Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27501) Szatesz válasza jozef72 (#27500) üzenetére


Szatesz
őstag

Akkor mi lehet a visszatarto erö? a radi?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27502) Erdei88 válasza jozef72 (#27500) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nekem ilyen fesz és órajel mellett van hasonló hőmérsékletem mint Neked, Bár nekem a D5 itt 5ösben ment :)

Szatesz Neked mi lesz a tripla radi helyett?

[ Szerkesztve ]

(#27503) jozef72 válasza Erdei88 (#27502) üzenetére


jozef72
tag

Haveromnak meg E8400 3,6-on,Idle 39 fok,Load 50-52 fok.4000 Ft-os CM hűtővel léggel.
Én ahoz próbáltam viszonyítani,és azért tartom gyengének az eredményeimet.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27504) nyunyu


nyunyu
félisten

Szamit egyaltalan a viz keringesi sebessege?

Multkor poenbol feltekertem a D5-ot 1.5-rol 5-re, de csak annyit sikerult elerni, hogy 1 fokkal melegebb lett a viz :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27505) FID válasza nyunyu (#27504) üzenetére


FID
őstag

Egy forum társunkal már szóba került h most melyik is a jobb:
Én azt mondtam h ha lassabban kering a víz akkor több hőt tud felvenni.
Ő azt mondta h ha gyorsabban áramlik a víz gyorsabban tudja elszállítani a hőt.
Vagy valami ilyesmi volt pontosan már nem emlékszem.
De biztos van arany közép út. És megfelelő áramlási sebesség.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27506) jones965 válasza nyunyu (#27504) üzenetére


jones965
Modder

Azért, mert a D5 nálad már azon a fokozaton el tudja diszipáltatni a felvett hőt a radin- tehát optimális a rendszer.
Nagyob fokozaton már nem tud több hőt leadni, inkább a szivattyú nagyobb áramfelvételéből adódóan hozzáadja a vízhőmérséklethez, adott esetben azt a+1 fokot.

[ Szerkesztve ]

(#27507) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak azert kerdezem, mivel semmit sem javultak a hofokjaim a 11/8-as csovezessel hajtott EheimStation ota, hiaba csereltem le eloszor a komplett csovezest HF-re, aztan az EheimStation-t D5-re.

Amikor meg tavasszal bementem a melohelyem melletti lakatosnak nezett muhelybe, hogy fel kene furni a 1/4"-1/2" toldot, hogy belul ne 8mm hanem 9-10mm legyen, akkor szabalyosan UFOnak nezett a muhely fonoke, hogy mi a francnak.
Meg nem ertette, minek kell a liter/orakat hajszolni.

Aztan korbevezetett a muhelyen, mint kiderult ipari elektronikakat gyartanak, amiben a brutalis teljesitmenytranyokat vizzel hutik.
Kemeny 300l/orat tud a 2 SilentStar DualBox meretu szivattyujuk, es vegig 3mm belso atmeroju rez csovezest hasznalnak.
Ez boven eleg nekik, hogy a ~500W-ot eldisszipalo elektronikat 70-80 fokon tartsa...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27508) szacsee válasza jozef72 (#27503) üzenetére


szacsee
nagyúr

Valami nálad vagy nem kóser, vagy van egy gyenge láncszem.
A gépről oldalról csak az a fenti kép van?
Alúl látok valamit, de nem tudom kivenni mi az? HDD blokk?
Igazából ha tudnád a víz hőmérsékletét, akkor már el lehetne indulni valamerre, hogy mi a bibi. :K

Szerk: Már látom az egy szimpla radi. :)

Viszont így már el lehetne indulni valamerre..
Van tapasztalatod, hogy amikor a VGA nincs a körben akkor milyenek a hőfokok?
Véleményem szerint az EK blokk elég jóra sikerült és némi sakkozással lehetne faragni a hőfokokból.
Esetleg ha van otthon PCI-os VGA-d ,akkor a Radeont ha kivennéd egy teszt erejéig és nem kapna áramot, akkor elvileg csak a CPU melegítené a rendszert.... meg kelllene lesni így mi a helyzet. :K

[ Szerkesztve ]

(#27509) jozef72 válasza szacsee (#27508) üzenetére


jozef72
tag

A ház aljában egy dual radi van továbbá tartalmaz egy HDD-t amit passzívan hűtök.
CPU,és VGA van csak vízezve,illtve az NB blokk.Szobahőmérséklet 23-24 fok.Vízhőmérséklet 32,4 fok.Idle
Amikor a VGA léggel volt hűtve a CPU hőmérséklet csaknem ugyanennyi volt

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27510) laccczka


laccczka
tag

A tartályok űrmérete számottevően befolyásolja a hőfokokat?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#27511) jones965 válasza laccczka (#27510) üzenetére


jones965
Modder

:(

(#27512) szacsee válasza jozef72 (#27509) üzenetére


szacsee
nagyúr

Paszta, IHS rendben van?

Addig nézek valami eredményt, mert kb hasonlóan használtam a 8500-asom én is a P45 Extreme-ben.

(#27513) laccczka válasza jones965 (#27511) üzenetére


laccczka
tag

Tehát ha a mostani kb 1,5dl-es tartályt kicserélném egy 2x akkorára nem lenne semmi komolyabb hűlés? Itt azt értem hogy nagyobb mint 3 fok.

A mostani rendszeremben cirka 3dl anyag van, ha ezt egy nagyobb tartállyal majdnem megdupláznám semmit sem érnék vele? :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#27514) jozef72 válasza szacsee (#27512) üzenetére


jozef72
tag

Most políroztam a blokktetőt és a CPU kupakot is.[link],[link],és kapott hátlapi merevítőt.Paszta MX-2.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27515) varga911


varga911
senior tag

Srácok,

Van valakinek elfekvőben egy dupla radija? Mindegy milyen, két venti menjen rá. :) Légkondit építek itthon, és ehhez kellene. Bármilyen szakadt lehet, olyan 3k-t szánnék rá.

Üdv. :R

(#27516) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Szerintem elkészültem a vízhűtésem nézzétek meg, hogy mit kellene rajta változtatnom. :R
Ime: Hűtésem

(#27517) Laraxior válasza GhostWalker (#27516) üzenetére


Laraxior
titán

prociblokk az elég gyengécske nem? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27518) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mennyiből lehetne kihozni egy tűrhető vh-t a gépemre, ha csak a CPU és a Lap lenne víz alatt? Jah és nem ifa radira gondoltam :D

(#27519) szacsee válasza GhostWalker (#27516) üzenetére


szacsee
nagyúr

Prociblokk nincs készleten és gyengusz is lenne, de még az ellenállása sem a legkisebb. :(

Neked ez a barátod és még készleten is van.... nameg olcsóbb is jobb is kisebb az ellenállása is... kár hogy főzni nem tud. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27520) Joshi válasza GhostWalker (#27516) üzenetére


Joshi
titán

Kib@szott drága :Y :W , egyébként komoly lesz. :C
Amit én változtatnék az a CPU blokk, szerintem szebb is és talán jobb egy D-Tek Fusion v2 de ez az én véleményem. ;)

Ha nem gond akkor idepofátlankodok az új szerzeményes konfigtesztecskémmel. :DD Sajnos OC-től még nem kaptam meg a cuccokat pedig a hétvégén már el akartam árasztani vízzel a rendszert :)) , de sebaj addig tesztelgetek léggel. :B

[ Szerkesztve ]

(#27521) #97544192 válasza Vasinger! (#27518) üzenetére


#97544192
törölt tag

~50k

(#27522) Vasinger! válasza #97544192 (#27521) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Uff, az elég ütős. Köszönöm a választ!

(#27523) GhostWalker válasza Joshi (#27520) üzenetére


GhostWalker
tag

D-Tek Fusion nem adm-s! nincs amds változat belőle legalábbis én nem találtam... Elég érdekes, hogy everesten a magok hőfoka 0 :S

(#27524) Joshi válasza GhostWalker (#27523) üzenetére


Joshi
titán

Ja erre nem is gondoltam sorry, akkor ez esetben inkább egy Tody56 v2 AMD(11k). Nekem egy EK Supreme van, de állítólag nagy az ellenállása és összeszedi a szemetet ami részben igaz viszont ~10k ha még lehet kapni. :U
Mert ez a proci gyárilag egy Phenom II X2 550 (27k) ami moddolva van 4 magra és a mód miatt nem látszanak a maghőmérsékletek. Ennyi pénzért 4 magos proci nincs. :C

(#27525) Erdei88 válasza GhostWalker (#27516) üzenetére


Erdei88
veterán

Jó kis D5öt találsz használtan is ;)

[ Szerkesztve ]

(#27526) szacsee válasza GhostWalker (#27523) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fentebb írtam mi a Te barátod less vissza és tessék örülni. :DDD

(#27527) GhostWalker válasza szacsee (#27526) üzenetére


GhostWalker
tag

Lol láttam amit írtál és elfogadtam csak nem írtam rá... rülök neki nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#27528) Szatesz válasza Erdei88 (#27502) üzenetére


Szatesz
őstag

Nemtudom még....Valami nagyot akarok bar nekem csak cpu lessz hutve...Mást neméri meg emrt gyakran cserelgetem mindre blokkot minek vegyek... :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27529) Chrys_


Chrys_
addikt

S.O.S.

A Laing pumpám olyan hangot ad ki, mintha kis kavics került volna a rendszerbe. A víz tiszta (még szűrő is volt a körben), a Digmesa áramlásmérő kussban van, kosz esetén annak is lenne hangja. Egyszer felmelegedett teszt alatt a pumpa, mert még nem kapta el a vizet rendesen a levegő miatt (csak az áramlásmérő volt mellette, kívácsi voltam a LAing Ultra-hoz tartozó aquaero beállításra). De volt már ilyen vagy még rosszabb is anno, de semmi baja nem volt akkor. Mi lehet a gond? Ha tönkrement, akkor a full hűtéses rendszeremhez OC DDC-D5 összehasonlító ábrája alapján D5-t kellene vennem gyorsan?

MOD:
csak 100% vezérlésnél csinálja (4350rpm). Eddig itt is jó volt.
Pontosítok: 90%ig ilyen, 3900rpm-ig.

[ Szerkesztve ]

(#27530) Chrys_ válasza Chrys_ (#27529) üzenetére


Chrys_
addikt

A DDC-D5 összehasonlítás alapján DDC-t akartam írni.

(#27531) szacsee válasza Chrys_ (#27530) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csak levegő került bele nyugi.
A D5-öt most tesztelem 5-ös fokozaton és most beragadt egy kis levegő, de hót ugyanilyen hangja van.
Kis szivacsot tégy a tartályba folytásnak és jó lesz. :K

(#27532) GhostWalker válasza szacsee (#27531) üzenetére


GhostWalker
tag

Szia.

Ha kell a rendszerbe szivacs akkor hova és mi célt szolgál? :S

Ez a tartályom ha kell hozzá ( zivacs tipus megállapításához ) EK Water Blocks EK-Multioption RES 250 Rev.2

(#27533) Chrys_ válasza szacsee (#27531) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem ez nem az. Az teljesen más jelenség, tudom, milyen. Itt valami gáz van a pumpával.

(#27534) janos666 válasza GhostWalker (#27532) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csobog a víz a tartályban, ez visszafogja a légbuborék képződést, csökkenti a csobogást (ami zajjal is jár).
(#27533) Chrys_ - Forgasd meg menet közben ha tudod (hátha még is levegő) Ha nem, hát vedd ki, szedd szét, nézd meg...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27535) donhere


donhere
tag

A Grundfos központi fűtés keringtető szivattyú durva megoldás lenne egy vízhűtéshez ? teljesen passzív lenne a rendszer. :U

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#27536) janos666 válasza donhere (#27535) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ mekkora nyomással, és vízhozammal dolgozik. A blokkokat olyan 4-5 bar-ra szokták hitelesíteni, az átlagos szivattyúk pedig 400l/h körül tanyáznak, de névleges 4800-as is van (tehát legyen legalább 300-400 l/h a névleges vízhozam). Ha 3-4 bar nyomás alatt marad, akkor kiváló lehet (ha halk is).
(Persze saccra kalkuláld bele, hogy a HF csatik miatt 10mm-re le kell szűkíteni, ami növeli a nyomást, csökkenti a vízhozamot...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27537) szacsee válasza GhostWalker (#27532) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fentebb leírták mire kell, ahhoz a tarályhoz ez elég bőven.

(#27538) donhere válasza janos666 (#27536) üzenetére


donhere
tag

Max 3m3/óra 50kPa (0,5bar) nyomas 1és 1/2 collos csatlakozókkal.
3 fokozata van a szivattyúnak. tehát lehet hogy a legkisebben jo lenne :U

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#27539) janos666 válasza donhere (#27538) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az 3000 l/h, a Laing D5 pumpára 4800 a névleges érték, tehát nem lesz gond. A 0,5 bar nem kevés, de ha azt vesszük hogy a 4800-as laingot is használják sima HF (1/4" és 10mm) rendszerekben, akkor az sem okoz majd galibát (ugye a nyomás visszasaccolható a Q-v értékekből...), akár legmagasabb fokozaton sem.
De nem kell addig feltekerni, ott már aligha jelent 1 fokot, ha gyorsabban megy is a víz. Inkább vedd kisebbre, és halk is lesz.

Abból fasza kis pumpa lesz, nem nyom szét semmit (persze csőbilincs amúgy sem árt, és gondolom nem 2000Ft-os blokkot akarsz rákötni, hanem valami rendeset, amiben jó a tömítés...). Ezzel a pumpával biztos nem érzed majd úgy, hogy le van fojtva a blokkokkal.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27540) nyunyu válasza janos666 (#27539) üzenetére


nyunyu
félisten

Laing D5 pumpára 4800 a névleges érték

A percenkenti fordulatszamra, nem a vizszallitasra.

1/2" tomloveges verziora (810N) irnak 5-os fokozaton 1.1m3/h-t, mig a tobbire 1.5m3/h-t.
Ugy latszik, ennyire korlatoz a 810N 10mm belso atmeroju nyilasa, mig a 830N-emen 12mm a menetes csatlakozo belseje.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27541) janos666 válasza nyunyu (#27540) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt tényleg benéztem. :DDD Akkor talán jobb, ha mégsem tekered közepes fokozat fölé.
Bár ha 0,5 bar-t írnak, a profibb blokkokat pedig 5 bar körül nyomáspróbázzák, akkor sem lehetne baj. De jobb az óvatosság. Mondjuk láttam már 2 D5-ös sorbakötve, az kb. kiteszi a te szivattyúdat. De felesleges túlzás...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27542) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Esetleg valaki használt / használja ezt a fan kontrollert fanokhoz? :D :B NZXT SENTRY LX Ha igen akkor árasszatok el infóval. :R

[ Szerkesztve ]

(#27543) jozef72


jozef72
tag

Újabb őrület,most Ezért a tartályért vagyok megőrülve.Végre találtam róla képeket,és nagy örömömre szolgál hogy a szivattyú nem foglal el 3-ik 5"25 helyet,és egy szivattyúval is üzemeltethető.A tárolókapacitása elég nagy,és a csövezéssel is lehet spórolni.Nekem bejön,meg nem is az a ránézésre repedős fajta,azért kellően vastag. :C

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27544) janos666 válasza jozef72 (#27543) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a képekből nem egyértelmű, hogy működik. A nyomóágak pumpánként külön-külön jönnek ki, a beszívás történik közös tartályból, amibe beköt mind a 2 pumpa?
Szóval ez olyasfajta párhuzamosításhoz jó, ahol a két külön ágon két külön radiátor van, és a tartályban azért még összekeveredik a két ág vize (főleg ha keresztben kötöd be)? Mert akkor tényleg jó kis cucc. :K

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27545) jozef72


jozef72
tag

Mindenki pihen csak én bombáztam darabokra gépem,egy újabb teszt erjéig.Csak a CPU kap vizet,a többiek kapkodnak levegő után. ;] Ja és egy szivattyúval.Jóval barátságosabb eredmény született,de azt nem felejtem el hogy az előző napi kinti 34 fok,kb 19-20-ra csökkent.Valamelyest ez is nekem dolgozott.Íme a képek:[link],[link],[link],[link].Igaz tök alapon megy minden,de majdnem sikerült 50 fok alatt maradnom.Azért egy kis sikerélményem volt legalább. :K

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27546) jozef72 válasza janos666 (#27544) üzenetére


jozef72
tag

Szerintem használhatod a két szivattyúval sorbakötve is,ilyenkor egy bemenet és egy kimentet használsz a másik kettőbe dugó,sztem párhuzamos rendszerhez is jó,és működik egy szivattyúval is,amikor az egyik felén lezárod a tartály alját a mellékelt plexi lappal.[link]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27547) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!

Az Alphacool NexXxoS Xtreme III 360 radiátoromat szeretném majd valami brutális tripla radiátorra cserélni, amit a HAF 932 házam tetejébe tennék be, természetesen mod nélkül. Ezért csak olyan radiátorok jöhetnek szóba, amik szabvány méretet használnak, azaz 3 db. 12-es ventilátor egymás mellett betehető, és nincsen nagyobb furattávolság.
Először is, ami a legfontosabb, hogy most tényleg egy olyan radiátort akarok, ami brutális... Core i7-et hűtenék, a lehető legjobbat szeretném. Feser Monstra szerintem túl vastag már, így az nem jöhet szóba, a Thermochill PA120.3 meg elvileg nagyobb furattávolságokkal bír, mint a többi radiátor, ezért azt nem lehet beszerelni HAF 932-be minden hülye mod nélkül. De nem tudom, ez nem tuti, csak hallottam, hogy HAF 932-be beszerelni problémás valamiért. Aztán lehet hogy nem a furattávolság a gáz, nem tudom. :B
XSPC RX360 nagyon tetszetős, tesztek szerint is jó radiátor. Most nagyon jó ajánlatot kaptam Black Ice Xtreme 360 radiátorral kapcsolatban, de nem tudom, hogy mennyivel jobb az Alphacool-nál. Ez kb. léghűtés szinten van így, nagyon nem tetszenek a hőfokjaim... 3.8 GHz-n 75-78°C. Lehet, hogy nyár, de nem azért vettem vízhűtést, hogy sz*rabb legyen, mint egy borda... :U
3 db. Coolink SWiF-1200 ventilátort (összekötve) tennék a radiátorra, szóval ilyeneket ne tessék mondani hogy "passzív, aktív", stb... Aktív hűtést szeretnék, ez egy Core i7 + GTX 285-re nem is kérdés. :D
Thermochill PA120.3 radiátort nagyon dícsérik, csak a ház miatt cinkes a vétel, nem tudom hogy mi a gond a beépítéssel, ha valaki tudja, kérem magyarázza el.
Nem most akarok radiátort venni, de ha a Black Ice Xtreme 360-ról meg tudom, hogy sokkal jobb mint az Alphacool, akkor lehet hogy megveszem azt. Viszont nekem fontos a tuning és a jó hőfok, ezért nem mindegy, hogy mit veszek, mert a mostani Alphacool-al is megy a gép, nem az a bajom hogy megsül, de már 3.8 GHz-nél nem tetszenek a hőfokok, szóval ezért szeretnék valami jobbat...
Kérlek segítsetek.

BR4D

(#27548) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mit javasolnátok, hogy lehetne értelmesen becsövezni egy VGA blokkot is ebben a gépben: kép. Könyököt nem akarok használni, és valahogy szét is kell majd tudni szedni a gépet. Táht olyan hosszúra kéne hagyni a csövet, hogy ki lehessen emelni a VGA-t a helyéről, hogy utána kényelmesen le lehessen oldani a bilincset, és húzni a csövet. Mert, mint a képen látszik, alaplappal együtt nem jön ki mindenestől, hisz belóg a ház winyókerete alá.
Fentről a FET-től hozzak le egy csövet, és a VGA-nál távozzon a cső a gépházon kívülre?
Vagy szemre megoldható könyök nélkül, hogy az SB-ból a VGA-ba, a VGA-ból az NB-be menjen egy cső? (és akkor nem kell az NB-SB összekötő csőnek a VGA felett ívelnie, így könnyebben kijön a VGA, nem kell akkora cső a ferde kiemeléshez)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27549) janos666 válasza jozef72 (#27545) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán ne a minimumhőfokra menj, hanem próbáld ki meddig tudod feszelni a procit a meglassulási küszöb 80-90%-áig. Részemről pl. többet mond, meddig lehet húzni a procit, mint hogy adott feszen hány fokos, amíg határon belül, addig tökmindegy...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27550) p87 válasza jozef72 (#27545) üzenetére


p87
senior tag

Jó látom a fenti tripla radin is fújónak vannak a ventik felszerelve?
Mert akkor rakd át őket szívóra, jobb hatásfokú lesz mint fújón.
Az alsón is megcsinálhatnád, ott kicsit trükközni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.