Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26651) FID


FID
őstag

Evvel a chipset blokkal volt már tapasztalata valakinek? [link]
Meg kéne tudnom h mi jár hozzá és a lefogatójának a furat távolsága is kéne. Mert googleztam és nem találtam.
előre is köszönöm :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26652) Chrys_ válasza shteer (#26645) üzenetére


Chrys_
addikt

Igazad lehet, már a víz is majdnem lehűl a környezet hőfokára, szerintem nem lenne értelme erősebb pumpát venni, felesleges (ha jól gondolom). A CPU-->CPU-hűtő hőátadásnál kellene esetleg javítanom, mivel én még nem csiszoltam fel a CPU-t (MX-2 paszta van rajta egyébként). Ott még lehet 1-2 fok. Van valahol egy leírás a csiszolásról? Konkrétan milyen papír kell hozzá stb.

(#26653) jones965 válasza Chrys_ (#26652) üzenetére


jones965
Modder

(#26654) klambi


klambi
addikt

fojadéknak ki mit ajánlana, olyanokat hallottam hogy desztillált víz, van aki alkohol is tesz bele..meg valami korrózió mentesítős és ennyi...?
:F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26655) whitehand


whitehand
senior tag

Ramokat érdemes vizzezni?

(#26656) Sn00PiG válasza klambi (#26654) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

azért a "fojadéknak" kicsit durva volt... :U
Folyadékra szvsz három változattal érdemes foglalkozni:
1. deszt./ioncserélt víz 90-80%, gyógyszertári alkohol 10-20%.
ebben az esetben a csöveknek illetve ha plexis a blokk akkor nem tehet jót... ellenben normális nem plexis blokkokkal, egy jó minőségű csővel korrozióvédő és algamentesítő is.
2. deszt./ioncs. víz 80-90%, glycerin alapú fagyálló 10-20%. Ezt használják a legtöbben, mert szintén mind2 védelmet ellátja, ellenben a legtöbb esetben kicsapódik egy érdekes kis trutyiban, ami idő után(tisztítás nélkül) elég durván a hőáatdás kárára mehet. Tehát itt több takarítás is muszály.
3. valami gyári korrózió+algamentesítő folyadék(Feser one, Innova, vagy esetleg itt keresgélhetsz) + ioncserélt/deszt. víz

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26657) jones965 válasza whitehand (#26655) üzenetére


jones965
Modder

Ezzel a kérdéssel megint lavina indítás lesz. :DDD
Megoszlanak a vélemények, ill. a felhasználói tapasztalarok.
Én speciel használok.

(#26658) whitehand válasza jones965 (#26657) üzenetére


whitehand
senior tag

pro, kontra? mennyin mennek a ramjaid és mennyit hüt rajta?

(#26659) trance01


trance01
csendes tag

Hello mindenki. azt szeretném kérdezni h i7 es processzorhoz érdemes-e vízhűtést kialakítani vagy hatékonyan megoldható a hűtése ventillátorral is? Válaszokat köszi

(#26660) whitehand válasza trance01 (#26659) üzenetére


whitehand
senior tag

i7 + tuning már necces levegövel nagyon jó hütö kell rá ami magában is csinos summa
ha nem tuningolsz akkor megoldható levegövel is

(#26661) shteer válasza whitehand (#26658) üzenetére


shteer
titán

én is hasznátam amíg tudtam - nem izzottak a modulok.

..szerintem jónak tűnik

(#26662) whitehand válasza shteer (#26661) üzenetére


whitehand
senior tag

most miért nem használod?

(#26663) jones965 válasza whitehand (#26658) üzenetére


jones965
Modder

Mivel nekem 1000 Mhz-s ramjaim vannak, 2,2 V kell, hogy alapon 1066-on menjenek.
Amíg léggel hűtöttem, addig nem tudtan csak 800 Mhz-n stabilan használni. Mióta Tody56-tól megvettem a blokkot, azóta ezen az értéken stabil a ram.
A víz idle 27,6'C-load 30,8'C, gondolom ramok is hasonló értékek között vannak.

[ Szerkesztve ]

(#26664) shteer válasza whitehand (#26662) üzenetére


shteer
titán

mert az új ramjaim 2V-on is stabilak 1040MHz-en (a régi 2,25V helyett) és a reaperX-re nem tudom feltenni :) de amúgy ez az egy széria amire pont nem is látom szükségét, annyira hatékony a gyári hűtő - persze vagy 4x olyan nehéz is mint egy mezei "bordás" modul

..szerintem jónak tűnik

(#26665) trance01 válasza whitehand (#26660) üzenetére


trance01
csendes tag

Tehát akkor vízzel olcsóbb és hatékonyabb? tuningolni nem szeretném így is durva az a teljesítmény:D

(#26666) OC


OC
őstag

Sziasztok!

Most telt be a pohár!

Már itt is volt valaki felé saram a DDC vs. D5 kérdéssel kapcsolatban, meg amúgy is kérdezgeti mindenki, hogy mér beszélem le adott rendszer esetén a D5-ről, szóval írtam egy kis szösszenetet gyorsan, ha esetleg érdekel valakit: D5 vs. DDC

(#26667) OC válasza OC (#26666) üzenetére


OC
őstag

Szmájli lemaradt a "betelt a pohár" mögül: :D :B

(#26668) Joshi válasza OC (#26666) üzenetére


Joshi
titán

Na végre valaki érthetően leírta hogy mi a pálya. Grat a cikkhez és ha lehet még több hasonló blogot kérünk mert van ám rá igény. :C :R

"Mindenkinek magánál a tudja."
Ez azért kemény. :DDD

ui.: D5 a király, csak kib...szott drága. :C

(#26669) laccczka válasza Joshi (#26668) üzenetére


laccczka
tag

Így igaz :K

Ebből még a hozzám hasonló kezdők is megértik a mondanivalót :)

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#26670) adamka16 válasza OC (#26666) üzenetére


adamka16
őstag

érdekes és hasznos kis cikk. így már azért kezd is valami tisztulni a fejemben :W :DD :DD :DD

(#26671) Erdei88 válasza Joshi (#26668) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezek után elgondolkoztam hogy tényleg király-e :F

(#26672) helkis válasza OC (#26666) üzenetére


helkis
addikt

köszi a választ, én voltam az egyik kérdező, stílusosan mondhattad volna hogy: "most telt be a tartály!" :DDD
de amiért írok, az az, ha már ilyen rövidre sikerült a cikk, hogy mitől van ez? :D
mármint a két pumpának ugyanaz a felépítése, elve, működése, szinte ugyanazokból az anyagokból van összerakva.. :F

én arra gondolok, hogy a D5 nagy keresztmetszeten adja le az erejét, tehát azt egy mai 10mm-es belsős rendszerrel is lefojtod, addig a DDC-t pont nem :D tehát ott a mérésnél mondjuk 8mm-es rendszert kellett volna rárakni, vagy a D5-öt meglesni 13mm-es csövekkel. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26673) Joshi válasza Erdei88 (#26671) üzenetére


Joshi
titán

Hát mert Józsi bácsinak Déöttyevan és ku...vajó. :DD Gondolom ku...vajó a DDC is. :C

ui.: a minőséget meg kell fizetni, sajnos ez van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26674) Erdei88 válasza Joshi (#26673) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem is az van és bizony néma a "kis" D5. 5ösben még a ventim is hangosabb

Valaki adhatna kölcsön egy DDC-t is hogy kipróbáljam őket :D

(#26675) Dávid 1989


Dávid 1989
csendes tag

Sziasztok!

Van egy D5 auto speed-es pumpám, nemtudna valaki olyan modot linkelni, amivel megtudom csinálni fixesre? , láttam benn a pumpába egy elektronikát külön a nyákra ráforrasztva kondival, de nem akartam belepiszkálni a megkérdezésetek nélkül, szerszámaim vannak a beavatkozáshoz, már csak kapcsolási rajz kéne vagy egy kis help, hogy mit hova :)

előre is köszi, üdv!

ui. elég ha 5 v 7 voltot tudok neki adni direktbe.. most 12v-ra van kötve, de sztem jó ha kap 5-t..

(#26676) shteer válasza Dávid 1989 (#26675) üzenetére


shteer
titán

D5 auto speed

ilyen állatfaj is létezik? mert eddig csak Vario és Solar típusokról hallottunk, az előbbi a szabályzós, az utóbbi meg fix sebességű

..szerintem jónak tűnik

(#26677) PetiBlasteR válasza Dávid 1989 (#26675) üzenetére


PetiBlasteR
csendes tag

sziasztok...

a segitsegeteket kernem abban hogy:

van egy kis thermaltake pumpam... ami elvileg zajtalan... de passiv vizhutesem mellett csak azt hallom.

Az lenne a kerdes hogy melyik pumpa a leghalkabb? Van e olyan ami teljesen zajtalan (gondolom nincs, de hatha :D)

elore is koszonom.

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#26678) klambi


klambi
addikt

olyan hűtőbordát keresek, ami pci foglalatban hűt

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26679) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap szétszedtem tisztítás és vízlecserélés céljából a vízhűtésemet. 6 hónapja működött bárminemű hozzányúlás nélkül. Szétszedés után nem kicsit ledöbbentem. Az XSPC Passive Reservoir tartályomból kiszedett szivacsba kék-fehér-rózsaszín-zöld színű, betonkemény akármi volt beleépülve. Ez még hagyján, a tartály alján a plexi alj körül több helyen szabályosan szét van rágva az eloxált alu, szemre az 1,5 mm mélységet is eléri, és a tartály belső falán is sok helyen apró mélyedések vannak az oldalfalon :O .

Képek: kép1, kép2. (A képen látható szöszdarabok törlőrongytól származnak.)

A tartály további, tatós használhatósága erősen kétséges :( . Három, fél körömnyi helyen szinte eltűnt a menet. Mintha sav marta volna szét az anyagot, úgy néz ki.

Használt hűtőfolyadék: ioncserélt víz + kevés fagyálló (összetétel: 45-50% etilén-glikol, korróziós inhibitorok, víz).

Elképzeléseim a problémára:
- a fagyálló kikezdte az eloxált alut,
- az elox réteg ellenére reakcióba lépett az alu a réz blokkokkal, és az alu elkezdett fogyni.),
- a fenti két tényező együttes fellépése.

A cpu-nb-sb-vga-fet blokkokban nem észleltem semmi rendellenességet. Még szerencse, hogy volt szivacs a tartályban. Használni már csak úgy tudom majd - míg nem szerzek egy plexi tartályt -, hogy felcserélem a tetejét és az alját.

Ti mit gondoltok, mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26680) shteer válasza PetiBlasteR (#26677) üzenetére


shteer
titán

valóban hangtalan: D5 Vario 1-es fokozatban :)

..szerintem jónak tűnik

(#26681) shteer


shteer
titán

PA120.4 várhatóan körülbelül 550 x 126 x 59 mm-es méretekkel és 3 kg-os tömeggel fog rendelkezni

mibe fér ez be? :))

..szerintem jónak tűnik

(#26682) PetiBlasteR válasza shteer (#26680) üzenetére


PetiBlasteR
csendes tag

hehe..

gondoltam hogy valami ilyen valasz lesz !

de azert koszi a segitseget.

udv

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#26683) OC válasza shteer (#26676) üzenetére


OC
őstag

Válaszolok ám mindenkinek, de most gyorsan csak shteer-nek...

Van bizony, mert a Solar, az nem fix sebességűre van kitalálva :N

A pontos hogyant nem tudom, de a lényeg, hogy tudja szabályozni magát "napfény függvényében". (gondolom napelemes használathoz van valahogy okosítva, vagy ilyesmi)

(#26684) shteer válasza OC (#26683) üzenetére


shteer
titán

fene se gondóta :)
:R

akkor valami hőre fényesedőt kell a gépbe rakni :))

..szerintem jónak tűnik

(#26685) whitehand válasza trance01 (#26665) üzenetére


whitehand
senior tag

nem olcsobb de mindenképp jobban hüt egy jo rendszer nem gyári meg stb

(#26686) nyunyu válasza OC (#26683) üzenetére


nyunyu
félisten

A pontos hogyant nem tudom, de a lényeg, hogy tudja szabályozni magát "napfény függvényében".

Nem ugy mukodik, hogy tokmindegy, hany voltot adsz neki, akkor is igyekszik maximalizalni a keringesi sebesseget?
Napelem altal leadott feszultseg a fenyerovel aranyos, borus egnel kevesebbet ad le.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26687) beteg


beteg
őstag

Felszereltem a D5 köré az új szerkót:
EK Water Blocks EK-Supreme Acetal
EK Water Blocks EK-Mosfet X58 Kit – Acetal
EK Water Blocks EK-FC295 GTX SLI - Acetal & Nickel
MIPS ASUS P6T Deluxe V2 / Palm OC Dual-Chip POM
Aquacomputer ramplex RAM-waterblock copper edition
XSPC Extreme
Nexxxos 4

végül úgy raktam össze, hogy a pumpa után rögtön elágazik a proci és a vga felé, a másik meg a ram, fetek, nb felé. a tartály előtt pedig összeömlenek.
Féltem, hogy a proci jobban felfűti majd a vga-t, de nem. tök jó.
D5 1-esen pörög, radin a négy venti 800-on, vagyis gyakorlatilag alap. nincs is hangja semmi.
[és a hőfokok]

Csak futni kell!

(#26688) Erdei88 válasza r-chee (#26679) üzenetére


Erdei88
veterán

Sosem fogom érteni hogy miért kell beleönteni a rendszerbe mindenféle fagyálló és társait. Valvoline Super-Coolant és sima desztvíz miért nem jó?

beteg: 1-2 képet dobhatnál fel, kíváncsi vagyok milyen lett.

(#26689) r-chee válasza Erdei88 (#26688) üzenetére


r-chee
őstag

A beleöntött fagyálló kemény 3 összetevője ugyanúgy bent van a belinkelt Valvoline-ben is, úgyhogy sztem azzal is előjött volna a probléma. Fagyállós dolgot pedig szakik több helyen is javasolták itt, nem találomra öntözgetek össze mindent :U .
Én erősen arra gyanakszom, hogy keveset ért az elox réteg, és reakcióba lépett az alu és a réz. Ezt vagy megerősítik, vagy megcáfolják majd itt. Mindenesetre kíváncsi lennék a többiek véleményére is:) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26690) klambi válasza beteg (#26687) üzenetére


klambi
addikt

mire kell neked ekkora gép?:DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26691) shteer válasza klambi (#26690) üzenetére


shteer
titán

sima megalománia ;]

..szerintem jónak tűnik

(#26692) beteg válasza klambi (#26690) üzenetére


beteg
őstag

hálózat szimulálásra, szerver környezet virtualizációra, hostolt szolgáltatás és más demózásra, munkára, web szerkesztésre, zeneszerkesztésre, játékra,.. és még sok másra :)

(#26688) Erdei88 : még nagyon keszekusza szegény. Majd este kisminkelem és lefotózom :)

(#26691) shteer: :N [vagy mégse]

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#26693) Erdei88 válasza r-chee (#26689) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem azt mondtam hogy találomra. Csak vannak direkt a vízhűtéshez "kevert" folyadékok és adalékok, talán azzal kisebb a veszély. Viszont ha azzal is előjön akkor kezdek nyugtalan lenni, mert nekem is ugyanolyan tartályom van mint neked.

(#26694) r-chee válasza Erdei88 (#26693) üzenetére


r-chee
őstag

Azt nem írtam le még, hogy a leengedett víz enyhén halvány lilás színű volt. A tartályom meg pont lilás színű. Kidobni nagyon sajnálnám, viszont megmenthető, ha a cégnél a károsodott végéből 2 cm-t lefűrészelek, oda marok új menetet, a belső átmérőt kicsit felesztergáltatom, majd elküldöm cégtől eloxálásra. Igazából jó lenne tudni pontosan, mi okozta az aluban ezt a "mállást".

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26695) shteer válasza r-chee (#26694) üzenetére


shteer
titán

sejtem réz-alu korrozió - milyen réz blokkjaid vannak?

levált sorja-darabok, reszelék beszorulhat a menet tetejébe, tartály aljába - így megvan a közvetlen fémes érintkezés is

az eloxréteg sérülhet az összeszereléskor is, de a folyadék színéből ítélve nem így volt

beteg: szép :K

..szerintem jónak tűnik

(#26696) r-chee válasza shteer (#26695) üzenetére


r-chee
őstag

Amin nincs külső-belső bevonat: Tody féle FET blokk, EK vga blokk, és D-Tek Fuzion V2 cpu blokk. NB-SB-k Bulitt korábbi Heatkiller blokkjai. Ha fémreszelék, akkor FET blokkból származhat. Blokkok belül mind tökéletesen tiszták voltak. Tartály plexi alja eddig sosem volt lecsavarva. Ezek a bemaródások a tartály falán is láthatóak, igaz kisebb mértékben.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26697) OC válasza nyunyu (#26686) üzenetére


OC
őstag

Na mivel téma lett, megkerestem a Laingnél egy "Electrical development engineer"-t, aki készségesen válaszolt is. A válasz e-mailt tartalmát rendszereztem nektek:

Alapvetően a következő alaptípusok vannak:
a) D5-Analóg: 0-5V analóg feszültséggel vezérelhető lineárisan a min és max fordulatszám között.
b) D5-Vario: potenciométeres megoldás, lineárisan állítható fordulatszám a min és max között.
c) D5-Strong: fix emelt fordulatszámú szivattyú, kb 45W teljesítmény felvétel. – Nem szabályozható!
d) D5-Fix: szintén fix fordulatszámú szivattyú , de a teljesítménye sokkal kisebb mint a D5-Strong-é.
e) D5-PWM: min 10KHZ-es PWM-el vezérelhető szivattyú, amely TTL szintű vagy open collectoros vezérlőjelet vár.
f) D5-Solar: solar alkalmazásokhoz kifejlesztett szivattyú, 2 opcióval:
- a. manualis: ahol beállítható a napelem max teljesítmény leadásának feszültségszintje erre szabályoz a szivattyú önmagától vagy
- b. AUTO: ekkor a szivattyú megkeresi a napelem maximális teljesítmény pontját és ott dolgozik.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26698) Sn00PiG válasza r-chee (#26696) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Hát elég durva...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26699) klambi válasza r-chee (#26696) üzenetére


klambi
addikt

megvan húsevő baktérium...
de tuti valami a vízbe volt, szerintem a túl sok adalék volt benne, nem kell ennyire cifrázni, erre énis rájöttem :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26700) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni, hogy melyik full cover blokkot vegyem 4890-es karira.
1. EK-FC4890 LT (Light) - Acetal [link]
2. XSPC Full Cover Razor [link]

Az ára miatt jobban teszik az EK , de ha rábeszéltek az XSPC-re akkor az lesz.
Ill. még olyan kérdésem lenne, hogy ez az Ek Light hűtésteljesítményileg valamilyen hátrányban van a plexitetős "nehéz " verzióhoz képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.