Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) sziku69 válasza Petyyyyy (#56948) üzenetére


sziku69
senior tag

Most nem vagyok annál a gépnél, de azt hiszem, mintha a windows-os képmegjelenítő ikonja lenne. De attól még a képet meg kellene hogy jelenítse, nem? Ha alapértelmezettként van az beállítva, akkor is. Nem?

(#56952) -PLevi- válasza sziku69 (#56947) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Szia!

Win + X -> Vezérlőpult -> Rendszer és biztonság -> Rendszer -> Speciális rendszerbeállítások -> Speciális fül -> Teljesítmény - Vizuális hatások fül -> Miniatűrök megjelenítése ikonok helyett -> Pipa be

Ha ez sem segít, akkor passz..

(#56953) Deck


Deck
titán

Sziasztok!

Nem tudok virtuális wifi hálózatot létrehozni mindig ugyanazt a hibát kapom programból és parancssorból is :(

"A csoport vagy erőforrás nincs megfelelő állapotban a kért művelet végrehajtásához"

Valaki tudna segíteni mi a gond?

PS5

(#56954) sziku69 válasza -PLevi- (#56952) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Köszi, ez segített. Az érdekes az, hogy benne volt a pipa, de kivettem, leokéztam, majd ismét bepipáltam. Így lett jó. :)

(#56955) F.B.I. válasza rgeorge (#56946) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor mehet helyette a qbittornet? Problémám, hogy rengeteg megy vissza seedbe. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#56956) F.B.I. válasza F.B.I. (#56955) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az is kiakasztja. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#56957) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mitől jön elő ez az eszköztár? MIndig eltüntetem, de időnként előjön. Valami bill kombinációra gyanakszom, de hol lehet kikapcsolni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56958) Mottie válasza V.Stryker (#56957) üzenetére


Mottie
őstag

Jobbklikk a tálcára -> Eszköztárak -> Érintő billentyűzet? Hogy milyen bill. kombinációtól jön elő azt nem tudom :D

Be Victorious!

(#56959) CJ4567 válasza V.Stryker (#56957) üzenetére


CJ4567
veterán

8/8.1-en egyes alkalmazásoktól, játékoktól előjön.

No Sana No Life

(#56960) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Vettünk egy új notebookot OEM 8.1-el előre telepítve.
Szeretnék egy tiszta telepítést csinálni USB-ről, de sehogy sem tudom letölteni a 8.1 telepítőt.
Próbáltam a fórumon ajánlottan ezt, de a kulcsot már nem fogadja el. A saját OEM kulcsomat pedig alapból nem fogadja el (001-el kezdődik)
A hivatalos oldalon a tiszta telepítésnél sem fogadja el az eredeti kulcsomat... :W :W :W
A tököm tele van. Már rég újrahúztam volna nCore-ról az egész szutykot, de neem, legyek legális.

Valaki tudna adni egy letöltő linket, oldalt, akármit?
Köszi!

(#56961) V.Stryker válasza gerii (#56960) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oem telepítőt tölts le és generic kóddal telepítsd fel...az lesz ott szerintem az ncore fórumán megadva. Majd ha felment, akkor add meg neki aktiváláskor azt a kódot, ami a noti matricáján van.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56962) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Win 8.1-em van és az a probléma, hogy a Windows Update nem akarja telepíteni a frissítéseket. Rányomtam a frissítésre, kiírta, hogy letöltés, a százalék nem ment sehova, most meg ott tart, felkészülés a telepítésre... ,de nem csinál semmit. Így van már egy ideje, és semmi nem történik. Ötlet?

(#56963) kerekfej


kerekfej
addikt

Miért nem látja a 8.1 a Wifis nyomtatót a csatlakozási menüben?

(#56964) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Régebbi HP laser nyomtató usb-s átalakítóval tud működni win 8.1-en ha van hozzá driver?

(#56965) kerekfej válasza kerekfej (#56963) üzenetére


kerekfej
addikt

Régi csatlakozási menüt, hogy lehet előhívni?

(#56966) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!

Mi az oka annak, hogy a Windows Update felajánlja (és telepíti is) a frissítéseket az Office 2013 azon komponenseihez is, amelyek nincsenek telepítve?
Csak az Excel - PowerPoint - Word trió van telepítve, de jött a frissítés a Lync-hez és OneNote-hoz is... :F

(#56967) v.attis


v.attis
őstag

Mi az a "windows modules installer worker"? Sokszor járatja a procit 50%-on.
Miért?

(#56968) Sub-ZeRo válasza -PLevi- (#56966) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szokj hozzá. Egyben vannak az office frissítések.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#56969) kerekfej válasza kerekfej (#56963) üzenetére


kerekfej
addikt

(#56970) -PLevi- válasza Sub-ZeRo (#56968) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Hát rendben.. Nekem az így elég logikátlannak tűnik, de ezek szerint nem lehet vele semmit kezdeni.

(#56971) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek! Ha egy uj hddre szeretnék Windows 8.1 Pro-t és Ubuntut is feltelepiteni, azt milyen sorrendben kövessem el? :)

Köszi előre is!
Ui: szeretnék bitlockert is bekapcsolni.

(#56972) -PLevi- válasza The.Bali (#56971) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Mindig a Windows-zal kell kezdeni. :K Ugyanis a linuxok bootloadere felismeri a Win-t, de ez fordítva már nem mondható el.

(#56973) szabonagyur válasza gerii (#56960) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert nem az a kulcsod... nem kezdődhet 0001-el.. :)

@(#56970) -PLevi- : ne rakd fel azt ami nincs fent neked, probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56974) -PLevi- válasza szabonagyur (#56973) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Na igen, de nem az enyém lesz a gép, így a frissítések automatára vannak állítva. (Kevésbé hozzáértő személyről van szó, így ez a "biztos".)

(#56975) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Most Windows 8.1 van a gépen.Teljesen le szeretném törölni a gépemről és újra szeretném telepíteni teljesen.Hogyan lehetséges ez?Mik az első lépések,hogy mindent letöröljek a gépről? :U :B

(#56976) Petyyyyy válasza #82471168 (#56975) üzenetére


Petyyyyy
addikt

- Backup készítése külön diszkre a fontosabb adatokról amiket nem tudsz újra beszerezni
- Legújabb BIOS, driverek ( és használt programjaid telepítőjének ) letöltése külön diszkre
- USB telepítő elkészítése
- Eredeti rendszer esetén slmgr.vbs -upk a rendszergazdaként indított parancssorba, hogy deaktiváld a Win-t
- Telepít Advanced/Haladó módban és formázod/törlöd az adott lemez partícióját vagy az összes partíciót a lemezen, attól függően ugye, hogy fel van-e osztva...
- Win update kikapcsol, drivereket és csak utána frissítéseket telepít, beállít, használ, örül!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56977) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Segítsetek kicsit, mert most csak a fejem vakarom tanácstalanul :)
Lassn 2 hete kb. folyamatosan újraindul a gépem 0cx000021a hibakóddal.
Gugliztam és odáig jutottam, hogy valószínűleg valamelyik vinyó haldoklik, esetleg hibás.
Az egyiken talál hibát, viszont fura, mert ha a javítást választom, akkor 53%-nál egy pillanatra megakad, majd tovább megy, és ha leellenőrzöm újra, akkor azt írja, hogy nincs hiba. Ha azt választom, hogy Ellenőrzés és javítás, akkor ugyanúgy megakad 53%-nál egy picit, és ez folytatódik sokszor.

Vírust ellenőriztem, nem talált a Comodo. Programot újat nem telepítettem, 3 hete váltottam Comodora, 1 hete ment fel Skyrim, de 2 hete nem történt semmi módosítás. Mindent széthúztam, összedugtam újra, SSD is működik rendesen, a többi HDD-vel sincsen gond, csak valószínű ezzel az eggyel.

Azt is ajánlották, hogy töltsem újra a legutolsó helyes konfigurációt, az segíthet? Az csak a rendszerfileokat fogja módosítani?

Másik fura dolog, hogy mostanában egyre többször elmegy a net, sárga felkiáltójeles a az ikon a tálcán. Ha kikapcsolok mindent, utána sem mindig van rögtön net. Lehet van még valami vírusom is?

A log file-okat hol lehet megtalálni? Mert elvileg kékhalálkor is ment logot a rendszer, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#56978) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Olyan problémába ütköztem amibe még sosem. Adott egy Lenovo Z50-75 laptop. Szépen fel lett telepítve a 8.1, mellé a driverek, és minden ami kell. Utolsó mozzanatként frissítettem a BIOS-t. Azóta nem hajlandó bootolni a gép. Néha sikerül, de akkor is csak úgy ha a windows pendrive benn van az usb portba és arról bootol. De ekkor sem a telepítő jön be hanem az általam korábban telepített win 8.1. Ez miért lehet? Találkozott már valaki ilyennel?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#56979) genndy válasza yodee_ (#56978) üzenetére


genndy
addikt

Ez nem Windows gond.
Nyilván resetelte magát a BIOS a bootsorrenddel együtt. Amikor meg be van dugva, azt veszi előre. Bootsorrendnél nézz körül, és legyen közben lehúzva a pendrive.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56980) yodee_ válasza genndy (#56979) üzenetére


yodee_
őstag

Megnéztem. A sorrend helyes. Ha a vinyó van elől akkor a Lenovo logo után csak feketeség és nem csinál semmit. Ha beállítom hogy pendriveról boot akkor pedig betölti a merevlemezen lévő windowst. Ezért nem értem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#56981) Petyyyyy válasza yodee_ (#56980) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jobb esetben a Windows Boot manager van első opcióként megjelölve. Az rendben is van.
Ha HDD sorrendet is lehet állítani, akkor elsőnek a megfelelőt és tiltsd le az USB boot opciót.

Szerk: Ugyanez a probléma "megoldva"

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56982) szabonagyur válasza #54715584 (#56977) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vinyóra ránéztél HDsentinellel el is?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56983) Rypejakten


Rypejakten
addikt

hello!

kép

adott egy x pendrive, ami leszámítva a saját gépem, mindenhol működik. a gép amúgy kezeli y pendrive-ot, de x-et nem, ha egyszerre vannak bedugva, akkor csak y ugrik fel és működik.

mit tehetnék?

(#56984) joker.001


joker.001
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám. A gép magától bekapcsol változó időszakokban. Van hogy délután, van hogy hajnalban. Elég sok mindent megpróbálta ezért is próbálok meg segítséget kérni itt. Automatikus frissítések kikapcsolva, egér,billentyűzet, hálókártya "felébresztés" kikapcsolva, internet kábel kihúzva, hdd kicserélve ssd-re és win újratelepítve, alaplap elem csere, táp csere, bios frissítés és minden wake on-nal kapcsolatos dolog kikapcsolva......stb. Ha valakinek van még ezeken kívül valami ötlete, hogy mit lehetne még megpróbálni azt nagyon megköszönném. Asus P8Z68 V-LX lap. FSP HEXA 500 táp, i5 2500 K processzor, Samsung SSD, Corsair memória.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#56985) szabonagyur válasza joker.001 (#56984) üzenetére


szabonagyur
félisten

Intel Smart Connect technology kikapcsolva?

Amúgy jó lenne használni a topikban a keresőt, mivel ha hiszed ha nem szerintem 3-4 naponta kérdés a kérdésed.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56986) F_Zolee válasza joker.001 (#56984) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor már csak az marad, hogy húzd le a ház bekapcsoló gomb csatlakozóját...

(#56987) #58000384 válasza F_Zolee (#56986) üzenetére


#58000384
törölt tag

Akkor nem kéne random kikapcsolnia, ha a gomb rossz? :) Egyszerűbb lekapcsolni a tápot, vagy ha nincs rajta kapcsoló, akkor kihúzni a gépet.

(#56988) szabonagyur válasza #58000384 (#56987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, hibás bekapcsoló gombra gondol, de amit én írtam esélyesebb, intel chipes lapokon alapból be van kapcsolva ez a hülyeség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56989) joker.001 válasza szabonagyur (#56985) üzenetére


joker.001
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Mivel sem a bios-ban, sem a lap lemezén illetve a gyártó oldalán nem találtam ilyen lehetőséget a specifikációban, így valószínű, hogy jelenleg nincs használatban ez a technológia, csak a smart response, de ez a hdd-ssd sebességre irányul. Amúgy szoktam használni a keresőt is és szoktam olvasni a hozzászólásokat is......nem keveset.

(#56990) joker.001 válasza F_Zolee (#56986) üzenetére


joker.001
csendes tag

Ezt a lehetőséget még nem próbáltam, mivel ez előtt még nem volt ilyen gond.

(#56991) #54715584 válasza szabonagyur (#56982) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem még, de este megnézem azt is.

(#56992) Rypejakten válasza joker.001 (#56989) üzenetére


Rypejakten
addikt

azért szerintem nézd meg, az ördög a részletekben rejlik. :)

(#56993) #58000384 válasza joker.001 (#56989) üzenetére


#58000384
törölt tag

Itt valami alaplapos dolog lesz szerintem. Gondolom nem tudsz kölcsönözni egy ilyent (vagy hasonlót), hogy kipróbálhasd a dolgot?

(#56994) szabonagyur válasza joker.001 (#56990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát korábban ment normálisan a gép? Mit módosítottál rajta? BIOS frissítés?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56995) joker.001 válasza szabonagyur (#56988) üzenetére


joker.001
csendes tag

Mivel én nem találtam meg, hogy hol lehet ezt a funkciót kikapcsolni megkérlek segíts benne. Viszont net kapcsolat nélkül is próbáltam(hátha valami távoli kérés miatt kapcsol be), de ugyan az a helyzet. Van amikor csak 5-10 mp-re de van mikor teljesen(windows betöltésig) bekapcsol. Érdekes módon, menet közben nem lehet észrevenni semmi hibát. Gondolok itt processzor és túlmelegedése, ram vagy ssd hiba, táp sem melegszik....és windows indításnál-leállításnál sem ír semmi hibát.

(#56996) szabonagyur válasza joker.001 (#56995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak pár másodpercre kapcsol be akkor nem lehet az általam nevezett dolog.

Lehet a bekapcsoló gomb nem az igazi, kontaktos. Esetleg azt lehúzni éjszakára az alaplapról és mindent áram alatt hagyva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56997) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Nálatok megy rendesen az ASUS - támogatás - illesztőprogram és alkalmazások oldal ?
Nálam az OP választásnál megáll,bármelyik alaplaphoz próbálom,nem jelenik meg az OP lista ?
Karbantartás van esetleg az oldalon ?

[ Szerkesztve ]

(#56998) joker.001 válasza szabonagyur (#56994) üzenetére


joker.001
csendes tag

Igen, ezelőtt nem volt semmi gond vele. Majd 2 és fél évig használtam minden probléma nélkül a rajta lévő BIOS-szal, módosítás nélkül. Most nyáron kezdődött el ez kapcsolgatás a régi BIOS-szal, ezért is frissítettem a legújabb verzióra ami a gyártó oldalán van. De hiába.....a régivel és az újjal is ugyanaz....A mostaniban is próbáltam minden LAN-nal kapcsolatos dolgot kilőni, de mégsem.......és mint írtam net kapcsolat nélkül is kapcsolgat.

(#56999) szabonagyur válasza joker.001 (#56998) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor próbáld a kikapcsológombot amit ketten írtunk.

@(#56997) baboss: megy, kolléga alaplapjához néztem manual-t és ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57000) joker.001 válasza szabonagyur (#56996) üzenetére


joker.001
csendes tag

Meg fogom próbálni, mert már más ötletem nekem sincs, de ránézésre ennek sincs baja, értem itt azt hogy nem ragad be, nem szorul, erős benne a rugó. De ma mindenféle képen kipróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.