Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27251) adamka16 válasza nyunyu (#27249) üzenetére


adamka16
őstag

Micsoda????? :Y :F :DD

(#27252) shteer válasza GhostWalker (#27250) üzenetére


shteer
titán

rev1 és rev2 közötti különbségre gondolt

de nem hinném hogy nagy teljesítménykülönbség lenne, kis hőtermelésű a hdd

..szerintem jónak tűnik

(#27253) janos666 válasza adamka16 (#27251) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ragasztópisztolyra gondolt. Tudod az a kézműves-körös cucc, virágokhoz, asztali-díszekhez, és hasonló, amit kivisznek a kézművesvásárra... :))
Én első körben a műanyag kötegelőre voksolnék, ha át tudod húzni a lamellák közt (nem kell túl hosszú sem, az egyiknek a végéről levágod a pöcköt, amit a másik végére pattintasz, és akkor nem kell körbemenni vele, csak átdugni 2 lukon).
Ha ez nem nyer, akkor marad a vékony drót.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27254) adamka16 válasza janos666 (#27253) üzenetére


adamka16
őstag

tényleg. én is a ragasztópisztolyra gondoltam, de azzal elég gányul lehet rögzíteni. igaz lehet majd a ventik alá 1-1 pöttyöt, rezgéscsillapításként. abból viszont jó ötlet. de ha netán le kell venni őket akkor ember nem szedi ki a lamellák közül.
kötegelő valszeg tuti megoldás csak nem tudom átfűzni... :(

(#27255) adamka16 válasza adamka16 (#27254) üzenetére


adamka16
őstag

a vékony szorosan de átmegy rajta hálisten :R

(#27256) GhostWalker válasza janos666 (#27253) üzenetére


GhostWalker
tag

Most, hogy itt tartunk a hang szigetelésnél mora2hőz a fanokra érdemes rakni hang szigetelő gumit rá és mögé is? :F

(#27257) GhostWalker válasza nyunyu (#27247) üzenetére


GhostWalker
tag

Igazad van. :R Más termékről beszéltem na mind1. :) Am sima 5,25"helyre bemegy? :B a hűtő

(#27258) janos666 válasza GhostWalker (#27256) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerinted ér valamit hang szempontjából, ha körbeszigeteled a ventikeretet? A ventilátor lapátjának levegővel történő, és a létrehozott légmozgásban a levegőn belüli súrlódás kelt légzajt, azt nem tudod szigetelni anélkül, hogy lefojtanád a légáramlást (de akkor fentebb kell tekerni a fordulatot, és ugyan ott vagy, ha nem messzebb...). Ugyan így a lapátkerék csapágyának hangját sem tudod jobban szigetelni, mert akkor az nem lenne többé csapágy (a szimeringeket most hagyjuk, aki ennyire kötekedős az ne áljon velem szóba :DDD ).
Azt hiszem a Noctua csinál olyan lapátkereket, amin minimális a légzaj, esetleg nézd meg azt, ha ennyire maximalista vagy, de nem tudom van-e 12mm-es ventijük.
Illetve nekem van egy mágnescsapágyas coolink ventim (nem tudom honnan, nem direkt vettem, csak multkor tűnt fel, hogy ez az :D), ez is elég halk, ha le van fojtva, de ha szabad a légáramlás, akkor van légzaj...

Én még a házon belülre itt-ott felragasztott hangszigetelő szivaccsal sem értek teljes mértékben egyet, mikor a ház oldalán vannak szabad levegőre nyíló ventilátorok (épp a zajforrás nincs szigetelve, akkor a többit minek?).

Az már kérdés, hogy ha csavarozás helyett hanglágy anyaggal ragasztod fel a ventilátort, akkor nem adódik át a motor keltette rezgés a fémnek, ami hangszóróként viselkedve felerősítené ezt a zajt. Na de ez megint olyan dolog, hogy hangstúdióban ülsz, vagy a nappaliban? (behallani a madárcsicsergést és a szellőt a nyáron nyitott ablakon, vagy a ház előtt járó autókét sem, mert légkondi mellett zárva van az ablak?)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27259) DEJVID válasza DEJVID (#27166) üzenetére


DEJVID
őstag

Valaki erre?

(#27260) FID


FID
őstag

Szerintetek a Laing DDC P12 meg bírkozik 3blokkal és 3 dupla radival? Úgy néz ki h Reserator megy és 1,5hónapalatt meglesz amit akarok. Tovább fejlődik a FID HTPC Projekt.
Bár holnap megyek az erső cuccért és abból kiderül h pontosan hány dupla radi lehet a rendszerben.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27261) adamka16


adamka16
őstag

én meg már egész nap csak kísérletezgetek a termisztorokkal. most odáig jutottam, hogy egy ventit ha rákötök az alaplapi csatira és kihasználva a termisztorok hőre elveszem az ellenállást tulajdonságát, roppant jó automata hőfokszabályzót hoztam össze. van 4 termisztorom azokat szépen rárakom a radiátor különböző pontjaira majd bekötök még egy potmétert is és nagyon kajakul fogom tudni állítani a ventik forgását. :))

(#27262) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hello!
Házvásárlás előtt állok, de mivel tervezek vízhűtést ezért elég fontos az is, hogy elférjen benne egy rendszer. A vízhűtésnek majd egy Kentsfield magos q6600 procit és egy 55 nm-es GTX 260-at kéne majd hűvösön tartania. Eddig úgy terveztem, hogy dupla+szimpla radi, de a nekem tetsző házakban csak dupla férne el belül jó helyen (elöl) szimpla már csak kívülre azt pedig annyira nem szeretném. A kérdésem pedig az lenne, hogy ez a Thermochill duplaradi 4 12-es ventivel elbírná e a rendszeremet? Úgy hallottam, hogy ez a legjobb radi a kategóriájában ami a vastagságát meg a súlyát elnézve nem is furcsa.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27263) FID válasza Cthulhu Dawn (#27262) üzenetére


FID
őstag

Szerintem nem árt egy tripla vagy tényleg egy dual+single! Viszont nem hoz annyival többet 4venti 1 dual radin mint amennyivel hangosabb.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27264) GhostWalker válasza DEJVID (#27166) üzenetére


GhostWalker
tag

Szia
1-es pontodhoz nem igen tudok hozzá szolni
2. Hát attól függ, hogy bent vagy kint, hogy mennyire akarod hogy hideg legyen a géped és hogy mennyit akarsz fúrni faragni gépházon belül max 3x120as venti fér el a te házadba ahogy mondtad az a radi elfér én mora2-tővel fogok kezdeni abban a házban
3. én ddc-vel kezdem az elég jó
4-1
4/2 Milyen blokot? Hm Acetált mivel a plexi könnyen törik akülső/belső hatásokra

Remélem tudtam ennyivel segíteni ha nem is túl szakmai de válasz. ;)

(#27265) GhostWalker válasza DEJVID (#27230) üzenetére


GhostWalker
tag

válaszoltam :)

(#27266) helkis válasza Cthulhu Dawn (#27262) üzenetére


helkis
addikt

itt pont van egy teszt egy másik radicsászárral :), illetve abból is: single, dual, tripla radik különbségét vizsgálják hasonló rendszeren, mint amit írtál.. ;)

lehet megérné 2db dual (nem olyan drága) radit szenyóba kötnöd.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27267) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Shteer: Tudtam nagyon jól, hogy milyen a táp, csoda, hogy eddig elvitte, szerintem nem sok jut el idáig ezekből, főleg nem egy húzott kórkettővel meg kilencezernyóccal ;] Ameddig nem jön össze pénz értelmesebb tápra, marad a kisebbik gép :O

adamka16: Én sem értek igazán ehhez, vízszerelő barátom oroszlánrészt vállalt a szerelésből, pedig lábrázást kap a vízhűtéstől, de főleg az én őrült dolgaimtól :DDD

GhostWalker: Amint normális digigép közelbe kerülök, lesz kép is:R Mint mondottam, szerintem szívóra rakva jobb a venti, legalábbis én így használom:B

Üdv.: Delta-Laca

(#27268) Cthulhu Dawn válasza helkis (#27266) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát csak az nem tudom mennyire lenne jobb mivel a második radira már meleg levegőt fújna.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27269) GhostWalker válasza Delta-Laca (#27267) üzenetére


GhostWalker
tag

Mivel a morán 9 hűtő lesz és mind2 oldalára veszek egy egy hőszenzort kipróbálom, hogy szivva vagy fújva vagy 5-4-ben fúj és szív illetve fordítva lesz kisebb a hőfok

(#27270) helkis válasza Cthulhu Dawn (#27268) üzenetére


helkis
addikt

viszont a második radiba már hidegebb víz menne :D
szvsz egyiknek sincs jelentősége, az összteljestmény viszont jobb lenne, illetve 4ventiben gondolkodtál ezt vettem alapul..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27271) Cthulhu Dawn válasza helkis (#27270) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ahogy láttam tesztben amit linkeltél csak LOAD-ba volt különbség dupla és tripla között abban is 4 vagy kevesebb fok. Esetleg 4 ventivel dupla+szimpla szendvics milyen lenne?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27272) helkis válasza Cthulhu Dawn (#27271) üzenetére


helkis
addikt

természetesen az is járható út.. ;)
de a tesztben nem voltak tuningolva a cuccok, ami azért jelentősen megdobja a hőfokokat terhelve, ezt is számold bele.. (meg a D5 is maxon ment, ami azért túlzás normál használat során..) használtan vegyél szvsz 2db dual radit, 1 új tripla árából kijön, csak ki kell fogni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27273) Cthulhu Dawn válasza helkis (#27272) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Csak az a Thermochill akkora, mint 2 radi.:) Tehát tudhat annyit, mint 2 dupla.(?)

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27274) helkis válasza Cthulhu Dawn (#27273) üzenetére


helkis
addikt

persze, de drágább mint 2 dupla.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27275) Delta-Laca válasza GhostWalker (#27269) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ha már ennyire nagyban gondolkozol, akkor inkább ezt a radit ajánlanám, a MO-RA-val ellentétben ebben lapított csövek vannak, ha jól tudom a lapított cső jobban működik, mint a kerek cső. Szabad tudni milyen vasat akarsz vele hűteni? Ekkora radival akár két gépet is hűthetsz:B

Üdv.: Delta-Laca

(#27276) janos666 válasza Delta-Laca (#27275) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon a hőfok ezzel lesz alacsonyabb, vagy egy aktív quad/tripla+dupla radiátorral? Ez több hőt ad le, de lassabb a víz. Ezen filózok egy ideje a böszmenagy radiátorommal, hogy talán jobbak lennének a hőfokok egy kisebb aktívval, amin épp csak forog a venti, mint ezzel a passzív, de rengeteg vizet elnyelő cuccal.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27277) Delta-Laca válasza janos666 (#27276) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez amit linkeltem, ez nem passzív hűtésre van, a passzív vízhűtés meg bonyi dolog. Szerintem egy zárt rendszernél nem igazán működik az hogy "lassan megy a víz benne", bár nem vagyok fizikus sem:B

Üdv.: Delta-Laca

(#27278) janos666 válasza Delta-Laca (#27277) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, én is inkább csak mutatóba tanultam csőhidraulikát, és végképp csak dísznek átfogóbb áramlástant. Viszont ha úgy nézed, akkor több víznek nagyobb a tömege, tehetetlenségéből fakadóan nagyobb energia kell a mozgásba hozásához. Illetve ha már mozog, akkor több víz nagyobb súrlódási felületet is eredményez, így nagyobb a rendszer veszteségtényezője (ha úgy tetszik ellenállása, mert látom itt mindenki így hívja, pedig mikor egyetemen folyómedert, szökőkutat, vagy épp öntözőrendszert -szivattyúval- terveztem házi feladatnak, ott mindig veszteség tényezők volt, helyi és globális veszteségek az irányváltásból és súrlódásból, nem ellenállások, mint egy áramkörben, de mindegy...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27279) janos666 válasza janos666 (#27278) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, egyébként sok mindent tanultam egyetemen, ami némileg ellentmond az itt bevett gyakorlatnak. :DD Ami hirtelen eszembe jut:
- Nyomócsövet nyomócsővel SOHA ne köss össze, mert nem tudhatod mi lesz a vége, 90% hogy semmi jó. Itt mégis sokan tanácsolgatják a párhuzamosítást is a szivattyúk sorba kötése helyett.
- Ha fix a szivattyúd, és csökkented az átmérőt, nő a nyomás, és a sebesség, így a szűkületben keletkező helyi veszteségen túl nem veszítesz a vízhozamból (ala térfogatáram, ahogy itt becézik), tehát elméletben nem olyan nagy kardbadőlés az, ha egy blokk nem HF a HF rendszerben. Lassít, de nem kell tőle hasra esni...
Tudom, hogy a vízhűtés nem egy ivóvízvezeték, de ott simán megcsinálod ha úgy tetszik, hogy berakod sorba a DN250 után a DN200-as csövet, majd annak ellenére hogy a 200-as szakaszon volt vízkivétel, visszatérsz DN250-re, mert már nem kell szűkítéssel feltornászni a nyomást, sőt a későbbi 250-nél esik, de még elég lesz újabb szivattyú nélkül, ha lejöttél a dombról...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27280) helkis válasza janos666 (#27276) üzenetére


helkis
addikt

amit Laca linkelt az gyakorlatilag 3x tripla radi egyben, párhuzamosítva, nem megy lassabban a víz benne, mint egy sima triplában, max tovább tart..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27281) shteer válasza Delta-Laca (#27267) üzenetére


shteer
titán

főleg víz mellé nem szabad jó tápon spórolni, mert oda halk is kell :)

akit érdekel DDC-hez szabályzó az privizzen rám, van egy multifunkciós cuccom ami 2 csatornán max 18-18W-ot képes szabályozni

..szerintem jónak tűnik

(#27282) Delta-Laca válasza shteer (#27281) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Annak idején, amikor ez a táp hozzám került, még szó sem volt a vízről meg 9800GTX-ről, de most inkább kivárom, míg összejön egy kis pénz egy jó tápra, addig meg zaklatom a tápos kollégákat ismeretszerzés céljából :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#27283) FID


FID
őstag

Szerintetek a Laing DDC P12 meg bírkozik 3blokkal és 3 dupla radival? Úgy néz ki h Reserator megy és 1,5hónapalatt meglesz amit akarok. Tovább fejlődik a FID HTPC Projekt.
Bár holnap megyek az erső cuccért és abból kiderül h pontosan hány dupla radi lehet a rendszerben.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27284) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hát nem is tudom. A Thermochill radi és 2 olcsóbb között nincs olyan nagy különbség árban (főleg, hogy ha már ekkora értékben rakok össze vízhűtést már mindegy), másrészt meg Thermochill radi több, mint 2x olyan nehéz és vastag, mint az olcsóbbak. A szendvics dolog meg azért nem tetszik, mert lehet nem véletlen nem látni sok helyen ilyen megoldást. Kb.: fél év múlva jön össze a pénzmag vízre, de jobb már most készülődni, megkeresni a kérdésekre a választ.:D De most a legnagyobb kérdés a radi dolog, mert a többi alkatrésszel nem vagyok gondban. De amit már kérdeztem egyszer: (egyelőre) elég lenne ez a Thermochill duplaradi 4 ventivel a konfigomra?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27285) jones965 válasza FID (#27283) üzenetére


jones965
Modder

Megbírkózik, de minek oda 3 duplaradi ?

(#27286) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Hát emberek, egy nagyon fontos tapasztalatot szeretnék megosztani veletek:

Soha, senki ne spóroljon a VGA blokkon, és vegyen szépen full covert!!!! 3x raktam rá egy 9800GT-re a zalman gwb3+rwb1 gpu+vram hűtőblokkot, és megette a 3. videókártyámat is!!!
Elvileg a szenzor szerint GPU 38 fok volt, és az a durva, hogy előtte 2-3 napot tesztelgettem, nyomtam furmarkot meg 3dmarkot meg mindent, és nem volt semmi baja. Bekapcsoltam a gépet internetezni, leállt a gép magától és soha többet nem indult el...(mivel az előző 2 is ezt csinálta, ezért annyira ugyan nem aggódom, mert majdnem tuti gariba kicseréik, csak megint várhatok rá majd 1 hónapot...:S)

És ezzel el is érkeztem ahhoz a pillanathoz, hogy nem tudom, megéri e a vízhűtésnél maradnom. Van már két radim, 2 cpu blokkom, egy ilyen zalman blokk párosom, egy döglött és egy új pumpám, és eddig előnyöm semmi nem származott belőle csak hátrányom, lassan 2 hónapja nem gépeztem rendesen, netet is csak azért fizetem hogy ha 1 hónap múlva újra össze tudom rakni majd a gépet, akkor legyen net arra a 3 napra, amig megy a gép, mert aztán elázik/megsül/beszarik valami... És legalább egy olyan 40 ropit belenyomtam, eddig. akkor hogy is van ez? :F

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27287) jones965 válasza Sn00PiG (#27286) üzenetére


jones965
Modder

Most durva dolog lenne erre azt mondani, hogy a tanuló pénzt meg kell fizetni.
Viszont abban igazat adok neked, hogy az elmúlt 2 évben gyártott közép és felsőkategóriás video kártyákra csak full cover blokkot érdemes rátenni, mert nagyon nehéz megoldani külön a fetek és a memók hűtését. Mert ugye nem a gpu a legmelegebb ezeken a karikon.

[ Szerkesztve ]

(#27288) janos666 válasza Delta-Laca (#27282) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egy Seasonic beles Corsairral jársz legjobban az aktív tápok közül. (Ezek a W-ra kisebb modellek, azokból viszont inkább túlozd el egy kicsit a W-okat, hogy ne legyen 80%-ig se leterhelve -> 520-650W köré) Terheletlenül tökéletesen hangtalan, terhelve még nem tudom megmondani, mert a VGA-m még léghűtéses, de tapintásra nem fúj sokkal jobban. (Továbba nincs szétszedve a 12V-os ág, ami jól jöhet, ha víz alatt izmos tuninghoz támad kedved, vagy brutálabb VGA(kat) is akarsz a jövőben)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27289) nyunyu válasza jones965 (#27287) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont abban igazat adok neked, hogy az elmúlt 2 évben gyártott közép és felsőkategóriás video kártyákra csak full cover blokkot érdemes rátenni, mert nagyon nehéz megoldani külön a fetek és a memók hűtését.

Ennyire gaz lenne a helyzet? :O

Eddig ugy terveztem, hogy mostani GPU-X marad, csak a leendo kartya elrendezesenek megfelelo rez polipot+acel lefogatot kell hozza gyartatni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27290) janos666 válasza nyunyu (#27289) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira, hogy sok HD 4850/70 ment gajjra, mikor a korábbi szériára tuninghűtőit pakolták rá, és nem is hogy szabadon maradt a VRM, de pl. rátették a mellékelt RAM-sünit, vagy VRM bordát, csak épp kevés volt, vagy nem úgy hűtött, ahogy kellett volna...
Láttam olyat, aki úgy tette át a GPU blokkot, hogy szétvagdalta a gyári hűtő lemezét, és forogni hagyta a ventilátort, hogy az hűtse a RAM-okat, és a VRM-et.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27291) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok
Nekem Corsair 750W-os támom van hangja szinte nincsen csak akkor mikor meleg van de türhető, gép kikapcsolása után tovább hűti magát egy 5 pewrcig az halható egy kicsit mivel gyorsul az rpm szal csak ajánlani tudom :)

(#27292) jones965 válasza nyunyu (#27289) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltél, gyakorlatilag full cover blokknak tekinthető, mert a vizes blokkokal kontaktusban van a többi rész is. Én speciel a jános666 által felvázolt megoldásokra utaltam.

Szerk: én is sokáig gondolkodtam, hogy a Hk X2-es vga hűtőmet átalakítom a jelenlegi GTX 285-re, de végül rá is megvettem a saját X2 blokkját.

[ Szerkesztve ]

(#27293) nyunyu válasza janos666 (#27290) üzenetére


nyunyu
félisten

Grr, ujabb 3 evre akartam VGA-t venni, aztan pont a 48xx szeriaval szemeztem :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27294) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#27284) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Valaki erre valamit? :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27295) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Amúgy egyelőre egy Antec 902 típusú házat tervezek, ha valakinek esetleg van ötlete, hogy hova tegyek ebbe még egy szimplát, vagy tud vízre alkalmasabb házat 35 K környékén azt szívesen meghallgatom.:D

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27296) laccczka válasza janos666 (#27290) üzenetére


laccczka
tag

És mi a helyzet a HD 3850/3870 kártyákkal?
Arra is ajánlott a full blokk? Mert a blokk annyi mint a kártya, ráadásul ezek már mondhatni kifutott kártyák.

Mi ilyenkor a lehetséges alternatíva (már az új kártya vásárlásán kívül)? :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#27297) #41635072 válasza laccczka (#27296) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem egy 3870-et hűt tökéletesen egy Zern occsó blokk.
A VRM-eken meg ramsüni van. És untig elég. Csak úgy jelzem, hogy gyárilag az enyémen nem is voltak sünik, csak gondolom a kis szellő hűtötte volna őket...

(#27298) janos666 válasza nyunyu (#27293) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, ha 3 évre kell, akkor inkább várd meg a HD5-öt, elvileg októberben jön.
Nem tudtam megnézni a képet, mert unicode karaktereket dobott a firefox, explorer behozta (ideje lesz visszatérnek IE-re, egyre több ilyen gond adódik a rókával....)
Ez úgy néz ki hűt mindent, ha sikerült vele lefedni azt, amit a gyári lemez érint, és veszélyes, akkor jó lesz ez.

HD4-en van egy VITEC feliratú chip, azon nincs is borda, csak ki van vágva a lemez a lapátkerék alatt, így szellőzik elég jól. Illetve attól nem messze vannak a FET-ek, amiket érint a gyári lemez. Valamit elég melegedősek a GDDR5 RAM-ok, nem elég egy aprócska süni, ami épp csak odaragad, és épp elbírt egy átlagosra belőtt DDR3-at, mikor tervezték.
Szóval nem olyan egyszerű eset, biztos van rá ellenpélda is, de mikor megjelent, sokaknál döglött is sorba, akik rátették a GFX chillát, vagy az S1-et gyári sünikkel (és vagy nem jutott mindenre, amire kellett volna, vagy picinek bizonyult).
Persze ez csak növelte a meghibásodás valószínűségét, biztos van, aki nagyon hanyagul tette fel, de azóta is prímán muzsikál...

Ezt a blokkot talán rá tudod tenni úgy a GPU-ra, hogy a RAM-okat lefedi, az akkor oké. Bár ránézésre elég nehéz lesz tető alá hozni. A kisebb blokk mehet a FET-ekre, de akkor kell még valami szép nagy sün a VITEC chipre.

Mindent összevetve, ha hosszú időre tervezed a VGA-t, többet ér, ha megvárod a HD5-öt, és arra direkt hozzávaló full-cover blokkot is veszel, a mostanit pedig eladod blokkostól.

(#27296) - Azokat nem ismerem, de elvileg nem olyan vészesek, úgy tudom HD4 óta használnak újféle digitális fesszabályzókat, és azóta problémás lehűteni mindent külső megoldásokkal, amit nem direkt erre terveztek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27299) laccczka válasza #41635072 (#27297) üzenetére


laccczka
tag

A VRM-re raktam vizet, az nem gond. De a RAM-on csak süni van. :F

Ellenben a víz előtt csináltam egy szőrösfánkot a VGA-n és 102C-ig :Y ment a hőfok a gyári hűtésével. Ez egy 1slotos kék Sapphire 3870 volt.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#27300) Pero


Pero
senior tag

na, nagyjából elkészült a gép, bár még ezt azt máshogy szeretnék megoldani, ill még jönnek egyforma ventik.
de íme a gépem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.