Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Adott egy uj gep amin win 8.1 van gyarilag. Nemetorszagbol jott viszont en mayarul vagy legalabb angolul szeretnem hasznalni. Van arra mod, h atallitsam a nyelvet mindenfele legalis es hivatalos uton keresztul, trukkozes nelkul?
Ha igen akkor mit es hogyan? (a gep meg itt van a dobozban meg nem volt bekapcsolva sem, de azt mondtak, h ez nem fogja megkerdezni telepiteskor a nyelvet... az elozo laptopomnal inditaskor valszthato volt)

Segitsegeteket elore is koszonom!

(#56602) szabonagyur válasza No.01 (#56601) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vezérlőpult/nyelv majd hozzáadod a nyelvet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56603) zolee0307


zolee0307
őstag

Erre valaki [link]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#56604) No.01 válasza szabonagyur (#56602) üzenetére


No.01
őstag

Szuper! Köszönöm akkor neki is állok.

(#56605) szabonagyur válasza zolee0307 (#56603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasni is kéne..: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56606) zolee0307 válasza szabonagyur (#56605) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi :R.

Valszeg siettem és csak átpörgettem a hsz-ket, azért nem láttam, bocsi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#56607) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Sziasztok!

8.1-ben melyik program felel meg az Outlook Express-nek?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56608) szabonagyur válasza Ciccuka (#56607) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van egy posta alkalmazás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56609) #41133696


#41133696
törölt tag

Most nézem megváltozott a beépített időjárás alkalmazás neve Bingről MSN-re:

(#56610) szabonagyur válasza #41133696 (#56609) üzenetére


szabonagyur
félisten

Le vagy maradva kolléga, szerintem egy hónapja lassan, hogy én is jeleztem ezt illetve vagy 2 hete egy másik kolléga is.

Ha megnézed most már csak egy időjárás adat szolgáltató van csak ami az MSN.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56611) #41133696 válasza szabonagyur (#56610) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, hát a legtöbbet érdekes módon, vagy az N7-en nézem, vagy egyszerűen az időképen. A lényeg, hogy legalább így is ismeri a várost ahol lakok, ellentétben a Windows 7-es Foreca minialkalmazással.

(#56612) szabonagyur válasza #41133696 (#56611) üzenetére


szabonagyur
félisten

A vicc, hogy amíg nem frissült addig is az egyik időszolgáltató a Forecast volt, szóval a WIn7 esetében használt verzió nagyon butított volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56613) CJ4567 válasza #41133696 (#56609) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak maximum 15 fok? Nálam telefon szerint maximum 62 van :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#56614) #41133696 válasza szabonagyur (#56612) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amikor a 8.0 megjelent emlékeim szerint csak a Foreca volt a szolgáltató, és nem ismerte például Berettyóújfalut. Pár hónappal később frissítették, az alkalmazást és bevették az AccuWeather-t, és párhuzamosan ment a kettő a közelmúltig.

(#56615) szabonagyur válasza #41133696 (#56614) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az lehet, hogy nem ismerte, a 8.0 kezdetekor nem használtam mivel nem volt gépem alá, vagyis hardveresen volt, hülye sis chipsetet meg nem szerette :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56616) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

egy olyan kérdésem van, hogy utólag hogyan tudok bejelentkezni a microsoft fiókomba itt win 8.1-en?

Szépnapot!

(#56617) Mottie válasza Dexter-2000 (#56616) üzenetére


Mottie
őstag

Start -> (jobb alsó sarok) Settings - > Change PC Settings -> Accounts

Szerintem ha magyar a rendszered ott is megtalálod :)

Be Victorious!

(#56618) Dexter-2000 válasza Mottie (#56617) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszönöm :R

Szépnapot!

(#56619) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Valaki használ windows industry 8.1-et? Nem tudom rá feltelepíteni a Logitech gaming szoftvert :F

Sikerült

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56620) zoltan6 válasza Dexter-2000 (#56618) üzenetére


zoltan6
őstag

én mostanában ha telepítek,win 8.1-et szándékosan fiók nélkül telepítem az ékezetes nevek miatt,mert sok program nem tudja kezelni a c:/users/zoltán meg társai elérési utat,inkább csinálok egy helyi fiókot telepítéskor,aztán telepítés után adom hozzá a microsoft-ost ez miatt.

(#56621) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Sziasztok!

Az élményindexet, hogy lehet pótolni a 8.1-ben?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56622) cattus válasza Ciccuka (#56621) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem sehogy - mintha valami parancssorors módszerről olvastam volna, de ebben nem vagyok biztos. Amúgy sem volt semmi értelme, nem kár érte.

Do the thing!

(#56623) szabonagyur válasza Ciccuka (#56621) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hidd el nem kell az neked, e-peniszen kívül semmi haszna nem volt sosem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56624) Ciccuka válasza cattus (#56622) üzenetére


Ciccuka
veterán

Windows 8.1 - Hozzuk vissza a Windows-élményindexet

Ez remélem jó lesz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56625) szabonagyur válasza Ciccuka (#56624) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt ugye tudod, hogy ez csak egy sima alkalmazás ami leméri neked, nem a régi jön vissza (nem mintha kéne).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56626) quailstorm válasza szabonagyur (#56625) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De legalább ugyanúgy és ugyanazt méri mint eddig. Tehát összehasonlítható. Más kérdés hogy kb sose volt értelme, bár nekem elég hamar megmutatta, hogy az IGP-n mennyit dob a dual channel.

(#56627) szabonagyur válasza quailstorm (#56626) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy ugyanazt csak ő a korábbit akarta visszahozni, arra mondtam, hogy ugyanaz nem fog pontosan visszatérni. Illetve az is fontos, hogy ugye a Win8-ban már 9.9ig volt a skála, Win7ben 7.9 Vista meg 5.9 szóval így összehasonlítani megint nem lehet.

Igen azt megmutatta meg a HDD SSD cserét is

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56628) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Hali, egy olyan problémám lenne, hogy indításnál bejön a windows logó, pikk-pakk végez is a töltéssel, elsötétül a kép, majd amikor a login screennek kéne jönnie akkor egy jó darabig (van, hogy 5-10mp, van hogy 20-30 is) csak fekete a kép, majd egyszer csak megjelenik a login screen. Próbáltam vga drivert frissíteni, felrakni minden frissítést a 8.1-hez de a probléma ugyanúgy fennáll.

Valakinek van valami ötlete vagy találkozott már ilyennel? :S

ui.: SSD-ről fut a rendszer

(#56629) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem!

1. Driver-eket mikor szükséges telepíteni? A videókártyáé* már fent van, csak az az egy nem ment "magától". Minden más működik, eszközkezelőben sehol sem "találtam" felkiáltójelet. Szóval a kérdésem pontosítva: Jelen esetben szükséges még valamilyen illesztőprogram felpakolása? Egyébként laptopról van szó.

*2. Integrált AMD chipről van szó. Hivatalos oldalról letöltött majd kicsomagolt Catalyst Software Suite 10.2-vel eszközkezelőben történt manuális frissítés után (megadott elérési útvonallal természetesen) működik. Igaz, nincsen Catalyst Control Center, de nem talán probléma. Viszont a WDM Integrated Driver 10.2 mire való? Jobban mondva szükséges telepíteni?

3. Szeretek rendet tartani a gépen. Van értelme az általam telepített drivereket, programokat és játékokat külön mappába telepíteni? Továbbra is a rendszer meghajtóra, csak nem a Program Files-ba. Így talán jobban el tudnám különíteni a saját dolgaim a Windows alap cuccaitól.

4. Az előző kérdésből következik: Meg lehet valahogy csinálni, hogy minden program csak az általam megadott telepítési mappájába rakja a szemeteit és a mentéseket/beállításokat, ne több helyre? (Tehát ne rakjon semmit a Felhasználó\Dokumentumok és a Roaming (avagy %Appdata%) mappába. Utóbbi nem is akkora probléma, elvégre ezért van, de a saját dokumentumaim közé ne tegyen semmit!)
Szeretem használni a Windows dedikált mappáit, persze szigorúan az adatpartícióra áthelyezve.

5. A lapozófájlt hogy érdemes beállítani 1GB RAM mellé? Hagyjam hogy a rendszer kezelje, esetleg állítsak be kezdeti és maximális értéket, vagy jó lesz a fix 1-2GB? Melyik opció a legjobb? Én a fixre szavaznék, akkor talán nem töredezik annyira. És mennyi lenne az optimális mennyiség? Illetve rendszer (gondolom igen) vagy adat meghajtóra érdemesebb?

6. Szükséges külön töredezettségmentesítő, vagy megfelel a beépített?

7. Húgomé lesz a gép, és nem szeretném ha rendszergazdai jogokkal rendelkezne. Egyrészt nem ért hozzá, másrészt ebből kifolyólag semmi szüksége rá. Jelenleg csak a telepítés után létrehozott felhasználó van a rendszerben. Hogy lehet a legegyszerűbben megcsinálni azt, hogy ne tudjon akár akaratlanul elállítani dolgokat és telepíteni, de pl. Windows Update menjen automatikusan stb.
Mindenképp kell hozzá két felhasználó (egy rendszergazda és egy korlátozott)?

Köszönöm! :R

(#56630) szabonagyur válasza -PLevi- (#56629) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Laptop esetében ajánlott minden drivert feralkni a gyártói oldalról különben lehetnek meglepetések.
Második kérdésből következtetve a géped régi, így 8.1-re rendes driver nem nagyon van, ha felismert mindent maradhat.
2. Gondolom elér régi az AMD kártyád azért raktad így fel a drivert meg ezt a nagyon régi Catalystot. Milyen a kártya? AMD HD2XXXX vagy 3XXXX?
3. Nincs értelme
4. passzolom
5. Hagyd ahogy van neki, 1Gb RAM rohadt kevés, sokat is fog swappolni
6. Nem kell.
7. Kell a két fiók, hiszen egynek kell olyan joggal rendelkeznie amivel korlátozza a másikat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56631) kispx válasza -PLevi- (#56629) üzenetére


kispx
addikt

4. Röviden: Nem.
Hosszabban: Igen, és nincs értelme, és bajokat okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#56632) -PLevi- válasza szabonagyur (#56630) üzenetére


-PLevi-
senior tag

1. Igen, elég régi laptop, Vista-s driverek vannak csak hozzá.
2. Radeon Xpress
3. Nem arra értettem, hogy teljesítmény szempontjából jobb lenne-e, csak talán könnyebben kordában tudnám tartani a saját dolgaim.
5. Visszafogott netezésre és Office-ra nekem elég szokott lenni (nekem is csak 1GB van), de tény hogy elég kevés. Minden másra Debian-t használok. Ott nyugodtan mehet a Chrome 10+ tabbal. :D
Mindenesetre jelenlegi állapotában biztosan nem hagyom, mert most mindkét partíción a rendszer kezel(het)i.
6. Rendben!
7. Ezt akartam elkerülni... Elvégre használva csak egy felhasználó lesz. Mindegy, ez van...

(#56631) kispx
Sejtettem, hogy így lesz.

Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek! :R

(#56633) Mottie válasza szabonagyur (#56630) üzenetére


Mottie
őstag

Az a 7. biztos? Nem lehet rejtett rendszergazda fiókot csinálni?

Mert nekem valahogy úgy rémlik, hogy lehet. És akkor az egy használt felhasználót korlátozza az ember és a rendszergazda jelszóval lehet telepítgetni.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#56634) szabonagyur válasza Mottie (#56633) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kérdés nem volt, hogy el lehet e rejteni hanem, hogy kell e kettő :D De igazad van ha elrejted akkor csak egy marad, bár annak már semmi értelme szerintem :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56635) baboss


baboss
őstag

Miért tűntek el a visszaállítási pontjaim ?
Nem töröltem őket. :F
Már többször is észrevettem,hogy idővel törlődik az összes visszaállítási pontom. :F

(#56636) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Sziasztok!

Egy fájl átmásolásához is rendszergazdai engedélyt kér a 8.1 és egyébként is mindenhez állandóan. Ez idegesítő és roppant lassú. Mindenhez engedélyt kér szinte. Mit lehet beállítani. hogy olyan legyen, mint simán a 98 volt :F

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56637) ludus válasza Ciccuka (#56636) üzenetére


ludus
aktív tag

UAC - Felhasználói fiók felügyeletének beállításai...

(#56638) #41133696 válasza Ciccuka (#56636) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eddig a Windows 98-at használtad? :Y

(#56639) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Op. rendszer: Windows 8.1
A következő problémába futottam bele. Pár napja user error miatt :B bekaptam egy vírust. Sikerült leszednem a YAC segítségével.
Azóta, ha indítom a gépet akkor a windows betöltését követően kb. 10 perc múlva bedobja ezt a 2 ablakot.

Leokézom, és minden megy tovább, rendben működik a gép. De zavar a hiba üzi.

Kérdésem, hogy hogyan lehetne kideríteni mi okozza a hiba üzenetet, illetve hogyan lehetne orvosolni?

Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56640) szabonagyur válasza embe (#56639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google is your friend ;) [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56641) embe válasza szabonagyur (#56640) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi a választ! Most várok, mert csak a 2. vagy a 3. hivatkozásra találtam meg a törölni valót. ha megtaláltam, és ha jót töröltem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56642) Ciccuka válasza ludus (#56637) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az már be volt állítva. Egyéb ötlet?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56643) szabonagyur válasza Ciccuka (#56636) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit másolsz honnan és hova?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56644) embe válasza szabonagyur (#56640) üzenetére


embe
nagyúr

Megoldotta. Eddig semmi gond.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56645) betyarr


betyarr
veterán

ebbe a listába még lehet valamit felvenni?mondjuk skypot?

[ Szerkesztve ]

(#56646) szabonagyur válasza betyarr (#56645) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam is ezek vannak meg WP eszköz, talán még a MS Lync kerülhet be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56647) betyarr válasza szabonagyur (#56646) üzenetére


betyarr
veterán

engem ez zavart meg (illetve nem is értem igazából teljesen):

(#56648) szabonagyur válasza betyarr (#56647) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is ezek vannak. Amúgy jó valamire? Megpróbáltam az email és onenote használatát erre nem működik :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56649) betyarr válasza szabonagyur (#56648) üzenetére


betyarr
veterán

be kell állítani egy postafiókot a postához.gondolom a onenote-nál is kell valami,de azt még nem próbáltam.

(#56650) szabonagyur válasza betyarr (#56649) üzenetére


szabonagyur
félisten

Be van állítva mivel használom őket ;) Elkezdi tölteni a dolgot majd utána kiírja, hogy hiba.
De továbbra is mire jó?

Most már jó, lényegében egy kattintással hamarább megy a képernyőkép küldés?
Báár emailben eddig is úgy küldtem, hogy printscreen majd közvetlenül oda a beillesztés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.