Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Win 8.1-ben hol lehet megnézni a vágólap tartalmát?

(Bocs, ha triviálisat kérdeztem)

(#57202) szabonagyur válasza afrojack1 (#57200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyan nyelven és kiadásban szedi le mint a gazda OS.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57203) menledge válasza menledge (#57149) üzenetére


menledge
senior tag

Sziasztok!

Lehet elkerülte a figyelmetek, de lehet nem tudtok segíteni, azért megpróbálom még 1x, hátha.

Köszi előre is!

(#57204) CJ4567 válasza justaview (#57201) üzenetére


CJ4567
veterán

Ctrl+V szövegdobozba.

No Sana No Life

(#57205) genndy válasza menledge (#57203) üzenetére


genndy
addikt

Ne itt a fórumban, hanem a Store-ban keress rá a To Do-ra, kidob egy jópárat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#57206) menledge válasza genndy (#57205) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi, de nekem azon kívül kellene egy kis program, gondoltam hátha valaki használ ilyet. :F

(#57207) szabonagyur válasza menledge (#57206) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ez [link] vagy ez [link]?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57208) menledge válasza szabonagyur (#57207) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi! Megnézem őket!

(#57209) Revoltek válasza Revoltek (#57151) üzenetére


Revoltek
aktív tag

"Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Problémám a következő: Egyik napról a másikra elszállt a wifi kártyám a notimban. Eszközkezelőben látszik de sárga háromszöges felkiáltójel van mellette. 10-es hibakódot ír a Windows. Frissítettem az illesztőprogramot is de semmi javulás. Atheros AR5B93 kártya van a gépben.
Pls help!"
Erre valami megoldás/javaslat??

(#57210) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Sziasztok!
Nálam is jelentkezett a "gond", hogy a Windows 8-asom (32-bit, Pro) egy restartra van a Windows 8.1-re való frissítéstől.
Amiben problémát látok:
-Windows Phone 7.8-as telefon Zune-nal szinkronizálva (elméletileg már a 8-as sem támogatott, de probléma nélkül ment)
-ősrégi Intel GMA950 grafikus megjelenítő Vistához készült driverrel :D (eddig megúsztam néhány automatikus driver újraindítással)
-Media Center licenc - jó lenne, ha nem veszne el...
-T2050-es processzor (rémlik valami extra igény újabb utasításokra a 64-bites változathoz, ami engem nem érint, de ha mégis javítsatok ki )

Szerintetek ebből mi jelenthet gondot? Már úgy voltam, hogy belevágok a telepítésbe, de egy balul elsült frissítés után nincs kedvem újrahúzni a rendszert :) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#57211) kerekfej válasza kerekfej (#57169) üzenetére


kerekfej
addikt

Valaki tudna mondani valamit wifis nyomatóügyben már :W :F

(#57212) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretnék kérni a további gondolkodáshoz, megoldáskereséshez. A Windows Update-val van gondom. Elég sokat keresgéltem külföldi fórumokon, de csak hasonló problémára találtam megoldást, az enyémre viszont nem.

A probléma:
Legutóbbi frissítés telepítése után először csak néha-néha használat közben elfeketült a képernyő, az egér kikapcsolt (nem világított). Ekkor egy szimpla restart megoldotta a problémát. Később történt egy olyan, hogy a képernyő eltolódott jobbra, a lelógó rész pedig a másik oldalra került. Később pedig a loginhoz eljutva fekete képernyő fogadott.

Megoldási próbálkozásaim:
Azt olvastam, hogy az új update néhány gépen login problémát okozott. Ez általában laptopokra jellemző, nekem viszont PC-m van. Beléptem csökkentett módban a rendszerbe, ekkor semmi problémát nem tapasztaltam. Letöröltem a VGA drivert egy DDU-val, majd restart. Ekkor fogadott a login screen, be tudtam lépni. Viszont mikor elkezdtem telepíteni a Catalystot, telepítés közben fekete képernyő, egér kikapcs, a hang pedig beállt ismétlőbe. Tehát lefagyott a gép, legalábbis nagyon úgy tűnik. Egy idő után nem csak a Catalyst telepítése közben halt meg a gép, hanem szinte bármin. A csökkentett mód továbbra is tünetmentes.

Innentől kezdve tanácstalan vagyok. Újratelepítésen gondolkozok, de szeretném megúszni, már csak tapasztalatszerzésből is.

Konfigurációm:
Processzor: AMD Phenom II X4 955
Alaplap: M5A97 LE R2.0
12 GB RAM 2 * 4GB + 2 * 8GB modulban (ezek jónak tűnnek)
VGA: Sapphire AMD 6850 Toxic
SSD: Kingston V300 120 GB
Operációs rendszer: Windows 8.1 Pro (teljesen legális)

Segítségeteket és ötleteiteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57213) zsírsámán válasza kerekfej (#57211) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem próbáltál letölteni alkalmazást hozzá? Nálam epson és hp is akkor működött rendesen wifin, ha az áruházból letöltöttem hozzájuk appot.

(#57214) kerekfej válasza zsírsámán (#57213) üzenetére


kerekfej
addikt

Mégis milyen alkalmazást? Nem driver probléma van, hanem egyszerűen nem listázza ki a 8.1 gyári menedzsere (7-ben üzemelt és látta is ugyanazzal a wifi driverel). Az inSSIDer alkalmazás viszont látja 8.1-ben is.

(#57215) bepken válasza kerekfej (#57214) üzenetére


bepken
veterán

mármint a "nyomtató telepítése" varázslóval sem jelenik meg a nyomtató? (ott ugye több módon is tallózható az eszköz) - kérdezem ezt úgy, hogy még sosem próbáltam wifis nyomtatót varázslóval telepíteni

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#57216) kerekfej válasza bepken (#57215) üzenetére


kerekfej
addikt

De mit keresel ott meg, ha már a csatlakozással sem tudsz rácsatlakozni?

Értelemszerűen, már a windows csatlakozás menüjénél vannak a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#57217) zsírsámán válasza kerekfej (#57214) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Milyen nyomtató?

(#57218) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Szeretném a Win 8.1 Pro -nál kikapcsolni azt, hogy gép bekapcsolásnál kérje a jelszót... ezt hogyan tudom megtenni a legegyszerűbben?
/nem találtam a megfelelő helyen semmi opciót erre a problémára "családbiztonság..." :( :U /

Segítséget előre köszönöm ! :R
/Skype-ba Microsoft fiókkal léptem be amin a jelszót változtattam és a Win 8.1 Pro -ba is azokkal az adatokkal enged be... eddig nem kért jelszót, mert korábban ki tudtam kapcsolni, de mostantól újra kéri megint :((( /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57219) szabonagyur válasza MaxxDamage (#57218) üzenetére


szabonagyur
félisten

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?
Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57220) MaxxDamage válasza szabonagyur (#57219) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! :R
/pipa nem volt bepipálva... de még 1x bepipáltam majd ki és elmentettem ahogy kell (új jelszóval) azt majd tolok egy restartot és kiderül van-e változás/ Majd jelentkezem, ha a probléma továbbra is jelen van ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57221) sutszi


sutszi
veterán

Géphez kaptam Win 8 Pro DVD-ket. Miután felteszem minden további nélkül upgradelhetek 8.1-re (Mint valami SP pack esetén Win7-nél) ?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57222) ViharVadász válasza sutszi (#57221) üzenetére


ViharVadász
őstag

Az Áruház-ban tudod majd letölteni a 8.1 frissítést. Azt hiszem ehhez olyan fiók szükséges, amihez már hozzákötötted a Microsoft fiókodat.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#57223) sutszi válasza ViharVadász (#57222) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, ez értetlenségem miatt előre is, de nem foglalkoztam ezzel a témával érdemben eddig.

Szóval a windows update nem fogja nekem lehúzni a 8.1-et. Nekem kell fiókkal tökölni, meg áruházzal, hogy leszedje onnan? :Y

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57224) netpeti98 válasza sutszi (#57223) üzenetére


netpeti98
addikt

A múltkori Win Update frissítés jóvoltából le fog jönni automatikusan a háttérben (engedélyezi a rendszernek, hogy automatikusan frissítsen majd 8.1-re)

[ Szerkesztve ]

(#57225) ViharVadász válasza netpeti98 (#57224) üzenetére


ViharVadász
őstag

Valóban, tényleg már úgy is lejöhet. Bocsánat, erről meg is feledkeztem. :W De korábban így volt ahogy mondtam, így legalább könnyebb az egész.:)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#57226) aizen92


aizen92
addikt

van olyan windows 8 szövegszerkesztő APP ( nem program, hanem csempés app ) ami docxbe ment?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57227) Quantum86 válasza Quantum86 (#57212) üzenetére


Quantum86
csendes tag

Annyi pluszt vettem észre, hogy ha DDU-zom csökkentett módban a GPU drivert, akkor teljes módban teljesen jól fut addig, amíg elkezdem felrakni a hivatalos drivert. Onnantól kezdve black screen minden bokorban...

(#57228) aizen92


aizen92
addikt

Másik kérdésem.
FHD a laptop. Viszont egyes alkalmazásokat "felzoomol" valamiért. A vicc az, hogy FHD monitorra kötve nem csinál ilyet, hanem pl az itt látható képen [link] ez fhd monitoron negyed akkora, normálisan látszik. Viszont amikor a laptop kijelzőjén jelenítem meg ezeket az alkalmazásokat, akkor fel van zoomolva és pixelesnek látszik.

Próbáltam a charmbar beállítások - kijelző - "alkalmazások és szövegek és más elemek méreteinek módosítása" itt kisebbre állítottam, de ekkor csak a beállításokban vette kisebbre( normál ) méretűre a betűméretet, és a csempés kezdőoldalam kicsit "összébb" ugrott.

Erre valami ötlet? :F

szerk.: kijelző érintős, és lenovo általt hegesztett windows van rajta. Lehet ez a probléma?

szerk2.: telepítés varázslónál is ugyanezt csinálja, felzoomolja.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57229) aizen92 válasza aizen92 (#57228) üzenetére


aizen92
addikt

Na végigböngésztem a vezérlőpultot és erre találtam megoldást a vezérlőpult, könnyűkezelés , megjelenés és beállítások, a szöveg és más elemek nagyítása/kicsinyít pontban.

Viszont még mindig nem találok, pl. androidos Kingsoft officehoz hasonló windows8mód appot.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57230) sutszi válasza netpeti98 (#57224) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Ez jó hír.

(#57225) BirkaZoli Neked is.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57231) afrojack1 válasza szabonagyur (#57202) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi! :R :R

SC: Herczku_Death

(#57232) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.

Még mindig nem lehet elve 8.1-es verziót telepíteni régi kulcsokkal?

Megjelenéskor vettem egy win8 pro -t, majd azt az áruházon keresztül frissítettem 8.1-re. Most meghajtó csere lesz és tiszta telepítést szeretnék. Van már rá legális mód, hogy a win8 kulcsommal win8.1-et telepítsek rögtön?

Csak azért mert sokkal kevesebb ideig tart egy friss 8.1 telepítése, mintha a sima 8-at frissítgetném.

Köszönöm!

(#57233) cattus válasza antikomcsi (#57232) üzenetére


cattus
őstag

Van legális mód, ún. generic key-t kell használni telepítéskor, majd a Gépházban lehet aktiválni a saját kulccsal.

Do the thing!

(#57234) antikomcsi válasza cattus (#57233) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm!

(#57235) kerekfej válasza zsírsámán (#57217) üzenetére


kerekfej
addikt

Az teljesen lényegtelen. Az a lényeg, hogy kizárólag a 8.1-es operációs rendszer beépített gyári wifi csatlakozás nem látja a wifis nyomtatókat, de szerintem a wifis kamerákat és egyéb wifi eszközöket se. Csak a sima egyszerű hálózatokat. Limitálva van, lehet ez lesz a megoldás.

De ott linkeltem feljebb az angol leírást.

(#57236) kerekfej válasza kerekfej (#57235) üzenetére


kerekfej
addikt

A nyomtató diagnosztikai programja látja, de abba meg nem építetek be csatlakozási gombot.

(#57237) Joshi válasza kerekfej (#57235) üzenetére


Joshi
titán

A wifis nyomtatón te mit értesz? Gondolok itt arra hogy nekem is egy Canon MG5300 van és a routeren keresztül csatlakozik a hálózathoz. A nyomtató menüjében(van LCD kijelzője) beadtam a wifi jelszót és onnantól fogva a hálózat része. Szerintem neked is azt kellene elérni hogy a hálózat része legyen tehát a routeren keresztül csatlakoztasd. Ha már be tudtad adni a wifi jelszót a nyomtatónak akkor ezután ugyan úgy felveszed a Nyomtatók Hozzáadása fülön. El kezd keresni és egyszer csak megtalálja és ennyi.

(#57238) kerekfej válasza Joshi (#57237) üzenetére


kerekfej
addikt

Routerről itt szó sem volt. :U Anélkül is látnia kéne (inSSIDer és a nyomtató diagnosztikai programja látja is).

De konkrétan leírtam mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#57239) Joshi válasza kerekfej (#57238) üzenetére


Joshi
titán

Én meg leírtam hogy nekem hogy működik. ;) De még azt se írtad hogy milyen nyomtatóról van szó mert lehet hogy csak hálózatban működik direkt wifin meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#57240) kerekfej válasza Joshi (#57239) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt is írtam, ha visszaolvasol, hogy Win 7-nél ugyanilyen körülmények között, ugyanezzel a driverel látja. Ez valami idióta 8.1 feature.

Olvastam hasonlókról, ezt - néztem, de nem sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#57241) Joshi válasza kerekfej (#57240) üzenetére


Joshi
titán

Ha nincs router akkor megértem hogy így akarod megoldani, de ha van akkor szerintem hálózaton keresztül próbáld.

(#57242) kerekfej válasza Joshi (#57241) üzenetére


kerekfej
addikt

Win 7 kompatibilitási módban rá lett erőltetve a gyári driver Connecting Utility-je, azzal már látja és csatlakozni is tud. Csak hát ez ilyen kókányolásszerű.

(#57243) rgeorge válasza kerekfej (#57240) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen nyomtató? Holnap este meg tudom nézni otthon, addig nem lesz egy wifin a 8.1 és a nyomtató.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#57244) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Már hetek óta küzdök egy problémával. Átméretezéskor másodperceket kell várni mire észhez tér egy ablak.

Már mindent frissítettem meg végigpróbáltam, mitől lehet? :F

Egyszerűen ennyire rossz volna a 8.1 és kész? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57245) kerekfej


kerekfej
addikt

IBSS, mint általában a legtöbb wifis nyomtató
Infrastructure a normál hálózat egyébként.

IBSS with Wi-Fi Protected Setup: Enables ad-hoc connections between devices to complete tasks such as file printing or sharing. Designed to ease setup of connection for devices with limited user interface. IBSS with Wi-Fi Protected Setup certifies products which implement technology defined in the IBSS with Wi-Fi Protected Setup Specification.

[ Szerkesztve ]

(#57246) Quantum86


Quantum86
csendes tag

A fekete képernyő problémához senkinek sincs semmi ötlete?

(#57247) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek telepítettem windows 8.1 Enterprise oprendszert, be lett állítva a windows fiókjához egy jelszó. Minden tökéletesen működött egész addig amíg nem próbált létrehozni egy microsoft fiókot és a win 8.1-el összekötni. Most az a problémája, hogy nem tud belépni a windows felhasználójába.
Mivel én win7 párti vagyok így nem tudom, hogy mi lehet a hiba oka ezért is szeretnék tőletek segítséget kérni.
A régi jelszavával nem engedi be, az új microsoft fiókhoz tartozó jelszóval sem. Próbáltunk jelszót módosítani, de úgy sem engedi belépni. Minden billentyűlenyomást érzékel a laptop, angol karaktereknek megfelelő jelszót adtunk meg, capslock nincs benyomva.
Esetleg valakinek valami tipp???

Az a fő probléma, hogy én is távsegítséggel próbálok neki segíteni, de eddig ezeket próbáltuk.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#57248) King Unique válasza NorbertoEco (#57247) üzenetére


King Unique
titán

Elfelejtett jelszó és a bejelentkezéssel kapcsolatos egyéb problémák - persze ehhez egy másik gép, oprendszer is kell, amin meg lehet nézni, csinálni.

Pedig, ha regisztráció volt, adatokat jól adta meg és írta be bejelentkezéskor, elgépelés nélkül, akkor be kéne tudnia lépni. Kér egy megerősítő kódot is, ami email címre küld ki, de azt elég utólag is megadni, ha jól tudom.

Enterprise....gondolom virágbolti verzió, vmi aktiváror, v egyéb nem kavar be?

[ Szerkesztve ]

(#57249) NorbertoEco válasza King Unique (#57248) üzenetére


NorbertoEco
tag

van másik gépe, szóval tud próbálkozni.
Ha megvan a regisztáció és böngészőből be tud/tudok lépni ergo jónak kellene, lennie a jelszónak... akkor a win8.1-be hogy lehet pontosan belépni? Azt mondja, hogy van egy e-mail címes belépés is, de nem tud átkattintani arra a részre.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#57250) King Unique válasza NorbertoEco (#57249) üzenetére


King Unique
titán

Ha végigköveti a lépéseket, akkor abból kiderül, kap új jelszót :)
Bár én olyat szerencsére még nem tapasztaltam, h live fióknál ne engedett volna belépni, max akkor, ha elgépeltem a jelszavamat...
Esetleg majd írd meg fejleményeket, hátha másnak is hasznos lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.