Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) DrojDtroll válasza szabonagyur (#57100) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem igazán teszteltem semmit, mivel nem tudtam hol induljak el, mit kell tennem, illetve időm sem volt szórakozni vele, inkább megvártam hogy egy bekapcsolás akár 3 percet is igénybe vesz.
Amit kiírt, hogy így kereshetek rá arra rákerestem, de akkor nem találtam semmi használhatót, most már sokkal jobb anyagokat találok a lehetséges problémáról.
Utólag érdekel, hogy mi lehetett a probléma.

(#57102) szabonagyur válasza DrojDtroll (#57101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát összességében mindent kéne. Először HDD meg memória. Memória meg HDD teszt lehet van Acer képekben még a gép indulásakor lehet előhozni mint a biost.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57103) Assdak válasza Assdak (#57068) üzenetére


Assdak
őstag

Ilyennel esetleg találkozott már valaki?

(#57104) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, win 8.1 pro 64bit.

Egy program az első telepítésem nagyon hazavágta (10-ből 9 bootoláskor használhatatlan volt a rendszer), így tegnap újraraktam mindent.

Közben kiderült, hogy a core temp volt a hibás, töröltem is a friss rendszerről, viszont utána is akadt egy kis gondom.

K-lite codec pack mega van fent, mpc-hc 64bites verzióját használom.
Hálózati meghajtóról nézek egy filmet, eddig semmi gond, de ha leszüneteltetem a filmet, majd folytatom, a hang fura lesz, akadozni és sípolni kezd, majd a gép lefagy és mehet a reboot.

Vajon mi lehet a baja?
Semmilyen hangdrivert nem raktam fel külön, mindent felismert a rendszer telepítéskor.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#57105) Tiger. válasza Zirowe (#57104) üzenetére


Tiger.
nagyúr

win8 a baj.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57106) XtremLor válasza Tiger. (#57105) üzenetére


XtremLor
őstag

win8+mpchc nagyon sokan hasznalunk teljes megelegedessel, en inkabb a K-lite takaritanam le gyorsan.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57107) Joshi válasza XtremLor (#57106) üzenetére


Joshi
titán

+1 :K

(#57108) Petyyyyy válasza Zirowe (#57104) üzenetére


Petyyyyy
addikt

MPC HC + AC3 filter és rendben lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57109) Zirowe válasza XtremLor (#57106) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azert az nem palya, hogy ennyire elb*sszanak egy rendszert, teljesen kiherelik, funkciokat elvesznek vagy csokkentenek, utana meg azt se tudjak megoldani, hogy alap, normalis programok menjenek rendesen, mint a 7es alatt!
Rohadt dumpot se tud kesziteni kikapcsolt swappal, elkepeszto.

Kezd nagyon elegem lenni ebbol a rendszerbol.

Petyyyyy: kosz, atallitom a filtert es megnezem hogyan reagal.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#57110) Petyyyyy válasza Zirowe (#57109) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Bocs, ha láma kérdés, de ugye tudod hogy kell tudtára adni MPC-nek, hogy használja?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57111) Tiger. válasza Petyyyyy (#57110) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Na én ilyeneket nem használok ezek minek vannak?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57112) Zirowe válasza Petyyyyy (#57110) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#57113) CJ4567 válasza szabonagyur (#57082) üzenetére


CJ4567
veterán

Az nem pirotítás, hanem mennyire fogja vissza a bootot.

No Sana No Life

(#57114) szabonagyur válasza CJ4567 (#57113) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tény, hogy nem a prioritás, de lényegében az igaz, hogy sok lomot tölt be neki a gépe és nem csoda, hogy ennyi magas hatású dolog után az aida lassabban t9ölt be néha.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57115) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok! Ismerősöm elakarta adni a windows 8-át amit az általa vett használt laptophoz kapott. Csakhogy a vevő aki megvette visszajelzett neki, hogy már egy másik gépen aktiválták az operációs rendszert.
Van ilyen?
S ilyenkor mit lehet tenni?
Így hogyan lehetne eladni?
Mert szerintem joga lenne eladni a szoftvert. De teszem azt, ha ilyen mechanizmusa van a win 8-nak, akkor ha tönkremenne egy 8-at futtató gép, akkor a szoftver is elvész?
Mellesleg a laptop nem szereti a win 8-at.
köszönöm a válaszokat!

(#57116) szabonagyur válasza Tav-Csoves (#57115) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Amit a laptophoz adtak az hozzá tartozik, nem nincs joga eladni. Ha a laptop tönkre megy bukja a rendszert is vele, géphez van kötve. Olyan nincs, hogy nem szereti a laptop a rendszert.

UI: egyetlen hozzáadott rendszert nem lehet tovább adni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57117) Tav-Csoves válasza szabonagyur (#57116) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ahha, értem, köszönöm. Ezt egyébként nem tudtam. Jómagam anno a gépem linux-al vettem. Pedig serial numbert hogy magyarázta az eladó... Ha a géphez van, akkor minek serial number az ilyen korongokhoz? :) köszönöm a választ.

(#57118) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig a Ccleaner-t használtam tisztításra, beleértve a Registry hibás bejegyzéseit is.
Most újraraktam a WIN 8.1-et.
Az lenne a kérdésem, hogy továbbra is a Ccleanert használjam, vagy az op. rendszer beépített karbantartóját, ill. IE11-en belől pedig a böngészési előzmények törlését?

(#57119) exchanger válasza Tav-Csoves (#57115) üzenetére


exchanger
tag

Nincs joga, mivel csak bérled a szoftver nem megvetted. 1 alaplaphoz 1 windows dukál a megvett gépen.

(#57120) #58000384 válasza Tav-Csoves (#57117) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az OEM rendszer alaplaphoz lesz kötve az első aktiváláskor, azt onnantól nem lehet megváltoztatni (kisebb hardverváltozások esetén még oké, de akkor is újra kell aktiválni, esetleg a telefonos support segíthet). Erre vannak külön dobozos kiadások, pl. 3 otthoni gépre telepíthető rendszer. Pontosabban már nem dobozos, mert azok megszűnnek, digitálisan lehet venni.
Lényeg a lényeg, az ismerősöd eladta a lemezt.

(#57121) kispx válasza GEPESZ66 (#57118) üzenetére


kispx
addikt

Nyugodtan mehet CCleaner nélkül is. Az én gépem már egy ideje nem lát ilyen programokat és megvan nélküle is.

(#57122) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Abszolút semmi egyéb nem volt fent, csak a driverek. Nem kell ide a 20 giga. :P
SSD - indexelés, lapozófájl és hibernáció kikapcsolva 64 bites rendszeren.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57123) mmdms


mmdms
addikt

Helóka!

A hét elején lefuttattam egy virnyákkeresést, az avast ingyenes verziójával, talált is egy-két szarságot. Azóta viszont fokozatosan eltűnik a helyem a C-ről. 7-8 giga szokott lenni szabad, most 800 mega van. :F
Valami tipp merre kutakodjak?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#57124) Tiger. válasza szabonagyur (#57114) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez elég durva megnyilvánulás mi az hogy sok lomot?Csak sértegetni tudsz de egy épkézláb segitséget nem mondtál, pedig kérdeztem nem 1 szer,azt is kifejthetnéd hogy azok közül szted mi a lom,nem mellesleg a win7 nek nem volt gondja ezzel.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57125) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Link itt mi a lom?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57126) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Win8.1 alatt véletlen szerűen lefuttattam a hiba elhárítót és ez fogadott, alul a hálózat ikon teljesen jó, de mégis ezt írja ki....

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57127) Petyyyyy válasza Tiger. (#57111) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A szakszerűen hangzó válaszra már nem emlékszem, azt majd az MPC topikban megmondják. De valamilyen szűrő mindenképp kell a hanghoz.
"Ahhoz szükséges, hogy a filmek hangját megfelelően be tudjuk állítani a meglévő hangfalainkhoz, esetleg digitális jelet fogadni tudó erősítőnkhöz."
MPC HC-vel pedig kihasználhatod a hardveres gyorsítást filmezésnél. Bővebben itt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57128) Tiger. válasza Petyyyyy (#57127) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mpc azt használok mert annál legalább nem hagy ki néha a hang wlcénél igen. de ac3 filter az meg minek, igy is mennek a filmek.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57129) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

adott egy Samsung RV510 laptop. pár napja (újra) Win 8.1 van fent, és előjött egy olyan "probléma", amit legutóbb is csak számomra nem tetsző módon sikerült megoldani...

tehát az Fn billentyűkkel lenne gond, ugyanis alapból valamiért csak a hangerőt tudom vezérelni (hogy miért ismeri fel azt a kombinációt, a többit meg nem....számomra továbbra is rejtély)
azt már tudom, hogy ha felpakolom a Samsung Easy Display Manager nevezetű programját, onnantól mindegyik kombinációt újra ismerni fogja. a problémám az ezzel a megoldással, hogy rohadtul döcögösős lesz tőle például a fényerő- és hangerőállítás (ami ugye a lényeg volna) - mégpedig valószínűleg azért, mert egyszerre jelenik meg a Win 8 saját csúszkája, meg ennek a kis programnak a csúszkája. sőt, emlékeim szerint hajlamosak "összeveszni", ami megint csak kellemetlen.

tehát a kérdésem: létezik olyan megoldás, ahol nem kell telepítenem a fent említett Samsung programot?

köszi előre is!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#57130) szabonagyur válasza bepken (#57129) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fn gombot szerintem csak a gyártó szoftverével tudsz vezérelni. Nálam is így van minden laptoppal, hogy 1-2-t ismer a rendszer de nagy részét nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57131) bepken válasza szabonagyur (#57130) üzenetére


bepken
veterán

most ezt fogom kipróbálni: [link] - elvileg az Easy Display Manager-t ki lehet játszani kicsit. (nem szép megoldás, de hátha működik)

megbízható driver kereső programot tudtok mondani esetleg?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#57132) szabonagyur válasza bepken (#57131) üzenetére


szabonagyur
félisten

NIncs megbízható és nem is ajánlott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57133) Petyyyyy válasza Tiger. (#57128) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tekerd egy adott pontra a hangerőszabályzódat és nézz bele a filmbe. Tedd fel az AC3-mat, álíltsd be és garantáltan hallani fogod a különbséget ugynaazon a hangerőn.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57134) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Tudtok ajánlani, reklám mentes, iso megnyitó programot? Én a javasolt legegyszerűbbet próbáltam, Virtual CD-ROM Control Panel, de a leírás szerint, bemásolt VCdRom.sys, nem látszik telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#57135) p87


p87
senior tag

Windows 8.1 hiba lehet, hogy ha a start gomba jobb egérrel kattintanék, csak nehezen sikerül előhozni a listát ahol a vezérlőpult, feladatkezelő stb. van?
Mindig ugrik egy kicsit az egérmutató, felvillan a lista és az asztali ikonok és eltűnik, többször kell próbálkozni, hogy megmaradjon.

Nem tudom, hogy ez most szoftveres vagy egérhiba-e, de máshol nem tapasztaltam, mindenhol elsőre jó a jobb egérgomb.

(#57136) 22balu


22balu
aktív tag

hello

mit tudok csinálni h működjön normálisan?

(#57137) bepken válasza p87 (#57135) üzenetére


bepken
veterán

sosem próbáltam még jobb egérgombbal a start menüre kattintani... :D (Win + X)

nálam egyébként nem produkál olyasmit, amit írtál, úgyhogy Nálad lehet valami hiba. (sőt inkább valószínű, hogy az egér hülyéskedik....az enyém is csinált hasonló hülyeséget, amikor már a végét járta)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#57138) szabonagyur válasza pinnacle (#57134) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mire nem elég a gyári beépített?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57139) Tav-Csoves válasza #58000384 (#57120) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#57140) F_Zolee válasza p87 (#57135) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elég nagy a valószínűsége, hogy egér gond... Máshol nem csinál így?

(#57141) pinnacle válasza szabonagyur (#57138) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem is tudtam, hogy már nem kell külön alkalmazás. Lehet, hogy mégis kell, mert a 45GB-s iso-t nem tudja csatlakoztatni. Nem hiszem, hogy a fájl lenne sérült, mert a WinRAR meg tudja nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#57142) szabonagyur válasza pinnacle (#57141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem használja más folyamat az ISO-t? Attól, hogy a Winrar megnyitja még lehet hibás... NBA2k15 ISO-t ami csak 37Gb szó nélkül kezelte...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57143) #19617792 válasza szabonagyur (#57142) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem is rendszeresen nem tudta mountolni az isot és nem is használta semmi azokat. kapott egy Virtual CloneDrive-ot, és problem solved.

(#57144) szabonagyur válasza #19617792 (#57143) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig valami használja akkor szokta, akár víruskergető nézett bele valami. De igen a programod is jó rá, nekem a gyári megfelel sosem hibázott még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57145) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Újabb agymenéssel jelentkezem.

Nincs valami lehetőség arra, hogy a tálcát egy billentyűkombinációval áthelyezzem ( pl. ctrl+shift+Á most hirtelen kitaláltam valami )? pl alsó- vízszintesből jobb oldal függőlegesbe, majd felső vízszint, majd bal függő stb.

Megelőzve a kérdéseket, sokszor helyezem át, napjában többször, és unalmas a jobb klikk ( néha nehéz is eltalálni azt a pozíciót a tálcán mert tele van futó alkalmazással, ikonnal stb. ) tálca zárolásának feloldása, majd egérrel/ujjmozdulattal áthelyezni, majd újra tálca zárolás...

:R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57146) kivlov válasza aizen92 (#57145) üzenetére


kivlov
aktív tag

ne zárold a tálcát és akkor csak áthúzod...

(#57147) Angel2014


Angel2014
addikt

Szóval akkor nem tudtok segíteni ebben a problémában...[link]

Digi netem van. Próbáltam állítani a ruterban tkip. aes. tkip+aes módban is de ugyan ez a hiba jelenség.
Próbáltam a rutert resetelni de semmi :F
Ja és képtelenség az otthoni csoportot beállítani. win8.1 64bit alatt.
Valakinél jelentkezett esetleg ez a hibajelenség?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57148) p87 válasza F_Zolee (#57140) üzenetére


p87
senior tag

Szereztem egy másik egeret és tényleg egér baja lesz ami érdekes mert sehol máshol nem csinál ilyet csak a start gombon.
A másik egérrel ugyan úgy ugrik picit a mutató kattintás után de fennmarad a lista és nem villannak az ikonok.
Lehet túl gyors a kattintás sebessége vagy duplán kattint, nem tudom, de utána járok.

[ Szerkesztve ]

(#57149) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam keresni itt a fórumban, de nem sikerült. :(
Egy widget szerű feladat lista (to do list) kellene nekem. Tudnátok ajánlani? Nem kell semmi különös, csak mutassa az a heti esetleg a következő heti feladatokat.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#57150) bepken válasza p87 (#57148) üzenetére


bepken
veterán

az én régi egerem meg a puha felületet (pl.: takaró) nem szerette, olyankor néha rájött az 5 perc és úgy viselkedett, mintha folyamatosan kattintgattam volna... :D aztán pár hónapra rá a duplakattokat is random generálni kezdte, majd elég csúnyán végezte a padlón.. :)

tényleg csak kíváncsiságból - és mert én így szoktam meg - a "Win + X" billentyűkombináció továbbra se szimpatikus erre a műveletre? :P

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.