Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#46848) üzenetére

Végigmentem mindenen lehetőségen a javítás részen és egy olyan javította meg amit nem értek. Kérte hogy nincs eszközillesztő telepítve egy eszközhöz. Rányomtam hogy rakja fel és felrakott egy rakat creative-os cuccot azaz az xfi cuccait.
Az a furcsa hogy az xfi hangkari konkrétan bent sincs a gépben mert idióta creative manusok nem írtak hozzá stabil drivert és a mellettem lévő asztalon pihenget várja hogy valaki szerencsétlen megvegye és szopjon vele. Ennek ellenére az javította meg hogy felrakott egy rakás creative-os szemetet.
Ettől megjavult, most akár mit csinálok minden jó és nem záródik be percenként a tálca. Valószínű valami bentragadt a régi kari drivereiből félúton.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46852) hito válasza micafighter (#46850) üzenetére


hito
nagyúr

Ez jó lenne, de nem találok hozzá battery plugint. A másik amit linkeltél inkább kihagyom, nem túl bizalomgerjesztő és lehet, hogy már próbáltam is. Ha ez az, akkor ugyanazt mutatja, mint a win8 és csak akkor frissít ha a win is. Valós idejű fogyasztásmérő kéne, az aktuális fogyasztásnak megfelelő üzemidő kijelzéssel. A gadget 7 is jó, de nem tudtam telepíteni, egy .gadget kiterjesztésű fájlt tölt le.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#46853) csako válasza hito (#46852) üzenetére


csako
veterán

A batterybar jól működik a win7-es laptopomon, teljesen a valósat írja vagy legalábbis mást, mint a win7 alap ikonja :D
Rainmeter-hez pedig tessék, ebben benne van. Bár, hogy a hátralevő időt kiírja-e abban nem vagyok biztos.. :(
Gadget fájlokhoz: 8gadget

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46854) n@p@lm válasza #41133696 (#46840) üzenetére


n@p@lm
őstag

előbb jelzett az eset nod321 hogy van frissítés mint maga a windows update;)

(#46855) micafighter válasza hito (#46852) üzenetére


micafighter
nagyúr

8 gadget pack gadget = minialkalmazás. Windows 8-ból kivették, de vissza lehet "rakni".

(#46856) #41133696 válasza n@p@lm (#46854) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nocsak a nodban már ilyen funkció is van ?:)

(#46857) hito válasza csako (#46853) üzenetére


hito
nagyúr

Hát én ezzel nem boldogulok, de nem is baj, a 7gadget jobban kézreáll. Köszi :R

micafighter: telepítettem, de ez is a windows által megadott értéket írja és ugyanakkor frissít, amikor a win :(

Hihetetlen, nincs egy normális akksi szint mérő :o

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#46858) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#46856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már rég benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46859) vigyori78 válasza katt777 (#46844) üzenetére


vigyori78
őstag

(#46860) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#46858) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elhiszem, én nem használom :)

(#46861) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#46860) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én régen, de már akkor benne volt. Tiltottam is a fenébe, elég ha a windows szól, hogy van valami hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46862) n@p@lm válasza #41133696 (#46856) üzenetére


n@p@lm
őstag

bizony :K

(#46863) AtHoS válasza katt777 (#46846) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megy az Feladatütemezőből, csak rendszergizdai joghoz is tegyél pipát

read-only mode on the forum

(#46864) katt777 válasza Gabás (#46847) üzenetére


katt777
félisten

Aida és AB is feladatütemezőben van. Nem indulnak. UAC-nak sajnos nagyon sok mindenhez van köze, ezért is kapcsoltam ki.

AtHoS: Na, ennek utána kell néznem. Akkor vagyok meglőve, ha eleve így vannak, ugyanis rgazdi módban telepítettem őket. Persze nem várom el egy windows-tól, hogy akkor így is jegyezze be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#46865) lck


lck
senior tag

Hali !
Tudnátok nekem olyan élő csempés óra alkalmazást mutatni, ami módosítható méretű, típusú és színű számokkal kijelzi az órát. Normálisan elindul és mindig frissül ?

(#46866) King Unique válasza lck (#46865) üzenetére


King Unique
titán

Nem biztos hogy minden követelményednek megfelel, de nálam Asparion óra van fent, nekem jó.

(#46867) Draken


Draken
őstag

Mi akar ez lenni a feladatkezelőben, ami a lista elején van?

(#46868) F_Zolee válasza Draken (#46867) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha kinyitod meglátod. :)

(#46869) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Nem hajlandó elaludni a gépem. Lehajtom a kijelzőt, semmi, pedig az energiagazdálkodásban be van kapcsolva. Shut down or sign out menüből sem csinál semmit csak kikapcsolja a kijelzőt.

Mi lehet a baj?

(#46870) katt777 válasza erahurka (#46869) üzenetére


katt777
félisten

Energiatakarékos mód beállítása. Biosban nézd meg, valamit nem komál. Vagy a VGA driver.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#46871) lck válasza King Unique (#46866) üzenetére


lck
senior tag

Köszi használtam már - de annyira nem bejövős :(

(#46872) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Próbáltam a keresőt, de nem segített.

1. Hogyan lehet képernyőképet készíteni teljes képernyős játékról? Hiába nyomkodom a Print Screent, csak az Asztal képét rakja a vágólapra.

2. Egy teljes képernyőn futó játéknál hogyan tudom beállítani, hogy ablakban fusson? Az XP-nél egyszerű volt, csak a -w kellett, de itt nem használ.

64 bites 8.1-em van.

[ Szerkesztve ]

(#46873) cattus válasza C. s. (#46872) üzenetére


cattus
őstag

1. FRAPS-et töltsd le, ott beállítható bármilyen gomb / kombináció.

Do the thing!

(#46874) bon válasza C. s. (#46872) üzenetére


bon
őstag

2. Alt +enter-t meg lehet próbálni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#46875) C. s. válasza bon (#46874) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm! Mikor kell megnyomni? Amikor már teljesen betöltött a játék? És melyik ALT-ot? Amikor kipróbáltam, a képen apró fölvillanások jelentek meg, mindkét oldalra kisugározva. Egy időben több is, de nem egyszerre, pár másodpercig tartott mind, majd újabbak jöttek. :F Amúgy jól néztek ki! :D Rosszul csináltam valamit?

cattus:
Neked is köszönöm! Már le is töltöttem, valószínűleg csak holnap tudom telepíteni, akkor leszek megint a gépnél. Ugye jól értettem, hogy ez ingyenesen használható örökre? Ez egyébként a 8.1 difije vagy a videókártyáé? Filmből pedig gond nélkül lehet Print Screennel képet kiszedni, ami régebben (az XP-vel) nem sikerült. Összekuszálták.

[ Szerkesztve ]

(#46876) ampulla válasza erahurka (#46869) üzenetére


ampulla
aktív tag

Ugyan ez van nálam is, meg még annyi ha lehajtom a képernyőt, hogy akkor még a képe se jön vissza..

(#46877) flash-


flash-
veterán

szerintetek egy g840 cpu, 4gb ddr3 ram,sata2hdd, konfigon jobban futna(gyorsabb lenne,kevesebb erőforrást enne) a windows 8.1 update 1, mint a windows 7?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46878) Tournament válasza flash- (#46877) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nálam 8.1.1 600mb ramot eszik alapjáraton a 1x4gb ramombol amikor integrálok akkor is max 1,2gb
egy sempron 140 unlock x2 4400e-re fürgén megy vele nálam.

W7 ha tőbbet eszik bármi miatt is az a "DWM ablak kezelése miatt van" .

[ Szerkesztve ]

(#46879) katt777


katt777
félisten

Megnéztem legmagasabb jogokkal (eleve így voltak), rendszerindítással (nem felhasználótól és késleltetve) Afterburnert és Aidát is, de egyik sem indul továbbra sem. :((( Ha van más megoldás, vagy legalább ötlet, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#46880) micafighter válasza katt777 (#46879) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mit szeretnél pontosan? Hogy UI nyíljon meg automatikusan, vagy hogy folyamat induljon a háttérben?

(#46881) katt777 válasza micafighter (#46880) üzenetére


katt777
félisten

Aida és MSI is úgy van beállítva, hogy ikonban, háttérben induljon (a beállításokkal egyébként nincs gond, mind2 progi szépen bejegyzi magát), szóval így kéne. Csak így jelenne meg minialkalmazásban az Aida, ill. állítaná be AB az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#46882) cattus válasza C. s. (#46875) üzenetére


cattus
őstag

Igen, teljesen ingyenes.

Do the thing!

(#46883) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy 9 eves, erosen csereerett gep OEM WinXP Home licensszel.
Ha csereljuk a gepet, akkor fel lehet ezt jogtisztan upgradelni valami modernebb Winre?

Nyilvan nem szeretnenk 28k-t fizetni egy uj OEM licenszert, ha nem muszaj.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46884) Hunork


Hunork
veterán

Hát harmadszor megpróbálom... :R

Üdv!

Egy bosszantó gondom lenne, kérlek, segítsetek!
Egyik naptól kezdve az összes mappában, ami az asztalon van, megnyitás után Részletek módban jelenik meg minden. És hiába állítom át, nem jegyzi meg soha! :O, még Hibernálás után is ezt csinálja. Mappa beállításban próbálkoztam, pont nem érdekli, mit pipálok be. Mindig közepes ikonokat használtam, és sosem volt eddig probléma.
Mitől lehet ez, és hogyan lehet orvosolni? :F
Ha valaki esetleg válaszolna, nagyon megköszönném! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46885) vigyori78 válasza Hunork (#46884) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Azt próbáltad már,hogy nem a Nézet fülön állítod hanem a jobb alsó sarokban választod ki ?

(#46886) F_Zolee válasza flash- (#46877) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mivel nem egy őskövület gépről van szó így látványosan nem térne el sebesség terén de van ami gyorsabb lehet rajta. Én pl azt vettem észre, hogy az adobe cs6 sokkal hamarabb tölt be. Mást úgy nem igazán tapasztaltam, max még a memória használat ami jobb, mert kicsivel kevesebbet eszik.

(#46887) Hunork válasza vigyori78 (#46885) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R Kipróbálom, most fiam épp zúz valamit a Steam-en... :)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46888) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na már megint kezdi...

meg tudja valaki mondani, hogy ezt mégis mi a picsámért csinálja? meg lett neki mondva hogy tartsa offline módban is elérhetően az összes fájlt, erre ezt csinálja. kurvára idegesítő hogy amióta be lett integrálva 8.1-be nem hajlandó normálisan működni. komolyan mennék vissza dropboxra...
valaki légyszi segítsen miért ilyen kretén a drive és hogy tudom normális működésre bírni :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46889) C. s. válasza cattus (#46882) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#46890) Gyick


Gyick
őstag

Minden indulásnál az üdvözlőképernyő után csak a nagy feketeség van,néha ki jön egy hibaüzenet hogy a windows gazdafolyamat leállt.Mit lehetne ezzel kezdeni?Nem mukultam rajt semmit pedig

[ Szerkesztve ]

(#46891) hito


hito
nagyúr

Nem tudja esetleg valaki, hogy a win8.1 miért nem látja a Nokia 808-am wifin megosztott mobilnet hálózatát? Titkosítás nincs, lehet, hogy az a baj? Minden eszköz látja, de a notim nem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#46892) pusihusi válasza FireKeeper (#46888) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia miért nem dropboxot használsz ezt meg kinyírod?

Üdv. Feri!!

(#46893) Gabás válasza FireKeeper (#46888) üzenetére


Gabás
addikt

a 8>8.1 váltásnál nekem is rendetlenkedett, én a tartalmak eltávolításával és újraszinkronizálásával oldottam meg, azóta kifogástalan

[ Szerkesztve ]

(#46894) micafighter válasza FireKeeper (#46888) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, ezt ajánlom figyelmedbe: #46764

(#46895) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Egy Gigabyte GA-C1037UN-EU lapom van. Win. 8 fut rajta.
HA az alábbi menüpont nálam hiányzik, akkor a biosba hogyan tudok belépni? A billentyűre (F2 stb) indításnál semmire sem reagál... :F

(#46896) Sub-ZeRo válasza zzola (#46895) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

alt+f2 talán, vagy shift+f2.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46897) zzola válasza Sub-ZeRo (#46896) üzenetére


zzola
félisten

Azzal sem jött össze, inkább flasheltem az aktuális biost, így be tudtam lépni...
Köszi!

(#46898) zzola válasza zzola (#46895) üzenetére


zzola
félisten

Basszus, mennyit szívok én ezzel az alaplappal. Win 8-at próbálom telepíteni, de az istenért nem tudok bootolni sem lemezről, sem pendrive-ről. Gondoltam teszek egy próbát, megnézem mi a helyzet a 8.1-el. Hát azt simán fel tudom telepíteni. Most vagy a telepítő hibás-amit kétlek-vagy ez a Gigabyte alaplap egy rakás kaki és nem szereti a 8-at...

(#46899) flash- válasza zzola (#46898) üzenetére


flash-
veterán

ahogy nézem a lapodhoz van 8.1 driver elve inkább az javallott főleg hogy már elérhető az update 1 is hozzá amivel a gépigény még jobb lett

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46900) zzola válasza flash- (#46899) üzenetére


zzola
félisten

Igen van, de mint másnál is, nálam is kérdéssé vált, hogy érdemes-e a gyártó által adott drivert telepíteni, vagy az is jó, amit a windows tesz a hardverekhez...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.