Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) #93794560 válasza pzstm (#9746) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy gondoljátok, a Win 8 jelen állapotában felejtős?

(#9752) pzstm válasza bon (#9749) üzenetére


pzstm
titán

9200-as, az már egészen biztos. De hazai MS-től sem lehet kihozni, network-install kópiájuk van only :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9753) pzstm válasza #93794560 (#9751) üzenetére


pzstm
titán

nem egészen. Annyit mindössze, hogy találtunk benne pár apróbb hiányosságot, amit mi bele raktunk volna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9754) Воланд válasza #93794560 (#9751) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9755) oO7 válasza #93794560 (#9751) üzenetére


oO7
őstag

az azért szerintem erős túlzás lenne... csak van egy-két idegesítő bug/hiányosság amit a kiszivárgott verzióra alapozva úgy tűnik nem javítottak/pótoltak...

(#9756) pzstm


pzstm
titán

Server 2012-ben is van pár érdekesség...
ReFS Application Compatibility: [link]
Szerintem eléggé izzadságszagú a dolog:
- AD adatbázis és SYSVOL nem helyezhető el rajta
- Kvóták, titkosítás, dynamic access control, tömörítés nem támogatott
- Kötetméret csökkentés sem

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9757) janihunk


janihunk
senior tag

Valaki összefoglalná mi volt ma? Új iso nem jött?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#9758) bon válasza pzstm (#9752) üzenetére


bon
őstag

Én csak azt írom amit máshol ovlastam meg láttam a 9200.16384.120725-1247-es buildből volt 4féle változat semmi se garantája, hogy pont a kiválasztott került ki a netre.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9759) oO7 válasza bon (#9758) üzenetére


oO7
őstag

szerintem egészen biztosak lehetünk benne, hogy a kiszivárgott került ki a netre

oh, bocsi... még barátkozok ezzel az értő olvasás dologgal :B

[ Szerkesztve ]

(#9760) Воланд válasza oO7 (#9759) üzenetére


Воланд
titán

kivalasztott, nem kiszivargott. ;)

fogd az izgatottsagra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9761) pzstm válasza bon (#9758) üzenetére


pzstm
titán

ebben reménykedek én is...hétfőre kérek hash összehasonlítást ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9762) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Erre valakinek ötlete?

Ha csinálnék egy 30gigás particiót, és arra tenném fel másodlagos oprendszerként szerintetek összezavarná a gépet(el tudnám indítani az RP-t is, vagy megzavarná..)?

[ Szerkesztve ]

(#9763) pzstm válasza Victoryus94 (#9762) üzenetére


pzstm
titán

64bites a procid? SSE2-t tudja?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9764) bon válasza pzstm (#9761) üzenetére


bon
őstag

na az jó lenne

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9765) pzstm válasza bon (#9764) üzenetére


pzstm
titán

hétfőn délelőtt nézik össze ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9766) Victoryus94 válasza pzstm (#9763) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, és igen. De jelenleg 32 bites oprendszer van fent.
(3giga RAMom van)

[ Szerkesztve ]

(#9767) netpeti98


netpeti98
addikt

Csak nálam dög lassú az MS szerver?
Elkezdte letölteni 1.5 MB-val most meg 50 KB/s el jön :(

Üdv netpeti98

(#9768) pzstm válasza netpeti98 (#9767) üzenetére


pzstm
titán

mit???? az RTM-et? :DD :))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9769) netpeti98 válasza pzstm (#9768) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem én az RP-t töltöm. :))

Üdv netpeti98

(#9770) janos666 válasza bon (#9758) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem lényegi különbség nem igen lehet azonos build számok mellett. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9771) pzstm válasza netpeti98 (#9769) üzenetére


pzstm
titán

viccne kívül RP max-al jön nekem MS-től, másikról meg nem tudok nyilatkozni... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9772) Воланд


Воланд
titán

:U :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9773) bon válasza janos666 (#9770) üzenetére


bon
őstag

Az RP és RTM között kijavított hibák számából itélve (a becsült számát itt olvastam) az alapján lehet jelentős különbség.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9774) pzstm válasza Воланд (#9772) üzenetére


pzstm
titán

fake/photoshop ;] :P

Nézegesd át mit lehet kicsikarni belőle.

Én mára lépek ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9775) netpeti98 válasza pzstm (#9771) üzenetére


netpeti98
addikt

Na mindegy holnap nekiesek újra. Eléggé ingadozik. :)

Üdv netpeti98

(#9776) janos666 válasza bon (#9773) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azonos build számok mellett én nem várnék RP->RTM ugrást. :U

Hopsz, megjelent a sarokban az "Activate Windows". Holnap kaparászhatom elő a Win7-et.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9777) Rolly


Rolly
veterán

1 partícióm van a laptopon win8 alatt szeretném két részre bontani a vinyót meg tudom tenni? ha igen mivel lehet ezt megoldani windows 8 alatt?

(#9778) pzstm válasza janos666 (#9776) üzenetére


pzstm
titán

cmd-be slmgr -rearm

(adminként futtatott cmd)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9779) Victoryus94 válasza Rolly (#9777) üzenetére


Victoryus94
őstag

Windows gomb-> keresés: create and format hard disc partitions. A "settings" fülre kattintasz jobb oldalt (tehát a beállítások között keressen), és ott lesz.
Beadja a disk managementet (lehet hogy ha erre keresel, úgy is jó)
Kiválasztod a particiót.
Ééés.. ha látnám, mit ír ki akkor folytatnám. :-D

Hát nincs sok menüpont, szóval szerintem onnan elleszel. Formázni szerintem ammúgy sem engedi, mivel rendszer particióról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#9780) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#9779) üzenetére


Victoryus94
őstag

Közbe beadta, a Shrink volume menüpontra kattintasz, miután kiválasztottad a particiót.
Ott a 3. szám, amit változtathatsz, az az, mennyi legyen az új particio mérete. Az utolsó meg az, mennyi lesz ezután a rendszerparticio mérete.

[ Szerkesztve ]

(#9781) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Közbe feltettem a Win8-at új particióra. Indításkor látja a Win7-et, a 32bites RP-t és a 64 bites "végleges"et is. Van 5mp választani. A két win8-at a partició helye(száma) alapján jelöli meg.
Jobb mint az RP, de az IE-n a képfeltöltés/képnézegetés nem szokásos (képeket nem lehet teljes képernyőbe tenni, feltöltés közbe "befagy" nem látni, tölt-e. És már a 4. percbe volt egy 5mp-es akadásom. Pedig nem hajtottam a gépet.

(#9782) < CyberBob > válasza Воланд (#9772) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha ez a végleges kiadás akkor mit keres ott a gadget mappa? Csak nem megjött az eszük és benne hagyják ha már desktop alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9783) Victoryus94 válasza < CyberBob > (#9782) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én úgy érzem, szándékosan szivárogtatták ki, hogy 15-éig még változtathassanak.. az alapján, milyen panaszokat találnak. De lehet, csak én vagyok paranoriás :)

(#9784) Воланд válasza < CyberBob > (#9782) üzenetére


Воланд
titán

a rendszer nem tud mit kezdeni egy gadget-tel, szoval jo kerdes, hogy mit keres az ott....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9785) Воланд válasza Victoryus94 (#9783) üzenetére


Воланд
titán

panaszgyujtesre boven eleg volt az elmult kozel egy ev es a sok panaszra okot ado dolog kozul egy csomo megmaradt. szoval ez vagy egy kamu rtm build, hogy legyen ingyen reklam, vagy pedig ennyire felkesz a rendszer.

szerk.: [link] es mennek a gadgetek. :U

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9786) front3r válasza janos666 (#9714) üzenetére


front3r
őstag

A Vista nálam ott vérzett el hogy nem volt gyors, ami az OS "lelke". Itt viszont ez a legjobb tulajdonság. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#9787) Victoryus94 válasza front3r (#9786) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, ez gyorsnak tűnik, bár nekem már volt egy 3mp-es akadásom, amire nem találok okot.
Az RP-nél mindenképp gyorsabb. Talán a Win7-nél is. De ez akkor derülne ki, ha 2-3hete használnánk, hogy mennyire lassul.

[ Szerkesztve ]

(#9788) janos666 válasza < CyberBob > (#9782) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És akkor jönnek majd KB000aeroglass és KB000starmenu hotfixek is? :C ;]

Lehet, hogy ez amit kaptunk, egy kicsit össze van gányolva olyan értelemben, hogy mondjuk frissítéssel telepítették rá egy korábbi verzióra, majd azt csomagolták nekünk vissza, így a régi fileok felülíródtak, de aminek nincs új variánsa, az ott maradt, nem törlődött.

Vaaagy... az MS-nél csapták össze nagyon az RTM-et. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9789) janos666 válasza Victoryus94 (#9787) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az RP-nél mindenképp gyorsabb. Talán a Win7-nél is.

Végre nem vagyok egyedül azzal, hogy a Win8 RP lassabb, mint a Win7.
De szerintem még a Win8 RTM is lassabb. A bootidő pl. tuti, hogy ha full restartot kérek, nem hibrid-hibernálósdit játszok, márpedig így érdemes összevetni a kettőt (7 és 8).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9790) Victoryus94 válasza janos666 (#9788) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem ahhoz képest túl kicsi a mérete.. Vagyis a 32 bites verzió sem szokott ettől kisebb méretű lenni.. a 64-es több volt az RP-ben.

(#9791) freelancer


freelancer
tag

A külföldi fórumokon akkora anyázás indult meg, hogy öröm nézni, amúgy nagyon úgy néz ki, hogy ezt a pre béta sz*rt szánják véglegesnek. Lehet nemcsak a metrót fogják átnevezni érik a Vista 2 elnevezés ... gó gó Tile 8 :DDD (kipróbáltam, szánalmas)

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#9792) RI/OS válasza freelancer (#9791) üzenetére


RI/OS
őstag

élt nálam is egy estét.

holnap megy vissza a 7.

köszi, ezt nem kérem :D

(#9793) janos666 válasza Victoryus94 (#9790) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd hozzá, hogy tömörített RAR archívum van a torrentben. Kitömörítve hasonló méretű, mint a szokásos ISO-k. És csak apró, pár Kb, max néhány Mb méretű fileokról beszélnénk.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9794) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Én egy oldalon (amit nem szeretnék megnevezni) ezt találtam:
"Az Aerot megszűnt nem szünt meg tévedésbe élsz mert az aero az az ablak betekintés a tálcán az ablak átlátszoság az a blur glass. A minialkalmazások nincsenek benne nem véletlenül mivel w7be feltőrték a gépeket mert hiba van benne.

amugy ez 8508 RTM változat mert benne van a verzio szám a gyári amit a wzorék nem irtak át

win7nél 7600volt benne
w8nál 9200 de ebbe a telepitőbe elbaxták a hackerek nem irták át az egyik verzio számot bukta ez .

Magyar már 3 honapja és az rtm is az

http://kepfeltoltes.hu/view/120803/1246915190100RTM_1__www.kepfeltoltes.hu_.png
nem is csoda nem aktiválható amikor ez nem az a változat aminek kéne lennie ez csak egy előzetes átnevet rtm verzio még juni elejéről

amugy van hozzá magyarositás már RP előtt 3 napall megirtam hozzá és RTMen is van tegnap irtam ahoz is a 15.ikei valos msdnes változaton is menni fog mig nem jőn ki a gyártói nyelvi magyar csomag de csak zárt kőrüen elérhető
Írta: sevenstyler "

Szerintetek logikus amit mond, vagy csak menőzni akar?

(#9795) westcoastog válasza Victoryus94 (#9794) üzenetére


westcoastog
veterán

"Az Aerot megszűnt nem szünt meg tévedésbe élsz mert az aero az az ablak betekintés a tálcán az ablak átlátszoság az a blur glass. A minialkalmazások nincsenek benne nem véletlenül mivel w7be feltőrték a gépeket mert hiba van benne.

Ez a magyarság, ez igen! Valaki segítsen értelmezni, sírok.
Warez oldalakon szokott ilyen értelmiség leledzeni. :D
Aero peek az ablak betekintés amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#9796) RI/OS válasza Victoryus94 (#9794) üzenetére


RI/OS
őstag

Ezt valami szerencsétlen írta, láttam én is azon az oldalon ;) még Magyarul se tud rendesen.

Egyébként nem tudom milyen verzió számról beszél amit benne hagytak, mert mindenhol 9200-at ír.

Bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#9797) oO7 válasza Victoryus94 (#9794) üzenetére


oO7
őstag

legyen igaza... [fingerscrossed]

(#9798) freelancer válasza RI/OS (#9792) üzenetére


freelancer
tag

A legszebb az egészben, hogy az idióták tablet OS-t akarnak lenyomni az emberek torkán ... de ... a tablet piacon nincs részesedésük, a mobil piacon sincsen (ne számítsuk a hibahatáron aluli wp-t mert az hibahatárón belüli), plussz a desktopon keményen vágják maguk alatt a fát. Ballmer fog még rohangálni a kifutón de már a haját tépve :DDD

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#9799) Rolly válasza freelancer (#9798) üzenetére


Rolly
veterán

én idióta meg két frissítést tuti megejtek win8ra :) ja akét frissítés összesen lesz vagy 55 dollár ...

(#9800) tDr1v3r válasza Victoryus94 (#9794) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"magyarositás"

Nuff said, tömör bullshit az egész amit beidéztél.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.