új játékot akkor megéri.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#100671) Plata válasza BMS (#100670) üzenetére


Plata
félisten

Jövőre meglátjuk. ;)

(#100672) Obliterátor válasza hunvarlan (#100665) üzenetére


Obliterátor
tag

Kedves Hunvarlan ! Szeretnélek meggyőzni miért is éri meg a Gp-ba bevinni a Wow-ot ! A Blizznek mindig is az volt a fontos h mennyi az aktív játékos bázisa. Manapság már mindenki minden játékba hajlandó fizetni szinte bármiért legyen ez skin, cosmetic item vagy egyéb. Ha egy Gp felhasználó legyen ez ex Wowos vagy kívülálló hozzájut ingyen a játékhoz akkor úgy is fog vele játszani és ez bevételt fog termelni ! Felmerül a kérdés h van e precedens erre. A történelem során bármelyik játék ami Free to play lett az utána exponenciálisan több bevételt hozott mint amikor még havidíjhoz volt kötve. Ezért jogosan feltételezhető h gondolkoznak az üzleti modellen. Mert egy ekkora ziccert kár lenne kihagyni !

(#100673) hunvarlan válasza Obliterátor (#100672) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Szia az hogy valami free to play-re változik az abból jön hogy nem volt elég játékosa 1 játéknak ezért váltanak kivétel nélkül. Nos ez a wow-ra sosem volt igaz mert pontos adatokat nem tudok, csak abból indulok ki hogy minden kieg megjelenéskor szoktak csatlakozási gondok lenni ergo több millió ember veszi meg a kiegeket. Továbbra sem hiszem hogy valaha is átváltanának amikor így is befizet mindenki aki játszik. Saját magamról tudom hogy ha free-to play-lesz 1 játék kipróbálom és soha az életbe nem vettem semmit. Egyedül a wow-ért meg az eso miatt fizettem eddig. Pl ott a dio 4 abban is egy valag pénzt el lehetne költeni cosmeticai cuccokra de sosem vennék ott sem 25 euro-ért semmit sem mert Magyarországon vagyunk, itt meg kell gondolni mire fizetsz és miért.

(#100675) Obliterátor válasza hunvarlan (#100673) üzenetére


Obliterátor
tag

Ne magadból indulj ki mert nem mérvadó, a statisztikák feketén fehéren megmutatják h bizony a nagyvilágba az emberek igenis költenek egy játékra. És ezt Nem én mondom hanem az internet !

(#100676) Plata válasza Obliterátor (#100675) üzenetére


Plata
félisten

Nem csak a WoW-al játszom hanem más MMo-val is.
Hihetetlen de egyes játékokban a játékosok eszetlen nagy összegeket vernek el.
Bizonyos játékokban eszetlen összegeket költenek a játékosok a karaktereikre hogy minél erősebbek legyenek.Hiába F2P ha a store-ban olyan cuccok vannak amik 30 dollárnál kezdődnek és akár 300-400 is lehet az áruk.És igen is van rá kereslet.De például tudok olyan játékost is aki csupán a háza díszítésére annyi pénzt költött amiból már simán tellett volna berendezés egy valódi házba.

[ Szerkesztve ]

(#100677) OgreImre válasza BoneDragon (#100674) üzenetére


OgreImre
senior tag

Az is biztos örült neki aki az okozott lag miatt veszett oda :D
A HC halál kielemzős videói elég jóra sikerültek mostanság.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#100678) Yodamest


Yodamest
addikt

Sok év után most játszok újra, tipik new player routon haladok, tehát most a BFA kiegben vagyok éppen lvl 40 környékén. 2 érdekes dologra figyeltem fel, ami nekem teljesen új most:

1. Az insták tök fura, hogy nem konkrét szintekre vannak osztva, hanem minden insta lvl 10-60-is skálázódik. Ez nem értem hogyan van, hogy a lvl 14 együtt játszik a lvl 50-el, mekkorát ütnek így a mobok? Ki a mérce?

2. A másik ami hát eléggé lehangoló, hogy nem igazán tudok gearelődni... A heirloomok lvl 30-ig tartottak ki, de mióta azok nincsenek tök nagy gondban vagyok a felszereléssel. A questek alig adnak valamit, sokszor ugyanazt a reskinezett cipőt vagy karperecet adják, fegyvert semmi sem ad.

Jó mondom, akkor bemegyek instázni párat, emlékszem régen ha bementél egy instába úgy jöttél ki, hogy tele volt a táskád legalább zöld, de inkább kék cuccokkal. Mondom az is jó lesz, legalább a szintemnek megfelelő zöldekben legyek már. Hát jött a pofára esés, mert 3 instából konkrétan 0-azaz 0 itemet kaptam... semmi sem esik a trash mobokból, semmit sem kaptam a bossokból, hát mondom tök jó... Azt hittem lesz valami fix loot, hogy jól van hülyegyerek végigtoltad az instát minimum egy kék itemet kapsz valamelyik slotodba... de nem, semmit! Ez így tökre lehangoló, értem én hogy a játék csak az endgameről szól (ami ezért elég gáz), de most komolyan úgy kéne lvl60-ig elfejlődnöm, hogy a lvl29 heirloom axet használom még 60-on is? (azért 60-ad mondok a dragonflight nincs meg)

(#100679) BMS válasza Yodamest (#100678) üzenetére


BMS
őstag

Ha nagyon rossz gear-ben vagy akkor nézz AH-n pár cuccot. Fillérekért pakolgatják a zöld itemeket.
A loot meg olyan amilyen :/ Ha másnak esik olyan ami neked kell akkor próbáld meg elkérni tőle,a legtöbben nem a gear miatt mennek instába hanem az xp kell nekik.

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#100680) Piszkos-Fred válasza Yodamest (#100678) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

"Azt hittem lesz valami fix loot, hogy jól van hülyegyerek végigtoltad az instát minimum egy kék itemet kapsz valamelyik slotodba... de nem, semmit! "

Van ilyen, minden dungeonhoz van legalabb egy kuldetes, melynek egy kek, a szintedhez skalazott rewardja van. Viszont ezek a questek kinn vehetoek fel, rendszerint a dungi elotti npctol. Van ami egybol felveheto, van aminek van egy par felvezeto kuldetese.

(#100681) BoneDragon válasza Yodamest (#100678) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem sok értelme van a dungeon lootnak már, annyira gyors a fejlődés és akkora a stat különbség... A következő szinten az már kuka lenne. 9kieget ölel fel az a pár szint. Lehet növelni a heirloom szintjét több féle képpen is (pl gold) de szerintem nem éri meg mióta elvették róla a +xp statot.

(#100682) BMS válasza BoneDragon (#100681) üzenetére


BMS
őstag

Hát nagyon nem éri meg :/ Csak azért használok mindig heirloomokat mert legalább nem kell cserélgetnem folyamatosan meg mogolgatni de instából pár iLvl-el nagyobb esik mindig.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#100683) Plata válasza BoneDragon (#100681) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem nagyon jó a heirloom.
Hetvenes szintig én nem veszem le a karimról.
Most volt timewalking event,az alatt eszement szinten jött az xp.Klasszabb instákban 4 szint simán meglett.
Plusz timewalking instában max annyi dolgom volt hogy menjek a tank után és felszedjem a lootot.

#100678Yodamest
Még mindig van heirloom,már 70-es szintig.Én timewalking tokenből húztam fel mindet.Inkább mint fél milla goldból. :D
Sőt új timewalking cucc is van,bár nekem töménytelen farmolásból sem esett egy darabja sem.Fel is adtam.Meg úgysem maradt kis karim minek vacakoljak vele.

(#100684) Plata válasza Piszkos-Fred (#100680) üzenetére


Plata
félisten

Ha a karakterét cataclysm idővonalon húzza akkor más,mehet classic intákba fejlődni 60-ig.Azokban több a jutalom és az xp is jobban jön mert a küldetések bent vannak.
Én mindig ott húzom a karimat.Jobban jön xp és jár állandó loot is.
Ami ciki hogy még 40-edik kari után is esik olyan item a kollekcióba ami még nem volt meg,közben már mentem több ezer classic instát.És classic instában nem ritka hogy kettőnél is több cuccot kapsz.Főleg ha van vagy 6-7 boss. :D

Ui:Most hogy beszéltünk heirloomról,megnéztem a gyüjteményembe,69-es szintig lehet vele fejlődni,plusz eszembe jutott hogy a havi trading post küldi már vagy két napja kész,de elfelejtettem ki váltani. :C

#100682BMS
Transmogolás igazán nem lehet gond,transmog toy-al bárhol tudod a ruhád transmogolni.

[ Szerkesztve ]

(#100685) BMS válasza Plata (#100684) üzenetére


BMS
őstag

Én úgy értettem,hogy nem kell transmogolni mert nem cseréled le őket :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#100686) Yodamest válasza Plata (#100683) üzenetére


Yodamest
addikt

"Még mindig van heirloom,már 70-es szintig."

Értem, de te meg érted mi bajom ezzel mint koncepció. Tudnia kéne működnie ennek heirloom nélkül is, mint mondjuk egy diabloban, hogy folyamat esnek a lootok. Gondolj bele, ha ott is az lenne, hogy áh majd paragon szinteknél kapsz lootot fejlődés alatt semmi...

(#100687) sztivo válasza Yodamest (#100686) üzenetére


sztivo
senior tag

Én ezt nem értem, felhúztam vagy 8 karaktert, minden instában kaptam itemet, legalább egyet, plusz napi 1x kapsz, ha nem specific, hanem random dungira mész egy ládát, amiben item lesz,
Mondjuk én BfA-t egy alli és egy hordával toltam le, mindig WoD-ra mentem, mert az a leggyorsabb, később már SL. Minden quest nem fog itemet adni, de elég sűrűn jár, plusz instabol is lehet fejlődni, kb 1 run 1 szint, ahonnan 1-2 cucc mindig esett.

(#100688) Plata válasza Yodamest (#100686) üzenetére


Plata
félisten

Nézd azt hiszem te BfA idővonalon húzod a karit.
Azt karihúzásra nem használnám soha.
Kevés insta és kevés loot.Küldi egy szál sem.
Cataclysm idővonal,classic insta,egy instában van néhol olyan sok boss hogy néha már túl sok is.Több boss több loot,classic random insta után két garantált itemet kapsz,egy zöld és egy kék dobozt.Az egyikben kék-lila a másikban zöld item van.A kékben általában felszerelés a zöldben általában fegyver.Azonkívül minden instában van legalább 3 vagy több küldetés.Küldetések itemeket is adnak és sok xp-t.Soroljam még?
Classic instából rengeteg van és nem unalmas mint BfA idővonalon,ahol csak egy pár darab van.kalózos insta az egyetlen ami bejött nekem,főleg mert rugó warlock párossal lehetett skippelni az egész instát és egyből a végső bossra menni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#100689) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Régen egy kicsit játszottam, most szeretnék újra, de nem tudok havi előfizetést venni, mert nincs olyan opció, csak game time card. Miért nincs sima havi bankkártyás előfizu?

Köszi

(#100690) TBT válasza yusukee (#100689) üzenetére


TBT
addikt

Szia!

Az előfizetési lehetőségeket itt találod.
Az 1 hónapos a sima havi bankkártyás előfizu. A többi ugyanez csak 3-6 hónapra illetve 1 évre levetítve. Feltöltőkártya/game time card már nincs.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#100691) yusukee válasza TBT (#100690) üzenetére


yusukee
aktív tag

Köszi. Én az account / game & subscription felől mentem, ott nem volt ilyen

(#100692) Plata válasza TBT (#100690) üzenetére


Plata
félisten

Van game time.
Nekem most is az van.
Kéthónapos.
Fejből nem tudom merre van.
Nem vagyok gépközelben.
Mobilról nem tudom megmondani.
Bnet launcherben szoktam venni 2 hónap game time-ot.
Ha eszembe jut hol is van. :D

(#100693) Zimmi91 válasza Plata (#100692) üzenetére


Zimmi91
addikt

Plata és a szövegértelmezés :DDD :DDD
Feltöltőkártyára gondolt TBT nem game timera, nyilván tudsz venni game timot, ha nem tudnál mivel játszanál?! ;] ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#100694) Plata válasza Zimmi91 (#100693) üzenetére


Plata
félisten

Lehet hogy tévedek de nem tudom megnézni most.
De úgyrémlik még mindig gamecard a neve a kéthónapos vacaknak.

(#100695) Viktor77


Viktor77
titán

Van GC még mindig, de a kóddal a balance-odat töltöd, amiből vehetsz game time-ot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#100696) TBT


TBT
addikt

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#100697) Gerigame


Gerigame
újonc

Sok ujdonságot hozz a kövi kieg, de pvp eléggé el van hanyalgolva, 1 BG kapunk az is csak 10 vs 10, remélem a gearelődés jó lesz.

(#100698) lakisoft válasza TBT (#100696) üzenetére


lakisoft
veterán

Blizzard Clash Royalja :) amúgy nem rossz. Nyomkodom már egy ideje. Próbáltátok?

(#100699) Plata válasza lakisoft (#100698) üzenetére


Plata
félisten

Meg szereztem a pet-et.
De azóta nem tolom.Esetleg ha lehetne pc-ről is tolni.

(#100700) BoneDragon válasza lakisoft (#100698) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem kuka. Kar volt ennyi pénzt és energiát fektetni bele. Inkább olyanra költötték volna aki tud is számolni. Lásd diablo 4 videók. ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.