Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) tomp


tomp
félisten

Megtaláltam, hogy mi akasztja ki a Rendszermegszakítások folyamatot!
A Bluetooth A2DP!
Ha megy az A2DP és közben nézek flash videót akkor egy idő után elkezdi a Rendszermegszakítások folyamat az egyik proci magot 100%-on hajtani. Windows 7-nél egy restart után észhez tért. De a 8-nál nem elég a restart, mivel ugyan úgy 100%-on jön vissza a rendszer. Le kell állítani a laptopot majd visszakapcsolni. Ennyire nem tudott normális drivert írni az Atheros, hogy egy bug miatt megbolondul az alaplap fw-je? Mivel elkezd pörögni 100%-on a kiegészítő gpu ventillátora is a processzorén kívül.

(#34552) nagyi2k válasza Ice&Lime (#34542) üzenetére


nagyi2k
tag

Szia!

Próbáld ki esetleg a WinReducer -t.

Üdv.: nagyi2k

[ Szerkesztve ]

(#34553) sch_a válasza vlevi (#34544) üzenetére


sch_a
addikt

Én a saját notebookomon megjelenés óta Win8-at használok, de még mindig nem látom át teljesen. Nap közben itt ülök egy XP előtt, és azt vettem észre, hogy sokkal kényelmesebb használni... Egyszerűen nem PC-re való ez a felhasználói felület. Remélem 8.1-ben némileg javítottak ezen, kipróbálni még nem nagyon volt időm.

[ Szerkesztve ]

(#34554) Partyface007 válasza sch_a (#34553) üzenetére


Partyface007
őstag

megszokás kérdése, amúgy én is hagyományos desktop módban classic shell-el használom így teljes értékű start menü-m van ...

modern ui apps-okkal nekem se jön be (pc-n) de a fent említett programmal pont ugyanúgy használható mintha win7 lenne

[ Szerkesztve ]

(#34555) pushalias válasza sch_a (#34553) üzenetére


pushalias
addikt

„Nap közben itt ülök egy XP előtt, és azt vettem észre, hogy sokkal kényelmesebb használni...”

Nap közben itt ülök egy XP előtt, és azt vettem észre, hogy folyamatosan a mocskos k... kib... tet... gec... szavak járnak az eszemben. Persze, ha a kényelmesebb azt jelenti, hogy a tetszőleges böngető nem 5 másodperc alatt indul, mint otthon a kényelmetlen W8-on, hanem percekig tart, mire betölt, a szövegszerkesztő indítása háromszor annyi ideig tart, de tetszőleges egyéb program is lassan indul és az után is egy kínszenvedés használni, akkor igen, az XP használata nagyságrendekkel kényelmesebb. Sőt.

Honor 9 / HP 8470P

(#34556) sch_a válasza pushalias (#34555) üzenetére


sch_a
addikt

Ki beszélt a gyorsaságról? Szerinted én miért használok a saját gépemen Win8-at? Én felhasználói felületről beszéltem, ami nem hagyományos PC-re lett optimalizálva. Ez tény.

Ne haragudj, de nem tudom miért kell gyakorlatilag személyes támadásként kezelned bármiféle kritikát, ami az oprendszerrel szemben megfogalmazódik itt.

[ Szerkesztve ]

(#34557) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne!
Vettem egy laptopot és Win 8 van rajta! Hol tudom azt kikapcsolni,hogy ne kérjen jelszót tőlem mindig?
Csak én használom a gépet,így ez az opció ez nekem felesleges!
Én nem találtam meg sehol sem! Win 7 nél ki tudtam kapcsolni,hogy ne kérjen!

Köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#34558) Partyface007 válasza atka76 (#34557) üzenetére


Partyface007
őstag

cseréld le a jelszavadat üresre pc settings/users

http://www.youtube.com/watch?v=pTz9a1bI7jU

[ Szerkesztve ]

(#34559) netpeti98 válasza atka76 (#34557) üzenetére


netpeti98
addikt

[link]

Üdv netpeti98

(#34560) VoidXs válasza atka76 (#34557) üzenetére


VoidXs
nagyúr

[link]
Ezt mindenki megkérdezi, kezdhetnénk ezzel a témaismertetőt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#34561) atka76 válasza netpeti98 (#34559) üzenetére


atka76
tag

köszönöm,jók ezek a tippek!

Esetleg van még ilyen valahol,mert nekem még elég fura a " start menü " is és a kikapcsolás is!

Bendegúz

(#34562) Psychonaut válasza atka76 (#34561) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kikapcsolásra kitehetsz egy ikont az asztalra, a Start Screenre, vagy beteheted context menübe is (jobbklikk-menü), amelyik kényelmesebb. ;)
Mindre van leírás (igaz, angol nyelvű).

(#34563) csako válasza atka76 (#34561) üzenetére


csako
veterán

Vagy ha kényelmesen közel van, akkor a gép bekapcsoló gombját is használhatod kikapcsolásra :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34564) Bomc


Bomc
aktív tag

Láttam boltba 31k Ft a magyar Win8 x64 OEM, ezt külön is meg lehet venni vagy csak laptoppal együtt?

(#34565) FLx válasza Bomc (#34564) üzenetére


FLx
addikt

Ha külön árulják, akkor külön lehet megvenni.

(#34566) vlevi válasza Bomc (#34564) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7 ota aznoem nem azt jelenti, mint korabban. Megveheted hw nelkul is, de telepiteni csak egyetlen gepre szabad, es onnantol ahhoz a gephez kotodik a licensz.

(#34567) Ispy válasza Bomc (#34564) üzenetére


Ispy
veterán

Hát akkor ne ott vedd, keress rá neten, én most vetten 25k-ért :K

(#34566) vlevi

Ha jól tudom win8 alatt az oem nem azt jelenti, mint 7-ben, mert átrakhatód már másik gépre is, a lényeg, hogy csak 1x lehet fent egy gépen egyszerre.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34568) beteg válasza Ispy (#34567) üzenetére


beteg
őstag

Csak akkor igaz, hogy átvihető az OEM másik gépre, ha be van regisztrálva "Személyes használatú licenc" program alá: [http://personaluselicense.windows.com/hu/default.aspx]

Csak futni kell!

(#34569) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

8-nál van olyan, hogy beteszem a lemezt és használhatom, úgy mint pl ubuntut?
ezt csak azért kérdem, mert ha mondjuk van egy laptopon particionált gyári telepített win7, azt nem szeretném letörölni azért, hogy megnézzem hogyan is megy rajta a 8.
mert ugye azt sem tudnám megtenni, hogy ráteszem a c-re a win7 helyére, mert a win7 100Mb-ot külön lefoglal, míg a 8 300MB, ami nem stimmel, és már ha vissza akarom tenni a gyári partícióról a win7-et, már nem fog stimmelni, vagy nem...?...
szóval ha lenne egy olyan win8 kiírható lemezre, hogy beteszem és lemezről indulna, hogy meglessem minden oké e az jó volna.

(#34570) beteg válasza Ice&Lime (#34569) üzenetére


beteg
őstag

lemezről futtatható nincs. windows to go kompatibilis pendriveről lehet futtatni

Csak futni kell!

(#34571) Ice&Lime válasza beteg (#34570) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem lehet beletenni egy win8 telepítő lemezt és az nem alkalmas erre?

egyébként egy a windows to go ez lementi a rendszerről a képfájt egy pendrive-ra, minden alkalmazással együtt? de akkor a drivereket és beállításaikat is?,akkor hogyan lesz kompatibilis ha egy másik bépre rávan dugva egy másik gép rendszere?, nem értem. pl. van egy desktopom, csinálok róla windows to go képet egy pendrive-ra, a desktopon intel hd graphics van, realtek audio és internet, na most ha ezt a rendszer alkalmazom egy laptopon, amin pl teljesen más hangkártya és internet driver van, akkor hogy működik, tényleg nem értem.

(#34572) FLx válasza Ice&Lime (#34571) üzenetére


FLx
addikt

Kb. Vista óta simán cipelhető a Windows mindenféle gépek között amíg nem kell más kernel. Amúgy nem menti le a gépedet, legalábbis normál esetben nem, egy WIM fájlt kell neki adni, pl. jó a gyári Enterprise telepítő is.

(#34573) Ice&Lime válasza FLx (#34572) üzenetére


Ice&Lime
veterán

tehát nem az én teljes cuccaimat rakja rá pendriv-ra?
beteszem a win8 lemezt, elindítom a win to go-t és a win to go a betett lemezről csinál egy bootolható pendriv-ot?

(#34574) beteg válasza Ice&Lime (#34573) üzenetére


beteg
őstag

úgy tudom, hogy csak win 8 pro vagy ent oprendszert futtató gépen lehet csinálni ilyen pendrive-ot, de amúgy igen.

Csak futni kell!

(#34575) Ice&Lime válasza beteg (#34574) üzenetére


Ice&Lime
veterán

-kár hogy nem megy win 8 telepítővel, úgy mint ubuntu-nál, azt sajnálom.

-mekkora pendrive kell hozzá, tudod pontosan?

(#34576) #68216320


#68216320
törölt tag

Licensz ügyben érdeklődöm. Vennék egy pro-t és az AMD-s asztali gépemtre tenném fel. De ha eladom és Intelre váltok, akkor új licensz kell vagy használható marad?
Az inteles laptopomra upgrade-eltem vista-ról már egyet és próbából fel akartam tenni az amd asztalira, az nem tetszett neki. Ezért érdekelne, hogy mi alapján azonosítja, hogy mire mehet és mire nem. Jó volna, ha nem kéne architektúra váltásnál új licensz, mert csak az alaplap+cpu cserélődne.

[ Szerkesztve ]

(#34577) FLx válasza Ice&Lime (#34575) üzenetére


FLx
addikt

Legalább 32GB és nem árt egy gyorsabb fajta.

(#34578) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Van egy T-mobile-től vett Lenovo G580 laptop.Windows 8 volt rá telepítve,úgy kaptam.Particionáltam sajna Aomei Partition Assistant Pro 5.0 programmal.A gondom,hogy nem indul el azóta a windows.Leáll induláskor és újraindul a gép.Elindítottam a windows 7 telepítőt azt sem lehet felrakni.Azt írja,hogy a particiók offline-ok.Mit lehet csinálni szerintetek? :F

A logikában semmi sem véletlen!

(#34579) FLx válasza #68216320 (#34576) üzenetére


FLx
addikt

Egy licenc egy gép, ennyi a megkötés. Ha átrakod egy másik gépre az simán menni fog.

(#34580) FLx válasza hoby36 (#34578) üzenetére


FLx
addikt

Letörölsz róla minden partíciót, aztán a Windows telepítőt ráengeded.

(#34581) beteg válasza Ice&Lime (#34575) üzenetére


beteg
őstag

csak olyat vennék, ami kifejezetten win to go kompatibilis jelölésű, mert speciális chip kell, hoyg legyen benne. "mezei" pendrive nem jó!
nem akarok ezeknek reklámot csinálni, biztos van más gyártónak is, de: [link]

Csak futni kell!

(#34582) Ice&Lime válasza FLx (#34577) üzenetére


Ice&Lime
veterán

na az gáz, most azért vegyek is egyet? :F na ne. annyit nem ér, hogy csak kipróbáljam.
a legnagyobb pandriveom 8GB-os és van 2db-is, nem akarok venni még egyet sokezerért csak erre.
nincs valami költséghatékony megoldás?

(#34581) beteg: áhh és egész nyáron erre gyűjtsek? :)

ez így nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#34583) hoby36 válasza FLx (#34580) üzenetére


hoby36
senior tag

Ezt hogyan tudom megtenni?Eddig csak a windows belépése után próbáltam.

A logikában semmi sem véletlen!

(#34584) Partyface007 válasza hoby36 (#34583) üzenetére


Partyface007
őstag

boot-olj win8 dvd-ről és úgy töröld a particiókat, illetve elötte próbálj meg egy repair-t hátha...

(#34585) hoby36 válasza Partyface007 (#34584) üzenetére


hoby36
senior tag

Próbáltam.Hol tárolja a windows a biztonsági másolatot?

A logikában semmi sem véletlen!

(#34586) bon válasza Ice&Lime (#34582) üzenetére


bon
őstag

Virtuális gép.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#34587) rgeorge válasza bon (#34586) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nem a Windows 8-at próbálná ki Jakos73, hanem a Windows 8-to-go-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#34588) FLx válasza beteg (#34581) üzenetére


FLx
addikt

Bármilyen pendrive jó amúgy, csak nem lesz gyors.

(#34589) FLx válasza hoby36 (#34585) üzenetére


FLx
addikt

Ha szétbarmolta a csodaszoftver a partíciókat, akkor ott nehézkes lesz már adatot visszaállítani. Ha kaptál a géphez recovery DVD-t akkor arról lehet visszaállni, vagy ha tud a laptop recovery partícióról indulni akkor azzal. Ha egyik sem van, akkor újratelepítős móka, ellőte mondjuk egy fdisk a Windows telepítővel.

(#34590) sch_a válasza FLx (#34589) üzenetére


sch_a
addikt

G580-on van OneKey recovery.

(#34591) hoby36 válasza sch_a (#34590) üzenetére


hoby36
senior tag

Azt hol találom? :B

A logikában semmi sem véletlen!

(#34592) sch_a válasza hoby36 (#34591) üzenetére


sch_a
addikt

Bekapcsoló gomb mellett, jobbra.

(#34593) bon válasza rgeorge (#34587) üzenetére


bon
őstag

Ez esetben kénytelen beszerezni egy kompatibilis pendrive-ot.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#34594) hoby36 válasza sch_a (#34592) üzenetére


hoby36
senior tag

Egy isten vagy!Köszönöm! :R :R :R :R

Elindult a windows.Köszi mindenkinek a segítséget!

Azt azért leírná valaki,hogy mit "tett" a gom,hogy elindult most simán?

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#34595) FLx válasza hoby36 (#34594) üzenetére


FLx
addikt

Visszaállítja a gyári telepítést. Ha lett volna rajta adatod, akkor azt most buktad volna.

(#34596) hoby36 válasza FLx (#34595) üzenetére


hoby36
senior tag

Volt rajta és meg is maradtak.Programok,képek...
Pont olyan,mint amikor elindult még,de a particio ketté lett választva,ahogy akartam a programmal,mielőtt meghalt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#34597) Black Plague


Black Plague
tag

Most már hosszú hosszú ideje olvasom itt hogy mindig van valaki aki felteszi a Win8-at aztán meg elkezd nyavajogni hogy miért nem olyan mint a Win7 ..

Csak egyszer az életben azt is olvasni szeretnbném itt hogy mielőtt megvettem a win8-at ELOLVASTAM előtte MINDENT RÓLA és TUDTAM hogy mivel jár ha Win8-at telepítek fel vagy azért vettem előtelepített Win8 al gépet mert tudtam hogy az mivel jár és le akarom cserélni win7re..De nem ezt lehet olvasni hanem azt hogy olyan alapvető dolgokkal sincsenek néhányan tisztában mint a Dual boot használata win8 rendszerkövetelményei stb de ŐK win8 at akarnak meg raknának fel de arra képtelenek hogy előtte megnézzék hogy amire fel akarják rakni a gyártó oldalán vann-e win8 driver vagy ha nincs akkor a win7-es vagy akármi.és az kompatibilis -e a win 8 al...

.Aztán tőbb oldalon lehet olvasni hogy miért szar a metro meg miért nincs start menű amikor meg felrakja a classic shelt pl akkor meg az a baja hogy mégsem olyan mint a Win 7..De a világ összes pénzéért sem rakná vissza a Win7 et már ha van neki mert az Usernek WIN8 kell mert úgy érzi az a trendi hogy elmondhassa hogy neki is van de használni nem tudja vagy nem is akarja csak szapulja mert előtte ugye azt a részt majd mindenki kihagyta hogy Preview verzio ahol mindenki aki akarta KIPRÓBÁLHATTA és elméletileg ELDŐNTHETTE hogy vajon kell-e Neki ez a verzio vagy nem kell...

Senkit sem kényszerített az MS hogy a WIN8 at használja és mégis itt a forumozó társak javarésze személyes sértésnek veszi a Win8 létezését...Egyszerű ha nem tetszik nem használni kell lecserélni azt kész Még senkit sem zártak azért börtönbe hogy meglátták hogy nem a win8 at használja...

Elnézést de ez kikívánkozott belőlem mert már nagyon unalmas az állandó win8 szapulás..

[ Szerkesztve ]

(#34598) vlevi válasza hoby36 (#34578) üzenetére


vlevi
nagyúr

Baszki, mar emekszem ra. 1-2 evvel ezelott en is azzal akartam particionalni a win7 gepemet, nekem sem sikerult. Par perc alatt eljutott 99%-ig, de utana tobb oran keresztul semmit sem csinalt.

Viszont azota az easeus partition master home-al tobbszor sikeresen megcsinaltam ugyanezt.

(#34599) hoby36 válasza vlevi (#34598) üzenetére


hoby36
senior tag

Megint nem indul.Most már nincs benne a bios boot menüben a vinyó.

A logikában semmi sem véletlen!

(#34600) Taifa Díaz válasza Black Plague (#34597) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Végre valaki jól rápirít a nyolcason nyavalygókra :R Jogos minden, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.