Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) janos666 válasza GhostWalker (#27100) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én mégis inkább 2x3-ra szavaznék, 6 csak több, mint 4, és szabadabban válogathatsz a házak közt is, nem csak 1-2 tipusra szorítva, amikbe még mindig csak megszorításokkal fér el (nem marad hely DVD írónak, stb...)
Igen, nv fan vagyok. Főleg, mióta volt egy 4870-em, de méginkább, mióta van egy 4870x2-m. HD3xxx óta egyre jobban utálom az AMD-t, HD4xxx óta viszont még végképp, pedig már az FX korszakban is kiálltam az nv mellett, csak akkor még egyszerűen jobban kedveltem az nv-t, nem pedig utáltam az ATI-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27102) Erdei88 válasza GhostWalker (#27100) üzenetére


Erdei88
veterán

Tévedtem, quad nem fér bele. Nekem tripla van benne, de +10cm az már sok

janos666: mi a bajod a 4870X2vel?

[ Szerkesztve ]

(#27103) Sn00PiG válasza GhostWalker (#27100) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Ha quad radi kell mindenképpen, akkor ne hosszúkást vegyél, hanem négyzetest: link
na látod, ezt már jónéhány házba be tudod pakolni, és bármelyik oldalára is fel lehet szerelni(elég 4 furat+csavar...)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27104) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Szép gép quad radival, ha már ennyire szóba került:B

Üdv.: Delta-Laca

(#27105) shteer válasza GhostWalker (#27094) üzenetére


shteer
titán

passzívban kevés, ventivel meg csúnya ;]

..szerintem jónak tűnik

(#27106) Szatesz válasza GhostWalker (#27100) üzenetére


Szatesz
őstag

Quad radi helyett inkabb vegyel bele egy jo thermochill 120.3 at az is van olyan hatásfoku....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27107) helkis válasza Szatesz (#27106) üzenetére


helkis
addikt

ez se lehet rossz! - shteer linkelte nemrég Todynál. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27108) #97544192 válasza helkis (#27107) üzenetére


#97544192
törölt tag

Legjobb kép: [link]
Milyen rohadt vastag! :Y :C

(#27109) jones965 válasza #97544192 (#27108) üzenetére


jones965
Modder

Egész pontosan 125 mm.
De amit én leginkább hiányolok legtöbb radiátor gyártónál és forgalmazónál, hogy a legfontosabb paraméterét, a hőleadását ( W ) nem tüntetik fel, holott egy rendszer megtervezésénél az egyik legfontosabb szempont a felvett és ebből következtetve a leaadandó hőmennyiség .

(#27110) GhostWalker válasza Delta-Laca (#27104) üzenetére


GhostWalker
tag

Ez tényleg rohadt szép kis gép csak épp sehol sincs a gépház. :D
Heliks: az a radi kicsit drága ahoz amit nyújt

De ha már 4est veszek ami 2-2 az olyan kihasználatlanul mutat a gépház oldalán és mi van ha 9-120ast veszek vagy az már túlzás?

(#27111) rob210 válasza jones965 (#27109) üzenetére


rob210
nagyúr

Az első ember aki végre az anyagminőséggel foglalkozik:D

Túl sokan vannak akik hanyattesnek az ilyen olyan radik méreteitől, kialakításától.
Ilyen soros olyan párhuzamosított, ilyen olyan áramlástan etc.

Egy fontosat soha senki ne feledjen az anyagminőség a legfontosabb.
Egy sokkal kisebb radiátorral is jobb hűtési hatásfok érhető el, ha az komoly minőségi anyagból készül.

Durva példának ott az aluminium kontra réz radiátor.
Mint tudjuk a réz sokkal jobb hatásfokkal dolgozik.

Renault power

(#27112) nyunyu válasza rob210 (#27111) üzenetére


nyunyu
félisten

Durva példának ott az aluminium kontra réz radiátor.
Mint tudjuk a réz sokkal jobb hatásfokkal dolgozik.

Na jo, de milyen aron?

Rez kiloja 3x annyiba kerul, mint az aluminiume, raadasul ~3.3-szor surubb (8.96g/cm3 vs 2.7g/cm3), tehat egysegnyi terfogat 10x annyiba faj belole...

Plusz nehezebb megmunkalni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27113) adamka16 válasza rob210 (#27111) üzenetére


adamka16
őstag

... és ezért éri meg ha elmegy az ember a bontóba és ott vesz egy kiselejtezett radiátort. igaz nem szép, és dolgozni is kell vele, de rézből van! vagy van aki nem ért ezzel együtt? :F :D

(#27114) OC válasza adamka16 (#27113) üzenetére


OC
őstag

Van. :B

(#27115) #97544192 válasza adamka16 (#27113) üzenetére


#97544192
törölt tag

Van még egy!

(#27116) adamka16 válasza OC (#27114) üzenetére


adamka16
őstag

akkor talán halljuk az ellenérveket :))

(#27117) #97544192 válasza adamka16 (#27116) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ronda, koszos, dzsuvás, furat nem éppen ideális... ;)
Nekem fontos a kinézet is.

(#27118) adamka16 válasza #97544192 (#27117) üzenetére


adamka16
őstag

el kell mondjam h én ingyen kaptam egy Volvo hűtőt, szinte semmi piszok nem volt benne. csonkokat magam csináltam rá és magam is fórasztottam. kinézet... erre azt szokták mondani, hogy a szart is ki lehet fényesíteni :)

(#27119) TESCO-Zsömle válasza adamka16 (#27118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De a szaga megmarad... :U :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27120) jones965 válasza adamka16 (#27116) üzenetére


jones965
Modder

Előkerestem a cikket, ami teszttel is alátámasztja:[link]

(#27121) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#27119) üzenetére


adamka16
őstag

de minek a szaga? :))

(#27122) adamka16 válasza jones965 (#27120) üzenetére


adamka16
őstag

hát érdekes...

(#27123) TESCO-Zsömle válasza adamka16 (#27121) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én csak a hasonlatod gondolatmenetét vittem tovább. Ilyentén, a szarnak a szaga.

A hasonlatod lényege, hogy mármit meg lehet csinálni szépre. Az én hozzáfűzésem lényege, hogy hiába szép, attól a lényegi tulajdonságai nem változnak, ugyanaz marad.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27124) nyunyu válasza jones965 (#27120) üzenetére


nyunyu
félisten

Mora2-ot kerhetunk a kovetkezo tesztbe?

Kivancsi lennek, hogy boldogul 1-2(-9 ;] ) leszabalyzott ventivel a modern triplaradikhoz kepest.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27125) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#27123) üzenetére


adamka16
őstag

a gyakorlat majd később derül ki. mondjuk aki annyit költ egy rendszerre, mint egy kisebb rendszer kerül... az se 100-as :DD mondjuk ha van miből az már más...

(#27126) jones965 válasza nyunyu (#27124) üzenetére


jones965
Modder

Ezt a kérést talán a web oldal üzemeltetőjének kellene feltenni.

Néha felbukkan itt is. :K

Jut eszembe, van itt olyan fórumtárs is- igaz rég járt erre- akinek ebből a típusból 3 db is van.

[ Szerkesztve ]

(#27127) Erdei88 válasza adamka16 (#27113) üzenetére


Erdei88
veterán

Nincs az az Isten hogy én olyat vennék! Nem tudom miért sajnálja valaki a vízhűtésre a pénzt. Nem csak hogy jobb teljesítménye van mint a légnek, de szvsz szebbre is meg lehet csinálni. Persze pénz beszél... Én meg álmodozok :D

(#27128) Delta-Laca válasza adamka16 (#27118) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Én is ingyen jutottam hozzá egy hűtőhöz, és azóta csinosítgattam is. Lehet, hogy én is bőszen sz@rt fényezek?:B
Tudnál csinálni arról a hűtőről egy képet?:B

BR4D: A kinézeten lehet szerintem változtatni, hogy szebb legyen.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#27129) adamka16 válasza Delta-Laca (#27128) üzenetére


adamka16
őstag

végre valaki mellém is állt :) elvégre is nem csak a gyári cuccok topikja ez hanem a "home made" rendszereké is.
kép

(#27130) adamka16 válasza adamka16 (#27129) üzenetére


adamka16
őstag

(#27131) Delta-Laca válasza adamka16 (#27129) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ha megfelelő méretű a csonkjai, és ha kijavítod az esztétikai hiányosságait, akkor akár egész használható is lehet:B Az enyém ettől egy "kicsit" nagyobb, szenvedek is vele, hogyan is fog elférni a ház oldalán:F

Üdv.: Delta-Laca

(#27132) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ehhez mit szóltok? ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27133) adamka16 válasza Delta-Laca (#27131) üzenetére


adamka16
őstag

a csonkjai jók mivel levágtam róla az eredetieket és fórasztottam rá másikakat kicsit megdöntve (direkt így akartam)
a tartót is én csináltam/festettem/hegesztettem szóval az is home made :)
majd ha meg lesz a gép is és tudom tesztelni majd rátérek aa festéshez és lefestem majd feketére h ne oxidálódjon. amúgy sztem így sem annyira vészes, igaz sokáig drótkeféztem hogy így nézzen ki, mondjuk azóta is vesztett a fényéből de hát réz az már csak ilyen.
tartályom is majdnem kész van. azon is látszik a nem precíz munka de hát nincs mit tenni... legalább az alapanyaga ingyen volt sok cuccnak :)

janos666: azért ez már elé brutál cucc. mit tud ez a rendszer és miket tartalmaz? mert képről annyira nem lehet kivenni mindent

[ Szerkesztve ]

(#27134) Mlacee


Mlacee
tag

A témához én is hozzászólnék, szerintem szerszámtól és kézügyességtől függ ki mit hoz ki szuperolcsó alapanyagokból én személy szerint erre építem a rendszerem. az ok egyszerű : ez a hobbim és megszállott vagyok :)

Persze nem kívánok senkinek se 10 óra üvegreszelést egy tartályért vagy 10 óra lamella-egyenesítgetést, csak ha élvezi az alkotás örömét.

Továbbá örömmel jelentem be hogy készülget a nagy radiátor keret, cinezgetem és szépen alakul, eredmények pár nap múlva, de igazából csak festés után írom meg a bejegyzést, na meg most rokonok özönlik el a házat és ilyenkor semmit se tudok dolgozni a kereten.

[ Szerkesztve ]

Will work for FSB!

(#27135) adamka16 válasza Mlacee (#27134) üzenetére


adamka16
őstag

tökéletesen egyetértek. nekem is már ahány órám és bosszankodásom van ebbe a tartályba... de szeretem csinálni. ha nem lett volna itthon hozzá eszközöm és alapanyagom máskülönben nem csináltam volna vízhűtést mivel rendkívül költséges meló. lehet hogy így is kell még költenünk rá, mert a prociblokkot is sajátkezüleg készítettem és nem vagyok biztos a hatásfokában. de annyi még talán belefér, bár nagyon drágák a blokkok. lehet egy olcsóbb zalman blokkra bepályázunk 3-4 körül van. az meg annyira talán nem mondható vészesnek
amúgy meg első a család és második a hobby... :K

(#27136) nyunyu válasza jones965 (#27126) üzenetére


nyunyu
félisten

Jut eszembe, van itt olyan fórumtárs is- igaz rég járt erre- akinek ebből a típusból 3 db is van.

Nekem is remlik, hogy valakinek 5 Mora2-je van, aztan azon viccelodtunk 1-1.5 eve, hogy padlofutest akar a szobaba :))

Aha, yakuza volt az.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27137) Silex válasza nyunyu (#27136) üzenetére


Silex
aktív tag

Well yes! Ez még mindig funny! :D

(#27138) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok. Valaki elmondaná nekem aki tudja, hogy a mora 2tőn a hűtő tartó melyik oldalára jön illetve azt is, hogy melyik oldalával kell felszerelni a gépház oldalára? ha tudsz tegyél mellé képeket is :B

Am vissza térve a radikhoz 2 quad jól mutat a hát oldalán pl az XSPC? hát árban már olcsobb 1 mora 2 mint több quad radi...

[ Szerkesztve ]

(#27139) Joshi


Joshi
titán

Valaki tud itthoni üzletet ahol lehet kapni, esetleg van valakinek víz hőmérséklet mérős csatlakozója? Bocs az offért. :B

(#27140) GhostWalker válasza Joshi (#27139) üzenetére


GhostWalker
tag

Szia. Ausztriában van ilyen ime: [mérő] illetve itt találsz még listában lévőket sajnos mo-s honlapot nem tudok. :( link :[mérők]

(#27141) Thrawn válasza Joshi (#27139) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27142) GhostWalker válasza GhostWalker (#27140) üzenetére


GhostWalker
tag

Amit belinkeltem mérőt arról valaki mondja meg, hogy bele lehet e rakni két 13/10mm G1/4 -es csatikat!.? :)

(#27143) Delta-Laca válasza janos666 (#27132) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Na ez már nagyon durva, elismerésem hozzá :R Az enyém is van akkora, hogy kényelmesen elfér rajta 2db 22-es venti ;]

Üdv.: Delta-Laca

(#27144) nyunyu válasza GhostWalker (#27138) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki elmondaná nekem aki tudja, hogy a mora 2tőn a hűtő tartó melyik oldalára jön illetve azt is, hogy melyik oldalával kell felszerelni a gépház oldalára?

Szimmetrikus, mindket oldalan megvan a negy csavarhely, amivel a hazra tudod szerelni vagy raepiteni a ventitartot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27145) nyunyu válasza GhostWalker (#27142) üzenetére


nyunyu
félisten

Oda van irva, hogy 2 G1/4" belso menete van, abba olyan G1/4" csatit csavarsz, amit akarsz...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27146) GhostWalker válasza nyunyu (#27145) üzenetére


GhostWalker
tag

aham oks am a morán egy oldalán megvan a 4 csavar hely a másik oldalon meg nincs kifúrva de látszik, hogy ott a lyuk hely? :Fsry de gyenge a felfogásom :D

Amúgy ha mégis mora2-tőt veszek az elfoglalja a fél oldalt a háznak, és a tartálynak annak magasabban kellene lennie mindennél ügye? És ha így van akkor van értelme az 500mmes xspc tartálynak vagy még mindig elég a 250es?

[ Szerkesztve ]

(#27147) GhostWalker válasza GhostWalker (#27146) üzenetére


GhostWalker
tag

akkor a tygon csüvek nem uv aktívok

(#27148) helkis válasza janos666 (#27132) üzenetére


helkis
addikt

jó "kis" radi :), azt a VGA-t, hogy raktad be? ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27149) Szatesz


Szatesz
őstag

Egy Alphacool Nexxxos Extreme III 360 hoz képest egy Mo-ra 2 ..ha csak egy i7 es cpu van vele hutve mennyi valltozast hozhat? Érdemes ra cserelni?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27150) #97544192 válasza Szatesz (#27149) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nekem Alphacool NexXxoS Xtreme III 360 radiátorom van, és megmondom őszintén hogy kb. egy Thermalright Ultra 120 Extreme + 2 venti szinten van vele a vízem. :) i7-920 + GTX 285-öt hűtök vele. Persze ha van lehetőséged, akkor a MO-RA2 tuti jobb lenne.
Ja, és tudom hogy nem kaptál a kérdésedre választ, de én csak ezt tudom elmondani, mert annyira nem vagyok tapasztalt. Majd talán valaki más, tapasztaltabb ember elmondja a véleményét. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.