Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) TESCO-Zsömle válasza gametofiton (#26400) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Inkább nagyon értelmetlen...

Csóri 250W-os hűtők nemigen tudnak mit kezdeni a leadott hőmennyiséggel. Erre ott a chiller.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26402) gametofiton válasza TESCO-Zsömle (#26401) üzenetére


gametofiton
tag

Ergó, ha berakod a fagyasztóba, akkor egy idő után felolvaszt mindent? :)

(#26403) TESCO-Zsömle válasza gametofiton (#26402) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, aztás szépen elkezdi melefíteni a szigetelt légteret, míg le nem kapcsol a proci.
Eközben a hűtő 10%-on pörög, mivel a termosztát nem kapcsol le.

Szvsz inkább egy házi chiller. Sokkal kevesebb a hőfoklépcső, mivel kevesebb az átadás.
Chiller: Víz->Hőcserélő->Cseppfolyós gáz
Hélyhűtő: Víz->Radi->Levegő->Párologtató->Cseppfolyós gáz

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26404) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!
Pár napja beszéltetek itt a google sketch up programról. Most találtam egy oldalt ahol mindenféle cucc fent van .skp formátumban. Aki gépet akar tervezni 3D-ben az szinte mindent megtalál. [link]

(#26405) UnConnecteD válasza vPhis (#25495) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ha valakinek tetszik a gep, szoljon. amikor Robi laptopra valtott, akkor vettem meg tole. azota teszi a dolgat, ugyanugy, mint amikor kesz lett. most ugy nez ki, megvalok tole ( megfelelo ajanlat eseten) . tehat Coolermaster haz, egyedi rez radiator nikkelezve, eheim 1048, a relé, es tartaly. szetszedni nem erdemes, ez igy van megtervezve

(#26406) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

:O :O :O :O :O :W :W :W :W :W
Kb a sírógörcs kerülget, nem elég hogy a pumpa majdnem 100% mostmár hogy beszart, de most még a satas vinyómmal is szarakszik a gép, nem ismeri fel, azon lenne a rendszer, így se víz, de léggel se mehet, mert no wincsi... Ki tudja, lehet a táp vagy az alaplap is szar...:S
Kb ott tartok hogy egész gépet bevágoma a konténerbe... :W

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26407) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként profi PC-vízhűtésre kitalált adalékokon túl mit ajánlotok a vízbe?
Sima benzinkutas ioncserélt vízre gondoltam egyszerű fagyállóval. A kérdés csak annyi, hogy mennyi fagyálló kell az algásodás megakadályozásához literenkén?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26408) shteer válasza janos666 (#26407) üzenetére


shteer
titán

gyógyszertárból desztvíz + glikoshell fagyálló, 10:1 arányban

..szerintem jónak tűnik

(#26409) jozef72 válasza janos666 (#26407) üzenetére


jozef72
tag

Azért ne akármilyen gagyi fagyállóval tölts tele.
A Shell fagyállója 1700 Ft 1 liter.Kék szinü.
8:1-----10:1 arányban szokták(tuk) keverni,nekem 10:1-es van 3,és fél hónapja megy gond nélkül.De van Valvoline adalékom is ha érdekel.[link]

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#26410) shteer válasza UnConnecteD (#26405) üzenetére


shteer
titán

postázod is? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#26411) #97544192 válasza Sn00PiG (#26406) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hidd el, ha valaki, én tudom hogy ez milyen... Az egész gépem le lett már cserélve, fél éve nem tudom normálisan használni, mert mindig van valami baj. :(

(#26412) shteer válasza #97544192 (#26411) üzenetére


shteer
titán

szerencsére eddig nem voltam hasonló helyzetben de tuti nálam akkor már egy izmos noti figyelne a pc helyén vagy outofbox pc (vagy imac), akármennyire is ragaszkodom a vizes gépemhez
hamar megelégelném az ilyen hibákat

..szerintem jónak tűnik

(#26413) #97544192 válasza shteer (#26412) üzenetére


#97544192
törölt tag

Chieftec torony meg Silverstone TJ07 ( ;] ) helyett Cooler Master HAF 932 lesz. Tetejében tripla radi, és Tygon 14,3/9,5-ös csövek lesznek még. Már várom. :)

Bocs, kicsit fura volt válasznak, csak te meg azt hiszem zsömi említettétek a házakat. Szerintem ez is jó választás, külsőre kicsit merész, de amúgy szép és jól szellőző ház.

[ Szerkesztve ]

(#26414) HSM válasza shteer (#26412) üzenetére


HSM
félisten

Notiból is ki lehet szarul működőt fogni... És ott aztán meg vagy vágva rendesen ha szar vmi.... :( Láttam már olyan notit, hogy 3-ból kettőn vilámgyorsan ment minden, a 3. darabon meg állandóan meg-megálltak a dolgok. Akármit teszteltem, winyó, ram cpu, vga minden hibátlanul vitte a tesztet, de mégis firefox megnyit, aztán ilyen 10-15 másodpercekre leakadt... Namost, bizonyítsd be a szervízben, hogy szar, amikor hibátlanul működik, csak meg-megáll, 10 másodpercekre.... :W Ha nem lett volna előtte 2db 100% ugyanolyan noti, ugyanúgy, ugyanonnan telepítve, fel se tűnt volna... :Y És újratelepítés se segített....

(#26415) UnConnecteD válasza shteer (#26410) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ja, persze. vizzel - geppel egyutt 35 kilo

(#26416) shteer válasza HSM (#26414) üzenetére


shteer
titán

igen. ilyen esetben a garancia segít :)

..szerintem jónak tűnik

(#26417) shteer válasza UnConnecteD (#26415) üzenetére


shteer
titán

azért kérdeztem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#26418) HSM válasza shteer (#26416) üzenetére


HSM
félisten

No de épp ezaz... Most őszintén, szerinted erre bevennék gariba? Ugyanmár... Úgy kapnám vissza, hogy TESZT OK, mint a huzat.... :( Megmutatná, megy a cucc, mi a probléma? Ennek így kell működni. ;) Ennyi lenne....
Nekem még olyan is volt gariban, hogy mondtam, a VGA 30 másodperc furmark után szanaszétfagy. (Még el is vittem neki pendrive-on...) Erre az volt a válasz, hogy nem hajlandóak furmark-al tesztelni, mert nekik a szabvány erre a 3Dmark... Ott volt náluk 3 hétig, futatták a 3Dmarkot, és visszakaptam, hogy teszt ok, nem érdekelte őket, hogy szar... :((( Ennyit a gariról... Persze, mehettem volna a gyártói supporthoz, meg mindenfelé, de ez kinek hiányzik???

[ Szerkesztve ]

(#26419) janos666 válasza HSM (#26414) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is vettem egy GX700-ast, egy darabig olyan gyönyörűen ment, hogy ketten is vettek egy ilyet ugyanonnan 1 hónapon belül, mikor koliban meglátták, és megmondtam milyen olcsó volt ahhoz képest, amit tud.
Még fél éves se volt, mikor valamiért behalt a hűtésvezérlése. A CPU lekapcsolt 6-os szorzóra, a venti meg felpörgött, mikor terhelve volt, pedig a hőfok nagyon alacsony volt notihoz képest. Valahogy egy BIOS-flashelés után szerencsére kiheverte, és más Prima alatt se kapcsol vissza, mégis hűvös marad halkabb ventiforgatás mellett is. Aztán egyre feltűnőbb lett, hogy a tuchpad körüli műanyag hozzáér a kijelzőhöz, és egy sávot koptat bele. Ha ez még nem elég, akkor pár hónapja rákezdett, hogy néha megdermed 30mp-ekre a rendszer. Ami fut a CPU-n az fut tovább, tehát primal nem lehet kimutatni, de ha kattintok egy ablakra, az nem reagál. És nem szokftveres, mert poénból feltettem egy ubuntut windows helyett, mikor úgyis win7 buildot cseréltem, és ott is csinálta ezt egyszer, míg nézegettem a beépített progikat.
A HDsentinel szerint hibátlan a winchester, prime szerint a proci, furmark szerint a VGA.
A másik két noti nem is kopik ki, nem is akadozik, és a hűtő sem bugzott náluk soha (mikor észrevettem ezeket megkérdezgettem őket, nekik csinálja-e, azóta se mondták, hogy bármelyik előjött volna...)

Év közben kellett, most arra gondoltam nyáron leadom, hátha kicserélik garanciával a kopás, vagy fagyogatás miatt, épp melyiket fogadják el, szúrják ki...
De amúgy is csalódás volt végeredményben a gép, mert hiába gamer notesz, a CSS-hoz épp nem elég a gép, játszani mást meg nem akarok notin, arra itt az asztali gép hétvégente...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26420) janos666 válasza shteer (#26408) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van jelentősége annak, hogy ioncserélt, vagy desztillált víz? (mármint tudom mi micsoda, azt is milyen ionokat hogy cserélnek ki benne, hogy ne csapódjanak ki vízkővé, de nem tudom konkrétan PC-vízhűtéshez bír-e jelentőséggel melyiket öntöm bele korrózió/hővezetés/elektromosság szigetelése, stb szempontokból...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26421) Sn00PiG válasza shteer (#26412) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Notira? és akkor min játszok? Merthogy x360on nem fogok l4dzni meg tf2zni meg ilyesmik az is hótziher...:S
asztali gép kötelező, mégha az összes pénzem beleölöm is ami nem kajára meg csekkre kell:(

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26422) shteer válasza HSM (#26418) üzenetére


shteer
titán

minden megoldható, de ez már messze van a topik témájától..

..szerintem jónak tűnik

(#26423) shteer válasza janos666 (#26420) üzenetére


shteer
titán

van aki szerint a végeredmény ugyanaz, de én a kezdetektől kerültem az ioncseréltet. meg sokan mások is.

..szerintem jónak tűnik

(#26424) Chrys_ válasza knbs (#26395) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha már úgyis fúrni kell, akkor nézd meg az én megoldásom (kövesd az adatlapomon a linket) :) Csak az enyém még 1 körös, most okoskodom ki a jövőbeni verziót: 2 kör, vagy marad az 1 egy D5 pumpával stb. Ha 2 kör lesz, akkor az egyiket elviszi a DDC pumpa (ami éppen benne van), a másikat meg mondjuk egy D5. Lenne lehetőség 2DDC-t egy fedéllel összekötni, de a ahhoz kell még egy pumpa plusz a dupla-fedél, olcsóbb egy D5-t vennem...

(#26425) UnConnecteD válasza shteer (#26417) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

vajon mennyit erhet ez manapsag ?

(#26426) UnConnecteD válasza nyunyu (#25497) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

Brian63 :)

(#26427) nyunyu válasza UnConnecteD (#26426) üzenetére


nyunyu
félisten

Koszi.

Nemreg kerestem a legelso szokokutas hozzaszolasaimat, eleg sokszor belefutottam a nickjebe, de nem esett le, hogy ove az oldal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26428) Mlacee válasza Sn00PiG (#26421) üzenetére


Mlacee
tag

Erős a gyanúm hogy a táp lehet a ludas. Lehet hogy az a 10W-os kis pumpa már sok lett neki mert épp hogy elbirta az eddigi rendszered. Következtetek erre abból , hogy merevlemez az első amelyik megszenvedi a nem megfelelő áramellátást. Próbáltad másik táppal a pumpát?

Pumpa üzembe helyezése előtt minden rendben volt a géppel léghűtéssel?

Will work for FSB!

(#26429) nyunyu válasza shteer (#26416) üzenetére


nyunyu
félisten

igen. ilyen esetben a garancia segít :)

Azt te csak hiszed.

Egyik ismerosom szopott egy Acer notival, hogy masfel evesen allandoan fagyogatott, szervizbe beadta, egy honap mulva visszaadtak akkucserelve. Ugyanugy szar. Utana kicsereltek az alaplapot, potom ket honap alatt.
Persze nem javult meg, laptop szervizbe vissza, akkor kijelzot csereltek benne.

Vegul addig huzodott az egesz, mire gyakorlatilag az egesz laptopjat lecsereltek, talan csak a haza maradt az eredeti, kozben szep lassan lejart a gyari gari, utana meg benyogte a szerviz a masodik alaplapcserenel, hogy 300k lesz. :W
Na fogyved, bekelteto testulet, pert par ev mulva megnyerte, nagy nehezen visszafizettek a laptopja arat, meg felmerult koltsegeket.

Masik, szamtechboltos ismerosom meg egy 800k-s Dell-lel jarta meg, 1 evbol minimum 4 honapot volt szervizben, vegen mar hangjarol megismerte a szerviz, be se kellett mutatkoznia, hova menjenek mar megint a szar laptopert ;]

Exfonokomnek meg egesz hetes videki uzleti prezentacioja elotti este doglott meg az Asus notitoltoje, masnap koran reggel Ramiba be, itt a szamla+rossz tolto, csereljek mar ki a toltojet.
A nem ugy megy az am, hagyja itt a laptopot is, majd ket het mulva lesz belole valami. :Y
Erre vehetett kulon egy toltot 15k-ert, hogy tudjon dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26430) Sn00PiG válasza Mlacee (#26428) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Egy FSP Saga+ tápom van, konkrétan nem hiszem hogy az a baj, azóta a vinyó megindult, ellenben a pumpát elvitte ismerősöm, ő is bekötötte, de meg se röccen... egyáltalán ezt hol tudnám megjavíttatni? vagy vegyek egy újat? :F
Mertugyebár ez feltöltő+szivattyú+ventiszabályzó USB-n, egy ilyet pótolni hirtelen nem fillér -.-

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26431) #97544192 válasza nyunyu (#26429) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nekem is gyakorlatilag már az egész gép ki lett cserélve... Kivéve a proci, az most van gariban. Egyszerűen mindig rossz valami... :U Ja, és megjegyzem azóta mióta vízhűtésem van, meg új gépházam. Remélem a gépház a rossz, mert abból most lesz másik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#26432) gabesy


gabesy
tag

Sziasztok!

Mivel a hetpipe megoldásom nem lett jó, ezért vízhűtésre térnék át. A kérdés a következő: Konkrétan ezt a Thermaltake TMG2-es radiátort ráköthetem-e erre a Thermaltake A1983 VGA blokra. Csak mert a blok leírás szerint réz alapú, a radiátor meg aluminium.

Várom válaszotokat!

Előre is köszönöm!

Üdv:!

Gabesy

(#26433) #97544192


#97544192
törölt tag

Bocsi, hogy offolok, de ez egy elég forgalmas topik, és nem tudom hogy ezt hova írhatnám, úgy mégis...
Csupasz Kingmax RAM-okra szánnám, de hogyha kaki, akkor nem veszek belőle hármat...
Szerintetek ér valamit? :)

(#26434) Aygor válasza shteer (#26311) üzenetére


Aygor
tag

Shteer:

"Másik ilyen az Antec 500W de az már elég öreg konstrukció.

feljogosítottalak h leócskázd a tápom? "

:U Nem azt mondtam, h ócska, hanem h öreg őskövület mint TE...... ;] :P :DDD :DD :R

Tréfát félretéve, nem akartalak bántani, sem a tápod, csorgattam én is rá a nyálam, jó h nem rázott meg az áram..... Nem is emlékeztem, h neked ilyened lenne.... valami más seasonic rémlett 12-es ventivel....

OC:

Mindenki másra esküszik... próbálja ki mindenki mind1iket aztán maga eldöntheti.
Az "oldalt" meg nem lehet elégszer hirdetni :R

Na most h a kötözködés fellege elhárult a fejem fölül és mindenkinek ki............tisztítottam a cipőjét folytathatjuk.....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26435) Aygor válasza jozef72 (#26337) üzenetére


Aygor
tag

Látod ezért vetettem el a cieftecet....

Az a tartály kint mennyivel jobban mutatna.... legalább a plexis teteje, amin vízcseppek képződnének, és alulról megvilágítva öröm ránézni.....

A levegő jó kérdés.... én bentről kifelét választottam.... de ez a radi helyzetéből adódott... ha megfejelem én is 1 duplaradival ami a padlólemeznél lesz ott pont beszívni fog a házba, igaz az lesz a 2. radi, ami már hidegebb vizet kap, meg a padlónál biztos hidegebb levegőt fog beszívni.....

Jópofa vagy..... 1x én is összeszámoltam a kis exeltáblában a gépben mi mennyibe került.... asszem a víz akkor tartott 100 k ban .... minden használtan (kivéve csövek, cpublokk) és így is..... azóta már össze se merem adni :D inkább félrenézek.... és hümmögök....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26436) Zsubi válasza #97544192 (#26433) üzenetére


Zsubi
őstag

Én inkább őt ajánlanám Turbo Module-lal kiegészítve :K
Nekem anno volt ilyenem CSX memórián és nagyon megvoltam vele elégedve :R

(#26437) gabesy


gabesy
tag

Please valaki erre válaszoljon. Sürgős!

Gabesy

(#26438) janos666 válasza gabesy (#26437) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A rezet és alumíniumot gyakran szokták egymás mellett alkalmazni (rézmagos aluhűtők vannak a legtöbb intel proci mellé csomagolva), egyik sem túl agresszíven korrodáló fém (illetve az alumíniumon mindíg van korrodált réteg, de nem válik le, a réz pedig lassan korrodál, és az sem a desztilláltvíz hatására szemcsésen lepergő fajta). A desztillált víz amúgy sem vezeti az áramot (hacsak nem teszi vezetővé az adalék), így gyakorlatilag a vízbe oldott minimális mennyiségen túl nem is kerülnek érintkezésbe, de abból sem lehet gond. Főleg nem, ha teszel a vízbe korróziógátló folyadékot, és időnként azért lecseréled a löttyöt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26439) gabesy válasza janos666 (#26438) üzenetére


gabesy
tag

Rendben. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Egy kicsit megnyugodtam. Én is furcsáltam a dolgott, hiszen a Thermaltake gyári rendszerei is "kevertek". A blokk réz, a radiátor aluminium.

Mivel teljesen kezdő amatőr vagyok e téren, még azt szeretném kérdezni, hogy milyen sűrű érdemes cserélni a folyadékot?

Gabesy

(#26440) Aygor válasza knbs (#26397) üzenetére


Aygor
tag

Ha rendelsz a honlapról szólj már pls nekem lehet kéne valamelyik ezek közül.....

Vagy nem tud valaki ilyet/ehez hasonlót olcsón?

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26441) shteer válasza Aygor (#26434) üzenetére


shteer
titán

na elmész ám... :P :D

..szerintem jónak tűnik

(#26442) Aygor válasza shteer (#26441) üzenetére


Aygor
tag

El is megyek, csak legyen végre fél 5, illetve legyen otthon az asszonykám :P :DDD

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26443) Nippon


Nippon
őstag

Van egy fölösleges, új Thermochill PA120.3 radim + 2db hozzá való 3/8-os menettel rendelkező high flow csatlakozóm...

(#26444) TESCO-Zsömle válasza Nippon (#26443) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mennyi? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26445) knbs válasza Chrys_ (#26424) üzenetére


knbs
senior tag

:R Nagyon durva kis rendszer ez! Szepen megoldottad, ekkora pumpat meg nem is lattam :) Sajna az antec P182 joval kisebb ennel a haznal, szoval nalam mindket radi kivulre fog esni, max a felso lehetne hazon belul mint nalad... de majd meg megalmodom. Akkora a hajtas a nyari leallasunk elott hogy meg forumot olvasni sincs sok ido,nem hogy kitalalni hogy legyen :( A haz marad, sok penz volt ahoz hogy most meg ujat keressek helyette, el adni szinten nehez lenne szoval marad.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#26446) shteer válasza UnConnecteD (#26425) üzenetére


shteer
titán

igen jó kérdés... anno ugye nem volt konkurens gyári megoldás - ma már találni, de közel sem olcsón - ugyan nem full rézből, de hasonló teljesítmény elérhető

..szerintem jónak tűnik

(#26447) Pero


Pero
senior tag

valaki tud nekem arra 5letet adni, h mitől hallok a pumpából olyat mintha buborékokat kergetne, pedig a csövekben nem látok levegőt soha?

(#26448) shteer válasza Pero (#26447) üzenetére


shteer
titán

visszaszívja a tartályból? nem szökik ki belőle ami bennragadt...

..szerintem jónak tűnik

(#26449) Pero válasza shteer (#26448) üzenetére


Pero
senior tag

lehet, majd próbálkozom, egy ilyen tartályról volna szó.
de ha igen akkor kis szivacs segít a dolgon?
csak mert így elég hangos.

(#26450) shteer válasza Pero (#26449) üzenetére


shteer
titán

akvarisztikai szivacs igen

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.