Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27651) TESCO-Zsömle válasza Sn00PiG (#27650) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs több dolga, minthogy megakadályozza a palack eldőlését. Télen megy is a kazánra az egész.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27652) gezatata válasza TESCO-Zsömle (#27643) üzenetére


gezatata
aktív tag

nekem tetszik :)

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#27653) #97544192 válasza TESCO-Zsömle (#27649) üzenetére


#97544192
törölt tag

Csinálsz home képeket? :B
Azért mégiscsak más... :) Egyébként grat, tényleg szép blokk, de így hogy mondod, élőbe még királyabb lehet.

Augusztus közepe fele szerintem be lesz üzemelve a gép MO-RA 2 Pro radiátorral, és 9 db. ventilátorral.. de csak akkor, ha minden úgy megy, ahogy tervezem. :D
Már várom, kíváncsi leszek rá. Kár hogy nem lesz lehetőségem sokáig használni, mert augusztus végén gólyatábor. Azért pár nap lesz a tesztekre, ki is fogom használni, az tuti :C

(#27654) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#27648) üzenetére


adamka16
őstag

csak mert én is nemrég csináltam meg a nagyon passzentos kis tartályom, igaz nem egy remekmű de nekem megfelel :))

(#27655) nyunyu


nyunyu
félisten

Abszolut laikus kerdes:

Mi a kulonbseg a Mora2 (Core) meg a Mora2 Pro kozott?
Csak a ventitarto racs?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27656) shteer válasza nyunyu (#27655) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#27657) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#27653) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Más bizony. Méghozzá szar. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27658) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#27649) üzenetére


jones965
Modder

Grat. az új blokkhoz.Majd megtapasztalod, hogy nem csak gyönyörű, hanem kiválló is.

(#27659) FID


FID
őstag

Reszkess DvD Player! O.C-től cucc megrendelve holnap utalás!
Már csak 2single radi és egy tartály!
Ha van valakinek eladó tartály akko ne legyen rest szólni! De minél kisebb kell!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27660) jozef72 válasza FID (#27659) üzenetére


jozef72
tag

Eladó tartály
Méretei

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27661) FID válasza jozef72 (#27660) üzenetére


FID
őstag

Kofi ár írtam csak nem hf em van de gondolkoztam. hogyha megveszem ezt a tartályt akkor a dvdben lévő radi egyik csonkja hf könyök lesz a másik 11/8, a tartályon 2 hf van az egyíkbe belemegy a radi hf e a másikra a ddc hf csonkjára a ddc másik csonkja megint csak 11/8as
Remélem érthető! Szerintetek jó lesz így?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27662) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27663) #97544192 válasza TESCO-Zsömle (#27662) üzenetére


#97544192
törölt tag

Szépen polírozták, az már egyszer biztos! :)
Várjuk a beszámolót a teljesítményéről, nekem nagyon tetszik. Mennyiért vetted, ha szabad kérdeznem?

(#27664) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#27663) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

13k+23 nap.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27665) Bj Brooklyn válasza jozef72 (#27660) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Köfike az ingyen reklámot :R Következőnél már részesedést is fizetek :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#27666) jozef72 válasza FID (#27661) üzenetére


jozef72
tag

Attól hogy HF csati van a tartályon ugyanúgy belehajthatod a 11/8-as csatit,hiszen ez is G1/4"-os menettel rendelkezik.Talán egyszerűbb megoldás kicserélni a csatikat a tartályon,és akkor nem lesz vegyes.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27667) Sn00PiG válasza FID (#27661) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Zárt lesz a rendszer, légtelenedés után semmi gond nem lesz vele:)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27668) FID válasza jozef72 (#27666) üzenetére


FID
őstag

Sajna nem lehet cserélni aszem tehát marad ez a megoldás! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27669) FID válasza Sn00PiG (#27667) üzenetére


FID
őstag

azért könnyebb forgatni egy dvd+video kombót h ki menjen a levegő mint egy hatalmas gépet :DD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27670) GhostWalker válasza TESCO-Zsömle (#27664) üzenetére


GhostWalker
tag

Látom te is D-tek fuzionnal hűtesz procit azt lemondanád, hogy mi a csomag tartalma? :F Mivel a hiv. honlapon van egy tartozék amivel amd procikra is lehet rögzíteni ha ez tényleg így van akkor cserélem a megvásárlásra szánt xspc am2es vizesblokkot d-tekre.

Üdv. : Dani
Joshi te is válaszolhatsz elvigre te vagy nagyon oda a d-tekért :R

[ Szerkesztve ]

(#27671) helkis válasza GhostWalker (#27670) üzenetére


helkis
addikt

rev1, rev2 ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27672) GhostWalker válasza helkis (#27671) üzenetére


GhostWalker
tag

Ez maga a tökéj és mindenhol tartozék vagy külön packekben kell össze venni?
Mert az aquában csak 1366 és 775 sockelekre van kiírva :F :F
Sockel 775
Sockel 1366

De az utobbinál ott az "átalakítő" a képeken de most komolyan aki kezdő az miért keresné az intelnél az amd blokkot? :U :U A kezdőségről inkább nem nyilatkozom :D

[ Szerkesztve ]

(#27673) TESCO-Zsömle válasza GhostWalker (#27670) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a D-tek fuzion egy Enzotech Sapphire... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27674) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma, 25,5 órával a PayPal-os utolsó kattintást követően már át is vettem a VGA blokkomat a GLS futártól. HeatKiller 4870x2 LT, csináltam képeket a dobozolásról, és a blokkról is, ha valakit érdekelnek a hommade képek, akkor berakhatok párat.

Kár hogy bezárt az autófényező bolt, mire odataláltam, így polírpapírom még nincs (illetve csak 1200-as a legfinomabb, de 2000/2500-ast akarok, ha már csinálom akkor rendesen...), de egybe akarom kötni az új blokk felszerelését, az újracsövezést, és a CPU felpolírozását. Hosszú nap lesz. ;]
Aztán kiderül hogy állja a sarat a passzív radiátorom a kánikulában. :Y

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27675) GhostWalker válasza TESCO-Zsömle (#27673) üzenetére


GhostWalker
tag

Hupsz :D

(#27676) GhostWalker válasza janos666 (#27674) üzenetére


GhostWalker
tag

Grat :) majd tegyél fel képeket

(#27677) szacsee válasza janos666 (#27674) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mekkora a radid és milyen csövezésű?

(#27678) helkis válasza GhostWalker (#27672) üzenetére


helkis
addikt

hát érdekesek ezek a linkek, az elsőn v2-t ír, de az egy v1 + v2 lefogató.. ;)
a másodiknál 6db kép van, 4en a v2 a maradékon a v1 van :)
szerintem amire s1366-ot ír, az mindenre jó.. kivéve s1155/56-ra :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27679) GhostWalker válasza helkis (#27678) üzenetére


GhostWalker
tag

oks köszi szépen egy módja marad a dolognak e-mail a boltnak mert megint nem egyértelmüen csinálták meg :((( :(

(#27680) janos666 válasza GhostWalker (#27676) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Először is az új csövem: [link], DN12-es, 1 Mpa-ra hitelesített ;] gumicső, a Tygon árai alatt. Az ott középen egy HF csati, amit már rápróbáltam, és épp jó, még bilincs nélkül is ellenne, de nem kell feszítgetni lehúzáskor.

A dobozolás: [link], [link]
Igen, kaptam ajándék gumicukrot. :DD Biztos azért, mert épp akkor fogyott el az MX-2 pasztájuk, mikor már kosárba tettem, de még nem véglegesítettem a megrendelést, így 1 napot csúszott a biznisz. Vagy csak nem volt gyerekszobája a boltosnak, netán főállásban gyermekorvos/óvónő/stb. Vagy inkább 12 évesnek tűntem, mikor angol nyelven leveleztem velük. ;] Minden esetre félretettem, és majd akkor fogyasztom el, mikor a blokkot szerelem. :DDD )
A blokk is szépen külön csomagolva: [link] Még egy apró felszerelési útmutató is jár mellé, nem beszélve arról, hogy a mellékelt csavarokhoz való imbuszkulcs is bundle, nehogy mérgelődjön a vevő, ha épp ez a méret kallódott el otthon, és emiatt csúszik a felszerelés: [link], thermal pad is van bőven mindenre.

Blokk felülről, és alulról: [link], [link], [link]. Oldalról nézve látszódik a kör alakú fényezőkorong munkanyoma, de alapvetően elég jól tükröz a GPU-val érintkező felület: [link]

Végül, csak így saccra, de ellenőriztem a menet alatti vájat átmérőjét, mert szemre mintha nem lenne HF, de igencsak megvan ez alsó hangon 10mm. Egy tűt állítottam a talpához (ahol már nem a záródugó, hanem a műanyag tető kezdődik, és filctollal bejelöltem az 1/4-es menet aljánál. A tűt egy HF csatira tettem, ami bőséggel, tehát a méreszköz skálájának jelölésének külső peremétől a másik jelölés külső pereméig leolvashatóan 10mm-es: [link]. A kép szar lett, de a lényeg hogy saccra 9-10 mm közt van a csatlakozó utáni belső átmérő. Tehát nem kötelező párhuzamosan kötni HF rendszerben sem...

Tehát végül is elégedett vagyok a német gyártmányú blokkal, és a pc-coolig.at webshoppal is. Ahhoz képest, hogy külföld, hamarabb ért ide a csomag, mint ha belföldön hozta volna a posta sima, nem prioritásos levélként, és a végösszeg a csomagküldő szolgálattal együtt is lényegesen kevesebb volt, mint ha itthon vettem volna meg. Az e-mailekre is rögtön válaszoltak, gyorsan útnak indították a csomagot. Még apró ajándékokra is lehet számítani. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27681) GhostWalker válasza GhostWalker (#27679) üzenetére


GhostWalker
tag

Kiváncsian várom válaszukat. :R

(#27682) GhostWalker válasza janos666 (#27680) üzenetére


GhostWalker
tag

Grat szép nice buy. 12 éves :DD Euórban fizettél vagy Hufban? :F

(#27683) janos666 válasza GhostWalker (#27682) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A forintszámláról össz-vissz 26.465 HUF-ot vontak le a 94,7 EURO-ért, amiben bennevolt a blokk, a két HF csati, csomagolási és szállítási költség. (Nameg a gumicukor, ezen azóta sem tudtam túltenni magam. :DDD )

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27684) Atis707


Atis707
tag

Üdv!

Nem szeretném a topic menetét megszakítani, de nagyon kezdő vagyok a vízhűtésben. Szükségem lenne valami leírásra, vagy akár összefoglalóra pontokban, hogy mit kell tudnom a vízhűtés karbantartásáról/szereléséről. Mikor, mit és hogyan pl.

Segítségeteket köszönöm! :R

(#27685) Atis707


Atis707
tag

Elnézést a dupláért, de pontosítani szeretnék elöző hsz.-emen. Úgy értettem a kérdéseket, hogy mintha már lenne működő vízhűtésem, és arra vonatkozólag. Nem az építés. :B

(#27686) GhostWalker válasza janos666 (#27683) üzenetére


GhostWalker
tag

mégis vettél csatit? :U
És van rajta árok? Ha van akkor tuti, hogy az amit venni fogok azon is lesz. :)

(#27687) janos666 válasza GhostWalker (#27686) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vettem tőlük, mert helkis megerősített, hogy ennek a csatinak van árka, és tényleg van, fasza kis csati...

Még azt kéne kitalálnom, hogy hűtsem a kártya hátán helyet foglaló RAM-okat passzívan. Egyrészt a gyári keret szerintem el van már egy kicsit vetemedve, mintha nem is érintene rendesen minden RAM-ot (hehe, sőt. Mikor újrapasztáztam a GPU-kat mx2-vel, akkor finoman húztam a RAM-okra is, és mikor legutóbb szétszedtem beázás miatt, akkor minden RAM-on ottvolt a rászáradt mx2, de egy hővezető padon sem volt egy csepp nyoma sem). De ha azt kiegyengetem, és kenek még rá pluszban pasztát is, akkor még kérdés, hogy légmozgás nélkül elég-e az a fémlemez a RAM-oknak. Persze gyári hűtővel is passzívan működött, de most, hogy mindenre lesz blokk, száműzni akarom a házszellőztető ventiket, csak 1db 12-es, 700RPM-es maradna alul, ami a winyókra fúj (így picit a VGA-ra is, de épp nem a hátánál), és egy másik 12-es a tápban, ami idleben szinte alig fúj, de terhelve se nagyon hallom most a hangját.

Elég lesz a lemez így, hogy a fullcover blokk elviszi a hőt, és nem forrósodik át az egész nyák mindenestől? Mert most gyári léggel olyan forró a hátlap is (finoman szellőztetett házban), hogy meg sem lehet fogni. Ha ez mérséklődik az elülső blokk miatt, akkor igencsak elüzemel ez még 1 jó darabig. :F

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27688) szacsee válasza janos666 (#27687) üzenetére


szacsee
nagyúr

Relax embör!
Fullcover alatt max vízhő + pár fok a nyák ,de tojást nem kell sütni rajta.
8800 GT, majd 8800GTS-em léggel elég forró volt PCB szinten, de a blokkot rátéve frankó langyos lett. :K

Jah előző kérdésemre plíz válaszolj, ha már Te is passzívval tolod.

[ Szerkesztve ]

(#27689) janos666 válasza Atis707 (#27685) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Néha nem árt ránézni, nincs-e hajszálszivárgás, nem algásodik, vagy korrodál-e valami. Talán námi idő elteltével nem árt lecserélni a folyadékot, mert az adalékszer is bomlik idővel, így elveszítheti denaturalizáló/korróziógátló/stb hatását.
De ezek szerintem jönnek maguktól, mikor amúgy is belenyúlsz a gépbe, mert ha szerelés előtt leengeded a vizet, érzed a szagát, látod a színét, ha leveszed a csövet, látod kicsapódott-e már a glikol a blokkban vagy az áttetsző csőfalon, stb...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27690) janos666 válasza szacsee (#27688) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz, én is ebben reménykedem, csak nem tudom a hátoldalon üldögélő GDDR5 RAM-ok mennyi hőt termelnek. De igaz, hogy ha a blokk miatt hűlik az egész, végeredményben még hűvösebbek is lesznek a RAM-ok.

A radiátoromról találsz képeket a legutolsó logout írásomban (házilag 11-esre szűkített IFA hűtőradiátor), az új csövemről, amit pár nap múlva beszerelek, pedig írtam pár hsz-el lejjebb.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27691) Atis707 válasza janos666 (#27689) üzenetére


Atis707
tag

Köszönöm, megnyugtattál! :R Régebben megmaradt bennem valahonnan az, hogy cserélni Kell a blokkokat időnként, amik nem olcsók, de asszem megnyugodtam... :U

Egy kérdés akkor: Olyan lapon(adatlapomom pl.) ahol gyárilag nincs hűtés a cpu tápellátó FET-jein, hogy lehet megoldani azok vízzel hűtését? Úgy értem nincs lyuk ahova a blokkot lehetne helyezni :F

(#27692) GhostWalker válasza janos666 (#27690) üzenetére


GhostWalker
tag

Tessék jobbat nem találtam még márkás is alákened mx2vel laza rá"ragasztás" és kész. :)) Enzotech RAM-cooler BCC9 Low Profile - passive

(#27693) Silex válasza janos666 (#27680) üzenetére


Silex
aktív tag

Tényleg nem kötekedni akarok, de ha jól emlékszem shteer már mondott valami hasonlót; ezek a csövek rugalmatlannak tűnnek, ha jól látom szöveterősítésűek, ezen gondolkodtál? Zárt rendszerben nem kis szerepe van a csövek tágulásának is.

Ne legyen baj, ne legyen igazam! Peace

szerk.: amúgy faják a cuccok!

[ Szerkesztve ]

(#27694) GhostWalker válasza GhostWalker (#27692) üzenetére


GhostWalker
tag

Egy videó alátámasztással haverom is 4870x2tpt hűt passzivan a tuloldalán. 4870x2

(#27695) janos666 válasza Silex (#27693) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A felszereléssel sem lesz gond, mert mikor visszavittem a 9,5-est, hogy nagyobbra cseréljem, vittem 2 HF csatit, és egy darabkával szimuláltuk két közeli blokk összekötését. Mondta az ember, hogy ők is ilyen csövet használtak valami ipari lézerek hűtésére.
Igen, a cső nyomásálló, 1 Mpa-ig is bírja, tehát valóban nem lenne jó, ha emiatt a nagy rugalmassági modulus miatt a blokkok tömítőgyűrűinek is fel kéne felvenniük a hőtágulás okozta feszültséget. Viszont az én rendszerem nem zárt, a radiátor tetején van egy szabadon levegőző nyílás (illetve tettem rá egy kis alufóliát, hogy ne hulljon bele a por, de nincs légmentesen lezárva dugóval). Arra már korábban is gondoltam, hogy a passzív radiátor miatti magas hőmérsékletű víz dilatációja ne a csöveket és tömítéseket feszegesse, hanem csak a geodetikus és szivattyúnyomás adja ki a piezometrikus nyomásszintet a légnyomás fölé. Van egy kb 1dl-es csonk, amiben szépen fel-le járkál a vízfelszín, ahogy hidegindítás után langyossá melegszik a víz (illetve így kánikulában egész melegre, de a maghők terén kielégítő a teljesítmény, így még nem kellett ventilátort tenni rá, de ha VGA blokk miatt már kell, megoldható...)

Attól még, ha utána vitába bocsátkozom a felvetést illetően, még kitörő örömmel fogadom ám a kritikákat is! Egyrészt előfordul, hogy én sem gondolok mindenre, vagy akár tévedek, másrészt legalább elméleti vitákban is hasznosítom a tudásomat. :DDD (Szóval most megmagyaráztam miért nincs igazatok, de ez nem azt jelenti, hogy nem veszem szivesen az "aggódást".) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27696) GhostWalker válasza janos666 (#27695) üzenetére


GhostWalker
tag

lol :DD

(#27697) janos666 válasza GhostWalker (#27694) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem passzív, mert ott van fent a 12-es venti, ez a bibi, hogy én nem akarok már oda hátra ventit (a két oldalllap azért le lesz véve, hogy szellőzzön). :B
De mindegy, kitapogatom milyen forró a hátlap, és ha meg bírom fogni (mert most nem), akkor nem lesz gond, ha továbbra is tűz forró, akkor elkezdhetek majd agyalni, mi legyen vele.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27698) Silex válasza janos666 (#27695) üzenetére


Silex
aktív tag

Meg lehet oldani nyitott rendszerrel is, igaz. :K Majd a tapasztalat megmutatja mik az előnyei, hátrányai.
Persze, alapvetően működhet jól.

(#27699) GhostWalker válasza janos666 (#27697) üzenetére


GhostWalker
tag

hát akkor próálj meg egy 120as ventit ráerősíteni a blokkra az talán hat vmit :F Mondjuk ennyi erővel a házba is rakhatsz 1et... :B

[ Szerkesztve ]

(#27700) GhostWalker


GhostWalker
tag

MEKKORA EGY LOL EZ AZ AQUTUNING MEGKÉRDEZTEM, HOGY VAN E DOBOZBAN DTEK FUZION V2HŐZ ÁTALAKíTÓ AMDHEZ ÉS A VÁLASZ : ITT TALÁLJA AZ AMD HŰTŐKET :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :C :W ( PERSZE BEíRTAM, HOGY AZ EREDETI HONLAPON TARTOZÉKA :) )csuda egye meg a capst

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.