Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Victoryus94 válasza Tibi86 (#9400) üzenetére


Victoryus94
őstag

És ezt hol..?

(#9402) Tibi86 válasza Victoryus94 (#9401) üzenetére


Tibi86
aktív tag

WinUnleaked

Persze, nem árt fenntartással kezelni, bár valószínűleg hiteles az infó.

[ Szerkesztve ]

(#9403) Victoryus94 válasza Tibi86 (#9402) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, köszi utána néztem. A mai nap részletes infó került fel MSDN-re a Windows8-cal kapcsolatban. (használati feltételek a játékokra, a Metro Store-hoz.. stb.)
Szerintem max 3 nap, és kész. Ha jól emlékszem, úgyis augusztus elejére ígérték..

Legfrisebb Windows8-as (magyar) cikk:
http://pcworld.hu/a-heten-veglegesse-valhat-a-windows-8-20120731.html

(#9404) pzstm válasza Tibi86 (#9400) üzenetére


pzstm
titán

a hír igaz. Holnap írok egy röpke hírt róla. Valóban ez a végleges build;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9405) Tibi86 válasza pzstm (#9404) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Thx! Te azért több forrásból tájékozódsz. :R

[ Szerkesztve ]

(#9406) Victoryus94 válasza pzstm (#9404) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ma, vagy holnap? ;)
(mármint még 1-jén meg írod, csak az alvás miatt írtad, hogy holnap, vagy szó szerint holnapot gondoltál, tehát 2.-át?)

(#9407) pzstm válasza Victoryus94 (#9406) üzenetére


pzstm
titán

ma, csak pöppet hulla vagyok, mert még "kicsit" melózok távolról.... :F :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9408) pzstm


pzstm
titán

RTM telepítés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9409) btudos válasza pzstm (#9408) üzenetére


btudos
veterán

:R Ez már valami. :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#9410) L7wy válasza polonic (#9389) üzenetére


L7wy
őstag

Az Outlook melletti nyíl csak hoverra jelenik meg, a MS ennyire hülye, vagy miért csinál olyan dolgokat, amik láthatatlanok? (ugye a win8 sarkok is ilyenek) Megsimogatnám erővel annak a feltaláló szelleműnek a fejecskéjét, hogy "okos vagy csak gondolkozzál is"...

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#9411) Boonen007


Boonen007
őstag

Most egyetlen büdös metro app sem jön be mit csináljak velük? Se Accu weather se gmail.. eklezdi tölteni és visszadob a metro felületre..

(#9412) polonic válasza pzstm (#9408) üzenetére


polonic
félisten

Fent van mar msdn-en?

Inteznem kell a hozzaferest akkor :)

(#9413) janihunk


janihunk
senior tag

Gorneck23 :R :R

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#9414) Gorneck válasza janihunk (#9413) üzenetére


Gorneck
titán

Fake...

[link]

Gorneck#1239

(#9415) oO7 válasza pzstm (#9408) üzenetére


oO7
őstag

letöltőlinket vagy hazudsz :DDD

(#9416) ng0ofy válasza L7wy (#9410) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Olyanoknak találták ki, akik meg tudták jegyezni oviban, hogy a memórijátékban hol volt a tyúk és hol a kisszék... Inkább örülnél neki, hogy több hasznos hely marad...

(#9417) ng0ofy válasza polonic (#9412) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Csak CP meg RP van nálam még, szóval van időd :D

(Pedig bele kellett volna férnie az 5 percbe, ki érti?)

[ Szerkesztve ]

(#9418) xardas válasza rita7107 (#9332) üzenetére


xardas
tag

tetején lenyomod az egeret (megfogod) és lehúzod az aljára.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#9419) L7wy válasza ng0ofy (#9416) üzenetére


L7wy
őstag

Jah, csak a memóriajátékokban láttad előtte a képet, itt meg nem látod, ameddig nem mutatsz rá... Nehogy már egy sima usernek tesztelő stílusú embernek kell, hogy legyen, hogy minden pixelt megmozgat, hogy keresse a lehetőségeket... Mindig EZ jut eszembe, amikor ilyen hülyeségeket látok.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#9420) Воланд válasza L7wy (#9419) üzenetére


Воланд
titán

ha nem tetszik, akkor lehet kuldeni feedback-et. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9421) L7wy válasza Воланд (#9420) üzenetére


L7wy
őstag

Hiába... nekik ez a dizájn része, szerintem meg logikai zavar. :)) Majd Windows 9-re talán kicsit tisztul nekik ez a metro logikájuk.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#9422) westcoastog válasza L7wy (#9421) üzenetére


westcoastog
veterán

Senki nem kötelez senkit a win8-ra most sem, aki meg használni akarja tudni fogja hogyan nyúljon hozzá. :)

(#9423) Воланд válasza L7wy (#9421) üzenetére


Воланд
titán

nem csak a win8-ra gondoltam, az outlook.com eseten is van feedback lehetoseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9424) L7wy válasza westcoastog (#9422) üzenetére


L7wy
őstag

westcoastog (#9422)
Ez nem így működik, egy informatikust sokszor kötelez a piac. Egy Windows uralta világban ha nem is kötelezően, de erősen ajánlott a legújabb Win használata. Nekem nem lesz nehéz hozzászoknom, de egy átlag user sose fogja szeretni azokat a dolgokat, amiket nem lát, de ott vannak. (egyszer régen csináltam egy olyan visual basic programot, amely keret nélküli volt, és az X gomb egyszínű volt, és olyan mint a program háttere (tehát beleolvadt a háttérbe), akinek megmutattam, senki sem tudta bezárni a programból direkt módon, dehát hogy is tudta volna, mikor semmi jel nem utalt arra, hogy ott van egy X)

(#9416) ng0ofy
Inkább örülnél neki, hogy több hasznos hely marad...
Ez hogy érted? Win8 esetében például lehetne egy derékszögű egyenlő szárú kis háromszög a sarkokban, vagy akármi más, ami jelzi, hogy ott van valami. Ez nem foglalna el helyet. Outlook.com esetében pedig hover nélkül is ott lehetne a lefelé nyíl, semmi hellyel nem lenne kevesebb.
(#9423) woland_y2k
Én se Windows 8-ra, illetve 9-re gondoltam, hanem annak a fejlesztése alatt a metró design/logika tisztulására. Tehát, remélem, hogy a Windows 9 fejlesztése alatt ők is majd úgy fogják látni, hogy hiba a láthatatlan dolgok használata.

Windows 7 alatt például hogy tudták szépen logikusan megcsinálni a jobb alsó sarokban az "Asztal megjelenítése" gombot? Annyira nehéz lett volna a start-ra is valami ilyen megoldás?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#9425) westcoastog válasza L7wy (#9424) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ha sokgépes környezetben kötelező rászoktatni az egyszerű dolgozókat az újdonságra, megértem, de senki nem erőszakolja ott sem a váltást szerintem.

(#9426) Victoryus94 válasza L7wy (#9424) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azt hozzá tenném, hogy ezek még nem végeleges verziók. Pont azért próbálgatják, hogy kinek-mi a véleménye. Az Outlook-ot sem egyből benyomták a levelező helyett, hanem kipróbálható. Nézik a hibákat, a visszajelzéseket, és eldöntik, érdemes-e változtatni az elképzelésükön.
Ui.: többen írták, hogy nem írnak bejelentést, mert a disegn az már marad. Ha úgy ítélik meg, hogy nem elég hatásos az a kinézet, nem olyan nagy munka 1-2+ikont oda rejteni, esetleg nyílakat. Bár szerintem talán az lehetne még hatásos, hogy első indításkor bemutatja, kiteszi a nyílakat szöveggel (és utána az hogy ezt minden indításnál kijelzi-e vagy bekapcsolható funkció legyen, azt döntsék el, de szerintem ez lenne a legértelmesebb megoldás). Idővel úgysem lenne rá szüksége senkinek. Legtöbbünknek elég 1-2szer látni, és megtalál mindent. (én windows8-ban is mindent megtaláltam segítség nélkül) Persze átlag usereknek lehet hogy 1-2hónapig is kellenének a jelek, de szerintem a 3. használat után senkinek nem nélkülözhetetlen.
Lehet hogy megfogalmazom nekik angolul, hátha megtalálják értelmét. Az a baj, hogy nem megtanítani akarják az új dolgokat, hanem ránk erőltetni.. ami nekem nem baj, de a sok kezdő felhasználónak, meg idősebb rétegeknek sok gondjuk van ilyen apróbb dolgokkal. (pl apám hetekig nem tudta megtanulni, hogyan kapcsolja ki a gépet)

(#9427) ng0ofy válasza L7wy (#9424) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezzel a hover dologgal igazad van. Viszont ha egyszer megtalálod, tudod.

Nekem persze nem jelent gondot semmi ilyesmi, felfedező természet vagyok, még örülök is neki, hogy eldugtak ezt-azt :D Viszont továbbra is azt állítom, hogy bármilyen okos legyen valaki a FAQ, használati utasítás és társai olvasása használat előtt kötelező vagy legalábbis ajánlott! A lelülök és megcsinálok bármit elsőre hozzáállású emberek okozzák a legtöbb balesetet és gondot, sajnos nem csak maguknak. Mert hogy win8ban nem találja a menüt egy dolog. De egy ilyen hülye, aki a videoban van, amit linkeltetek pár hsz-el hátrébb, így ülne a toronydaruhoz is!

...és akkor megint ott járunk, hogy nem a windowssal (alle zusammen), a fejlesztőkkel a linuxxal a designnal stb. van a gond, hanem morális kérdés ez az egész elfogadás, befogadás és a lustuló-butuló fogyasztói társadalom az, ami ezeket a negatív visszajelzéseket (persze rossz helyen és időben) szüli.

Ha valami nem jó egy félkész dologban a készítőinek kell szólni, hogy csinálják másképp. Várják a kritikát és áhítoznak rá, hogy minél több embernek tetsző legyen, amit csinálnak, hiszen ebből élnek, tehát nekik kellene szólni.

[ Szerkesztve ]

(#9428) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Windows 8 RTM build 9200

Úgy tűnik kiszivárgott... a legnagyobbon keressétek. ;] Bár lehet fake, de szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#9429) fuze válasza Tibi86 (#9428) üzenetére


fuze
őstag

Ájjjájjjájjj dejó :D

adms.hu | UI Designer

(#9430) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lenne pár technikai kérdésem a Win8-cal kapcsolatban a szakértőkhöz:

- Az AERO technikailag megmarad? Azaz csak az átlátszóság tűnt el, vagy kuka az egész funkció?
- képlopó, vagy video lopó, képernyő megosztó progit próbált már valaki? A desktop-on elindított ilyen progi látja a Metro felületet, ha átváltok?
- a desktop progik technikailag hozzáférhetnek a metro progikhoz? pl. látják, hogy mekkora a csempéje, vagy hasonlók? Van erre API?
- a desktop és a metro gondolom GPU gyorsított, és feltételezem, hogy DirectX-el oldják meg. Melyik DirectX verzióval lehet teljesen kihasználni a képességeket?
- Ha egy metró alkalmazás hangot ad ki, akkor arra is vonatkozik a desktop hangerőszabályzó?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9431) janihunk válasza Tibi86 (#9428) üzenetére


janihunk
senior tag

Nincs aero, menjenek a Pi...

(#9432) ReSeTer: majd a modderek visszateszik.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#9432) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Xp-s időben meg az aero miatt volt a szarozás. Nektek semmi se jó.
Egyébként bejelentették, hogy elfogják tüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#9433) Tibi86 válasza janihunk (#9431) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Szerintem is maradhatott volna.

(#9428)

Amúgy, most hogy jobban nézem nincs hozzá kulcs, úgyhogy egyelőre telepíteni csak az install.wim mókolással lehet. Persze, ha tényleg nem fake.

(#9434) skyli


skyli
senior tag

Windows 8 RTM x64 Eng Build 9200.16384.12075-1247-4 Canouna-Leak lehet hogy ez már az igazi :D

(#9435) fuze válasza janihunk (#9431) üzenetére


fuze
őstag

Mai szemmel az aero már gusztustalan. Nekem ez jobban tetszik. Csak a metro az ami nem annyira (de az is csak funkcionálisan).

adms.hu | UI Designer

(#9436) mdraco válasza Tibi86 (#9428) üzenetére


mdraco
őstag

Reménykedtem hogy ilyen lesz [link], de nem.

(#9437) Deck válasza mdraco (#9436) üzenetére


Deck
titán

Ez jó is lett volna :D

PS5

(#9438) Tibi86 válasza mdraco (#9436) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Igen, ezt néztem én is. Eltudnám viselni... :) Nagyon fasza lett.

(#9434)

FAKE! Original: x86: 2.570.762 KB 2,45 GB x64: 3.497.904 KB 3,33 GB

[ Szerkesztve ]

(#9439) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Én még csak CP-ket találtam RTM név alatt.

(#9440) #19617792 válasza Bici (#9430) üzenetére


#19617792
törölt tag

- technikailag marad, a kinézet változott.
- sima prtscn működik Metro alatt is. RDP-vel, Teamviewerrel látható a Metro homescreen is.
- jó kérdés.
- elvileg már DX9 is elég neki, de leghatékonyabb működéshez 10.1 és felette.
- ha a rendszer hangerejét módosítod, akkor igen.

(#9441) pzstm válasza skyli (#9434) üzenetére


pzstm
titán

ezt hol írta canouna?

Canouna ‏@Canouna

The build on TPB is a fake, even if you see canouna on torrent page.

Ilyenem van csak :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9442) fatal` válasza mdraco (#9436) üzenetére


fatal`
titán

Na így baromi jól nézne ki.

(#9443) Bici válasza #19617792 (#9440) üzenetére


Bici
félisten

:R Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9444) vlevi válasza mdraco (#9436) üzenetére


vlevi
nagyúr

El kell ismerni, ezért jár a pirospont. Rendesen összeszedett, átgondolt control panelnek tűnik. Nem csak olyannak, hogy legyen minden fehér, és kész.

Megjegyzem, hogy az office 2013-ban a file menü is így néz ki.

(#9445) pzstm


pzstm
titán

Most mar hivatalos az elkeszulte az RTMnek. Augusztus 15tan az MSDN release. Majd ezt meg megnezem. Cikk keszuloben;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9446) janihunk


janihunk
senior tag

Windows 8 has reached the RTM milestone

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#9447) Barthezz2 válasza janihunk (#9446) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Pont akartam linkelni..

Everybody lies.

(#9448) pzstm


pzstm
titán

Hivatalos – Kész a Windows 8

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9449) Barthezz2 válasza pzstm (#9448) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Képernyőképeket kérünk minél előbb :P

Everybody lies.

(#9450) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Én inkább torrent linket.. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.