Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) zso85 válasza micafighter (#46949) üzenetére


zso85
tag

Köszi szépen a segítséget.
Dell vostro-n szeretném megcsinálni.
Melyik lenne az a gyári Dell program????

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#46952) micafighter válasza zso85 (#46951) üzenetére


micafighter
nagyúr

Újra raktam a gépet a dell programokat nem tettem vissza, és nem emlékszem sajnos pontosan a nevére, és most a neten sem találom. Valami Dell Smart Wifi, vagy Intelligent Wi-fi, valami ilyesmi. Neked fent vannak még a gyári Dell programok? ha leírod öket akkor megmondom közülük melyik lesz az.

(#46953) zso85 válasza micafighter (#46952) üzenetére


zso85
tag

sajnos ez nem fog menni, mert én is haználtan vettem a gépet!
A saját oldalukon esetleg nem lehet fent???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#46954) evitiguF


evitiguF
senior tag

Nos, a kulcsot elvileg sikeresen megtudtam, köszönöm core2, viszont adódott egy újabb probléma...
MSDN-ről származó "hu_windows_8_1_x64_dvd_2707332" (Windows 8.1 multiple editions x64 ) verziót próbálnám felrakni, viszont a kódomat nem fogadja el. :(((
A gépen alapból 8-as volt fent (most vásárolt, új gép, előtelepített, legális windows), lehet, hogy a kód csak ahhoz jó, vagy rossz MSDN verzióval próbálkozom?

[ Szerkesztve ]

(#46955) Neil Watts válasza evitiguF (#46954) üzenetére


Neil Watts
veterán

OEM kód csak OEM rendszerrel fog menni, MSDN-essel nem :)

Üdv. core2

(#46956) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Az asztalon lehet valahogy "rögzíteni" az ikonokat? Amikor Metro appot használok, fél képernyőn, az asztal jobb oldalán lévő ikonjaim eltűnnek. 3 monitorom van, és átcsúsznak a bal szélsőről a középsőről.

Lassan 10 éve egy séma szerint rendezem az ikonokat, a 3 képernyőt meg csak bizonyos feladatokhoz használom együtt, így utálatos, hogy mindig be kell kapcsolni, bemászni a versenyülésbe és visszapakolni. (szimulátor a gép).

Plusz így utálni fogom a metro appokat, pedig a facebook üzenetkezelés marha kényelmes vékony sávban bal oldalon.

(#46957) micafighter válasza evitiguF (#46954) üzenetére


micafighter
nagyúr

A gond az, hogy a kódod Windows 8-hoz van, és a 8.1 telepítője nem fogadja el a 8-as kódokat telepítéskor. Telepítéskor egy ún. generic key-t kell neki megadni, így lefut a telepítés. Telepítés után ugyanúgy be kell majd aktiválni a gépházban, akkor már viszont el fogja fogadni a Win 8 liszenszedet. Ilyen generic key rengeteg fel van téve a netre, googleban rákeresel, vagy itt ebben a topicban is pár száz találatod biztos lesz, és pár generic key le lett írva.

(#46958) micafighter válasza Neil Watts (#46955) üzenetére


micafighter
nagyúr

Teljesen ugyanaz a kettő Windows, az OEM a liszenszelést jelöli. Az MSDN ( Microsoft Developer Network)-re feltett telepítők ugyanazok, mint amit a boltba vennél, vagy mint ami az OEM-el előre telepített gépeken van. Windowsból nincs OEM, a liszenszből van OEM verzió. Az előre telepített gépekre szokták mondani, hogy "OEM Windowsal jön", mert a rá telepített Windowshoz OEM liszenszet kapsz. Maga a Windows szoftverben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#46959) Zotya84 válasza evitiguF (#46954) üzenetére


Zotya84
őstag

A másik megoldás:

Megkeresed az isoban az ei.cfg-t, és törlöd, és úgy indítod. Ekkor, mint a 7, nem fog kötelezően kódot kérni, hanem te tudod a verziót kiválasztani. Itt felrakod a megfelelő verziót, és úgy aktiválod, hogy nem az aktiválásra mész, hanem a kulcs módosítására, ott beírod a kulcsod, és aktiválod azzal.

A harmadik: felraksz egy 8-at a 8.1 helyett, az megeszi az UEFI-ben tárolt kódodat, és utána frissítesz 8.1-re.

#46958 micafighter: gyorsabb voltál.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#46960) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hová írhatnék, remélem ti tudtok segíteni. Egy kedves ismerősöm régebbi gépére szeretne oprendszer váltást. Jelenleg egy AMD Athlon X2 270 (3.4 Ghz) CPU, 2 GB ram, és egy Gigabyte GA-MA78LM-S2H (AMD 760G) chipsetes alaplapja van + Windows XP. Ezen a PC-n szeretnének Windows 8.1-et, erre a célra non-pro 32 bit-es változatot gondoltam. Az alaplap hivatalos driverei Windows 7-ig vannak a letöltő oldalon feltüntetve.
Kérdés: A windows 8.1-ben van WDDM driver az alaplapi chipsethez és videókártyához vajon? A napokban meg kéne venni az oprendszert.

Segítségeteket előre is köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#46961) micafighter válasza Energie X (#46960) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha mindenképp újra lesz téve a gép, a legegyszerűbb, ha megpróbáljátok felrakni a 8.1et. A többségnek működik 8.1en a 7-es driver, nekem a fő munkagépem egy régebbi dell laptop, utolsó hivatalos driverek 2011 végén készültek a Win 7hez, legalábbis a dell honlapja szerint. Ettől függetlenül a 8.1 tökéletesen megy RTM óta a gépen.

(#46962) zoltan6 válasza Energie X (#46960) üzenetére


zoltan6
őstag

tapasztalatom szerint általában a hangkártya driverrel szokott gond lenni,meg 1-2 webkamerával.többit álltalában fel szokta ismerni.meg még annak kellene utánanézned,hogy ezt a procit támogatja-e a win 8.1?.

(#46963) Energie X válasza zoltan6 (#46962) üzenetére


Energie X
őstag

Elméletileg mennie kell, ez már az Athlon II X2-es. SSE2-t biztos tud a pae és nx utasításkészletekről nem találtam semmit sem. A hangkártya az szerintem nem lesz gond, Realtek 888 codec van benne :) A chipsetbe integrált videókártyától tartok kicsit (AMD 760G - Radeon HD 3000)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#46964) cigam


cigam
félisten

A Pwn2Own kapcsán olvastam az ms Enhanced Mitigation Experience Toolkit-ről.
Elolvastam, de nem értem. Mit hogyan véd?
(Ha nem ide való, ajánljatok egy megfelelő topikot.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46965) micafighter válasza cigam (#46964) üzenetére


micafighter
nagyúr

EMET, írtam ide erről röviden nem olyan rég, de a nagy virusirto topicba jobban illik: http://prohardver.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#46966) Orlin


Orlin
addikt

Helló!

A Skydrive szinkronizálást hogyan lehet kikapcsolni?A gépházban tegnap direkt "ki-re" állítottam mindent erre most is mutatja az ikont és azt írja fájlok naprakészek ,frissítés 1 órája :/

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46967) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Másnál is előfordult már, hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy lemerül a gép? Egyszer még 30%-on van az akksi, és 1-2 perc múlva hirtelen lemerül, figyelmeztetés nélkül. 1 éves az akksi.

(#46968) micafighter válasza zsírsámán (#46967) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha ritkán csinálja, nem kell vele foglalkozni, ha gyakori, akkor más a helyzet, és több gond is lehet.

(#46969) zsírsámán válasza micafighter (#46968) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Eddig nem volt vele semmi gond, de mostmár naponta többször is előfordul.

(#46970) sanzi89


sanzi89
addikt

Még mindig nincs megoldás a Num Lock automatikus bekapcsolására? BIOS-ban nincs ilyen funkció.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46971) micafighter válasza sanzi89 (#46970) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem automatikusan bekapcsol, ne kellett semmit állítani.

(#46972) micafighter válasza zsírsámán (#46969) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mennyit használtad az akksit?

(#46973) sanzi89 válasza micafighter (#46971) üzenetére


sanzi89
addikt

Én meg már a falat kaparom kínomban, hogy nem bírom elérni 2014-ben a Microsoft legmodernebb OS-ével, hogy bekapcsoláskor legyen Num Lock... Szégyen az egész XXI. századra nézve.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46974) rgeorge válasza sanzi89 (#46973) üzenetére


rgeorge
addikt

Fast Boot/Gyors rendszerindítás be van kapcsolva? Állítólag az is befolyásolja a NumLock bekapcsolását indításkor (lásd itt és itt).

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46975) moonguru válasza sanzi89 (#46973) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Megoldás

Monitor Guru!

(#46976) sanzi89 válasza moonguru (#46975) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, úgy néz ki ez megoldotta. Legalábbis egy reset után volt Num Lock.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46977) Neil Watts válasza micafighter (#46958) üzenetére


Neil Watts
veterán

Egyről beszélünk, csak nem fogalmaztam pontosan. Bocsánat. Tehát vagy a gyártó telepíti előre (s akkor nem továbbvihető a rendszer másik gépre) vagy a user megveszi PUL licenccel, s akkor 5 gépig (igaz nem egy időben) azt csinál vele amit akar.

Ez kerülte el a figyelmemet: "A gépen alapból 8-as volt fent " - itt természetesen a generic key a megoldás. :)

Üdv. core2

(#46978) micafighter válasza Neil Watts (#46977) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nincs semmi gond, csak pontosítottam, nehogy félre értse valaki :)

(#46979) XharX


XharX
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis hibába ütköztem(remélem ez a topik keretei közé befér, ha nem, elnézést érte). A "kis gépem" minden indulásnál valamilyen hibát dob ki és nem bootol be az OS. Ez többnyire winload.exe hiba, de ha olyan kedve van ntoskrnl.exe nem tetszik neki meg elenyészően egyéb hasonló hibák. Próbáltam a telepítővel a helyreállításoknál a parancssorba máguskodni a bootcfg /fixmbr és bootcfg /fixboot sorokat, de sajnos nem segítettek. Kerestem még a neten megoldásokat, de amiket találtam egyik se jött be, szóval esetleg valaki nem tud valami jó tippet? Azt nagyobb szépen megköszönném :B
A kérdéses oprendszer meg Win 8.1

Btw a HDD hibát kizárnám mert a gép szombaton kapott újat, ott is előjön és a ramokat is teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#46980) micafighter válasza XharX (#46979) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valószínűleg megsérült az OPrendszer, a legegyszerűbb módja a hiba javításának ezesetben egy tiszta újratelepítés (tehát a rendszerpartició újraformázásával és particionálásával történő telepítés)

[ Szerkesztve ]

(#46981) Gabás válasza XharX (#46979) üzenetére


Gabás
addikt

az sfc /scannow parancsot próbáltad?

(#46982) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni ha beruházok egy win 8.1 oem-re akkor telepítőnek jó a frissítésekkel integrált msdn pendrájvról?

(#46983) micafighter válasza gu007 (#46982) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, jó lesz.

(#46984) gu007 válasza micafighter (#46983) üzenetére


gu007
aktív tag

Köszi!

(#46985) evitiguF


evitiguF
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, összejött a dolog, sikerült generic key-el telepíteni, és utána elfogadta a kinyert kulcsot!

(#46986) kohutakos


kohutakos
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h most telepítettem Windows 8.1 et és HD 4600as szériás videókártyám van a gépben. Létezik hozzá ati catalyst amit tudok telepíteni?
Elsődleges problémám, hogy facebooknál vagy egy origónál ami tele van szöveggel, számos alkalommal hibásan jeleníti meg a karaktereket, vagyis olvashatatlanul. El vannak mosódva a betűim, viszont ha kijelölöm az egészet, akkor már megjeleníti normálisan. Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

(#46987) Sub-ZeRo válasza kohutakos (#46986) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

8.1-en a hd4000-es szériát felejtsd el...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46988) zzola válasza zzola (#46910) üzenetére


zzola
félisten

Gigabyte GA-C1037UN-EU alaplap, röviden ismertetném a telepítés lépéseit, hátha valaki belefut egy ilyen csodálatos alaplapba...
Windows 8.1 x64 telepítőből csináltam egy pendrive telepítőt Rufus nevű programmal.
-Partíció séma: GPT partíciós séma
-Fájlrendszer: FAT32

Így lett egy UEFI telepítő pendrive-om.

Biosban:
-Ultra fast boot bekapcsolva
-OS Type: Windows 8 WHQL
-CSM Support: Never

CSM kikapcsolásával a Boot Mode Selection és a Storage Boot Option Control menüpontok eltűntek.
Így sikerült GPT partíciót létrehoznia a Windows telepítőnek.

Sajnos Windows 8.1 alatt nem tudtam eltüntetni az alábbi feliratot (érdekes, hogy Windows 8 alatt meg nem jelenik meg a vízjel...):

Működésbe nem zavar be, a Frissítés Windows 8.1 for x64-based Systems rendszerhez (KB2902864) javítással el lehet tüntetni a vízjelet!

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze [avagy hogyan telepítsünk Windows 8.1 x64 operációsrendszert UEFI módban]

Fenti link elég hasznos!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#46989) üszök


üszök
őstag

Üdv uraim.
Van egy ACER ASPIRE ONE ZA3 netbookom. Jelnleg Win7 fut rajta,de elég gyengécske. Olvastam valahol,hogy a Win8-al jobban mennek ezek a kis gépek. Van egy Professional kulcsom,de nem szeretném elhasználni ha azzal sem jobb. A kérdésem a következő: meddig tudom a Win8 Professionalt beaktiválatlanul használni,hogy ki tudjam próbálni jobb e.
Az Acer honlapon neincsenek Win8 Driverek hozzá,a 7 Driverei jók lesznek?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46990) vigyori78 válasza zzola (#46988) üzenetére


vigyori78
őstag

Ami a képen látható eltüntethető: Bios, Secure boot = enable

(#46991) zzola válasza vigyori78 (#46990) üzenetére


zzola
félisten

Van egy ASRock lapom is, ott el is tűnik, de ennél a Gigabyte lapnál valami nem működik. A Secure Boot be van kapcsolva, de a Status: Disabled. Ha kikapcsolom telepítés előtt és a kész rendszernél bekapcsolom, akkor is ott marad a vízjel, de erről visszább már írtam...
Ez a vízjel mizzéria csak 8.1-nél van, 8-nál nincsen, ez is érdekes...

Az ASRock lapon minden flottul megy 8 és 8.1 alatt is...
Nem hiába rühellem a Gigabyte lapokat, kritikán aluli...

[ Szerkesztve ]

(#46992) vigyori78 válasza zzola (#46991) üzenetére


vigyori78
őstag

Érdekes :F
Nekem kb 1 hónapig volt Gigabyte lapom ,biztonsági kulcsot kellet csinálni anno EZ alapján csináltam.

(#46993) zzola válasza vigyori78 (#46992) üzenetére


zzola
félisten

Később ránézek, köszi!

(#46994) moonguru válasza Sub-ZeRo (#46987) üzenetére


moonguru
őstag

Na persze, ha buta lennék...

Windows 8.1 64 bit

HD 4250 (integrált) gyönyörűen működik 7.14.10.0911 - AMD Catalyst 12.5 Beta driverrel! (nálam) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#46995) Sub-ZeRo válasza moonguru (#46994) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a 13.x-el sem akart menni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46996) troland26 válasza moonguru (#46994) üzenetére


troland26
őstag

dejó , hogy ezt beírtad ..nekem is ez az alaplapi van és már lemondtam majdnem a normális driverről ill már majdnem megszoktam a fekete kávát a kép körül :)

(#46997) sz.j


sz.j
nagyúr

A véleményetekre lennék kíváncsi (fölég azokéra akik win7-et is használtak).

Xp váltás előtt állunk és nem tudjuk, hogy mi lenne a jobb választás Win7 vagy Win8.1?
Az egyik dolog ami eddig a win 7 mellett szólt az a hagyományos Start menü volt, de most olvastuk, hogy a win8.1-nél és van Start menü. Ez hasonló mint a "klasszikus" start menü vagy más ?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#46998) micafighter válasza sz.j (#46997) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Windows 8 esetén nincs a Windows 7hez hasonló start menü alapból. 8.1ben visszakerült a Start ikon, de az a metró képernyőre visz. Tehát "klasszikus" start menü alapból a 8.1ben sincs. A metró felületet tervezték egyébként a hagyományos Start menü kiváltására. Nagy részben ki is váltja. Továbbá a win8 és 8.1 -be is lehet hagyományos, a Windows 7hez hasonló start menüt varázsolni programokkal, pl Classic Shell-el. Én ezt használom, gyors, ingyenes, nyílt forráskódú, rendszeresen fejlesztik, rengeteg beállítás, magyar nyelv is van, szép, és személyre szabható, rengeteg téma van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46999) sz.j válasza micafighter (#46998) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a választ, de mivel olyanok gépére kellene az új oprendszer akik az xp-t szokták meg és magához a géphez vagy annak az állítgatásához, bővítgetéséhez nem értenek nem tudom, hogy így jó lenne e ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47000) micafighter válasza sz.j (#46999) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a Windows 7 és a 8.1 közül választotok, akkor teljesen mindegy. A Classic Shell segítségével 3 kattintás, és a Windows 8.1 99%-ban úgy fog kinézni, mint a windows 7. A maradék egy százalék az aero hiányát jelenti, és hogy lekerekített ablakok helyett sarkok vannak a 8.1ben. Az aero hiánya azt is jelenti, hogy annyival gyorsabb lesz az OPrendszer, tehát ez szubjektív, hogy előny-e, vagy hátrány.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.