Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26951) jones965 válasza Erdei88 (#26946) üzenetére


jones965
Modder

Ezt olvastad már ? D5 kontra DDC

[ Szerkesztve ]

(#26952) Erdei88 válasza jones965 (#26951) üzenetére


Erdei88
veterán

Persze. De én a számok embere vagyok, szeretném látni ez a különbséget hőfokokban is.

(#26953) Delta-Laca válasza jones965 (#26951) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Érdekes írás, de én annak idején, amikor a DDC-t kicseréltem D5-re, nem érzékeltem számottevő különbségeket hőfokban, ellenben hangban annál inkább, sokkal halkabb a D5, mint egy DDC:B

Üdv.: Delta-Laca

(#26954) jones965 válasza Delta-Laca (#26953) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudok a D5-ről tapasztalati véleményt mondani, mert még nem használtam. Viszont az én DDC 1T pro tető @ Ultra szivattyúm tökéletesen teljesít a 7 blokk + 2 radi társaságában hangtalanul.
A teszt is azt igazolja, hogy kvázi nagy rendszereknél a DDC jobb alternatíva.

(#26955) Sn00PiG válasza CapoteDániel (#26948) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

A plexis dolgok repednek külső illetve belső behatásokra...
De igazából, ahogy én kiérzem abból amit írsz, tulajdonképpen csak megerősítést kérsz arra, hogy a rendszer amit kosárba pakoltál az jó. És tökmind1 hogy ki mit ír le neked, mert úgyis van rá válaszod gyakorlatilag...

És tényleg nem rossz amit összeraktál, csak itthon is meg lehetne oldani kb negyed ennyiért...
link link2 itt nézz körbe...

Csendben megjegyzem, designt bármikor alakíthatsz mást, csak ezért ne vegyél plexit, inkább hallgass azokra, akiknek bőven van tapasztalatuk(és itt a topikban nem 1 ilyen ember van...)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26956) gyurczy válasza p87 (#26940) üzenetére


gyurczy
őstag

0,5mm GAP PAD van a VRM-eken, szemre jól is néz ki. A réztömb a Metalloglobusból van, CNC-vel faragták ki, MX-5-el kentem meg a blokk és a kiegészítő VRM hűtő között, és ezeket a hőfokokat produkálja. A gyári cuccé elviekben alumínium, lehet, hogy a VRM-ek hűtésére nem véletlen használták azt a réz helyett?

(#26957) p87 válasza gyurczy (#26956) üzenetére


p87
senior tag

Hát akkor nem tudom miért lehet ilyen magas.
Gyári hűtővel milyenek voltak a hőfokai?
Gyárilag szerintem csak súlycsökkentés és olcsóság miatt használtak alut.
A vörösréz gyorsabban vezeti el a hőt, viszont rosszabban adja le a hőt a levegőnek mint az alu,de itt csak hőátvezetés van úgyhogy jobbnak kell lennie mint aluval.

[ Szerkesztve ]

(#26958) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Ismeri valaki a Fischer Cool Whisper vízhűtést? kymera fórumtársunk árulja az apróban eléggé jó áron. Csak annyit szeretnék tudni róla, hogy elég erős lenne-e ennek a szivattyúja 3 blokkhoz plusz egy dupla radihoz? :U
Előre is köszi! :R

(#26959) Sn00PiG válasza simii16 (#26958) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

A cool whisper csak procihoz van gyártva, nem hiszem hogy elbírna egy ilyen rendszert. Esetleg két coolwhisper szétszerelve, sorbakötve, külön radikkal talán...

De nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy egybeszett helyett saját megoldás kell, itt az ár ugyan kedvező, de egy nagy rendszerrel szerintem pont ezért nem bírkozna meg, vagy nem azt produkálná, amit egy hasonló, külön összeállított rendszer tudna....

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26960) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mennyi a különbség egy T56v2 és egy t56v3 blokk között? Csak mert beszereztem egész olcsón egy v2-t, de remélem azért ez is jól fog hasítani...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26961) Joshi válasza Sn00PiG (#26960) üzenetére


Joshi
titán

Miért nem T56-ot kérdezed meg? :F

(#26962) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Sziasztok.

Esetleg valaki ismeri ezt a pumpát? Vagy egész eddig ezt ajánlottátok? [Laing DDC Ultra AGB Set]

Ha valaki nézte az összetételemet ahoz a rendszerhez ez a pumpa ideálísabb? :)

(#26963) shteer válasza CapoteDániel (#26962) üzenetére


shteer
titán

megfelelő választás :K

..szerintem jónak tűnik

(#26964) Sn00PiG válasza CapoteDániel (#26962) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Teljesen tökéletes!

Joshi: mert annyi eszem nincs, meg kíváncsi vagyok objektív véleményekre is:)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26965) CapoteDániel válasza shteer (#26963) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Laing DDC-Pumpe 12V Ultra AGB
Watercool fan faceplate for Mora 2 Pro
Watercool MO-RA 2 Pro
Xilence Pro Fan XPF 120BL 9-Fach
adaptor 4Pin (12V) to 4x 3Pin Molex (12V)
Koolance ATI HD 4870X2 full waterblock
Single slot cover for ATI 4870, 4870 X2
Innovatek FlowMeter PRO rev3.6
AT-Protect-UV-blue 1000ml

csöveknek 13/10es uv kék megfelelő? :S Törésgátló szükséges?
Ehez most mit szoltok? Remélem ehez a szethez már jobb véleményetek lesz. :)
Egyenlítőtartálynak mit nézzek? Ek XSPC?...
A pumpához milyen adapter kell 1046 szabvány jó neki, szivacs szűrő valami kő neki? :S
Asus m4A79T deluxhoz milyen blokot vegyek EK- Acetal plexi?
AMD PH 2 955 BE-hez milyen blokkot? EK, Koolance, Aquacomputer?

Segítségeteket köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#26966) kis_gezenguz


kis_gezenguz
csendes tag

Hi!

Tudja valaki, hogy hol lehet [ilyet] beszerezni?

Előre is köszi!

(#26967) helkis válasza CapoteDániel (#26965) üzenetére


helkis
addikt

CPU: D-tek v2 vagy Enzotech luna

FET blokkoknak jó az EK Acetal

Tartály - a háztól függ + hogy hova akarod rakni .. XSPC-k jók..

Pumpánál a az adapterrel mire gondolsz? csőre? normál mezei HF csati 1/4-es jó bele..
semmi extra nem kell hozzá, rádugod egy molexre és megy..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26968) janos666 válasza CapoteDániel (#26965) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Külön tartály már felesleges, ha AGB-s tetővel veszed a szivattyút, ami ráadsául a géped tápcsatijára dugható, így a külön táp is értelmetlen. Szivacsot oda szoktak tenni, ahol csobog. Ez a tartálynál áll elő, de a szivattyúval egybeépített tartályba nem tudom lehet-e egyáltalán tenni, és kell-e, az akkor derül ki, ha már folyik a víz, és hallod, vagy nem hallod a vízcsobogást.
A CPU-ra tegyél Tody V3 blokkot (ph apró), állítólag jobbak, mint amennyit forintban kérnek értük. Ha benézel hozzá, talán az alaplapodra is tud adni valami szettet, ha nem akkor keresgélj erre-arra, akár google-el.

A VGA blokk végül is tökéletes, szép, fasza, de én mégis azt mondom vegyél inkább XSPC fullcover blokkot, mert jóval olcsóbb. Az rendben, hogy van rá pénzed, de akkor is túlzás már ezekre a VGA-kra ilyen drága blokkot tenni (már most sokat esett az áruk, és hónapokon belül megint feleződni fog, és úgy is eladod még idén). Tuningolni úgysem nagyon tudod ezt a kártyát, bárhova hűtöd (RV770-ek ki vannak hajtva a gyári órajelekkel alapfeszen, amik ezt nem bírták abból lettek a 4850-esek, amit többet mentek, már elkeltek drága, tuningos 4870-nek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26969) p87 válasza CapoteDániel (#26965) üzenetére


p87
senior tag

Ha ezt a pumpát választod akkor nem szükséges + kiegyenlítő tartály mivel rajta van magán a szivattyún, de használhatsz mégegyet.
VGA blokk olcsóbban EK vagy az említett XSPC is jó.
A pumpához 1/4"-os menetű csatlakozók kellenek.
MB blokkok EK Acetal javaslom mivel nem olyan törékeny mint a plexi.
Procibloknak szerintem próbálj meg szerezni egy D-Tek fuzion 2 -t.
A Flow meter szerintem nézz másikat mert ahogy nézem 10/8-as csatikkal adják és cserélni kellene de lehet nem is 1/4-es menetű.
Törésgátló lehet kellhet mivel 1,5mm falvastagságú cső ívben szerintem elég jól törik.

(#26970) Delta-Laca válasza jones965 (#26954) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nálam csak 5 blokk van, abból 3 bonyibb, meg egy tripla extreme (a felújított Lada-radit még nem mondom ide :DDD ), akkor ezek szerint mégsem volt anno jó döntés lecserélni a DDC-t D5-re? :F Bár nem lenne szívem eladni, annyira a szívemhez nőtt :B Mondjuk amikor feltoltam 5-ösre, a tartályból rendesen kilőtte a lötyit, ugyanerre a DDC nem volt képes :DDD, meg aztán a rézfej erőt sugároz ;] Kérdésem, hogy 24V-on az 5-ös fokozat ugyanaz mint 12V-on?

Üdv.: Delta-Laca

(#26971) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat. :)

Akkor szóval nem baj az, hogy van tartáj a pumpán az csak 119 ml hát az az egész rendszerbe nem elég...

Tartálynak ő megfelelő? XSPC 250mm Passive Aluminum black Vagy ha van designosabb akkor azt veszem. :)

Vgával inkább várjam meg az újabb dricet X 11es kártyákat?

1/4es átalakítók a pumpához ezekre gondoltam ha szükséges hozzá:
1.Eheim 1046 outlet adaptor to G1/4'
2.Eheim 1046 In adapter to G1/4'

Cpu blokknak:
Melyik a legajánlatosabb?
1.Koolance CPU-350AC
2.Enzotech LUNA Sockel am2
3.D-Tek FuZion v2

Mobo:
Melyik a legajánlatosabb?
1.Koolance CHC-122 MB sd/ nb(nem tom melyik valamelyik a 2 közül)
2.Koolance CHC-125 MB sd/ nb(nem tom melyik valamelyik a 2 közül)
3.Koolance MVR-100 Mosfet
4.EK Water Blocks EK-ASUS NB/SB 1 Acetal
5.EK Water Blocks EK-ASUS NB/SB 2 Acetal EOL
6.EK Water Blocks EK-Mosfet ASUS M4N - Acetal

víz:
AT-Protect-UV-blue 1000ml

Cső:

1.Hose Masterkleer 13/10mm UV- reactive blue
2.Masterkleer 13/10mm UV-active blue (clear)
Nem tudom mi a klümbség a 2tő cső között de azt tudom, hogy a PUR cső egyszerüen nem törik meg ha 3a két cső közti távolság ha összehajtjuk.
Úgy hogy csöveket is ajánlhatnátok.

Sry a hosszű levélért. :)

(#26972) helkis válasza CapoteDániel (#26971) üzenetére


helkis
addikt

ezek az adapterek csak eheim-hez kellenek, DDC-be simán belemegy a 1/4-es HF csati.. abból kell 2db azt jól van.. ;)

cpu-nál nálam pont fordtott lenne a sorrend: 3-2-1 tehát 1 voks a dtek-re ;)
mobo: 4+6 kombó, az 5-nél az EOL="end of life"-al, tehát nem gyártják már..
cső: majd valaki ajánl valamit, talán az a különbség, hogy az egyik eleve kék + UV-s, a másik meg átlátszó, de UV-re kékes..
tartály: jó.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26973) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#26971) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ha Laing DDC-t veszel, akkor minek is az Eheim átalakító? Vagy csak én értettem félre valamit?:B

Helkis: Erre gyorsan lecsaptunk :DDD, és +1 voks a D-Tek-re

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#26974) CapoteDániel válasza Delta-Laca (#26973) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Nem tudtam, hogy oda simán jó az 1/4es csati :B azért kérdeztem meg. :)

(#26975) syC válasza CapoteDániel (#26971) üzenetére


syC
addikt

(#26976) CapoteDániel válasza helkis (#26972) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

De hát ha már nem gyártják akkor koolance helyére? Vagy én értek félre vmit? :B

(#26977) CapoteDániel válasza syC (#26975) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Valahogy é olyan vagyok, hogy gépbe soha semmit nem veszek használtan de ezek szerint még 1 voks dtekre. . . :)

(#26978) syC válasza CapoteDániel (#26977) üzenetére


syC
addikt

Te tudod :R De tényleg jo blokk :)

(#26979) CapoteDániel válasza syC (#26978) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Van róla valami összehasonlító teszt többi blokkal hőmérsékletre? :R

(#26980) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#26974) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Tartállyal kapcsolatban még annyit, ha DDC-t veszel, akkor itt van >ez< is, szépen is néz ki, a házban marad ,és még olcsóbb is, mint a másik:B Hátránya, hogy szerelni kell, de szerintem nem olyan nehéz;)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#26981) CapoteDániel válasza Delta-Laca (#26980) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Nem is tudom hány mliteres vagy literes ha van ilyen :B tartály kell:S Azt tudom hogy a mora 2 alapból visz ~ 1,8 liter vizet...

(#26982) jozef72


jozef72
tag

A következő összetevőkből áll a hűtés:XSPC Passive Reservoir 250mm+Laing DDC P12+HWLabs Black Ice GT Stealth 280 +Thermochill PA120.3+775 - T56 v3. Extrem+EK-Water-Blocks-EK-FC4870-GS.Az a tervem beépítek Sorba kötve még egy Laing DDC P12-t.A sziattyúk teljesítménye összeadódik.Nől az áramlási sebesség.
Akkor ha jól gondolom talán a hőmérsékleteim is lejjebb csúsznak? :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26983) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#26981) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Adatai szerint 2 deci lötyi megy bele, de elég csak 3/4-ig tölteni, csurig rakni szigorúan tilos a hőtágulás miatt, különben akár szétrepedhet a tartály:Y
Nálam ha végre a Lada-radi is be lesz téve a rendszerbe, kb. 4 liter lötyit is elnyelhet :DDD (elvetemültség... ;] )

jozef72 szerintem azért a pár fokért felesleges lenne bekötni, mindenesetre kíváncsi lennék hozna-e valami pluszt:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#26984) shteer válasza jozef72 (#26982) üzenetére


shteer
titán

én úgy gondolom, hogy nem számottevően

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26985) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Valaki errős valami esetleg? XSPC 5,25' Bay Reservoir UV-blue

(#26986) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#26985) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Körülményes vele szerintem a feltöltés, bár jól néz ki.

Üdv.: Delta-Laca

(#26987) helkis válasza CapoteDániel (#26976) üzenetére


helkis
addikt

az 5.öst nem gyártják, a 4+6-os igen.. ;)
egyébként a koolance is ok, hőfokban nem lesz különbség sem szvsz, be fog állni 30-35fokra a víz, ami nem melegszik annyira az ennyi fok lesz, ami meg melegszik az egy kicsivel több, ha terheled..
itt inkább már arról van szó, hogy kinek melyikkel milyen tapasztalata van, melyik designt részesíti előnyben, mindegyik bevállalható minőségi cucc, aztán ha már megvan akkor úgyis kiderül, hogy valami nem olyan, mint szeretnéd, vagy mást vártál, és bizony van olyan is ami azt is tudja, csak most még nem gondoltál rá.. elindul az: "eladom veszek mást, illetve bővítem ha már szétszedtem" :D és hamar be fogod látni, hogy jó dolog a hardverapro! :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26988) CapoteDániel válasza Delta-Laca (#26986) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Am mondjál valami szép házat mora 2hőz? meg, hogy minnél több egységet a gépben tudjak rögzíteni... És az eleje és nézzen már ki valahogy oldala plexi, jah még vmi van olyan hát aminek 4 juk van hátul vízhűtéshez? :)

(#26989) helkis válasza CapoteDániel (#26985) üzenetére


helkis
addikt

pont ezt néztem ki, jövő hónapban valszeg jön egy ilyen, ha elment a mostani tartályom.. ;)
nekem bejön!

Delta-Laca - 1x kell csak feltölteni, remélhetőleg ;) egyébként meg egy kicsit kihúzod és kész..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26990) jozef72 válasza shteer (#26984) üzenetére


jozef72
tag

Nagyon nem tetszik a cpu hőmérséklet,sziattyún kívül már mindent cseréltem,nem teljesen ebből kifolyólag,de a lap és aCpu is lett cserélve.Radikat,cpu blokkot,és nincs javulás.Annyit tudok csinálni,hogy a blokk alját felpolírozom,és MX-2,most vmi no name van,de előtte MX-2 volt.Tehát sztem nem ez a gond.Két blokknál meg gondolom nem érdemes párhuzamos rendszert kiépíteni.Meg akkor ugyanott lennék a CPU-val mint most.
Abban reménykedtem ha szivattyút sorba kötöm talán javul a dolog.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26991) helkis válasza jozef72 (#26982) üzenetére


helkis
addikt

sebességet nyersz vele lehet, de akkor nem biztos, hogy olyan gyorsan felvegye a meleget a víz a blokkról, el kell találni.. melyik hőfokkal nem vagy megelégedve?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26992) gyurczy válasza p87 (#26957) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem tudom, léghűtővel nemigen piszkáltam a cuccost.

(#26993) shteer válasza helkis (#26991) üzenetére


shteer
titán

nem biztos, hogy olyan gyorsan felvegye a meleget a víz a blokkról

az ilyen hiedelmeket felejtsük már el :U

..szerintem jónak tűnik

(#26994) gyurczy válasza gyurczy (#26992) üzenetére


gyurczy
őstag

Azt hiszem rájöttem. A 4890 blokk egy darabból van, a 3870 pedig 2-ből. A hőfok különbségek simán adódhatnak a plusz hőlépcsőből.

(#26995) shteer válasza jozef72 (#26990) üzenetére


shteer
titán

hogy alakulnak a hőmérsékletek?

szoba levegő
idle víz
idle cpu cores, cpu
load víz
load cpu cores, cpu

..szerintem jónak tűnik

(#26996) shteer válasza gyurczy (#26994) üzenetére


shteer
titán

vrm hűtőrész átmelegszik rendesen? kézzel tapintva hogy érzed? :)

..szerintem jónak tűnik

(#26997) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Na összedobtam a rendszert valaki nézze meg és mondjon rá jót/rosszat. :D [Rendszer] vga nincs benne

(#26998) jozef72 válasza helkis (#26991) üzenetére


jozef72
tag

CPU xar szerintem,ennyit léggel is lehet hűteni......Idle,Load :((
Szobahőmérséklet kb 23 fok,Víz 30-31,5-ig

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26999) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#26988) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

A MO-RA2-t szerintem gondold meg, lehet jobban járnál egy Thermochill-el, de erről Shteer-t kérdezd, ő tud konkrétummal is szolgálni:R

Szép házat? Szerintem ez egy remek ház bár nem éppen olcsó:B

helkis: én szeretem csak egyszerűen belelöttyinteni :DDD

jozef72: backplate-et használsz a CPU-blokkhoz?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#27000) gyurczy válasza shteer (#26996) üzenetére


gyurczy
őstag

A hőfok megvan, a hőfokoknak megfelelően meleg érzete van. Ha nincs jól rajta a cucc, mint ahogy elsőre sikerült, akkor a VRM-ek 120-135 fok környékén szaladgálnak. Sztem most rendben van, ennél többet nemigen fog tudni a cumó... esetleg 1mm GAP-PAD, lehet a 0.5mm vékonyka, egész pici hasa van a nyáknak, lehet azzal jobb lenne egy kicsit. Az sem kizárt, hogy a rézből kéne faragni az illesztésnél, hogy közelebb kerüljön a nyákhoz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.