Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) vlevi válasza tlac (#8799) üzenetére


vlevi
nagyúr

"plusz a régi gyorsindítós módszerrel könnyebb elindítani egy adott alkalmazásból több példányt is"
Középső egérgombbal az új tálcáról is rögtön egy új példány indul.

De abban is van igazságod, hogy néha kényelmetlenebb, mint a régi. Pl. nem lehet egy rákattintással ikon állapotba leküldeni az adott programot. Csak akkor, ha egy példányban fut.

(#8802) leviske


leviske
veterán

Ha lesz Magyarországon is upgrade lehetőség, akkor majd a kódokat hol kell beírni? Lesz ugyanolyan online felület, mint az új w7-es gépek esetében, vagy csak simán, regisztráció alkalmával kell bepötyögni?

(#8803) oO7 válasza tlac (#8799) üzenetére


oO7
őstag

nem értem, hogy miért várod el egy új rendszertől, hogy ne változzon vagy hogy különböző szinteken kompatibilis legyen az elődjeivel... ne a win8-tól várd el, hogy win7-ként meg winxp-ként meg win95-ként használhasd 26 féle visszafelekompatiblitási réteget megtartva meg az évek-évtizedek során megfordult megoldásokat megtartva... ha neked az kell, használd azt, de ne egy új rendszertől várd el, hogy ne hozzon újítást vagy, hogy a rendszer újdonságát képező lényegi újítások opcionálisak legyenek vagy hasonlók...

a startképernyő pedig egészen pontosan úgy jó ahogy van... úgy találták ki, úgy építették köré a rendszert és ha valaki az alkalmazkodás-képtelensége miatt áthekkeli ezt a startképernyőt, akkor az handicappes lesz és a köré épített funkciók is azok lesznek és lehet, hogy egy - látszólagos - problémát megold az átalakítás, de produkál 5 másikat...

a világ legjobb szakemberei találják ki ezeket a felhasználói felületeket... legyen egy kis bizalmad és bízz benne, hogy jót akarnak neked és amit adnak az úgy jó ahogy van...

(#8804) pzstm válasza leviske (#8802) üzenetére


pzstm
titán

Biztos pontosan, reszletesen le lesz irva;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8805) Polllen válasza oO7 (#8803) üzenetére


Polllen
nagyúr

"a világ legjobb szakemberei találják ki ezeket a felhasználói felületeket... legyen egy kis bizalmad és bízz benne, hogy jót akarnak neked és amit adnak az úgy jó ahogy van..."

Soha sem volt szimpatikus az apple stratégiája ezen a téren és ezzel a mentalitással nem tudok egyetérteni... ;) Én tudom, hogy mik a saját igényeim. Ha egy eszköz ennek nem tud megfelelni, nem fogok "megalkudni", egyszerűen nem használom, csak ha nincs más lehetőségem.

Egy új win esetén van választásom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8806) #19617792 válasza Polllen (#8805) üzenetére


#19617792
törölt tag

de ez a probléma egyszerűen megoldható. ha nem megfelelő akkor nem használod. abban viszont igaza van, hogy ez a Metro nem véletlenül olyan, amilyen. nem büfészakosok rakták ezt össze, hanem sokféle jóféle mérnökökök, sok kutatás, tanulmányozás, stb után.

[ Szerkesztve ]

(#8807) Polllen válasza #19617792 (#8806) üzenetére


Polllen
nagyúr

Persze, hogy tudatos döntés miatt lett ilyen és, de azért az a kijelentés, hogy "tudják mi a jó neked" kicsapta a biztosítékot... :DDD

Dehogy tudják, inkább csak kínálnak egy alternatívát.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8808) skyli


skyli
senior tag

Siasztok! Win7ről lehet frissíteni a programok megtartásával?

(#8809) Polllen válasza skyli (#8808) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, ha nem váltasz 32-ről 64-bitre. (vagy vissza)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8810) pzstm válasza Polllen (#8807) üzenetére


pzstm
titán

tudják mi a jó a többségnek, és eléggé reprezentatív mintájuk van mindahoz, amit változtatnak.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8811) skyli válasza Polllen (#8809) üzenetére


skyli
senior tag

És mi történik ilyenkor a driverekkel, ilyesmikkel? Oké, a programok mondjuk futni fognak mind, de pl a gpu driverét már kicsit elcsesztem :D meg már elég lassan indul el a gép akkor is ha lelövöm az induló programokat. Mi vész el egy ilyen frissítés során?

(#8812) tlac válasza oO7 (#8803) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig a win-ek pont elég kompatibilisek visszafele, miért nem lehetne a pont a UI is az?
másrészt egy oprendszer én értem legyen, és ne én érte

a startképernyő pedig egészen pontosan úgy jó ahogy van

lol, már a start8 is használhatóbb és jobban konfigurálhatóbb

amit adnak az úgy jó ahogy van...

na igen, a metro és a desktop rendszer keverése, biztos a világ legjobb ötlete...

kíváncsi vagyok bukni fog-e a win8

(#8801) vlevi:

kösz, ezt nem ismertem

[ Szerkesztve ]

(#8813) #19617792 válasza tlac (#8812) üzenetére


#19617792
törölt tag

"másrészt egy oprendszer én értem legyen, és ne én érte"

akkor ennyi erővel soha semmi ne változzon, mert nem így szoktuk meg. a változás kell. ha bejön, akkor jó hogy változott, ha nem, akkor nem.

Start8

Features

- Adds a “Start” menu to the Windows 8 taskbar
- Enables quick access and searching of your installed applications
- Adds Run... option via right-click menu
- Adds Shutdown... option via right-click menu
- Choose a custom Start button image

- eddig is volt Start menü, a homescreen :DDD
- eddig is lehetett installált appokat keresni.
- enélkül is van a Start helyén a helyi menüben Run.
- shutdown mondjuk pont nincs.
- hűűűűű :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8814) tlac válasza #19617792 (#8813) üzenetére


tlac
nagyúr

amit idéztél, azt nem csak a változtatásokra értettem
ettől függetlenül nem vagyok a változások ellen, de legyen meg a szabadságom, ha mégsem tetszik, legyen átmeneti időszak is

a start8-at csak a kényszer miatt tettem fel
egyébként próbáld ki, nem váltja meg a világot, de ügyes

(#8815) pzstm


pzstm
titán

8516.0.win8_rtm.120713-1900 (RTM Candidate)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8816) oO7 válasza tlac (#8814) üzenetére


oO7
őstag

de az "átmeneti időszak" meg a visszafelekompatibilitás ROSSZ... arra jó, hogy a lusta, vagy alkalmazkodni nem akaró vagy képtelen felhasználók a régi megoldásoknál maradhassanak az újakat részben vagy neadjisten egészben mellőzve, vagy ha ugye a programok viszafelekompatibilitásáról beszélünk (pl, hogy a Win8 tud régi desktopos appokat is futtatni), akkor meg az a baj, hogy a fejlesztők is elkényelmesednek, mondván "menni fog az még Win8-on is minek írjam újra"... és ha nem kényszerítik ki ilyen és ehhez hasonló erős, magabiztos lépésekkel a változást, és nem "nyomják le az emberek torkán" akkor ezek a változások egy OS életciklusa helyett 3x annyi idő alatt fognak tudni csak megragadni -> ergo, amit mondani akarok, hogy az "átmeneti időszak" meg a visszafelekompatibilitás visszaveti a fejlődést... persze ez triviális, de sokan nem tudják vagy nem akarják ezt az egyszerű igazságot megérteni...

szerintem az lenne a logikus gondolkozás, hogy ha valaki a régi dolgokat akarja használni, akkor a régi dolgokat használja és ne az újtól várja el, hogy úgy működjön mint a régi... gondolom ha neked egy régebbi 5-10 éves BMW tetszik, akkor nem fogod megvenni a legújabb 2012-es modellt majd szögletesre kalapálni...

(#8817) vlevi válasza #19617792 (#8813) üzenetére


vlevi
nagyúr

add shutdown...
nem vettetek meg eszre, hogy van egy bazinagy gomb a szamitogep elejen?? :-) :-)

(#8818) AthlonXP válasza vlevi (#8817) üzenetére


AthlonXP
őstag

Még jó, hogy ma már egy 1000Ft-os multis billen is alapból van On/OFF, Sleep, Wake gomb ( meg még jó pár másik, miltimédás bill ). A Start menü féle gombokat csak és kizárólag a restart esetén használom, ha vmi miatt újra kell indítani a gépet, de ez nagyon ritka... :)

[ Szerkesztve ]

(#8819) Barthezz2 válasza vlevi (#8801) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy Shift+katt. Bár igaz, a középső gomb gyorsabb, ha van :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8820) pethYeti


pethYeti
addikt

Arról van infó hogy egyetemi msdn-en (msdnaa) mikor lesz elérhető az rtm? Augusztus körül vagy inkább csak október környékén?

(#8821) pzstm válasza pethYeti (#8820) üzenetére


pzstm
titán

én a kettő közé saccolnám leginkább;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8822) pethYeti válasza pzstm (#8821) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi :)

(#8823) polonic válasza pethYeti (#8820) üzenetére


polonic
félisten

Már nincs is msdnaa. Dreamspark van helyette tudtommal.

(#8824) pzstm válasza polonic (#8823) üzenetére


pzstm
titán

jogos...csak még sokszor én is azt használom helyette :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8825) pethYeti válasza polonic (#8823) üzenetére


pethYeti
addikt

Kb fél éve néztem fel utoljára rá :D

(#8826) tlac válasza oO7 (#8816) üzenetére


tlac
nagyúr

erősködhetnek itt az új dolgokkal, de az kockázatos lépés

(#8827) < CyberBob > válasza tlac (#8826) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nézd kár ezen sokat rugózni. Nekem sem tetszik a metro meg a butított desktop,de ez van, majd pár hónap múlva kiderül megeszik-e az emberek vagy sem. Nem ez lenne az elő eset, hogy befolyással és pénzel nem lehet átverekedni valamit. Ha a többségnek megfelel majd megszokjuk / módosítjuk ha pedig nem akkor lesz miért váltani a Win9-re.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8828) tlac válasza < CyberBob > (#8827) üzenetére


tlac
nagyúr

onnan indult a dolog, hogy csak leírtam, hogy lehet a klasszikus módon is használni a tálcát, ennyi, segítőszándékkal írtam be
erre pár embernek nem tetszett, hogy merem én átállítani, azt amit a ms megálmodott sok kutatás után, és ami különben is csak úgy lehet jó, ahogy van

(egyébként lett volna még 1-2 kérdésem a metroval kapcsolatban, de most már félek beírni, mert arra is kb lehurrogás lesz a válasz)

[ Szerkesztve ]

(#8829) pzstm válasza tlac (#8828) üzenetére


pzstm
titán

jöhet nyugodtan a kérdés.

leruhhogás nem volt, csak félő, hogy oylan programot használtál, amivel esetleg több kárt tehettél a rendszerben mint hasznot, és sok esetben volt már utána sírás hogy így s*ar ez meg úgy s*ar az, és kiderült hogy valamilyen okosító/"optimalizáló" program volt az esetek 99,99%-ban a ludas :U

szóval tessék csak nyugodtan kérdezni

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8830) tlac válasza pzstm (#8829) üzenetére


tlac
nagyúr

van arra mód, hogy a metro-s programokat ablakban futtassuk?
és esetleg le lehessen tenni a rendes tálcára?
hack is jöhet rá

elég bizalmatlan vagyok az ismeretlen programokkal, szóval össze-vissza nem telepítek semmit (optimalizálókat meg gyakorlatilag soha)
bár a win8 úgy is le lesz durva, ha majd lesz belőle végleges, így most nyugodtabban kísérletezek, plusz egyébként is a win kb. harmadlagos, másodlagos rendszerem

(#8831) #19617792 válasza pzstm (#8829) üzenetére


#19617792
törölt tag

az optimalizáló, okosító programokat rosszul nevezték el, mert azok butító, deoptimalizáló programok valójában. csak Hemoglobin Istvánékat könnyebb vakítani így. :DDD

(#8832) pzstm válasza tlac (#8830) üzenetére


pzstm
titán

van arra mód, hogy a metro-s programokat ablakban futtassuk?
és esetleg le lehessen tenni a rendes tálcára?

nincs
nincs
nincs és nem is lesz. METRO-nak épp a teljes képernyő valamint a snap funkció a lényege. Hack-ről sem tudok, pláne hogy METRO-s app csak a Store-ból telepíthető

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8833) tlac válasza pzstm (#8832) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor majd, szólok, ha találtam rá ;)

(#8834) < CyberBob > válasza tlac (#8828) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze semmi gond nincs a külső programokkal. XP-s időben én is sokat használtam, hogy használhatóbb legyen a rendszer viszont Win7-nél már nem volt rájuk szükség. Most úgy látszik vissza kell térni a korábbi gyakorlathoz, de meg kell várni a végleges rendszert aztán jöhetnek a okosítások. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8835) vlevi válasza pzstm (#8829) üzenetére


vlevi
nagyúr

Két nagy kedvencem van az optimalizálók között. Az egyik a memória felszabadító, a másik a registry pucoló. Esetleg a harmadik a totálbrutálmetáluninstaller.
A memória felszabadító azért jó, mert szerencsétlen windows vért izzad, hogy optimálisan használja fel a memóriát, előtöltés, meg cache, ilyenek, erre ez az okos kis programocska kipurgál mindent, lehet elölről kezdeni.
A reg cleaner meg azért hasznos, mert a szerinte felesleges registry bejegyzéseket ész nélkül törli. Ami néha nem baj, mert tényleg vannak olyan registry kulcsok, amik egy-egy uninstallálás után ottragadnak, és feleslegesek, de az esetek túlnyomó többségében inkább olyan dolgokat semmisít meg ez a kis ügyes program, amiről nem tudja mi az, és hibás reg. bejegyzésnek hiszi. Aztán természetesen az a vége, hogy windows reinstall kéthavonta.

Egyetlen optimalizációt ismerek, ami tényleg működik, hogy néha átnézem, hogy mi az, ami automatikusan indul a rendszerrel, és ami nagyon szembetűnően felesleges, azt kikapcsolom. Pl. Windows media sharing. nem játszok le hálózaton filmet, ezért nem kell. Vagy az acrobat reader, meg az office automatikusan induló bizbaszai. Ritkán használom itthon az officet, megintcsak szükségtelen.

(#8836) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, annyi lenne a kérdésem, hogy mi a jobb, stabilabb mostanság, illetve melyiket éri meg megvenni? A win7 jobb mert már kiforrott stb, vagy várjak a win8-ig, mert az jobb lesz?
Támogatás téren illetve árban melyik lehet a jobb választás? Tudom hogy még nincs kész a 8, de hátha már vannak előrejelzések.

A játék az nem játék!

(#8837) vlevi válasza Lézerparaszt (#8836) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Win7 mindenképpen kiforrottabb, főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy win8 még nincs. Legalábbis 100%-ban kész, megvásárolható változat. Az, ami letölthető, az még csak egy kiadás előtti tesztváltozat. Ezt viszont bárki letöltheti, használhatja, egészen 2012 január közepéig. Addíg viszont könnyen el lehet dönteni, hogy megfelel-e valaki igényeinek, vagy inkább a hetest választja.

(#8838) Polllen válasza Lézerparaszt (#8836) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is azt tenném, amit vlevi burkoltan megfogalmazott...

Használd az RP-t maximum januárig és akkor tudsz dönteni. Ha a win8 megfelel, vedd azt, ha meg valami nem jó, marad a win7. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8839) Lézerparaszt válasza vlevi (#8837) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Átlagfelhasználónak csak annyi fog feltűnni hogy más a kezelőfelület, vagy van benne pár extra is? Potyára nem raknám fel csak hogy megnézzem milyen.

A játék az nem játék!

(#8840) tlac válasza Lézerparaszt (#8839) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. virtualbox-ban ki tudod könnyen próbálni

(#8841) vlevi válasza Lézerparaszt (#8839) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem akartam én burkoltan fogalmazni. Jövő januárig bárki megteheti, hogy letölti és használja.
"Potyára nem raknám fel csak hogy megnézzem milyen."
Akkor sosem tudod meg :)
Csatlakozom az előttem szólóhoz, Virtualboxot, vagy vmware playert le lehet tölteni, mindkettő ingyenes, és szépen elfut bennük a win8, anélkül, hogy a rendes gépeden egyetlen bit is változna.
Ráadásul, ha van egy Windows XP-d, akkor mindenképpen érdemes megnézned, mert ha tetszik, akkor majd sokkal olcsóbban tudsz hozzájutni, mint egy heteshez. Kb 40 dollár lesz az upgrade ára, ami kb 10 ezer forint, szemben a 30valahány ezres win7 OEM árával. Ráadásul XP, Vista, 7, bármiről upgradelhetsz majd a nyolcasra ezért az árért. Természetesen ez a marketingkampány része, de ha használhatónak ítéled meg a win8-at, akkor kár lenne kihagyni.
Érdemes utánaérdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#8842) daneel92


daneel92
tag

hogyha októberben kijön a teljes, akkor mondjuk a win8as asztali gépem, meg a tévémre kötött xbox milyenfajta kapcsolatban állnak majd egymással? lehet majd megosztani tartalmakat meg játékokat meg miegymás?

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#8843) Воланд válasza daneel92 (#8842) üzenetére


Воланд
titán

jo kerdes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8844) < CyberBob > válasza daneel92 (#8842) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze, végül is ez a lényege az egész "új koncepciónak".

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8845) Bébá


Bébá
tag

Letöltöttem a Win 8-at,kipróbálom.Halottam jót-rosszat, most már kíváncsi vagyok.Megfogja-e érni azt a 40 eurót.Hamarosan kérdéseim lesznek. :)

(#8846) pzstm válasza < CyberBob > (#8844) üzenetére


pzstm
titán

ez egy hosszabb procedúra azrét. Képet/videót meg eddig is meg lehetett osztani (gépről boxra)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8847) < CyberBob > válasza pzstm (#8846) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A metrora mint egyenruhára gondoltam, hogy egyforma telefonon és pc-n is így az egyszeri felhasználó ugyanazt fogja látni és csinálni a különböző eszközökön.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8848) leviske


leviske
veterán

Egy probléma:
Firefox telepítve, szerinte alapértelmezett, az Origin azt is szokta megnyitni, viszont a metro appok (pl Mail) az IE-t nyitják meg minden áron. Pedig még azt se lehet mondani, hogy mert Metro felületen belül marad az IE-vel, mert azt kikapcsoltam (használhatatlan a metros verzió desktopon).

Bementem a SDP-be, de ott meg csak az Opera és az IE látszik, valamiért a Firefox nem. Ötletek, hogy hogy tudnám ezt megoldani?

(#8849) pzstm válasza < CyberBob > (#8847) üzenetére


pzstm
titán

tavaly november-decemberben kapott teljesen új felületet az xbox dashboard, totálisan METRO UI alapelveknek megfelelően, teljesen korrekt irányítási lehetőséget biztosítva Kinect által. :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8850) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy nagy kérdés, most vettem véletlenül észre.
Lezárolt képernyőn (Win+L) próbált már valaki egérgörgővel bejelentkezni?
Simán beléptem, úgy ugrotta át a bejelentkező oldalt,mint a legjobb főhekker.
Annyit tennék hozzá, hogy itt, ezen a gépen még mindíg a CP van.
Vagy az a lock ilyenkor nem kéri a jelszót? Nem úgy, mint régebben?
Vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.