Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#26150) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Silverstone TJ07! ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26152) shteer válasza #97544192 (#26150) üzenetére


shteer
titán

chieftec torony :) mi más ;]

..szerintem jónak tűnik

(#26153) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#26151) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Hát azért a 80 ezer az még mindig elég durva;) ugyan nem 100ezer, de durva! :D

Chieftec házak egyébként, esetleg Nekem pl bejön az Aerocool Masstige széria, és az elejében simán elfér egy tripla radi...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26154) shteer válasza TESCO-Zsömle (#26151) üzenetére


shteer
titán

az sem rossz :K el is gondolkodnék rajta ha most kellene házat vennem

..szerintem jónak tűnik

(#26155) P00By


P00By
nagyúr

EK-EVGA Classified Full Board Block:

[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

(#26156) TESCO-Zsömle válasza shteer (#26154) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ugye?? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26157) shteer válasza TESCO-Zsömle (#26156) üzenetére


shteer
titán

na ez az ami nem tetszik :DDD nem az én színvilágom, meg a felirat se jön be - de a beletett munka dicséretes

inkább egy sima kocka

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26158) FoBCRaistlin válasza Chrys_ (#26103) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nagyon jó lett. jól néz ki, pofás elrendezés! csak gratulálni tudok!!! :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26159) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Hú de elkanyarodtunk ház témába, de azért csendben megjegyzem, még mindig egy companion cube htpc-t szeretnék nagyon:)
[link]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26160) Chrys_ válasza #97544192 (#26150) üzenetére


Chrys_
addikt

(#26161) Chrys_ válasza shteer (#26157) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezzel én is ugyanígy vagyok, ezért választottam a mostanit.

Egyébként meg kösz mindenkinek a grat.-kat ;)

(#26162) nemethati válasza Sn00PiG (#26148) üzenetére


nemethati
senior tag

Köszi :R
Csövek elrendezését illetően: azon agyaltam, hogy derékszögű összekötőkkel oldom meg, így nem kéne hajlítgatnom őket, szebben el tudnám vezetni, ráfogatva a ház belsejére.
Azt nem tudom, mennyit számít pár derékszög? Nagyon lelassítja a vízet?
Az a baj, hogy a csövezés így eléggé lefogja az oldalsó ventiket, de legalább azok hűtik a csőben lévő vízet :DDD
Másik hiba: a radik csonkja 8as, én erre húztam 8/10es szilikoncsövet, majd erre tekertem rá a csatikat! Később úgyis veszek 1 triplaradit, addig meg jó lesz ez...

(#26163) Aygor válasza Chrys_ (#26161) üzenetére


Aygor
tag

Hali!

Rég jártam erre....

Mekkora 1 b...ott nagy ház ez, még mindig azt mondom. Pedig a stackerem sem kicsi!!!

Gratu hozzá!

Na majd ha én is nekiállok véglegesíteni.... :)

Amúgy nem néztem, h linkelte-e már valaki, de ezt láttátok már???

[link]

Ideje lecserélni a régiket, ha annyi a lóvéja valakinek :D

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26164) Aygor válasza #97544192 (#26150) üzenetére


Aygor
tag

Ott a stacker!

Olcsó (mostmárhasználtan), szép (letisztult forma100év múlva is öröm ránézni tisztára audi:D), masszív (mégis könnyebb a nagytorony stackeremnél sztem és nagyobbnak érzem helyre), hatalmas!, 11v12 5,25-ös előlapon!

A példát akarsz mekkora benne a hely, képeim adatlapomnál ;)

Ja előző hsz linkjénél, persze vannak single, dual rev2ők! Pofásabb, h mostmár hátul nem a műanyag cső van :D, meg a hátlap is pofásabb lett, jobb, és szebb is a csonkhely.

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26165) Silex


Silex
aktív tag

Örülök hogy végre van szó a házakról! :DDD

(#26166) shteer válasza nemethati (#26162) üzenetére


shteer
titán

érdemes minél kevesebb derékszögű csatival operálni :K csak oda, ahova nagyon muszáj

..szerintem jónak tűnik

(#26167) Erdei88


Erdei88
veterán

Elkészültem én is. [link]
Nagyon nem vagyok megelégedve magammal. Ezek a csövek elég puhák és szinte mindenhogy megtörtek. Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatos élménye, véleménye? Tervezek belőle 3 darabot, a szivattyú kimenetéhez, a tartály kimenetéhez, és a radi bemenetébe kellene majd véleményem szerint a 90 fokos HF csati, és akkor kevesebb lenne a cső is. Nektek mi a véleményetek?

syC: Neked 19/13as Tygonod van? Mennyire vagy vele megelégedve? Puha, hajlékony?

(#26168) syC válasza Erdei88 (#26167) üzenetére


syC
addikt

:K

Még nincs üzemben, de jónak tűnik. Hajlékonynak hajlékony, nem törik :)

(#26164) Aygor: itt a stacker :)

[ Szerkesztve ]

(#26169) FID


FID
őstag

Ez a víz már kezd mánia lenni :W :DDD Tegnap beszéltem O.C.-vel és sikerült kb 35k-ért össze szedni cuccot. Mikor lesz már ennek vége? (soha :DDD )
És ha ezeket is megveszem már erősen súrolom a 100k-s határt.
Pedíg ramot akartam venni. Nem baj majd sporolok h megtudjam venni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26170) TESCO-Zsömle válasza FID (#26169) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mit veszel, ha szabad tudnunk?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26171) FID


FID
őstag

Ezeket néztem ki:
könyök 2: [link]
egyenes: [link]
uv cső 4m: [link]
pumpa: [link]
kampós: [link]
Jam és ha valaki tud segíteni abban h a reseratorból hogy kell a pumpát ki venni azt meg köszönöm.
Csak mert jobb a laing és akkor fölösleges bele. És mindenképp a rendszerben akarom hagyni.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26172) Erdei88 válasza FID (#26171) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem lenne jobb mindenhova 13/10es csatlakozó és csövek?

(#26173) shteer válasza FID (#26171) üzenetére


shteer
titán

ha marad a 8-as belső, még mindig nem látom értelmét a szivattyúváltásnak (azon felül h megbízhatóbb típus)

..szerintem jónak tűnik

(#26174) nemethati


nemethati
senior tag

FID, publikáknál felém pár mért hőmérséklet-adatot? Proci és VGA érdekelne full terhelésnél!

(#26175) shteer válasza nemethati (#26174) üzenetére


shteer
titán

Proci és VGA érdekelne full terhelésnél!

+ lehetőleg 3-4 órányi load üzem után :)

..szerintem jónak tűnik

(#26176) nemethati válasza shteer (#26175) üzenetére


nemethati
senior tag

Én 1sec-ből is le tudok vonni messzemenő következtetéseket :DDD

(#26177) Chrys_ válasza Aygor (#26163) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem kb. ugyanakkorák, nem néztem utána, de a tiéd is egy dög :) Hát még milyen nehéz lett, így készen. Meg is veszem hozzá a kerekeket :)

@all:

Itt van ez a Digmesa FHKUC 70 áramlásmérőm. Az aquaero-ra van kötve. Azt olvastam, hogy 165-t kell neki paraméternek beállítani. Így max. pumpateljesítménynél mutat kb. 170-190l/óra áramlást. Nem kevés ez egy kicsit? Nincs valami exakt mérési lehetőség, ami pontosan megadná az értéket (és ezzel ellenőrizhetném a szenzor pontosságát, illetve beállítását)?

[ Szerkesztve ]

(#26178) Aygor válasza syC (#26168) üzenetére


Aygor
tag

Hali!

Szép munka ez is. Nekem is a fekete verzió tetszett, de közösségi nyomásra hagytam szürkén, de nem is bántam meg, van már hozzá gyári plexis oldallap, az is szürke :D

A békaperspektíves képed elég jó, művészi :C

Az enyém még első revíziós, ez egész házat szét kellett kapni, h a tervek szerint a radi alatt lehessen a táp, arra is ügyeltem, h az eredeti 8 as venti rögzítőhelyei ne essenek ki a fedlapon :D Szóval tudom mi munka lehet 1 házzal...

Sajna plexit csak ilyen vastagot tudtam szerezni 1 cm vékonyabb lett volna ideális....

Még alulra is lesz sztem radi, bár eredetileg mora2 lett volna az oldalán, de sztem felesleges.... nem melegszik annyira.

Át kellene csöveznem, mert a gyorscsatikban nem bízok így utólag..... bár a radinál már nem cserélgetem, szóval megette a fene..... Illetve első próbánál hosszúra hagytam a csöveket, mondván, még sokat szórakozok vele, kell a space, de felesleges volt. nem volt elég csövem se azért van a kék mellett piros is :D

A táp dobozát is le lehetne könnyíteni....., a hdd blokk miatt az előlapi fedlapok nem mennek a helyükre...., a kábeldzsungelt kéne szétkaszabolni:D, meg az előlapi panelnál megoldani h jöjjön a hang! erre van valami easy megoldásod/-otok?

Azóta van bent ventivezérlő is legfelül, meg majd megy bele áramlásjelző, meg hőfokmérő...

Pár kép miről beszélek:

Üdv!

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26179) Aygor válasza Chrys_ (#26177) üzenetére


Aygor
tag

Tévedsz. Lianli még magasabb 1 tápnyival legalább, de talán nem olyan mély....
nekem is utána kéne olvasnom....

Kerekek olcsók 900 pénz az árpád hídtól nem messze. :D Szerintem én is csak gurtnival merem majd megemelni :D Hívatok zongora- és széf szállítókat hozzá :D

Mérésre legegzaktabb : adott térfogatot, mennyi idő alatt tölt meg folyadékkal, v fordítva . Kell hozzá 1 edény, meg 1 nyitott csővég :D onnantól már 1xű a számítás.

Maradtam!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26180) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi!

Réz radiátorra milyen hatással van az ecet??

Mert eléggé oxidos a szentem, meg zörög is valami a belsejében...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26181) Erdei88


Erdei88
veterán

PVC csövekkel van valakinek valami tapasztalata? Jó vagy rossz minőségű?

(#26182) shteer válasza TESCO-Zsömle (#26180) üzenetére


shteer
titán

kereső

..szerintem jónak tűnik

(#26183) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#26180) üzenetére


Nippon
őstag

Nincs rá különösebben jó hatással, ne tegyél bele.

[ Szerkesztve ]

(#26184) nemethati válasza TESCO-Zsömle (#26180) üzenetére


nemethati
senior tag

Cillit BANG :K

(#26185) nyunyu válasza Chrys_ (#26177) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kevés ez egy kicsit? Nincs valami exakt mérési lehetőség, ami pontosan megadná az értéket (és ezzel ellenőrizhetném a szenzor pontosságát, illetve beállítását)?

Mint korabban irtam, a rubincsapagyas Digmesa turbinak fordulatszama sem linearis, nagyon alacsony aramlasnal a csapagy surlodasa miatt joval kevesebbet forognak literenkent, mint ahol mar nem akadaly a csapagy.
Ha jol emlekszem ~400 jel/liter, ha megvan a kello aramlasi sebesseg.

Legalabbis exkollega bohockodott vele egy napot, mire be birta kalibralni, hogy a sorcsap kulonbozo allasainal mennyi a fel liter.

Neked raadasul acelcsapagyas van, nem az ipari kivitel, annak meg nagyobb a gordulesi ellenallasa, alacsony aramlasnal meg lassabban forog a turbina, meg kevesbe aranyos a fordulatszama az aramlassal.

Az a 165 az a literenkent leadott jelek szama akar lenni, ha jol sejtem.

Kalibralni??? Otthon??? Eleg eselytelennek hangzik.

Kollega valami mikrokontrolleres celhardverrel bohockodott, annak volt kalibralo modja, amiben mutatta a kapott jelek szamat, beirta, hogy ez most fel liter volt, utana mert egy masikat mas aramlasi sebessegnel, megint beirta, hogy fel liter, aztan a kulonbozo aramlasi sebessegeknel mert kulonbozo jel/liter ertekekre illesztett egy gorbet a szoftver, amivel korrigalta a turbina nemlinearis kimenetet, aztan utana mar pontosan mutatta, hogy eppen hany deci sor lett csapolva.

Otthon maximum ugy tudnad meghatarozni a szukseges erteket, hogy valami meroedennyel kimersz pontosan 1 liter vizet, valahogy (cso+tolcser?) bejuttatod a szivattyuba, aztan a szivattyu utan kotott turbina kimeneten megszamolod, hany impulzus jelent meg, aztan ezt a szamot irod be parameternek.

De ez az ertek csak a terheletlen szivattyura lesz igaz, terhelve mar nem...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26186) nyunyu


nyunyu
félisten

Jut eszembe, mintha valaki szorakozott volna a topikban vizoraval.

Esetleg ideiglenesen beepitesz egyet a turbina moge, feljegyzed, mit mutat a tized (=100l)/szazad(=10l)/ezredmutatoja(=1l), aztan pontosan egy ora mulva megint megnezed, ket erteket egymasbol kivonva kapsz egy egzakt liter/ora erteket.

Ezt elosztod az Aquaero altal mutatott ertekkel, es megkapod, hogy mennyivel kell felszorzod 165-ot, hogy a turbina altal mutatott ertek helyes legyen.

Vizorakon altalaban 1/2"-es menet van, ugyhogy kell hozza 2db 1/2" karmantyu, meg 2db 1/2"-rol 1/4"-re szukito kozcsavar, aztan utana mar barmilyen G1/4-es vizhutes csatit ra tudsz berhelni.
Tomites fontossagat persze nem lehet elegszer hangsulyozni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26187) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nyunyu kommentjére: Csak arra kell ügyelni, hogy a vízóra alsó méréshatárát ne lépje át a térfogatáram, különben az is csalni fog. :K

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26188) Chrys_


Chrys_
addikt

Kösz a tanácsokat, de mint kiderült, valós lehet a max. 190l/óra :K

Erre itt van egy [link]

A Digmesa tényleg szarul mérhet lent, a tesztből is látszik, hogy 84l/h alatt nem mért nekik rendesen, mégis jónak értékelik. Mondjuk az alá nekem sem esik le. Az aquaero-ban lehetne kalibrálni, de én nem akarok sört átengedni rajta :D A 165 impulzus/l beállítás jó lesz. Viszont ez azt jelenti, hogy nagy a rendszerem ellenállása (a duplafedeles tesztnél kb 5,8-nak felel meg).

Emiatt azon gondolkodom, hogy duplafedeles 2 pumpás lesz a rendszerem. Vagy pedig csak egy második pumpát rendelek (szintén DDC 1T Plus), és szétosztom a blokkokat és a radikat közöttük, csak a tartály lesz közös:
[link]
Így az ágankénti ellenállás jóval kisebb lehet, hatékonyabb a hűtés.
(MOD: Nekem most az EK X-TOP V2 van, vagy valami hasonló :) )

De először a tesztet akarom megcsinálni különböző pumpa- és ventilátorteljesítményekkel, load és idle is. Ez nagyon sok idő lesz, asszem éjszakánként elindítok egyet-egyet, majd hétvégén a befejezem többit. Ha a 2. pumpa mellett döntök, akkor már rendelem az entkopplung-set -tet is (a gumipufferek az aquatuning.de-n a Laing pumpákhoz), és át is helyezem velük a HDD-hűtőt az alsó radiátor fölé.

[ Szerkesztve ]

(#26189) Chrys_


Chrys_
addikt

Az a 190 l/h csak 140l/h max.
MOD: ja és a minimumnál (pumpateljesítmény 55%, ez alá nem állítható, mert a poweradjust olyankor azonnal feldobja 100%-ra) 56l/h-t mutat, de a tesztnél is megállapították, hogy 84 alatt hibásan mér. Mit érdemes minimum értéknek tartani?

Most teszteltem load:

CPU:100% (IntelBurnTest) default 3GHz
GPU:100% (GPU Caps Viewer: egyszerre: FUR Rendering és a HDR,DoF and Radial)
(A VGA TOP verzióra BIOS-húzott)
Mind az 5 venti max-ra állítva. A pumpa 100%-on.

A hőmérsékletek fél óra után:
Környezet: 27 (kib..tt meleg van)
Víz: 29,4
MB: 31
CPU: 51-55
GPU: 43
GPU RAM: 36
HDD1: 45 (Seagate 7200.10 250GB)
HDD2: 41 (Seagate 7200.11 750GB)

Nem kéne annak a CPU-nak hűvösebbnek lennie? Vagy ez így jó?

[ Szerkesztve ]

(#26190) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Lehet kapni még valamerre socketA - hoz vízhűtő blokkot?

Üdv,
Ákos

(#26191) FoBCRaistlin válasza Chrys_ (#26189) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

GPU az rendben van, de nekem a CPU melegnek tűnik :U winyóknak is kéne valami hűtés. én egy 12-es SB-t tettem eléjül. 24 fokok most tervezem egy Tody winyóblokk beépítését.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26192) gyurczy válasza #95904256 (#26190) üzenetére


gyurczy
őstag

Asetek Antarctica tán tudja, itt aprón még tán van is.

(#26193) FoBCRaistlin válasza #95904256 (#26190) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

kérdezd meg esetleg Tody kolegát, hátha tud neked valami ajánlani/csinálni.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26194) helkis válasza #95904256 (#26190) üzenetére


helkis
addikt

szvsz ez a leguniverzálisabb blokk.. ;) s462-nél kell a 4 lyuk a foglalat mellet..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26195) #95904256 válasza helkis (#26194) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi. A lyukak is megvannak. :C

(#26196) FoBCRaistlin válasza helkis (#26194) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hehe CPU-ra igen. de GPU-ra nekem van igazi "univerzális blokkom" :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26197) helkis válasza FoBCRaistlin (#26196) üzenetére


helkis
addikt

akinek van fúrója könnyen van! ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26198) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok!

Zalman ZM-WB2 cpu blokkot fel lehetne valahogy fogatni AM2 sockethez?
(Akár más gyártó pántja, bármi.)
Itt szivok vele már pár órája. Sehogy nem fogom tudni rádominózni a gyári pántjaival. 1 házi megoldással max tudnám rögziteni, de ha van gyári trükk, inkább azt vetném be:)

[ Szerkesztve ]

(#26199) TESCO-Zsömle válasza Chrys_ (#26188) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy egyszerűen cseréld le egy D5-ösre. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26200) Chrys_ válasza TESCO-Zsömle (#26199) üzenetére


Chrys_
addikt

Gondoltam rá, de az jobb lenne, mint a 2 DDC?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.