Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) TESCO-Zsömle válasza Silex (#26100) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, könnyebb. Szerintem egyszerübb és könnyebb egy téglatest forma dobozt lezárni és szigetelni, mint külön az összes csövet, blokkot, és nyákot, amik a hűtőkörrel érintkeznek.

Az más kérdés, hogy ez most megéri-e, avagy sem. Ez már erősen hobby kategória. Csak annak éri meg, aki ilyet akar. De tudtommal még mindíg ez a legolcsóbb módja annak, ha valaki a szgépe több komponensét szeretné szob.hőm. alá hűteni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26102) Silex válasza TESCO-Zsömle (#26101) üzenetére


Silex
aktív tag

Ok-ok. Ez speciális, meg réteg igény. Igazán tuningban nem hoz nagyon sokat, arra ott a folyékony nitrogén. Ehhez képest költséges meg bonyolult, de végülis lehet olyan akinek ez kell, erre vágyik. A saját véleményem, hogy nem praktikus. Részemről ennyit ér meg ez a téma. :R

(#26103) Chrys_


Chrys_
addikt

Elkészült a gépem:
Chrys_Lian Li PC-201a

Alphacool NexXxoS Xtreme radik.
CPU: Alphacool NexXxoS X2 Plus Highflow vernickelt Sockel 775
VGA: Alphacool NexXxoS NVXP-G92 NVidia
2x Noiseblocker SX2 fent.
3x Noiseblocker MF12-S2 lent
Laing DDC Ultra pumpa
Watercool Silentstar HD-Dual Rev1.5 Sonderedition (HDD-Wasserkühler)
Tygon R3400 12,7/9,5mm
Digmesa FHKUC 70
Aquacomputer aquaero 4.00 USB Fan-Controller, weiß/blau
Aquacomputer poweradjust a pumpához
Ez pedig a deszt.vízbe: Innovatek Protect Konzentrat 500ml by Aquatuning

MOD: A legfontosabbat elfelejtettem: THX TODY56 A BLOKKOKAT A LAPHOZ!!! :)
Lefújtam őket feketére..

Ami még javítandó (vagy nem 100%-os megoldás, de egynek elmegy ;) ):

-Az alján a szivacsot már rögzítettem.

- Kicserélném a rácsokat az alján, ezek spoiler-hez valók kocsikon. a felső kicsi rács az egyik lapon sokkal vékonyabb, valami olyasmit fogok keresni. Sajnos a mostani vastagsága miatt (2-3 mm) nincs megoldva a lenti porszűrés, ezért is kell hamarosan valami megoldást találnom.

- A csövek csak 12,7-esek külső átmérőre, ezért nem lehetett rövidebbre vágni őket (mint ahogy shteer-nél vannak)

Mit kellene még reszelni rajta? A teszteket majd a hétvégén csinálom (vagy hamarabb, ha az időm engedi).

[ Szerkesztve ]

(#26104) Joshi válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jó lett, de soha nem lesz kész. ;] A ház tetején lévő hűtőventilátor rács nagyon finom megoldás a tartállyal együtt, habár a csővet én nem íveltem volna fel inkább elrelytettem volna. ;)
Saját véleményem: nekem valahogy nem jönnek be a Lian Li házak, drágák de külsőre átlagosnak tűnnek. Sorry. :B

[ Szerkesztve ]

(#26105) nyunyu válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


nyunyu
félisten

Watercool Silentstar HD-Dual Rev1.5 Sonderedition

Ez valami koltsegcsokkentett verzio?

En SilentStar HD-Dual-omban 2x ekkora reztombok vannak a vinyok oldalara csavarozva :))

Pozitivum viszont, hogy nem kell egyedileg keriteni bele derekszogu csatikat a megfeleloen vastag csovezeshez.

Digmesa FHKUC 70

Ez mennyibe fajt?

Melohelyen nezegettuk annak idejen a Digmesa turbinait kulonbozo folyadekok (sor, udito) meresere, de elegge aranyaron voltak :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26106) Sn00PiG válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Gratula!
Szépnek, igényesnek tűnik, egy két javítás ahogy írtad és kész is:) Nagy grat még1x
Ha nem vagyok indiszkrét azt megkérdezhetem ezt így kompletten kb mennyiből hoztad ki?

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26107) syC válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


syC
addikt

Nagyon szép lett! :R

(#26108) Chrys_


Chrys_
addikt

@Joshi:
Tudom, esélytelen a 100%. Felrakom a picasa-ra holnap az első változatot, azóta tisztában vagyok ezzel :)
A csövezés fent kényszer volt, mert már így vettem meg FÉLÁRON! a házat egy német kollégámtól, a tartállyal együtt :)

@nyunyu:
Valami olyasmi. Amiről te írsz, az egy nachfolgende version :) Persze jóval drágább is...
Durchflusssensor Digmesa FHKUC 70 29,99€
MOD: egyébként át lesz helyezve hamarosan, a nagy radiátor fölött lesz felfüggesztve gumipuffereken. Így bele tudok majd rakni 2db ilyet:
[link]

@Sn00PiG:
Sokból, mindent jegyeztem, de még nem számoltam ki pontosan, mert az előző vizes rendszer cuccai is köztük vannak. És még el kell adnom őket :) De én is kíváncsi vagyok már rá.

Thx syC

[ Szerkesztve ]

(#26109) nyunyu válasza Chrys_ (#26108) üzenetére


nyunyu
félisten

30€?

Nem is veszelyes, en ugy emlekeztem, hogy 18k HUF korul indulnak a Digmesa rubincsapagyas ipari aramlasmero turbinai, aztan hatar a csillagos eg.

Bar ahogy elnezem, ebben hagyomanyos acel csapagyazas van, aminek joval nagyobb a gordulesi ellenallasa, igy kis mennyisegek meresere alkalmatlan, mivel kis aramlasnal nem indul be a turbina. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26110) Chrys_ válasza Sn00PiG (#26106) üzenetére


Chrys_
addikt

Kár volt utánaszámolnom: kb. 700€ minden kis szarral együtt :) És még gépeket is vennem kellett, mert nem volt semmi szerszámom: akkus csavarozó/fúró, dekopír fűrész, meg sok egyéb (még satu is LOL)

És akkor a gép még nincs is benne (ház sem), csak a vízhűtés!

@nyunyu:
Igen, asszem kb. 50l/óra alatt nem pontosak ezek a cuccok (bár az értékkel kapcsolatban tévedhetek).

[ Szerkesztve ]

(#26111) Chrys_ válasza Joshi (#26104) üzenetére


Chrys_
addikt

Az első próbálkozásom:
[link]

Aztán 1 hónapon belül el is kezdtem az átépítést, mert ez a csatiba csőbedugós módszer egy rakás szar. Ha kicsit is mozdítod valahol, máris ereszt. Most adhatom el a komplett csatikészletet... alig használt féláron :)

(#26112) Tody56 válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


Tody56
aktív tag

Nagyon szívesen!

Klasz lett a vas nagyon. Látványos és még is elegáns. Semmi giccs.

Engedelmeddel megy is a hamarosan induló webshop galériájába ;)

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#26113) Sn00PiG válasza Chrys_ (#26111) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

700 ojró? :Y az szép summa;) ennyiből újabb gép+hangszigetelés a házba :DDD na de nem ezért vagyunk fanatikusok? :U

"ez a csatiba csőbedugós módszer egy rakás szar. Ha kicsit is mozdítod valahol, máris ereszt."

Nekem ilyen csatijaim vannak, Asetek féle waterchilles megoldás miatt. Szerintem nincs velük semmi probléma, lehet nem dugtad be eléggé, én ha bedugom normálisan akár rángathatom is de nem ereszt :N

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26114) Mlacee válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


Mlacee
tag

Pofás kis ház, elegáns és diszkrét, gratulálok hozzá!
Ami nem tetszett benne az a kábelezés de nem látszik kivülről :)

Az én projektem most egy ideig állni fog, utolsó államvizsgámra várok, csatikkal befürödtem (azt hittem olcsón kapok itt Komárno-ban de sehol semmi) szintén nem kapok plexi vagy üveghengert tartály gyártásához és még plexilapot sem! Csak ma hét üzletben voltam, elegem van. Hülye voltam hogy nem vettem OCnél eleve csatikat is, ráadásul a forint erősödése miatt sokat buktam az átváltáson is igy most nem maradt pénzem.
Nem csüggedek viszont, hanem tervezek, rengeteg minden jár a fejemben és nem fogom összecsapni sem :)

Még egyszer grat a géphez!

Will work for FSB!

(#26115) zsák


zsák
tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában, de már jó sokat olvasgattam.
Van egy elgondolásom, és az a kérdés, hogy mennyi aktív radi kell hozzá, hogy hűvösen maradjon a vizecske.
Egy Q6600 /3,2GHz-en/ + HD4870
Ugye elég lenne neki egy 3-as radi.

Illetve tudnátok linket adni oldalakról, ahol vásárolni is tudok, és magyar.
Ja és persze melyik márka az abszolút első ezen a téren?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R
Üdv! zsák

(#26116) shteer válasza zsák (#26115) üzenetére


shteer
titán

pl egy nexxxos extreme III elég :K de egy black ice gt stealth 420 még jobb, a nagyágyú a thermochill pa120.3 :) árban is egyezik a sorrend

vásárolni OC-tól tudsz a subcooling.hu-ról

..szerintem jónak tűnik

(#26117) shteer válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


shteer
titán

:C
az értékekkel elégedett vagy?

a belsőn még kell dolgozni kicsit :K nekem bejön a tartály megoldás

..szerintem jónak tűnik

(#26118) nyunyu válasza Sn00PiG (#26113) üzenetére


nyunyu
félisten

700 ojró? :Y az szép summa ;)

Elkezdtem osszeszamolni, most a gepemben levo vizhuteses kutyuk durvan 115k-ba fajnak.

Ezen kivul kidobtam az ablakon az elmult 3.5 evben meg legalabb 100k-t a kulonbozo megvett, de nagyon nem valt be/tonkrement szivattyukra, blokkokra, csovekre, csatikra.

Pontos erteket nem tudok, mivel van egy rakas alkatresz, aminek mar nem emlekszem az arara, regi torzshelyemen meg ugy szetb@sztak a forumot, hogy nem lehet visszamenoleg keresni, vizhuteses ottani privijeimet meg korabban helyhiany miatt toroltem :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26119) Sn00PiG válasza nyunyu (#26118) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Hálistennek én ennyire még azért nem járok messze, olyan 30 ropit költöttem eddig kb, és eddig minden van ami kell, már csak egy nagyobb radi meg sb/nb blokk és többet tényleg nem szánok rá;)
(mondjuk egy igényes gépházmod is álom, de lehet az csak az is marad...)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26120) Chrys_


Chrys_
addikt

@Sn00PiG:

Hát nem tudom, szenvedtem vele eleget. Valamelyik jó volt, némelyek meg téynleg könnyen eresztettek. Pedig még csak nem is voltak olyan olcsó csatik. A rendszer feltöltésénél volt sok gond, de ha már üzemkész lett, akkor rendben voltak. Csak az újabb szerelés-csőmozgatás esetén történt, amit írtam. De hát az meg mindig előfordul... ezért nem tetszik.

@Mlacee:

A kábelezés tényleg szar, de takarva van :) Nehéz megoldani a jó elvezetést, mert sok a kábel és a szivacs is viszonylag vastag (pl. ezért kellett a priamis-formákat leszednem az alaplap alatti lemeznél). De már leszartam 2 hét szívás után. Még a tápegység felfogatását is nekem kellett megoldani! A gyári furatok szarok, nem lehetett a lemezt beforgatni. És ez egy a sok probléma közül. A kábelfektetés már nem is érdekelt... :)
De a két szabályzópanelnél még alakítok rajta, most akarok harisnyákat rendelni hozzá.
Pont az volt a lényeg, hogy ne világítson semmi, plexi sem kell, zavarna a sok fény :)
Sok sikert a terveidhez! nekem 4 évembe került, mire elkezdtem (2008-ban lettek meg az első elemek, aztán kb. még egy év szünet) :)
Ja, kerekeket is tervezz, brutál lett a gép súlya :D Én is megrendelem őket.

@shteer:

A tartállyal nekem sincs bajom, live nem is néz ki rosszul.
Az értékek eddig jók, de a keményebb tesztek még nem lettek megcsinálva.
Belső: lásd válasz Mlacee-nak :K

@nyunyu:
Valahogy úgy, de lehet elszámoltam magam egy kicsit, majd holnap utánanézek.

Tody56: Thx és O.K., küldtem e-mail-t.

[ Szerkesztve ]

(#26121) bim válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


bim
veterán

Nagyon tetszik. :C
Ez a ház nagyon jó vízre. Én már vagy 2 házat szétmetéltem de egyik sem lett igazán jó. :DDD
Grat hozzá. :R

(#26122) Silex válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


Silex
aktív tag

Csatlakozom a többiekhez, nagyon guszta lett, gart! :K
A kábelezés szerintem rendben van, az alaplap oldallapja mögötti rész nem sokat számít.

(#26123) Silex


Silex
aktív tag

Milyen házat ajánlanátok? Haveromnak állítok össze egy vízhűtést, leginkább az én régi alkatrészeimből, neki a fő szempont az volt most, hogy olcsó legyen. Ehhez mérten kéne egy ház is, tudomisén 10-15k magasságban. Most egy dual radi lesz benne, de ez olyan éppen elég megoldás, szóval lehet később jó lenne +1 duál, vagy tripla. Lehet drágább is ha az jut vkinek eszébe, házak terén nem vagyok olyan tájékozott.
Első körben ennyi! :R

(#26124) Silex


Silex
aktív tag

Inkább úgy teszem fel a kérdést kinek milyen ház tetszik mostanában vagy mi a favorit és persze vízhűtéshez. Kívül lenne a radi és a tartály.

Na jó lassan megyek valami házikós totyikba... :B

[ Szerkesztve ]

(#26125) 19balazs86


19balazs86
tag

Nem nagyon ismerem a vízhűtéseket, de mostanában elgondolkoztam 1en procira. Néztem is ki 1-2 jó szettet, közben 1 ilyenre leltem. Tudom még nem nagyon elterjedt, de árban nem olyan rossz és nekem mint hozzá nem értő személynek elég könnyű a beszerelése. Csak nem tudom mennyire veszi fel a versenyt a nevesebbekkel mint a TT, Innovatek.

Véleményer a H50-ről valakinek? thx
( Gondolom ha +jelenik akkor nézegessem :) )

(#26126) butcher eu


butcher eu
senior tag

hy all

nem tudjátok véletlen hogy a tody féle ramlemez milyen vastag?
:R

(#26127) DeadMen válasza butcher eu (#26126) üzenetére


DeadMen
tag

Csak a lemez? 2,5-3mm. De ha megkérdezed tőle pü-ben megmondja:)

[ Szerkesztve ]

(#26128) kobe24


kobe24
tag

Hello!
Van a gépemben vízhűtés, nem nagyon értek hozzá, de észrevettem, hogy eltrepedt a tartály, és csöpögött belőle a víz, így elhatároztam, hogy megcsapolom, és majd csinálok vele valamit, de időközben rájöttem hogy hülye ötlet volt, mert nem jött ki minden csőből a víz, és nem tudom mit csináljak vele. Szóval hogyan kell normálisan "kiszedni" belőle a vizet?

(#26129) nemethati válasza kobe24 (#26128) üzenetére


nemethati
senior tag

Hi, magasabbra kéne emelni/forgatni/pörgetni a blokkokat, így valamelyik fizikatörvény hatására kifolyik belőle a víz a csöveken keresztül :DDD ű
Tartályprobléma: hol repedt el? A csatiknál? Nyilván plexid van akkor, azt én nem ragasztottam, bár van hozzá megfelelő ragasztó. Lényeg hogy a ne kezdje meg a folyadék, ami kering a rendszeredben!
Ha cstinál repedt "csak" meg: a bódi guszti-féle cimsec aquablock csodaszert ajánlom, belül kikenni, csati beteker, kb 1 nap pihi és öröm/boldogság :R

(#26130) nemethati válasza 19balazs86 (#26125) üzenetére


nemethati
senior tag

Itt megint más ára van :))
Nem tűnik nagyon rossznak, bár önmagában az, hogy van benne peltier nem garancia semmire!

(#26131) kobe24 válasza nemethati (#26129) üzenetére


kobe24
tag

Látszik, hogy keveset tanultam fizikát :D hát a tartály nem a csatiknál repedt meg, hanem egy kicsit fentebb, de éppen csak annyira, hogy egy picit csöpögjön belőle a víz, és így kb 3 nap alatt folyt ki annyi, hogy észrevegyem. Legalább a vizet ki tudtam folyatni így belőle, aztán kipróbálom ezt a ragasztós dolgot :D Kössz a segítséget. :R

(#26132) 19balazs86 válasza nemethati (#26130) üzenetére


19balazs86
tag

Igen tényleg más az ár, de inkább a teljesítménye az amire kíváncsi vagyok, csak annyira nem lehet találni összehasonlításokat más rendes léghűtőkkel vagy vízhűtőkkel, de hátha majd 1-2 hónapon belül.

(#26133) jozef72 válasza kobe24 (#26128) üzenetére


jozef72
tag

A tartályról lehúzod a két csövet,egyiket egy edény fölé tartod,és egész egyszerűen kifújod a vizet.Én mindig így csinálom és 99% folyadék távozik.Szilvia legyen kéznél.Mert a hűtőkben azért marad víz,célszerű szilviából sodort dugót készíteni a csatikba amennyiben a házat döntögeted.Ennyi. :C

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26134) syC


syC
addikt

19/13-mas hf csatira ha a 19/13-mas tygon ráhuzom, akkor ajánlott rá valamilyen bilincset vagy kötzőt tenni? Csak mert apalból is elég jól szorul. Tapasztalat?

(#26135) jozef72 válasza syC (#26134) üzenetére


jozef72
tag

Ha melegen(hajszárító) tolod rá szerintem akkor kihülés után teljesen hozzáidomul a csatihoz(ráhül),és valószinü nem igényel bilincset.Amennyiben alapban nem lötyög rajt.
Szerintem....
Érdekelne milyen az a csati,tudnál egy linket adni? :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26136) Fel válasza syC (#26134) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

Személyes tapasztalat alapján érdemes valamivel megszorítani...
Nálam 19/13-as cső + Kollance HF csatik + Fuzion V1 = egy félig döglött alaplap... A cpu blokk csonkjai közel vannak egymáshoz, így nem tudtam bilincselni, mert nem fértek el egymás mellett. Mikor összeraktam a csövezést, jónak tűnt a dolog, nem gondoltam, hogy szivárogni fog, ehhez képest szökőkút lett a gépből... Úgyhogy bizton állítom érdemes legalább kábelkötegelővel biztosítani :K

[ Szerkesztve ]

(#26137) Silex válasza syC (#26134) üzenetére


Silex
aktív tag

Hasonló a véleményem mint Fel-é. Bár a tygon-nál nem tűnik annyira szükségesnek. Nyugdíjasnál jó ideig szorító nélkül ment, de nem is volt bent a házban a rendszer. Én is úgy voltam vele, hogy letépni se tudtam - kicsit hosszúra vágtam a radihoz a csövet - de úgy gondoltam nyugodtabban alszom, ha van rajta legalább kábelkötegelő.

26123-26124]
Ezekre valami? Mondjatok már egy házat mert fogalmam sincs honnan induljak.

(#26138) syC válasza jozef72 (#26135) üzenetére


syC
addikt

egy kető :DDD

Igazából baromira rászorul, csak ha mondjuk a D5-öst 5-ösön járatom, nem fogja letépni a csatiról a csövet?

(#26139) shteer válasza syC (#26138) üzenetére


shteer
titán

nem fogja

az nem "sima" HF csati? 10-es belsővel?

..szerintem jónak tűnik

(#26140) nemethati


nemethati
senior tag

Na itt a "mestermű", elsőre nem is lett olyan rossz! Persze a roppantmód kreatív és hasznos ötletek beépítés után (is) jöttek, mindegy...egy ideig jó lesz így, majd finomítgatom, fejlesztgetem!
Hőmérsékletek full terhelésnél, kb 2 óra Orthos + Furmark:
-alaplap: 40
-proci: 40
-VGA: 50
Kicsit soknak találom, betudom a "slim" radinak + a gyengébb pumpának, köszönöm a tanácsokat/tippeket Mindenkinek! :R

(#26141) #97544192 válasza syC (#26138) üzenetére


#97544192
törölt tag

Tegyél rá egy fekete kötegelőt, én nem bíznám a véletlenre... :)
Nem lesz csúnya, és legalább "nyugodtan aludhatsz".

(#26142) syC válasza shteer (#26139) üzenetére


syC
addikt

De.. :U

(#26143) Erdei88 válasza syC (#26138) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem is így van megcsinálva. 1/4es HF csati + 13/10es csövek. Most D5 5ösön megy, de eddig még nem nyomta le. Próbáltam lehúzni a csövet a csatiról, de én csak levágni tudtam

Végre sikerült összeraknom nekem is a rendszerem! Működik! :C

D5ön szabad működés közben sebességet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#26144) shteer válasza Erdei88 (#26143) üzenetére


shteer
titán

szabad

ez a cső azért jó, mert rajt marad ha kell, de finom mozdulatokkal le lehet húzni, mert pont megfelelő mértékben merev

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26145) shteer válasza #97544192 (#26141) üzenetére


shteer
titán

én ~1 éve nyugodtan alszom kötegelők nélkül is :)

..szerintem jónak tűnik

(#26146) Sn00PiG válasza 19balazs86 (#26125) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nem rossz, az ára is egész kellemes, de elbukta a dlgot, mivel bővíthetetlen, folyadékot se tudsz cserélni, ergo a procid hűvösebb lesz tőle kicsit, mint egy léggel, de az a pár fog megéri ezt?
Csak mert ha meg a vízzel akarsz ellenni, akkor inkább nézz körbe itt aporón, simán találsz egyet kb ilyen árban, lehet egy kicsit többe van, de általában mérföldekkel jobb is

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26147) #97544192 válasza shteer (#26145) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ajj ne kamuzz már.. :DDD
Hát nekem mindegy, én csak mondtam, hogy nyugodtabban aludnék kötegelővel... Lehet hogy ez az én hülyeségem, de akkor is. Fekete csőnél fekete kötegelő, egyáltalán nem lényeg hogy ott van, vagy nincs. Akkor meg miért ne? ;)

[ Szerkesztve ]

(#26148) Sn00PiG válasza nemethati (#26140) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nagyon szép lett, igényesen van megcsinálva, meg amúgy is, lesz ez sokkal jobb is;) Grat

Viszont azok a hőfokok tényleg kicsit magasak 2 single radival(ha jól láttam) meg azzal a 3-4 venti+ a radikon a két ventivel szerintem...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26149) shteer válasza #97544192 (#26147) üzenetére


shteer
titán

ajj ne okoskodj már :DDD

mert minek? a paranoid típusokat persze nem akarom lebeszélni semmiről :)

..szerintem jónak tűnik

(#26150) #97544192 válasza shteer (#26149) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ajj, inkább mondj egy olyan házat, amibe bele lehet tenni gond nélkül dual/tripla radiátort, és szép is, és belseje sem utolsó, és 100k alatt van... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.