Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) premete válasza szabonagyur (#56650) üzenetére


premete
veterán

Office 2013 fel van telepítve?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56652) szabonagyur válasza premete (#56651) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fel, de az U1 óta nem kell az sem mivel a rendszer része a OneNote, másrészt ingyenesen elérhető lett.
De ahogy írtam megy mostmár, és a modern app fut.

Más téma, de tőled kérdem mivel eléggé jártas vagy benne. Létezik, hogy Win8 alatt a rendszer fogja vissza a procit akksi üzemmódban?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56653) Ciccuka válasza szabonagyur (#56643) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyik meghajtóról a másikra. De még a total commanderben is beleavatkozik. Idegesítő.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56654) premete válasza szabonagyur (#56652) üzenetére


premete
veterán

Hasswell cpu-nál szokta csinálni nálam is, Ivynél nem. Ha az energiabeállítások maximumon vannak, akkor is csinálja?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56655) szabonagyur válasza premete (#56654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eltaláltad ez is Hasswell és átállítottam és jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56656) premete válasza szabonagyur (#56655) üzenetére


premete
veterán

Ezért adtam el én is a haswelles notimat, annyira vissza van fogva a fogyasztás miatt, hogy akad, mint az állat, szerintem jobbak az Ivyk, jó ott a 6 cellás tud annyi akkuidőt, mint a haswelles 4 cellás, de legalább megy rendesen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56657) szabonagyur válasza premete (#56656) üzenetére


szabonagyur
félisten

Átraktam kiegyensúlyozottba és hibátlan most már. Akksi idő szerintem így is meglesz ami kell, ha meg csak filmezek jó az energiatakarékos, akkor simán 6 óra meg van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56658) premete válasza szabonagyur (#56657) üzenetére


premete
veterán

Nekem 2 akkum van, az elég egy napra akár (ez azért nem ennyi, de 8 óra megvan egy akkuval)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56659) szabonagyur válasza premete (#56658) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem csak a gyári nem is tudom hány cellás. Az is eleinte kiír 12 órát is de aztán lentebb megy 7-re 7,5-re, de ha normálisa netezek, skype minden akkor 6-6,5 összejön (Dell3537) Ha nem lenne SSD+HDD lehet több is lenne, nem tudom elég ennyi szerintem, több mint a régi gépemnek volt:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56660) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Most telepítettem újra a rendszert Win7-ről 8.1-re. Teljesen meg vagyok elégedve vele (Start menü azért hiányzik...), viszont a Desktop iCalendar igazán furán viselkedik. Alt+Tab megnyomása esetén megjelenik a listában. Ilyen Win7 esetében nem volt. Van erre valami megoldás? A programban nem találtam erre semmi beállítást, szerintem az operációs rendszerbe kéne belenyúlni.

Valami ötlet? :F előre is köszönöm.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#56661) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nemrég váltottam win 8.1re.

A problémám a comodo tűzfallal van, telepítettem rendesen, de reboot után nem indul el magától, külön kell mindig elindítani.
Mi lehet a baja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#56662) King Unique válasza Zirowe (#56661) üzenetére


King Unique
titán

Talán telepítsd újra, jobbat nem tudok....ha pl.úgy upgrade-eltél áruházból 8.1-re, akkor benne van, h néhány program nem a megfelelően fog működni. Nekem is újra kellett rakni a VMware-t, de 8Gadgetpack se akart elindulni stb....
CIS-nek meg eleve vannak hülyeségei, azt sem szabad elfelejteni... szerintem, ha topikjában kérded meg, lehet többre mész vele.

(#56663) szabonagyur válasza Zirowe (#56661) üzenetére


szabonagyur
félisten

Új Win8 telepítés volt vagy Win7ről upgrade?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56664) Zirowe válasza szabonagyur (#56663) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Új win telepítés, comodot eddig 3x raktam újra.

King Unique: köszönöm, közben meglett a megoldás a comodo topicban, regedit módosítással most már megy rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#56665) szabonagyur válasza Zirowe (#56664) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy olvasom a comodo communityben is kérdés ez, de még nincs megoldás rá. Ha itt van comodo vagy valami IS téma ott is rákéne kérdezned. Meg írják van valami diagnostics tool is hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56666) King Unique válasza Zirowe (#56664) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis nem kifejezetten a rendszer, hanem program a hibás, vagyis OS kompatibilitás...de emlékszem anno 8.1 Preview alatt is kellett CIS-nél registryt matatni FW-hez, ezek szerint még mindig nem lett javítva... :Y

(#56667) baboss


baboss
őstag

Tegnap óta erre link még nem kaptam segítséget.Valaki tudja a megoldást ?

[ Szerkesztve ]

(#56668) szabonagyur válasza baboss (#56667) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lenne elég hely rajta és felszabadítja a Windows? Esetleg karbantartó programok? CCleaner is akár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56669) baboss válasza szabonagyur (#56668) üzenetére


baboss
őstag

Hely van bőven.

Meg megnézem,hogy esetleg melyik karbantartó program törölheti.
Ezek vannak fent .
CCleaner
Revo Uninstaller
Glary Utilities
Registry Booster

(#56670) szabonagyur válasza baboss (#56669) üzenetére


szabonagyur
félisten

CCleaner is tudja az 100%, többit nem ismerem.
Illetve ahogy olvasom ha van másik rendszered is fent dualban az is törölheti, egyes vírusirtóknak is van ilyen képessége.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56671) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Eme leírás alapján elvileg beizzítottam a PAE-patchet Windows 8.1 Pro 32-bites rendszeren.

Hogyan állapíthatnám meg, hogy ténylegesen képes most már kihasználni a rendelkezésre álló összes memóriát?

(#56672) szabonagyur válasza Dhampir (#56671) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm érdekes egy leírás is. Mondjuk az i5-3470-ből, hogy lett a sajátgépben X86 based prcosesszor az jó kérdés.

Gondolom kezd el használni a gépet és lépj 4GB felé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56673) Dhampir válasza szabonagyur (#56672) üzenetére


Dhampir
félisten

Jobb híján akkor feltelepítek egy játékot, elindítom és megnézem a memóriafoglalást.

(#56674) szabonagyur válasza Dhampir (#56673) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen, bár azért olyan játékot ami 3GB felett fog enni nem is tudok most mondani. Amúgy felraknéd a helyedben egy Vboxot adnék neki is 4GB-ot, aztán hadd menjen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56675) baboss válasza szabonagyur (#56670) üzenetére


baboss
őstag

Átnéztem a beállításokat a programoknál és sehol nincs a visszaállítási pontok törlése beállítva.
A vírus irtó nem tudja kezelni a törlést.
2 rendszer van fent,SSD WIN 8.1/HDD WIN 7.De csak bios alól lehet a másik OP-t indítani,tehát OP indításnál nem jelenik meg a választási lehetőség (dual BOOT),az éppen aktuális futó OP alatt mindig csak a saját visszaállítási pont van bekapcsolva.
Olyat már tapasztaltam,hogy ha sok visszaállítási pont van és tele van a hely akkor a régebbieket törli a rendszer automatikusan.Most viszont rendszeresen törli az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#56676) Dhampir válasza szabonagyur (#56674) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó ötlet köszi, bár csak emiatt nem akarom installálni a Virtualboxot. :)

(#56677) Zarbi


Zarbi
tag

Üdv!
Épp a rutinszerű billentyűzet takarítás közben voltam, amikor a számítógépem bekapcsolt. A billentyűzet megnyomása miatt kapcsolt be a gép. ( Nem alvó állapotban volt.)
Win 7 alatt ilyen nem volt, ezért gondolom, hogy ez egy win 8.1-es fícsőr.
A kérdés az lenne, hogy tudnám kikapcsolni ezt az opciót?

(#56678) szabonagyur válasza baboss (#56675) üzenetére


szabonagyur
félisten

Neten olvastam, hogy 2 rendszernél lehet ilyen a dolog, hogy egyik a másikat felülbírálja. Lehet nem kell dual boot sem hozzá, elég ha hozzáférhetnek a másik lemezéhez. Jobbat nem tudok.

(#56676) Dhampir: milyen játékot próbálsz meg? 3GB felett legyen mindenképpen a memória használata.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56679) Dhampir válasza szabonagyur (#56678) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy régi játékot, Stalker: Call of Pripyat + Dolina Shorohov mod
Amellett több megnyitott lappal futtatom a Firefoxot is.

Nekem már az is elegendő, ha megbizonyosodhatok arról, hogy az Alapvető rendszerinformációban olvasható 2,73 GB használható memóriánál többet ír ki a Feladatkezelőben.

(#56680) szabonagyur válasza Dhampir (#56679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az, hogy mit ír ki relatív... Nem tudom láttad e vagy hallottál e róla. Egy időben volt Firefoxhoz egy memória optimalizáló script aminek hatására feladatkazelő azt írta ki, hogy pár 100kb-ot használ csak, közben meg ugyanannyit mint előtte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56681) Dhampir válasza szabonagyur (#56680) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül is mindegy, csak érdekességképpen kipróbáltam volna, de nagyon ritkán szoktam megizzasztani a laptopot. Úgy vagyok vele, ha mégis kellene a többletmemória, akkor álljon rendelkezésre, talán-tán még szükség lehet rá.

(#56682) szabonagyur válasza Dhampir (#56681) üzenetére


szabonagyur
félisten

És elárulod minek 32est használsz ilyen moddal? ÉS amúgy mennyi ramod van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56683) Mottie válasza szabonagyur (#56674) üzenetére


Mottie
őstag

Minecraft. Könnyen meg lehet vele nézni hogy mennyi memóriát tud használni a gép.

Be Victorious!

(#56684) szabonagyur válasza Mottie (#56683) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom nem ismerem csak hallottam róla, azért is kérdeztem milyen játékkal akarja ami biztosan 3GB+-t használ, mivel ugyebár jelen esetben a Win8 ugye 1Gb körülre vagy alá is le tud menni azzal, hogy bezárja a nem használt alkalmazásokat, így kell a 3GB+, hogy átlépje a még kb. kezelt 4-et.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56685) Dhampir válasza szabonagyur (#56682) üzenetére


Dhampir
félisten

Bőven elegendő nekem a 32-bit. 4GB RAM-ot kaptam gyárilag.

Ritkán játszok a géppel, ez nem is játékra való, habár alkalmas szolidabb játékok futtatására is a kis Nvidia Quadro 5400M, de elsődlegesen CAD és hasonló programok futtatására lett tervezve.

Csak a teszt miatt nyomtam fel rá a játékot, amely hibátlanul futott 1600x900 felbontás alatt, meg sem kottyant a rendszernek. Viszont a memóriahasználatot nem tudtam megmérni. :D

Mindegy, spongyát rá.

[ Szerkesztve ]

(#56686) Dhampir válasza Mottie (#56683) üzenetére


Dhampir
félisten

A Minecraft fizetős cucc?

(#56687) netpeti98

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#56687) netpeti98 válasza Dhampir (#56686) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, de van 1,5 órás próbaverzió.

(#56688) Mottie válasza Dhampir (#56686) üzenetére


Mottie
őstag

A hivatalos verzió fizeős, kipróbálni ki lehet ingyen is. Be kell álítani, hogy "bármennyi" memóriát használhasson render view distance maximumra és már világ generálásakor látni fogod szvsz, hogy megy-e 4-nél több GB RAM :D

Be Victorious!

(#56689) szabonagyur válasza Mottie (#56688) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIvel nincs neki csak 4 így igazából mindegy a dolog :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56690) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azok számára akik nem kapják meg vagy csak késve az sms vagy email megerősítő kódot az MS fiók módosításakor ajánlom az MS Authenticator alkalmazást, elérhető WP, Android és iOS-re is talán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56691) Dhampir válasza Dhampir (#56671) üzenetére


Dhampir
félisten

Jelenleg így néz ki fájlmásolás közben:

(#56692) Mottie válasza Dhampir (#56691) üzenetére


Mottie
őstag

Márpedig az a szám (nálam legalábbis) nagyobb, mint ami benne van (12 GB) :O
Akkor ott valami nem stimmel
vagyis látom, hogy 2,7 GB-t jelez a 4 helyett. A hardver az biztosan 4?
Oké, nem értek ehhez szerencsére évek óta 64 biten vagyok így nem volt ilyen gondom :)

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#56693) Dhampir válasza Mottie (#56692) üzenetére


Dhampir
félisten

Én sem értem ezt. A te gépeden többet mutat a meglévő fizikai memória mennyiségénél. "Össze-vissza" írja ki az értékeket a Feladatkezelő? :F

Használtam 64- és 32-bitet is elég sűrűn az évek során, de nem minden program működik egyformán jól 64-biten, az hiába kompatibilis visszafelé. Például az Unchecky is másként fut 64- és 32-bit alatt. Számomra áttekinthetőbb 32-bites könyvtárakkal a rendszer.

Lehet, hogy hülyeséget írtam, de akkor legfeljebb elzavartok innen. :)

[ Szerkesztve ]

(#56694) CJ4567 válasza szabonagyur (#56652) üzenetére


CJ4567
veterán

Intel Atom N450-nél láttam ezt, Windows 7 és 8 alatt is.
Dhampir: miben másabb 32 bit alatt az Unchecky?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#56695) szabonagyur válasza CJ4567 (#56694) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen közben meglett a megoldás a problémára.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56696) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Az Intel G2020-as procit, rendzsermegszakítások terheli, szinte 80-100% között megy a gép, alapon, háttérben utorrent. Mi lehet a gond? Malwarebytes lement, vírusírtó nem talál semmit, 1 hónapos win 8.1 X64 upd 1.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#56697) CJ4567 válasza szabonagyur (#56695) üzenetére


CJ4567
veterán

Maximis teljesítmény? Atomon nem nagyon lett azzal jobb.

No Sana No Life

(#56698) szabonagyur válasza CJ4567 (#56697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, akksi üzemmódban a teljesítménycentrikus beállítás segített, felmegy 0,77Ghz helyett 2,3-ra amit tud akksin is.

Atomnál nem akksiról jó volt egyáltalán a teljesítmény? Sajna az atomokról nem sok jót hallok.

Amúgy az Unchecky témához annyit, hogy nálam mostanában már nem veszi ki a pipát sem sok alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56699) #97543424


#97543424
törölt tag

Sziasztok! Windows 7-em van a gépen,lefuttattam ezt : Windows8-UpgradeAssistant,és ezt írja:
A Biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis ezzel a számítógéppel.
A számítógép belső vezérlőprogramja nem támogatja a biztonságos rendszerindítást, ezért ez a szolgáltatás nem lesz használható Windows 8 rendszerben.
Akkor nem tudom futtatni a win 8.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#56700) maestro87


maestro87
őstag

Update óta egy windows alkalmazásom sem indul el, mindegyiken egy X van. Hogy lehetne ezt kijavítani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.