Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) dlaczkó


dlaczkó
újonc

A beépített töredezettségmentesítő vagy a Piriform-os Defraggler a nagyobb hatékonyságú?

(#47152) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Valaki tud segíteni abban ,hogy ez az ablak miért üres ? :F
Op WIN 7.
Köszönöm.

(#47153) Krisz79


Krisz79
őstag

Jó estét!
Win8.1 op rendszert szeretnék venni,esetleg tudtok üzletet ahol extra akcióba van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47154) baboss válasza Krisz79 (#47153) üzenetére


baboss
őstag

Én ezt találtam.kíváncsian várom én is,hogy van e ennél olcsóbb. :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#47155) Krisz79 válasza baboss (#47154) üzenetére


Krisz79
őstag

Igen,mint váci ez volt az első ,hogy megnézzem Náluk mennyi,sőt fel is hivtam Őket.
Majd ma az Auchan-ba i benéztem,gondoltam hátha beleakadok valami extra akcióba.
De sajnos nincs.
Te is tervezel vásárolni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47156) baboss válasza Krisz79 (#47155) üzenetére


baboss
őstag

Már elegem van a nem eredetiből,mindig van valami gond vele. :W Tegnap raktam vissza a WIN 7-et. :K Ha jön egy kis + pénz akkor megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#47157) kororo válasza dlaczkó (#47151) üzenetére


kororo
tag

Tapasztalataim szerint a beépített hatékonyan működik,engem nem győzött meg a P.Defraggler.Üdv!

in gold,we trust

(#47158) vlevi válasza baboss (#47154) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most, hogy lejár az xp támogatása, lehetne valami akció, hogy ne Linuxra cseréljék az emberek :)

(#47159) #22237440 válasza Krisz79 (#47153) üzenetére


#22237440
törölt tag

Vásárolj Win 7-et, mert stabilabb és olcsóbb. Fele sem vicc. :K

(#47160) Krisz79 válasza #22237440 (#47159) üzenetére


Krisz79
őstag

Hol tudod olcsóbban?
A realsys.hu -n Vácon 1árban van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47161) vilmaboy


vilmaboy
őstag

most telepítettem egy hp compaq 6730s laptopot. Fn+f2-re kellene a wifinek bekapcsolnia, de nem akar. W7alatt ment. Tudja valaki ennek az okát?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#47162) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#47161) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Driver van hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47163) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#47162) üzenetére


vilmaboy
őstag

van persze. de már rájöttem, h a hotkeyek voltak hibásan feltéve. már megy. köszi...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#47164) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. lenne egy Acer Aspire notebook, egy előretelepített Win Vista volt rajta, ami frissítve lett hivatalosan Win 8 Pro-ra, megvan róla az E-Mail, a számla, a termékkulcs és később tovább lett frissítve WinUpdate-en keresztül 8.1-re. Két probléma jött elő, egyik, hogy a Vistából maradt cuccok valószínűleg visszafogják kicsit a rendszert, a másik pedig, hogy 4Gb RAM van a gépben, viszont az előretelepített Vista x86-os volt, így a varázsló x86-os Win 8 Pro-ra frissítette. Hivatalos oldalt böngészve annyit ír a Microsoft, hogy x86-os rendszerről csak tiszta-telepítéssel lehet x64-re váltani (ki hitte volna), viszont arról nem esik szó, hogy a termékkulccsal jogosult vagyok-e x64-es Win 8 Pro telepítésére is és ha igen, honnan tudom letölteni azt a verziót, ami el is fogadja a termékkulcsot. (Erre homályosan egy olyan lehetőséget ad a Microsoft, hogy megrendelhetem DVD-n ha teljesen újra akarom húzni, viszont az x86-os sem DVD-n jött, hanem interneten keresztül működő rendszer alól frissített) Esetleg MSDN?

(#47165) micafighter válasza Milo629 (#47164) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Milyen a Windows 8 liszenszed pontos neve/típusa? Vagy egyszerűbb lenne ha küldenél nekem privátba egy képet a számláról, a személyes infókat persze kitakarva. A liszenszed típusa érdekel belőle egyébként, attól függ, hogy tudod újrahúzni a gépet.

(#47166) LonGleY


LonGleY
veterán

Lenne egy fura kérdésem (egy általam írt meghatározáshoz szükséges)...

A Windows 8 esetében is lehet olyan program, ami a DirectX 9.0c telepítését igényelheti? Egyáltalán telepíthető rá? Mert Windows 7-nél pár régebbi játék még megkövetelte a pár hiányzó, régebbi komponens miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47167) khorvat


khorvat
senior tag

Egy gyors kérdés Win7 alatt volt olyan, hogy elmentett wifi jelszavakat később ki lehetett törölni, mert pl. csak ideiglenesen volt nálam más gépe javításra.
VEZÉRLŐPULT-HÁLÓZAT ÉS INTERNET-VEZETÉK NÉLKÜLI HÁLÓZATOK KEZELÉSE
és itt el lehetett távolítani a nem szükséges teljes korábbi kapcsolatokat!
Ugyanezt WIN 8.1 64bit alatt hol tudom megvalósítani?
Égen földön kerestem, de vhogy nem akadok rá egy gyors írány mutatás jól jönne, mert kezdem unni a keresgélést:)

(#47168) moonguru válasza LonGleY (#47166) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Igen, van ilyen, a legtöbb program fel is teszi, ha mégse akkor telepítsed a következő linkről:

DirectX End-User Runtime

Monitor Guru!

(#47169) LonGleY válasza moonguru (#47168) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi! Szoftveres híroldalt szerkesztek, igy hát az installerekkel jó barátságban vagyok (ez pl. csak a websetup, amit linkeltél, én a fullokat jobban csipázom). :] Csak Win 8-on nem tudtam, mi a helyzet - mert bár alapvetően az újítás híve vagyok, a 8-al nem tudtam megbarátkozni, és már nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

(#47170) vigyori78 válasza LonGleY (#47169) üzenetére


vigyori78
őstag

Igen ez csak egy websetup és az alap directx fájlokat frissíti le. Ha az alapon kívül más directx fájlok is kellenek az úgyis benne van az adott programban és ezt telepíti magának :K

(#47171) LonGleY válasza vigyori78 (#47170) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez most lényegtelen, a pontos leírás kedvéért kellett megtudnom, hogy 8 alatt is ez-e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#47172) Pttypang


Pttypang
veterán

Hogy tudok helyet felszabadítani a rendszermeghajtón?
A vs for wp-t telepíteném, de 4 giga hely kellene neki a rendszermeghajtón ehhez, ezért pedig nincs kedvem újratelepíteni, partícionálgatni, nem lehet esetleg megoldani valami törlésével/áthelyezésével?
[nemrég telepítettem a rendszert, szvaól még nem nagyon lehet teleszemetelve, habár párszor nekifutottam már az sdk telepítésének..]

Everybody lies.

(#47173) kispx válasza Pttypang (#47172) üzenetére


kispx
addikt

- Vezérlőpult -> felügyeleti eszközök -> lemezkarbantartó
- Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások -> Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása. Egy kettő kikapcsolható. De nem fog sok helyet felszabadítani.
- Régi rendszer visszaállítási pontok törlése
- CCleaner lemeztisztítója.

Swap fájl áthelyezése

(#47174) Crytec210
Azzal csak pár 100 MB-ot fogsz tudni nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#47174) Pttypang válasza kispx (#47173) üzenetére


Pttypang
veterán

Első 3 megvolt, a negyedikre nem gondoltam, hogy szükség van w8 alatt, de akkor megpróbálom azt is, köszi :R

Everybody lies.

(#47175) bon válasza Pttypang (#47174) üzenetére


bon
őstag

Mert nincs is szükség rá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#47176) Pttypang válasza bon (#47175) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem most éppen arra volt, ~1 gigát kapart ki, annyi kell kb nekem épp.
Hiber&pagefile-ra gondoltam még, csak nem nagyon emlékszem, hogy bekapcsolva lennének..
Az alvás funkció pontosan mit takar? o.O [kétlem, hogy a hibernálás lenne]

Everybody lies.

(#47177) kispx válasza Pttypang (#47176) üzenetére


kispx
addikt

Az első hszemet átszerkesztettem, ott volt benne hogyan kell a swapot áthelyezni. AZ alapértelmezetten be van kapcsolva.

Az alvó funkció tényleg nem a hibernálás: Link

[ Szerkesztve ]

(#47178) Armahun


Armahun
addikt

Urak hol találom azt a részt, ahol az asztalon megjelenő elemeket lehet ki be kapcsolni, mint pl.: saját gép lomtár, otthoni csoport, stb ?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47179) kispx válasza Armahun (#47178) üzenetére


kispx
addikt

Charm bar -> személyre szabás -> Asztali ikonok módosítása

(#47180) micafighter válasza Pttypang (#47176) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az alvás egy energiatakarékos üzemmód, a munkamenet a RAMban kerül mentésre. A RAMban tárolt adat a működési elvénél fogva törlődik, amikor a RAM áram ellátása megszűnik. Ezért az alvó módnál a RAM áram alatt marad, a munkamenet rajta, a többi alkatrész pedig kikapcsol. A RAM gyors írási és olvasási sebességének köszönhetően gyorsan tud alvó módba lépni a gép, és gyorsan is fel tud állni belőle.

Az alvó mód egy energiatakarékos üzemmód, azért energiatakarékos, mert a RAM áram alatt marad, de a többi alkatrész nem, így az alvó módban a gép fogyasztása nagyon minimális.

Illetve mivel a RAMban tárolt adat törlődik áramellátás megszűnése esetén, ezért ha alvó módban mondjuk lemerül a laptop, vagy egy pillanatra megszűnik a gép áram ellátása, akkor adatvesztés lehetséges, a munkamenet pedig elvész.

A hibernálás annyival másabb, hogy a munkamenetet a merevlemezre írja ki, így a merevlemez írási és olvasási sebességétől függ a hibernálásba lépés és annak elhagyásának a sebessége. Az alvó mód jellemzően gyorsabb, mert a RAM írási és olvasási sebessége általában jóval nagyobb, mint a merevlemezé.

A merevlemez áram nélkül is tárolja a ráírt adatot, így hibernálás esetén teljesen kikapcsol a gép.

Ps.: ha valamit elírtam, javítsatok ki kérlek, telorol írok és egyszerre 5 szót látok.

[ Szerkesztve ]

(#47181) aizen92


aizen92
addikt

Fényerősség állítására nincsen valami billentyű parancs?
Samu laposra most tettem fel a 8.1-et de a gyártó driverei egyszerűen nem működnek vele, így buktam a funkció billentyűk nagy részét. A hang megy, a Windowskey+P-vel előjön a képernyőmegosztó funkció, már csak ez kéne, hogy a fényerő egy kombóval tudjam állítani, mert a charsmbarból állítgatni elég macera...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#47182) Pttypang válasza micafighter (#47180) üzenetére


Pttypang
veterán

Tisztában vagyok a kettő közötti különbséggel, csal nem tudtam, hogy ez w8 alatt mit jelent pontosan :)

(#47177) kispx
Láttam, köszi, a lapozófájlt is kikapcsoltam már, csak reméltem, hogy itt is "találok" pár giga szabad helyet, ahogy w7 alatt a hiberfile törlésével&kikapcsolásával :)

Everybody lies.

(#47183) kispx válasza aizen92 (#47181) üzenetére


kispx
addikt

Beépített nincs.

Max külső programmal tudsz ilyet állítani. Az autohotkey programmal, ha felrakod a SmartBright nevezetű kiterjesztést, akkor így is lehet.
Left Click + Mouse WheelDown - Adjust brightness down (darken)
Left Click + Mouse WheelUp - Adjust brightness up (brighten)

[ Szerkesztve ]

(#47184) baboss


baboss
őstag

Erre tud valaki megoldást ? [link] Köszönöm. :R

(#47185) Pttypang válasza baboss (#47184) üzenetére


Pttypang
veterán

Windows 8 / 8.1 topic.. Amit te keresel az a w7 topic

Everybody lies.

(#47186) baboss válasza Pttypang (#47185) üzenetére


baboss
őstag

:R

(#47187) Armahun válasza kispx (#47179) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47188) micafighter válasza Pttypang (#47185) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valóban, ezt én is írni akartam :DDD

(#47189) micafighter válasza Milo629 (#47164) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Megkaptam a privátot. A következőket kéne kipróbálni:

Innen letöltöd a Windows 8hoz való programot. A programot futtatod, és beleírod a liszenszkódod.

A program arra való, hogy letöltse a Windows 8 telepítőjét, és semmi másra nincs szükséged, csak egy liszenszkódra.

Ha beírtad a liszenszkódót, kettő eset lehet:

A) kiírja, hogy nem jó a kódod, és csak frissítésre való.

B) elkezdi letölteni a kódnak megfelelő verziót.

Ha ezzel megvagy, akkor írj, hogy mi lett, és írom a további "instrukciókat", nem akarok minden lehetséges utat leírni és 3 oldalt gépelni feleslegesen :)

(#47190) Pityu. válasza baboss (#47156) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert szerinted az eredeti windowsokal nincs baj néha??????

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47191) micafighter válasza Pityu. (#47190) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogy ne lenne. De kevesebb, mint egy krékelttel.

[ Szerkesztve ]

(#47192) Krisz79


Krisz79
őstag

Mi a különbség a:
Microsoft Windows 8.1 HUN OEM 64bit
és
Microsoft Windows 8.1 Pro HUN OEM 64bit
Közt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47193) #22237440 válasza Krisz79 (#47160) üzenetére


#22237440
törölt tag

Vác. Vácon kívül vannak más városok és országok is. :) Tényleg na. Semmi rosszszándék nélkül, de erről van szó. Remélem nem csak egy helyen néztél szét. ;)

(#47194) #22237440 válasza Krisz79 (#47192) üzenetére


#22237440
törölt tag

Hasonló a mint a Win7 esetében. Némi, a mezei felhasználók számára észrevehetetlen és részben lényegtelen fejlesztések plusz eszement árkülömbség. :K A Win8 még fejlesztés alatt van, de azért is kapható a piacon, mert a vásárlókon keresztül tesztelnek és fejlesztgetnek, majd a Win 8 után ismét lesz egy stabil mint az XP és a 7. :K

(#47195) micafighter válasza Krisz79 (#47192) üzenetére


micafighter
nagyúr

Windows 8 verziók összehasonlítása

Microsoft Windows 8.1 HUN OEM 64bit: nincs BitLocker & BTG & EFS, Hyper-V , Group Policy, nem tud csatlakozni Windows domainhez, nem tudsz VHDről bootlni, és nem tudsz Store appokat Sideloadolni, nem lehet létrehozni kijelölt hozzáférést, és nem tud hostolni távoli hozzáférést (Remote Desktop).

A Pro tudja ezeket.

A sima 1 CPU foglalatot támogat a Pro kettőt.

A sima 128 GB RAMot támogat, a Pro 512 GB-ot.

Ha valamelyikről fogalmad sincs, hogy micsoda, akkor valoszinüleg nincs rá szükséged.

Irtam neked am PMet régebben, alap etikett, hogy illik rá válaszolni, én többet biztos nem írok neked többet pmet, hogy segítsek :)

(#47196) micafighter válasza #22237440 (#47194) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,A Win8 még fejlesztés alatt van, de azért is kapható a piacon, mert a vásárlókon keresztül tesztelnek és fejlesztgetnek" Ezt az összes fejlesztés alatt álló programra el lehet mondani.. Fejlesztés alatt értsd: jönnek belőle új verziók. Nyilván egy olyan program amiből 6 éve nem érkezett új verzió, mert már nem fejlesztik, ott nyilván nincs ilyenről szó.

(#47197) worxland válasza #22237440 (#47194) üzenetére


worxland
addikt

Használnád a géped bejelentkezésre a céges domainbe, máris nem lenne lényegtelen a különbség.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#47198) micafighter válasza #22237440 (#47194) üzenetére


micafighter
nagyúr

Win7 esetében egyébként még jelentősebb különbségek vannak a változatok között..

(#47199) alienpapa


alienpapa
senior tag

Win 8.1 altt hová tűntek az alkalmazások a csempés felületről? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#47200) AtHoS válasza alienpapa (#47199) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen alkalmazások tűntek el nálad?

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.