Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) Borisz76 válasza drk88 (#57350) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha emlékeim nem csalnak akkor a Partition Wizard Home Edition 8.1.1-el meg tudod csinálni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57352) drk88 válasza Borisz76 (#57351) üzenetére


drk88
senior tag

köszi kipróbálom :)

(#57353) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha már ide tévedtem... :)

Azon gondolkodom, hogy édesanyám 5-6-7 éves ( nem tudom pontosan ) laptopjára feltenném a Win8.1 Pro verziót.

A lapos egy : HP 635 -ös típus.

A gyártói honlapon viszont csak Win7 támogatást találtam.

Valaki esetleg használ ilyen gépet Win8.1-el ?
Vagy bátorkodjak simán feltelepíteni...lesz ami lesz alapon ?

Válaszokat köszi !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57354) neato3loco


neato3loco
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy miért nem reagál a windows a fényerő állításra? Semmi billentyű parancs lenyomáskor, sem pedig manuálisan a vezérlőpultban található csúszka állításakor sem.

Lenovo Z500-as laptopról lenne szó egyébként. A profilok sem működnek, hogy telepről gyengébben, míg hálózatról erősebben világoljon a képernyő.

Segítségeteket tárt karokkal várom. :)

Üdv.: E.

szerk.: win 8.1 pro

[ Szerkesztve ]

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#57355) worxland válasza drk88 (#57350) üzenetére


worxland
addikt

Sajátgép, jobb klikk, kezelés, lemezkezelés, partíción jobb klikk, kötet kiterjesztése.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57356) szabonagyur válasza neato3loco (#57354) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenovo oldalról MINDEN driver fent van ami a géphez tartozik?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57357) Petyyyyy válasza Borisz76 (#57353) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd a Windows 8 Upgrade Assistant megmondja, futtathatod-e. :K
Egyes pont, Review system requirements alatt megtalálod a rá mutató linket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57358) neato3loco válasza szabonagyur (#57356) üzenetére


neato3loco
senior tag

Nos, amikor felraktam a win8-at, feltette az alapokat, amik kellettek leszedtem. De akkor tudtam állítani a fényerőt. Most két napja nem használtam a laptopot. Tegnap barátnőm bekapcsolta. Nem reagált semmit, majd újra indítva, már igen. De azóta nem csinál semmit a fényerővel.

Találtam egy ilyet : Fényerő beállítás

Csak annyi a gond, hogy nem tudok rájönni a Step 2. behozatalára, mivel, ha keresőbe beírom, hogy Eszközkezelő ezt
hozza be.

[ Szerkesztve ]

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#57359) neato3loco válasza neato3loco (#57358) üzenetére


neato3loco
senior tag

A leírás alapján megoldva :) Remek kis oldal.

Mindenesetre köszönöm a reakciót. Ez a hozzászólásom megoldja majd mások problémáját is. :)

Minden jót! :)

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#57360) colossal89 válasza colossal89 (#57324) üzenetére


colossal89
tag

Valaki tudna választ adni erre a kérdésemre? :)

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#57361) genndy válasza colossal89 (#57360) üzenetére


genndy
addikt

Van benne beépített lemezkép mentő, az egész rendszerpartíciót menti (illetve minden mást ami kapcsolódik, tehát lehet hogy több partíciód lesz lementve). Tehát beállításokat, drivereket, mindent. Viszonylag jól is tömörít.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#57362) Rhino666 válasza Rhino666 (#57317) üzenetére


Rhino666
őstag

(#57318) EarL 007

Kipróbáltam 3 különböző verzióval néhány kombinációban, de nem segített. :((

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57363) colossal89 válasza genndy (#57361) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm a választ! :) Hol találom ezt az alkalmazást, és milyen beállításokat alkalmazzak?

(Adatlapomon van a gépem)

(#57364) genndy válasza colossal89 (#57363) üzenetére


genndy
addikt

Vezérlőpult-Fájlelőzmények-Bal alsó sarok
Nem kell semmit állítani, nem is nagyon lehet, maximum azt hogy hová csinálja meg a mentést.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#57365) colossal89 válasza genndy (#57364) üzenetére


colossal89
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ! Igen ez az amit win7-ben is használtam szuper. :R :C Ha rendszer össze omlana, akkor ebből a képfile-ból az én értelmezésem szerint itt win8.1-ben a következő képen lehet megtenni, azért írom le, hogy ha tévedek javítsatok ki, mert még nem használtam a visszaállítást win8.1.ben:

1. Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Helyreállítás
2. legalul van hogy """Ha nem működik megfelelően a gép, a gépházban felújíthatja.""" click....
3. Bejön a gépház, legalul van hogy """speciális rendszerindítás""" itt írja hogy ha újra indítom és bootolok Win8.1-et pen drive vagy DVD ről akkor kép file ből újra lehet tenni amit előzőleg már megcsináltam az egyik partícióra.

A 3. pont vége, hogy bootoljam be a win8.1 et, és úgy tegyem újra képfájl segítségével, már ugyan az mint win7 nél. Jól írtam e mindent? :U :R

(Adatlapomon van a gépem)

(#57366) genndy válasza colossal89 (#57365) üzenetére


genndy
addikt

Én nem bonyolítottam (most hétvégén tettem így újra), csak bebootoltam a DVD-ről, és helyreállítással megcsinálta a partícionálást, másolást, mindent.

Ehhez kapcsolódó hasznos infó:
Én egy 120 GB-s SSD-ről váltottam 240 GB-ra. Lementettem a Windows partíciót, kicseréltem az SSD-t, bebootoltam DVD-ről, visszaállítottam a Windowst. Szépen megcsinálta, létrehozta a rendszerindító partíciót meg a 120-ast is, utána Lemezkezelőben csak a maradék partícionálatlan területre kellett kiterjeszteni hogy meglegyen mind a 240 GB. Tehát a helyreállítás működik ugyanakkora és nagyobb winchesterre/SSD-re is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#57367) colossal89 válasza genndy (#57366) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm az infót, :K jó tudni ezt is, hogy nem finnyás a rendszer más háttértárolóra való átköltöztetéskor. Én sem terveztem végig zongorázni és bonyolítania dolgot, csak leírtam hogyan vezet el a rendszer a képfájlból való újra telepítésig. Én is csak be bootoltatom a win8.1-t aztán újra húzom, ha probléma van. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#57368) Borisz76 válasza Petyyyyy (#57357) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi és kipróbáltam az asszisztenst :)

31 elem kompatibilis és 6-ot talált amit ellenőrizni kellene.

Ezzel csak az a bajom, hogy nem írta részletesen : Hardware or szoftver :(

Pár % esély van rá , hogy nem programokról van szó....mert azon a laposon a böngészőn kívül szinte semmi sincs :)

Na majd kiderül.....csak édesanyám lelki világába nem akarok beletaposni azzal, hogy 1-2 óráig nem lesz f@szombúkja :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57369) Petyyyyy válasza Borisz76 (#57368) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tényleg nem írta, vagy csak nehezen volt olvasható a felirat?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57370) Borisz76 válasza Petyyyyy (#57369) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocs...én voltam vak.

Íme a kép.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57371) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

tudtok nekem ajánlani valamiféle dokkolót az asztalra amivel faszásan el lehet rendezgetni az ikonokat?kezd nagyon nagy lenni a rumlií :D

Hulligaaan

(#57372) Petyyyyy válasza creedszl (#57371) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Cseppet off, de pl. Rocket dock, Object dock...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57373) Borisz76 válasza creedszl (#57371) üzenetére


Borisz76
veterán

Törölhető :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57374) sicc33 válasza szabonagyur (#57349) üzenetére


sicc33
aktív tag

Igen nyelvi csomaggal lett magyarosítva (8.1). Közben megnéztem a csomagolást és ott van egy FR jelzés. Szerintem ez egy "szürke" importos gép lehetett. Ezért beszél ez franciául :W .

(#57375) t1


t1
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy most váltottam WIN7-ről 8.1-re eddig teljesen hibátlanul működött a dolog, hogy a HDMI-re kötött TV-n rendes volt a kép, de most csak fekete fehér képet ad HDMI-n . Mi lehet a gond? WIN7-el 5 percel ezelőtt még jó volt :N

(#57376) Borisz76 válasza t1 (#57375) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom - mivel frissen telepítetted a rendszert - a legutolsó Catalyst van fent.

Egy másik fórumon sokan panaszkodtak a legutolsó verzióra..sokaknál hibás működést eredményezett.

De ez csak egy tipp. Talán.

( Már ha az adatlapodon szereplő : ASUS HD 7870 DirectCU II TOP VGA-d van. )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57377) t1 válasza Borisz76 (#57376) üzenetére


t1
addikt

Igen, a 14.9.2 BETA volt fent a sima 14.9 megoldotta a problémámat :R

(#57378) Petyyyyy válasza t1 (#57377) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az sem sokkal jobb, csak várd ki a végét. :U
Az utolsó "problémamentes" driver a 14.4 volt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57379) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legjobb hely a kérdésemnek, de azért felteszem:

Szeretnék egy storage-n fájlmegosztást csinálni úgy, hogy csak a fájl közvetlen linkével lehessen elérni az adott fájlt, senki se láthassa, csak a Domain Adminok. Hogyan lehetséges ezt kivitelezni?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#57380) szabonagyur válasza sicc33 (#57374) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem feltétlenül, de esélyes. Hol vetted amúgy, melyik boltban?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57381) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Egy segítségre lenne szükségem! :B Windows 8.1, gyári, eredeti, nem volt piszkálva.
Mit kell ahhoz beállítani, hogy az IE, vagy a Chrome, pittyegjen pl. Facebook üzenetnél? Természetesen nincs lenémítva a táblagép /Acer Switch10/, és pl. a Youtube is szól a böngészőből!
Köszi! :R

(#57382) szabonagyur válasza TomPack (#57381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ugyan ez nem ide tartozik, de Fb beállítás.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57383) TomPack válasza szabonagyur (#57382) üzenetére


TomPack
őstag

Asztali PC-n értesít, és hanggal is jelez, de azon Win 7 van, és ez a beállítás is be van pipálva. Azért gondoltam, hogy ez valami 8.1-es ficsőr.

(#57384) szabonagyur válasza TomPack (#57383) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg maguk a böngészőkben nincs lenémítva? A hangerő résznél azt is tudod egyesével állítani.

Amúgy szerintem simán ennyire bugos az oldal is..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57385) TomPack válasza szabonagyur (#57384) üzenetére


TomPack
őstag

Nem, nincs semmi lenémítva vagy lehalkítva! A böngészőben szólnak a videók is. Már több hónapja használom így, és sosem jelzett hanggal, tehát biztosan nem az oldal hibája. Egyik nap kezdett érdekelni, és kezdtem el keresgélni a beállításokban. tényleg nem létszükséglet, inkább csak azon pörgök, hogy nem tudom a miértjét! :D
Az egérkattintásnak, meg a mappanyitogatásnak sincs hangja, de a hangsémák sem voltak piszkálgatva, az első bekapcsoláskor települt fel a Win, és csak böngetésre volt használva.

(#57386) szabonagyur válasza TomPack (#57385) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8nál alapból nincs pl a mappa nyitásnak meg kattintásnak hangja, ezt úgy kell bekapcsolni, Win7nél ez alapból van. Fb dolgot nem tudom, engem idegesített így ki kapcsoltam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57387) TomPack válasza szabonagyur (#57386) üzenetére


TomPack
őstag

Aha, értem! Na ez is egy új infó nekem! :) Akkor lehet, hogy tényleg valami böngésző beállítás lehet, de nem találok semmi ezzel kapcsolatos opciót!

(#57388) akoska23


akoska23
aktív tag

Ha esetleg elsiklottatok felette:esetleg erre valaki megnyugtató választ?
:R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#57389) szabonagyur válasza akoska23 (#57388) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nagy részére tudok válaszolni.
1. Ha most nem is, de ha jól emlékszem 1 év múlva kötelező lesz.
2. Minek kéne beállítani? Olyan mint egy SP, nem veszlik el semmi
3. onekey-t nem tudom, elvben az nem módosul semmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57390) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Sziasztok!

Ismét itt... :O

Az input infók:

Az egerem játék közben - world of tanks - magától lő néha. logic lm-110 armour szép új olcsó.

Másik notin nem csinálja.

A gépen a másik egér - sima irodai - hibátlanul megy, legalább is nem produkálta a hibát.

Pár driver hibádzik, valami BT meg busz driver... ezeknek lehet ilyen hatása? De akkor a másik egér miért nem?... :F

Előre is köszi.

Jah, persze arra vok kíváncsi hogy a 8.1 nek a sajátja-e az ilyen jelenség. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#57391) akoska23 válasza szabonagyur (#57389) üzenetére


akoska23
aktív tag

Akkor minden marad a régiben 1 év hosszú idő.................. majd ha muszáj lesz frissítem most jó minden ahogy van. Amúgy is első körben leszedett 147db frissítést majdnem 2 GB volt elégedjen meg vele. :DDD

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#57392) Casoli


Casoli
őstag

Béna kérdésem van :D Gépremre felraktram az eredeti 8.1 oprendszeremet, viszont nem erre kellett volna raknom, hanem a másikra. Van valami parancssor, ami a beélesítést, vagyis az aktivációt semmissé teszi a gépen? Dobozos, szóval vihetem tovább, csak nem akarom hogy több gépen is fentlegyen.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#57393) King Unique válasza Casoli (#57392) üzenetére


King Unique
titán

Google a batátod: [link], [link] :)
esetleg lehet nem árt rendszergazdaként lefuttatni

[ Szerkesztve ]

(#57394) Casoli válasza King Unique (#57393) üzenetére


Casoli
őstag

Köszi!

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#57395) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Van egy olyan gondom, hogy ha fel van csatolva az otthoni nas hálózati meghajtóként és nem vagyok otthon, akkor bárhova bármit be kell tallóznom, súlyos percekig áll az egész rendszer. Ha eltávolítom a hálózati meghajtókat, akkor azonnal feljön az ablak, ahonnan már tallózhatok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57396) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Üdv!
Még mindig nincs megoldás a beragadó idle karbantartásra? Már letiltottam szinte mindegyik karbantartás opciót, újraindítottam, jó is volt újraindítás után, aztán nap végén lekapcsoltam a gépet (nem gyorslekapcsolással, mert az kivan kapcsolva), de aztán másnap megint beragadt, megnéztem, engedélyezve voltak a szolgáltatásokban, mintha mi se történt volna.

Hihetetlen...most lett újrarakva. Régen is ez volt. Mindig meg kell nyitnom a műveletközpontot és leállítanom. Rettentően idegesítő.

(#57397) ph2012


ph2012
senior tag

A Futtatás -> netplwiz parancsra megnyíló ablakot hol lehet elérni menüből?

Köszi a választ!

(#57398) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Más is tapasztalt már olyat, hogy beragad az egyik csempének a kerete így:

Illetve az előbb például a chrome-ra sem tudtam rákattintatni stb? Se jobb se bal gomb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57399) worxland válasza ph2012 (#57397) üzenetére


worxland
addikt

Ahogy láttam, sehol.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57400) kispx válasza szabonagyur (#57398) üzenetére


kispx
addikt

Nekem múltkor egy újraindítás megoldotta.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.