Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Sub-ZeRo válasza vlevi (#8850) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

RP-n csak a kép ugrik fel, kell jelszó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8852) pzstm


pzstm
titán

[link] ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8853) polonic válasza pzstm (#8852) üzenetére


polonic
félisten

Itt aztán nincs semmi.

Get started és paff, négyszá' négy. . .

(#8854) pzstm válasza polonic (#8853) üzenetére


pzstm
titán

lesz ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8855) vlevi válasza pzstm (#8852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem meg 404 :-(

(#8856) moonguru válasza vlevi (#8850) üzenetére


moonguru
őstag

Nálam jó, PIN kód nélkül nem megy!

Monitor Guru!

(#8857) pzstm válasza vlevi (#8855) üzenetére


pzstm
titán

most még nyilván ;)

majd office preview menüpont lesz érdekes ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8858) pzstm


pzstm
titán

See Live Webcast of Today's Announcement

Coming Soon...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8859) pzstm


pzstm
titán

az igazi szinergia

Hogy tetszenek az ikonok?:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8860) janos666 válasza pzstm (#8859) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva semennyire. Szubjektíven már a f@szom kivan a metróval. :U
Ezekre az ikonokra is alig lehet ráismerni és a Win8-al sem szenvedek már, csakis a legacy asztalt és ott futó programokat használok, nem is nézegetem az új startmenüt és a metrós böngészőt...

Illetve nemrég még az volt tervben, hogy Windows-os lesz a következő telefonom, most már eldöntöttem, hogy Android.
Megnyomkodtam egy Luminát, és "áá, nee, már megint ezek a csempék, elegem van!". :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8861) kleinguru válasza janos666 (#8860) üzenetére


kleinguru
addikt

Egyáltalán nem használom a metrót, csak keresésre...

De a múlt héten volt egy wp7-es 4,7" HTC a kezemben, s meg kell mondjam, ott nagyon tetszett a dolog (i4 userként írom ezt):D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8862) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv!
Felszeretném rakni a Windows 8 RP-t, Jelenleg Win7 van fent (32bit)

A kérdésem az lenne erre a konfigra 32 vagy 64 bites rendszert töltsem le?
Vissza olvasva láttam itt pár hozzászólást erről a témáról ,de tanácstalan vagyok.
Netezésre használom a gépet játszani nem szoktam nem tervezek másik konfigot illetve bővíteni RAMot , CPU-t.

CPU típusa AMD Athlon 64, 2301 MHz (10 x 230)
Alaplap neve Epox EP-9NPAJ / 9NPA+ / 9NPA+ Ultra
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce4, AMD Hammer
Rendszermemória 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Videokártya NVIDIA GeForce 210 (512 MB)

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8863) pzstm válasza Greenebola (#8862) üzenetére


pzstm
titán

32bit elég

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8864) Greenebola válasza pzstm (#8863) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8865) polonic válasza pzstm (#8859) üzenetére


polonic
félisten

Már töltöm is win8-ra, éppen most települ.

Nagyon bejön a telepítési képernyő, hogy már az is metros.

Közben már kész is lesz.

Szuper a kinézet szerintem. Teljesen metroba illő.

Az albakkeretekből sejteni is lehet, hogy milyen lesz az összes ablakkeret a végleges win8-ban.

[ Szerkesztve ]

(#8866) Воланд


Воланд
titán

office 2013 topic

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8867) leviske válasza leviske (#8848) üzenetére


leviske
veterán

A Firefox Aurora telepítése megoldotta a dolgot. Nem értem a Fx13 miért tűnt el a Windows szeme elől...

(#8868) pzstm válasza Воланд (#8866) üzenetére


pzstm
titán

oldal elmentve, holnap fel is pakolom. Ha jól látom Office365 homepremiummal települ...meglátjuk mi is ez hogy is ez :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8869) vlevi válasza polonic (#8865) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam még 85%-on áll, de nekem "bejövős". Nem tudom megmondani, mikor tetszik és mikor nem ez a lapos, letisztult felület, de a metró az marhára nem jö be, de itt igen. Már az első képernőmásolatoknál megtetszett.
Mostmár csak egy nyamvadt .doc állomány kellene erre a gépre, hogy megnézhessem mi is ez :)
Annyi nem "bejövős" csak, hogy ezek az újabb, lapos gombok nehezen észrevehetőek. De ez nem az office bűne, az új windows controllok ilyenek. Egy ideig azt hittem, az a [Next] még valami letiltott gomb, rá se kattintottam ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8870) knor82 válasza pzstm (#8859) üzenetére


knor82
csendes tag

ocsmányak.
a betűk (W, X, ...) nem kellenének bele. Az ikonoknál használt színek ezer éve az alkalmazások színei, meg a papírlap is rávezet a megfejtésre.

Az összevont Office logó még ennél is rosszabb. Csúnya, ötlettelen, és szembemegy a szín-hagyományokkal (a fő O. programok színei alkotják vegyesen), melyeket az alkalmazás-logóknál pediglen megtartottak...

(#8871) rita7107 válasza pzstm (#8868) üzenetére


rita7107
aktív tag

Akkor ez azt jelenti, hogy az office365 települ az office2013 helyett?

(#8872) pzstm válasza rita7107 (#8871) üzenetére


pzstm
titán

nem. Ahogy belépsz az oldalra, egyből elkezdi letölteni az offline telepítőt és felrakja az újat is.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8873) moonguru


moonguru
őstag

"Nyelvi ellenőrző eszközök az Office rendszerhez" jó lenne ha lenne magyar is... :)

Monitor Guru!

(#8874) pzstm válasza moonguru (#8873) üzenetére


pzstm
titán

véglegesre lesz ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8875) moonguru válasza pzstm (#8874) üzenetére


moonguru
őstag

Szomorú lennék, mikor pl. román már most is van...

Monitor Guru!

(#8876) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hát ez meg mi? i5-2500K nem jó neki? :Y

WTF?!

Letöltöttem a Preview 64 bites változatát, kiírtam, majd betoltam a gépbe és ezt adta.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8877) pzstm válasza Dark Archon (#8876) üzenetére


pzstm
titán

BIOS-ban állítsd be a PAE/NX/SSE2 technológiák közül azt amelyik nincs bekapcsolva még ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8878) Dark Archon válasza pzstm (#8877) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez egy picit kínai volt, SSE2-n kívül nem ismerem a rövidítéseket. Alapon van minden a BIOS-ban, de itt egy kép:

Mit kéne bekapcsolnom? :) Mondjuk egyedül egy valami nincs, de a leírás alapján az mindegy...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8879) moonguru válasza Dark Archon (#8878) üzenetére


moonguru
őstag

Pont azt kéne bekapcsolni, ami ki van jelölve! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#8880) pzstm válasza Dark Archon (#8878) üzenetére


pzstm
titán

ami ki van jelölve azt kapcsold be ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8881) daneel92


daneel92
tag

ha már metro felületre tervezték az új office-t, miért nem tudtak normális "csempét" tervezni hozzá... mert mostani állapotban borzalmasan néz ki (mondjuk gondolom véglegesre csinálnak egyet)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#8882) pzstm válasza daneel92 (#8881) üzenetére


pzstm
titán

remélem én is :B

apróság, de VHD-re telepített Win8 Preview esetén kellemetlenül érintett.

skydrive.live.com-ra belépek. Megnyitok weben egy docx-et, majd azt mondom open in word (vagyis a desktop kliensemben nyissa meg)

Nagyon szépen meg is nyitja, csak épp szótlanul, kérdés nélkül elkezdte felrakni a Skydrive appot és elkezdte lehúzni mind a 10giga fájlt, amit nem szerettem volna VHD esetében. :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8883) vlevi válasza daneel92 (#8881) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom az az oka ennek, hogy az Office nem metro app. Hanem sima desktop alkalmazás, és mint ilyen, neki nem lehet élő csempéje, csak olyan, mint bármelyik desktop alkalmazásnak. A csembe balalsó sarkában az ikon, a felső részben a nevének néhány karaktere.

"elkezdte lehúzni mind a 10giga fájlt"
Úgy vannak már ezzel a hálózat dologgal, hogy terabájt van, gigaherz van, sávszélesség meg egyenesen korlátlan, hát akkor cibáljunk gigabájtokat ide-oda. Látszólag leszoktak már az optimalizálásról :(
Nekem szerencsére egyelőre nagyon kevés dolog van fennt, ezért nem gond, ha mindent lehúz. Legjobban akkor tudna ez működni, ha valahogy úgy bele tudna épülni a rendszerbe, hogy csak akkor húzná le, amikor tényleg szükség van rá, és amíg nem kell, addig csak valami shortcutot mutatna. Amit asszem most is tud, mert amíg nem töltött le valamit, addíg mintha máshogy mutatná.
De sajnos ilyen opciót nem látok a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#8884) bpx válasza Dark Archon (#8878) üzenetére


bpx
őstag

pont a no-execute memory protection-t kell engedélyezni hogy ne sírjon, azt viszont megjegyezném, ha disabled marad, akkor is megy simán a Windows 8...

(#8885) Dark Archon válasza pzstm (#8880) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8886) userxy


userxy
őstag

Üdv !
Van már win8-hoz magyar nyelv pakk ?

(#8887) moonguru válasza userxy (#8886) üzenetére


moonguru
őstag

Nincs! (Japán sincs)

Monitor Guru!

(#8888) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Az RP-it is lehet ISO-ból telepíteni? Kb még 3 hétig lesz gépem, de vmi gebasz van vele és az Rp-t szeretném felrakni, viszont lemezem az nincs. A lényeg, h olyan nagy hátrányt nem szenvedek se én, se a gépem, ha nem tisztán telepítem erre a 3 hétre, igaz? :B

(#8889) vlevi válasza Zoli1222 (#8888) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze hogy lehet. Egy pendrive-ot kell keresni, és valami USB-s telepítő gyártót. Itt a fórumon is többfélét említettünk.

Ez : [link]
Vagy ez : [link]

[ Szerkesztve ]

(#8890) Zoli1222 válasza vlevi (#8889) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi, de nem erre gondoltam. :N :B Inkább arra, h bemountolom pl poweriso-ba és onnan? DVD-n csak az első hivatalosan letölthető változat van meg, aminek a serialja DNJXJ... azt esetleg lehet frissíteni a release-re?

szerk: nincs pendrive-om se... :B

[ Szerkesztve ]

(#8891) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#8890) üzenetére


Zoli1222
őstag

Tárgytalan! Megoldva!

(#8892) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Erre a procira felmenne a win8?
Intel(R) 82865G Graphics Controller Extreme Graphics 2
P4-es 2.8 Ghz.

A WDDM miatt kerdezem. Az miben szamit? Illetve mit bukok vele, ha nem tamogatja?

Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8893) janos666 válasza adamssss (#8892) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A proci necces az SS2 követelmény miatt. Nézd meg CPU-Z-vel hogy támogatja-e.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8894) adamssss válasza janos666 (#8893) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt lattam: SSE(1,2)
Most ez 1.2 vagy 1 es 2? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8895) kleinguru válasza adamssss (#8894) üzenetére


kleinguru
addikt

1 és 2:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8896) adamssss válasza kleinguru (#8895) üzenetére


adamssss
veterán

Koszi. :)
Ergo a proci nem lenne problema?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8897) kleinguru válasza adamssss (#8896) üzenetére


kleinguru
addikt

Nah ez jó kérdés:)!
Próbáld bekapcsolni biosban ha esetleg nem lenne és kiderül (futtasd le az ellenőrzőt):)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8898) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv!
Érdekesen adódott a Windows 8 RP telepítése, először is megpróbáltam Oracle VM VirtualBox illetve Parallel alól felrakni ,de hiba üzenetet kaptam a lényeg ,hogy a CPU nem támogatja a virtualizációt.
Nagyon kíváncsi és már régóta szerettem volna látni milyen is a W8 kezelőfelülete, használhatósága no de nincs DVD írom sem USB-m van egy Samsung S+ telefonom ami USB-ként is működik rá is írtam az ISO-t ,de bootoláskor nem látta mert mindig rákell lépnem ,hogy csatlakoztatom a tárhelyet és kevés az idő a boot-ig , az-az érdekes ,hogy régen Win7 telepítése sikerült Samsung Corby-val.

Ezért mondom kipróbálok valamit van egy poros 5GB-os Quantum Fireball HDD-m , letöltöttem az Universal USB Installer-t és az 5GB vinyóra ráírtam az ISO-t.
Be is bootolt ami meg is lepett kezdődött a telepítés ami simán lezajlott jött egy restart és nem indult a rendszer (40 GB-os vinyóra raktam)
Be bootoltattam újra a Pendriveként használatos vinyót, bejött egy grafikus felület két opció volt a Windows 8-ra mentem és el is indult a rendszer.

Ami érdekes ,hogy csak úgy bírom indítani a Windows 8-at ,hogy a Quantum HDD-t kell bootoltatnom mert ha azt amire a rendszert raktam akkor nem indul el. :DDD

Érdekességnek írtam le egyébként hátha van még valaki akinek nincsenek DVD/USB eszközei.

Egyébként a metro felület is érdekes :D Én úgy vagyok vele ,hogy ez van majd beleszokok.
Az biztos ,hogy a Win7 marad és ha kijön a 8 akkor mellé fogom telepíteni.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8899) Dark Archon válasza Greenebola (#8898) üzenetére


Dark Archon
addikt

A probléma oka valószínűleg, hogy a rendszerindítót a Win 8 telepítője a Quantum Fireball-ra rakta. Húzd le, indítsd el a gépet a Win 8 lemezről és nyomj egy repair-t. Ez már számtalanszor mentett meg Vista esetén is, bizonyára ennél is működik.

Sajna az van, ha azt akarod, hogy minden egy lemezen legyen (boot, system, swap, stb.), akkor a legbiztosabb, ha minden más meghajtót lehúzol a gépről. Úgy látom, ez az XP óta semmit nem változott. Hiába jelöltem ki, hova telepítsen, képes oda rakni a rendszert, egy másikra meg a rendszerindítást. Folyton így jártam, ha egy HDD-m volt megosztva két partícióra. A rendszerindítás szerencsére átrakható.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8900) skyli


skyli
senior tag

Segítsetek légyszi, nekem nincs ilyen letöltés gomb az assistanthoz
ilyen nálam.
Az iso-t már letöltöttem de nem tetszik, a frissítést fel se ajánlja és kíváncsi lennék, hogy mennyire kompatibilis a gépemmel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.