Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27201) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#27200) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem jobb hűtéssel, mert ha kifullad a bordázat (adott lég vagy vízszállítás és lég vagy vízhőfok mellett), akkor már mindegy mi van alákenve. Ha viszont még tök hideg a borda teteje, a maghő viszont csak szökik felfelé, akkor inkább a kupakolás táján lehet a gond (paszta, nem sík felületek, kupa alatti forrasztás, stb...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27202) adamka16


adamka16
őstag

hali mindenki.
akadt egy aprócska probléma a szivattyúmmal (L20). mikor próbáltam a cuccost pár csepp víz kijött a szivattyúház illesztésénél. adjak neki egy kis szilikont és elég az? amúgy a gumitömítésen semmi sérülés vagy kopás nem látszik :N

(#27203) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#27200) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudom olvastad-e már:teszt 1.
teszt 2.

(#27204) helkis válasza jones965 (#27203) üzenetére


helkis
addikt

illetve ha jók az infóim, hamarosan mx-3 és bacsis féle nagyilekváros teszt is lesz! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27205) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#27203) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Még régebben, de igen. Olvastam. Én is egy kis házitesztet szeretnék csinálni, azért kérdeztem, hogy megvárjam a vizet, vagy kezdjem most, mert nem 2 nap lesz, az biztos...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27206) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#27205) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben átfogó tesztet akarsz, az biztos nem 2 nap lesz.
Viszont hogy vízzel vagy léggel csinálod, szvsz teljesen mindegy.

(#27207) nyunyu válasza adamka16 (#27202) üzenetére


nyunyu
félisten

pár csepp víz kijött a szivattyúház illesztésénél. adjak neki egy kis szilikont és elég az?

Szilikon csak szaraz feluleten kot, szoval engedd le a rendszert, mielott korbekened, aztan vard meg a 24 orat, mire teljesen megkot, aztan toltsd fel.

Ha csak addig varsz, amig tapintasra eleg szaraz nem lesz (~2-3 ora), akkor a viz szetnyomja a felig megkotott szilikont...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27208) jozef72


jozef72
tag

Mit találtam megint?XSPC,XSPC 2.
Ki kell húznom a netet a gépből. :N

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27209) adamka16 válasza nyunyu (#27207) üzenetére


adamka16
őstag

közben már tudtam hál isten orvosolni. tekertem jó pár tekerésnyi teflonszalagot a gumitömítés alá és most szorosan tudom csak összerakni. annyira nem szorosan de lényegesen jobb mint előbb. köszi a segítséged. :R

(#27210) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#27206) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Léggel egy gyári intel bordát tudok rádobni a procira. Más nincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27211) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Mivel nincs olyan ház aminek 4 lyuku kijárata lenne vízhűtésnek ezért praktikus egy ilyet venni? Vagy inkább kihagyni egy slotot? [eloszto] :F

[ Szerkesztve ]

(#27212) jozef72 válasza GhostWalker (#27211) üzenetére


jozef72
tag

EZ?

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27213) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#27210) üzenetére


jones965
Modder

Végül is paszta tesztröl volt szó, nem coolerröl. :U

(#27214) GhostWalker válasza jozef72 (#27212) üzenetére


GhostWalker
tag

Igen ilyesmi. :) Optimális ez a ház mora2hőz? [ház]

(#27215) jones965 válasza GhostWalker (#27214) üzenetére


jones965
Modder

Minden ház oldala optimális a mora 2-höz, aminek a mérete min. megegyezik a radiéval.

(#27216) nyunyu válasza GhostWalker (#27214) üzenetére


nyunyu
félisten

Belso elrendezessel szopni fogsz :))

Ha fel birom rakni vegre ezt az istenverte Samsung drivert az uj telefonomhoz Win7 ala, akkor mindjart lesz kep a hasonlo belseju Centurion 5-omrol
Mar csak 250 update-et akar felrakni a lehetseges 268-bol :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27217) UnConnecteD válasza Mlacee (#27191) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

nem en csinaltam, csak megvettem tole.egyebkent meg ugy ertettem, hogy ilyenem van ELADO

(#27218) GhostWalker válasza nyunyu (#27216) üzenetére


GhostWalker
tag

Akkor melyik házzal járénék jól amivel esetleg nem kell szívnom? :) Pl.: De ennek olyan ocsmány az eleje szerintem:[Ház] :B

#27215 Én arra már rájöttem. :) :P

[ Szerkesztve ]

(#27219) jones965 válasza GhostWalker (#27218) üzenetére


jones965
Modder

Az elözö jópár hsz-ed alapján én ezt nem merném így kijelenteni. ;]

(#27220) nyunyu válasza GhostWalker (#27218) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy a Guardian 921-ben el van forditva a vinyokeret, mint a Centurion 53x-ben???
Ugy konnyu :))

Sima Guardian-ban/Centurion 5-ben beleutkozott a hosszu videokartya a vinyokba...

Meg a 921-en eleve van 2 lyuk a viz kivezetesere, mig nalam a 15-os furoszar szepen elcsavarta a haz papirvekony anyagat, amikor a regebben furt 12-es lyukakat probaltam tagitani.

(Az a nyamvadt telefon szoftver persze nem megy Win7 x64 alatt :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27221) Silex válasza jozef72 (#27208) üzenetére


Silex
aktív tag

Elég extra, kérdés mennyire hasznos?
Igen néha jó, ha az ember kicsit kevesebbet netezik. :D

(#27222) Szatesz válasza GhostWalker (#27218) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem pont ilyen van :DD ...Én szeretem jol néz ki praktikus és jo nagy belefér minden....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27223) GhostWalker válasza Szatesz (#27222) üzenetére


GhostWalker
tag

Oks lehet megbarátkozom az elejével bár elég nehezen menne az a sok átlászó szűrö az a csúnya két ajtó... Miért nem lehetett volna rátenni egy alu ajtót mint ami a soprano dxen van:( birtoklom

Hát az szívás ha betépte :( Igen elvan fordítva de sajna nem kihúzható az alaplap tálca de legalább a táp kábelek elférnek a lap mögött...
Néztem még ezt a házat ami kibaszottúl bejön de mind két oldala plexi :( nehogy találjak valami jó kis házat: COOLER MASTER Stacker RC-831 Ha nagyon off hát szráj :D

[ Szerkesztve ]

(#27224) nyunyu


nyunyu
félisten

Na, sikerult leimadkoznom a telefonrol a kepet a gepem belsejerol.

Szoval el lehet ferni egy ilyen minihazban is, csak jol meg kell tervezni, mit hova rakjon az ember.
(Mora2 a gep tuloldalan van, azert nem latszik...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27225) jones965 válasza nyunyu (#27224) üzenetére


jones965
Modder

feltöltésnél tartály kivesz ?

(#27223) GhostWalker: -egyébként nekem is thermaltake házam van ( KANDALF ), alapjaiban véve ugyan olyan, mint amit néztél és nekem is benne van 1 tripla és 1 dupla..
Igaz már nem a gyári állapotában van. :D

[ Szerkesztve ]

(#27226) nyunyu válasza nyunyu (#27224) üzenetére


nyunyu
félisten

Mielott kerdezitek: a tartaly csak azert kerult belulre, mivel a Mora2-tol jovo csonek a lyukat meg az EheimStation idejen furtam az alaplap fole, aztan csak igy tudtam elvezetni a csoveket, hogy ne felfele 10 centivel induljon a tartalytol a viz a szivattyuhoz.

Persze amikor elkovettem, akkor eppen nem volt tap a gepben, sot a teteje is hianyzott (tetejere akartam lyukat vagni az egyszeru feltolteshez, de a ventihelyre egyszerubb volt rogziteni a tartalyt), igy nem tunt fel, hogy a kesobbi ujtatoltes meg ugy is szopas, ha kiveszem a tapot. :W
Konkretan tap kivesz, tolcser bedug, aztan lehet onteni, es imadkozni, hogy ne csorduljon tul, mivel a vizesflakon szaja nem fer a tartalyhoz, meg nem latom a vizszintet. :O

Szoval elore tervez, AZTAN epit, nem ad-hoc modositgatunk...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27227) adamka16 válasza nyunyu (#27226) üzenetére


adamka16
őstag

attól függetlenül egész jól lefértél a házban. pedig tényleg nem túl nagy. mondjuk az enyém is kb ez a kategória csak a vinyóhelyek elöl végig leérnek az aljáig, pedig oda jól el is férne a szivattyú :W

(#27228) GhostWalker válasza nyunyu (#27226) üzenetére


GhostWalker
tag

Hát igen látom neked is passzív a tartályod nekem is passzív lesz xspcvel de én szerintem a házon kívülre fogom tenni a hátsó venti rácsra ráimátkozom mivel a rács 1-3 mmel kilóg a házból és pont lesz hely 2 csavarnak... ( remélem :) )
Még nem döntöttem el, hogy azt a házat veszem amit belinkeltem vagy aminek ocsmány az eleje, am a linkelt házhoz nem lehet venni egyszínű szürke oldal lapot azért mégse lyukasztanám ki...

Amúgy ha a tygon csövek nem uv aktívok ha beleöntöm az uv kék lötyit akkor szimpla kék színü lesz az egész nem? Nyomás mérőt vagy átfolyás mérőt még mindig nem sikerült találnom :( Mondjatok valami jót ha a linkelt nem a legjobb. Pls. :B

Illetve [Mérő] neki 2 1/4'es csatija van és ha tud mérni vagy az alaplapra rá lehet kötni akkor megvok vele elégedve.

(#27229) nyunyu válasza adamka16 (#27227) üzenetére


nyunyu
félisten

En kiepitettem a hasznalhatatlan vinyotartot, mivel baromira utban volt (EheimStation belefert, de a D5 nem), masreszt miota a haz aljara kerult az 5 kilos vinyohuto, azota nem lehet felboritani :))
Elotte tul magasan volt a sulypont.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27230) DEJVID válasza jones965 (#27225) üzenetére


DEJVID
őstag

az armor+ annak már más a belseje mint a Kandalfnak.

vki erre? [link] kaptam választ, de nem minden kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

(#27231) adamka16 válasza nyunyu (#27229) üzenetére


adamka16
őstag

sajna én meg nemtudom kiszerelni belőle. kis házhoz több ötlet kell... még azt sem tudom a szivattyú vezetékét hogy vezetem ki, mivel hátul a slotokban nem fér ki a villásdugó... :DD
nem könnyű helyet csinálni az tuti :DD

(#27232) jozef72


jozef72
tag

Az érdekelne,hogy a GIGABYTE GA-EP45-EXTREME gyári NB blokkja vajon mekkora csövet képes befogadni.Jó rá a 10 mm-es belselyü cső vagy le kell szükítenem a rendszert?
Ha valaki esetleg látott már élőben,még nincs nálam a lap azért kérdezem.Meg egy kicsit próbálom visszaterelni a "vízhez"a topikot. :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27233) jozef72


jozef72
tag

Más......
Ezen már 1/4"-os csatik vannak. :C

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27234) GhostWalker


GhostWalker
tag

Egy normális sata 2es winyóra mekkora vízhűtő blokkot érdemes venni?
Tt Armor pluson van valahol víhűtéshez juk a hátulján? :B

[ Szerkesztve ]

(#27235) jozef72 válasza GhostWalker (#27234) üzenetére


jozef72
tag

HDD hűtés

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27236) GhostWalker válasza jozef72 (#27235) üzenetére


GhostWalker
tag

Köszi a gyors választ találtam is valamit: HDD Hűtés
Szerintem ő pontosan ugyan olyan mint amit te linkeltél. :)

Valaki pls. írjon nekem egy bekötési sorrendet mit miután érdemes kötni. :B :)

[ Szerkesztve ]

(#27237) adamka16


adamka16
őstag

valaki írja meg nekem, hogy érdemes a radiátorra rakni a ventiket. mert ha a radiátorból szívja a levegőt akkor hangosabb a venti gondolom valamiféle turbulencia miatt, de ha megfordítom tehát a radi felé fúj, akkor halkabb sokkal de nemtudom azt, hogy a kettő közül melyik a nagyobb hatásfokú. valaki segítsen nekem! :F :R

(#27238) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Hello!

A hétvégén jutott egy kis időm a gépre meg a nagy radihoz. A gépet darabokra szedtem, mert az eLCé páóver "táp"-nál eddig tartott a tudomány (2,5 évet ment) :(((, így volt lehetőségem a Chieftec Scoprio-ba belepróbálgatni az alkatrészeket. A tripla radi gyönyörűen elfoglalta a helyét a ház tetejében, és a D5-öt is kényelmesebben el fogom tudni helyezni, mint a régebbi házban. Sikerült a Lada-radit zárttá tenni, azaz a felső kupakos részét levágtuk, és beforrasztottuk, és normális 1/4-es kiállás lett ráforrasztva a csonkokra (3/4-1/2-1/4 sorrendben :D ), és most elég jól néz ki, már csak a festéket kell majd lemaratni róla. Méricskélgettem, és kiderült, hogy 2db 22-es venti szépen el fog férni rajta, leszabályzottan elég csendesek lesznek (reményeim szerint:B), csak az kellene kitalálni, milyen borítást kapjon a radi, hogy azért jól is nézzen ki, szóval lesz még meló ezzel bőven;]

adamka16: Tapasztalataim szerint szívóra rakva jobb, de ha közvetlenül a radi előtt van a venti, akkor felhangosodhat. Érdemes lehet egy távtartót szerkeszteni hozzá, valami hasonló megoldásra gondolok:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#27239) shteer válasza Delta-Laca (#27238) üzenetére


shteer
titán

lc-power táp és 2,5 év? nem tudom ezen sírni vagy nevetni kell... :D

..szerintem jónak tűnik

(#27240) adamka16 válasza Delta-Laca (#27238) üzenetére


adamka16
őstag

hajjajjj.... :Y hajam égnek áll. ilyent én még ha akarnék se tudnék csinálni.
asszem akkor marad a 4db 8-as venti fújásra és leszabályozva.

(#27241) GhostWalker válasza Delta-Laca (#27238) üzenetére


GhostWalker
tag

Képeket. :R :R

Na ja és ezt egy mora2tőn, hogy oldod meg? :B
Amúgy engem is nagyon érdekelne, hogy, hogy van nagyobb hatásfoka a ventiknek szívva vagy fújva. :)

(#27242) nyunyu válasza adamka16 (#27231) üzenetére


nyunyu
félisten

sajna én meg nemtudom kiszerelni belőle. kis házhoz több ötlet kell...

Ha nincs egyben az 5.25" helyekkel, akkor nem problema, csak egy 2.5-es vagy 3-as furo kell hozza, aztan megfurod a szegecsek fejet.

Nalam is szegecselve volt...

még azt sem tudom a szivattyú vezetékét hogy vezetem ki, mivel hátul a slotokban nem fér ki a villásdugó...

Eredeti villasdugo levag, madzag tetszoleges lyukon athuz, villanyszerelo/elektronikai boltokban parszazert veheto szerelheto dugo raepit?

Mivel a polaritasra nem erzekeny, tokmindegy, hogy melyik villara kotod a kek meg a barna drotot, lenyeg, hogy a zold/sarga a foldelesre legyen kotve.
(Ha egyaltalan foldelt dugo volt a szivattyun, ha nem, akkor sima dugo is jo.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27243) nyunyu válasza GhostWalker (#27234) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy normális sata 2es winyóra mekkora vízhűtő blokkot érdemes venni?

Nekem meg az oldschool SilentStar Dualbox-om van, ami hangszigetelt, es baromira nem sporoltak ki belole a femet :))

Egy baja van: gyarilag 10/8-as konyokkel+csovel van belul osszekotve a 2 brutal reztomb.
HF-esites megoldhato, mivel vegig 12-es lyuk van a rezbe furva, mindket vegen G1/4" menettel, csak a HF konyokok beszerzese maceras, masreszt nem olcsoak.

Masik problema, hogy teljesen sik az oldala, igy a modern csavarmentes hazakba nem lehet berakni csak ugy, utban vannak az 5.25" egysegeket alulrol tarto fulek.

Mivel nalam egy ideje rendszeresitve van a kalapacs, mint hazidomito eszkoz, igy termeszetesen ez sem okozott komoly fejtorest :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27244) GhostWalker válasza nyunyu (#27243) üzenetére


GhostWalker
tag

Na ja de nekem elég egy singl találtam is rezes singlet Watercool-Silentstar-HD-Single-Rev-2 Simán veszek hozzá két egyenes 1/4 13/10 csatit azt jól van. :)

[ Szerkesztve ]

(#27245) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem elvileg nem is szabadna különbségnek lenni teljesítményben (adott villanymotor, azonos feszültségen forog), ellenben mégis él a mondás, hogy "fújni könnyebb, mint szívni" (pedig elvileg mindegy, csak attól függ ugyan annak a készüléknek mely oldalán állsz), valamint a lapátkerék kialakítása, és egyebek miatt előfordulhat, hogy felerősödik a zajszint, ha közel kerülsz a lapátokhoz. Mivel a legtöbb ventilátornál fújásirányt van keret, hátul nyitott, így közelebb lesznek a lápátok a fémhez, ha szívó módban rakod fel.

Én mindenképp csak fújásirányt tennék ventilátort a radiátorra (vagy bármire, ahol nem vákuumot akarok).

Amúgy otthon is csinálhatsz ilyen távtartót. Felrakod csavarokkal, aztán körbetekered valami szigetelő szalaggal. :))
Na jó, most nem az 1cm széles kis puha vacakra gondolok, hanem valami sokkal szélesebb tekercsre, ami ragad is rendesen. Van pl. alumínium színű is, ami jól tapad fémre, és kemény műanyagra is, valamint elég széles, hogy 1 sorban körbetekerd vele a linkelt tárvtartós radiátort. (és a fémszín miatt nem is fog annyira elütni).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27246) adamka16 válasza nyunyu (#27242) üzenetére


adamka16
őstag

nincsen egybe, hanem szegecselve van. viszont a hely kell a 2 vinyónak és a floppy-nak. felette ott a 3* 5,25-ös tartály azt felett meg a dvd író
ilyen a házam: kép
hajdani PH-s cikk
szivattyút nem akarom nagyon megbontani hátha később eladjuk aztán akkor meg para lesz h biztos az egész szét van már gányolva :DD amúgy asszem megvan hol vezetem ki. ugyan ott ahol eredetileg. kicsit szét kell feszíteni és talán átfér a lemezt meg szépen visszahajtom ahogy volt. vagy a másik még hogy a floppy alatt van még egy floppy hely, csak előtte ott egy lemez, azt leszedem és ott kényelmesen kivezetem az első venti ahol szívja a levegőt a ház alól meg bőven elég ahhoz h kidugjam a vezetéket és elvezessem a ház alatt. de asszem az első variáció lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#27247) nyunyu válasza GhostWalker (#27244) üzenetére


nyunyu
félisten

Jol kisporoltak a femet a Rev1-hez kepest, de legalabb a konyokokkel mar nem kell foglalkozni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27248) adamka16 válasza janos666 (#27245) üzenetére


adamka16
őstag

de mindenképp 2*2 sorba tudom csak feltenni őket. ha jól néztem akkor elvileg elfér rajta 4 darab, vagy lehet csak 3, mivel a tartóvasam kicsit belelóg a radiba. lehet meggyógyítom flexel és akkor rámegy nyugodtan a 4 is. amúgy hogy lehet a radin rögzíteni a ventiket? dugjak át rajta drótot? vagy gyors kötözővel kössem körbe?

(#27249) nyunyu válasza adamka16 (#27248) üzenetére


nyunyu
félisten

amúgy hogy lehet a radin rögzíteni a ventiket?

Takonypuska?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27250) GhostWalker válasza nyunyu (#27249) üzenetére


GhostWalker
tag

A singleből miért spórolták volna ki? Single és dual elnevezés a különbség nem hinném, hogy az egyiket erősebben a másikat szabbul rakták volna össze ez nem valami kínai cég hanem német vagy tévedek?
Elvégre oda van írva, hogy réz. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.