Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) raidx válasza bAtt001 (#9650) üzenetére


raidx
őstag

Azt hiszem, a juzerek jelentős része örül ha az ikonról felismeri a keresett programot!

Más:

Állítólag már kiszivárgott a letöltő oldalakra a végleges verzió. Bár pontosan még nem tudják valódi e vagy kamu!

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9652) mfercso


mfercso
tag

sziasztok van egy kulcsom nem tudom müxik e
akinek igen az irjon vissza hogy sikerült-e
[törölve]

Mintha fentebb nem is oly rég, kértem volna valamit.. :(((

[ Módosította: Barthezz2 ]

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#9653) pzstm válasza mfercso (#9652) üzenetére


pzstm
titán

kulcs elképzelhető hogy eredeti, viszont mivel Enterprise verzió szivárgott ki, nem árta egy KMS szerver is aktiváláshoz ;)

raidx: pontosan tudjuk, hogy nem kamu ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9654) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A tálca alapból áttetsző, az ablakokhoz viszont nem álltható be áttetszőség. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9655) Barthezz2 válasza raidx (#9651) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És úgy vajon melyiknél tudja elolvasni/felismerni könnyebben a keresett dolgot? :U

Everybody lies.

(#9656) sonique válasza bAtt001 (#9650) üzenetére


sonique
őstag

de miért kell ennek teljes képernyösnek lennie felesleges asztali pc re és nem praktikus :(

lenyen metro style start menü méretben miért nem jo ... :(

szerk :

felraktam ezt
http://www.stardock.com/products/start8/

miért nem lehettet ezt gyarilag igy csinalni
eredeti merto oldalt hasznalja
de nem foglalja el a full képernyöt na igy hasznalhato ...

[ Szerkesztve ]

(#9657) Boonen007 válasza sonique (#9656) üzenetére


Boonen007
őstag

Megértettük, hogy nem tetszik kifejtetted a véleményedet ne lovagolj már ezen minden hsz-ben.

(#9658) sonique válasza Boonen007 (#9657) üzenetére


sonique
őstag

mar bocs de normalisan leirtam a véleményem miért fáj ez neked
gondolom mas is van hasonlo véleményen mint én

(#9659) Boonen007 válasza sonique (#9658) üzenetére


Boonen007
őstag

Ne érts félre tiszteletben tartom a véleményedet, de elég 1x leírnod. Tudjuk, hogy a Metro-s start kép osztja meg a legjobban a "közönséget". Próbáld megszokni és hidd el tök jó lesz. Ha pedig nem megy irány más alternatív megoldás vagy ahogy tetted más program.. :) Ne vedd beszólásnak.

[ Szerkesztve ]

(#9660) bAtt001 válasza sonique (#9656) üzenetére


bAtt001
addikt

lehet hogy nem praktikus de minek fejlesszenek több fajtát amikor megfelelő minden platformra ugyanaz a felület. azalatt a 15-20 másodperc alatt meg nem marad le az ember semmiről az asztali nézetben :) na de erről felesleges vitázni kinek mi tetszik :B

(#9661) Krissz5435 válasza sonique (#9658) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Egyébként ha hiszed, ha nem ha egy kicsit megismered, akkor igen kellemesen használható tud lenni. :)

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#9662) < CyberBob > válasza sonique (#9656) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Vagy nem állsz át Win7-ről (szerintem felesleges) vagy megvárod azokat a megoldásokat (több száz lesz) amik korrigálják a PC-s Win8 hiányosságait. Végül is ez a legnagyobb előnye a PC Win párosnak, hogy bármit ki lehet hozni belőle.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9663) bon válasza bAtt001 (#9660) üzenetére


bon
őstag

Nagy részét én is így gondolom, embernek van egy Windows Phone-ja, xbox 360-a, Surface, és asztali gépe Windows 8-al. Bármelyikhez is üll oda, egyből tudja hazsnálni a felhasználói élmény is közel azonos. Azoknak különösen jó, akik kevésbé értenek a gépehez így elég megtanulni 1x és tudja használni a család többi gépét is, már ha a felsoroltak vannak a családnak.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9664) vlevi válasza bAtt001 (#9650) üzenetére


vlevi
nagyúr

Duplán nincs igazad. Az egyik, hogy azt a részét elismerem, hogy ez nem egy egyszerű teljesképernyős start menü akar lenni, hanem annál több.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy ugyanolyan gyorsan el lehet érni, mint a régiben. És hozzá nem nyúltam a Win7 start menüjéhez soha, mégis a gyakrabban használt dolgok odakerülnek az elejére. A régi start menüben marharitkán kezdek el keresni, kizárólag akkor, ha valamelyik 1-2 havonta indítandó progira van szükségem. Amit sűrűbben használok, azt a win7 előrébb hozza, hogy ne kelljen keresni.
Ezt nem tudja az új indítófelület (szándékosan nem hívom start menünek). Azt sem tudja, hogy az egyes telepített programokat automatikusan berakja valami csoportba, amit a régi start menüben külön mappákban volt. Most már akkor nehezen átlátható, csak csak 1-2 programod van telepítve. Pl. Visual Studio béta és az Office. Ez a kettő együtt vagy 20 új ikon, és nem fér ki 1920x1080-ban. És akkor még a Delphit és a hozzá tartozó komponenseket fel sem raktam a arra a gépre. Továbbra is tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy bizonyos dolgokban próbálna újítani ez a felület (élő csempék), de azok az élő csempék elég gyenguszok, viszont a felület hatalmas visszalépés, ha valaki tényleg csak a régi start menü leváltására használná.

(#9665) raidx


raidx
őstag

Van egy jó hír! Rövidesen megszűnik a Metro!

Na ne nagyon örüljünk! Csak a neve változik!

"A levél alapján egyébként a Windows csapat "már dolgozik egy másik elnevezésen", és az előzetes tervek "a hét végén megszülethetnek". Addig is azt javasolják a belső dolgozóknak, hogy a Metro UI helyett a "Windows 8 stílusú felhasználó felületet" használják."[/B]

Állítólag a Németországi METRO AG tiltakozott.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9666) Glenda válasza raidx (#9665) üzenetére


Glenda
addikt

De most ez miért is jó? Egyébként már két hete elhintették a változást.
Szerintem jobb a metro, mint a pl UX Guidelines for Next Generation Windows Phone and Desktop and Tablet Applications.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#9667) kovacszk


kovacszk
senior tag

Van már róla valami infó hogy az RP meddig lesz használható, gondolom már túl sok minden nem változott az RP és az RTM között.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#9668) bon válasza kovacszk (#9667) üzenetére


bon
őstag

A rengeteg hibajavítás éppen elég változás.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9669) pzstm válasza kovacszk (#9667) üzenetére


pzstm
titán

2013 január (13 emlékeim szerint)
Mondjuk ami fáj embereknek az az, hogy eltűnt az aero glass ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9670) kovacszk válasza pzstm (#9669) üzenetére


kovacszk
senior tag

Na mondjuk anélkül tudok élni. És mik azok a hibák amik javítva lettek, egy átlag halandó uzert érint?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#9671) pzstm válasza kovacszk (#9670) üzenetére


pzstm
titán

teljesítmény, stabilitás, alkalmazások.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9672) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jól kezdődik: Az AutoCAD Civil 3D 2013 x64 továbbra sem települ gyári DVD-ről. :W
Megint felmásolom és szerkesztem az ini filet, aztán meglátjuk RTM-en is összeomlik-e 1 percen belül. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9673) bon válasza janos666 (#9672) üzenetére


bon
őstag

Tegyük hozzá, hogy ez az autodesk hibája, idővel biztos adnak ki javíást.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9674) janos666 válasza bon (#9673) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az Autodesk hibája, hogy így oldotta meg az előkövetelmények ellenőrzését (bármilyen hibakódra megáll a setup, nincs olyan hogy "continue anyway").

Viszont a .NET rendszer is változott a Win8-ban és ez ilyen szempontból már az MS hibája, hogy nem figyelt rá milyen következményekkel fog ez járni. Win7 alatt nem halt be a telepítés attól, ha már telepítve volt a .NET, és a legfrissebbet is feltehetted, nem csak azzal működött, ami az AutoCAD DVD-ről jött. Tehát valahol benne van Win8 változásainak hatása.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9675) vlevi válasza janos666 (#9672) üzenetére


vlevi
nagyúr

AutoCAD 2013
Hát, pedig annak azért illene. Ha már 2013-as szoftver, akkor legyen már felkészülve egy 2012-ben megjelenő rendszerre :P

(#9676) Rolly


Rolly
veterán

most vettem egy lenovo x230i tabletet és ráraktam a windows 8 -at de nem tudom hogy hogyan lehet aktiválni, hogy oldalról a paneleket tudjam behúzgálni meg a listákban (metro) görgetni tudjak a touchscreen-en igazából a touchscreen működik csak a metro felületet nem tudom vele használni minden olyan mintha nem lenne touchscreen ... de van és ezt én szeretném aktiválni ... erre valakinek valami megoldás?

(#9677) Victoryus94


Victoryus94
őstag

VirtualBoxba Windows8-nál ezt írja ki:
"VT-x/AMD-V hardveres gyorsítás nem érhető el a te rendszereden. Bizonyos vendégeknek (pl OS/2 és QNX) szüksége van erre a szolgáltatásra és nélküle nem képesek elindulni."
(CP, és RP verziónál is).
Majd:

Valakinek ötlete..?

[ Szerkesztve ]

(#9678) bon válasza janos666 (#9674) üzenetére


bon
őstag

Ezt most nem értem teljesen, milyen keretendszert használ az auocad-ed?
A Windows 8 nem szereti ha a autocad dvd-ről felrakod az ott lévő keretrendszert?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9679) bon válasza Victoryus94 (#9677) üzenetére


bon
őstag

A bios-ba a virtualizációs technológiát kellene bekapcsoli, már ha a procid támogatja. nevezik VT-x/AMD-V-nek is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9680) Victoryus94 válasza bon (#9679) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, utána nézek. Biosba hol találom?
U.i.: Win7 alatt először VirtualBoxba tettem fel a 8-ast, akkor működött. Azóta most használom először. (<- a gépnek+procinak támogatnia kell. Ui.: most próbáltam az eredeti Win7-es ISOval is ezt csinálja. Megyek BIOSba).

(#9681) pzstm válasza bon (#9679) üzenetére


pzstm
titán

Ez valami mas lesz. Prpbald meg vmware-el esetleg. A player ingyenes

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9682) Victoryus94 válasza pzstm (#9681) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszönöm.
A bios nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#9683) tlac válasza Tibi86 (#9562) üzenetére


tlac
nagyúr

basszus, jó hogy írod, ezért volt nekem gondom
tehát ha kikapcsoltam a win-ből a gépet, de aztán a linuxot indítottam, akkor ugye a win-es partíciók nem lesznek rendesen leválasztva, mekkora gáz...

(#9684) RI/OS


RI/OS
őstag

Hali.

2 kérdés.

-Saját RSS-t valahogy hozzá tudok adni a metrohoz?
Explorerrel feliratkoztam, viszont a hírek csempében nem jelenik meg a választhatóak közt.

-a pénzügyek csempében ugyanez.

EUR/USD árfolyamot hogy tudom bejelölni hogy az pörögjön a metroban nem a világpiac?

(#9685) oO7 válasza RI/OS (#9684) üzenetére


oO7
őstag

sajnos csak az RP-ből tudok kiindulni, de:

a hírek csempe az a Bing News appé és nem az IE-é... szóval az, hogy IE-ben mire iratkozol fel, az semmit nem fog azon a csempén befolyásolni... de sajnos nem tudok róla, hogy a beépített appok (akár az IE akár a News) tudna RSS-eket olvasni és csempébe kirakni, erre vagy már van, vagy megjelenéskor az RTM Store-ban lesz app :)

pénzügyek csempében pedig jelenleg csak tőzsde árfolyamokat lehet kirakosgatni a startképernyőre... van egy olyan része az appnak ahol lehet a pénzek árfolyamát is nézegetni, meg van ott pénzváltó is, de azt sajna nem lehet csempeként kitűzni...

aztán ezek ugye preview appok, lehet, hogy a végleges verzió már tudja... két hét és kiderül

(#9687) RI/OS válasza oO7 (#9685) üzenetére


RI/OS
őstag

Rtm van fent.

Tök jó.

Van ez a metro, de lófaszra nem használható konkrétan.

Na jó, metro gg, classic start menü fel.

Az infókat pedig köszi!

(#9688) Воланд válasza Kewkwaxa'we (#9686) üzenetére


Воланд
titán

probaltam, egy nagy rakas.... rtm-en nem mukodik a boot to desktop.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9689) oO7 válasza RI/OS (#9687) üzenetére


oO7
őstag

tudnál feltölteni egy screenshotot a Messaging app jobbklikk menus appbar-járól? hogy van e VoIP/Video hívás :D ez engem nagyon érdekelne és semelyik bemutatóban nem nyitják ki azt a rohadt menüt...

meg esetleg a Mail app-ban hogy milyen lehetőségek vannak egy levélre jobbklikkelve

előre is köszi :R

(#9691) pzstm válasza oO7 (#9689) üzenetére


pzstm
titán

nincs voip (status, invite, switch, delete)

mail app nálam ezzel kicsit kiverte a biztosítékot (értem én hogy outlook kell erre, de nem hiszem hogy nagy nehézség lett volna:S)

Ez már szimpibb:

jobb klikk egy mailre:
sync, pin to start, move, mark unread

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9692) negyedes válasza pzstm (#9691) üzenetére


negyedes
addikt

Fasza, yahoo csak pop3-at tud. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9693) pzstm válasza negyedes (#9692) üzenetére


pzstm
titán

nekem freemailes a LiveID-m, azért dobta ezt fel....no nem mintha a feedback centerben nem 10ezres nagyságrendben kérték volna pop3 támogatást:S

MÁS: hajnalban kómás voltam, LiveID-s account mellé így lehet localt létrehozni:

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9694) oO7 válasza pzstm (#9691) üzenetére


oO7
őstag

szóval Mail-ben se Sweep se Categories? :F okosabb a webes felület mint a natív app?

ha meg a messaging app-ban nincs voip akkor hol van? valamelyik screenshot gyűjteményben láttam, hogy a People app-ban egy emberke neve mellett ott volt, hogy Call Mobile... az akkor vajon mit csinál vagy mit indít? azthittem az egy jel, hogy a Mesaging app végre használhatóvá vállt :(((

meg ha már People... lehet végre az appból postolni vagy checkinelni vagy ilyesmiket művelni? olyat már alig merek kérdezni, hogy facebook oldalakat/groupokat mennyire kezel... persze nyílván erre lesz majd dedikált facebook app...

News app-ban pedig még mindig nem lehet akkor egyéni RSS-t felvenni, csak a saját forrásaiból lehet váltogatni?

és mégegy... ha én ANGOL nyelvű felületet akarok és MAGYAR billentyűzetet... az mostmár végre működik? mert baromi idegesítő, hogy minden szavamat kijavítja meg aláhúzza a helyesírásellenőrző annak ellenére, hogy mellesleg a settings-ben ki van kapcsolva... mondjuk ilyen bugot biztos nem hagytak benne

[ Szerkesztve ]

(#9695) janos666 válasza bon (#9678) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

.NET 4.0
Nem lehet feltenni a DVD-n lévőt, mert már 4.5 települ a Win8-al együtt (ami elvileg visszafelé kompatibilis kéne hogy legyen a 4.0-al). Viszont az Autodesk telepítője ezt nem érti meg, azt hiszi nincs megfelelő .NET a gépen és telepíteni sem tudja a 4.0-át.
Ez még áthidalható ha szerkesztem a setup.ini-t.

A gond ott kezdődik, hogy Win8 RTM alatt is lefagy 1 percen belül. Elég ha megnyitok egy rajzot és csak tologatom ide-oda.
Gondolom majd jön egy SP1 az Autodesk-től, ami nagyjából rendbe teszi, de van egy olyan érzésem, hogy ez október előtt esélytelen és azt követően is ráérősen megy majd a dolog.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9696) pzstm válasza oO7 (#9694) üzenetére


pzstm
titán

Call mobile (adatokat kitöröltem az illetőről)

lehet végre az appból postolni vagy checkinelni vagy ilyesmiket művelni
NEM

News app-ban pedig még mindig nem lehet akkor egyéni RSS-t felvenni, csak a saját forrásaiból lehet váltogatni?
Nagyon jól látod a helyzetet.

utolsó bekezdésedet nem teljesen értem, mindjárt bedobok egy pohár bort :D
ami nálam kiveri a biztosítékot, hogy ha regió az magyar de angol a winem akkor miért látok én magyar szavakat a metro felületen????(nem mind, de így meg aztán még idegesítőbb)

nah leesett mire gondolsz:

nálam így fest, és a settingsben pedig:

RP-ben mintha nekem még akkor is aláhúzta volna, ha kikapcsoltam

Olyan hülyeségeket nem is említenék, hogy xbox smartglass letölthető a piactérről, de nem használható nyilván, hiszen őszi dashboard update-el jön majd ki. (app megnyílik majd visszadobja start menüt)
IE10 Facebook.com-ra kb használhatatlan....wordpress blogban sem a legnagyobb élmény szerkeszteni vele....

maga az IE10 gyors, pörög, de mintha még nem lenne kész :S:S::S

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9697) RI/OS


RI/OS
őstag

Vistát is használtam, szerintem nem volt gázos, pedig mindenki szarozta.
Win 7 meg a legjobb os az ms-től.

Nem vagyok fikagép, de ez a win 8 kritikán aluli.
Szerintem ez kimarad most nálam, megvárom a 9-et.

Ha az RTM ilyen, ez már nem lesz jobb sajnos.

(#9698) oO7 válasza pzstm (#9696) üzenetére


oO7
őstag

hátezaz, hogy aláhúzza, hiába van kikpacsolva... de ha ez az RTM-ben orvosolva van, akkor én már boldog ember vagyok :D

esetleg magyar billentyűzethez magyar szótár helyesírásellenőrzésnél?

SZERK: a kérdés jó... vagy a region vagy lehet, hogy elég csak maga a billentyűzetnyelv magyaron, és helyesírásellenőrzés bekapcs... esetleg ha a virtuális billentyűzetet előhozod, akkor ott ugye ott vannak a javaslatok egy elkezdett szónál

[ Szerkesztve ]

(#9699) pzstm válasza oO7 (#9698) üzenetére


pzstm
titán

esetleg magyar billentyűzethez magyar szótár helyesírásellenőrzésnél?

ezt hogy is teszteljem? mire gondolsz? (most mondjad amíg le nem törlöm mérgemben az egész virtuális masinát:D)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9700) Воланд válasza pzstm (#9699) üzenetére


Воланд
titán

beirsz szep ekes, magyar szavakat helytelenul. mondjuk ekezet nelkul. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.