Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Alastair' válasza Victoryus94 (#9950) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tévedtem, az adblock nem engedte :D

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9952) pzstm válasza Alastair' (#9951) üzenetére


pzstm
titán

már megint a user error meg a sok addon meg a 3rd party appok, aztán mindig csak a baj van belőlük :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9953) fatal` válasza pzstm (#9952) üzenetére


fatal`
titán

Remélem egyetlen 3rd party, nem MS app sincs a gépeden, hogy így osztod az észt. :DDD

(#9954) Alastair' válasza pzstm (#9952) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Persze, mert az adblock már korábban hozzá lett adva, még a 7-en, és el is felejtkeztem róla. Mivel a Chrome-ba mindig maillal lépek be, így betölti a beállításokat.

Alister from Hell

(#9955) pzstm válasza fatal` (#9953) üzenetére


pzstm
titán

csak irónia volt amúgy, azt hittem átjött :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9956) fatal` válasza pzstm (#9955) üzenetére


fatal`
titán

Átjött, azért a smile a végén :)

(#9957) NZKK válasza pzstm (#9948) üzenetére


NZKK
tag

"maradjunk annyiban, hogy létezik KMS emulátor, ami serviceként fut háttérben, és mondjuk minden restartnál lefut. Ezek jelenleg nem működőképesek viszont " (nagyon csúnyán néz)

Ismerek valakit aki ismer valakit akinek az unokaöccsének a fia épp 10 perce dopta fel VHD-ra, s kipróbálta a módszert, majd elmesélte, hogy működik, s ez a bug, vagyhogyishijják W7ben is így volt benne.

Lehet, hogy holnap átugrok hozzá.

Oh yeah !

(#9958) janos666 válasza NZKK (#9957) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most kicsit összezavarodtam.
Akkor MSDN-en is kint lesz egy VL-es Enterprise ISO, de nem ugyan az, ami most van kint torrenten? Vagy ez most csak arra vonatkozik, hogy ez a VL-es Enterprise csak VL-es Enterprise-ként telepíthető, de MSND-en csak Pro lesz kint? Vagy akkor hogy van ez? :F

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9959) pzstm válasza janos666 (#9958) üzenetére


pzstm
titán

MSDN-en előfizudtól függ....(mintha lenne olyan amiben VL licensz is van,de lehet csak Techneten van ez)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9960) janos666 válasza pzstm (#9959) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt próbálom értelmezni, amit már látom itt is idéztél:
RTM is always same version ... This time its not like that.
Szóval mi nem lesz most úgy, mint szokott?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9961) fatal`


fatal`
titán

Felraktam, egyelőre tetszik, sokkal jobban, mint virtualban, barátkozom a metroval is. :)

Nem lehet valahol beállítani, hogy ne pakoljon már ki oda minden szart, amit felrakok? Tök felesleges, keresővel elérem, most meg mindent nekem kell kitakarítani onnan, kipakolt vagy 20 ikont a visual studioval is. :D

(#9962) janos666 válasza fatal` (#9961) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most hogy így mondod [nem használja a metro setarmenüt arc] tényleg vicc, hogy a saját Visual Studio-juk telepítése után ennyi csempe kerül oda, némelyik csak fekete ablakkal (parancssor előnézet).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9963) fatal` válasza janos666 (#9962) üzenetére


fatal`
titán

Én se nagyon használom, tényleg röhejes. Meg az office is telecsempézi, gyakorlatilag az összes start menü parancsikon kikerül oda, ami azért annyira nem jó.

Viszont driver sweeperrel söpörve a radeon drivert és kompatibilis módban feltéve a win7est működik az opengl is.

[ Szerkesztve ]

(#9964) janos666 válasza fatal` (#9963) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én azóta ezt használom, hogy kijött. Azóta csak egy WDDM 1.2 jött, de az elég vacak. Ez egész szépen megy, csak azt az idegesítő over-scan reset bugot javíthatnák már végre (minden reboot után be van keretezve az asztalom).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9965) Воланд válasza fatal` (#9961) üzenetére


Воланд
titán

a start kepernyo a start menut hivatott felvaltani. szoval ami program a start menut teleszemetelte az ezt is telefogja. foleg mivel meg "mappazgatas" sincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9966) Воланд válasza RI/OS (#9920) üzenetére


Воланд
titán

ott a dark rss reader a store-ban, meg google readert is tamogat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9967) fatallerror válasza Воланд (#9965) üzenetére


fatallerror
addikt

ja, de azért a legtöbb proginál megkérdezi h hova és milyen ikonokat akarsz, szinte mindennél kilehetett szedni a pipát tehát nem igazán kellett utólag pucolgatni :K

meg sokat nem vagyok a start menüben így ha marad is fölös nem zavar,
na de nem megyek bele újabb start menüs témába :DDD
egyébként is a desktopon sokkal több (hasznos)újdonság van csak a csőlátásúak csak a metro-ig jutnak el, messze jobb a 7esnél elég ha csak az új task managert v a win explorert említem

don't tell me what i can't do!

(#9968) vlevi válasza fatal` (#9961) üzenetére


vlevi
nagyúr

"most meg mindent nekem kell kitakarítani onnan, kipakolt vagy 20 ikont a visual studioval is."
Én is ezt nehezményezem, már jó régen.
[link]

fatallerror:"desktopon sokkal több (hasznos)újdonság van"
Pl? Taskmanageren és a ribbonos intézőn kívül? Komolyan kérdezem, mert én sok újat nem fedeztem fel benne.

(#9969) kleinguru válasza vlevi (#9968) üzenetére


kleinguru
addikt

Ütemező :F

Jó, akinek nem Bull architektúra van:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9970) bon válasza vlevi (#9968) üzenetére


bon
őstag

Storage space, Hyper-v, Recovery, jobb többmonitoros támogatás, jobb family safety, továbbfejlesztett bitlocker, File History

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9971) vlevi válasza bon (#9970) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, akkor ezért nem találtam. Mert nekem ezekre a dolgokra egyelőre nem volt szükségem.
Storage space:Annyi vinyóm nincs.
Hyper-v:Egyelőre nem virtuális gépezek win8-on,
Recovery:Hát, mire megtaláltam, megőszültem. Amúgy sem értem, mit tudok recoveryzni, ha nem bootol a gép. Már előre tudnom kellene leállításkor, hogy legközelebbi indításkor gond lesz. Azért azt az F8-at meghagyhatták volna.
jobb többmonitoros támogatás:Hát, fogjuk rá, egyszer talán bekapcsoltam a kiterjesztett asztalt.
jobb family safety, továbbfejlesztett bitlocker,:Ebből tényleg nem használtam még egyetlen pixelt sem.
A File History, amiről nem tudom, miért lenne jó. Ezzel menteni nem lehet. Appdata-t nem lehet beleerőszakolni, bezzeg a videókat, zenéket igen. Vagyishát biztos jó valamifére mentésre, de a felkínált alapbeállításokban semmire nem jó. Mert 5% helyfoglalást kínál fel alapból. Azzal az első 16Gigás mkv-nak is csak a töredékét menti le, és be is telt a file history. De pl. hagyományos mentésre nem alkalmas. Arra, hogy mindenem meglegyen, mert ha gépet cserélek, akkor image-ből nem tudom visszahúzni, a másik hardver miatt. Olyankor kellene egy rendes mentés, de azt a file history nem tudja. Még szerencse, hogy a win7 backup még mintha benne lenne.
A Win7 backupja sokkal használhatóbb mentésre, mint ez.

(#9972) bon válasza vlevi (#9971) üzenetére


bon
őstag

Van advanced boot az F8 helyett.
A file history-nál természetesen lehet állítani az 5%-os határt Amúgy meg a fontos dokumentumok, képek, családi videók mentésére való, nem pedig az mkv videókra. Arra ott van a Storage Space.
Recovery-re a Reset és Refresh funkciókhoz kell.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9973) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Eddig az idegesít a legjobban, hogy a Daemon Tools az SPTD drivert nem akarja felrakni az istennek se. W7 komp módban sem. pedig kéne az IDE meghajtó.

Alister from Hell

(#9974) pzstm válasza Alastair' (#9973) üzenetére


pzstm
titán

én daemon toolst fel sem rakom, mivel ISO mountolás megy natívan :D másra meg nekem nem kellene :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9975) Alastair' válasza pzstm (#9974) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tudom, hogy megy natívan, de nekem azért kell az ide meghajtó, mert pár játékhoz van mini image, ami helyettesíti a gyári dvd-t, így azokat megóvva a karcolásoktól a gépbe való ki-be rakosgatástól.
Az RP-n még működött az 5-ös Daemon pro, ezen még egyenlőre nem. Nem gond, mert addig rakosgatom a gyári játék lemezt, majd javítják a Daemont.

Alister from Hell

(#9976) bzoley


bzoley
veterán

létezik olyan eszköz, amivel valóban lehet változtatni az egyes partíciók hozzáférésén? Saját tulajdonba vételnek, jogosultságok osztogatásának semmi eredménye, sem RP-ben, sem a korábbiban, csak az írásvédettségre panaszkodik. Így kénytelen vagyok adminban használni a gépet. Win7-nél ilyen gond nem volt.

(#9977) pzstm válasza Воланд (#9966) üzenetére


pzstm
titán

nem rossz az rss reader, bár hanyatt nem vágom magam tőle. Élő csempe meg nagyon hiányzik egy ilyen METRO-s app esetében, legalábbis nekem :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9978) fatal` válasza Воланд (#9965) üzenetére


fatal`
titán

Igen de a start menüben is ki kellett nyitni egy menüt az "all programs" részhez, itt meg ugye nincs ilyen, se mappák, ahogy te is írtad úgyhogy nekem kell takarítani, mert csak a kereső kell, meg pár cuccot rakok oda. Szerencsére jobb klikkel végig lehet kattintani, úgyhogy hamar megvan. :)

Ami viszont pozitív, hogy villámgyors a rendszer, gyorsabb, mint a win7, legalábbis SSD-vel.

(#9973) Lord Vader: Igen az SPTD nem működik. Viszont a sima DT driver igen, más meg nekem igazából nem kell (ez is csak az MDF/MDS miatt).

[ Szerkesztve ]

(#9979) janihunk válasza Alastair' (#9973) üzenetére


janihunk
senior tag

SPTDinst-v180-x64 ilyet keress.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#9980) fatallerror válasza vlevi (#9968) üzenetére


fatallerror
addikt

nem kezdem el sorolni :N használd és ne keresd az újdonságokat és felfedezed majd h sok apró dolog van ami hasznos és előrelépés a 7eshez képest :K teljesen jó kis os és piszok gyorsan áll fel és működik

don't tell me what i can't do!

(#9981) vlevi válasza fatallerror (#9980) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hasznaltam en 1-2 honapig, de a start menus kenyelmetlensegen kivul semmi mas nem volt, ami nyomott hagyott bennem. asszem maradok a hetesnel, az minden szempontbol bevalt.

(#9982) fatallerror válasza vlevi (#9981) üzenetére


fatallerror
addikt

ez is 1 megoldás :)) tudom h a kisebbség vagyok itt azzal h nekem tetszik ;]

don't tell me what i can't do!

(#9983) makoj válasza fatallerror (#9982) üzenetére


makoj
tag

Nem vagy egyedűl,nekem is nagyon bejön!

Neked miért tetszik?

Kiváncsi leszek az RTM-re. (Remélem hogy nem lesz olyan mint a "kiszivárgott" változat!) (x64,x86)

Aki kipróbálta az "RTM"-et ami kiszivárgott,azoktól kérdezem:

Mennyire használható?

Mennyire Bugmentes?

[ Szerkesztve ]

(#9984) fatal` válasza makoj (#9983) üzenetére


fatal`
titán

Én nem nagyon használom a metrot (szinte semennyire), de egyelőre nem találkoztam bugokkal.

Nem lehet valahogy beállítani, hogy csak a storeba lépjek be MS accounttal, ne az egész rendszerbe?

(#9985) fatallerror válasza makoj (#9983) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem azért tetszik mert egyszerű és könnyen átláthatóak a dolgok meg gyors.

nekem nem okoz problémát a start képernyő sem, nem sietek annyira h fájjon rányomni a desktopra vagy a sarokba vinni a kurzort a desktop-ért. ha összeomlik vmi progi nem kell többé keresgélni a task managerben sem mert ez az új szépen összefűzi a dolgokat és átlátható.
tetszik ez a jobb oldali charm bar mert könnyen elérhető a keresés meg a beállítások ráadásul kategóriák szerint keres így még átláthatóbb.
örülök h végre nincs ott a start logó így 1 ikonnal több elfér ott
szeretem h jobb fent mindenről értesít a rendszer, szeretem a win explorert amiben már ugyanannyi időt töltök mint a total commanderben mert annyi mindent tud, szeretem a legutóbbi helyeket így ahova gyakran járok (pl most a lostot nézem esténként) nem kell 6ot klikkelnem h ott legyek hanem csak 2öt, szeretem az új társítást vagyis csak vizuálisan változott de mégis egyszerűbb nekem

és stb, rengeteg apró dolog van ami tetszik és egyre kevésbé sírok a mac os x felé mert már a win is egyre használhatóbb számomra és gondolom a végleges még jobb lesz

don't tell me what i can't do!

(#9986) raidx


raidx
őstag

Hát nekem sehogy sem sikerül a Win 8-at VHD-re telepíteni! 64 bitest szerettem volna kipróbálni a Win 7 mellett de az eddig megjelent példányok egyike sem volt hajlandó 10-12%-nál tovább eljutni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9987) pzstm válasza raidx (#9986) üzenetére


pzstm
titán

ott valami más gond lehet. HA iskerült telepítőben kiválasznaod a VHD partíciót és megáll a telepítés az egyedi gond. Nekem CP és RP is úgy volt fent.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9988) pzstm válasza negyedes (#9692) üzenetére


pzstm
titán

ismerős most tesztelte, és othe accountnál megadva a yahooo-s fiókot sikerrel járt (az pedig elvileg iMAP-en kellene hogy kommunikáljon)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9989) #19617792 válasza fatal` (#9984) üzenetére


#19617792
törölt tag

annyi bugot találtam, hogy random crashelnek startkor a metro appok... egyszer megy, egyszer nem.

(#9990) fatal` válasza #19617792 (#9989) üzenetére


fatal`
titán

Én csak az időjárást használom, az még nem omlott. A többi persze lehet kaka, levelezésre én egyelőre maradok az Operánál. Bár gondolkodom rajta, hogy váltok a mail appra, gondolom nem csak hotmailt kezel.

(#9991) pzstm válasza fatal` (#9990) üzenetére


pzstm
titán

írd le mit kell még hogy kezeljen és megnézem ;) (iMAP-et ha tud a rendszered akkor nagyjából nyert ügyed van)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9992) PofaJenö válasza bzoley (#9976) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Űdv
nem olvastam végig de lehet hogy itt lesz válasz is, [link] ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#9993) fatal` válasza pzstm (#9991) üzenetére


fatal`
titán

G-Mail kell úgyhogy, ha van imap akkor jó :)

(#9994) pzstm válasza fatal` (#9993) üzenetére


pzstm
titán

gmail gyárilag is támogatva van :K

jééé, most tűnt fel, hogy outlook.com is ott van felsorolva :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9995) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Az RP-n lehet használni a VMware 8-at?
Lehet meredek egy kicsit béta oprendszeren virtuális gépet futtatni, de szeretnék felrakni egy XP-t, hogy kipróbáljak egy régi Drakan nevű játékot. Ez sajna már Vista óta nem megy rendesen a gépen ( 2000 körüli ) és szeretnék játszani vele vhogy...

(#9996) makoj


makoj
tag

A Drakan működni fog a Windows 8-on rendesen,én is játszok vele.

(#9997) pzstm


pzstm
titán

érzitek???

szivárog az x86-x64 PRo verzió :D :DDD

Windows 8 Client All SKUs (Core/Pro/ProWMC) x86 & x64.

English

MICROSOFT.WINDOWS.8.PROFESSIONAL.RTM.X86.ENGLISH.D VD-WZT
BUILD: 6.2.9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247
FILE: Windows_8_Pro_EN-US_x86.ISO
SIZE: 2,632,460,288 byte
SHA-1: B30B7D770F047CF427E836ABC048501EFF8A1FAC
MD5: 99C94934E53B4E28E955D4FCB06CAAA8
CRC: A13474A9

MICROSOFT.WINDOWS.8.PROFESSIONAL.RTM.X64.ENGLISH.D VD-WZT
BUILD: 6.2.9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247
FILE: Windows_8_Pro_EN-US_x64.ISO
SIZE: 3,581,853,696 byte
SHA-1: E63C1D3733532ABC7AB28F3D61526E361E80271A
MD5: 7A10316A79A543F2BF4953A4332B4323
CRC: 5D7BB5F4

-Confirmed original and untouched.

If you're prompted to enter a key:

Retail
Core = xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Professional = xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ProfessionalWMC = xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (Upgrade only, can't be used on WinPE)

Volume
gvlkCore=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
gvlkProfessional=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
gvlkProfessionalWMC=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (Upgrade only, can't be used on WinPE)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9998) AthlonXP válasza makoj (#9996) üzenetére


AthlonXP
őstag

Akkor leírnád, hogyan sikerült elindítani? ( Azt hittem csak én játszok ilyen "retro" gamékkal! :) )

(#9999) Boonen007 válasza pzstm (#9997) üzenetére


Boonen007
őstag

Ez mivel másabb az előző Enterprise verzióktól?

(#10000) pzstm
Köszi akkor ha talán valaki persze nem én arra szánná el magát, hogy kipróbál egy Win8 elvileg RTM-et most, akkor ezt érdemes neki mert ennek lehet jövője?

[ Szerkesztve ]

(#10000) pzstm válasza Boonen007 (#9999) üzenetére


pzstm
titán

Ez a Pro, az meg az enterprise verzió. Kér kulcsot a telepítő. Van DEMO kulcsom, amivel telepíteni lehet, aktiválni viszont nem. Aktiválásra lesz lehetőség Augusztus 15-én leghamarabb MSDN-es kulcsok segítségével.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.