Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Erről tudja valaki, hogy Ez a Embedded Lockdown maganger mire jó? Szerintem a WU-val jött, mindkét gépemen rajta lett, előtte nem volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57452) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Tegnap óta idegesít egy ping.exe nevű figyelmeztetés, ami egyfolytában figyelmeztet arra, hogy nem tudott elindulni... majd megkeresem az okát, egyelőre azt szeretném elérni, hogy ha bármilyen figyelmeztetés ugrik fel, ne lépjen ki pl a játékból, hanem maradjon a háttérben... erre hol találok beállítást?

Köszi előre is.

(#57453) netpeti98 válasza HellGreg (#57452) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem ezt valami vírus okozza futtasd le ezt:[link]

(#57454) HellGreg válasza netpeti98 (#57453) üzenetére


HellGreg
őstag

Éppen azt futtatom, köszi :)

Ettől függetlenül, be lehet valahol állítani, hogy a felugró figyelmeztetések miatt ne lépkedjen ki az éppen aktuális alkalmazásból?

(#57455) Murphistic válasza szabonagyur (#57451) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!
Nekem úgy tűnik, hogy ez a program arra szolgál, hogy egyszerűen le lehessen tiltani bizonyos funkciókat a Windows Embedded 8.1 rendszeren. Például, hogy ne működjön a Ctrl+Alt+Del kombináció, ne jelenjenek meg bizonyos ablakok, stb... Távolról is lehet módosítani ezeket a beállításokat, ezért van értelme, hogy Windows 8.1 Pro-n is telepítve van ez a program.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#57456) Casoli


Casoli
őstag

Beszart a Microsoft telefonos aktiválása, na ezt is megértük. A harmadik kupac szám beütésénél megáll a tudomány. Remélem holnapra javítják.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#57457) szabonagyur válasza Murphistic (#57455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima Win8 Core van mindkettőn, se nem Pro se nem Embedded.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57458) Murphistic válasza szabonagyur (#57457) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Legalább mindenki megkapja ezt a kis segédprogramot, bár szerintem nincsenek sokan, akik naponta használják. Viszont, így legalább az üzemben bármilyen gépről konfigurálhatják a bankautomatákat...
Kicsit meglepődtem, hogy mi az a Core kiadás, de látom az az alap Windows 8. Bár érdekes lenne egy parancssoros Windows 8 Core a szerververziók mintájára :) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#57459) szabonagyur válasza Murphistic (#57458) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen a Core a sima, csak ugye annyi féle módon jelölik, hogy szerintem ez ami a legközelebb áll az igazsághoz. Akkor semmi lényeges funkció nekem, csak hirtelen meglepett, hogy mire jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57460) creedszl


creedszl
aktív tag

hali

egyesek azt állítják hogy a sima 8 teljesítményben jobb mint a 8.1.Van ennek alapja?

Hulligaaan

(#57461) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy vettem egy uj merevlemezt és beszereltem kicserélve a régit.
Na most megprobáltam telepiteni a windows 8.1et elöször a 64 bitest majd a 32est de mindkettönél ugyanaz a probléma volt egyszerüen megállt az elsö képnél ahol csak a windows logoja van és fekete háttér. Még csak a kis töltö forgo izé sem jelent meg. Mi lehet szerintetek a probléma?
Athlon II x4 es processzor van benne nem hiszem h ne lenne vele kompatibilis.

(#57462) szabonagyur válasza creedszl (#57460) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Szerintem nincs. Ha driver vna minden jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57463) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Telepíteni szeretném az új frissítéseket, és szerencsére a legtöbb fel is ment, de az egyik nem akar. Konkrétan a KB3003057-es jelzésű és ráadásul ez egy "kritkus" frissítés. Újraindítás után azt írja ki, hogy nem tudta a frissítést kezelni, vagy valami ilyesmi. Valami ötlet, hogy hogyan tudnám felrakni? Neten nem találtam megoldást eddig...

(#57464) zzola


zzola
félisten

üdv!
W 8.1 PRO, az miért lehet, hogy pendrive csatlakoztatásánál időnként új eszközként ismeri fel és telepít hozzá drivert?
A Windows eredeti!

(#57465) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak

Lenne egy kérdésem.Adott w8.1 pro és office 2010 .A probléma , hogy office programjaiból nem működik a nyomtatás.World exel látja a nyomtatót és alapértelmezett is, de a nyomtatásra kattintva azt írja NINCS TELEPÍTETT NYOMTATÓ. Minden más programból lehet nyomtatni csak ezekből nem.Adobe raider , fényképek mennek .A nyomtató egy HP 1022n laser és win 7 alatt ugyan ez az office működött.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57466) bul07


bul07
nagyúr

Hogy tudnám onedrive kikapcsolni?
Vagyis nem kikapcsolni csak azt elérni hogy ne használjon internetet(soha), mert nem örülnék neki ha azt a kis mobil nettemet ez használná el

Ezt találtam de ez az egészet tiltja

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#57467) kerekfej válasza bul07 (#57466) üzenetére


kerekfej
addikt

Uninstalálni nem tudod esetleg Programok és szolgáltatásokból?

(#57468) bul07 válasza kerekfej (#57467) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs a listán

De meglett, gépházban van onedrive és ott minden kikapcsoltam, remélem elég ennyi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#57469) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudnám két windows 8.1 es eszközt hálozatban úgy "összekötni", hogy legyen egy közös megosztott mappa (vagy pl az egyikről tudnék áthelyezni fájlokat a másikra), az egyik eszköz kábellel van összekötve a router-el a másik meg wifin keresztül ha ez számít valamit.

(#57470) Borisz76 válasza gabesszg (#57469) üzenetére


Borisz76
veterán

Otthoni Csoport

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57471) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha már itt járok én is kérdeznék...

Tehát :
2 db PC Win7-es rendszerrel. Otthoni csoport, mappák megosztva. Szépen működött is.

Aztán gondoltam 1-et és feltettem a Win8-at a saját gépemre.
Minden mappának visszavontam a megosztását és kiléptem az otthoni csoportból.
Ezek után ment a telepítés!

Az új rendszeren is otthoni csoport létrehozása, mappák megosztása megtörtént.
A 2 gép megint látja egymást.

Itt jön a gondom :
- 1 mappa ami már időközben megszűnt - nem létezik - , a hálózati mappák között még is szerepel !!!
Biztos elfelejtettem win7 alatt megszüntetni a megosztást.

Próbáltam a speciális megosztás:
Mappa megosztása négyzetből pipa kivesz !
"Alkalmaz" után figyelmeztet, hogy 1 felhasználó használja és ha folytatom akkor megszakad a kapcsolat.
Ha folytatom akkor pedig :
A rendszer nem találja a megadott fájlt. hibaüzenet jön !

Van más módja a "nem létező" de a hálózati megosztásoknál szereplő mappa eltávolításának ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57472) baboss válasza Borisz76 (#57471) üzenetére


baboss
őstag

Ezt próbáltad már:
Revo uninstaller
Vagy:
Unlocker

[ Szerkesztve ]

(#57473) Borisz76 válasza baboss (#57472) üzenetére


Borisz76
veterán

:R Revo Uninstaller Pro 3.1.1 megoldotta....látszólag.

Most még szerepel a hálózati mappák között a "nem létező mappa" de mindjárt nyomok egy restartot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57474) Borisz76 válasza Borisz76 (#57473) üzenetére


Borisz76
veterán

:C Tökéletes !!!

Restart után eltűnt a "nem létező" mappa a hálózatról. :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57475) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,nálatok is kilép a csempés időjárás alkalmazás a megnyitása után?
Accuweather-Bing weather-Bármely időjárás alkalmazás!
Megnyitom,és egyből bezárja. :W

(#57476) Rhino666 válasza Rhino666 (#57244) üzenetére


Rhino666
őstag

(bump)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57477) baboss válasza Borisz76 (#57446) üzenetére


baboss
őstag

Nem kell kikapcsolni a fiókot,ha jól emlékszem akkor a fióknál kikapcsolod a jelszókérést.
Futtatásba írd be ezt:
netplwiz
Itt vedd ki a pipát az "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni"-nál, majd add meg helyesen a jelszavad és kész is.Bekapcsolás után nem kér jelszót.

Beállíható, hogy Asztalra bootoljon: Tálcán jobbklikk -> Tulajdonságok -> Navigáció fül -> "Az Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett.

(#57478) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Erre valaki?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57479) slice14


slice14
veterán

Kicsit off...

Frissítettem a win10-et a 9860-ról 9879-re és frissítés után a windows alatt nincs billentyűzet visszajelző led (caps lock stb). Usb-s bill-ről van szó.

Élesben használom a 10-et.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#57480) szabonagyur válasza slice14 (#57479) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van Windows 10 téma... [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57481) Taifa Díaz válasza szabonagyur (#57480) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen, van...Az az a topik, ahol ugyanezen problémámon nekem sem segítettek.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#57482) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Win 8.1 újratelepítése előtt állok, most egy SSD-re (Kingston SSDNow V200 64GB) fogom feltelepíteni, igénybe vettem az összefoglaló által írtakat, de volna néhány plusz információra szükségem.

Szeretném a rendszert teljesítmény centrikusra faragni, amennyire csak lehet, de nem tudom, hogy mit és hogyan érdemes majd beállítanom, mondhatni szeretnék minél több fps-t elérni a játékok alatt és nem szeretném felesleges programokkal terhelni a hálózatot, stb. A konfigom nagy vonalakban:FX-8320,HD6970,8GB RAM, az említett SSD + 1TB Samsung HDD.

Nem használok OneDrive-ot, nem érdekelnek a csempék, az ikon árnyékolások, simítások, stb.

Mit és hogyan érdemes szerintetek majd beállítanom a friss rendszeren? :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#57483) szabonagyur válasza Taifa Díaz (#57481) üzenetére


szabonagyur
félisten

És itt WIn8 alatt mit vártok el? Itt meg mivel nem jelentkezik nem tudják... nem azért nem segítenek ott sem mert nem akarnak, hanem nem tudnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57484) creedszl


creedszl
aktív tag

hali

jelenleg 8.1 van fenn nálam de vissza akarok térni sima 8-ra, próba gyanánt.felmerült egyik haveromnál hogy a sima 8 más fájlrendszert használ mint a 8.1 így ha ugyan arra a particióra akarom tenni ahol most van a rendszer akkor a telepítő teljes formázás kíván beleértve a partíciók törlését és újrakiosztását. mondanom se kell mivel járna ha ez tekintve hogy több száz giga adatot kéne pakolásznom ide oda.van valami infótok ez ügyben vagy csak vaklárma?

Hulligaaan

(#57485) #19617792 válasza creedszl (#57484) üzenetére


#19617792
törölt tag

wth? mindkettő NTFS fájlrendszert használ, illetve a mappa struktúrák is ugyanazok.

(#57486) creedszl válasza #19617792 (#57485) üzenetére


creedszl
aktív tag

szerintem is wth, valszeg spannál valami el volt csúszva...de majd kiderül ha netán igaza lenne.

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#57487) worxland válasza creedszl (#57486) üzenetére


worxland
addikt

Nem lesz igaza.
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57488) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok,
Logitech gamepad-emet szeretném használni a "Metro" játékoknál (Asphalt, GT Racing 2).
az oprendszer felismeri, mutatja. de a játékok nem.
van erre megoldás?

(#57489) creedszl válasza worxland (#57487) üzenetére


creedszl
aktív tag

szerintem se viszont lenne még itt valami.már jó ideje ugyan arra a partícióra telepítem a rendszereket és szintén már jó ideje ha új rendszert rakok fel úgy hogy előtte gyorsformázva van az adott kiosztás akkor a telepítés utána bootmenü folyton előjön hiába csak egy rendszer van fenn.van valami mód hogy a teljesen kipucoljam a bootot hogy ne jöjjön elő a menü?három merevlemez van (500,320,200) és a 320-as van szédszedve egy 60/260 részre, a 60-on pedig a rendszer.

Hulligaaan

(#57490) szundybence


szundybence
aktív tag

sziasztok!

Nem tudom igaz-e még az, hogy 180 napig teljes értékű módon használható-kipróbálható a w8.1? Például frissíteni is lehet? Vagy van valami fontos korlát még az időn kívül? És végül: honnan lehet letölteni ezt a jogtiszta próbaverziót?

(#57491) kispx válasza szundybence (#57490) üzenetére


kispx
addikt

Innen letöltheted a 90 napos trialt.
Próbaverzióról nem fogsz tudni teljes értékűre frissíteni, újra kell majd installálni a rendszert.

(#57492) szundybence válasza kispx (#57491) üzenetére


szundybence
aktív tag

Próbaverzióról nem fogsz tudni teljes értékűre frissíteni, újra kell majd installálni a rendszert.

Ezt nem értem. Most letöltöm, felinstallálom és frissítem. És nem fog teljes értékűre frissülni? Hanem?

(#57493) kispx válasza szundybence (#57492) üzenetére


kispx
addikt

Ha a frissítés alatt a windows updatet érted akkor úgy tudod frissíteni. De 90 nap múlva lejár a licensz és állandóan újrafog a rendszer indulni. Azalatt a 90 nap alatt teljes értékű lesz a rendszer.

Viszont ha megveszed a Win8 egyik verzióját, akkor a próbaverziós rendszerről nem fogsz tudni frissíteni a megvett rendszerre.

(#57494) zoltan6 válasza kispx (#57491) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem ő a biztonsági frissítésekre gondolt a windows update-vel.

(#57495) szundybence válasza kispx (#57493) üzenetére


szundybence
aktív tag

Most már értem. Köszönöm! :R

Illetve még csak annyit, hogy ha lejárt a 90 nap és legyalulom a winyót, majd újrarakom az egészet, akkor valahonnan fogja tudni, hogy már egyszer csináltam ilyet, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#57496) Xantor válasza Xantor (#57482) üzenetére


Xantor
tag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy miért ajánlott lecsatlakoztatni a HDD-t SSD-re telepítés előtt?

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#57497) zzola válasza Xantor (#57496) üzenetére


zzola
félisten

Ezt hol hallottad?

(#57498) Xantor válasza zzola (#57497) üzenetére


Xantor
tag

Az első hsz összefoglalójában van egy link ide, s itt van leírva ez, csak a miértjét nem értem.

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#57499) pmheros válasza Xantor (#57498) üzenetére


pmheros
senior tag

Két tároló esetén az "okos" win (7 -es is) az egyik eszközre végzett telepítéskor hajlamos egyes alapvető rendszerfájlokat a másik eszközre (hdd -re) kihelyezni. Aztán amikor valamiért nincs feldugva a hdd, akkor van csodálkozás hogy miért nem indul az ssd -ről a windows. ;)

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#57500) Xantor válasza pmheros (#57499) üzenetére


Xantor
tag

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.