Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Azért fordultam hozzátok, mert már minden ötletből kifogytam, hátha Ti tudtok valami jó tippet :)
A hiba: Van egy Samsung ativ tab 7-es tábla pc-m, ez egy dokkolóban ül, azon az 1 szem usb-re egy aktív usb elosztó van kötve. Erre van dugva egy deloc passzív erősített usb hosszabbító amire egy Asus Xonar U7 van kötve. Mikor összeraktam a rendszert kb 8 hónapja minden hibátlanul úgy ment ahogy meg van írva. Ha berakom a tabletet a dokkolóba rögtön átvált a külső hangkártyára a hang, ha kiveszem akkor a tableten szól.
Viszont kb 1 hónapja az áll fent, hogy mikor berakom a dokkolóba, azt írja, hogy hiba van az usb működésében és nem teszi ki a hangkártyára a hangot de még csak nem is ismeri azt fel. Ha ilyenkor újraindítom a windowst akkor viszont már felismeri és ráteszi a hangot. Kivesz a dokkolóból, visszarak újra ez a hiba. Van amikor 1 újraindítás nem is elég. Volt, amikor semmi sem oldotta meg, leszedtem a hangkártya drivert, újratettem és így visszajutottam a szimpla hiba fázishoz, legalább újraindítás után fut. Más usb portba dugva is ez a hiba. Van, mikor újrateszem a drivert csak úgy ismeri fel a hangkártyát hogy közvetlen a gépbe dugom azt.
Legújabb driver van fent, windows 8.1-es rendszerrel.
Na akkor most mit lépnétek?
Előre is hálás köszönet a segítségekért :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#57302) Murphistic válasza HAX (#57254) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!
Én is most a driverekkel közdök a Win 8.1-re való frissítés után. Nálam segített a Wifi-kártya meghajtójának eltávolítása, majd újratelepítése (Intel 3945agb Wifi, ami kicsit öregecske). Érdekes, hogy az Eszközkezelőben elég volt uninstallálni a drivert, majd hardware változások után keresni és az ismeretlen hálózati vezérlőhöz frissíteni a drivert, ami persze ugyanaz volt, mint korábban.
Sajnos restart után megint nem jó, de hátha nálad elég lesz ennyit. Gondolom jobban le kell előtte takarítanom, de most nincs kedvem vele szórakozni, éljen a kábeles LAN :) .
Az Intel hivatalos közleménye szerint a frissítés előtt el kell távolítani a Wifi drivert, majd a frissítés után kell feltelepíteni. Jó hogy, ezt a frissítés után olvastam el :D .
Sajnos nem tudom, hogy a notebookodba ki szállította a Wifi-adaptert, de hátha segít valamit a leírásom.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#57303) #54715584 válasza huan (#57295) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam akkor jött ez a probléma, amikor a Comodo Internet Security-t tettem fel. Minden indításnál kékhalál volt ezzel a hibaüzenettel.

A dump file kiolvasásnál csak odáig jutottam, hogy az NTOS file sérült.

Aztán újratelepítés után nem a CIS-t tettem fel, hanem AVG-t, és a hiba megszűnt.

(#57304) Rhino666 válasza Sanya (#57262) üzenetére


Rhino666
őstag

i3 integráltja (4. gen.) és 840M dedikált.

Egy ASUS X550LNV XO289D laptop

Gyárilag win8-at támogató gép (freedos kivitel természetesen)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57305) huan válasza #54715584 (#57303) üzenetére


huan
őstag

Köszi!
Valóban nálam is a CIS van fent,veszem is le.

(#57306) ph2012


ph2012
senior tag

A Microsoft kártyajátékomban a pyramid játék így beakadt: [link]. Nem enged továbblépni. Hogy lehet ezt megjavítani?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#57307) Imy


Imy
veterán

Eddig működött, hogy a notebookom nem kért jelszót sem bekapcsoláskor, sem ébresztéskor.
Ma egy restart után ha felébresztem jelszót kér. Az energiabeállítósoknál az van, hogy nem kell kérnie jelszót. Mit lehet vele csinálni, mi okozza vajon?

(#57308) szabonagyur válasza Imy (#57307) üzenetére


szabonagyur
félisten

Összefoglalóban írják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57309) Imy válasza szabonagyur (#57308) üzenetére


Imy
veterán

Az nem működik. :(

(#57310) szabonagyur válasza Imy (#57309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valaki írta, hogy berakta a pipát, újraindítota, majd ki vette és ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57311) Иван


Иван
őstag

Sziasztok!

Segítség kéne, van egy windows 8.1 gép (legális telepítő DVD-vel). Fel akarok rakni drivert egy HP nyomtatóhoz (zsír új hálózati, az iroda többi gépén működik), de a telepítés végén elakad az egész. ha bemegyek a vezérlőpultba a nyomtatós szekcióhoz, egy printUI.dll-t keres azzal az üzenettel, hogy nem megfelelő win32 alkalmazás. Ebből arra következtetek, hogy nema nyomtató a ludas, hanem maga a windowsból hiányzik valami/hibás.

Ötletek a javításra?

Előre is köszönöm :R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#57312) huan válasza Imy (#57309) üzenetére


huan
őstag

Másnak sem egyszerű.
Én ezt a pipa betételt-kivételt,le ok-zás műveletsort egymás után megcsináltam vagy 5x, amikorra jó lett.

(#57313) Imy válasza huan (#57312) üzenetére


Imy
veterán

Én azon már túl vagyok, nem értem ezt, hogy mi a gondja....

(#57314) v.attis


v.attis
őstag

Újabban ezt csinálja a wifim:
-bekapcsolom a gépet és látszólag csatlakozik is, az ikon az óra mellett oké, de nincs semmi kapcsolat, a hálózatoknál sem látszik.
-manuálisan kattintok a Csatlakozásra és azonnal van minden. Eddig nem volt ilyen gond, automatikus csatlakozás be van pipálva.
A gyors indítást viszont nemrég engedélyeztem, az kavarhat be?

(#57315) v.attis válasza v.attis (#57314) üzenetére


v.attis
őstag

Prob megoldva, a gyorsindítás volt a ludas.

(#57316) Imy válasza huan (#57312) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is jó volt, de tegnap a Samsung SSD-m programjának frissítése után lett rossz, bármit csinálok vele. :W (SAMSUNG magician)

(#57317) Rhino666 válasza Rhino666 (#57304) üzenetére


Rhino666
őstag

Legfrissebb Intel és nVidia driverek... Hol lehet a hiba? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57318) #19617792 válasza Rhino666 (#57317) üzenetére


#19617792
törölt tag

lehet pont a legfrissebb driverek a probléma. próbálj ki néhány korábbi verziót.

(#57319) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Úgy érzem kezd beállni a rendszer.Vagy is nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57321) szabonagyur válasza kispx (#57320) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, hasznos. Lényegében ez olyan akkor mint a kulcs után letöltős, csak várhatóan tovább is fog működni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57322) netpeti98 válasza szabonagyur (#57321) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ezzel leszedett 8.1 már tartalmazza az Update 1-et is?

(#57323) szabonagyur válasza netpeti98 (#57322) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem próbáltam még, de a másik fajta azt szedte le, gondolom ez is onnan szedi majd le ugyanazt.

Mondjuk olyan szempontból nekem nem használható, hogy ha mondjuk a kulcsosnál Pro kulccsal szedtem le a telepítőt nem fogadott el csak pro kulcsot és fordítva. ha meg MSDN-t használok ami meg multiple edition az meg fogadja mindet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57324) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok!

Win8.1 -et használok pár napja, feltelepítve programokkal és beállítva szépen, szeretnék a rendszerről helyreállító lemezképet készíteni ezt Win7-ben pár perc volt a beépített lemezkép készítővel, de itt nem tudom hogyan kell, olvastam utána, hogy van benne de az csak az OS-t és a fájlokat menti el, de a drivereket és az általam feltelepített programokat és a beállításaimat nem. Használtam előbb RecImgManager amivel készítettem egy backupot de a 27GB renszerből csinált egy 6.3GB file-t, ez ennyire jól lenne tömörítve és benne van az egész partíció amire vágyom, vagy ez is csak egy """innen is mentek onnan is mentek egy kicsit""" hülyeség?? Gondolom többen vagytok akik nem akartok több órát a gép előtt ülni meg csinálni az egész procedúrát, ha a rendszer rossz lenne, hanem 10 perc alatt kész lehetne lenni. Hogyan lehet ezt 8.1 alatt teljes körűen elvégezni?

Üdv
Colossal :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#57325) King Unique válasza netpeti98 (#57322) üzenetére


King Unique
titán

Én nemrég ezzel szedtem le, mármint a hivatalos oldalon is lévő megoldással [link] és az már 8.1 Update 1 volt :K

(#57326) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Már megesz az ideg... szóval, megváltoztattam a képernyő testreszabásánál a színt. Az ablakok körül, meg mindenhol megváltozott, kivéve ahol a jelszót kell bejelentkezéskor beírni. Hogy lehet ott is megváltoztatni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57327) netpeti98 válasza V.Stryker (#57326) üzenetére


netpeti98
addikt

A kezdőképernyő színét kell megváltoztatni nem az ablakokét.

(#57328) szabonagyur válasza V.Stryker (#57326) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha mondjuk több user van a gépen és használat után kijelentkezel teljesen akkor megy az alap sötét kék jön be. HA azonban a fiókból nem kijelentkezel hanem kikapcsolod a gépet, majd vissza akkor a választott színed lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57329) V.Stryker válasza netpeti98 (#57327) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De hol? Az Istennek se találom. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57330) cattus válasza V.Stryker (#57329) üzenetére


cattus
őstag

Kezdőképernyőn Charm Bar (Win+C) --> Beállítások --> Személyre szabás.

Do the thing!

(#57331) V.Stryker válasza cattus (#57330) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eddig is itt voltam. Itt kéne a szín -nél megváltoztatnom ugye? Eddig narancssárga volt, most amint látod, kék...viszont ott ahol a jelszót írom be induláskor, ott még mindig narancssárga.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57332) laca.1


laca.1
aktív tag

Hali.
Segítség kellene,még pedig abban hogy hogyan tudom azt meg oldani hogy ha alvó módba akarom tenni a gépet,akkor teljesen áljon le.És mondjuk meg mozdítom az egeret akkor ébredjen.Mert most alvó módba kapcsolom ki,le áll aztán egyből indul is,mit kell pontosan be állítani???? win 8.1+uefi bios

(#57333) cattus válasza V.Stryker (#57331) üzenetére


cattus
őstag

Nem, ott az asztali ablakok színét tudod csak állítani. Ami neked kellene, az errefelé van: [link] -> [link]

Do the thing!

(#57334) F_Zolee válasza V.Stryker (#57331) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kezdőképernyőnél kell a Személyre szabást nyomni, nem az asztalnál.

(#57335) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
ma akkartam telepiteni a win 8.1 trial-t de 65%-nál valamiért hibával megál és vissza dob win 7-be nem tudjátok miért van ez? :F

SC: Herczku_Death

(#57336) szabonagyur válasza afrojack1 (#57335) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minek Windows alól telepíted?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57337) afrojack1 válasza szabonagyur (#57336) üzenetére


afrojack1
senior tag

Most megpróbálom úgy

SC: Herczku_Death

(#57338) szabonagyur válasza afrojack1 (#57337) üzenetére


szabonagyur
félisten

De minek úgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57339) afrojack1 válasza szabonagyur (#57338) üzenetére


afrojack1
senior tag

Mármint nem windows alól!

SC: Herczku_Death

(#57340) V.Stryker válasza cattus (#57333) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Meglett. :R Soha nem találtam volna meg. :W Alapból ott volt a hiba,hogy a hagyományos asztalnál próbáltam, ott meg nem jött elő. Átmentem a csempékhez, ott meg előjött. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57341) afrojack1 válasza szabonagyur (#57338) üzenetére


afrojack1
senior tag

Így se jó! Most ezt írta ki error code: 0x80070017! :O

SC: Herczku_Death

(#57342) szabonagyur válasza afrojack1 (#57341) üzenetére


szabonagyur
félisten

HDD állapota milyen? Vagy mikor írja ezt ki? Partició kiválasztásánáL?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57343) afrojack1 válasza szabonagyur (#57342) üzenetére


afrojack1
senior tag

HDD állapota remek! :K a 2. Lépésnél! Miután kijelöltem hogy hova instalálja, és elkezdi pipálgatni hogy mi van készen! A 2.-nál elmegy az instalálás 48%-ig és kiírja ezt!

SC: Herczku_Death

(#57344) szabonagyur válasza afrojack1 (#57343) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor lehet a telepítő média a hibás. Próbáld meg cserélni esetleg ha ez sem javít akkor memória teszt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57345) Quantum86 válasza Quantum86 (#57212) üzenetére


Quantum86
csendes tag

Senki?

(#57346) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok!

Mivel kifogytam az ötletekből és hiába a kereső nem találtam megfelelő választ / megoldást a problémámra. Van egy Lenovo Miix eszközöm, amely 8.0-al lett szállítva (nem RT). Az alkalmazásbolt felkínálta az ingyenes frissítés lehetőségét az eszközre. Ez meg is történt, majd meglepetésemre franciául kezdett "beszélni" a rendszer. Letöltöttem a nyelvi csomagot, és az elsődlegesnek kiválasztottam a magyart. Kijelentkeztem, majd újra be.

A probléma az, hogy számos helyen maradt a francia nyelv, illetve a csempék is vegyesen magyarul, franciául és angolul (!) vannak feliratozva.

Teljesen hivatalos forrásból itthon lett vásárolva, így értetlenül állok a dolog előtt. Valakinek javaslata, ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#57347) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! A napokban vettem egy Lenovo G500-as laptopot előre telepített windows 8 op rendszerrel. Nagyon jól belaktam a kérdés az muszáj -e frissítenem windows 8.1 re? Frissítés után gondolom minden jelszót szinkronizálást be kell újra állítani..... Az előretelepített one key recovery-t miben érinti a frissítés?Eltűnnek az előre telepített windows mellett lévő gyári Lenovo programok? Nekem nem hiányoznak a win 8.1 újításai szóval a kérdés kell vagy nem kell frissítenem?

Üdv Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#57348) v.attis


v.attis
őstag

Szeretném, ha kikapcsolt képernyő, de futó gép esetében kérne jelszót, ha hozzányúlok. Hogyan?

(#57349) szabonagyur válasza sicc33 (#57346) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nyelvi csomaggal kellett magyarosítani az sajnos ilyen, sok helyen nem vált át.
Az meg, hogy francia elég érdekes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57350) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy tudom valahogy növelni a C meghajtó méretét? Régen kicsit adtam meg de nem szeretném újra formázni az egész hdd-t. Az a gond, hogy lassan elfogy minden hely :D microsoftos cuccok teli rakták pedig másik particióra telepítettem de visual studio és társainak nem számít :)

előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.