Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27401) nyunyu válasza #41635072 (#27394) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom nincs olyan lefogató, ami minden blokkhoz jó. Legalábbis nekem XSPC Delta v2-hez kéne. :U

Fogsz egy acellemezt (vastagabbat, mint a V2 gyarija...), kozepere fursz koronafuroval egy akkora lyukat, hogy pontosan felfekudjon a blokk peremere, negy sarkaba az uj socketnek megfeleloen 4 M4-es lyuk?

Nem hinnem, hogy egy lakatossal/esztergalyossal 10 percnel tovabb tartana legyartani.
Utana lepolirozod, kromoztatod, aztan senkinek sem fog feltunni, hogy nem gyari :))
(nikkel ugyan olcsobb, de elutne szinben a kromozott blokktol.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27402) nyunyu válasza #41635072 (#27400) üzenetére


nyunyu
félisten

Látom az xspc is csinált, de csak a V3-as verzióhoz. :W

XSPC oldalan ezt irjak:
WatercoolingUK have i7 and 775 mounting plates instock for the Delta V3 block. The mounts are also compatible with the orignal X2O, X2O Xtreme, Delta V1 and Delta V2 blocks.

Ezek szerint a V2 meg a V3 ugyanakkora atmeroju peremmel rendelkezik...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27403) jones965 válasza #41635072 (#27398) üzenetére


jones965
Modder

A DDC, pro tetővel sokkal halkabb, mint a gyári feketével.

(#27404) #41635072


#41635072
törölt tag

- Sajna nem vagyok a barkács híve.
- Nah az jó, ha kompatibilis a V2-vel! Köszi! :R
- Pro tetőt honnan lehetne szerezni?
Valaki foglalkozik még az aquatuning.de oldallal? Vagy bármiylen más külföldi oldallal?
:R

(#27405) janos666 válasza #41635072 (#27404) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Majd írd meg hogy bírja a Delta V2 az i7/i5-öt, engem is érdekel.
Ja, és arra is kíváncsi lennék én is, hogy gyakorlatilag mennyi a postaköltség, amivel a webshopos euro ár felett a kezembe veszem itthon az aquatuning-ról rendelt cuccokat?
Valamiért nem tudom görgetni a böngészőben azt az infó oldalt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27406) DEJVID


DEJVID
őstag

Egy 120as Thermochill mennyire lenne elég két ventivel egy Q6600 ra?

(#27407) #41635072 válasza janos666 (#27405) üzenetére


#41635072
törölt tag

Háát nem most tervezek venni oylan procit, kicsit később.
Amúgy valszeg jó, mert a külső felépítésük szinte ugyan olyan.
A másik, hogy megnéztem a futárt, 5 kg-s csomagnál pl 5500Ft körül van. :o
Pedig régebben voltak páran akik onnan hoztak cuccokat és akkor nem kellett futárt fizetni. :(

(#27408) janos666 válasza #41635072 (#27407) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Postázni nem postázzák? Egy VGA blokk szerintem lazán fél kiló alatt van azért, de a te lefogató kereted tuti. :))

Én még olyan gyorsan sem tervezem, szerintem megvárom a 32nm-es refresht, hogy ezeknek csökkenjen az ára, illetve megnézem mik lesznek a kilátások akár még AMD oldalon, vagy mi lesz az i5 utódja, mert arra nem lesz 32nm...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27409) #41635072 válasza janos666 (#27408) üzenetére


#41635072
törölt tag

1kiló is majdnem ugyanannyi. 1 ójróval kevesebb kb.

(#27410) shteer válasza #41635072 (#27409) üzenetére


shteer
titán

OC még mindig

..szerintem jónak tűnik

(#27411) #41635072 válasza shteer (#27410) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért, ő rendel aquatuningról?

(#27412) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

üdv urak!

a kérdés a következő lenne. van valakinek tapasztalata dupla, vagy tripla radiról MoRa2-re történő váltásról? hoz-e valamennyit a cucc egy húzott E8400 és húzott HD4770 esetében?
később még winyók is lesznek benne.
thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#27413) janos666 válasza #41635072 (#27409) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Újabban ezt nézegettem: [Heatkiller GPUX178 4870x2 LT], csak ott 79 euro, itt 29,5k, tehát egyformán drága mindkettő, ha ilyen drágán küldik haza Németországból, nekem már 25k is nagyon erősen súrolja a lélektani határt, az eredeti 22k-s ára még épp jó lenne, ha megvehetném annyiért kp-ra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27414) adamka16 válasza adamka16 (#27389) üzenetére


adamka16
őstag

közben megoldódott a probléma. immáron réz csonkok kerültek fel a tartályra. egy régi réz-permetező szórószárából alkottam meg. rá a 12-es menet és jó sok teflon szalag és soha többé rozsda...

(#27415) DEJVID válasza DEJVID (#27406) üzenetére


DEJVID
őstag

Valaki erre?

(#27416) janos666 válasza DEJVID (#27415) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem alapfeszre. :)) Amúgy nem tudom, de sokat eszik az a 4db 65nm-es mag terhelve, ha tuningolni akarod, akkor nem ártana valami nagyobb radiátor.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27417) FoBCRaistlin válasza DEJVID (#27415) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ez a steppingtől is függ. ha G0, akkor jóval kevesebbet melegszik. alapon el kéne vinnie.
tunningra esélytelen. 4ghz környékén egy tripla nexxos extrem is szenvedett 3 ventivel.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#27418) DEJVID válasza FoBCRaistlin (#27417) üzenetére


DEJVID
őstag

G0, de nagyon elszomorítottatok :(

(#27419) MaUser


MaUser
addikt

Sziasztok!

Már több mint öt éve használok egy Eheim 1048-as (lehet, hogy 1046-os) pumpát, de szeretném lecserélni a házat s ezért valószínűleg a pumpának is mennie kellene, mivel a vezeték kivezetését (ha nem akarok vágni) egyik kinézett háznál sem tudnám megoldani. Régebben lehetett kapni 12v-os átalakítót, amivel megoldódna a probléma, de most sehol nem találok. Van valami ötletetek hol lehet még ilyesmit fellelni emberi áron?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27420) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Na, összeállítottam jövendőbeli vízhűtésem, amiről egészen januárig álmodozok. Tehát ez lenne az. Várok ötleteket/javaslatokat vagy bármit amivel jobban járok.:D

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27421) janos666 válasza Cthulhu Dawn (#27420) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos, hogy sokkal többet ér majd még januárban egy GTX260, mint az a blokk, amit rá akarsz tenni? Ha kijön addigra az új széria, akkor én 25k-ra saccolom a használt-piaci árát.
Van még más alkatrész, amit máshonnan fogsz beszerezni, vagy már otthon van, és a későbbi rendszer része lesz? Mert ha nincs, akkor szerintem nem hogy felesleges, de nem is szabad párhuzamosítani.
Egyrészt: nyomócsövet nyomócsővel összekötni mindig rizikós, ha nem feltétlenü szükséges, akkor hanyagolandó.
Ha nem túl hosszú a kör, biztos, hogy alig melegszik akár 1-2 fokot a víz, mire körbeér a blokkokon. Ellenben az egyes blokkokon így csak kb. fele annyi víz folyik át, ami 1-2 fokkal ronthatja a maghőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27422) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hétfőn jön a blokkom. Addig csinálok egy olyan tartályt, hogy lehidaltok! :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27423) Cthulhu Dawn válasza janos666 (#27421) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az nem érdekel, hogy mennyit ér majd a GTX januárra, mert ha közeljövőben valami hardvert cserélek (ami nem túl valószínű) akkor az biztos nem a VGA lesz, tehát ez a kártya engem évekre fog kiszolgálni, nem tervezem a váltását.
Csak egy alkatrész lesz amit máshonnan veszek az a pumpa az OC-től, de majd kiderül, hogy januárban is olcsóbban adják e.:) Más rész meg még nincs, bár ez a kérdés sem érint engem a lejebb írtak miatt.
Tehát nem párhuzamosítani akarok, hanem az a T elágazás a "tartályom" miatt kell, mivel az egy csődarab lesz, azért van is a listában egy dugasz, hogy majd lezárjam, szóval a hozzászólásod többi része már nem érint.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27424) shteer válasza DEJVID (#27418) üzenetére


shteer
titán

ha csak cpu-ra akarsz vizet, felesleges... inkább egy bivalyos léghűtő - ha már egy vga is képbe jön, akkor van létjogosultsága, triplaTC-lal

..szerintem jónak tűnik

(#27425) DEJVID válasza shteer (#27424) üzenetére


DEJVID
őstag

Lesz víz a vga-n de nem a 8800gtx-en. Addig csak cpu. A tripla radival meg az a baj, hogy csak kívül fér el, és a swiftech rad boxom kívül még nem láttam mást, amivel a házhoz lehetne erősíteni. A tetejére és az oldalára semmiképp nem tenném, a radboxtól meg nem tudnám használni a ház hátsó ventijét.

(#27426) GhostWalker válasza DEJVID (#27425) üzenetére


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy van e olyan alkatrész vizhűtéshez ,hogy amikor kikapcsolom a gépet attól méga az egész rendszer mennyen egy jó 10percet.
Laing ddc ultra tényleg hangos ha hangos mennyire? türhető vagy halk vagy olyan mint egy ház fan?

(#27427) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

A könnyebb utat választottam és lehet hogy ráb...tam.
Vettem egy Zalman reserator 1 Plus vízhűtést a gépemhez hála Istennek a régi gazdája jött és segített beüzemelni, mivel összerakás és bekapcs után kiderült, hogy teli van kosszal a proci blokkja ezért alig áramlik a folyadék.
A problémám a következő:
Eddig egy Zalman CNPS9500-as hűtőm volt amivel játék alatt max 65 fokot sikerült kihozni a Core Quad 6600-as nem tuningolt procimból.
Most a vízhűtéssel csak a processzort hűtve ugyanez 60 fok, a csöveknek meg fura gumi szaga van.Normális ez hogy ennyire meleg a CPU vagy még mindig nincs rendben valami. Áramlás van bár nem tudom hogy mekkora a csöveken lehet érezni.

A VGA-t még rá sem tettem, mert az a VGA blokk azért nem hiszem hogy elég lenne egy 8800GTS-nek amit adtak hozzá, ráadásul az még a ramokat sünikkel gondolta hűteni...

Tehát a lényeg:
Normális hogy vízzel majdnem olyan meleg a proci mint léggel?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#27428) nyunyu válasza GhostWalker (#27426) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt szeretném kérdezni, hogy van e olyan alkatrész vizhűtéshez ,hogy amikor kikapcsolom a gépet attól méga az egész rendszer mennyen egy jó 10percet.

Kifejezetten vizhuteshez nincs, talan valami olyasmi kapcsoloval lehet megoldani, mint amit a WC-k szelloztetesere hasznalnak.
De az csak 230V-s szivattyukhoz jo, mivel a 12V azonnal megszunik, amint lekapcsolod a tapot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27429) nyunyu válasza CsatiZsol (#27427) üzenetére


nyunyu
félisten

Kicsi a holeado felulete, venti sincs benne, ami fokozna a legaramlast a bordak korul, ennyit tud.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27430) CsatiZsol válasza nyunyu (#27429) üzenetére


CsatiZsol
tag

Úr Isten az a b@szott nagy torony kicsi??? :F

Akkor erre a rendszerre rá se tegyem a VGA-mat gondolom.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#27431) #41635072 válasza CsatiZsol (#27430) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát az ergonómiai kialakítása hűtés szempontjából szó szerint egyennlő a 0-val. :))
VGA-t hanyagold. :)

(#27432) janos666 válasza CsatiZsol (#27430) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is elég meleg a passzív IFA-radim és a 4 mag tuningolt Q6600-al, pedig az még egy nagyságrenddel nagyobb tömegű cucc, mint a te tornyod, némileg jobb blokkal.
Passzívan nagyon nehéz jó maghőket csinálni. De nem tudhatod, míg ki nem próbálod, lehet hogy a VGA-t is elbírja, és még 70 alatt maradnak a maghők.
Viszont vigyázz, hogy a RAM-okon túl a FET-ekre, vagy egyéb olyan alkatrészekre is jusson valami sün, amit a gyári hűtő érintett. Mikor szétszeded nézd meg min volt hővezető pad, és a végén legyen rajta valami.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27433) CsatiZsol válasza janos666 (#27432) üzenetére


CsatiZsol
tag

Köszönöm, egy full cover blokkon gondolkozom, mivel elég forró a kártya és az elvileg mindenhol hűti ahol kell.

Üdv Zsolt

[ Szerkesztve ]

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#27434) FID válasza CsatiZsol (#27433) üzenetére


FID
őstag

Nézd meg hogy hogy csináltam én:[link]
A másik h melyik zalman blokkod van? Mert akkor megmondom h jó e q66ra! Nem mindegy!
a másik h hova raktad a tornyot? Mert ez se mind1 :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27435) Cthulhu Dawn válasza FID (#27434) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ejha....ezek után szerintem te tényleg képes lennél embert egy teáskanálnyi vízbe belefojtani.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27436) FID válasza Cthulhu Dawn (#27435) üzenetére


FID
őstag

Azért más is van olyan elmebeteg hogy tele aggatja a reseratort minden jóval: [link]
Cthulhu Dawn Mért is :F

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27437) Cthulhu Dawn válasza FID (#27436) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hátmert azt ott mind belepaszíroztad egy házba. :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27438) Hochi


Hochi
tag

Üdv !van valami esény rá,hogy a reserator 1 + ZM-WB3 Gold CPU blokk rámenjen 1 AM2/3 procira?,vagy új blokk kell?

[ Szerkesztve ]

(#27439) GhostWalker válasza nyunyu (#27428) üzenetére


GhostWalker
tag

Akkor ezek szerint semmi esély rá, hogy tovább pörgessem a rendszert, hát jóh és ha 230v-os szivattyút vennék vagy az már felesleges? :)

(#27440) Laraxior


Laraxior
titán

D-Tek Fuzion blokkot vásároltam a kis Quadomnak :) Érdemes beletenni azt a folyadék elosztó középrészt? Használ valamit? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27441) Laraxior válasza Laraxior (#27440) üzenetére


Laraxior
titán

v2 :B :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27442) janos666 válasza Laraxior (#27440) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem OC csinált róla tesztet, áramlásszabályzóval és anélkül, de fejből nem rémlik mire jutott, mert az a blokk érdekelt amivel épp összevetette.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27443) Szatesz válasza Laraxior (#27441) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem is rémlik egy teszt és igen hasznalt pár fokot....Rakd be ha mar ottvan...De az ugytudom 4 magoshoz való...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#27444) Laraxior válasza Szatesz (#27443) üzenetére


Laraxior
titán

"D-Tek Fuzion blokkot vásároltam a kis Quadomnak" :D :R

akkor szétkapom hamar :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27445) Joshi


Joshi
titán

Lassan kezdenek megérkezni az új alkatrészek és felmerült bennem egy kérdés. Van egy tripla radim és most bővítem 2db single radival amiket sorba kötök egy helyre. Kérdésem az lenne hogy a radikat kössem egymás után, vagy a két singlet iktassam be valamelyik hardver közé? Van ennek értelme vagy tökmind1? :U

(#27446) jones965 válasza Joshi (#27445) üzenetére


jones965
Modder

Semmi jelentősége nincs.
Tapasztalatból mondom. :K

(#27447) Joshi válasza jones965 (#27446) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, erre a válaszra számítottam de inkább kérdezek. :R

Egy kis off, tud valaki hangszigetelő szivacsot olcsón? :U

(#27448) jones965 válasza Joshi (#27447) üzenetére


jones965
Modder

Korábban foglalkoztam vele, de csak érdeklődés volt, kereslet nem, így abba hagytam. Pedig közvetlen gyártótól szereztem be.

[ Módosította: Bordoi ]

(#27449) Joshi válasza jones965 (#27448) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy egyszer már megkerestelek ez ügyben? :D
Az nekem sok volt és ezt akkor írtam is, de ahogy mondtad nem volt elég érdeklődés és szerintem az ár miatt. Ne érts félre ez nem a te hibád, egyszerűen nincs erre ennyi pénzük az embereknek. :( Egyébként nekem inkább a légrések elszigetelésére kellene mint a hangszigetelésre és erre nem feltétlenül szeretnék kiadni kemény ezreket. :K Azért köszi. :R

(#27450) jozef72


jozef72
tag

Kérem tisztelettel,Cpu kupak,és Blokk is polírozva lett+2 mm-es hátlapi merevítő+MX-2.
Semmi változás,a hőmérsékletek még mindig siralmasak.Annyiban módosult,hogy új lapom van,és NB is vízzel van hűtve.Azóta 33 fok a víz,kb 2 fokkal melegebb lett.Idle 44 fok a magok.Orthost el sem merem indítani.A külső hőmérsékletváltozásra pedig reagál a CPU hőmérséklet.Haveromnak léggel 4000 FT-os hűtővel 5 fokkal hűvösebbek a magok.
Pedig most kölcsönramokkal megy a gépen és minden gyári alapon van.
Én már tényleg mindent kipróbáltam. :(

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.