Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziaztok. Két napja megvettem a Win8-at, egy asus notira win7-re lett rátelepítve. Olyat csinál a rendszer, hogy nem tud alvásból visszajönni. Semmi nincs a képernyőn, de azért sötéten világit, és ennyi. Csak resetelni lehet. Volt esetleg ilyen gondja valakinek? A vga nekem is ati5730, de szvsz nem ez a gond.

(#20402) < CyberBob > válasza Grande Ale (#20380) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pont azért kell egy adat partició, hogy a C formázásakor ne vesszen el semmi. Elvileg a Win gyári mappáit (pl. képek) át lehet helyezni másik partícióra. Vagy linkeket használsz: Link Shell Extension .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#20403) szabeska válasza < CyberBob > (#20399) üzenetére


szabeska
addikt

Akadhat, ha piszkálni kell ahhoz, hogy legyen. És én igenis szeretném az üveges felületet, mert nagyon tetszik.

F1

(#20404) pusihusi


pusihusi
addikt

de volna egy kérdésem, biztonsági mentést hogy lehet csinálni mint a Windows 7-ben. Nem csak a saját fájlokat, hanem pl. lemezképet? Köszi

Üdv. Feri!!

(#20405) < CyberBob > válasza szabeska (#20403) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ezt a megoldást már hónapok óta meg lehet csinálni egy kis programmal Aero8Tuner , de nem olyan mint a Win7-ben az áttetszőség. Előbb próbáltam ki az általad linkel megoldást és nem akadt és nem fogta a gépet. Nekem is tetszik az üveges felület, mert ezektől a bugyuta és igénytelen pasztellszínektől a hideg ráz ki, de még nincs jó megoldás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#20406) Malachi


Malachi
addikt

kérdeznék. lemezkarbantartóval törlöm éppen a windows.old és a telepítési maradék mappákat, 45GB. kb. egy órája fut, a zöld csík középen megállt, a gép semmire nem reagál, sem egérmozdulatra, sem ctrl+alt+delre, a világon semmire. winchester közben teker. Asus laptop. hagyjam? meddig? nem merem áramtalanítani, vagy kikapcsolni, mert félek, hogy baja esik a rendszernek. :F

(#20407) #68216320 válasza Malachi (#20406) üzenetére


#68216320
törölt tag

Cafoljon meg mas, de ugy tudom torlesi muvelet megszakitasa nem okozhat gondot egy rendszerben. En leallitanam, restart, checkdisk futtatas. Aztan a sok vackot linux alol torolnem. Persze nem muszaj, de 1000 fajl folott erezhetoen gyorsabb es nem marad meg semmi belole. Persze ezt csak en tennem, garanciat nem vallalnek ra, ha te megtenned. Egyszer viszont csak le kell allitani azt a gepet.

CyberBob: na igen. Eleg csunyacska a win8. Parom mikor meglatta megkerdezte, h ez mikori windows. Mondom a legujabb. Erre O: Es mi a baja? :-)

[ Szerkesztve ]

(#20408) Tamás88 válasza Malachi (#20406) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Windows.old mappa törlése sokáig tart, tehát el lesz vele még egy kis ideig.

(#20409) #68216320 válasza Tamás88 (#20408) üzenetére


#68216320
törölt tag

1 oraig???

(#20410) Malachi válasza #68216320 (#20407) üzenetére


Malachi
addikt

köszönöm, Tamás88-nak is, restart lett végül is, és mikor felállt a rendszer, azt láttam, hogy 10GB-ot törölt le addig. szóval most újra nekiállok, kisebb lépésekkel.

(#20411) pusihusi válasza Tamás88 (#20408) üzenetére


pusihusi
addikt

Nekem system ini nem engedi, azt írja kérjek engedélyt tőle!Hogyan, térden állva :Y

Üdv. Feri!!

(#20412) #68216320 válasza Malachi (#20410) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem akarok beleszólni, de ha valamiért ilyen lassan töröl akkor érdemesebb egy ubuntu iso-t letöltened, kitenni pendrive-ra és azzal törölni. Pár másodperc alatt megvan. Egyébként is jó egy ilyen pendrive, mert bootolva róla kapsz egy kész rendszert segédprogramokkal. De csak egy ötlet.

pusihusi: Nekem system ini nem engedi, azt írja kérjek engedélyt tőle!Hogyan, térden állva

:C

[ Szerkesztve ]

(#20413) Malachi válasza #68216320 (#20412) üzenetére


Malachi
addikt

most már halad rendesen, nem tudom mi lehetett a baja az előbb. nagy részét már le is törölte, szóval nem lesz baj. köszönöm még egyszer!

(#20414) Snacky válasza pusihusi (#20411) üzenetére


Snacky
tag

Nekem belekötött pár törlésnél h nincs jogosultságom, hozzáteszem nem a rendszerpartíción hanem a többi partíción..... A saját mappáimat nem engedte törölni... :W
Mindegyik partíción meg kellett adjam h teljes körű joggal rendelkezzek rajtuk...LOL

(#20415) #68216320 válasza Snacky (#20414) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem is volt ilyen. A D-n van egy downloads könyvtáram, ahova töltögetek aztán majd elrendezem ha ráérek. Na a firefox nem tudott odamenteni, amíg nem adtam külön jogot hozzá. Szokatlan volt ez a win-től. Linux-on már megszoktam, de itt új.

(#20416) pusihusi válasza Snacky (#20414) üzenetére


pusihusi
addikt

S hogy adtad meg?

Üdv. Feri!!

(#20417) JDM_Style


JDM_Style
tag

Üdv!

Nagyon gondolkozok egy Windows 8 vásárláson, de nem tudom magam még elkötelezni.. Mennyivel másabb mint a 7? Alkalmazások terén támogatja azokat a játékokat/programokat amiket a win7? Magyar nyelv van benne/hozzá?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#20418) emvy válasza JDM_Style (#20417) üzenetére


emvy
nagyúr

> Alkalmazások terén támogatja azokat a játékokat/programokat amiket a win7?
Igen

> Magyar nyelv van benne/hozzá?
Igen

while (!sleep) sheep++;

(#20419) Tamás88 válasza pusihusi (#20411) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezt nem manuálisan kell törölni, hanem a karbantartásból, onnan simán letörli mindenféle jogosultság kezelés nélkül.

(#20420) szabeska


szabeska
addikt

Tudom, már ki volt vesézve, de most nagyon kell sietnem, valaki néhány pontban leírná nkeem összefoglalva, mit tegyek ha ma este ssd-re telepítek windows 8-at? Mit állítsak a biosban, lapozófájl, indexelés, etc... Címszavakban elég.

Köszönöm!

F1

(#20421) kororo válasza JDM_Style (#20417) üzenetére


kororo
tag

Szia!
Nemcsak,hogy gyorsabb elődjénél,de érezhetően "olajozottabban" siklik.2 nap után nem sírtam vissza a régit!

in gold,we trust

(#20422) pusihusi válasza Tamás88 (#20419) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi egy kicsit érthetőbben légyszíves.

Üdv. Feri!!

(#20423) szutyis válasza pusihusi (#20404) üzenetére


szutyis
tag

Vezérlőpult / Windows 7 rendszerű fájlok visszaállítása / Lemezkép létrehozása
Üdv

(#20424) vlevi válasza pzstm (#18825) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert nem megy :((((

"Not Found

The requested URL / was not found on this server.
Apache/2.2.3 (CentOS) Server at www.betateam.hu Port 80"

De gondolom, ezzel nem mondtam újat...

(#20425) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Kellene egy kis segítség. Eltőnt a Modern UI-s Chrome-om. Az ikonja kint van a kezdőképernyőn, de ha elindítom, átvált asztalra és az asztali verzió jön be. A Chrome az alapértelmezett böngésző.

Mit tudok kezdeni?

(#20426) szutyis


szutyis
tag

Old mappa törlése.
Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Lemezkarbantartó/elozo verziók (vagy valami hasonlók) kijelölése.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#20427) vlevi válasza Mr X (#20425) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vezérlőpultban a programok alapértelmezéseiben érdemes körülnézni, és mindent, amit lehet átállítani a chrome-re.
Nekem most nincs chorme, de ha IE-t behelyettesíted a chrome-al, akkor ugyanez lesz ott.

[ Szerkesztve ]

(#20428) pzstm válasza vlevi (#20424) üzenetére


pzstm
titán

Most epp nem...de dolgozunk rajta...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20429) pusihusi válasza szutyis (#20426) üzenetére


pusihusi
addikt

Nem megy a törlés, konkrétabban légyszíves!

Üdv. Feri!!

(#20430) Mr X válasza vlevi (#20427) üzenetére


Mr X
veterán

Nem jó. Jelzem, alapból mindenhol alapértelmezésként a Chrome volt. Ha átlőttem az alapértelmezést IE-re, annak ment a modern UI-s verziója, de amint visszaváltottam Chrome-ra, már csak asztali volt elérhető. Mintha a modern UI-s Chrome nem lenne a gépen.

(#20431) szutyis válasza pusihusi (#20429) üzenetére


szutyis
tag

Nekem tiszta telepítésem, van ezért nem emlékszem.
Google a jóbarátod.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#20432) klaczi válasza #68216320 (#20407) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nagyon aranyos az utolsó bekezdés. Grat a hölgynek!

(#20433) pusihusi válasza szutyis (#20431) üzenetére


pusihusi
addikt

Meg van! Sikerült!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#20434) szutyis válasza pusihusi (#20433) üzenetére


szutyis
tag

OK:))

(#20435) pusihusi válasza szutyis (#20434) üzenetére


pusihusi
addikt

S lemez képet miről csinál, a Windows 7-röl, vagy a 8-rol?

Üdv. Feri!!

(#20436) szutyis válasza pusihusi (#20435) üzenetére


szutyis
tag

WIN 8 (C) Elobb töröld a az old-ot.

[ Szerkesztve ]

(#20437) pusihusi válasza szutyis (#20436) üzenetére


pusihusi
addikt

Ok köszi!

Üdv. Feri!!

(#20438) LLKobe


LLKobe
veterán

Használ valaki Fooba2000-et win8 alatt?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20439) Locsi válasza LLKobe (#20438) üzenetére


Locsi
senior tag

Igen, miért?

(#20440) LLKobe válasza Locsi (#20439) üzenetére


LLKobe
veterán

Nagyon érdekes bugom van. Legújabb foobar win8 x64 pro alatt: ha windows explorerbe bemegyek a zene mappába és rábökök egy mp3-ra, nem történik semmi, nem kezdi el játszani. Ha nyomok rajta egy jobbkatt, "play in foobar"-t akkor sem. Pedig alapértelmezett zenelejátszó, hozzá van társítva minden zenei formárumhoz.

Egyedül akkor kezdi el lejátszani ha nyomok a fájlon egy jobbkattot, majt társítás->foobar 2000.

Ez mi a bré :F :F :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20441) FLx válasza pusihusi (#20397) üzenetére


FLx
addikt

Van teljes mentésre is lehetőség.

Control Panel\All Control Panel Items\Windows 7 File Recovery

(#20442) pusihusi válasza FLx (#20441) üzenetére


pusihusi
addikt

:C :R

Üdv. Feri!!

(#20443) bestyen

Üdv! Érdeklődni szeretnék, hogy az Avast-el már minden rendben Win8 alatt? Mert régebben olvastam, hogy eléggé problémás, de már az oldalukon fel van tűntetve, hogy Win8 kompatibilis. Most Defendert használok. Arról mi a véleményetek? Érdemesebb lenne inkább azt meghagyni, vagy keressek mást?

(#20444) mfercso


mfercso
tag

Sziasztok az asztal csempét többször hogy lehetne kirakni a kezdőképernyőre ?

Jut eszembe az angry birds star vars nem megy win 8-on

[ Szerkesztve ]

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#20445) polonic válasza bestyen (#20443) üzenetére


polonic
félisten

Teljesen jó a beépített cucc. A leggyengébb láncszem úgyis mindig a felhasználó.

(#20446) Locsi válasza LLKobe (#20440) üzenetére


Locsi
senior tag

Ez szerintem minden régebbi programra igaz. Pl. az MPC-HC-nál is beállítom, a program alapértelmezéseit, de nem állítja át valamiért. Az összes fájlformátumnál jobb klikkel kellet megadni nekem is az alapértelmezett programot.

(#20447) Bodor válasza pusihusi (#20404) üzenetére


Bodor
veterán

Sikerült már a lemezképes mentés?
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows 7 rendszerű fájlok visszaállítása/bal oldalon : lemezkép létrehozása.

(#20448) pzstm


pzstm
titán

hatalmas bukás lettaWin8 :O ;] :P
"European nations such as Hungary and Portugal are adopting Windows 8 most quickly, with almost 9 percent adoption in Hungary and 5.29 percent in Portugal. China is also moving quickly, with more than 7 percent of Windows users already on Microsoft’s new operating system."

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20449) szabogabor10 válasza pzstm (#20448) üzenetére


szabogabor10
veterán

:C

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20450) xxSanchez válasza pzstm (#20448) üzenetére


xxSanchez
őstag

Hajrá Windows 8! :C

Heyho.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.