Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) szutyis válasza xxSanchez (#20450) üzenetére


szutyis
tag

:C

(#20452) mrhitoshi válasza pzstm (#20448) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Áh veszteséges az egész platform. Kukába vele. pfffej. :DDD

PS4

(#20453) pusihusi válasza Bodor (#20447) üzenetére


pusihusi
addikt

Még nem csináltam meg de ma megcsinálom, csak vacillálok hogy kell-e valami vírusirtó. vagy valami defender?

Üdv. Feri!!

(#20454) LLKobe válasza Locsi (#20446) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen ez meg is történt, de a MPC-HC-nál ha explorerből rábökök egy avi-ra, akkor nyílik is. Viszont a zenékkel nem történik semmi, hiába klikkelek az mp3-akra :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20455) jediweb válasza FLx (#20441) üzenetére


jediweb
aktív tag

Szia

Kérdezném, ez megegyezik pl a norton ghost szerű mentéssel?
Ha igen csak a C meghajtót nem lehet lementeni? Igen lehet megtaláltam...

Már csak ez a kérdés :Ez megegyezik pl a norton ghost szerű mentéssel?

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20456) Bodor válasza jediweb (#20455) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, én már használtam mindkettőt , legalábbis WIN 7-nél, mert a Norton Ghost ugye nem megy fel WIN 8-ra, csak hidegen tudsz vele mentést készíteni.

Miért ne lehetne a C-t lementeni? Az a lényege a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#20457) jediweb válasza Bodor (#20456) üzenetére


jediweb
aktív tag

Total ghost szerű a mentés, vagy csak a file.ok. NEM MINDEGY ....

jediweb

(#20458) Bodor válasza jediweb (#20457) üzenetére


Bodor
veterán

Az egész "C" partíciót menti + a 350 MB-osat is, tehát nem csak a fájlokat.

(#20459) bon


bon
őstag

Van e lehetőség olyan módon tiszta telepítést csinálni egy Windows 8-al előtelepített laptop esetében mint a korábbi Widows-oknál, hogy törlötem a winyó tartalmát majd a gép alján lévő sorozatszám segítségével feletelepítettem és aktiváltam a Windows-t?

A gép alján Windows 8-nál nincs sorozatszámos matrica. Ha felrakok egy Windows 8 pro-t akkor magától aktiválja a gép azonosító száma alapján?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#20460) jediweb válasza Bodor (#20458) üzenetére


jediweb
aktív tag

Akkor innentől kezdve a norton nem is kell kivéve, ha nem indul el a gép .. vagy igen ?

jediweb

(#20461) Locsi válasza LLKobe (#20454) üzenetére


Locsi
senior tag

Őszintén megmondom, mp3-at nem halgatok, de a flac-ot hozzátársítottam a foobarhoz és minden ok.

Ellenben az első telepítésemnél, történt egy olyan, hogy minden programomnak megvolt az alapértelmezett társítása, és valamiért nem bírta megnyitni se total commnderből ( program futási hiba (31)), se intézőből ( nincsenek meg a program alapértelmezései.....stb...stb. Csak az újratelepítés segített, legalábbis én nem találtam erre megoldást. Eszembe jutott még az, hogy a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok\Társítások beállítása résznél is meglehet adni az alapértelmezett programot.

[ Szerkesztve ]

(#20462) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A metros- mp-ben hogy lehet beállítani, hogy ha lock screen be van állítva, ne hallkuljon a zene?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20463) jediweb válasza Bodor (#20458) üzenetére


jediweb
aktív tag

Nem ok a cucc
Ha a lemezkép létrehozását választom +1 meghajtót is kiválaszt a C-n kívül és nem lehet beavatkozni ...

jediweb

(#20464) stewe780


stewe780
őstag

A segítségetekkel sikerült a hosszú fiókos jelszavam helyett pin kódot beállítanom a belépéshez. Köszönet még egyszer. :R
Most viszont újabb problémám van: hol kell azt beállítani, hogy a gép indulásakor a num-lock mindig be legyen kapcsolva? (inkább ott nyomkodnám a pint)
A BIOS-ban be van kapcsolva, ennek ellenére most úgy működik a rendszer, hogy ha leállított állapotból indul, akkor a win kikapcsolja a num-lock-ot. Lövésem nincs, hogy miért :F Viszont ha reboot-ot nyomok, és a reboot előtt be volt kapcsolva, akkor az újraindítás után is bekapcsolva hagyja. De hideg induláskor mindig kikapcsolja. Láttatok már erre valami beállítást valahol?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#20465) polonic válasza stewe780 (#20464) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is ilyen. Nem tudom, miért.

Lehet, hogy direkt.

Mert egyébként én már megszoktam így.

Mert ha a pin kódnál a számmal kezded el bepötyögni, akkor az első leütést nem veszi be, azt hiszem.

Ezért én úgy szoktam, hogy num lockot megnyomom, a lock screen eltűnik, utána írhatom is a pin kódot.

(#20466) Bodor válasza jediweb (#20460) üzenetére


Bodor
veterán

Ha létrehozod egy másik meghajtóra a lemezképmentést, akkor a program a végén felajánlja, hogy készíts rendszer visszaállító ( bootolásra képes) lemezt, mely lemez tulajdonképpen használatát illetően megegyezik a Norton Ghost boot lemezével, és evvel hidegen vissza tudod állítani a rendszeredet az elmentett állapotba, ha esetleg be sem indul. Ugyanúgy, mint a Norton Ghost-nál.
Természetesen ha az a +1 meghajtó amit kiválaszt, a 350MB-os rejtett , ami az indító fájlokat tartalmazza akkor minden rendben van, mert az is kell ahhoz hogy rendesen induljon a rendszer.

(#20467) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Erre valakinek bármi ötlete: [link] :F

Szerk: Annyit hozzátennék, hogy 7 alatt simán ment a hibernálás...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#20468) stewe780 válasza polonic (#20465) üzenetére


stewe780
őstag

köszi :R , akkor ez van...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#20469) jediweb válasza Bodor (#20466) üzenetére


jediweb
aktív tag

Csakhogy nem az, hanem egy 500 GB vinyó tele adattal és mindent a 2TB -es vinyóra akarja rakni , ez még ok is lenne akkor ha csak a C meghajtóban gondolkodna ...

jediweb

(#20470) mexel válasza szabeska (#20420) üzenetére


mexel
veterán

Engem is érdekelne, hogy ssd-re ha tisztán telepítek van valami különleges beállítás ami fontos?

(#20471) Bodor válasza jediweb (#20469) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ez jó kérdés.. de lehet az is, hogy neked nincs is 350MB-os partíciód, hanem telepítéskor a WIN8 az 500 Gb-os HDD-re tette ki az indítófájlokat, és ezért akarja a program azt a partíciót is ghostolni...

(#20472) Bodor válasza mexel (#20470) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem ennyi elég.

(#20473) mexel válasza Bodor (#20472) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ha nem AHCI-ben telepítek akkor mi változik?

(#20474) Bodor válasza mexel (#20473) üzenetére


Bodor
veterán

Nagy baj nem, de jobb ha AHCI.

(#20475) jediweb válasza Bodor (#20471) üzenetére


jediweb
aktív tag

Ez érdekes feltételezés , mert találkoztál már ilyennel ... no no ???
Lehet az a gond , hogy nincs betűje ... az ok ha autó de nem érdekel mert nem szeretem ha Ő megy a bugyuta agya után ... mint az oracle db optimje a saját farkába kavarodik bele ...

No én maradok a a symantec mellett az profi ez meg khümm ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20476) polonic


polonic
félisten

A music appal lehet ingyen is zenét hallgatni?

(#20477) mukibuci válasza polonic (#20476) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tőlem nem kért pénzt, bár a saját mp3aimon kívül mást nem is játszik le - magyar IDvel :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#20478) Bali27


Bali27
addikt

1/A Gépház/Windows felújítása menüpont alatt mit újít fel? A Bingsearchban nem nyitja meg a megkeresett kifejezést... És akár mit csinálok. (program társítástól kezdve mr ujra is raktam de semmi..

2/Kezdőképernyő hátterét meg lehet változtatni? Mondjuk egy általam kreált vagy valami jó kis wallpaperrel?

(#20479) mexel válasza Bodor (#20474) üzenetére


mexel
veterán

Ennek utánaolvasok akkor. AHCI nélkül nem lesz trim?

(#20480) polonic válasza mukibuci (#20477) üzenetére


polonic
félisten

Én most próbáltam ki épp. Lehet zenét lejátszani ingyen is, bármit. Be lehet tenni a kollekcióba is a többi közé. Pár számonként van egy reklám, aztán ennyi.

UK id.

[ Szerkesztve ]

(#20481) jediweb válasza Bodor (#20471) üzenetére


jediweb
aktív tag

Meg van mi a gond azért ez is olyan BUG amit nem is tudom kellett volna tudni tesztelni a fejlesztőknek,
Létezik a C ABC sorrenben a hülye veszi a következőt tök mindegy mi van rajta 350 MB rendszer vagy más és azt autó kijelöli nem lehet változtatni a többit lehet pipálni ... Amikor installáltam akkor nem látja a 3. vinyót mert nem ad neki betűt win7 alat a 350 MB system nem kapott betút de ott nem volt gond mert nem használtam a backupot Azért ez gáz mert ha most használni akaromn át kellene módosítani a betűjeleket és a systemnek is adni ( 350 Mb ) de akkor meg mindenhol ott fog lafogni ... tcmd stb ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20482) Bali27


Bali27
addikt

Mekkora amrha vagyok :W tárgytalan a binges dolog..
1 dolog ment ki a fejemből.. visszaálítani az IE10-et alapértelmezettnek.. És ezt kellett...
Igaz akkor a kényelmes kis billentyü WEB gombomre az IE jön be és nem a Waterfox :U De annyi baj legyen... Legalább használéható a rendszer..

(#20483) Bodor válasza jediweb (#20475) üzenetére


Bodor
veterán

Symantec tényleg profi.

(#20479) mexel: De lesz TRIM IDE módban is, ha helyesen telepítesz.

(#20484) Воланд válasza polonic (#20480) üzenetére


Воланд
titán

asszem harom honapig ingyenes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20485) FLx válasza bon (#20459) üzenetére


FLx
addikt

A Windows 8-cal előtelepített laptopoknál a BIOS-ba van égetve egy egyedi szériaszám, matrica már nincs. Újratelepítéshez a gyártó által adott recovery partíciót vagy OEM lemezt kell használnod.

(#20486) vlevi válasza jediweb (#20463) üzenetére


vlevi
nagyúr

Melyik az a plusz egy meghajtó?
A rejtett 350 megás?
Vagy a D:, ilyenek?
Azért jelöli ki ezeket a meghajtókat a rendszer mentéshez, mert vannak rajta olyan dolgok, amik a visszaállításhoz szükségesek. A rejtett 350 megás partíció egyértelmű, hogy kell. Ha a D: meghajtót is menteni akarja, az azért lehet, mert van telepítve valamilyen program, aminek valamilyen szervize onnan fut. Nekem pl. a simraceway játék volt ilyen. Amint telepítettem, a backup menteni akarta a dét is. Ahogy uninstalláltam, rögtön nem volt erre szükség.

Nézz be a registrybe, a services részbe, van-e ott olyasmi, ami a d:-ről fut?

(#20487) emvy


emvy
nagyúr

Csak mondom, hogy ma sikeresen migraltam SSD-rol SSD-re Win8-at system image keszitesevel. Rutindolog, de hibatlanul ment.

while (!sleep) sheep++;

(#20488) leximester


leximester
tag

Sziasztok nekem lenne egy kis problémám, szóval adott egy win8 pro, és egy tp-link tl-wn721n wifi usb stick.
Letöltöttem a tp link oldaláról a win8-s drivert, viszont telepítésnél kiírja hogy nincs aláírva a driver, ezért nem lehet telepíteni. Elindítottam a gépet úgy hogy telepítsen nem aláírt szoftvert is viszont ahogy elindítom normális módban, letiltja az eszközt. Erre van megoldás?

(#20489) Marci__


Marci__
tag

(#20490) szutyis


szutyis
tag

Daemon tools sem kell:)[link]

(#20491) Tibro5 válasza szutyis (#20490) üzenetére


Tibro5
senior tag

szerintem ez kimaradt, én nem találom ezt a menüt, bár lehet a daemon tools miatt tűnt el? :F

(#20492) #40553216 válasza szutyis (#20490) üzenetére


#40553216
törölt tag

2012 végére az MS is megérkezett a 21. századba. ;]

(#20493) jediweb válasza vlevi (#20486) üzenetére


jediweb
aktív tag

Nem , ott csak adatok vannak
Pláne hogy az E egységre ment és itt a temporary internet és ide vannak telepítve + programok nem máshova.
De még az is lehet , hogy van valami ide mutató könyvtár( ráadásul ezek munka könyvtárak ) ... ez addig ok de nemá a közel 250 GB adatot mind lementse.. csinálja azt amit én akarok ...

Nem az a gond ,hanem az , hogy meg kellene tudni NEKEM adni ennek a balféknek hogy mit mentsen
mert a C -t azt felimeri de nem az egyéb telepített okán megy máshova hanem a systemet keresi szerintem és
melléfog, pedig meg kéne találnia...
De lehet azt autó hozzácsapja a C-hez ? Nem tudom majd az MS-t megkérdezem. egyébként meg ez jól kiválthatná a nortont ha kezelhetőbb lenne.
A legnagyobb baj az, hogy nem tudom Á-tól Cettig miféle logika alapján működik.

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20494) Bilux


Bilux
veterán

Még mindig szopok a bluetoothos egerem autómatikus csatlakozásával. Állandóan el kell távolítanom az egeret majd újra fel kell ismertetnem és akkor működik míg újra nem indítom a gépet vagy kikapcsolom.
A tettes microsoft bluetooth notebook mouse 5000
Nem tudom mi tévő legyek.
Notebookról van szó AMILO Xi3650

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#20495) Sify


Sify
senior tag

Hello!
Valaki már előbbre jutott a dupla levonással kapcsolatban?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#20496) sazo válasza Sify (#20495) üzenetére


sazo
tag

A bankom úgy tájékoztatott, hogy mindkét terhelés zárolva van, várjuk meg, amíg ténylegesen terhelésre kerül, figyelik. A gyereknek is megvettem a Pro-t, ott a fizetés már a PayPal-nál Completed státuszban van, tehát szerintem észlelték a hibát és javították is.

Üdv:

(#20497) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Bár már szerepelt szétszedve, most összegzek mindent, és akkor ezennel elismerem, hogy maradok a W8-nál... egy kis hibaelhárítás, és megoldás, illetve tapasztalatok reinstall után:

1.Firefox + fagyás, amiről múlt héten regéltem.
Flash Player.
Alapból ugye felmegy, és ha kell, frissít. Ha viszont a böngészőben a kiegészítők frissítésében megyünk tovább, és úgy szedjük le, akkor kapunk egy ilyen verziót: flashplayer11x32_mssd_aih.exe. Na EZ fagyasztja ki a rókát! Ha valaki így járna, távolítsa el sürgősen! :K
Tanulság: ne piszkáljunk mi magunk bele, ha nem muszáj... (illetve ne hagyjuk, hogy a böngésző döntsön!)

2.Mail App: probléma megoldva. Bár jó lenne, ha nem az eltávolítás/hozzáadás oldaná meg a dolgokat, ez olyan...ööö...izé... :B
Bár egyes szöveges üzenetekben lévő linkek nem mennek...csak másol/beilleszt módon, ezt nem tudom, miért van...majd szöszölök rajta még... :)

3.UPlay: hát ez nem egyedi eset, szét kell nézni a napokban íródott hsz-ek közt itt a fórumon két jeles topiknak is, hát a vita nem túl csendes... :K A probléma kizárólag multiplayer opcióban él, tehát még elviselhető... De ezt ki lehet küszöbölni, várni kell, míg a Ubisoft megfelelően felkészült szakemberekkel dolgoztat... :Y

4.Defender: hát ez meg az MS feladata, jó és gyors és kellemes, engem egyedül a folytonos újra vizsgálat bosszant, ami egy sok állományos könyvtár esetében zavaró. De meg lehet szokni, és nem kell külső program. :K

5.Képfájlok: ez is nagyon remek, egy érdekesség van viszont, hogy nálam lemezről nem ment a dolog, csak ha felmásoltam a merevlemezre. AHCI mód engedélyezve, majd utána járok. :F

6.Apps
Egyre több és jobb és használható alkalmazás jön és fut. És ez nagyon jó. Számos fel van telepítve és csak bámul az ember, hogy ezt így is lehet! EZ tökéletes piros pont! :K Tegnap a mai felvételire készülvén a Reader alkalmazás segítségével olvasgattam ágyban fekve a tévét nézve, és nagyon kényelmes volt, nagyítás alkalmaz, hogy el is tudjam olvasni a sok teszt kérdést...rég nem tanultam ilyen pihentetősen! :D

Tehát a reinstall azért meghozta a hatását. A rendszer iszonyat gyors, jól használható, bár bosszantó hibák vannak, és szerintem még lesznek. Ettől még állítom: piaci szorongatás ide vagy oda, még egy fél évet várhattak volna...De így is jobb, mint mondjuk szegény Vista... :W

De legyen a végére két kérdés is:

1. A Védelmek app-ban a Mcafee érdemes kipróbálásra vagy teljesen felejtős? Magyarán: elég a Win saját védelme hosszú távra?
2 Az Astronomy picture of a day App eltűnt, vagy mi a szösz??? (már kívülről sem találom...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20498) #82469120


#82469120
törölt tag

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy amikor szeretnék bebootolni a windows 8 lemezről, akkor tölt a windows-os logónál, majd leáll a gép. Mitől lehet ez? A telepítőig nem jutok el. Windows 7 simán felmászott.

Üdv, htooom

(#20499) jediweb válasza Hunork (#20497) üzenetére


jediweb
aktív tag

HA már külsős védelem akkor én speciel Mcafee-t felejteném ...sokkal jobb a Symantec mindig is jobb volt.
A Microsoftosok szerint a win8 Deffender is jó ... ( vírusvédelem ) a tűzfal más kérdés ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20500) Bilux válasza Bilux (#20494) üzenetére


Bilux
veterán

Remélem tud segíteni nekem ebben valaki akinek bluetoothos egere van mik a tapasztalatai.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.