Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Monyos válasza pushalias (#34250) üzenetére


Monyos
aktív tag

Teljesen nulláról, frissen felrakott Windows 8 "alap" verzió. És csak az alap programok lettek telepítve (Nero, VLC, Total CMD, Chrome ....).
Valamint használatban semmi problémája nincs a rendszernek, gyors, nem dobál hibákat. Csak simán nem működnek a kezdőképernyő alap programjai.

Szerk. :
Az "Áruház", valamint a "Térképek" alkalmazás viszont működik.... :F
Ami viszont tényleg furcsa, hogy a "Kamera" alkalmazás működött az első rendszerindításkor, most viszont ezt az üzenetet kapom: "A Kamera alkalmazás sajnos nem használható a Windows ezen verziójával." :Y

[ Szerkesztve ]

(#34252) dunc válasza Monyos (#34251) üzenetére


dunc
nagyúr

Az uac nullára van húzva ? (ha igen próbáld visszarakni,és úgy próbáld)

(#34253) pushalias válasza Monyos (#34251) üzenetére


pushalias
addikt

A metrós cuccok szempontjából teljesen érdektelen, hogy mi egyéb van telepítve. A Win8 jogtiszta, vagy legalább teljesen tuti forrásból származik? Antivírus milyen van rajta? Microsoft fiókkal jelentkezel be, vagy egyéb fiókkal?

Honor 9 / HP 8470P

(#34254) tomp válasza pushalias (#34242) üzenetére


tomp
félisten

Miért? Belátta az Ms, hogy egy kalap hulladék? Van amikor 1 óra múlva jelzi lelkesen, hogy jött fb üzenetem miközben már rég válaszoltam is. :DDD

(#34255) pushalias válasza tomp (#34254) üzenetére


pushalias
addikt

Facebook bezzeg annyira király, hogy a saját oldalán is össze-vissza jönnek az értesítések. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#34256) Monyos válasza dunc (#34252) üzenetére


Monyos
aktív tag

UAC-ot visszaállítottam alapra , de az sem segített.

(#34253) pushalias:
Eset Smart Security van fent, viszont már mielőtt ezt felraktam már nem működtek a metrós dolgok, tehát ezt ki lehet zárni.
Microsoft-fiókkal vagyok bejelentkezve. (helyi fiókkal próbáltam először)
Ha rámegyek az áruházra az első üzenet, hogy nem tudott csatlakozni és rá kell mennem, hogy próbálja újra. Így már bejön.

Következő problémám, ami már nagyobb gondot jelent:

Skype-ot nem tudom telepíteni az áruházból, ezt az üzenetet kapom: "Egy probléma miatt nem lehetett lebonyolítani a vásárlást. Hibakód: 0x80070032 "

Találtam is egy hibajelentést ami teljesen ugyan az mint nálam : [link]

[ Szerkesztve ]

(#34257) Gabás válasza Monyos (#34256) üzenetére


Gabás
addikt

nézd meg az eseménynaplót, de sajnos már láttam ehhez hasonló hibát, szinte lehetetlen újratelepítés vagy új felhasználó fiók létrehozása nélkül megoldani

[ Szerkesztve ]

(#34258) Monyos válasza Gabás (#34257) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nemááááááá' ! :Y :W

Mit keressek az esemény naplóban?

(#34259) Gabás válasza Monyos (#34258) üzenetére


Gabás
addikt

alkalmazásokkal kapcsolatos hibákat (ezek valszeg megjelennek a felügyeleti események összegzésben is)

(#34260) noxon válasza pzstm (#34243) üzenetére


noxon
őstag

Ez a win 8.1, sima 8-ason nem emlékszem volt-e ilyen. Mindegy betudom annak, hogy a 8.1 még csak preview

We live in a simulated world...

(#34261) pushalias válasza Monyos (#34256) üzenetére


pushalias
addikt

Hinnye, ez nagyon furmányos probléma, ezt már csak pénzért vállalnám be. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#34262) Monyos válasza pushalias (#34261) üzenetére


Monyos
aktív tag

Engem is úgy kértek meg, hogy a frissen vásárolt laptopra telepítsem már fel a Windows8-at.
Ráadásul az adott gépre csak Win8 driverek vannak, úgyhogy más szóba se jöhet. :(((

Meguntam a hibakeresést. Megy fel megint a szűz rendszer, aztán meglátjuk. :U

Ezek az első Win8-as élményeim... hát nem fogott meg az biztos. :N

(#34263) pushalias válasza Monyos (#34262) üzenetére


pushalias
addikt

Rendszer nélkül vettek laptopot? Okos. ;)

Ha megy fel a szűz rendszer, ne vacakolj, egyből MS fiókkal jelentkezz be, aztán majd mesélj!

Honor 9 / HP 8470P

(#34264) tomp válasza pushalias (#34263) üzenetére


tomp
félisten

Én is rendszer nélkül vettem tavaly előtt. Csak Windows 7 driverek vannak a géphez, mert a 8 mindent felismert. :C

(#34265) tomp


tomp
félisten

Most hogyan kell bezárni az appokat? Lehúzom és bezáródik nem? Ha bal felső sarokba nyomok akkor a háttérbe rakja nem?
Tegnap este a Tunein-t lehúztam. Zene kikapcsolt. Gondoltam bezárult. Most újra rámentem a Tunein csempéjére és szólt tovább a rádió. :DDD :D

(#34266) pzstm válasza tomp (#34265) üzenetére


pzstm
titán

olvasd el ezt a cikket és nézd meg a youtube videót. Egész szemléletesen bemutatja, hogy mikor mi történik.

Arról van szó, hogy ha a Windows8-ban megszokott módon csukjuk be az alkalmazást (vagyis a tetejénél megfogjuk és lehúzzuk), akkor valójában csak egy úgynevezett „Tombstoning” (legyen mondjuk dermedt, de várom a magyar megfelelőjére az ötleteket) állapotba kerül, amikor is csak memóriát foglal le, CPU-t nem. Pánikba nem kell esni, ha kell memória, akkor nagyon szépen felszabadítja magától. WP8 tulajoknak ismerős lehet ez, olyasmire gondoljunk mint mikor a Windows gombot megnyomjuk. A feladatkezelőben ilyenkor továbbra is látszik az alkalmazás. Ha be akarjuk zárni akkor nyilván lehet feladatkezelőből kilőni az appot, vagy ha valakit ez zavar, akkor alt-f4 billentyűkombinációval bezárva is „teljesen” bezáródik, valamint ha fentről lehúzzuk, s lent tartjuk két másodpercig, akkor megfordul a kis kép, előjön az alkalmazás csempéjének a képe és akkor húzzuk tovább. Leírva lehet ez annyira nem elképzelhető, ezért csináltam egy rövid szemléltető videót ezzel kapcsolatban. Íme:

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34267) Taifa Díaz válasza pzstm (#34266) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Tombstoning - lehetne, mondjuk, tetszhalott :DDD Élve eltemetett azért mégse, nem igaz?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34268) pzstm válasza Taifa Díaz (#34267) üzenetére


pzstm
titán

:DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34269) pushalias válasza Taifa Díaz (#34267) üzenetére


pushalias
addikt

Én is ezen a verzión gondolkodtam, de még mindég nem elég frappáns.

Honor 9 / HP 8470P

(#34270) Gorneck válasza tomp (#34265) üzenetére


Gorneck
titán

Én alt+f4-vel szoktam...ha már nincs szükségem az adott appra... :)

Gorneck#1239

(#34271) vlevi válasza pzstm (#34268) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom nem árulok el újat azzal, hogy tombstone=sírkő :D
Legjobb esetben is az arizonai város juthat eszünkbe róla : http://www.cityoftombstone.com/

(#34272) Taifa Díaz válasza vlevi (#34271) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Na igen, de a szó szerinti jelentés most valahogy felejtős.
Akkor talán inkább az inaktív is megteszi.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34273) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem rajottem, mi az egyi, dolog, ami zavar a metroban. Az eger vissza gombjanak teljesen random mukodese. Van, amelyik alkalmazas kezeli, van, amelyiken csak a sarokban van egy vissza gomb, de teljesen kiepni azzal sem lehet.
Nekem ez azert zavaro, mert naponta nehany orat nyomkodom a droidos tabletemet, es ott hozzaszoktam ahhoz, hogy van statusz sor, vissza es home gomb mindenutt.
Ezert erzem kenyelmetlennek azt, amikor win8 alatt nemtalalaom ezeket.

(#34274) tomp válasza pzstm (#34266) üzenetére


tomp
félisten

Lehúzom és hiába tartom ott fél percig, akkor sem fordul át az ablak. Feladatkezelőben továbbra is látom. :)
Vagy csak 8.1-ben van ez?

(#34275) pushalias válasza vlevi (#34273) üzenetére


pushalias
addikt

„Az eger vissza gombjanak teljesen random mukodese”

A minek a micsodájáról is beszélünk, kérem szépen?

Honor 9 / HP 8470P

(#34276) bon válasza tomp (#34274) üzenetére


bon
őstag

csak a 8.1-ben

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#34277) brd válasza pushalias (#34275) üzenetére


brd
nagyúr

Az egér az a mütyűr az asztalon, amit ha tologatsz, mozog a monitoron a nyíl. A vissza gomb pedig (gondolom, mert a legtöbbször ez van bindolva rá) a (jobbkéznek) hüvelykujjra eső gombja.

The only real valuable thing is intuition.

(#34278) pushalias válasza brd (#34277) üzenetére


pushalias
addikt

„gondolom, mert a legtöbbször ez van bindolva rá”

Gondolom. Legtöbbször. Nos, igen.

Honor 9 / HP 8470P

(#34279) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Win8 alatt használ valaki esetleg Office 2010-et? Az alábbi problémám lenne és nem igen sikerül rájönni a jelenség okára. :F

Az oprendszer és az office is 64 bites és természetesen jogtiszta mind a kettő.

(#34280) Monyos válasza pushalias (#34263) üzenetére


Monyos
aktív tag

Na délután újra felcsúszott a rendszer, ugyan azokkal a programokkal.
Láss csodát, minden hibátlan... :C
Ki érti ezt?! :F :)

[ Szerkesztve ]

(#34281) pushalias válasza Monyos (#34280) üzenetére


pushalias
addikt

Király. :)
Ugye egyből a MS fiókkal jelentkeztél ezúttal be?

Honor 9 / HP 8470P

(#34282) Monyos válasza pushalias (#34281) üzenetére


Monyos
aktív tag

Igen, már a Windows telepítésekor bejelentkeztem egy új MS fiókba.

De nehogy már akinek nincs lehetősége bejelentkezni online fiókba (épp nincs net), annak később is ilyen gagyin működjön. Én is csak azután próbáltam meg online fiókkal miután nem mentek a metrós appok, de utólag bejelentkezve sem működtek... :U
Úgyhogy szerintem nem ez lehetett a hiba oka, bár előfordulhat. :F

(#34283) pushalias válasza Monyos (#34282) üzenetére


pushalias
addikt

Szerintem sem ez a közvetlen oka. :) Egyébként majd látni fogod, milyen fontos szerepe van a MS fióknak a W8 használatában. Hát még a 8.1 esetében!

Honor 9 / HP 8470P

(#34284) vlevi válasza pushalias (#34275) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt most komolyan kerdezed?
Normalisabb egereken nem csak 1 gomb van.
Van a 4., 5. Gomb az egeremen, ami ezer eve az elore-hatra lepkedest csinalja. Intezoben bongeszoben, ezer masik helyen. Metroban viszont ezt nem tdom hasznalni. Ertem en, hogy erintokepernon nincs eger, de megint ott vagyunk, hogy asztali felhasznalasra nem gondoltak. A jobbegerre bejovo menufeleseget meg mindig nem tudom hova tenni magamban..

(#34285) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Mik ezek a fontos szerepek? Eddig semmivel sem találkoztam. :F

(#34286) Monyos válasza pushalias (#34283) üzenetére


Monyos
aktív tag

Itthon még biztos nem váltok a Win7-ről.
Főleg egy ekkora malőr után, aminek még a forrását sem sikerült megtalálni. :)
A rendszer már jó-jó, de lenne mit változtatni rajta az biztos.
Ez a metrós felület meg egyáltalán nem jön be, a kezdőképernyős dolog még oké, de az olyan programok amik már rendelkeznek "Win8 felülettel"... :Y szerintem katasztrófa. Látszik, hogy nem csak PC-re készült.

(bár lehet, hogy egérrel más véleményt alkottam volna,mert tapipadon kezeltem a laptopon)

[ Szerkesztve ]

(#34287) FLx válasza EmptyParadox (#34285) üzenetére


FLx
addikt

Skydrive, store, beállítás szinkronizáció.

(#34288) pushalias válasza Monyos (#34286) üzenetére


pushalias
addikt

Tapipaddal szörnyű, ez tény. Már leírtam róla a véleményemet: [link].

Honor 9 / HP 8470P

(#34289) Veron válasza Veron (#34196) üzenetére


Veron
őstag

Nem tudtok semmilyen megoldást a fényerő problémára? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34290) noxon


noxon
őstag

Találtam egy jónak tűnő chat app-ot metro felületre, de valamiért nem enged csatlakozni facebookhoz és googla talkhoz. Chat ez a neve a sotre-ban , valaki megnézhetné, hogyan lehet csatlakozni :U

http://windows.appstorm.net/reviews/chat-for-windows-8-instant-messaging-daily-driver/

We live in a simulated world...

(#34291) brd válasza pushalias (#34278) üzenetére


brd
nagyúr

Egyszer úgy szeretnék egy választ kapni tőled, hogy az ilyen idiótaságokat minek írod be (ha csak azért nem, hogy több legyen a hozzászólásod), de nyilván nem fogok értelmes magyarázatot olvasni. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#34292) pushalias válasza brd (#34291) üzenetére


pushalias
addikt

Javasolt önértékelés javító eljárás: elolvasod, nem tetszik, mert nem éri el a te ég tetején kebegő színvonaladat, konstatálod, örülsz, hogy bezzeg te zseni vagy, majd kibírod, hogy nem fejted ki, mekkora agyhalott a másik. Végül elégedetten hátradőlsz, hogy lám, még ebben is jobb vagy a minden hülyeséget beíró buta tömegnél.

Honor 9 / HP 8470P

(#34293) worxland


worxland
addikt

:DD
Kár, hogy ez a kevés értelmes hozzászólásod egyike.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34294) pushalias válasza vlevi (#34284) üzenetére


pushalias
addikt

Te magad is írtad, hogy „van, amelyik alkalmazas kezeli, van, amelyiken csak a sarokban van egy vissza gomb, de teljesen kiepni azzal sem lehet”.

A default pécés egérnek 2 vagy 3 gombja van és görgője. Minden egyéb gomb extra. A vissza funkciót a programozó kezeli le, ha éppen olyan kedve van. Ha tehát neked a szallonasütő alkalmazásban nem működik az egereden vissza gombnak beállított valami, a programozónál lehet reklamálni, ehhez a metró felületnek, meg a Windows 8-nak úgy általában túl sok köze nincs.

Honor 9 / HP 8470P

(#34295) PuMbA válasza Monyos (#34286) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kényszerít senki sem a metrós appok használatára, lehet Win7-ként használni a rendszert, én is így csinálom :) Egyedül a kezdőképernyő "kötelező", mert ugye megmaradt a vezérlőpult stb..

[ Szerkesztve ]

(#34296) vlevi válasza pushalias (#34294) üzenetére


vlevi
nagyúr

" Windows 8-nak úgy általában túl sok köze nincs."
Windows intézőben működik, Store-ban nem.
De befejeztem, nem vitatkozok veled, ha értelmes választ adni nem, csak kötözködni tudsz.

(#34297) pushalias válasza vlevi (#34296) üzenetére


pushalias
addikt

Ja, ha téged ne hat meg, hogy leírtam, miért van, azzal túl sokat nem tudok kezdeni.

Honor 9 / HP 8470P

(#34298) dunc válasza Monyos (#34286) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem megbizható op,egy darabig jó meg szép,majd jönnek a megfejthetetlen hibák . Nem kinzom vele magam,és ügyfélnek se ajánlom !

(#34299) worxland válasza dunc (#34298) üzenetére


worxland
addikt

Lassan 2 éve használva azt kell mondjam, nincs vele több baj, mint a Win7-el van/volt.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34300) dunc válasza worxland (#34299) üzenetére


dunc
nagyúr

Használom mindkettöt ,szerintem a win 8 problémásabb,az igaz ,hogy win 7 elöfutára a vista kb olyan mint most a win 8 ,tehát valami új.Csak anno a vista hozott valami újat valami mást,a win8 szerintem visszafejlödés ! (tabon ,telon,biztos szupi,de nem való pc re fő oprendszernek)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.