Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27351) helkis válasza Cthulhu Dawn (#27349) üzenetére


helkis
addikt

pcvízhűtés illetve a ph-s topic

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27352) adamka16 válasza Cthulhu Dawn (#27349) üzenetére


adamka16
őstag

és van még egy ilyen is. igaz ez nem Tody-é :)

(#27353) Cthulhu Dawn válasza adamka16 (#27352) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Milyen is, csak mert szerintem elfelejtettél linkelni. :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27354) shteer válasza Cthulhu Dawn (#27343) üzenetére


shteer
titán

bármelyik :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#27355) adamka16 válasza Cthulhu Dawn (#27353) üzenetére


adamka16
őstag

húúúú sorry... itt a pótlás[link] tessék :DD

(#27356) Cthulhu Dawn válasza adamka16 (#27355) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nahát ezt a linket megtudom köszönni.:D Még nem nagyon néztem, de a szivattyúk kapásból olcsóbbak itt, mint az aquatuningban. Más, olcsóbb, de még európai webshop linket is megtudnék köszönni.:D

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27357) adamka16 válasza Cthulhu Dawn (#27356) üzenetére


adamka16
őstag

sajna én inkább csak a magyarokat nézegettem, de még találtam párat:
[link]
[link]
[link]

többet sajna én sem tudok. talán itt PH-n az apróban érdemes vadászgatni pár cuccot.

(#27358) Joshi válasza Cthulhu Dawn (#27356) üzenetére


Joshi
titán

A Modding Computer tényleg jó most rendeltem tőlük, nagy a választék és aránylag olcsó viszont érdemes telefonálni rendelés előtt mert elég sok minden nincs raktáron. :K

Most már van két db hőmérőm, az egyik vízhőfokot mér a másik inkább levegőt. Szerintetek miért van a mérésekben a két hőmérő között 5 C° különbség? A vízes hőmérő 31 C°-ot, míg a másik csak 26 C°-ot mért a lakásban. Melyik lehet hitelesebb?(panel :D ) :F

[ Szerkesztve ]

(#27359) shteer válasza Joshi (#27358) üzenetére


shteer
titán

kb ilyen szórásuk van ezeknek a diódáknak

..szerintem jónak tűnik

(#27360) Joshi válasza shteer (#27359) üzenetére


Joshi
titán

Ez akkor elég gáz főleg vízhőfok terén :( , szerintem a kettő között lehet a valós érték mivel panel lakásról van szó.

(#27361) helkis válasza Joshi (#27360) üzenetére


helkis
addikt

kérdezd meg a szomszédot, hogy hány fok van nála. ;)
hányadik emelet, hány órakor? odasüt-e a nap akkor? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27362) Joshi válasza helkis (#27361) üzenetére


Joshi
titán

Oké, köszi az ötletet. :D Sajnos csak egyenlőre ilyen dolgokkal tudok foglalkozni mivel várom a megrendelt alkatrészeket miközben szanaszét van a gépem. ;]

ui.: de ha kész lesz neked nem mutatom meg bebeee. :P

[ Szerkesztve ]

(#27363) cyanide válasza Joshi (#27360) üzenetére

Rakd a diódát jegkockából olvadt vízbe, pont nullát kell jeleznie, ha nem akkor a továbbiakban az eltéréssel tudod korrigálni a méréseket.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#27364) Joshi válasza cyanide (#27363) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem inkább forrásban lévő vízbe kellene tenni mert az tuti hogy 100 C°-on forr, kérdés csak az hogy az érzékelő bírja-e és a kijelző meg bírkózik a 3 számjegyű karakterrel. :U

Most olvasom, hogy az adatlapja szerint 0-90 C°-ig mér.

[ Szerkesztve ]

(#27365) GhostWalker válasza Joshi (#27364) üzenetére


GhostWalker
tag

Próbáld majd egyszer ilyennel. :) Mérő Én ezzel fogom majd mérni ha meglesz végre a vízhűtésem :) Ezek egyáltalán elemmel működnek vagy tápi 3pines ellátást kapnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#27366) adamka16


adamka16
őstag

valaki nem tudna nekem segíteni???
3 darab olyan csonkot kéne legyártatni nekem aminek szabvány 12-es menete van a másik végére meg rámegy a 13/10-es cső. rézből is jó vagy alu-ból tö mind1. amiket csináltam hozzá krva jók csak hamar rozsdálnak, igaz most lefestettem őket nitrózománccal de nem hiszem h ez is túl hosszú életű lenne használat közben. valaki segítsen rajtam!!! :O :O

(#27367) Laraxior válasza GhostWalker (#27365) üzenetére


Laraxior
titán

Scythe-nak is van ilyen cucca. az mindkettővel üzemel. csak elemről nincsen háttérvilágitás, de -20tól mér :DDD télre is kiváló..én teszteltem ;] :C
Scythe Kama Thermo. Multimediában kapsz 2 pénzért ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27368) Joshi válasza cyanide (#27363) üzenetére


Joshi
titán

A kép alapján ki tud jelezni 1xx-as karaktert is. :C

GhostWalker: ez teljesen ugyan az mint az enyém csak más a csatlakozója és 4x molex csatlakozós ahonnan 5V-ot kap, vagy még is elemmel működik? :F Akkor ne vedd meg. :N

[ Szerkesztve ]

(#27369) Joshi válasza Joshi (#27368) üzenetére


Joshi
titán

Megszületett az eredmény és még forrásban lévő vízbe se kellett tennem az érzékelőket. :C
Tehát az a helyzet, hogy a vizes hőmérő már csak 27,5 C°-ot mutat amíg a másik még mindig 26.x-ot. Ebből arra következtetek hogy a régit kib@szom az ablakon mert szart se ér pedig kézmelegre felment 35-36 C°-ra. :DD

Bocs srácok hogy ilyen f@szságokkal terhellek benneteket, de lehet hogy napszúrást kaptam. :R

[ Szerkesztve ]

(#27370) GhostWalker válasza Joshi (#27368) üzenetére


GhostWalker
tag

Na jó de ezt a pumpába csavarod bele vagy hova? :F
Én azért választottam azt mert tenni szeretnék a radi be és kimenetére is egyet. :)

(#27371) Joshi válasza GhostWalker (#27370) üzenetére


Joshi
titán

Ezt ajánlották privibe jó árért, és pont ezért vettem egy ilyen T-idomot is.
A vízhőfok ki és bemenete között alig van különbség de ez már 1000x el lett mondva, tök felesleges két helyre hőmérőt tenni. :(

(#27372) GhostWalker válasza Joshi (#27371) üzenetére


GhostWalker
tag

Ha alig van külömbség akkor hogy hülne a víz? Azért annál a valamennyinél kicsit töbről van szó... :)

(#27373) Joshi válasza GhostWalker (#27372) üzenetére


Joshi
titán

Kár hogy nincs itt Reset Elek, ő biztosan elmagyarázná neked a miértjét. :D

(#27374) Silex válasza GhostWalker (#27372) üzenetére


Silex
aktív tag

[link]
Egy kis számítás régebbről, nem biztos hogy érthető csak ha elgondolkozol rajta rendesen, de hidd el ezt már sokszor kibeszéltük és a tapasztalat is igazolja; a radi előtti és utáni víz hőmérséklet különbsége ( a legnagyobb a rendszerben ) max 1-2 fok.

(#27375) cyanide válasza Joshi (#27369) üzenetére

Amelyik kézmelegre 35-6 C° mutat, az elvileg jó, nem? Nem olyan pontos cuccok ezek, szvsz 1 fokon belüli pontosság nem gond. 26 C° szobahőmérséklet is stimmelhet. Ennyiből nem gondolom, hogy baja lenne.
Ha 0 C°-ra nem 0-t mutat még akkor sincs baj, lehet csak rosszul van kalibrálva, ha mondjuk 0-ra, 3-at mutat, akkor kézmelegre 39-et kéne, ha nem akkor tényleg hibás.

A jég 0 C° olvadására a szavamat adom, olyan biztos, mint a 100 C° forrás. A forró víz kívül van a mérési határon, nem lesz jó az eredménye.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#27376) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Érdemes inkább a drágább tömlőt (Tygon) venni, mint egy olcsót? Csak mivel ez lesz az első vízhűtésem nem akarok szarakodni itt elrepedt/fáradt/tört csövekkel, főleg ha még meg is reped. (az egy vízhűtés kálváriája írás után meg főleg nem akarok a csöveken kívül vizet látni :D)

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27377) shteer válasza Cthulhu Dawn (#27376) üzenetére


shteer
titán

a tygont se bántam meg - könnyű dolgozni vele, merev de mégis kítűnően ívelhető, rögzítést még soha sem láttak :)

csak ne a vékonyfalút vedd ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#27378) Joshi válasza cyanide (#27375) üzenetére


Joshi
titán

A vízhűtéses mérő a tuti, sajnos a másik valahogy mindig 26 C°-ra áll be egy idő után. :F
Az olvadt jég is jó, ehhez nem fér kétség hiszen az olvadás és a forráspontok adták a C° mértékegység alapjait. ;)

Cthulhu Dawn: több különböző típusú és anyagú csöveket használtam és most a lehető legdrágább Tygon R3400 15,9/9,5mm black csövet használom de egyikkel se volt problémám a keresztmetszetet leszámítva. Oda kell figyelni ennyi. :K

Szerk:
Ja, ráadásul gyors csatlakozót használtam régebben és mégse eresztett a cucc. Ne feszüljön semmi ha lehet erre nagyon oda kell figyelni, mert az nem jó a hardvereknek sem. Egyébként a Tygon anyaga eddig a legtutibb ez biztos. :C

[ Szerkesztve ]

(#27379) Cthulhu Dawn válasza Joshi (#27378) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Tehát akkor a györskötöző (tudom, hogy a gyors csatlakozó más) is tutibiztos megoldás? Csak, mert ez fillérekbe kerül és ha ugyanolyan jó... :D Amúgy én ilyen csövet tervezek.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27380) shteer válasza Cthulhu Dawn (#27379) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#27381) Cthulhu Dawn válasza shteer (#27380) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ilyenre cső rádug, gyorskötözővel megszorít, jó módszer lesz?:D
shteer: logout-os írásodban a képeket nem akarod vissza hozni az élők sorába, mert érdekelne a cikk :)

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27382) shteer válasza Cthulhu Dawn (#27381) üzenetére


shteer
titán

nálam is így van, csak kötöző nélkül :))

hmm.. utánanézek, hol vannak a képek ;)

..szerintem jónak tűnik

(#27383) Cthulhu Dawn válasza shteer (#27382) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nem jön le a cső, vagy nem szivárog bármilyen fogó alkalmatosság nélkül? :Y

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27384) shteer válasza Cthulhu Dawn (#27383) üzenetére


shteer
titán

nem. minden illesztés hibátlan az első összerakás óta. a cső csak akkor jön le ha én akarom - és itt a tygon egyik nagy előnye, nem gyógyul rá a csőre örökre - finom oldalirányú mozgatással le lehet húzni

picasagaléria linket találsz az adatlapomon

logout blogbejegyzés frissítve

..szerintem jónak tűnik

(#27385) nyunyu válasza adamka16 (#27366) üzenetére


nyunyu
félisten

nekem aminek szabvány 12-es menete van a másik végére meg rámegy a 13/10-es cső.

Acsi, vizhutesnel NEM metrikus menet van, hanem a viz/gazszerelesnel hasznalt angolszasz csomeret.

Ha belso 1/2"-es menetbe kell (mint az Asetek szivattyun az egyik, masik 3/8"-os), akkor neked egy 1/2"-rol 1/4"-re szukito kozcsavar kell, aztan utana olyan HF csatit tekersz bele, amit akarsz.

Ha kulso 1/2"-es a menet, akkor kezdesz egy 1/2"-es karmantyuval vagy konyokkel, es abba tekered bele a szukito kozcsavart.
(Multkor belinkelt kepemen a D5 bemeno csonkjan egy 1/2" konyok van, belefekerve a 1/2"-1/4" szukito, abban a HF csati, kimeno felig takarasban van, ott 1/2" karmantyu, 1/2"-1/4" szukito, HF csati a sorrend. Cso meg 14.2/9.5-os Clearflex)

Vizvezetek szakuzletekben ezek a kutyuk parszaz penzert beszerezhetoek, es altalaban sargarezbol vannak, en utolag nikkeleztettem, azert csillant be voros helyett feheren.

Tomites kotelezo belejuk, mivel a meretpontossaguk finoman szolva csapnivalo, siman egymasbatekerve orrba-szajba csopognek a menet menten.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27386) nyunyu válasza Joshi (#27369) üzenetére


nyunyu
félisten

Baromira egyszeru, szoritsd a markodba mindket homerot, meg egy lazmerot, aztan egybol tudod melyik mennyire pontatlan.

Anno bohockodtam az EheimStationnal, beledugtam egy digitalis Omron lazmerot (sarki patikaban ~1000 penz), meg egy oldschool, veszelyessege miatt betiltott es mar nem kaphato higanyosat, tizedre ugyanannyi vizhofokot mutattak, szoval a lazmero tipusa tokmindegy.

Persze vizhofok meresnel problema lehet, hogy a lazmerok csak 27-43C tartomanyban mukodnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27387) nyunyu válasza shteer (#27384) üzenetére


nyunyu
félisten

De o a 3/4"/1/2"-es Tygont nezegeti, ami ugye 12.7mm belul, mig a HF csati pereme ~13mm, nem csuszik az le rola?

Lehet, hogy jobban jarna az eggyel vekonyabbal (9/16"/7/16", metrikusra atszamolva 14.28/11.11) vagy a kettovel vekonyabbal (5/8"/3/8", 15.875/9.525)

9.5-os belseju csohoz jo adag sikosito+hajszarito kell, mire raimadkozod erre a csatira :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27388) adamka16 válasza nyunyu (#27385) üzenetére


adamka16
őstag

ez eddig rendben is van, csak szabvány 12-es menetvágót tudtam csak szerezni, mivel venni nem akarok akkora összegért mint amennyiért vesztegetik, szóval maradt ez a méret.
Persze én is tudom, hogy nem ez a méret de se esztergás, se CNC-s ismerősöm sincs szóval maradt ez a kényszermegoldás sajnos. múltkor voltam az OBI-ba de én ott 1 méretesebb ilyen csonkot sem találtam így magam kellett csinálnom hozzá.

(#27389) adamka16 válasza adamka16 (#27388) üzenetére


adamka16
őstag

...és se vízszerelő ismerősőm sincs

(#27390) shteer válasza nyunyu (#27387) üzenetére


shteer
titán

(5/8"/3/8", 15.875/9.525)

ez lesz az :K

jo adag sikosito+hajszarito kell

elég egy kis szilikonzsír is

..szerintem jónak tűnik

(#27391) Cthulhu Dawn válasza shteer (#27384) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Kösz, el is olvasom mindjárt, de a galériád sehol sem találtam. :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27392) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#27391) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Közben megtaláltam...

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27393) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Nem tudjátok melyik a leghalkabb szivattyú, amelyet be lehet szerezni itt mo-n?
Pl Subcooling, esetleg aquatuning, ha valaki még foglalkozik vele.

Ha lehet ne D5 és DDC1T legyen a válasz, mert az egyik túl drága nekem, a másiknál pedig most is halkabb szivattyúm van.(XSPC X2O400)
:R

(#27394) #41635072


#41635072
törölt tag

És mégegy kérdés:
A jövőben esedékessé válhat egy i7/i5 vásárlása.
Erre való lefogatót lehet majd kapni, vagy teljesen új blokkot kell vennem?
Gondolom nincs olyan lefogató, ami minden blokkhoz jó. Legalábbis nekem XSPC Delta v2-hez kéne. :U

(#27395) shteer válasza #41635072 (#27393) üzenetére


shteer
titán

kérdezz olyat amire tudunk válaszolni :) vagy ne szabj feltételeket :P

..szerintem jónak tűnik

(#27396) #41635072 válasza shteer (#27395) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azt hittem olyat kérdeztem. :D :R
Szóval ez azt jelenti, hogy nincs ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#27397) shteer válasza #41635072 (#27396) üzenetére


shteer
titán

okos gyerek vagy te :P

..szerintem jónak tűnik

(#27398) #41635072 válasza shteer (#27397) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nah majd én találok. :P
Ammúgy speckó tetőkkel sem tehető csendesebbé a ddc? :F
éééés a lefogatós dolog? :F
Mert az nem valami gazdaságos, ha a blokkot kell cserélgetni. :U

[ Szerkesztve ]

(#27399) shteer válasza #41635072 (#27398) üzenetére


shteer
titán

egyes gyártók (d-tek, enzotech) adtak ki lefogatót az új foglalatokhoz

..szerintem jónak tűnik

(#27400) #41635072 válasza shteer (#27399) üzenetére


#41635072
törölt tag

Látom az xspc is csinált, de csak a V3-as verzióhoz. :W
No mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.