Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) jenei92 válasza fsb1000 (#20549) üzenetére


jenei92
senior tag

Azért kiváncsi leszek, hogy te is kapsz-e házmesteri rendreutasítást Lucif-R-től a "direktmarketingért" vagy sem.
ez volt az ugatás

Nem tudtam hogy 10es belsővel is megy a gyári tetővel sorry :W

Vicceltem azzal hogy nem bírom elviselni hogy vannak nállam jobbak,azthittem leesik :U

megcsócsáljalak? :Y ezt egyenlettel ha kérhetném..

[ Szerkesztve ]

(#20552) fsb1000 válasza jenei92 (#20551) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mivel kéred, meglesz.

Más:
Tényleg érdekel miért váltál meg az ["Elköszön a legnagyobb!"]-tól.

Elolvastam ebben a topicbana hsz-eid és azokból nem tudtam meg. Ha nem publikus, akkor elnézést, hogy érdeklődtem ez írányban.

(#20553) jenei92 válasza fsb1000 (#20552) üzenetére


jenei92
senior tag

[link] Nekem itt a hardverapró jön be, nem a radikalmod oldala.. :F
OFF vége

[ Szerkesztve ]

(#20554) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#20549) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jééé, te szihológus is vagy? :Y :D

Nade, témára térve:
Ne szükséges ez igaz,de erősen ajánlott (most éppen nincs mancs-közelben DDC,de hányas lehet annak a csonkja belül? 6mm kb?). Te is elismerheted, hogy nem a legszerencsésebb egy HF rendszerben egy DDc a gyári tetővel, még ha fizikailag lehetséges is beilleszteni folyás nélkül...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20555) body007 válasza Nyugdíjas (#20554) üzenetére


body007
addikt

Akkor ezek szerint érdemes lenne beruháznom 1 ilyen tetőbe :F :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#20556) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Nos amiért érdemes lecserélni a gyárit egy normálisabbra:
- 10mm-s átfolyási keresztmetszet
- akármilyen G1/4es csonkot belecasvirnyákolhatol
- ha HF csatit ( 10mm belsőset ) raksz rá (mivel a csatlakozó legszélesebb pontja 14mm ) így az annyira rá fog szorulni hogy nem kell félni a csepegéstől szivárgástól, és nem kell elrondítani a rendszert holmi csőbilincsekkel... ( autó motorterében okés... de itt... :U )
- annyira nem egetverően nagy összeg sztem hogy a fentiek ellenére azt mondjam hogy nem éri meg... szal sztem megéri... nekem megérte :K

(#20557) butcher eu


butcher eu
senior tag

RESPEKT

tervezem h vga-t cserélek. de előtte be akarok zerezni rá egy blokkot, hogy mire meg lesz a kari, már csak rá kelljen tennem. valami ötlet? de ne 20k-ért mert annyiért én is találtam, valami egyszerűbb de hatékony kellene. az sem baj ha homemade, csak jó legyen.
:R :R

(#20558) Lucif-R válasza butcher eu (#20557) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Tody56-nak vannak VGA blokkjai ocsóbbak mint a normál bóti de nem fullocverek illetve félig meddig. Nézzbe az aprójába és kérdezősködj nála. Más olcsóbb nem nagyon van csak a szimpla GPU blokkok, de azt találsz AQ.de-n is.

(#20559) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#20554) üzenetére


fsb1000
nagyúr

natív emberi képességünk, hogy érezzük beszélgetőpartnerünk mennyire figyel oda a mondokánkra... nem kell hozzá diploma.

Nemrég valaki linkelt egy tesztet a különböző tetővel szerelt Laing DDC-ről 6-8-10-13 csővezéssel. Ha jól értelmeztem a közölt adatokat, akkor megerősíti azt a véleményem hogy a különbségek nem túl nagyok.
Kár hogy senkinek nem volt kedve kitárgyalni azokat a grafikonokat.....

De természetesen igazad van, hiszen az "elmélet" szerint minden szűk keresztmetszetű csőszakasz csökkenti a térfogatáramot. Szerencsére a Laing DDC csonkjai nem túl hosszúak és az alaki veszteség sem lehet jelentős, bár nem ismerem(jük) pontosan a belső kialakításának jellemzőit.

Úgy gondolom egy nagy ellenállású CPU/VGA/CHIP blokk sokkal jobban "lefolytja" a rendszert mint a Laing "gyári" teteje, igy annak cseréjét esetenként jobban indokolhatja esztétikai/trendi/egyéb elvárás, mint a megfelelő térfogatáram biztosítása.

Ha ezeknek a konkrét gyakorlatod és méréseid ellentmondanak, akkor azt elfogadom.

(#20560) Rampagaj válasza fsb1000 (#20559) üzenetére


Rampagaj
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy komplett passzív vízhűtést a gépemhez,
tudnátok javasolni valami konfigot és egy boltot ahol mindent meg lehet rendelni?
Nem kell pontos ár, de "egy kb." árkategória jól jönne (Reserator 2 -t szerettem volna, de nem lehet kapni).

Config :
Giga EP45T-DS3R alaplap
Core 2 Quad Q9450
2x 2Giga OCZ 1600 DDR3
2x WD 500giga RAID edition
Giga HD4870 videokari

Blokkok (NB, CPU, GPU, video RAM, vinyók)

Köszi,
T

Si algo valer su precio, pues valer

(#20561) P00By válasza Rampagaj (#20560) üzenetére


P00By
nagyúr

Nyugdíjas kolléga vagy SUBCOOLING.HU.
A Reszarátor teljesen alkalmatlan erre. Arra készülj fel, h ez a rendszer 100k fölött lesz bőven :U

(#20562) butcher eu


butcher eu
senior tag

valaki használ ilyen cuccot 4850-re?

(#20563) Rampagaj válasza P00By (#20561) üzenetére


Rampagaj
csendes tag

Köszönöm,

kedves Pubi :DD

Si algo valer su precio, pues valer

(#20564) Nippon válasza Rampagaj (#20560) üzenetére


Nippon
őstag

200ezer környéke... :D

(#20565) shteer válasza Nippon (#20564) üzenetére


shteer
titán

vicces egy gyerek vagy te :)

..szerintem jónak tűnik

(#20566) Bulitt válasza shteer (#20565) üzenetére


Bulitt
őstag

poén gyártó kisiparos -> Igazi manufaktúra :K

(#20567) Nippon válasza shteer (#20565) üzenetére


Nippon
őstag

Az lehet, de ettől még annyi marad...

Indokoljam?

[ Szerkesztve ]

(#20568) Armando_19 válasza butcher eu (#20562) üzenetére


Armando_19
őstag

Nekem ilyen Tody56 blokkom van, de nem a ramhűtős megoldás, mivel az MSI 4850 Quadpipe-ot vettem hozzá,amin van ram,meg fetborda alaból. Jó blokk, megbízható, könnyen szerelhető. kártya nem nagyon szokott 55 fok köré-fölé csúszni. Szerintem teljesen jó, főleg úgy, hogy a radiaimat most csak 1db 12-es ventivel fújatom 5V-on. Total Noiseless.

(#20569) butcher eu válasza Armando_19 (#20568) üzenetére


butcher eu
senior tag

és nem tudod hogy jó e a 3870-re? mert. vennék egy ilyen blokkot, de még nem vennék új kártyát januárig. és akkor használnám a mostani karira.

(#20570) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#20559) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezért irtam azt, hogy ugyan nem életbevágó egy ilyen beszerzése, de indokolt lehet, egy jól összeválogatott HF rendszerben. Legalábbis ha az enyém lenne az a rendszer én nem sajnálnám rá a pénzt, hogy minél inkább tökéletesítsem, mégha minimális javulást s eredményez egy ilyen beszerzése.
Ráadásul ha jól tudom vannak olyan tetők a DDC-re, amivel más tulajdonságait is meg lehet változtatni, sőt van amelyikkel még talán halkabb is (azthiszem az OC-Labs az,de nem vagyok ebben a DDC-tető témában benne :DDD)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20571) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#20570) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezekkel az érvekkel max. egyetértek.
Sőt! Amiket Lucif-R írt azokkal is.
Engem is zavart, hogy nem G1/4-es a csonkja... de új tető helyett egy D5 cserét azét jobb ötletnek vélek, ha van rá keret.

Most olyan szivattyú után kutatok, amely nagyon halk (zajtalan és nincs bedobozolva.. lehet szép is) és az sem érdekel, ha L20-nál is gyengébb.
De ilyen jellegű teszteket nem nagyon találtam a neten.

(#20572) Lucif-R válasza fsb1000 (#20571) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem biztos hogy ár érték értelem arányban megéri egy D5. Persze az az egyik legjobb ha nem az a legjobb pumpa de nézzük a dolgokat :
- ha van egy normális teljesítményű DDC-d ( DDC-1T , DDC-PLUS ) akkor nem nagyon van értelme D5-re váltani, legalábbis amennyivel drágább annyival nem fog többet adni... max akkor ha valami ultra leterhelő rendszered van de általában nem van mostanság ilyen főleg hogy kevesen használnak HK blokkokat :U ( kevesek egyike vagyok... és sztem talán nekem van itt egyedül 3 HK blokk is a rendszerben )
- egy D5 26-27k huf plusz az 1/2 - 1/4-es átalakító és akkor már érdemes a tartályt is megfúrni hogy 1/2-es csati bele menjen
- egy ilyen tető meg max 3-4k huf

Persze akinek nagyon nagy teljesítmény kell az vegyen, de egy átlag ( sőt még egy átlagon felüli ) rendszerhez a fentebb említett két pumpa bármelyike elegendő.

Nippon: Miért kell hülyeségeket beszélni? Miért lenne egy szett amit a serác írt arra a konfigra 200K? Írjál már nekem egy példa összeállítást hogy mé is lenne annyi :U

Addig én is írok egy sacperkb árat:
Config :
Giga EP45T-DS3R alaplap - 15k - ???
Core 2 Quad Q9450 - 20k - enzo
2x 2Giga OCZ 1600 DDR3 - 20k - ???
2x WD 500giga RAID edition - 25k - slientbox
Giga HD4870 videokari - 20k - ek blokk

pumpa: 15k - ddc1t
radi: 25k - mora vagy NOVA
tartály: 15k - EK multi 150
csövek csatik: 10k - clearflex 14,5/9,5

??? - kikeresheő www.aquatuning.de oldalon.

Ez olyan 160k és akkor azt feltételezzük hogy mindent vadi újonann vett és gyári cucc.

Rampagaj: komplett passzív talán menne 160kból... de egy kisebb radi és 3-4 ACventi leszabályozva ( 0hangal ) simán menne. Fordulj árak iránt Nyugdíjas kollegához.

(#20573) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#20571) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

XSPC X2O, kicsi, és tényleg gyakorlatilag nincsen hangja...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20574) Rampagaj válasza Lucif-R (#20572) üzenetére


Rampagaj
csendes tag

Köszönöm a válaszod Lucif-R,

Ezzel azt hiszem kimerítetted minden kérdésem :)

Si algo valer su precio, pues valer

(#20575) Lucif-R válasza Rampagaj (#20574) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nincs mit. Nem kell megiedni az összegtől... nekem is olyan 120k-van benne a vízben ha nem több és még nincs vége... :U pumpát kéne cserélnem mert a mostani nem a leghalkabb mert kicsit sok neki a 3HK blokkom :DDD meg 20ból 1x nem indul el. Meg kéne még csináltatom egy szálhúzott takaró lemezt vagy normál aluból a radira körbe... esetleg egy áramlás mérő még bele... azt kb ott a vége... szal lehet apránként is bevásárolni.

(#20576) Rampagaj válasza Lucif-R (#20575) üzenetére


Rampagaj
csendes tag

Igen, én is ezen gondolkodom. Egyenlőre CPU + videókari hűtést oldom meg (Ezek a leghangosabbak), a többi egyenlőre ráér. Az Ocz - nek lehet elég a gyári passzív blokk.

Si algo valer su precio, pues valer

(#20577) Armando_19 válasza butcher eu (#20569) üzenetére


Armando_19
őstag

memória elrendezésben van különbség a 2 kártya között.
3870
4850[link]

De itt is igazából 1 memchip lógna le a te kártyádról,arra meg raksz valami sünit addig. GPU köré biztosan rámegy, tody megoldotta a lefogatást, hogy kompatibilis legyen.
Ez igazából saját döntés, 1 memchip szab határt a dolognak. -.-
És tényleg, az az 1 chipet nem fedné, ami a képen a legbaloldalibb

(#20578) Nippon válasza Lucif-R (#20572) üzenetére


Nippon
őstag

Nem beszéltem hülyeségeket.
Elfogadom amit írtál, de ebben a kategóriában már mindenképpen D5-re szavaznék, azt tedd hozzá és akkor már közelebb is vagy.
Mivel passzív rendszert írt, meg Reserator-t ezért én Cape Cora radikra gondoltam! Azt legalább tényleg passzív üzemre tervezték....

(#20579) Bulitt


Bulitt
őstag

Úraim, megérkezett az új szettem :DD Legalábbis nekem új

[link]

(#20580) butcher eu válasza Armando_19 (#20577) üzenetére


butcher eu
senior tag

nagyszépen köszönöm a segítségedet. :R :R

(#20581) Armando_19 válasza butcher eu (#20580) üzenetére


Armando_19
őstag

Nincs mit!:) amúgy talán az a legjobb,ha megveszed a sima ramhűtő nélküli blokkot, a 3870-re raksz süniket(kb 600Ft), és később 4850-ből olyat veszel mint az enyém:MSI 4850 Quadpipe
Ezen van alapból borda a ramon és a feteken. Elég masszívra is sikerült!

(#20582) Mr.Csizmás válasza Bulitt (#20579) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Bulitt!
(most ki fogtok tagadni asszem)
Jó a szetted, csak azok a görbe izék mire jó? :D :F

Mert amilyen formája van sehova nem tudom elképzelni... :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20583) Nippon válasza Rampagaj (#20576) üzenetére


Nippon
őstag

A Ramokra amúgy sem tennék blokkot, ha úgyis minden vízzel van hűtve, akkor az kiviszi a meleget a házból. A ram meg örüljön, az alacsonyabb házhőmérsékletnek, és azzal gazdálkodjon :)

(#20584) Lucif-R válasza Nippon (#20578) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha úgy válogatod össze hogy HF legyen és nem HK blokkok és nem 8km csövet használsz akkor felesleges a D5. Egy DDC-1T(Plus) is elég lenne oda.

Rézzelmarsót el sem olvastam... skipp-et kapott... ami meg a CapeCora-kat illeti... egy ekkora rendszerhez marha sok olyan elem kell ami meg marha drága... sztem CapeCora lehet szép de ár/értékben nagyon rossz. Ráadásul eléggé sok csatit igényel a kialakítása és még több pepecselést. Szal inkább NOVA-radi esetleg MORA. RAM-okat lehet elég lenne bordázni kicsit... és amúgy is kell legalább 1 venti a házba hogy a passzív alaplapi dolgok szellőzenek.

(#20585) Lucif-R válasza Mr.Csizmás (#20582) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Görbe izék a dizájnos lefogatók az alaplapi szettnek :) HK blokkon is vannak ilyen görbe izék csak nem ilyen görbék :D

(#20586) Nippon válasza Lucif-R (#20584) üzenetére


Nippon
őstag

Gondolom azért nézte a Reserator-t mert az tetszett neki, ahhoz leginkább a Corák hasonlítanak. Igen kell vagy 20db a Corából az igaz, de legalább az ki is néz valahogy, nekem nem kellene autóhűtő a gép oldalára az tuti a MORA pedig arra hajaz :U

(#20587) Dirtyz válasza Armando_19 (#20581) üzenetére


Dirtyz
őstag

Na, én vásároltam ma Nálad egy Centurion házat!
Itt vannak a vizes képek...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#20588) Lucif-R válasza Nippon (#20586) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[link] - ebből kéne monnyuk kettő az igy első blikkre 280euró... és az kicsit sok sztem egy NOVA vagy MORA-hoz képest... azok közel ugyanakkora felülettel vannak mint kettő ilyen adag CapeCora. Szal miért mondasz neki olyat amit tuti nem fog megvenni... ( ha van esze... és én ebből indulok ki )

MORA NOVA nem hajaz autóhűtőre... egyszerűen olyanok mint egy átlagós hőleadó radiátor amit arra terveztek hogy ventilátorral kergessenek át rajta levegőt... ennyi erővel a CapeCora meg olyan mint egy szobai radiátor... :U

(#20589) Lucif-R válasza Dirtyz (#20587) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Grat és üdv! Csak tegyé rendet a kábelek közt mert nem látni a fától az erdőt... ( bár a gépházból a levegőt azt nem annyira tartom jó megoldásnak de ez is egy megoldás :) )

(#20590) butcher eu válasza Armando_19 (#20581) üzenetére


butcher eu
senior tag

és elég a ramnak a süni hűtás? ha húzom nem hűti jobban a víz?
és mennyi volt neked ez a kártya? és ha úgy is leveszem a hútőjét akkor megéri többet adni érte, mikor nem is használom majd a pipe-okat?

(#20591) Nippon válasza Lucif-R (#20588) üzenetére


Nippon
őstag

Akinek van esze az eleve nem hűt vízzel, ez ilyen elvetemült barmoknak való, mint mi. Innentől fogva nincs racionális döntés, a határ a csillagos ég. Ha valaki meg passzív üzemű gépet akar, arra ott a Cora. A MORA nem passzív üzemre lett kitalálva, pláne nem fogja passzívba elvinni a felsorolt komponenseket. De persze skálázható a rendszer, vegyen 2 db MORA-t, hátha....
Szerintem amúgy is felesleges passzív hűtésben gondolkozni egy ilyen konfig esetében, sokkal olcsóbb egy halk ámde ventis megoldás. Mindketten tudjuk, én pedig pont azért írtam a 200K-t.
Annyi is :)

(#20592) Dirtyz válasza Lucif-R (#20589) üzenetére


Dirtyz
őstag

Üdv Neked is!
Köszi, de ez nem mai darab, csak Armando_19 még nem látta. Ma voltam bent nála a boltban az asszonynak egy centurion házat venni, és dumáltunk a vízhűtésről. Akkor jött szóba a PH!, és igértem Neki, hogy ráköszönök.

A kábelek, meg jók úgy, ahogy vannak... :)
Fő szempont volt, hogy a radik bent maradjanak a házban. Előről egy 8-as venti, hátulról egy 12-es nyomja be a levegőt, mindkettő le van szabályozva.
Amúgy ez a harmadik vízhűtésem, az elsőt Ordasi cuccokkból barkácsoltam 6-7 éve... :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#20593) shteer válasza Nippon (#20567) üzenetére


shteer
titán

megkockáztatom, h passzívan azt a gépet hűteni... khm... hmmm... eszement dolog :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#20594) Lucif-R válasza Nippon (#20591) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Kikérem magamnak hogy nincs eszem... de igen is van :DDD két sejtes rendszerű... ;)

Attól hogy elvetemültek vagyunk még szoktunk észzerűen gondolkodni... ( bocs fdb megint többesszámban írok a felsőbb kaszt nevében )... legalábbis én igen ( remélem ). Akármilyen elvetemültek vagyunk MI is pénzből élünk, és nem fogunk ennyire értelmetlenül kidobni 280eurót, te lehet igen, és lehet más is de ezt erősen kételm. Nos MORA nem tul jó passzívnak de ezt annó mondtam is túl sűrűn lamellázott... viszont a NOVA radi már taláhatásos is lehet ( de mint irtam is rakjon rá 2-3 lenyomorintott AC ventit és béke ).

És a határ nem a csillagos ég... hanem a pénztárcánk... illetve van akinek anyuci pénztárcája :DDD

Víz soha sem volt olcsó, nem is lesz... és az egyértelmű hogy levegővel is lehet jól hűteni... de közel sem ilyen jól és ilyen halkan.... szal nem mind ketten tudjuk és a 200k az nagyon sok.

(#20595) P00By válasza Bulitt (#20579) üzenetére


P00By
nagyúr

ehhh :U :D

(#20596) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#20573) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nyugdijas: Köszönöm! Ki lesz próbázva.

Lucif-R: Lehet hogy a D5-nek nem jó az ár/érték aránya, de egy 100K körüli rendszerben ez már nem a legfontosabb szempont.
Mindenki döntsön a saját preferenciái szerint.

(#20597) jones965 válasza Lucif-R (#20572) üzenetére


jones965
Modder

"és sztem talán nekem van itt egyedül 3 HK blokk is a rendszerben "

-akkor tévedsz, mert nekem 6 db van: -2 db full cover vga
-2 db -sb-nb
-2 db mosfet
Ennek ellenére nekem is laing ddc-m van, igaz jócskán át van alakítva. :R

Bullit: Nekem is ilyen sb-nb blokkra fáj a fogam, a cpu-ra már megvan ( kb 3 hónapja :U ), csak még várom, hogy fetekre is készítsenek ebből a szériából.

[ Szerkesztve ]

(#20598) jones965 válasza jones965 (#20597) üzenetére


jones965
Modder

Sorry: Bulitt :R

(#20599) P00By


P00By
nagyúr

(#20600) Bulitt válasza jones965 (#20597) üzenetére


Bulitt
őstag

már van Fet blokk enzo készítésben és nekem nagyon bejövős :DD Csak drágácska még

FET

Mr.Csizmás: Azért van bent mert túl kis ívet ír le a cső a cpu és nb között, ez akadályozza meg a cső törését

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.