Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27601) janos666 válasza janos666 (#27600) üzenetére


janos666
nagyúr

Fénykép alapján ez a fekete-nikkel csati, amin látom, hogy árkos, úgy tűnik, hogy a nyakánál nem szűkül az alsó 1/4"os menethez képest. Akkor csak 10mm-es az, nem? :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27602) bim válasza janos666 (#27598) üzenetére


bim
veterán

Tudnál valami képet dobni erről a csodacsőröl?

(#27603) #97544192


#97544192
törölt tag

Megveszem a Black Ice Xtreme 360 radit, eldöntöttem. Remélem jó lesz. :D

(#27604) shteer válasza janos666 (#27601) üzenetére


shteer
titán

szvsz 9,5

..szerintem jónak tűnik

(#27605) Szatesz válasza #97544192 (#27603) üzenetére


Szatesz
őstag

Miért nem Thermochill 120.3 at veszel? Asszem van most eladó itt...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27606) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Hello!

Van egy ilyenem: [link]
A gondom vele, hogy nem elég a teljesítmény (a proci 70 fok fölé megy). Gondolom a radi lehet túl pici, de biztosra akarok menni. A csővekek melegek, tehát a bennük folyó víz is az lehet. A radin maxon pörög a venti, de nem képes jobban lehűteni a procit (E6400), mint a sima léghűtés (AC freezer 7 pro). Ellenben a videókártyámra (HD4850) is rá van kötve a víz, de azt 48 foknál tovább nem engedi semmilyen körülmények (tuning) között se.

Ha a radi a felelöős, milyen másikat kössek a helyére?
A válaszokat előre is köszönöm! :R
Üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#27607) #97544192 válasza Szatesz (#27605) üzenetére


#97544192
törölt tag

Kinek, mennyiért? Black Ice erős ventilátorokkal pár ember szerint beéri a PA120.3-at, szóval inkább költök radiátorra, és megveszem olcsón a Black Ice-t.

(#27608) helkis válasza janos666 (#27600) üzenetére


helkis
addikt

persze hogy van! ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27609) Szatesz válasza #97544192 (#27607) üzenetére


Szatesz
őstag

jozef72 kolléga azthiszem eladná....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27610) Joshi válasza dulifiO (#27606) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy sejted a hőleadóval lesz a gond. :K A legegyszerűbb megoldás ha nagyobbra cseréled min. egy tripla radira. Előre figyelmeztetlek hogy ez csak a kezdet, mert idővel már nem is Big Water vízhűtésed lesz. ;]

(#27611) janos666 válasza helkis (#27608) üzenetére


janos666
nagyúr

Ezeken a képeken nem látom a kiszemelt csatit. Vagy mégis?
Árok alatt azt a vájatot értem, amibe bele tud süppedni a gumigyűrű ahelyett, hogy kiugrik a csati pereme és a blokk teteje közül.

De akkor inkább egyszerűbben teszem fel a kérdést:
Ebből a webshopból tudtok mondani olyan csatit, ami 10mm-es belső átmérővel bír, ÉS VAN ilyen O gyűrű tartó árok a menet felett?

A képek alapján nem vagyok róla meggyőződve, de akkor ez a [999570010A] ilyen lenne? (10-es belső, gumiárok?)

Bocs hogy ennyit szarakodok, csak legutóbb a csatikon úszott el a gépem, és túl drága lesz ahhoz a VGA blokk, hogy abba is beragasszam (azzal egybevéve, hogy jó lenne meghagyni a variálhatóságát, mégis nehezebb neki helyet találni...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27612) janos666 válasza bim (#27602) üzenetére


janos666
nagyúr

Most nem, holnap viszem vissza. :W
Addig megvolt az üröm a bódogságban, míg meg nem próbáltam rátuszkolni egy üres HF csatira. Még forró vízbe mártva sem engedte magát feltenni. Ez a hátulütője annak, hogy ilyen szilárd.
Az anyaga olyasmi, mint a kerékgumi, szerintem pont az is, csak van benne valami műszálas szövet, arra van ráöntve a nyersgumi.

Ha sikerül, akkor kicseréltetem az emberrel nagyobb átmérőjűre, amit erőfeszítés nélkül rá lehet tolni a HF csatikra. Ha nem, akkor vagy levásárlom másra, vagy nekimegyek luktágító fúrófejjel pár centi hosszon, hogy erőltetés nélkül rácuppanjon. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27613) shteer válasza janos666 (#27612) üzenetére


shteer
titán

amiben szövet van az nem fog neked tágulni. másnak sem :D

akkor eddig tygon 1: 0 "csodacső" :) nem véletlenül drága, bár már mondtam párszor

vegyél clearflexet, azzal nem lesz semmi gondod

..szerintem jónak tűnik

(#27614) helkis válasza janos666 (#27611) üzenetére


helkis
addikt

pedig az az.. van árok is meg gumigyűrű is.. nekem valamiért a 2.képen látható jutott eszembe azt is 10mm-esnek vettem, de csak 8mm.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27615) nyunyu válasza shteer (#27613) üzenetére


nyunyu
félisten

bár már mondtam párszor vegyél clearflexet, azzal nem lesz semmi gondod

Max bemattul, akarmilyen adalekot raksz bele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27616) shteer válasza nyunyu (#27615) üzenetére


shteer
titán

van egyáltalán olyan ami nem? innovatekem volt még, az is bemattult idővel

..szerintem jónak tűnik

(#27617) nyunyu válasza shteer (#27616) üzenetére


nyunyu
félisten

UV zold 11/8-asom volt, az az Asetek vizispermakepzotol mattult be egy picit.
Miutan lecsereltem a lottyot tiszta ioncsereltre+kimostam a blokkokat, utana nem romlott az allapota, bezzeg a Clearflexre cserelt szakasz 2 honap utan rondabban nezett ki, mint a masfel eves regi csovek. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27618) janos666 válasza shteer (#27613) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem fog tágulni, ha befogom a fúrót ilyen reszelős fúrófejjel satuba, és rátolom a csövet valahogy úgy, hogy lehetőleg középen egye meg a csati hosszában? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27619) jozef72 válasza janos666 (#27618) üzenetére


jozef72
tag

Csak utána esetleg megint hajszárítóznod kell a lapot,és a VGA-t. :N
Lehet venni olcsó,csövet,olyat is ami használható.Csak jótanács :K

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27620) shteer válasza janos666 (#27618) üzenetére


shteer
titán

te most komolyan meg akarod faragni a csövet? felőlem feltalálhatod újra a vízhűtést...

..szerintem jónak tűnik

(#27621) shteer válasza nyunyu (#27617) üzenetére


shteer
titán

amúgy még nem találkoztam olyan adalékkal, ami hangyaf***nyit sem rakódik ki a csövek falára

glikol tartalmú fagyálló is, valvoline is, anticorro is (bár jelentősen kisebb mértékben)

egyáltalán kétségbe vonom azt is, hogy létezik ilyen ;] alkohol ugye külön fejezet...

..szerintem jónak tűnik

(#27622) jozef72


jozef72
tag

Ha jól gondolom akkor ez a kis ügyes megbírkózna a DDC szabályzásával is.Áganként 12W-al terhelhető.
???????? :U

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27623) shteer válasza jozef72 (#27622) üzenetére


shteer
titán

neccesen :K

..szerintem jónak tűnik

(#27624) dbius válasza jozef72 (#27622) üzenetére


dbius
veterán

Sunbeam Rhoebus-t keress, ha találsz, négy csatornája van, egyenként 20W-tal terhelhető. Én anno tts-től vettem egyet, mai napig remekül megy :K

(#27625) janos666 válasza shteer (#27620) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem újrafeltalálom, esetleg újragondolom. :DDD
Beugrottam megint a gyerekhez. Elsőre nem örült nekem, de ráfizettem, és kicserélte DN12-esre. Ez picit nehezen, de szárazon is belement, ha megfújom egy kis szilikon sprével a csatit, akkor rárepül.
Most járok 670 Ft/m árban, de ez a cső legalább jó bármire, ha kiesnek darabok a vízhűtésből blokkcsere miatt, akkor betehetjük még hidraulikacsőnek is valami gépben. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27626) Sn00PiG válasza jozef72 (#27622) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nekem is ilyen szabályzóm van, csak ajánlani tudom, az igényes megjelenés mellett fokozatmentesen, szépen szabályozható vele minden, és 3,5-s helyre megy:)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27627) janos666


janos666
nagyúr

Használt már valaki Scythe Thermal Elixer-t? Az MX-2 elfogyott ahonnan rendelek, és mint ha valaki itt mondta volna, hogy ez szerinte még jobb, is mint az MX2, és ilyenből van raktáron. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27628) Sn00PiG válasza janos666 (#27627) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Én használtam, és én mondtam, hogy jó. Nem azt, hogy jobb mint az MX-2, bár jópár teszten van ahol jobban teljesített, mindenesetre nekem kicsit verte az MX-2 szintjét 1-2 fokkal, ergo nagyon jó paszta! Kicsit nehezen lehet kenni, elég ragadós, de teljesítményre, adagra sem lehet panasz, árban is hasonló, sztem 1 próbát neked is megérhet...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27629) janos666 válasza Sn00PiG (#27628) üzenetére


janos666
nagyúr

Konkrétan ebben a shopban dárágább is 1 euróval a 0,5g-al kisebb kiszerelés, de ahogy néztem, BandiT-tól postaköltséggel ugyanannyiért kapok mx2-t, mint az itteni listaára, akkor inkább nem kísérletezek most. Azért kösz az infót. :R
Holnapig még kitalálom (levelezés közben záróra lett a boltban, holnapra csúszott a megrendelés...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27630) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Majdnem elkészültem a tartállyal. Már csak egy bemeneti nyílás kell rá.

Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27631) simii16


simii16
aktív tag

Lehet nem ide kéne írnom,de a hírdetések között nem találtam és gondoltam megkérdezem, hogy nincsen-e valakinek egy eladó hydor l20 vagy hasonló pumpája? :B

(#27632) jozef72 válasza dbius (#27624) üzenetére


jozef72
tag

Köszönöm! :C
(#27626) Sn00PiG:Terveim között szerepel,hogy veszek,és valószinü 2 db-ot,ha nem is szivattyúszabályzásra,de a 8 ventimhez ami beépítésre kerül,még hasznát fogom venni valószínü.Köszönet a megerősítésért! :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27633) jozef72 válasza TESCO-Zsömle (#27630) üzenetére


jozef72
tag

Hát tényleg válság van. ;)
Amennyiben levegőt kap a tetején,vagy nyitott lesz,akár össze is szippanthatja ezt a vékonyfalu "tartályt" a szivattyú.Esetleg.Majd a teszteknél kiderül. :N :(

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27634) TESCO-Zsömle válasza jozef72 (#27633) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amennyiben levegőt kap a tetején,vagy nyitott lesz,akár össze is szippanthatja ezt a vékonyfalu "tartályt" a szivattyú.

Ezt most hogy is??

Amennyiben levegőt kap a tetején, simán kiszívja belőle a vizet egy pillanat alatt és kész. Ha meg a szivattyú kap levegőt, akkor csak szörcsög rajta.

De tudtommal a zárt rendszerbe amennyit beszív a szivattyú a tartályból, annyi vissza is folyik, szóval nem értem...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27635) jozef72 válasza TESCO-Zsömle (#27634) üzenetére


jozef72
tag

....egy kicsit talán eltúloztam.Legyen szerencséd vele.

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27636) helkis válasza TESCO-Zsömle (#27634) üzenetére


helkis
addikt

lefekvés - szvsz poénnak szánta, utalva a pumpa erősségére.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27637) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#27634) üzenetére


janos666
nagyúr

Most agyalok rajta, de szerintem is hülyeség. Attól, hogy levegő kerül bele, még nem fog könnyebben behorpadni.

Ha fel van tekerve a kupak, akkor zárt a rendszered, a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, és ami bejön, az ki is megy, a nyomás állandó, a térfogat megmarad. Ha letekered a kupakot, nincs nyomáskülönbség, akkor a tartály környezetében légnyomás közeli az állapot. Ha levegő kerül be, akkor ott áll a tetején a többivel, úgysem szabad színülti önteni a dilatáció miatt (a levegő összenyomható, így ha tágul a víz, van minek összenyomódni, nem a cső feszül minden mással együtt...).

A pumpa akkor szívhatná össze a tartályt, ha valahol szivárogna a rendszer, ahol erős a nyomás, így nem tudna levegő bejönni, ahol kimegy a víz, de máshol jól szigetelne minden.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27638) shteer válasza TESCO-Zsömle (#27630) üzenetére


shteer
titán

ezt komolyan gondoltad? :U

képfeltöltés.hut hanyagoljuk már egyszer s mindenkorra

..szerintem jónak tűnik

(#27639) janos666 válasza shteer (#27638) üzenetére


janos666
nagyúr

Nekem sem jönnek be a képek, csak 3. frissítésre ~90%-ig.

Amúgy én is azt hittem vicc, a fa kerettel 5x annyi munka volt, mint a flakonskalpolással, nem beszélve arról, hogy ettől szarabb palackot nehéz találni a célra. A szódásszifon kellően merev, és annak is elég széles a szája. Nem beszélve arról, hogy 6 darabba metélt plexi lap, epoxigyanta, menetfúró, és egész profi cucc lehet belőle seperc alatt, míg ezt a fát összeszögelte...

Én is szoktam hanyagul barkácsolni, de csak azt spórolom meg, ami nem rontja a használati értéket jobban, mint amit meg lehet spórolni vele. Szóval ha már leültem volna keretet szögelni deszkadarabokból, akkor inkább valami rendesebb palackot keresek...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27640) adamka16 válasza simii16 (#27631) üzenetére


adamka16
őstag

én is pár hete vettem, használtan de rendkívül jó állapotban 4e+postáért. többet sajnos nem nagyon ér mivel az új ára valahol 8 és 9e forint között van és arra még ha úgy van rámegy a posta, annyiért meg már lassan DDC-t is vehet az ember, ami mérföldekkel jobb.
ha kell a bolt ahol újonnan lehet venni szólj és elküldöm privibe

(#27641) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#27639) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az első megoldáshoz hiányzik a szódásszifon, a másodikhoz a plexi az epoxigyanta és a menetfúró. Palack meg fa volt itthon, ahogy ragasztó is.

Amúgy is kevesebb mine 1 év a neki szánt üzemidő.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27642) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#27641) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Mostmár én is kíváncsi lennék arra a tartályra, máshova nem tudnád felpakolni? képfeltöltés egy 0, cégnél be se jön :S

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27643) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyítás

Nagyítás

Nagyítás

Nagyítás

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27644) shteer válasza TESCO-Zsömle (#27643) üzenetére


shteer
titán

ez vmi tesztrendszer lesz? :)

..szerintem jónak tűnik

(#27645) TESCO-Zsömle válasza shteer (#27644) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, ez a rendes rendszerem ideiglenes tartálya. Ha majd a ház olyan stádiumba kerül, akkor lesz neki egyedi tartály.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27646) Chrys_ válasza TESCO-Zsömle (#27643) üzenetére


Chrys_
addikt

lol

(#27647) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#27645) üzenetére


adamka16
őstag

az is házi gyártású lesz vagy már gyári?

(#27648) TESCO-Zsömle válasza adamka16 (#27647) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyedi méretei miatt házi lesz az is, de plexi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27649) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hazahoztam a blokkot és hát... Ámulok...

Mondhatni kellemesen csalódtam a zafírt stilizáló kék borításban, mert természetes fényben egyszerüen gyönyörű. Nem mintha a teljesítményén bármit is változtatna, de akkor is...

Mostmár csak a desztvíz hiányzik. :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27650) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#27643) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

WÁHÁÁÁ :DDD
Hát, tudod ez olyan... nem is tudom megfogalmazni... Ez a faszerkezet :W

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.