Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9019) ziyan


ziyan
tag

Fura problémám akadt a Windows 8 RP-vel: Windows 7 mellé telepítettem (külön partícióra), működik is minden szépen, ám ha alapértelmezett operációs rendszerként Windows 7-et állítok be, akkor eltűnik a boot menü, hiába van beállítva néhány másodperces mutatásra, valamint az F8 billentyű nyomkodására sem jelenik meg semmi, a szokásos diagnosztikai lehetőségek sem :F
Tehát csak úgy tudok Windows 8-ra váltani, hogyha a Windows 7 beállításainál átállítom alapértelmezett operációs rendszerként a Windows 8-at (ebben a menüben egyébként mindkét rendszer látja egymást, és mindként rendszeren látszik a beállított 3 másodperces várakozás). Ekkor újraindítás után bejön a grafikus boot menü, ahol ott van a Win7 is, csak nem alapértelmezettként...

Ez igazából nem lenne nagy probléma, mert ki tudom választani indításkor a 7-est kézzel is, de Windows 8-ra még nem adott ki a HP Switchable Graphics drivereket (4530s típusú noti), így minden egyes operációs rendszer váltás előtt le kell tiltanom a bios-ból ezt a lehetőséget, különben vagy a 7-es (ahol remekül megy a HD3000 és HD7470M közötti váltás), vagy a 8-as (ami ha meglátja mindkét cuccost, idegbajt kap :DDD only HD3000-rel viszont tökéletes) omlik össze. És ha jól sejtem, a grafikus boot menü már használja a telepített illesztőprogramot, tehát itt a bibi. Találtam néhány leírást ([link]) a 7470M működésre bírására, de egyrészt a Win8-on nem játszom, másrészt pedig nem szeretném szétgányolni a rendszert. :)

Remélem érthető voltam, nem egyszerű a probléma :D
Röviden és tömören: miért nincs boot menü, ha a Windows 7 van beállítva alapértelmezett operációs rendszerként?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.