Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) nyunyu válasza Aygor (#26250) üzenetére


nyunyu
félisten

táp.... azért van passzív táp :D de ennek még van értelme, mert szintén nagy hőforrás

Annak meg nincs semmi ertelme, mivel szellozes nelkul megsul.
Ha meg ventit raksz a kepebe, ugyanott vagy, mint egy feleannyiba se kerulo halk, ventis tappal.

(Mostani HX520 halkabb amugy, mint a Zen, amit valtott...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26252) OC válasza Aygor (#26250) üzenetére


OC
őstag

Hát izé...

Nem jó a csonkos megoldás, mer a 6/4-es cső nem megy rá a 13-es high flow csatira! :DDD

Most őszintén: az hogy a csati megmunkálás kaka volt, egy dolog, előfordul.
De azért temetni a hollandis csatikat, mert egy nem hozzávaló csővel nehezebb szerelni :F (személyes tapasztalat, hogy összerakható 11/8-as cső 10/8-as satival, csak nehézkesebb művelet).

(#26253) Aygor válasza nyunyu (#26251) üzenetére


Aygor
tag

Marhaság h megsül....

Persze ha bebugyolálod 1 rongyba és beteszed 1 teljesen zárt házba más hőforrások mellé, mindennemű házventi nélkül ne várd a csodát.....

Ilyenkor eszünkbe juthat, h miért gyártanak az utóbbi időben egyre többen vízhűtéses házakat (és ezeknek miért a tetején van legtöbb esetben a radi), illetve miért vannak újabban perforált lemezű házak....
Talán mert ha beraktál legfelülre 1 passzív tápot akkor szegény kapja a meleget a házból (ha egyáltalán kap, haver zalman referenciahűtője tudjuk milyen jópofa kialakításű megfőzte a procit... mivel oké h kavart, de nem kapott friss levegőt a házon kívülről.... amint le lett véve az oldalfal a probléma megszünt....) főleg h az felfelé száll. Szóval nem kell hüjeusermódon aplikálni és semmi baja nem lesz PONT

HX520 23 kiló nekem 19 volt a passzív.... (igaz az csak 400W de akkor csak 1 500w os volt az is kb ennyiért, de a 400w is elegendő a konfigomnak).
De ha erre teszel ventit halkabb és biztosabb h nem száll el és biztos h alacsonyabb fordulaton járathatod mint amazt, lévén passzivra tervezték -> kapjon teret ahol kibontakozhat nem ragozom.

Szóval mint felhasználó mondhatnám: hüjeségeket ne írkálj, illetve a ventisnél a ventit a ház oldalfala/zárt teteje felé fordítod az is meg fog sülni....
De nem írok semmit mindenki tartsa meg magának a kényszertévképzeteit, de tessék inkább gondolkodni!!!

Maradtam!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26254) FID válasza TESCO-Zsömle (#26246) üzenetére


FID
őstag

Ez azért már sok! Meg nem is találtam olyat itt ph-n aki tudna hozni.Bár az a párhuzamosító tetszik.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26255) Aygor válasza OC (#26252) üzenetére


Aygor
tag

Hát OC ezt nem néztem ki belőled!

1,Hát nem azt írom h személyes tapaszom h 11/8 csővel szívás összerakni!!! ??? !!!
Tőled a cső teccikemlékezni :D

10/8 csőbe meg te sem adsz uv aktívat, aki meg összerakja, sokan olyat akarnak, lévén sztem jobban néz ki mint a matt fekete tygoon.... de ez az én izlésem/véleményem.

2, Ha 10/8 as csővel szerelem is, biztos vagyok benne a bilincses megoldás 1xűbb. Sajnálom de akkor is ez lett volna a tapasztalatom.... Lehet h elsőre rondábbnak gondolja az ember, de legközelebbi teljes szét/összeszereléskor a fenti radi kivételével biztos h mindet átalakítom, és ha nem lenne akkora meló, legszívesebben azt is! Ez az ÉN tapasztalatom, de ahogy hallom mások is erre esküsznek, sőt tygonnál még bilincset sem raknak fel.... én azt nem merném, ahogy plexi tetejű blokkot sem használnék semmi pénzért de az okos más tapasztalatából, a buta a maga kárán, a hüje még abból sem tanul....A zseni meg elsőre jól csinálja, mert minden eshetőségre gondolt.... :P

Na mind1 én szóltam előre!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26256) shteer válasza Aygor (#26253) üzenetére


shteer
titán

megnéztem ezt a NorthQ NQ-4300 tápot - pofás darab és ötletesen van benne elrejtve a vészventi :)
gondolom nálad nem indul be, mert a radin keresztül a hő nagy része eltávozik

..szerintem jónak tűnik

(#26257) Mlacee válasza Aygor (#26250) üzenetére


Mlacee
tag

Hát érdekes ez a csatlakozó dolog, akkor talán mégsem rendelek ilyen két menetes rácsavarozható csatikat, a benyomósoktól meg eleve tartottam kicsit.
Akkor sima csonk aztán csőbilincs rá? Nagyon ritkán úgy félévente de lenne mozgatva a rendszer (lanparty, szóval kocsi+lépcsőház).

Thermaltake fanokat vettem, irtó nagy légszállitása van igazi turbina, de leszabályozva szelid és hangtalan. A mod része hogy a kábelezést szétvágom és kapcsolós potenciométerre kötöm a két fant, a kék megvilágitást pedig külön kapcsolóra, mert szeretném ha teljesen kikapcsolható lenne a gép világitása, másrészt a ledeknek nem tesz jót a leszabályozás ezért ez menjen külön áramkörről.

Arra gondoltam hogy megforditom a hátsó ház ventillátort és befelé fogja fújni a levegőt (egyetlen ház venti) ezzel hűtené az alaplapi áramköröket és a levegő a fenti kis radi+rács kombónál kötne ki ahol minimális szinten ki lenne húzva a házból.

Will work for FSB!

(#26258) TESCO-Zsömle válasza Aygor (#26253) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kövezzetek meg, ha tévedek, de a vízhűtésnek nem az a lényege, hogy a házba ne legyen venti?? :F

Akkor a por se megy bele, és minden faxa.

sz: Am miért akarsz a Vízhűtés totyikban mindenre ventit rakni?? :DDD :P

Én személy szerint egyedül a radiátorokat szándékozom léggel hűteni. Minden másra ott a wásszer. (igen, még a DVD-íróra is! ;] )

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26259) Mlacee válasza TESCO-Zsömle (#26258) üzenetére


Mlacee
tag

Egy minimális légmozgást szeretnék fent tartani. Lehet hogy nem rakok bele ventit, mert régebbi a rendszerem és nem melegszik annyira mint modernebb alaplapok grafkártyák, de egy kis szellő is már csodákat művel grafkártya memóriákkal és alaplapi fesz.stabilizátorokkal az álló meleg levegővel szemben.

Trial and error. Ha hangos kiszedem, ha melegszik belerakom. :)

edit: viszont a tápomban van 12es fan, lehet az elég is lesz.
edit2: merevlemezeket nem hűti majd semmi, jelenleg a ház alsó beömlő ventije őket legyezi először.

[ Szerkesztve ]

Will work for FSB!

(#26260) OC válasza Aygor (#26255) üzenetére


OC
őstag

Sajnos én ilyen vagyok. :DDD

Emlékszem persze (mondjuk ez nem érdekes a sztori szempontjából szvsz).

Nem kötekszem, de ez:
Ha 10/8 as csővel szerelem is, biztos vagyok benne a bilincses megoldás 1xűbb

Nem használtad, de biztos vagy benne? :B

hogy hallom mások is erre esküsznek, sőt tygonnál még bilincset sem raknak fel

A legtöbb Tygon-os 19-es csövet használ (legalábbis itt a fórrumon), az meg eléggé más tészta.

Na mind1 én szóltam előre!

Köszi, hogy szóltál, majd odafigyelek ezután :DDD

(#26261) Aygor


Aygor
tag

Válaszok sorban:

Shteer: Köfi :) Nekem is megtetszett, így a legbiztonságosabb a passzív ha ott a vészventi, tudtommal még soha nem kapcsolt be, mikor csak 1 venti ment akkor sem ... igaz nem nyári kánikula volt csak 25 fok akkor ....
Filózgattam milyen házelrendezés a legjobb, erre esett a választás, komplett és mobil a rendszer, halk, hűs... Sztem a lehető legoptimálisabb elrendezés.

Mlacee: Minek akarod szétszedni lanpartyhoz??? Felemeled oszt viszöd :DDD Ha nincs külső marha nagy radid (illetve nem építed egybe az asztallal)akkor simán szétszedés nélkül elvihető. Én is ezért gondolkodtam kompakt rendszerben.
A világítást hasonlóan gondoltam, de már most van benne olyan komponens (musketeer pl) ami a cirka 8 méterre levő konyhabútorra veti a fényét a sötétben .... mondjuk pirosnál nem zavaró.... és azt nem tudom kikapcsolni, max buherrel v a tápkábelét kapcsolom ki a körből....
Nem rossz ötlet, de kell a radihoz is venti, ha esetleg hardverigényes gamet/renderelést tolsz ahhoz nem árt az extra hűtés.....

TESCO-Zsömle: Mlacee következő hszben nagyjából megadta a házventi szükségességének az okát.... mégha az egész deszka víz alatt is van és full-cover a vgan akkor is vannak kondik egyéb melegedő alkatrészek amiknek nem fog ártani ha kapnak friss/hűs levegőt. Talán még a teljesítményen is megmutatkozhat, (hisz ott is számít a hőm) élettartamon stb. Ott a példa az előző hszben ide is fontos tanulságokat tartogat...
A legjobb ha trafóolajba, vagy nem vezető folyadékba meríted a gépet :D akkor tényleg kevés lesz a por :) és minden folyadékhűtést kap!, amúgy a por sajna mindig száll.... :(((
Én nem a ventiket akartam teljesen száműzni, hanem a zajt! Mellesleg stabil, alacsony hőfokokat akartam, magas élettartammal. Amúgy jó ventinek alacsony fordulaton ~0decibel hangja van felpörgéskor és üzem közben is!

Mlacee: Az újabb tápok általában már elég halkak, én passzívat terveztem oda, h asszony se ...........-on h hangos a gép és nem lehet aludni tőle :D

Ne sajnáld a cirka 15 kt a silentstar szerű dobozos vinyóhűtőre, a végére az lesz a leghangosabb a gépben .... Nekem most a dvd olvasó a leghangosabb.... mikor bekapcsolom kattan 1et meg keresgél cd után .... az a leghangosabb.... :D Na meg persze a hangfal :D :DD :C ;] :P :U

OC: 1, igaz nem érdekes :DDD :N
2, Másnál használtam egymásnak megfelelő csövet és csatit. Ott meg ha nyomás volt szétcsúszott, v elhasználódott csőnél felpúposodott.... Tudom itt nincs számottevő nyomás, de nyugodtabban alszom. Másrészt mint mondtam számomra jóval 1xűbb volt a bilincsek felszerelése, mint a hollanderesé.
De ha ennyire erősködtök, vegyétek úgy én nem szóltam.... (Nem akartam rontani a biznict... Bár a sima csatit is Tőled veszik :) Tudom azon nincs akkora haszon :DDD)
Mindenki maga dönt, ez az én tapasztalatom/véleményem.
3, Igen a 19 es eléggé más tészta.... de darab-darab csakhogyakákániscsomótkeressek:D

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26262) nyunyu válasza Aygor (#26253) üzenetére


nyunyu
félisten

2 eve kanikulaban nyitva volt a gepem oldala, procin, chipseten, FETeken, vgan viz, gep mellett Mora2, szoval milyen extra, gepen beluli hoforrasrol beszelunk?

Ehhez kepest napkozben nekialltam volna jatszani, ugy lekapcsolt a Zen tulmelegedes vedelme par perc utan, hogy ihaj, utana 20 percig be se lehetett kapcsolni a gepet.

Igy napkozben max netezni lehetett a gepemen, jatszani csak hajnali 2-kor sikerult, amikor a szobahomerseklet a kellemes 30C ala sullyedt...

Mindegy, nem volt tul hosszueletu egyik Zenem se.

BTW: akkoriban evett a gepem 200W-ot, szoval a Zent a sajat maga altal elfutott 30-35W sutotte meg, hiaba volt benne 3x akkora hutoborda, mint a ventis tapokban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26263) Mlacee válasza Aygor (#26261) üzenetére


Mlacee
tag

Dehogy szedem szét a gépet, épp ez a lényeg.
A csatlakozókra irtam, hogy ha viszem majd lanpartyra, akkor fel lesz emelve, mozgatva a ház (lift, autó, lépcső) és ha egyes bilincsek kicsit elengedik a csövet ha mozgatod akkor ne kezdjen el nekem ereszteni. De a lanparty legyen a legnagyobb gondom :)

Fagyálló/deszt.viz keverék arányára még valaki tippek?

Will work for FSB!

(#26264) nyunyu válasza shteer (#26256) üzenetére


nyunyu
félisten

megnéztem ezt a NorthQ NQ-4300 tápot - pofás darab és ötletesen van benne elrejtve a vészventi :)

300-as Zent 3.5 eve vettem, akkoriban az volt a legolcsobb passziv tap, "potom" 25k-ert.
Jo masfel evig szenvedtem veluk, aztan elegem lett a passziv tapbol.

NorthQ akkoriban meg sehol sem volt...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26265) Aygor válasza nyunyu (#26262) üzenetére


Aygor
tag

CM Centurion 5 nél is fent a táp ami felett zárt tetőlemez van... nehezen távozik a meleglevegő, erre hívtam fel ez előtt is a figyelmet...
Mondjuk a zenekkel elég sok gond volt... sípoltak a kondik stbstb.... olvastam több hibát is felhasználóktól, örülök h nem olyat vettem :)

Amúgy azt írom le amit én tapasztaltam:
1, Nekem még soha nem kapcsolt le!
2, A vészventit sem érzékeltem h bekapcsolt volna!
3, Na ezért kerestem olyat amibe van vészventi !!! sztem alap! Másik ilyen az Antec 500W
de az már elég öreg konstrukció.
4, nagyobb borda jobb hőleadás minimális venti
5, nagyobb hőmöt elviselő kondik, biztosabb élettartam
6, jó hatásfok, (bár ez már a ventis tesóknál is megvan)

Ha nincs meg a megfelelő szellőzés én sem ajánlom a passzív tápot, én ezt a ház kialakításával kiküszöböltem.
Ha elviseled a minimális hangot megint nem ajánlom, mivel olcsóbb a ventis. (de sztem az Sflexeim halkabbak mint a tápon levők :D)

Végül, ha nekem szállt volna el két passzívom én sem ajánlgatnám..... :((( :R

Mod: De, elég régóta van a north-q csak nem kapott akkora sajtót, mint a zen... Pl Antec volt az első, azt sem ismeri senki, pedig nem kicsi, MEGBÍZHATÓ tápgyártó elég régóta....

[link]

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26266) nyunyu válasza Aygor (#26261) üzenetére


nyunyu
félisten

Én nem a ventiket akartam teljesen száműzni, hanem a zajt! Mellesleg stabil, alacsony hőfokokat akartam, magas élettartammal. Amúgy jó ventinek alacsony fordulaton ~0decibel hangja van felpörgéskor és üzem közben is!

Haaat, nem is tudom, engem mar az 500rpm-re leszabalyzott 12-es SilentBlade hangja is zavart, ezert akartam teljesen ventimentes gepet osszerakni, csak nem sikerult.

Most kompromisszumkent a tapban elviselek 1 azaz egy ventit, egyebkent a HX520 ventijet meg a zart hazbol is kihallom, igaz a 2-esen jaratott D5 Vario majdnem elnyomja.

Most a legnagyobb zajforras a katodsugarcso, meg a szunetmentes trafoja.

D5 Solar visitasat vegkepp nem birtam, lefekves utan meg jo fel oraig csongott a fulem tole. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26267) Aygor válasza Aygor (#26265) üzenetére


Aygor
tag

[link]

Antec Phantom 2004 végi ez a teszt.... 350W
FSP Zen 2005 végén jelent meg....300W

Northq ról 2006 os t találtam.... de azért a 300 w-ot már akkor kevésnek találtam mikor a zent kidobták a piacra.... mondtam is magamban majd megvárom a 400wost....

Lol... gyere fel (igaz napközben van utcazaj) megmutatom szívesen h 0 a gépem hangja.
de alváskor ha megy és mellette alszok (kanapé 1 méterre max 1,5 a géptől oldalfal nincs felrekva, laing az elejében, tehát legközelebb hozzám max fordulaton, ventik legalacsonyabban és semmit nem hallok belőle.... csak a halak akváriumából a lágbuborékok sistergését....

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26268) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Na halihó emberek!

Szeretnék némi tanácsot kérni építés ügyben. Beszereztem ugyanis a rendszeremhez egynem túl szokványos duplaradit, viszont nevetségesen alacsony áron(2500Ft).
kép1 kép2
Azóta akrillal lefújtam feketére, így ezek a kopások eltűntek róla, de szerintem ventikkel csatikkal együtt 2500Ft-ot mindenféleképpen megért. :B
Mindenesetre ez nagyon szép és nagyon jó, sőt még hatékony is lesz, na de hova rakjam? Egy nem túl nagy házam van(mikor vettem akkor még messze nem gondoltam hogy vizem lesz...) Ő lenne az: link kép
Kép azért kellett mert nekem is fekete van, de a gyártó oldalán a feketének nincs külön leírása. Szintén akrill festékkel a gépház belsejében levő szürke részeket lefújtam matt feketére, elég jól néz ki, majd ha kész lesz teljesen és végre lesz gép akkor dobok fel képeket.
Szóval a helyzet a következő: 90%, hogy a gép jobb oldalára fogom felrakni a radit, mivel ahogy a képeken látható, a radi kivezetése elég szerencsétlen helyen van, így valószínűleg fúrok neki egy-egy lyukat az oldallapon, és az alaplaptálca és az 5,25"-s helyek között fog a gépházba befigyelni a két csatlakozó. A kérdés a ventikkel kapcsolatos. 2 lehetőség van:

a.) A radi felkerül az oldallapra, de a képen látható kis "talpak" el fogják tartani a háztól, és a radira fog fújni a ventillátor a kinti levegőből, így a géppel gyakorlatilag a ventik nem is kerülnek kapcsolatba. Viszont akkor belülre kell még venti házszellőzésnek.
b.) A ventiket megfordítom, és a radiról fogják szívni a levegőt. Ebben az esetben fúrok lyukakat a ház oldalára, és befele fújják a gépbe a radiról leszívott levegőt, amit csak 1 ventivel kellen kifújatni a házból.

Szerintetek melyik lenne a jobb helyzet? A ventiket a másik oldalára rakni a radinak és a radin keresztül befújni a levegőt is gondoltam, de a ventiknek az az oldal mindenféleképpen fix. Vagy esetleg alsó két venti szívóra és rakjak a tetejére még1 ventit, ami meg fúj? Az viszont már zaj rendesen, meg baromi sok hely(iszonyat széles lesz a ház akkor szvsz)

Minnél kevesebb zaj/minnél nagyobb hatékonyság arány természetesen az elvárás, de sajnos a jelenlegi ismereteim nem elengendőek, hogy ezt a döntést egyedül meghozzam, ezért tanácsokat kérnék szépen.

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26269) Aygor válasza Aygor (#26267) üzenetére


Aygor
tag

[link]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26270) nyunyu válasza Aygor (#26265) üzenetére


nyunyu
félisten

Mod: De, elég régóta van a north-q csak nem kapott akkora sajtót, mint a zen... Pl Antec volt az első, azt sem ismeri senki, pedig nem kicsi, MEGBÍZHATÓ tápgyártó elég régóta....

Akkoriban lehetett valasztani a nem sokkal korabban megjelent Zenbol, ami 20+fas araval kelloen baratinak tunt a 35+faert vesztegetett Antec Phantomhoz kepest.

De a Phantomrol eleg sok rosszat lehetett olvasni a neten, azert eleg hamar el lett vetve., Zent meg mindegyik tesztoldal dicserte, csak aztan nalam par honap hasznalat utan halmozottan elojottek a bugjai, ami egy rovid 1-2 napos teszt soran nem jott elo :W

Egyebkent az Antec nem gyart tapot, hanem keszen veszi.
Altalaban a Seasonictol, de nem mindig.

(Centurion 5-ert meg nagyon nem lelkesedem, haztopikokban mar parszor leirtam miert. Mar banom azt a napot, amikor 2005 oszen betevedtem a mostani Modding Computer elodjehez megrendelni a Zent, aztan elso latasra beleszerettem a kiallitott C5-be, es esznelkul megvettem :W Bolttal amugy semmi bajom nincs, maximalisan korrektek voltak, amikor szivtam a Zenekkel.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26271) Aygor válasza nyunyu (#26270) üzenetére


Aygor
tag

Hát igen.... tényleg agyon volt dícsérve.... de nagyon kevés volt a 300W. A 400 is határeset... ha nem ilyen stabil táp lenne a northq, illetve 80% hatásfok min terhelésnél, 85+% max terhelésnél, valszeg keveselném azt is..
És igen a phantomról én is olvastam rosszat, de Antec név alatt nem szoktak rosszat adni régen, ahoz képest h az volt az egyik első, egész korrekten összerakott darab volt. Sajna mindennél van hibás konstrukció/széria.

:D add el :D Én a chieftec nagytoronyba voltam/vagyok szerelmes (BA-01B-B-B), de rájöttem nem férnék el benne, így odaadtam barátomnak, engem meg jugeen dobott meg ezzel a stackerrel, de nem bántam meg.... csak akkor is a chifi ooooolyan cuuukiiii:D

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26272) nyunyu válasza Aygor (#26267) üzenetére


nyunyu
félisten

Northq ról 2006 os t találtam.... de azért a 300 w-ot már akkor kevésnek találtam mikor a zent kidobták a piacra.... mondtam is magamban majd megvárom a 400wost....

300W-tal semmi baj nem lenne, mivel egy atlag PC boven nem eszik annyit, terhelve sem.

Amikor meg tuningoltam az A64-et, akkor evett a komplett gep padlogazon 250W-ot. (A64@2700, 7900GTO, 4 vinyo, 2 ODD)

Ezt a Zennek siman el kellett volna vinnie, el is vitte, amig 20-25C volt a szobahomerseklet, csak a 45 fokos kanikulaval nem birt mit kezdeni.

Mostani gepem ennel joval kevesebbet eszik, max 160-170W.

400+Watt csak verpistike huzott quazanja melle tett nyolc videokalyhajahoz kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26273) nyunyu válasza Aygor (#26271) üzenetére


nyunyu
félisten

Én a chieftec nagytoronyba voltam/vagyok szerelmes (BA-01B-B-B), de rájöttem nem férnék el benne

:Y

En meg az elodjet rugdostam evekig a megemelt asztal alatt (kulonben nem fert ala a DA01BD :DDD), ahelyett kerestem egy kicsi hazat, ami kenyelmesen elfer a monitor mellett az asztalon, es amibe elferne egy kompakt vizhutes, gep oldalara szerelt Mora2-vel, csak hat a C5 teljesen elvette az eszemet. :W

Aztan volt egy kis Casetek 1099-es kitero, de nemreg visszatertem a hugomtol visszaszerzett C5-hoz, az megiscsak jobban nez ki.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26274) nyunyu válasza nyunyu (#26272) üzenetére


nyunyu
félisten

400+Watt csak verpistike huzott quazanja melle tett nyolc videokalyhajahoz kell.

"3dmark huszar" jelzo kimaradt verpistike elol, de azota boven lejart a szerkesztesi ido :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26275) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Valaki erre valamit? #26268
Kicsit offba ment a vizes topic, ami nem baj, de tényleg fontos lenne amit kérdeztem...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26276) Aygor válasza nyunyu (#26274) üzenetére


Aygor
tag

:D

Jók azok a chieftec -ek.....
Csak nekem kevés lett volna az 5,25 ös hely főleg ezzel az optikai tuning tartállyal :)
Meg a Stacker is régóta tetszett... ez olyan Audis darab mint a 80-as széria, nem hivalkodó, de jó ránézni sok sok év múltán is :D

Hát igen elég nagy vakítások az 1000+ os tápok....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26277) nagyacsaba


nagyacsaba
csendes tag

jó dolog

(#26278) Aygor válasza Sn00PiG (#26275) üzenetére


Aygor
tag

Tiedre azért nem válaszolunk mert döntsd el magad ne minket szidj utána h a másik megoldás jobb lett volna mostmegmár szétfúrtad a házad.....

Mindenki a saját ötletére esküszik, van aki benti, van aki külső radira. Meg bevallom nem is értettem nagyon melyik oldalfalra akarod..... jobbon ha lyukas a fal ott az alaplap, onnan sem szív, balon meg levehető az oldallap csak a nyűg lesz ha bele akarsz nyúlni....

Én az aljára/ tetejére voksolnék, ahogy a legtöbben.
Bár van aki a hátfal mögé rakja távtartóval (ahová a többiek a tartályt)

Nézz meg 1pár megoldást neten vagy a fórumosok adatlapja között, aztán egyéni szájízed/lehetőséged/és távlati terveid szerint dönts....

Olyan ez mint a csaj, csak TE tudod miért döntöttél mellette..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26279) Sn00PiG válasza Aygor (#26278) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nekem itt a leszívom a levegőt/ráfújom a levegőt a fő kérdés, a furatok ugyanott lesznek, oldallapon. És nem lesz lyuk a gép oldalán, ha szívni fog, így nem bentről szívja el a meleget... Csak akkor lesz lyuk ha a radiról(kintről) szívja a levegőt, mert akkor beengedném a gépbe...

Azért kérdezlek titeket(nem feltétlen téged;)) mert ti tapasztaltabbak vagytok. Senkire nem fogok haragudni meg ilyenek. És amúgy is csak tanácsot kérek, de főleg nem 1 embertől, hanem több véleményből tudok értelmeset alkotni.
Gondoltam hogy a kérdésemre elindul egy folyam amiben áttárgyaljuk ezt a dolgot, de ha most a ház téma jobban megy akkor csendben maradok... :(((

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26280) nyunyu válasza Sn00PiG (#26275) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a gep oldalara rakod a radit, mindenkeppen hagyj valamennyi legrest a radiator es a haz oldala kozott, hogy a gep ne melegedjen at a raditol.

Legalabbis egy idoben fixen a CK1099 oldalara volt csavarozva a passziv Mora2, ettol iszonyat forro volt a gep burkolata, valoszinuleg ez is hozzajarult a Zen halalahoz.
Amikor 2 eve kanikula idejen beraktam 4 gumipogacsat tavtartonak, es lett 2 centi res a haz es a Mora2 kozott, azota alig langyos a haz.

(C5-re eddig lusta voltam felfurni a Mora2 helyet, ugyhogy egyelore a gep mellett all.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26281) Joshi válasza Sn00PiG (#26275) üzenetére


Joshi
titán

Mivel elég kicsi a ház hogy mindent belezsúfolj ezért én mindenképpen kivülre raknám a radit igaz a radi nem túl tetszetős(csonkok) de ez szerintem orvosolható. Ha a ház oldalára akarod rakni akkor csak is a fix oldalára érdemes mert ha matatni akarsz a gépben akkor elég körülményes lesz levenni a ház oldallapját. Én a ház tetejére raknám a radit távtartókkal, szerintem ez a leginkább megfelelő ekkora háznál. Arra készülj fel hogy nem biztos hogy elégedett leszel a hőmérsékletekkel. :U

(#26282) Aygor válasza nyunyu (#26280) üzenetére


Aygor
tag

Na lassan ki is derül miért is haltak meg azok a szegény Zen-Mesterek :D

Amúgy ilyen módon bevezetve a gépbe a radiról leszívott levegőt sztem senkit nem ismerek, igazából neked sem javasolnám, h a benti alkatrészeket a cpu/vga/stb ről leszívott levegővel fűtsd, hiszen pont ki akarod vinni a házból a vízzel a meleget, miközben a tőbbi komponenstől távoltartod.

A távtartó fontos, tessék alkalmazni.

Az h leszívod v ráfújod nagyjából mind1. Régebben ment vita erről, akkor valaki próbálgatta és neki a leszívás hozott jobb eredményt... (mondjuk ha engem leszívnának az számomra is jó eredményt hozna :DDD ) bár érdekes ez az eredmény....

Én pont fordítva gondoltam volna hatékonyabbnak (lsd porszívó egyenetlen felületről nem szívja le a port, viszont simán lefújja róla), igaz úgy a szélzajnak is nagyobbnak kell lennie. De ha jól van felfogatva és csak a radin keresztül szív, kb ugyanannyi légköbméter megy rajta keresztül.... a lényeg h mozogjon a levegő.

Amúgy azért ajánlottabb a ház tetején mert akkor venti nélkül is könnyebben/akadálymentesebben távozik a hő sztem, bár ez is pici csomó csak a kákán....

Remélem segíthettem.

További szép napot mindenkinek én elzúztam haza!

By

Joshi: Igen a 3as radi többet dob a hőmön.... de majd Te is belekezdel a legózásba és nincs megállás.... együnk is egy S....síp.....erst :))

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#26283) Sn00PiG válasza Joshi (#26281) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

A hőmérséklettel miért nem leszek elégedett?
Eddig nálam az a verzió a nyerő, hogy (amit linkeltem a radiról képet azon látszik) a csavarra az anya egy ilyen kis talp.Talp megmarad, és a csavarok végére anyával a ház fix oldalára fogatva, radikra fújva...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26284) helkis válasza Aygor (#26282) üzenetére


helkis
addikt

a utolsó két hsz alapján, már azt hittem mész tájföldre egy hétre.. :DDD

egyetértek, a megoldással, nekem nemsokára úgy lesz megoldva, hogy a dualradi a ház tetejében lesz belül alatta 2 venti ami felfelé fújja a benti levegőt ki a szabadba a radin kersztül.. így valmennyire mozog bent a levegő is, meg kimegy a meleg.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26285) Sn00PiG válasza helkis (#26284) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Igenám, de a benti meleg levegőt fogod a radira fújni, főleg felfele, az pedig a víznek nem túl jó....

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26286) Sn00PiG válasza Sn00PiG (#26285) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

elbuktam a szerkesztést
mondjuk logikus megoldás. ha van rá helyed. Nekem kint se lenne jó, nem tudnám hol bevezetni a csöveket.

Szóval szerintetek ez a dual radi aktívan hogy fog teljesíteni? [link] [link]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26287) helkis válasza Sn00PiG (#26285) üzenetére


helkis
addikt

miért lenne baj, hogy felfele fújom a levegőt? a meleg magától is felfele száll, így csak segítek neki. ;) ha pl 30fokos a víz és 30fokos levegővel fújom, miközben kint 25fok van, akkor nem hiszem hogy sok különbség lenne ahhoz képest, mintha kint lenne a radi, 30 fokos vízzel és 25fokos levegőt fújok rá.. vagy? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26288) OC válasza Aygor (#26261) üzenetére


OC
őstag

Nem erősködök tovább. ;)

De az üzletet nem tudom, hogy miért akarod idekeverni, mikor kínosan ügyelek arra, hogy direktbe ne reklámozzam az oldalamat és a termékeimet, mert ez a topic nem arra való.

Persze ha van valami "közkincs", akkor azt bebe rakom, de az ritka.

Mondjuk most lesz egy, amit remélem, hogy legkésőbb a hét végén már tudok linkelni ide. :U

Sn00PiG: Külső, vízszintes elhelyezés, levegő átszívatás, felfelé fújatás. (Ha jól látom azok Papstok, ők aszem jobban is szívnak, mint az átlag)

[ Szerkesztve ]

(#26289) TESCO-Zsömle válasza OC (#26288) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mit hűt?? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26290) OC válasza TESCO-Zsömle (#26289) üzenetére


OC
őstag

Ööö..semmit :N

De tudjátok mit? Beta üzemben elindítom az első infoval, így ha van kedvetek, nézegessétek, javasoljatok, kritizáljatok, segítsetek:
Vízhűtés blog

Kb. 2 hónap munkája, ami elsőre nem biztos, hogy látszik. :B

(#26291) Sn00PiG válasza OC (#26288) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Valóban papst-ok, és igen halkak a szenteim, de adnak a radinak rendesen ha felé fújom.
A vízszintes/függőleges elhelyezés fontos? Mert tényleg csak az oldalán lesz hely szvsz...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26292) gametofiton


gametofiton
tag

Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy házi vízhűtő rendszert, de sok kérdésem van, lehet hogy nem is lehet megcsinálni..rem tudtok segíteni..
Tehát van egy most már nem használt akvárium szűrőm, (Sacem Marathon 1600)
ami 1600l/h teljesítményre képes, ha nincs terhelés..maga a szűrő kb 8 literes tartályból áll (ez az egyik para, hogy lehet hogy túl nagy lesz a rendszer, ami lehet hogy nem baj, de gondolom sok lesz hozzá az adalékanyag, amit a vízbe kell önteni).
A radiátor szerepét pedig egy autóhűtő töltené be.
A cpu blokkot nem én csinálnám, azt venném, meg a csöveket is, és a többi apróbb alkatrészt.
Eddig nem foglalkoztam vízhűtéssel, ezért nem tudom, hogy ez lehetséges-e, mik a buktatók, meg ilyenek.
Ha csak ezeket az alap infókat nézzük, akkor lehetne ebből jó hatásfokú hűtést csinálni?

(#26293) OC válasza Sn00PiG (#26291) üzenetére


OC
őstag

Gondolom...

Nem, nem annyira fontos tényező, meg van előnye és hátránya egyaránt, szóval úgy helyezd el, hogy a lehető legrövidebb csövezés, legkevesebb törés (90 fokos csatik) legyen.

(#26294) #97544192 válasza OC (#26290) üzenetére


#97544192
törölt tag

:C

(#26295) Erdei88 válasza OC (#26290) üzenetére


Erdei88
veterán

Jó lett nagyon! :C

(#26296) Sn00PiG válasza OC (#26293) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, +1 neked ("a szimpatikus emberek listája az én szememben"-ben) :DDD :DDD :DDD
Egyébként semmi törés, és 90 fokos csati, viszont csak 10/8-as a rendszer, innova csővel...
Szerinted mennyire lesz hatékony az a radi?
Blog pedig igényes, fel lesz töltve biztos benézek néha;)

Azért ha megérkezik shteer kollega pl. akkor tőle is várnék egy választ rá ;) [#26268]

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26297) AirBooms válasza OC (#26290) üzenetére


AirBooms
addikt

:C
Ide is gyakran fogok látogatni! :R

(#26298) OC válasza Sn00PiG (#26296) üzenetére


OC
őstag

Köszi mindenkinek! :R

Szerelési tippek, tanácsok, tapasztalatok lesznek közzétéve.

Nyugodtan lehet ám ott is kommentelni az első bejegyzést (Nanoxia teszt). :B

Sn00PiG:
Jó kérdés.

teszt, teszt, teszt és meglátod.

A mostani radik biztosan verik, de ha a Te céljaidnak megfelel, akkor ez nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#26299) Sn00PiG válasza OC (#26298) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Háát, van még egy single radim az is vele lesz sorba kötve elvileg, mind2 aktív, azért csak fog tudni valamit :B

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#26300) Joshi válasza Sn00PiG (#26283) üzenetére


Joshi
titán

A radi szerintem gyenge lesz kérdés csak az, hogy mit és milyen módon fogsz hűteni vele.
A mostani Nexxxos Pro tripla radim simán hozza a régi radiátor teljesítményét mivel párhuzamosított.

régi megoldás:

Érdekes ugye? Pedig ez nem 2x120-as ám, erre ráfért akár kilenc 120-as venti is és. Igaz hogy ha párhuzamosítottam volna akkor biztosan hatékonyabb lett volna, de én inkább kompaktabb megoldást akartam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.