Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) TESCO-Zsömle válasza knbs (#26350) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A csend mindenek felett...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26352) janos666 válasza knbs (#26350) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem teljesen átalakítás nélküli ez sem. Ő is fúrt pár lukat a tetőre, amin átdugta a radiátor távtartóit. Ennyi erővel nyugodtan hozzá is érhetne az a radiátor a ház tetejéhez, és a ventilátorok bekerülhetnének házon belülre (igaz, ehhez köröket is kéne vágni a felső lemezbe, de azt eltakarná a radiátor, végeredményben esztétikusabb lenne), hogy a fémváz tompítsa a hangjukat. Ez már részletkérdés, hogy helyezed el a kifúrt lukakon átdugott menetes csavaron a dolgokat, csak variálod mit merről raksz rá, milyen sorrendben, és hova tekersz rá anyákat. Nekem ez a "lógassuk a levegőbe" megoldás nem tetszik...
Illetve ő nem vizezte be a VGA-t, így volt neki könnyedén elég az a triplaradi, egy GTX-295 többet eszik mint a CPU-ja, tehát két GTX-295-öt nagyon neccesen vinne az az egy radiátor, hacsak nem küldi rá izomból a huzatot légkondicionált szobában....

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26353) nyunyu válasza janos666 (#26352) üzenetére


nyunyu
félisten

hacsak nem küldi rá izomból a huzatot légkondicionált szobában....

Legkondi az plusz egy zajforras...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26354) janos666 válasza nyunyu (#26353) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értettem, hogy a 12cm-es, erős motoros ventiket is 12V-ra köti (izomhuzat...), és a szoba is légkondicionált, tehát 20-on egynéhány fokos levegővel szellőzteti a radit, nem 30-egynehánnyal nyári kánikulában.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26355) gyurczy


gyurczy
őstag

Urak!

Gap-pad-ot honnan lehetrne beszerezni? Conrad-os nem jó, egyrészt gagyi, másrészt vastag. Az EK-s féle kéne, amit a full cover blokkokhoz adnak.

(#26356) syC


syC
addikt

Hát, azért oda nem kis huzat kell, hogy a 295 quad sli-t + egy (gondolom húzott) i7-est lehűtsön... Lehet hogy 2 kört csinálnék, de szvsz ez a ház mindenképpen kicsi.

(#26357) TESCO-Zsömle válasza syC (#26356) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kötelező a két kör, csak vegyítse a komponenseket...

RADI--CPU--RADI--VGA...

Amúgy az okozhat problémákat, ha a radiátorok a légáram szempontjából egymás után vannak?? Csak mert nekem így volna a leg optimálisabb...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26358) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Huh emberek most nagyon rajtam van a para...
Elkezdtük flexelni meg fúrni a házat, hogy végre összeállhasson a gép, és kipróbálhassam végre a sniper/spy updatet... Erre a nyomorék pumpa nem akarja forgatni a vizet:S:S:S
Összepakoltam, bekötögettem, elvileg minden klappol(fújással megnéztem semmi sincs eltömődve), gyakorlatilag a pumpán ég a led, a pumpára lehet kötni két ventit, azok is forognak, de a vizet nem szállítja...S:S:S:S valakinek vmi tipp? :F

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26359) TESCO-Zsömle válasza Sn00PiG (#26358) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Levegős a pumpa??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26360) knbs


knbs
senior tag

Pl a fentebb ajanlott Haf 932-s 4cm-el magasabb azzal mennyivel lennek elorebb? Pusztan kerdem mert az antec hazat "leszolva" azt ajanlottak :)
Ertem en hogy tobb hely kenyelmesebb kialakitast tesz lehetove, de ha egyszer szeretem ezt a hazat :) akkor lehet hagyom a vizet, meg keresgelek valami megoldast hatha osszejon. Azert koszi a segitseget fiuk!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26361) knbs


knbs
senior tag

Marcsak 1 dologra valaszoljatok. [link] ebben a videoban a srac komplett i7-s rendszert vizezett be, 3 gtx280 3-sli, cpu, chipset, optikai meghajto es vinyo.A vegen a leirasban dupla radi dupla pumpa ezt en nem lattam sehol, vagy annyira vekony hogy amit a hatuljan latok az 2 lenne?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26362) syC válasza TESCO-Zsömle (#26357) üzenetére


syC
addikt

Szerintem tökmindegy a sorrend, a víz nagyjából mindenhol azonos hőmérsékletű.

(#26360) knbs: ha sok pénzed van és nem sajnálod házra akkor Silverstone TJ07. Allul elhelyezhető egy quad és egy triplaradi. Az már sztem minden körülmények között megbírkózna a rendszereddel.

[ Szerkesztve ]

(#26363) syC válasza knbs (#26361) üzenetére


syC
addikt

A dupla radi a gép elejében allul van, és mögette van a 2db D5-ös pumpa, a swiftech tartályok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#26364) vd1992


vd1992
tag

(#26365) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#26359) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Levegős?

Leszedem a dugót, beletöltöm a tartályba(ami a pumpával van egyben) a vizet, bekapcs, és semmi...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26366) knbs válasza syC (#26363) üzenetére


knbs
senior tag

Itt nem ugy van, hogy a hatso az a 3 vga-ra az elso pedig a tobbire van kotve, nekem ugy tunik mintha a dupla rendszer igy lenne megosztva, nem ertek en ehhez az a baj :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26367) helkis válasza vd1992 (#26364) üzenetére


helkis
addikt

ha minden jól megy akkor nemsokára egy Rebel9-be lesz vízem..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26368) syC válasza knbs (#26366) üzenetére


syC
addikt

Énse értek hozzá, csak kezdem kapisgálni a dolgot. Azért van a fórum, hogy segítsünk a másiknak :)

(#26369) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit nézelődtem az ügyben. Most ez a tervezet:
Ami fix:
XSPC Razor 4870x2 fullcove (ezt újonann akasztanám, vagy valami ph-s kollégától, aki legolcsóbban hozza, esetleg külföldi webshopból rendelném 89 dodókacsáért...)
XSPC Delta V2 (ezt használtan venném)
Lada, IFA, vagy valami böszme radiátor, amit épp jobbnak találok a bontottak közt erre a célra. (gyakorlatilag ingyen)
Ami talán lesz, ha marad rá pénz (melyik éri meg jobban a kettőből?):
x38 NB és FET szett. (SB szerintem felesleges ; Tody féle cucc használtan)
Valami használt dual-channel RAM szett, talán ez is Tody-féle, de nem biztos.
Amin még vergődöm, az 2 használt pumpa:
Alphacool AGB-Eheim 600 Station II 12V
Asetek 900l/h pumpa (házilag átalakítva hf rendszerűre)
Előbbi potom 6500 HUF lenne, utóbbit nem nagyon sikerül 10k alá alkudnom. (de ha már a többi cuccon úgyis hf csati lesz, amit használtan veszek, akkor már talán jól jönne a hf csatis pumpa).

Mennyi haszna lenne egy ekkora víz és fémmennyiséggel (tervek szerint passzív üzemben) operáló rendszernek a ~1,5x-szer nagyobb vízszállításból? Épp hogy ennyi vízhez minél nagyobb pumpa a jó, hogy jobban szétterüljön az IFA-radi belső terében, vagy úgyis tökmindegy, mert a 600-as pumpát is addig leszabályozhatom, hogy épp csak lökdösse picit odébb a vizet, és észre sem lehet venni a hőfokokon, hogy 100 vagy 1000 l/s a vízszállítás?

Illetve, lehet hogy később mégis úgy hozza kedvem, hogy lecserélem az IFA-radit aktív tripla és dual radi-párosra, amit esztétikus módon építek be egy rendes gépházba. Akkor már meg fogja érni a nagyobb pumpa?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26370) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#26369) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

1000 l/s?? :Y Az 3600m3/h!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26371) helkis válasza janos666 (#26369) üzenetére


helkis
addikt

az IFA radi is jólesz első körben, csak legalább 2 részre oszd szét (párhuzamosítsd) különben szenvedni fog a rendszer, főleg passzívan..
a tapasztalatok alapján nagyobb rendszerhez vagy D5 vario, vagy DDC valamelyik szimpatikus és elérhető verziója passzol, ezek csendesek és rendesen mozgatják a vizet, 10mm-es belső alá ne menj, törekedj a kis ellenállásra mindenhol, ezt hőfokban is észre fogod venni, valamint a pumpa is jobban fogja érezni magát, illetve csendben is marad.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26372) helkis válasza TESCO-Zsömle (#26370) üzenetére


helkis
addikt

itt van hozzá a tartály! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26373) knbs válasza syC (#26363) üzenetére


knbs
senior tag

Miert kell dupla rendszert kialakitani? A hotermeles teszem az adott(vannak bizonyos dolgok a gepben amiket huteni szeretnel, cpu vga, chipset), a vizhutes eseteben mi a "szuk" keresztmetszet? Azert kell a ket kor mert keves a viz mennyisege ennyi komponens hutesere?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26374) TESCO-Zsömle válasza helkis (#26372) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26375) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Hát tényleg végem, holap reggel visszacserélem a vizet a Spire léhűtőmre, mivel a pumpát nem tudom működésre bírni, csak nem értem hogy miért...:S:S:S

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26376) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#26370) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jajaja, csak mindig l/s értékkel dolgozom, mikor vízhozamokról van szó ( l/s, l/s*ha, meg ilyenek...) l/h-nak is jó lesz az, tényleg. :))
A párhuzamosítás nem is rossz ötlet, de lehet először azért kipróbálom sorosan, és ha nem viszi először ráaggatok pár házból kiszerelt 8cm-es ventit 5V-ba dugványozva, aztán majd kiderítem mi hogy legyen (első vizes kalandom lesz).

High-Flow csatis lesz elvileg minden, amin ez változtatható.
A Laing pumpa most kilőve. Eredetileg azt akartam, de most senki sem kínál olyat ph aprón. A lentebb említett két pumpából azt ott leírt árak mellett melyik érné meg ehhez a rendszerhez?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26377) janos666 válasza knbs (#26373) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom azért, mert a víz felmelegszik az első blokkon áthaladva, így a 2., 3. blokkban már langyosabb víz áramlik, és így az már kevésbé hűti le a chipet, de ha elosztod párhuzamos körökre, vagy durvább módban külön pumpákkal független körökre, akkor minden friss, hidegebb vizet kap.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26378) helkis válasza janos666 (#26376) üzenetére


helkis
addikt

szvsz várj vele ezesetben, ami ingyen jön, azt szerezd be, alaktsd át, rakd rendbe, aztán majd csak felbukkan valami finomság ;) addig gyűjthetsz is mellé..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26379) janos666 válasza helkis (#26378) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyire szar az az asetek pumpa? :(

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26380) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#26376) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

HF-csatin is csak 10-es a belső furat, persze ez is egy relatív dolog, mert ha valamelyik borda nem HF-es, akkor a fene ott ette meg az egészet...

Én azon gondolkodom, megoldható-e, hogy a víz vezesse az áramot, de mégse legyen korrózió az alu és a réz blokkok közt. Szeretnék csinálni a tartályba vízszintmérőt, ha házilag kivitelezhető. Nem digitális, csak az előlapra egy LED-sor formájában... Gondoltam ha a víz maga zárná a ledek tápellátását az egyszerü lenne, de félek, hogy ez akkora baromság lenne, hogy arra szavak sincsenek... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26381) knbs válasza janos666 (#26377) üzenetére


knbs
senior tag

Akkor nincs ertelme 1 nagy tripla radi es mondjuk 2 pumpa es igy 2 kor kialakitasa, mert gondolom egy radival nem lehet a 2 kort szetvalasztani. Szoval nekem a teljes rendszerhez mindenkeppen kell a ket radi-pumpas kombo.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26382) syC válasza knbs (#26373) üzenetére


syC
addikt

Hát, konkrétan nem tudom megválaszolni a kérdésed, mert nemtudom mi történne egy tripla radiban , amikor a konfigodat terhelés alatt le kellene hűtenie. Akár honnan nézem, azért terhelve a qsli nem semmi hőt ad le.

(#26383) knbs válasza syC (#26382) üzenetére


knbs
senior tag

A qsli csak jovobeni terv most csak szimpla 295-t kell hutteni. Mar annyi tesztet talaltam beleorulok az olvasasba :)

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26384) Sn00PiG válasza janos666 (#26379) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Az asetek pumpa iszonyat jó, ha megy. Nekem most szart be szerintem, de ameddig ment addig nagyon jól szolgált. USB-re köthető, két ventit is rá lehet rakni, és USBn keresztül az áramlási sebességet és a ventiket is szoftveresen le lehet szabályozni, így csendes ha kell, ha viszont az kell akkor brutál...
Hozzáteszem a 800-900L/h sem rossz adat...

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26385) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#26380) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Javasolnám hogy látogass el egy autóbontóba, és szerezz be egy kis tankkal ellátott autóból egy üzemanyagszint jelző úszókát, és a hozzá tartozó órát a műszerfalból. (Asszem egy időben a trabantok vagy inkább wartburgok használtak ledes műszerfalat, ha olyat találsz totál célban is vagy, ha nem, akkor megelégszel egy analóg órával, amin legalább ceruzával bejelölheted a min és max értéket, amin belül mozoghat.
A korrózió tényleg veszélyes, ha különböző fémek közt áramot keringetsz a vízben. (Bár hogy konkrétan réz és alumínium közt mi van, az jó kérdés, de ha oxigén-dúsabbá válik a víz az egyenáram hatására történő bomlás miatt, akkor is fokozódhat a korrózió, nameg gyorsabban fogy a víz...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26386) jozef72 válasza Sn00PiG (#26384) üzenetére


jozef72
tag

Nem fordítva kötöttél a szivattyúra.Mert én egyik nap így jártam,és persze hogy nem nyomott semmit.De rögtön észrevetem.A tartályból ami a szívóágra kellett volna a nyomóra került. :C
Egyből ez ugrott be mikor írtad hogy nem megy a pumpa(szivattyú).
Azért csak nézz át mindent,meg az elektromos csatlakozókat is.
Ez egy olyan hobbi ami gyakran megszivatja az embert. :K

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26387) helkis válasza janos666 (#26379) üzenetére


helkis
addikt

nem tudom, nincs vele tapasztalatom, ezért azt ajánlom amivel van és bevált.. :)
majd jönnek, akiknek van és megmondják a frankót.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26388) janos666 válasza knbs (#26383) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem lenne kérdés az ár (már bizonyos keretek közt), akkor lehet valami ilyesmit raknék össze a saját gépemhez is:
CM-690 házban triplaradi a tetőre, egy-egy singleradi hátul, és alul, a vízkör pedig:
pumpa->CPU->singleradi->VGA->singleradi->chipset->triplaradi->pumpa...
Csak akkor új házat is kell venni, blablabla, ezért döntöttem inkább úgy, hogy még az előtt megépítem a vízhűtésem használt cuccokból IFA-radival, mielőtt még pénzhez jutok, és így nem baszok el rá 3x annyit. (valószinűleg feleslegesen) :))

Szóval ezért sem várok 1-2 hetet hogy legyen Laing pumpa aprón, mert ha addig leesik némi pénz, akkor meg már 30k-s pumpa lesz a vége guberált cuccok helyett. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26389) knbs válasza janos666 (#26388) üzenetére


knbs
senior tag

Igazabol nalam az Antec P182-haz adott es nem is valok meg tole, szoval azzal kell okoskodnom,mar talaltam jopar megoldast, valszeg lecopyzom valamelyiket :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26390) janos666 válasza knbs (#26389) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy vékony flexkorong, és egy fúró csodákra képes a gépház anyagával. :DD

Néztem képeket, és neked is beférhet a tetőre egy tripla, netán quad radiátor is, attól függ mennyire bátran nyesed meg. Illetve egy-egy single-radit itt is el lehet zsúfolni a hátsó ventilátor rácsához, és a táp és winyók közé, aztán helyben is vagy.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26391) knbs válasza janos666 (#26390) üzenetére


knbs
senior tag

Ez mar egesz kozel jar ez is P182-s haz [link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26392) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Na annyira elkeseredtem a pumpán, meg már annyira belebolondultam a "vizesdolgokba", hogy megszabadulok a PSP-mtől, csakhogy erre legyen "péz"...;)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26393) syC válasza knbs (#26391) üzenetére


syC
addikt

Te tudod,de azért nem lesz egyszerű :)

(#26394) Silex válasza janos666 (#26377) üzenetére


Silex
aktív tag

Csak a tárgyilagosság végett és ezt már sokszor kitárgyaltuk itt keressetek utána; a vízhűtés körében elhanyagolható a víz hőmérsékletkülönbsége két pont között. Durván ez egy fok a radi előtt és után mérve. Ha jól emlékszem fsb1000 kolléga ennek a fizikáját is szépen leírta pontosan hogyan is történik ez.

Ezért (is) fontos támpont egy vízhűtés tulajdonságai között a vízhőfok, mert nagyjából állandó, jó viszonyítási pont. (...)

[ Szerkesztve ]

(#26395) knbs válasza syC (#26393) üzenetére


knbs
senior tag

Ez lesz a tokeletes megoldas ahogy nezem! [link] :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26396) #97544192 válasza knbs (#26395) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nem azt mondtad, hogy nem akarsz fúrni, meg mittudomén? :D
Mert ezt tuti nem tudod csak úgy összerakni, lesz vele bőven meló. :)

(#26397) knbs válasza #97544192 (#26396) üzenetére


knbs
senior tag

Igen arra mar ra jottem, hogy furas faragas nelkul nem oldom meg :) Ez van meg jo hogy nyaron van 1 honap szabim, csak a kezugyessegem lenne jobb, be vallom oszinten csapnivalo, szoval vert fogok izzadni hogy azert szep is legyen.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26398) helkis válasza knbs (#26395) üzenetére


helkis
addikt

ez nagyon vad! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26399) knbs válasza helkis (#26398) üzenetére


knbs
senior tag

Remelem nekem is sikerul szepen osszehozni :) Bar csicsas fenyek,szines folyadekok nem erdekelnek, a hazon ugy sincs plexi hogy lassa az ember. A cel a hutes a design csak annyiban erdekel hogy a ket kulso radit esztetikusan el tudjam helyezni es ne zavarjon. Remelhetoleg julius vegere mar lesznek kepek is...

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26400) gametofiton válasza Joshi (#26340) üzenetére


gametofiton
tag

Hát műanyagból van a nagy része, majd kiderül, hogy bírja ;)
Am volt már olyan, aki a radiátort egy hűtőgépbe, vagy annak fagyasztójába rakta?:)
Nagyon bolond ötlet lenne?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.