Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) kacsip válasza micafighter (#47400) üzenetére


kacsip
tag

Igen, szerencsére könnyen megoldódott:)
A drivereket ellenőriztem amúgy sokszor, de semmi nem utalt rá, hogy rossz lenne, vagy régi vagy valami:)

(#47402) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Win8 alatt elég gyakran "not Responding"-ol a Photoshop CS3.

Az a kérdésem, hogy a Windows logol valamit ezzel kapcsolatban? Ha igen, akkor hol taláálom ezt a logot?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47403) Orgi válasza Zotya84 (#47399) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, működik :R

(#47404) kispx válasza Bici (#47402) üzenetére


kispx
addikt

Nagy valószínűséggel nem.

De nézd meg a vezérlőpult -> felügyeleti eszközök -> eseménynaplót a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#47405) Bici válasza kispx (#47404) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, este megnézem. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47406) F_Zolee válasza Sub-ZeRo (#47397) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az utóbbi kiesik, mert javasoltam neki ha lát egy tetsző gépet akkor keresse fel a gyártó honlapját és nézze meg a drivert. Így csak az update maradna de az meg nem 100%, hogy jó lenne. Vagy rosszul gondolom?

(#47407) gr.bence


gr.bence
aktív tag

HP ENVY 15 -j124sg gepen win 8.1 elkezdte a dpc watchdog violation hibat. Drivert kene frissitenem de nem talalok meg boot utan nem is lenne sok idom ra. Segitseget 5leteket szivesen fogadok.koszi

(#47408) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Sziasztok! Tegnap felrakott egy csomó frissítést a gépem. A procedúra befejeztével újraindítás után már nem szerettem volna használni, ezért bejelentkezés nélkül kikapcsoltam a jobb alsó sarokban lévő gombbal. Most újra szerettem volna használni, de semmi sem történik, a fekete képernyőn lévő pár kurzorvillanás után nem kezd el tölteni a merevlemez, hanem csak vár valamire.

Egy live linuxal tudom használni a gépet, de például a C meghajtót nem engedi használni, mert azt írja a Windows hibernálva lett, kapcsoljam ki rendesen. Pedig rendesen leállításra mentem legutóbb. És megint nem tudom leállítani, mert el sem tudom indítani a Windowst.

Ha valaki tudna segíteni, azt előre is köszönöm szépen!

(#47409) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok!

Privátban kaptam egy üzenetet, gondoltam itt válaszolok, mert másnak is hasznos lehet:

Szia !
Lenne egy hasonló gondom, mint amit " kacsip "-nak magyaráztál el.
Én hibernálásból szeretném ha a net automatikusan indulna.
Sima indításból ez már megoldódott ez alapján : [link]
Mivel hibernáció opció nincs, így megállt a tudomány. :F
Van rá megoldás ?
Köszönöm !

(Ez az üzenet a #47380 számú hsz-emre hivatkozik.)

Mint már írtam, ha automatizálni szeretnénk valamit, arra nagyszerü a Windowsba beépített Feladatütemező (Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -ből érhető el). A feladatokat különböző kritériumok szerint automatizálhatjuk, több féle indítási feltételt is megszabhatunk nekik. Például egy konkrét eseményhez is kapcsolhatjuk, mint például a gép felébredése alvó üzemmódból, vagy éppen hibernálásból. Eseményt a következő képpen adhatunk meg indítási feltételként:

Mint az a képen is látszik, a következőket kell megadnunk az esemény definiálásához: Napló, Forrás, Eseményazonosító.

Ha ezeket nem tudjuk, akkor az Eseménynaplóban érdemes szétnézni, amit szintén a Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök-ből érhetünk el. Ha például hibernálásból való ébredés után szeretnénk futtatni valamit, akkor a következőt érdemes tenni:

1) hibernáljuk a gépet
2) felébresztjük a gépet, és egyből elnavigálunk az Eseménynaplóban a bal kéz felőli könyvtárfa szerkezetben Windows-naplók és azon belül a Rendszer -hez. A Rendszer-re kattintva a következő képet kapjuk:

Az érdekesebb dolgokat bekereteztem: a

Forrás: Kernel-Power
Eseményazonosító: 42

Forrás: Power-Troubleshooter
Eseményazonosító: 1

események akkor következnek be, ha a gép felébred alvásból vagy hibernálásból. Másképpen fogalmazva, hibernálásból és alvásból való ébredéskor is bekövetkezik mindkettő esemény.

Ezekhez pedig a #47380- ben leírtak alapján egyszerüen lehet kapcsolni feladatot. :)

Tehát a válaszom a kérdésre: igen, van rá megoldás, a feladatot kapcsold a Kernel-Power 42 vagy a Power-Troubleshooter 1 eseményhez :)

[ Szerkesztve ]

(#47410) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a probléma forrása ide passzol e de teszek egy próbát :)
Adott volna egy Gigabyte j1800 alaplapom (integrált Bay rail CPU)
2x2Gb ddr3 1333Mhz ram és 250Gb sata 2 hdd.

Nos az anomália mi gondot okoz nekem, az alvó állapot.

Akár manuálisan indítom, akár interakció hiánya miatt.. de ha a gép elalszik és meg próbálnám felébreszteni (billentyűzet, vagy egér kattintással) a rendszer felpörög és ennyi. A monitor power led je csak villog, a billentyűzeten a num, caps és scroll lock jelzések nem világítanak.
Csak is hard resettel indíthatom újra a rendszert.

Az alaplap BIOS ában lehet a kulcs , vagy a win 8.1 en belül?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#47411) gabor222 válasza micafighter (#47382) üzenetére


gabor222
tag

Ha az egész rackre állítom be akkor végigpörgeti egy kis ablakban a fájlokat, de arra az egy mappára megint hibát dob. Most beállítottam a mappára is és beenged, de az abban lévő mappákra és fájlokra megint hibát ad.

Egyesével biztos nem fogom beállítgatni mert több ezer fájl van benne. Annyira nevetséges, hogy miért pont ez az egy mappával szenved....

(#47412) micafighter válasza gabor222 (#47411) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, azért mondtam, hogy konkrétan arra a mappára add meg. Az almappákra a következőképp tudod megadni:

Jobb gomb a Fö mappára, aminek az almappáit is szeretnéd bevonni. Tulajdonságok, Biztonság, Speciális:

A következő ablakban ott lesz a felhasználód, amit már hozzáadtál. A következő lépéssel tudod az almappákra megadni a jogosultságot:

Pipáld ki, hogy Gyermekobjektumok örökölhető engedélyeinek... satöbbi, és okézd le. Megint elkezdi pörgetni az almappákra, de most müködnie kell.

Használsz egyébként Home Group (Otthoni csoport) -ot?

(#47413) gabor222 válasza micafighter (#47412) üzenetére


gabor222
tag

Így se jó. Ez jön be:

http://kepfeltoltes.hu/140331/387885008kep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy 25x felugrik leokézom és a végén kiszedi a pipát.

Így néz ki azoknak a mappáknak a biztonság része amit nem lehet megnyitni. [link]

Igen használok.

[ Szerkesztve ]

(#47414) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám Win 8.1 pro decemberben telepítettem a rendszert azóta nem változott semmi a gépen,gépben.
Csak az van beállítva ,hogy 10 perc múlva kapcsoljon ki a monitor se alvás se hibernálás minden ilyen ki van kapcsolva.
2 hete viszont elkezdte azt,hogy mikor megmozgatom az egeret nem jön vissza a monitor :F már többször is előfordult egy nap.
A billentyűzet ahogy látom mükszik mert megy a num lock stb ha megnyomom a főkapcsolót 1x akkor rendesen kikapcsol a gép.
Mi lehet a hiba oka?
Előre is köszi. :R

(#47415) micafighter válasza ShinjiNo (#47410) üzenetére


micafighter
nagyúr

A gép bekapcsoló gombját ha alvó állapotban egyszer röviden megnyomod, arra mit reagál?

(#47416) micafighter válasza gabor222 (#47413) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lépj ki a géppel az Otthoni Csoportból, és próbáld meg újra amit fentebb írtam. Az Otthoni Csoport különböző problémákat okozhat a jogosultságokkal, hasonlóakat, mint ami most nálad is van.

(#47417) micafighter válasza vigyori78 (#47414) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáltad a monitort ki/be kapcsolni ilyenkor, a monitoron lévő gombbal?

(#47418) gabor222 válasza micafighter (#47416) üzenetére


gabor222
tag

Ugyan az :S Hihetetlen... Más gépen Win 7 alatt is ugyan ez. [link]

(#47419) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Nemrég váltottam Windows 7 operációs rendszerről Windows 8.1 Enterprise x64-re. Meglepően tapasztaltam, hogy erre a rendszerre nem lehet Windows Media Center-t telepíteni. Én ezt a programot használom arra, hogy tévét nézzek a második monitoromon a számítógép digitális TV tuner kártyájával, ezért szükségem van rá vagy egy alternatívára.

Már nézelődtem a neten, hogy valamilyen ügyes kis eljárással lehet-e telepíteni az Enterprise kiadásra Media Center-t, de eddig nem jártam sikerrel. Ha ebben tudtok segíteni, annak nagyon örülnék.

Vagy szívesen vennék ajánlatot arra, hogy milyen másik TV tuner kártyát működtető programmal tudnám kiváltani a Windows Media Center-ét.

Fontos, hogy másik program esetén az alábbi funkciókat tudjam használni a tévé adások nézésekor:
- TimeShift funkció. Olyanra van szükségem, ami automatikusan rögzíti a nézett adást, mint a Media Center, hogy bármikor megállíthassam és visszatekerhessem az adásokat.
- Ha rögzítek egy felvételt, akkor is szeretném használni a TimeShift funkciót. (Az AverMedia HD727 turner kártyámhoz kapott AVer MediaCenter sajnos ezt nem tudja. Vagy adás rögzítés, vagy TimeShift.)
- Szeretném, ha a tévéújságból is lehetne időzített felvételt kezdeményezni.
- (Csak zárójelben merem megjegyezni, hogy nagyon jó lenne, ha a TimeShift funkció a felvételeket a számítógép memóriájában tudná tárolni, nem írná ki merevlemezre a rögzített adást, mivel 16 GB RAM-om van, amit ki lehetne használni.)

Előre is köszönök minden segítséget!

(#47420) micafighter válasza gabor222 (#47418) üzenetére


micafighter
nagyúr

A mappában nincs használatban valamilyen fájl? Próbáld újra úgy, hogy kilövöd a háttérben futó folyamatokat, vírusírtót főleg.

(#47421) micafighter válasza micafighter (#47420) üzenetére


micafighter
nagyúr

Márminthogy kilövöd előtte..

(#47422) vigyori78 válasza micafighter (#47417) üzenetére


vigyori78
őstag

Igen mikor visszakapcsolom bejön a monitor logója majd megint power saving mode.

(#47423) gabor222 válasza micafighter (#47420) üzenetére


gabor222
tag

Na végre összejött... Tulajdonságok \ Biztonság \ Speciális. Felül módosítás, megadtam a nevem és a tulajdonos alatt előjött egy kis négyzet. Bepipáltam, gondolkozott egy kicsit és utána már engedte a Gyermek.. bepipálását. [link]

Köszi a segítséget!

Viszont még mindig érdekes, hogy miért csak ez az egy mappa volt ilyen...

(#47424) ShinjiNo válasza micafighter (#47415) üzenetére


ShinjiNo
tag

Most próbáltam ki....
Ugyan úgy reagál :(

(#47425) micafighter válasza gabor222 (#47423) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ez a következő lépés, örülök hogy sikerült megoldnai :)

(#47426) micafighter válasza ShinjiNo (#47424) üzenetére


micafighter
nagyúr

Felpörög, és se kép, se hang?

(#47427) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy kis problémába ütköztem a 8.1-el kapcsolatban! Pár fotó amit álló képként készítettem a digit.géppel jól látszik ezen a képen, viszont amint megnyitom, vagy az asztali gépre átmásolom, egyből elfordítva (helyesen) jelenítődik meg, pedig nem fordítottam el. Ezzel még nem is lenne baj, de mikor feltölteném az adott állóképeket, fektetetten jelenik meg. Lehetne ezzel kezdeni valamit?

(#47428) ShinjiNo válasza micafighter (#47426) üzenetére


ShinjiNo
tag

Pontosan :/
Monitor led pislog (jelet kap, mert a no signal felirat eltűnik)
A bill nél ha megnyomom a num lock otaz felvillan egy sec re és kész.
Az egér optikája világít rendesen :)

(#47429) szabonagyur válasza €uro (#47419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Úgy tudom a Media Centert külön kell megvásárolni és hozzáadni a rendszerhez.

Más programot használok én is ProgDVB Pro, ez ugyan fizetős de szerintem tud mindent amit szeretnél, az ingyenes verzió csak nézésre jó de nem drága megvenni sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47430) szabonagyur válasza Draken (#47427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha jól emlékszem a képek metadatai miatt van ez, a windows meg a fényképező képes érzékelni, hogy hogy készült a kép és helyesen el is forgatja ha kell. Azonban a feltöltő helyek nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47431) sanikak


sanikak
csendes tag

Hello.

Vettem egy ssdt amit kicsereltem a notebooban.Készitettem egy win 8.1 telepito pendriveot,de a telepites kozben amikor ujraindul a gep az eszkozok telepitese jonne,de ujraindul a telepites.Kérlek segitsetek.

(#47432) Draken válasza szabonagyur (#47430) üzenetére


Draken
őstag

Esetleg valami megoldás létezik, hogy ne forgassa el automatikusan?

(#47433) szabonagyur válasza Draken (#47432) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát biztosan lehet törölni, a google fel dob párat, egyiket sem használtam még. Próbáld meg a How to remove metatag keresőszót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47434) €uro válasza szabonagyur (#47429) üzenetére


€uro
őstag

Csak a Pro kiadásra telepíthető a Media Center. Ez független attól, hogy most már külön vásárolható meg a program.

Köszi az ajánlást. Utána fogok nézni a ProgDVB-nek.

(#47435) szabonagyur válasza €uro (#47434) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt pont nem figyeltem, hogy a tied nem Pro, valahogy mindenkinek az szokott lenni.
A Tuneres topikban van még több program is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47436) micafighter válasza €uro (#47419) üzenetére


micafighter
nagyúr

Windows Media Centert nem tudsz tenni Enterprisera, csak Core és Pro-ra.

(#47437) laccy88


laccy88
senior tag

üdv!
mi lehet annak az oka, hogy a mail kliens a leveleimben nem mindig tökéletesen jeleníti meg a karaktereket?

(#47438) micafighter válasza sanikak (#47431) üzenetére


micafighter
nagyúr

BIOSban tedd első helyre botoláshoz az SSDt. Újraindul a gép, az elsődleges boot adathordozóról bootol, és az jelen esetben a telepítő, ezért indul újra a telepítés. Ha bebootol az SSD, akkor elkezdi konfigurálni és jó lesz, nem kell újratelepítened, csak ennyi a gond, hogy nem az SSD az elsődleges boot eszköz.

(#47439) €uro válasza szabonagyur (#47435) üzenetére


€uro
őstag

Rendben, köszi. Először megnézem azt, amit te használsz. Aztán ha nem nyeri el teljes mértékben a tetszésemet, akkor benézek ebbe a tuneres topikba.

(#47440) sanikak válasza micafighter (#47438) üzenetére


sanikak
csendes tag

SSd van beállitva:(

(#47441) micafighter válasza sanikak (#47440) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pedig valamiért mégis a telepítő USB-ről bootol. Akkor a bootválasztó menüből válaszd az SSD-t :)

Bootoláskor a gép alaplapjától függően az F8, F10, F12 hozza elő általában.

[ Szerkesztve ]

(#47442) worxland válasza sanikak (#47440) üzenetére


worxland
addikt

Újraindulásnál szedd ki a pendrive-ot.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#47443) sanikak válasza worxland (#47442) üzenetére


sanikak
csendes tag

pendrivot kiszedtem ugyis probáltam..
boot választoban nincs az ssd... :o

(#47444) micafighter válasza sanikak (#47443) üzenetére


micafighter
nagyúr

És ha kiszeded a pendriveot mi történik?

(#47445) sanikak válasza micafighter (#47444) üzenetére


sanikak
csendes tag

akor kéri a boot eszközt hogy tegyem be..

(#47446) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én eddig még ki sem próbáltam a W8-at, de anno mintha azt olvastam volna még tavaly, hogy a W8 sokkal olcsóbb lesz, mint a korábbi windows-ok és most épp kellene egy licensz, egy egyszerű home edition (ha van olyan), de meglepetésemre szinte ugyanazokat az árakat látom, mint anno az XP, majd a W7 vásárlásakor. Én emlékeztem rosszul és nem volt arról szó hogy olcsóbb lesz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47447) sanikak válasza Tigerclaw (#47446) üzenetére


sanikak
csendes tag

szerintem ha ugyananyiba kerül mint anno az xp akkor olcsobb mert 10 év pénzromlás... stb.. :)

[ Szerkesztve ]

(#47448) sanikak válasza Tigerclaw (#47446) üzenetére


sanikak
csendes tag

http://aprod.hu/hirdetes/windows-8-1-pro-ID1TMtJ.html#ccaa24ebeb

(#47449) micafighter válasza Tigerclaw (#47446) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát ilyenek vannak: [link] -> ez a végfelhasználót nem is fogja érinteni, legfeljebb új olcsó PC vásárlásánál, de az egyáltalán nem derül ki a cikkből, hogy a végfelhasználó is kap-e ilyen kedvezményt, mert az nincs odaírva, de ez első sorban a kereskedőket érinti, olcsóbban tehetnek Windowst a gépeikre.

[link] -> ez meg csak upgrade esetén van, vagyis ha már van egy legális Windows liszenszed, és azt akarod upgradelni Windows 8-ra. Ilyen akció most nem tudom,hogy van-e, de magával az upgrade-es dologgal az a baj, hogy - tudomásom szerint - nem tudsz vele egy rendes tiszta telepítést csinálni a Windows 8-ra, mert előbb fel kell telepíteni az upgrade-elt Windowst. Vagyis ha XP-t upgrade-eltél, akkor minden újratelepítésnél fel előbb az XP-t kell feltenni. Egy régebbi MSDN fórumon én így értelmeztem ezt a dolgot, de szerencsére nem volt még dolgom ezzel gyakorlatban, ugyhogy nem néztem utána jobban, nem vagyok benne biztos, hogy igy müködik :)

(#47450) micafighter válasza sanikak (#47448) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az nekem gyanusan olcsónak tünik :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.