Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4043) HUfantom válasza Blizzardking (#4039) üzenetére


HUfantom
őstag

Egy picit nézzél utána a termodinamika törvényeinek és a folyadékok hővezető képességének. Nem fog 90 fokra melegedni a víz míg a cső másik részén 20 fok marad.

Nekem pl oda van bekötve a hőmérő

De van rendes átfolyásmérőm is.

tud szivattyú fordulatot is szabályozni?
Ez egy nagyon kényes kérdés. Általában csak a legerősebb szabályozók elég erősek / 2A / ág / , de ez nem elég mindig. A szivattyúk igénylik mind a 12Vot hogy elinduljanak, és után akár elmennek 6-7-8-9Val is alacsony fordulaton.
/ Itt nem azon szerencséseket értem akik találtak olyan DDC vagy más szivattyút ami 3V -on indul. /
Némely szabályozó tud olyant hogy start burst, de az egy szivattyúnak kevés. Külön szabályozó elektronikákat szoktak a szivattyúra kötni. Persze "kézi" parasztmegoldás, hogy minden induláskor feltekered max-ra és utána visszaállítod. De egyszer úgyis elfelejted majd...

Vagy azzal a ventiket szabályozod?
Igen a ventiknek sima 3 pines csatisokat szabályoz. És tud olvasni két pines hőmérőket. Ezek kb szabvány kiépítésűek max pár tizedet tévednek. Mindegy úgyis a 40 fok víz az aggasztó nem a 40.565687 fok.

A radiátoron lévő ventiket a proci hőmérséklete szabályozza. Biztos láttál már ilyen alaplapi cuccot

És a bemeneti jelét saját érzékelők adják, vagy ki tudja olvasni az alaplap érzékelőit valahogy?
Igen kaptam hozzá 3 db mérőt amit fel lehet ragasztani ahova akarod.
Olyant hogy alaplapból tudjon olvasni 30.000 alatt nem fogsz kapni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.